23. 2. 2022, aktualizováno 30. 9. 2022

Proměna kuchyně vás může vyjít na desítky, ale i stovky tisíc korun. Všechno záleží na tom, jaký rozsah prací si naplánujete, jak velkou kuchyň máte i na typu linky, který si nakonec zvolíte. My jsme pro vás v článku sepsali, s čím vším v rozpočtu počítat a na kolik vás vyjdou jednotlivé práce.

Vůbec první položkou je grafický návrh. Ten například v Siko nebo Senesi pořídíte cca za 1.500 Kč, jeho součástí pak bývá i cenová nabídka. Za poplatek kolem 2.000 Kč získáte taky instalační plány. Podrobnější grafický návrh včetně vizualizací pro vás připraví taky architekt nebo bytový designer. V takovém případě počítejte s výdajem kolem 10.000 Kč.

Pak už přichází na řadu samotná rekonstrukce, ale nejprve je potřeba zlikvidovat původní kuchyň. Demontáž staré linky a odstranění obkladů vás vyjde zhruba na 4.000–6.000 Kč. Následují rozvody elektřiny, vody a odpady, kde počítejte s částkou mezi 9.000–17.000 Kč. Jako příklad uvádíme ukázku z našeho webu, kdy zákazník na základě hotových instalačních plánů poptal řemeslníka. Zakázka stála 10.500 Kč.

Takhle vypadají instalační plány
Rozvody v praxi

Jakmile jsou rozvody hotové, může se začít rovnat podlaha. Za vyrovnání 1 m² nivelační stěrkou zaplatíte 140–200 Kč. Co se týče pokládky podlahy, pak cena záleží na druhu krytiny. Počítejte ale zhruba 190–300 Kč za m² (bez materiálu). Částka za samotné lepení včetně spárování závisí na velikosti obkladů. Pohybuje se od 600 do 1000 Kč za m². Například naše zákaznice Lucie takto poptala obložení kuchyně o celkové ploše 4 m². Zakázka ji vyšla na 2.800 Kč a řemeslník získal za práci krásnou referenci. Přesvědčte se sami přímo v detailu na našem webu.

Nové obklady do kuchyně
Obložení kuchyně se řemeslníkovi náramně povedlo.

Největší výdaj: kuchyňská linka

Opravdu je tomu tak. Kuchyňská linka tvoří tu nejvýznamnější položku rozpočtu. Celková cena se pak odvíjí od toho, jestli zvolíte hotovou kuchyňskou sestavu, sektorku nebo linku na míru (o výhodách jednotlivých variant jsme psali v článku). Zatímco nejlevnější kuchyňskou sestavu seženete už za pár tisíc korun, při řešení od truhláře začíná cena na několik desítkách tisíc. A může se vyšplhat klidně na 200 000 Kč i výš. Přece jen jde o ruční práci, které předchází spousta zaměřování a plánování.

TIP! Sestavte si svou vysněnou linku v 3D plánovači kuchyní Siko. Na konci se dozvíte i přibližnou cenu.

Na závěr, jak jsme slíbili, pár příkladů rekonstrukcí. V prvním případě šlo o předělání malého kuchyňského koutu s rozměry 2 × 1,5 m v bytě 1+kk. Zákaznice poptala nové obklady, novou podlahu a kuchyňskou linku na míru. Podle hodnocení byla s prací řemeslníků moc spokojená, což se ostatně dočtete v detailu reference.

Kuchyň po rekonstrukci

Další rekonstrukce už byla většího rozsahu. Kromě montáže nové linky, nového obložení a nové podlahy zahrnovala taky bourání příček a zazdění dveří. Za práci získala firma plné hodnocení a zákaznice byla spokojená: „Vše funguje a vypadá jak má. Příjemné jednání, domluva bez problémů, na smlouvu o dílo. “ Celé hodnocení najdete na našem webu.

Třešničkou na dortu je rekonstrukce, za kterou si firma vysloužila Kozlovu pečeť poctivosti. Šlo o kompletní přestavbu kuchyně o vlelikosti 10 m², kterou zákaznice ohodnotila těmito slovy: „Přesně podle představ. Termín byl dodržen, už jsme se dohodli na další spolupráci. Komunikace s poradenstvím na jedničku.“ Další informace najdete v detailu reference.

Původní kuchyně
Nová kuchyně oceněná Kozlovou pečetí poctivosti

Řemeslníky na rekonstrukci seženete u nás

Pokud jste si i vy vysnili novou kuchyň, ale netroufáte si na rekonstrukci svépomocí, pomůžeme vám. Známe celou řadu šikovných řemeslníků a firem, které si u nás navíc můžete ověřit. K nahlédnutí jsou jejich ukázky prací i hodnocení předchozích zákazníků. S námi máte jistotu, že si domů nepozvete fušery. Zadejte si poptávku zdarma a pak už jen počkejte, až se vám ozvou první dodavatelé s nabídkou.

4 4 Počet hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Přidejte svůj názor.x