22. 10. 2021, aktualizováno 13. 9. 2022

Vdechněte svému domovu jedinečný styl: Nechte si vyrobit nábytek na míru. Nejen, že získáte originální kousky, které nikdo jiný nemá, ale hlavně se vyhnete kompromisům. Ty jsou totiž často potřeba, když vybíráme nábytek ze sériové výroby. Sepsali jsme pro vás výhody i nevýhody obou řešení a přidáváme příklady povedených zakázek, při kterých vzniknul krásný nábytek na míru.

Sériového nábytku je všude spousta. Stačí otevřít internet a do druhého dne máte vybrané kousky doma. Jedná se tedy o rychlé a snadné řešení. Má ale zároveň i svoje mouchy. V první řadě musíte pečlivě koukat na rozměry, aby nábytek přesně zapadal do vytyčeného prostoru. A pak je tu taky vzhled – dost možná vám chvíli zabere, než najdete dekor, který bude ladit s ostatními prvky interiéru. To může vést k situacím, kdy z některých požadavků raději slevíte, nebo zvolíte řešení, co nebude úplně ideální.

S nábytkem na míru žádné kompromisy dělat nemusíte. Šikovní řemeslníci vám vyrobí skříně, stoly, židle nebo postele přesně takové, jaké jste si vysnili. Ani prostory atypického tvaru nebudou problém – dodavatel jim nábytek přizpůsobí a zhotoví ho tak, aby využil každý centimetr místa. Zapomeňte na skříňky, co se otvírají na jinou stranu, než potřebujete, nebo příliš hluboké šuplíky, kde nemůžete nic najít.

Samozřejmě, že dodání nábytku na míru chvíli trvá. Nejdřív se musí všechno zaměřit, rozkreslit, naplánovat, a nakonec vyrobit. Na dobré věci se ale vyplatí počkat, co myslíte? Pokud jsme vás ještě nepřesvědčili, prohlédněte si následující ukázky nábytku od „našich NejŘemeslníků“!

Nábytek do dětského pokoje

Jak prakticky a zároveň hezky uspořádat pokojíček pro dvě malé děti? To řešil i náš zákazník Matěj. Nejdřív si nechal od návrháře-konstruktéra zpracovat dokumentaci a následně poptal výrobu nábytku na míru na našem portále. Práce zahrnovala výrobu patrových postelí se schůdky, psacích stolů, knihovny, lavice se šuplíky a další, spodní postele.

Zakázky se ujal truhlář, který pracuje jak s masivem, tak s laminem, což patřilo k zákazníkovým požadavkům. Zároveň bylo potřeba použít přesný typ laminovaných dřevotřískových desek, tak aby nový nábytek ladil se stávající skříní. Řemeslník si se zadáním poradil bravurně a zákazník si jeho ruční práci náramně pochvaloval: „Dobrá komunikace a domluva, termín dodržen a kvalita zpracování je skvělá. Panty sedí, šuplíky pevné s dobrou nosností, žebřík je masivní a celkově konstrukce unese dospělé i děti. Doporučujeme. Nábytek vypadá skvělě, bytelně a barevná kombinace dle představ.

Celé hodnocení a další informace najdete v detailu reference.

Úložné prostory na míru

Když má každá věc svoje místo, působí prostor hned uspořádanějším dojmem. Ale k tomu jsou nejdřív potřeba dobře řešené úložné prostory. A vůbec nejlepší je, když ladí jeden prvek s druhým. Přesně to bylo přáním našeho zákazníka Jakuba. Konkrétně chtěl zhotovit police do chodby, závěsné i volně stojící skříně do ostatních místností a manželskou postel.

Nábytek na míru: závěsné skříňky do obývacího pokoje
Závěsné skříňky z dýhy přírodního světlého dubu

Nábytek navrhl architekt a o výrobu se postaral šikovný truhlář. A jak je zákazník spokojený s výsledkem? Posuďte sami, tady je část jeho hodnocení: „Velmi pozitivní zkušenost. Je-li Vaše hlavní výběrové kritérium kvalita provedené práce, pak je tento dodavatel dobrá volba. Opravdu precizní a trpělivý řemeslník, s pozitivním přístupem k práci.

Detaily reference najdete na našem webu.

Rozkládací stůl

Představte si, že máte krásné židle, ale chybí vám k nim stůl. Takový, co by mohl uvítat různý počet hostů a ladil s dekorem židlí. Tak přesně tahle výzva přišla od zákaznice Jany. Zvolená firma zvládla práci na jedničku a výsledkem je krásný rozkládací stůl z masivu. A co na to říká sama Jana?

Mohu jen doporučit. Už při nabídce na moji poptávku bylo sympatické, že mi bylo vše do detailů vysvětleno (použití materiálu, výhody x nevýhody, nátěr, lak, rozklad stolu, dovoz, sestavení) a v některých nejasnostech i dána dobrá rada, což také znamenalo, že jsem neváhala si tuto firmu vybrat. Bezproblémové jednání a domluva, dodržování předem sjednaných termínů jsou jen další plusy.

Poptejte šikovné truhláře. My jich pár známe

Pokud chcete nábytek na míru, budete potřebovat spolehlivého a zručného řemeslníka. A jak někoho takového poznáte mezi kupou dodavatelů? Tak právě od toho jsme tu my. Nejen, že u nás najdete truhláře a firmy specializované na výrobu nábytku, ale hlavně si můžete prohlédnout reference předchozích zákazníků. Tak uvidíte, jestli daný dodavatel odvedl dobrou práci. Každou referenci navíc telefonicky ověřujeme, a tak máte jistotu, že si ji firmy nenapsaly samy.

Pak už nezbývá než si vybrat řemeslníka, jehož práce se vám líbí nejvíc. Anebo zadejte zdarma poptávku a my najdeme vhodného dodavatele za vás.

0 0 Počet hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Přidejte svůj názor.x