Pokud pracujete s „esdékáčkem“ (a dalšími materiály suché výstavby), asi víte, že se tenhle obor vyvíjí poměrně rychle. Abyste udrželi krok s dobou, je potřeba sledovat novinky, učit se další a další postupy montáže, a hlavně nezapomínat na certifikace. My pro vás máme pár tipů, jak to všechno zvládnout.

Sádrokartonářem se člověk nestane přes noc, to jste nejspíš zažili sami. Neobejdete se bez technických znalostí, praxe, a pro montáž protipožárních konstrukcí musíte mít dokonce speciální certifikaci. Naštěstí jsou v Česku možnosti, jak potřebné dovednosti a povinná osvědčení získat.

Vzdělávejte se s jedničkami v oboru (a se slevou od NejŘemeslníků)

Cvik dělá mistra. A vy se jím můžete stát, díky kurzům a certifikacím od Rigips a Knauf. Tihle přední výrobci sádrokartonu jdou řemeslníkům a montážním firmám naproti. Nejen, že neustále přicházejí s novými produkty a technologiemi, ale připravili taky celý systém vzdělávání v oboru suché výstavby.  

U Rigips můžete začít klidně úplně od píky a postupně se vypracovat na skutečného profíka. Jejich Škola suché výstavby nabízí totiž jak základní, tak pokročilé kurzy, certifikace i jejich pravidelné obnovování. A to nejlepší: pokud máte účet u NejŘemeslníků, získáváte na každé školení slevu 500 Kč. 

Kromě vzdělávacích kurzů nabízí Rigips k taky celou řadu užitečných materiálů (zdarma), jako je třeba Velká kniha sádrokartonu, technické listy, certifikáty, montážní návody a katalogy. U Knauf pak můžete absolvovat Knauf Akademii a samozřejmě i certifikační školení na montáž protipožárních konstrukcí. 

Cech suché výstavby nabízí školení zdarma a prestižní členství

Spolek, který si možná pamatujete ještě pod názvem Cech sádrokartonářů, sdružuje profíky z oblasti suché výstavby: řemeslníky, montážní firmy, výrobce, prodejce, ale i střední odborné školy. Přidat se můžete i vy, a získáte tak celou řadu výhod:

  • Můžete se zdarma účastnit seminářů a školení Cechu.
  • Certifikát na provádění protipožárních konstrukcí vám bude platit 5 let místo klasických tří.
  • Budete mít přístup k jinak neveřejným článkům a informacím z oboru.
  • Jako první se dozvíte o nových materiálech a technologiích z oboru suché výstavby.
  • Stanete se automaticky členem Profesní komory požární ochrany, Hospodářské komory ČR a Svazu podnikatelů ve stavebnictví.
  • Můžete připomínkovat zákony a technické normy.

Co musíte udělat, abyste se stali členem? Stačí vyplnit přihlášku, doložit Výpis z Obchodního rejstříku, Živnostenský list, ukázku 3 staveb a mít aspoň 5letou praxi v oboru.

Rigips kalkulátor pro profíky: naplánujte SDK konstrukci do posledního detailu

Přišla vám zakázka na příčku, podhled, nebo třeba rovnou na montáž sádrokartonu do dřevostavby? Běžte na to od podlahy a zároveň si ulehčete práci: v Rigips kalkulátoru si jednoduše vyberete přesně tu sádrokartonovou konstrukci, kterou potřebujete, spočítáte si spotřebu materiálu, a nakonec ho můžete rovnou objednat.

Software se dá využít pro rychlou kalkulaci jedné konstrukce (např. příčky), ale i pro celé projekty, jako je třeba řešení bytových domů a jejich vnitřních dispozic. Navržené konstrukce můžete sdružovat do projektů, vracet se k nim, měnit je a upravovat.

Zakázky získáte u nás

Sečteno a podtrženo, pokud jste sádrokartonář (Nebo se jím chcete stát.), neváhejte a využijte všechno, co můžete.

Pak samozřejmě zbývá ještě jedna důležitá věc  – sehnat práci. A od toho jsme tu my. Firmám a řemeslníkům posíláme tipy na zakázky z jejich oboru a lokality. Měsíčně nám takto přijde 6 tisíc poptávek – a některé čekají i na vás!

Sdílet článek