Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Truhlářství (výroba obložek dveří, repase dveří, lištování)

Popis zadání

Dodávka trámků pod obložky dveří. Repase dvojice dvoukřídlých dveří z 20. let 20. století a jejich osazení jednak v jednom případě do historické obložky a v duhém případě do nově zhotovené obložky, která byla rovněž součástí dodávky. Zkrácení (a natavení) a osazení dvojice jednokřídlých dveří z 20. století, v jednom případě do nové obložky a v druhém do existující původní obložky. Repase včetně osazení zámků (bez kování) atd. Dodání lišt na podlahy a přechodových lišt mezi pokoji.

Vedle dodávky zmíněných věcí, byl smluven (a mnohokrát ze strany zhotovitele posouván) termín. Logicky byl kladen důraz na nejen na termín, ale také na (minimální) kvalitu a funkčnost.

Dodavatel (řemeslník)
Milan Slanina (Bystřice)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Solidní
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

První dodávka trámků (a tedy i z mé strany platba) byla promptní a bez chyby. Stejně tak v případě lišt. Na základě toho došlo k objednávce zbylých prací, které dle Milana Slaniny "neměly být problém". Po naměření a práci na dílně mělo vše být osazeno podle jeho slov během jednoho odpoledne.

Poměrně malá zakázka se pak vlekla více než 4 měsíce a nebyla truhlářem již nikdy (do ukončení smluvního vtztahu z mé strany) dodělána. Připočetl-li bych peripetie s výběrem nových pantů, kde jsme vzájemně nebyli schopni domluvy atd., jednalo by se ještě o víc měsíců.

S bezmála 3-měsíčním zpozdným došlo sice k osazení obložek, ale v jednom z případů byly v obložce osazené panty mimo panty dveří (dveře nešly o několuik centimetrů nasadit). V dalším případě byl pant osazen vykloněný a dveře nešly vůbec zavírat (musel spravit šikovný kamarád). Nastavení kazet ve zkrácených a krásných dřevěných dveří bylo nepochopitelně z překližky.

Zhotovitel se permanentně vymlouval na různé okolnosti, vinu sváděl vždy na jiné lidi, včetně mě samotného. Kupříkladu, že jsem mu nezaslal rozměry trnů u klik, které jsem mu jednak zaslal, zadruhé on jako řemeslník by si vždy vše měl snad přeměřit a vrifikovat sám. Přiznal mi také při našich vypjatých již rozhovorech, že mě posunul v dodávce na úkor jiných a větších zakázek.

Resumé: Jednání hulvátské a příšerné. Nespolehlivost. Arogance. Nekvalita detailů. Nefunkčnost zhotoveného "osazeného" díla. Nulová snaha chyby napravit, ale přitom touha již kasírovat předem smluvené peníze.

Resumé 2: Zhotovitel avizoval, že na 2. fázi (tj. po dodávce trámků) nechce předem žádné peníze, což jsem po některých zkušenostech vítal. V závěru to ovšem používal jako jeden z argumentů vůči mým výtkám, že nedostal žádnou zálohu.

Resumé3: V současnosti hledám jiného truhláře na opravy a dodělání, neboť ze strany zhotovitele nebyla po více než měsíčním handrkování sebemnší vůle dílo napravit a dodělat.

P.S. Hodnocení 3 hvězdiček u "Poměr cena výkon" se vztahuje pouze k ceně, která byla stanovena jako poměrně reálná. Výkon byl v úhrnu děsivý a záporné hodnocení zde možné není.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 20.03.2015 uživatelem Uživatel_110950

 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace