Oscaři českého stavebního trhu byli vyhlášeni

03. 08. 2016

Česko má nové nezávislé hodnocení kvality stavebních materiálů. Je jím projekt Kvalitní Stavební Materiály. Hodnocení kvality se zúčastnily stovky profesionálů – lidé ze stavebních firem, zedníci, pokrývači, klempíři, instalatéři, topenáři a elektrikáři. Hodnotili kvalitu stavebních materiálů v 25 kategoriích hrubé stavby, střech, koupelen a elektroinstalací. Uživatelé a stavebníci se tak nyní mohou dozvědět v nejobsáhlejším nezávislém hodnocení kvality, kteří výrobci vyrábějí nejkvalitnější stavební materiály a porovnat si hodnocení jejich kvality.

„V projektu Kvalitní Stavební Materiály hodnotí kvalitu pouze ti, kteří s materiály denně pracují a mohou tak ze zkušenosti rozeznat rozdíly v kvalitě,“ uvádí Zbyněk Joura, manažer projektu.“ Kvalitu střešních materiálů hodnotí tesaři, klempíři a pokrývači;  kvalitu vybavení do koupelen hodnotí instalatéři; elektroinstalace hodnotí elektrikáři a stavební materiály pro hrubou stavbu hodnotí majitelé a zástupci stavebních firem a zedníci. Získáváme tak nezávislé hodnocení kvality od těch, kteří různé materiály skutečně důkladně znají z vlastní praxe.“

Řemeslníci hodnotí kvalitu stavebních materiálů ze dvou hledisek: 1) na základě vnímání značky stavebních výrobků, 2) na základě hodnocení kvality podle opravdové vlastní zkušenosti.

Hodnocení vnímání značek dle kvality – ocenění NEJLEPŠÍ 2016

Ocenění NEJLEPŠÍ může získat v každé stavební kategorii pouze jedna značka stavebních materiálů, jež bude jako nejlepší ohodnocena největším počtem řemeslníků a zástupců stavebních firem. Ocenění NEJLEPŠÍ je potvrzením jedinečnosti stavebních výrobků a potvrzením vysokého vnímání image značky. Toto ocenění může získat v kategorii pouze jedna firma.

V jednotlivých kategoriích ocenění NEJLEPŠÍ získávají:

Kategorie Vítěz Kategorie Vítěz
Cihly Heluz Pálené tašky Tondach
Pórobetony Ytong Betonové tašky Bramac
Betonové výrobky Best Plechové krytiny Prefa Aluminiumprodukte
Fasádní systémy Weber Hydroizolační fólie Fatra
Garážová vrata Hörmann Střešní okna Velux
Plastová okna Vekra Střešní tepelné izolace Rockwool
Komíny Schiedel Asfaltové šindele Iko
Kotle Viessmann Podstřešní fólie Dörken
Vany Ravak Okapy Prefa Aluminiumprodukte
Sanitární výrobky Jika Elektrické zásuvky a spínače ABB
Vodovodní baterie Hansgrohe Jističe Eaton
Podlahové topení Rehau Domovní vstupní systémy ABB
Radiátory Korado

Hodnocení kvality na základě osobní zkušenosti – ocenění TOP QUALITY 2016

Do hodnocení kvality na základě osobní zkušenosti řemeslníků byli zařazeni všichni výrobci ve vybrané stavební kategorii. Ocenění TOP QUALITY získávají jen výrobci, s jejichž materiály pracovalo v předešlém roce dostatečně velké množství hodnotících odborníků a jež dosáhli vysokého bodového hodnocení.  „Hodnocené materiály musely získat alespoň 7,5 bodu na desetibodové stupnici,“ uvádí Zbyněk Joura.

V tabulce níže je uvedeno hodnocení vybraných stavebních kategorií a výrobců, kteří získávají ocenění TOP QUALITY 2016.

Kategorie Výrobce (v závorce bodové hodnocení kvality)
Cihly Wienerberger Porotherm (8,60), Heluz (8,55)
Pórobetony Ytong (8,82), Hebel (8,16)
Betonové výrobky KB Blok (8,59), Best (8,55)
Fasádní systémy Weber (8,82), Baumit (8,47)
Sanitární výrobky Jika (8,66)
Radiátory Korado (9,16)
Pálené tašky Tondach (8,53), Bramac (8,47)
Betonové tašky Bramac (8,65), KM Beta (8,10)
Plechové krytiny Lindab (8,29), Satjam (7,75)
Střešní okna Velux (9,23), Roto (8,70), Fakro (7,68)
Střešní tepelné izolace Isover (8,74)
Okapy KJG (8,47)
Elektrické zásuvky a spínače ABB (8,94), Schneider Electric (8,61)
Jističe Eaton (9,04), OEZ (9,02)

„Při výběru materiálů pro stavbu nebo rekonstrukci domů, bytů, střech, koupelen nebo elektroinstalace si nyní mohou uživatelé snadno zjistit a porovnat kvalitu jednotlivých výrobců a vybrat si takové, které budou vyhovovat jejich požadavkům na kvalitu a následně i cenu,“ uvádí Zbyněk Joura, průkopník hodnocení kvality stavebních materiálů v ČR. „Všechny výsledky jsou přehledně zpracovány na webu KvalitniStavebniMaterialy.cz“

Certifikáty kvality NEJLEPŠÍ a TOP QUALITY slouží jako nezávislé potvrzení kvality výrobců. Uživatelé mohou upřednostňovat právě takové výrobce, kteří toto ocenění od řemeslníků získali.

Více na: www.KvalitniStavebniMaterialy.cz

Vyhrajte vrtačku DEWALT, nářadí STANLEY, soudky piv a další ceny za 10 minut vašeho času

18. 04. 2016

V projektu Kvalitní Stavební Materiály mohou řemeslníci vyhrát ceny v celkové hodnotě 100.000 Kč. Navíc každý řemeslník získává reklamu na rok 2016 ve vyhledávači firem na webu www.KvalitniStavebniMaterialy.cz v hodnotě 1000 Kč zdarma. To vše je možné získat jednoduchým a zábavným ohodnocením materiálů pro stavbu, které každý den používáte.

Jedině řemeslník se vyzná!

V projektu Kvalitní Stavební Materiály může hlasovat vesměs kdokoliv, ale pouze hodnocení řemeslníků se počítá do celkového hodnocení. Věříme, že pouze řemeslníci se na stavbě potýkají se všemi možnými problémy a musí najít jejich řešení. Proto pouze řemeslníci dovedou správně, nezaujatě a na základě vlastních zkušeností určit skutečnou kvalitu jednotlivých výrobků. Proto oslovujeme Vás, řemeslníka – skutečného odborníka na stavební materiály.

Vážíme si vašeho času, který hodnocením strávíte…

i když se jedná jen o 10 minut a nabízíme Vám proto zajímavé výhry a ceny – vrtačky, nářadí, piva, vstupenky, předplatné časopisů a garantovanou cenu – reklamu na rok 2016 zdarma.

Hlasovat můžete zde:

http://qbuilder.mediaresearch.cz/NPQBuilder/Q.mvc/28b48ac8fa5da3e571e98a6a9043dc93?lang=cs-CZ&source=web

V projektu Kvalitní Stavební Materiály bude ohodnocena kvalita jednotlivých stavebních materiálů v několik kategoriích – hrubá stavba, střechy, elektroinstalace a voda, topení, plyn. Výsledky budou stanoveny na základě hodnocení řemeslníků. Výsledky pomohou především stavebním laikům a investorům, kteří staví nebo rekonstruují dům či byt a vybírají stavební materiály. Na základě hodnocení od řemeslníků budou mít možnost porovnat kvalitu jednotlivých materiálů a vybrat si tak takový, který bude nejlépe odpovídat jejich očekáváním.

Hodnocení kvality stavebních materiálů může pomoci i samotným řemeslníkům, a to tím, že z výsledků bude evidentní, které materiály a značky stavebních materiálů jsou kvalitní. Řemeslníci tak nebudou muset přesvědčovat investory o kvalitě jednotlivých značek, protože ti ji budou moci porovnat v nezávislém hodnocení. Řemeslníci tak budou moci používat výrobky, se kterými se pracuje dobře, rychle, bezproblémově a ke kterým se není potřeba vracet z důvodů kvalitativních problémů.

I toto je přínos pro řemeslníky. Udělejte si 10 minut času a ohodnoťte kvalitu materiálů, se kterými pracujete. Klikněte na odkaz a pomozte určit kvalitu stavebních materiálů.

http://qbuilder.mediaresearch.cz/NPQBuilder/Q.mvc/28b48ac8fa5da3e571e98a6a9043dc93?lang=cs-CZ&source=web

Více informací na www.KvalitniStavebniMaterialy.cz

Změna dodavatele plynu krok za krokem

29. 03. 2016

Ačkoli může domácnost změnou dodavatele plynu ušetřit až tisíce korun ročně, často ji od jejího provedení odrazuje představa složitého vyřizování, papírování a běhání po pobočkách. Přitom je změnu možné provést během několika okamžiků a z pohodlí domova. Přinášíme vám rady, jak nejefektivněji změnit dodavatele krok za krokem.

Krok číslo 1: Výběr nového dodavatele

Ze všeho nejdříve je potřeba vybrat si dodavatele, s jehož plynem opravdu ušetříte. Můžete se poptat na zkušenosti svých známých, nebo si udělat průzkum cen na internetu. Nejjednodušší je využít některý z nezávislých srovnávačů cen, například www.kalkulator.tzb-info.cz, který doporučuje také Energetický regulační úřad.

Sledovat byste neměli pouze cenu plynu, ale také podmínky, za které tuto cenu získáte. Pokud si chcete nechat v rozhodování volné ruce, vybírejte nabídky se smlouvou na dobu neurčitou. Např. u MND – Moravských naftových dolů, šetří zákazníci se smlouvou na dobu neurčitou na topení plynem průměrně 22% oproti dominantnímu dodavateli. Při 21 MWh za rok je tak úspora u jejich produktu Plyn z první ruky – Bonus 7 400 Kč. Více na www.mnd.cz

Krok číslo 2: Dvakrát měř, jednou řež

Ještě než s vybraným dodavatelem uzavřete smlouvu, raději si ho pořádně prověřte. Zeptejte se na zkušenosti i svých známých. Hodně vám napoví také jednání zaměstnanců společnosti. Můžete buďto zajít na pobočku, nebo zavolat na zákaznickou linku (měla by být ideálně bezplatná) a ověřit si, jak pružně dokáží reagovat na vaše dotazy a jak dlouho musíte čekat na přepojení.

Krok číslo 3: Příprava podkladů

Jakmile budete mít jistotu, že nový dodavatel je pro vás ten pravý, je nutné připravit si potřebné dokumenty. Najděte si poslední fakturu, na níž uvidíte údaje o své spotřebě a EIC kód (identifikační kód vašeho odběrného místa), který při změně uvedete novému dodavateli. Ideální je mít po ruce také smlouvu se stávajícím dodavatelem, z níž vyčtete název produktu, který od něj aktuálně odebíráte, a informaci o konci vašeho smluvního závazku.

Krok číslo 4: Objednávka

Ve chvíli, kdy budete mít připraveny všechny dokumenty, můžete se pustit do samotné změny. Tu můžete uskutečnit např. na pobočce, písemně či po telefonu. Nejkomfortnější je to ale samozřejmě prostřednictvím webu z pohodlí vašeho domova. Tento velmi jednoduchý způsob nabízí např. právě MND – Moravské naftové doly na jejich webu www.mnd.cz.

Krok číslo 5: Smlouva a plná moc

Ti z vás, co uskuteční změnu dodavatele pomocí online formuláře na webu vybraného dodavatele, obdrží pravděpodobně na e-mailovou adresu návrh smlouvy a plnou moc. Oba dva dokumenty si prostudujte, podepište a pošlete zpět. Plná moc je pro vás zárukou toho, že se od této chvíle již nemusíte vůbec o nic starat. Na jejím základě totiž nový dodavatel vše vyřeší za vás, včetně vypovědění smlouvy stávajícímu dodavateli a oznámení distributorovi plynu. Předtím, než zahájíte odebírání plynu od nového dodavatele, doporučujeme novému i stávajícímu dodavateli nahlásit aktuální stav plynoměru.

graf

Uspora PLYN MND.indd


Přivítání jara

22. 03. 2016

Jaro jsme zahájili stylově na souboru jarních veletrhů FOR HABITAT,FOR FURNITURE, FOR GARDEN, DESIGN SHAKER a BYDLENÍ. Nábytek, doplňky, zahradní sortimet, designové kousky, spousta inspirace a krásy pod jednou střechou. Chytré nápady a tipy, jak vylepšit své bydlení, 615 vystavovatelů a přes 32 000 návštěvníků. A nechyběli ani zástupci NejŘemeslníků, přesněji tedy zástupkyně:)

Na veletrhu jsme se setkali s mnoha našimi zákazníky i řemeslníky, načerpali inspiraci a jako vždy jsme rozdávali mezi zákazníky stále populárnější magnetky.

