Je pravdou, že rybinové spoje jsou náročnější na výrobu, jsou však skutečně odolné ve všech směrech. Jednodušším konkurenčním spojem je pak spoj ozubový. Ovšem je rozdíl mezi rybinovým spojem, který truhlář vyrábí u samotných dřevěných prvků, což je časově náročné a spojem prefabrikovaným spojeným s robotickým opracováním dřeva. Vítejte ve světě rybinového nábytku – nábytkářské a tesařské výroby prostřednictvím takzvaného rybinového spoje.

Rybinové spoje nabízí nejen odolnost, ale i dlouhou životnost. Dokazuje to i historie, která vlastnosti rybinového spoje ověřila. Rybinový spoj využívali již naši předkové napříč celou Evropou již před stovkami let. V těch dobách zákazníci prostě věřili svému truhláři, že do své práce vloží maximum úsilí a zakoupený výrobek vydrží dlouhá desetiletí. A skutečně jde o nejpreciznější možný způsob spojování dřeva.

Přitom mnohý současný nábytek vydrží jen zlomek tohoto času, byť se pyšní všemožnými certifikáty. To však lze jednoduše změnit právě pomocí rybinového spoje. A pokud v sobě výroba skloubí klasické opracování dřeva s moderními technologiemi, snadno a hravě navrací do vašich domovů kus poctivé řemeslné práce. Prefabrikované rybinové spoje jsou vyráběné za pomoci robotického opracování dřeva, kterým vždy docílíme výborné kvality a přesných rozměrů.

Robotickým opracováním dřeva (pomocí robotické ruky) jsou rybinové spoje vyráběné přímo na jednotlivých materiálech. Hotový spoj lze pak použít při montáži nábytku až u vás doma. Robotem přitom lze dřevo nejen frézovat, vrtat, řezat, ale i kartáčovat nebo opalovat.

Rybiny (čili spojovací prvky) jsou vyráběné hned v několika druzích, přičemž se liší svou velikostí, podle funkčnosti výrobku a namáhání spojů, ale i materiálem (Al, PETG, PAD). Rybiny se snadno připevní k jednotlivým dílům truhlářského či tesařského výrobku, načež lze výrobek dokončit bleskovou montáží. Velkou předností rybin je nejen snadná montáž, ale i případná demontáž. Lze proto snadno složit a uklidit například zahradní nábytek, prodejní stánek apod.

Naprostou světovou novinkou je pak otočný rybinový spoj (tzv. rotující/otočná rybina), který nabízí na rozdíl od pevných rybinových spojů otočení rybiny o 360°. Tuto technologii si výrobce nebude patentovat, ale naopak ji nabízí každému, kdo by z otočné rybiny mohl mít užitek.

Za pomoci ‚PETG‘ rybin lze vyrobit zahradní nábytek, pergoly, stání, stánky, schody, zvýšená patra postelí, stoly, židle, prolézačky, houpačky a obecně jakýkoli výrobek, který chcete opakovaně smontovat a opětovně demontovat. Na rybinovém nábytku (včetně altánů) se též provádí opalování a kartáčování dřeva, a to nejen proto, aby byla zvýrazněna krása dřeva, ale též zajištěna jeho konzervace.

Každou zakázku je lepší podložit smlouvou o díle a předávacím protokolem. Pokud si nejste jisti co a jak, můžete vyžít dokumenty ke stažení ZDARMA.

Sdílet článek