21. 10. 2021, aktualizováno 16. 2. 2024

Říká se, že kuchyně je srdcem domova. Jak ji naplánovat, aby se v ní dobře vařilo i jedlo? Máte hned několik možností: pořídit hotovou kuchyňskou sestavu, zvolit přizpůsobitelnou sektorku nebo oslovit truhláře a nechat si vyrobit kuchyň na míru.

Ať už z masivu nebo z lamina, barevná či černobílá, každá kuchyň by měla splňovat několik věcí: být odolná, nenáročná na údržbu a prakticky uspořádaná. V neposlední řadě se vám taky musí líbit, a když ladí se zbytkem interiéru, je to ještě lepší.

Černobílá kuchyň na míru.
Za tuto kuchyň na míru si řemeslník vysloužil Kozlovu pečeť poctivosti.

Hotová kuchyň ušetří čas, ale nenabízí tolik možností

Pokud hledáte spíš jednodušší řešení, bude pro vás kuchyňská sestava ideální volbou. Nemusíte totiž složitě vybírat jednotlivé komponenty, přemýšlet nad rozmístěním skříněk, a odpadá vám hromada zaměřování (základní rozměry se samozřejmě změřit musí, aby se vám kuchyň do vytyčeného prostoru vešla).

S hotovou kuchyní ušetříte spoustu času – v podstatě jen vybíráte z katalogu řešení, které se pak u vás doma jenom nainstaluje. Výrobci navíc modely kuchyní rozdělují do různých kategorií: například podle stylu, barvy nebo tvaru. Rozhodování je pak o to jednodušší.

Nevýhodou kuchyňských sestav je fakt, že na nich nemůžete nic měnit. Tak jak se vyrobí, už zůstanou.

Kuchyně na míru: uspořádání podle vašich představ

Když oslovíte ke zhotovení kuchyně truhláře nebo kuchyňské studio, můžete si všechno naplánovat: sami si určíte tvar, materiál, barvu, výšku pracovní desky, hloubku skříněk, rozmístění spotřebičů i dalších prvků. Chce to čas a trpělivost, taková věc se nenaplánuje za večer. Výsledkem je ale kuchyně, která maximálně odpovídá vašim představám a je prakticky uspořádaná. Už žádné nelogické otvírání dvířek nebo jiná omezení.

A kolik taková kuchyň od truhláře stojí? Orientační rozsah ceny je asi 12 000 až 30 000 Kč za běžný metr. Nemusí tak být nutně dražší než kuchyně z „obchoďáku“. Záleží samozřejmě na složitosti výroby a na vybraných materiálech, přičemž nejdráž vychází linka z masivu. Počítejte taky s tím, že dodání takové kuchyně trvá déle než v případě hotové sestavy.

Sektorky umožňují přizpůsobení skříněk

Nechce se vám investovat do kuchyně na míru, ale zároveň byste rádi aspoň trochu prostoru pro vlastní představivost? Pak by se vám mohly líbit sektorové kuchyně bez fixního uspořádání skříněk.

I v obchodních domech jako je IKEA tak můžete pořídit kuchyň „na míru“. Nebo alespoň částečně – v nabídce kuchyňských linek najdete hned několik výrobních řad. V rámci nich si pak vybíráte, kam u vás doma přijde který typ skříňky (ty má výrobce na skladě), tedy kde budou šuplíky, kde zase poličky, apod. Stejně tak lze brát v úvahu třeba požadovaný tvar kuchyně. Jde vlastně o takovou stavebnici.

Kuchyni si můžete naplánovat sami v online 3D plánovači přímo na webu IKEA, nebo navštívíte tamní kuchyňské studio, kde vám s návrhem pomůžou profíci.

Kuchyň na míru do tvaru „L“.
Kuchyň z IKEA, kterou zákazníkovi namontovala firma zajišťující rekonstrukci bytu.

Jak naplánovat kuchyň na míru?

Dvakrát měř, jednou řež. Tak tohle pravidlo platí u kuchyní na míru snad víc než jinde. Abyste prostor využili do posledního centimetru a co nejefektivněji, položte si nejdřív následující otázky:

  1. Jak často a jak moc vaříme?
  2. Budeme v kuchyni zároveň i jíst, nebo k tomu máme jinou místnost?
  3. Chceme se v kuchyni potkávat s přáteli?
  4. Jaké spotřebiče chceme?
  5. Kolik úložného prostoru potřebujeme na nádobí a kolik na potraviny?
  6. Co dalšího by v místnosti mělo být? Pracovní koutek? Místo na hraní pro děti?

Vaše odpovědi vám pomůžou zvolit ten správný tvar a vhodnou velikost kuchyňské linky, rozhodnout, jestli pořídíte jídelní stůl nebo bar i to, jak celkově prostor uspořádáte.

Kuchyně do tvaru „U“ i s barovým pultem.
Tato kuchyň vznikla při kompletní rekonstrukci bytu.

Kuchyňský trojúhelník vám pomůže uspořádat prostor

Až budete plánovat novou kuchyň, myslete na svoje pohodlí. Pomůže vám s tím tzv. kuchyňský trojúhelník, který rozděluje prostor na tři hlavní zóny:

  1. skladovací (lednice, spíž),
  2. mycí (dřez a myčka),
  3. varná (sporák s troubou).

Tato „centra“ tvoří vrcholy pomyslného trojúhelníku a vzdálenost mezi nimi by neměla být menší než 1,2 m a zároveň ne větší než 2,75 m. Tím zajistíte, že pohyb a práce v kuchyni budou maximálně pohodlné a efektivní. Kuchyňský trojúhelník může mít různé tvary podle toho, jaké rozložení linky zvolíte. Každopádně se díky němu nebudete třikrát za den rozčilovat, že to je od sporáku ke dřezu moc daleko a že pokaždé pokapete podlahu.

Při plánování kuchyňské linky taky respektujte logickou posloupnost činností. To znamená, že na skladovací zónu by měla navazovat ta mycí a na ni zase zóna varná. A nejlepší je, když mezi jednotlivými „centry“ bude ještě prostor pro odkladání potravin z ledničky/spíže a místo na krájení. Ideální rozložení ilustrují následující obrázky.

Nákresy různých tvarů kuchyní se znázorněným kuchyňským trojúhelníkem.
Tolik tvarů kuchyní existuje! Pro pohodlné vaření se snažte řídit kuchyňským trojúhelníkem, ať už si vyberte jakékoli rozmístění linky.

Plánujete novou kuchyň? Řemeslníky najdete u nás

Ať už se přikláníte k hotovým kuchyňským sestavám, nebo spíš k řešení na míru, může se vám hodit naše databáze řemeslníků a firem. Nejen, že u nás najdete šikovné truhláře, kteří vyrobí kompletně celou kuchyň, ale můžete u nás poptat i montáž hotové sestavy nebo třeba jen výrobu kuchyňské linky. Stačí zadat poptávku zdarma.

0 0 Počet hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Přidejte svůj názor.x