4

5

6

Nebojte se rekonstrukce!

25. 02. 2016

Zvažujete koupi bytu nebo domu před rekonstrukcí? Pojďte se s námi podívat, jak na to.

6 tipů jak hravě zvládnout rekonstrukci kuchyně

27. 01. 2016

1. Začneme stanovením rozpočtu.Čistá bílá kuchyň Kuchyň je investice na mnoho let, denně se v ní budeme pohybovat, musí se nám tedy líbit a být co nejkvalitnější, aby nám dělala radost co nejdéle. Ušetřit se dá na vnitřním vybavení skříněk, pokud oželím tichý dojezd zásuvek, výsuvné regály a drátěný program ve skříňkách, ušetřím snadno i deset tisíc. Dále jsou to atypická řešení – čím víc věcí se musí přizpůsobovat, tím strměji cena stoupá. Naopak se nevyplácí šetřit na kování, které je velmi namáhané a obvykle to bývá první, co se po letech v kuchyni porouchá.

Výsuvné šuplíky

2. Je dobré začít včas. A včas při rekonstrukci kuchyně znamená ideálně tři měsíce předem. Je potřeba najít správného dodavatele, nabídka kuchyňských studií a truhlářů je velmi široká, hezké a kvalitní kuchyně lze najít také v prodejnách nábytku. Všechno má svá pro a proti, studia a truhláři dokážou vyrobit jakýkoli atyp, výroba na míru ale není levná a nějaký čas trvá, běžné jsou dodací lhůty mezi třemi a šesti týdny. Nabídka řetězců je omezená, musíme si vystačit s několika typy skříněk, barev a materiálů, velkou výhodou ale bývá cena a dostupnost zboží skladem.

3. Vzorovaná dvířkaZ materiálů je stále nejpopulárnější lamino pro jeho cenovou dostupnost, dlouhou životnost a obrovskou škálu barev a dezénů. Největší klasika jsou imitace dřeva, z jednobarevných je pořád v kurzu čistě bílá, vanilková a obecně světlé barvy v moderních kuchyních se objevují dvě barvy skříněk, třeba dolní barevné, horní bílé, vzorované skříňky a kombinace skla a nerezu. Kuchyně z masivu se dnes vyrábějí už méně, dřevo je sice krásné, jeho nevýhodou je však vyšší cena a jeho roztažnost v závislosti na vlhkosti, se kterou se musí počítat při montáži. Proto se častěji používá dřevěná dýha, která je levnější, lehčí a také velmi odolná.

Lišta se zásuvkami

4. Když máme vybraného dodavatele, materiály a barvy, je třeba pustit se do návrhu rozmístění. Většina studií a truhlářů vám návrh udělá podle Vašich požadavků, některé obchodní domy s nábytkem nabízejí možnost udělat si návrh v jejich vlastním plánovači, mnoho programů na plánování kuchyně je zdarma dostupných na internetu, snadno to zvládnete i s tužkou, papírem a fantazií. V ideálním světě je trojúhelník lednička – dřez – sporák a mezi nimi vždy pracovní plocha. Jenže my nejsme v ideálním světě, často se musíme přizpůsobit umístění oken, dveří a rozvodů, a proto se snažíme vše naplánovat hlavně s ohledem na naše pohodlí při vaření. Pokud rekonstruujete místnost takříkajíc od podlahy, je právě teď vhodný okamžik na plánování elektroinstalace, plynu, vody, odpadů a topení. Naštěstí v dnešní době už nemusíme řešit například to, zda lze postavit troubu vedle lednice, protože moderní spotřebiče hřejí dozadu, nikoli do stran a díky tomu odpadá mnoho omezení z předchozích let. Co se týče spotřebičů, můžete si vybrat samostatně stojící či vestavěné, nedá se říci, že by jedna kategorie byla lepší než druhá, až na detaily je to čistě estetická záležitost. Za zmínku stojí například vestavěná myčka, která je tišší, než samostatně stojící. Nyní si také vybíráme, zda chceme v kuchyni ostrůvek, spojení s obývákem, jestli chceme sporák plynový, elektrický, nebo indukční, zda digestoř odtahovou – v případě, že ji můžete napojit do komína, nebo odtahové šachty, nebo filtrační, pokud tuto možnost nemáte.

