Představte si, že 140 dní v roce budete využívat energii, co jste si sami vyrobili. Navíc ze slunce, takže kromě peněženky ušetříte i planetu. Přesně od toho tu jsou fotovoltaické elektrárny. A ČEZ přišel s nabídkou, která se neodmítá: zařídí vám instalaci od A do Z a navíc ještě garantuje, že získáte dotaci ve výši až 170 000 Kč.

Fotovoltaické elektrárny jsou rok od roku populárnější. A není se co divit. Díky moderním technologiím se vyrábějí stále výkonnější a cenově dostupnější panely, jejichž životnost daleko přesahuje návratnost prvotní investice. Fotovoltaika navíc přináší celou řadu výhod, jak pro samotné uživatele, tak pro životní prostředí:

 • Náklady na energie se vám sníží o 50 %.
 • Budete mít 140 dní v roce vlastní energii.
 • Za rok vyprodukujete o 6 tun CO₂ méně, takže dost ulehčíte planetě.
 • Všechno můžete ovládat pohodlně z mobilu.

Ušetřete čas díky ČEZ: tým odborníků se postará o instalaci panelů i administrativu

Aby vaše fotovoltaická elektrárna fungovala bezpečně a podávala optimální výkon, je potřeba všechno správně navrhnout a zapojit. ČEZ přesně takovou službu nabízí – jak domácnostem, tak firmám. Zajistí pro vás kompletně všechny etapy na cestě k solární energii:

 1. Vypracování projektové dokumentace.
 2. Výběr samotné elektrárny.
 3. Instalace panelů.
 4. Připojení do sítě.

+ žádost o dotaci

Projektová dokumentace a výběr elektrárny

Ze všeho nejdřív je potřeba zhodnotit stavbu a její specifika, a pak to všechno sepsat do projektové dokumentace. Každý objekt je totiž jiný, a tak si žádá i jiný systém. Odborníci na fotovoltaiku vám tak dokážou doporučit co nejvýhodnější řešení, se kterým v dlouhodobém horizontu skutečně ušetříte.

Teprve potom přichází na řadu výběr konkrétní elektrárny. U ČEZ se jedná o variantu s ohřevem vody, s bateriovým úložištěm, nebo s tepelným čerpadlem. O instalaci se už postarají certifikovaní elektrikáři a montéři, které vám zajistí sám dodavatel, stejně jako dopravu všech komponentů (panely, akumulátory, střídač aj.).

Připojení do sítě

Tohle je z hlediska administrativy asi nejnáročnější část. Aby vám totiž dodavatel elektřiny poskytl potřebný 4Q elektroměr, musíte mu dodat revizní zprávu. Tu zpracovává revizní technik, který zhodnotí, jestli je celé řešení bezpečné a splňuje potřebné technické normy.

Právě proto je daleko lepší poptat fotovoltaiku u profesionálů a svěřit jim instalaci, než si elektrárnu montovat „podomácku“. Pokud totiž výsledek neodpovídá předpisům, bude stanovisko revizního technika zamítavé a k výměně elektroměru nedojde.

Pokud splňujete požadavky na dotaci, dostanete ji. Tak zní slib od ČEZ

Abyste za fotovoltaiku nedali celé jmění, požádejte o dotaci. Nárok na ni máte, jestliže splňujete tato kritéria:

 • Jste majitelem nemovitosti, kam se bude elektrárna instalovat.
 • Dům je zkolaudovaný jako objekt určený k bydlení.
 • Nejméně 70 % vyrobené energie využijete přímo v domácnosti.
 • Nemáte podanou jinou žádost na NZÚ (Nová zelená úsporám).

A pokud jste si u všech 4 bodů udělali pomyslnou fajfku, tak vám ČEZ garantuje, že dotaci dostanete. Jednak za vás celou žádost vyřídí, ale kdyby snad stanovisko znělo „Ne“, vyplatí vám danou částku ze svého. Může se jednat až o 170 000 Kč, takže v některých případech ušetříte skoro polovinu nákladů.

Záruka 25 let: další důvod, proč mít fotovoltaiku od ČEZ

Když už investujete do zařízení na solární energii, myslete na záruku. Pokud bude elektrárna nainstalovaná špatně, můžete o toto privilegium přijít. Oproti tomu s profesionální montáží máte jistotu, že když se náhodou něco stane, záruka vás kryje.

Fotovoltaické panely od ČEZ mají záruku 25 let na minimálně 85 % výkonu a jejich životnost se pohybuje kolem 30–35 let. Kromě toho máte i pětiletou záruku na práci a samozřejmostí je taky dlouhodobý servis. To už je pořádný výčet výhod, co myslíte? Tak na nic nečekejte a udělejte první krok vstříc solární energii.

Sdílet článek
0 0 Počet hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře