29. 10. 2021, aktualizováno 17. 1. 2023

Nestihli jste všechny stavební práce a zima už klepe na dveře? Nevadí! Jsou věci, které můžete udělat klidně i tehdy, když mrzne. Stačí pořídit ty správné materiály a sledovat, aby teplota neklesla pod určitou hodnotu. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Domy se většinou začinají stavět na jaře a má to svůj důvod: aby se práce jako betonování, zdění, omítání, zateplování a natírání fasád stihly do zimy. Jde totiž o tzv. mokré procesy, při kterých se používá voda. A kdyby zmrzla, může se stát, že vzniklé krystalky poškodí tuhnoucí maltu, omítku či beton.

Existují ale materiály, s nimiž tyto práce zvládnete i v zimě. Několik takových výrobků najdete u společnosti Weber.

Speciální tmely pro zateplení domu

S izolací fasády nemusíte čekat na jaro. Zvlášť, když vsadíte na lepicí a stěrkové tmely od Weber. První z nich, webertherm elastik Z, můžete použít až do teploty +1 °C (ne nižší). Bude s vám hodit k lepení deskových izolantů, ať už půjde o polystyren nebo minerální vatu. A po šesti hodinách od aplikace snese tmel teploty i nižší než +1 °C.

Jako druhý materiál k zateplení fasády se nabízí webertherm mínus 7. Ten zvládne ještě extrémnější podmínky. Deskové izolanty s ním můžete lepit při teplotách od 0 °C do +5 °C, k vytvoření podkladové vrstvy pod finální omtíku vám dokonce stačí teplota −7 °C.

Omítky s urychlovačem

Chybí vám jenom finální vrstva fasády? Tak hurá na ni! Když k tenkovrstvým omítkám Weber přidáte urychlovač tuhnutí, snesou už po 4 hodinách od nanesení teplotu až −5 °C. Konkrétně jde o omítku weberpass silikon, weberpass akrylát a weberpas aquaBalance, která reguluje vlhkost.

Venku máte hotovo? Pokračujte s pracemi uvnitř

Pokud zateplení a omítky už máte, můžete se přesunout ke stavebním úpravám v interiéru. Na zimní období je skvělá suchá výstavba, protože sádrokartonu nízké teploty nijak nevadí. Montáž desek můžete provádět i při třeskutých mrazech, jen na tmelení už budete potřebovat aspoň +5 °C. Anebo si zatím jen spočítejte materiál potřebný na SDK konstrukci, Rigips k tomu účelu vytvořil speciální kalkulátor.

Pokročit se dá i s malováním. Weber nabízí hned dva nátěry, které se dají použít od teploty + 5 °C. První z nich, weberdeco fresh, aktivně odstraňuje formaldehyd z interiéru, druhý, weberdeco active má zase zvýšenou ochranou proti plísním.

S výběrem materiálu vám zdarma pomůže Centrum technické a obchodní podpor Saint-Gobain. Poptat u nich můžete i bezplatnou kalkulaci včetně ceníkových cen.

Pokud máte nevytápěný půdní prostor, využijte zimu k jeho zateplení. Hodit se vám budou ucelené zateplovací systémy ISOVER, které mají přesně danou skladbu výrobků. A když ji dodržíte, úspěch je zaručen. Vybírat můžete ze systému ISOVER Step Cross a ISOVER Double Tram.

Nechce se vám do zimy? Shánějte zatím řemeslníky

Možná, že už máte zmíněné práce hotové nebo prostě nemůžete ve stavbě pokračovat. I tak pro vás máme tip! Zkraťte si čekání na jaro hledáním dalších řemeslníků a stavebních firem. V naší databázi najdete skoro 40 000 dodavatelů, navíc s ověřenými referencemi od zákazníků. Takže víte, do čeho jdete. Stačí si vybrat řemeslníka, jehož práce se vám líbí nejvíc, anebo zadat zdarma poptávku, a my vám s hledáním pomůžeme.

0 0 Počet hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Přidejte svůj názor.x