Prostorná kuchyň s výhledem5. Před samotnou objednávkou je dobré nechat si kuchyni zaměřit odborníkem. Je to placená služba, ale mnohonásobně se vám vyplatí. V tuto chvíli se totiž zjistí přesné rozměry místnosti, nerovnosti stěn, podlahy a díky tomu pak předejdete nepříjemným překvapením při montáži kuchyně. Pokud si necháte kuchyň vyrobit na míru, po zaměření bude sedět opravdu přesně. I když to vypadá jednoduše, montáž kuchyně není žádná legrace a je dobré ji svěřit odborníkům, kteří dokážou během montáže vyřešit většinu zádrhelů a vše přesně a pevně upevní. Nikdo nechce u snídaně zažít to, co můj kamarád, kterému se jednoho dne poroučela horní skříňka z ničeho nic k zemi i se skleničkami a talíři. Diagnóza: chyba při montáži.

0strůvek6. Naše poslední rada, kterou ale uplatníte kdykoli během realizace, zní: NEBOJTE SE OZVAT. Kdykoli se bude dít něco jinak, než jste si přáli, ihned to sdělte pracovníkům, kteří práci dělají, hodně věcí se dá zachránit během realizace. Po montáži je dobré všechno si zkontrolovat a případně nedostatky řešit ihned. Ale i později, když během používání zjistíte, že se po měsíci něco viklá, drhne šuplík, nebo se správně nedovírají dvířka, nic neopravujte sami, abyste se nepřipravili o záruku. Kontaktujte zodpovědného dodavatele a domluvte si termín návštěvy.

Během rekonstrukce kuchyně můžete potřebovat spoustu odborníků: truhláře, instalatéra, elektrikáře, možná i zedníka, podlaháře, plynaře, psychologa… a všechny najdete u nás:)

Máte za sebou rekonstrukci kuchyně? Podělte se s námi o své zkušenosti v diskuzi pod článkem. Máte nějakou otázku? Rádi Vám ji zodpovíme.

Přijďte vyhrát střechu na veletrh Střechy Praha 2016!

05. 01. 2016

18. ročníku největšího středoevropského veletrhu pro stavbu a renovaci střech STŘECHY PRAHA se budou opět účastnit nejvýznamnější firmy z oboru. Akce se uskuteční 21. – 23. 1. 2016 v PVA EXPO PRAHA Letňany. Souběžně se koná veletrh pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků ŘEMESLO PRAHA, veletrh úspor energií SOLAR PRAHA a dále veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA.

Prezentovat se budou výrobci a dodavatelé střešních materiálů, nosných konstrukcí, izolací, střešních oken, doplňků, fasádních systémů, dřevostaveb, nářadí a strojů, včetně solárních systémů a dalších komodit z oblasti obnovitelných zdrojů energie.

Veletrh nabídne pro každého návštěvníka se zájmem o střechy, rekonstrukce a úsporné bydlení atraktivní program přednášek a konferencí, poradenství a řadu nových výrobků a služeb.
DOPROVODNÝ PROGRAM – výběr aktivit

 • ROK ŘEMESEL 2016 – přednášky Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

  • Nový řemeslný portál – v čem konkuruje ostatním a proč na něm nesmíte chybět?

  • Proč menší rodinné firmy často nepřežívají generační výměnu?

  • Balíček praktických informací, který účastníci obdrží zdarma (Desatero ke švarcsystému, Jak na měsíční kontrolní hlášení DPH, Nejčastější chyby generační výměny u rodinných firem, Praktické informace pro začínající podnikatele, Infoset k celoročním aktivitám pro řemeslníky i spotřebitele)
 • Zelené střechy a fasády – příklady úspěšných realizací

 • Fórum Dřevěné konstrukce střech 2016

 • Navrhování a realizace zateplení staveb

 • Revoluce v tuzemském řemesle / ROK ŘEMESEL 2016 / Balíček praktických informací

 • Plechové střešní krytiny – moderní řešení pro moderní střechu – mezinárodní konference

 • Fotovoltaické elektrárny ve světle nové legislativy a s možností dotace NZÚ (ČFA)

 • Fórum Energetická soběstačnost pro domácnosti – střešní fotovoltaika, optimalizace spotřeby vyrobené energie, akumulace energie
 • Chcete si odpovědně pořídit dům či byt a neřešit problémy se střechou? Poradíme Vám!

 • Desatero při výběru realizační firmy a nejčastější chyby ve střešním plášti

 • Na co si dát pozor při podání žádosti v programu Nová zelená úsporám

 • Losování o střechu zdarma a další hodnotné ceny

PORADENSTVÍ a další programy

 • Stavební poradenské centrum s podporou ČKAIT a ČVUT v Praze

 • Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energií

 • Česká fotovoltaická asociace

 • Centrum fasád

 • Fandíme řemeslu – společný stánek řemeslných cechů

 • Poradenství pro začínající podnikatele (stánek Fandíme řemeslu) – doporučení, tipy, nejčastější chyby, praktické rady
 • Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR – stánek, ukázky, poradenství

 • Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR – ukázky

 • Pokrývačské muzeum, Tegularium

 • Prestižní soutěže

Pro návštěvníky je též připravena oblíbená soutěž v podobě slosovatelné ankety o hodnotné ceny. Hlavní cenou je pálená střešní krytina TONDACH – 120 m2 základních tašek dle výběru! Získat lze i poukaz na okapový systém od firmy Lindab v hodnotě 10 000 Kč, moderní přepěťovou ochranu s dálkovým ovládáním úspory energie od Pražské energetiky a další ceny. Anketní lístek je k dispozici u pokladny ke každé vstupence.

Více na www.strechy-praha.cz

Veletržní ozvěny z For Arch 2015

01. 10. 2015

V září se v Praze uskutečnil 26. ročník Mezinárodního stavebního veletrhu For Arch – největší a současně nejnavštěvovanější akce tohoto druhu v České republice. Během jediného týdne přilákal veletrh 75 tisíc návštěvníků, v pražských Letňanech se sešlo 380 vystavovatelů ze čtrnácti států a nechyběl nikdo, kdo v oboru něco znamená, tedy ani my.

Letos jsme měli stánek v hale číslo pět přímo vedle policie. Hned v úterý jsme měli vzácnou návštěvu z Indonéského velvyslanectví, naše hala zaměřená na interiéry a nábytek je zaujala nejvíce z celého veletrhu a od nás si všichni členové delegace odnesli magnetku.

Na našem stánku se vystřídali všichni zaměstnanci od zákaznického servisu, přes pracovníky péče o dodavatele až po vedení společnosti. Jedinou výjimkou byl rekreující se Petr, který naše snažení sledoval jen na dálku ze španělské pláže. Přijel krásně opálený a odpočinutý a my mu to vůbec nezávidíme.magnetka

Setkali jsme se s mnoha dodavateli, kteří jsou u nás registrovaní a navázali jsme kontakty s dalšími, kteří dostali chuť stát se také Nej Řemeslníky. Zastavilo se u nás velké množství našich stávajících zákazníků i úplně nových, které zaujal slogan: „Jak se vyhnout fušerům?“. Je vidět, že tohle téma je stále aktuální a velmi Vás zaujalo. A my na to máme recept, skutečně víme, jak se vyhnout fušerům, zadejte si u nás poptávku a uvidíte:-)

Letošní ročník veletrhu nabídl také velmi bohatý doprovodný program, zaměřený zejména na soutěže mladých talentů a předávání cen vítězům.

Jako první proběhlo v úterý vyhlášení výsledků soutěže začínajících architektů YOUNG ARCHITECT AWARD. Oceněné práce jsme měli možnost zhlédnout v areálu výstaviště až do konce výstavy.

Ve středu byl architektem roku vyhlášen Adam Gebrian. Mladý talentovaný muž není ale jen architekt, je také teoretik, kritik a propagátor architektury, o kterém je nejčastěji slyšet v souvislosti s diskuzí o nových stavbách ve veřejném prostoru placených ze státních zdrojů. A právě za tuto neúnavnou společensky prospěšnou činnost, které se věnuje na úkor vlastního navrhování staveb, získal ocenění Architekt roku 2015.

V pátek veletrh navštívil ministr průmyslu Jan Mládek a předal ceny vítězům SUSO – Soutěžní přehlídky stavebních řemesel. Tento projekt se už 19 let snaží zvýšit zájem mladých o řemesla, poukázat na prestiž kvalifikovaných odborníků a propojit trh pracovních příležitostí s učilišti.

For Arch ale není jediný veletrh, kterého se účastníme, do konce roku se na stavebních veletrzích všeho druhu můžeme potkat ještě třikrát: v Pardubicích, Liberci a v Plzni. Během letošního roku jsme stihli navštívit výstavy v Brně, Hodoníně, Českých Budějovicích, Domažlicích a v Karlových Varech, v předchozích letech jsme nejlepší řemeslníky propagovali také v Olomouci, Trutnově, Ostravě, nebo Liberci.

A co vy, navštívili jste letos veletrh For Arch? A co vás na něm nejvíce zaujalo? Napište nám o tom do diskuze pod článkem!

Nestihli jste zateplit fasádu? Účet za energie za letošní zimu vysoký být nemusí!

13. 11. 2014

„Kdo dosud nestihl zateplit svůj dům, technologie naší provětrávané fasády mu to umožní a může tak šetřit za topení již tuto zimu. Nespoléhejme na to, že letos bude zima mírná stejně jako loni. Systém Lifebrick therm je navíc registrovaný v dotačním programu Nová zelená úsporám. Pozitivní je to, že byla výzva pro podávání žádostí prodloužena až do konce roku. Takže, kdo ještě váhá, má letos poslední šanci“, říká Petra Dvořáková ze společnosti Lifebrick. DSC_6583

Na trhu je množství všemožných způsobů realizace fasády a všechny slibují zateplení, následně úsporu energií a estetické vylepšení. V čem je Lifebrick jiný?

Lifebrick je navíc výjimečný v tom, že se jedná o odvětranou fasádu montovanou suchou cestou, jejíž životnost je minimálně 30 let. Pomocí tohoto způsobu zateplení získáte skutečnou fasádu, nikoliv jen několika milimetrovou povrchovou úpravu na tepelné izolaci, která může být náchylná k mechanickému poškození a popraskání.

Jako laik musím položit otázku na vzlínání vlhkosti. Když přeci na fasádu něco nalepím, kudy asi pronikne vzlínající vlhkost, která je třeba u starších domů nekonečným příběhem?

Takto fungují kontaktní zateplovací systémy, nikoliv odvětrané fasády. Celý příspěvek »

Jak psát dobré nabídky

28. 07. 2014

Dostali jste od NejŘemeslníci.cz poptávku zákazníka na práci, která odpovídá zaměření vaší firmy. Podle pravidel stejnou poptávku dostaly další čtyři firmy, aby si zákazník měl z čeho vybírat (a když si nevybere, dostane další nabídky). Jak to tedy udělat, aby si vybral právě vás? Rukama zprostředkovatelů zakázek NejŘemeslníci.cz prošlo na statisíce poptávek i nabídek, proto vám můžeme dát několik dobrých tipů, jak zákazníka zaujmout, zvýšit tak šanci zakázku získat a stát se úspěšným řemeslníkem nebo firmou.

Přesvědčte zákazníka, že jste pro něj nejlepší volba

Jste skvělý řemeslník, máte velmi dobrou firmu, ale nejste sám, kdo na poptávku odpovídá, je třeba počítat s tím, že o stejnou zakázku usiluje i konkurence. Zákazník vaši firmu nezná a obrázek o ní, o kvalitě a rychlosti vaší práce si udělá z toho, co mu o sobě napíšete, a samozřejmě z referencí a hodnocení, které jste získal. Nejde o to, abyste byl nejlevnější, ale o to, aby zákazník získal jistotu, že jste pro něj dobrou volbou. Když na poptávku odpovídáte, je dobré si uvědomit, že…

Nejdůležitější je první krok – zaujmout a získat důvěru zákazníka!

Celý příspěvek »