Využijte rychlé přihlášení nebo se registrujte




4774 firem
Získejte nabídky zdarma
Víme, kdo je dobrý

Hodnocení
S panem Chaberou byla rychlá a bezproblémová komunikace, během chvíle jsme se domluvili na termínu realizace i ceně. Skvělá a precizně odvedená práce za předem avizovanou částku, všechno, co bylo domluveno, bylo dodrženo, dokonce nad rámec domluvy oškrábal i zbytek zdi, za což jsem moc ráda, ušetřil mi jedno odpoledne :-) Pan Chabera pracuje pečlivě, práci konzultuje, záleží mu na spokojenosti zákazníka. Bezproblémová spolupráce, určitě doporučuji.
Dodavatel

Rekonstrukce bytů, vnitřní obklady a dlažby, kamenný koberec.
Hradec Králové
Zadání
Odstranění kamenného obkladu (v rohu místnosti, přibližně 1 m x 1 m, až ke stropu), začištění celé zdi cca 5 m (na jednom kousku pravděpodobně v místě hrany panelu lehce praská omítka, tak asi bude lepší udělat ji hezkou celou :-). Prosím o cenovou nabídku a možný termín realizace.
Hodnocení
S panem Chaberou byla rychlá a bezproblémová komunikace, během chvíle jsme se domluvili na termínu realizace i ceně. Skvělá a precizně odvedená práce za předem avizovanou částku, všechno, co bylo domluveno, bylo dodrženo, dokonce nad rámec domluvy oškrábal i zbytek zdi, za což jsem moc ráda, ušetřil mi jedno odpoledne :-) Pan Chabera pracuje pečlivě, práci konzultuje, záleží mu na spokojenosti zákazníka. Bezproblémová spolupráce, určitě doporučuji.

Hodnocení
Pan Sváda práce provedl dobře, cenově výhodné, ale na celkově 6 hodin práce potřeboval 4 měsíce. Nutno dodat, že byl 2 týdny nemocný, také musel koupit materiál a brát ohled na dostupnost bytu. A pak psal, že toho měl moc. Stejně jsem čekal, že to bude schopný dodělat během měsíce.
Dodavatel

Nabízím veškeré domácí práce a opravy, údržba zahrady, úklid, malování, drobné zednické, instalaterské a elektro práce, vyhlášku 50 § 6,7,8 mám.
Praha 13
Zadání
Dobrý den, potřeboval bych vyřešit následující věci: A. Dodání a výměnu 2x vodovodní baterie za www.hornbach.cz/shop/Umyvadlova-baterie-Novaservis-Titania-Fresh-96001-1-0/5606655/artikl.html - bez výpustě https://www.hornbach.cz/shop/Umyvadlova-baterie-s-vypusti-Novaservis-Titania-Fresh/4612847/artikl.html - s výpustí B. Dodání a výměnu 2x ventilátoru v koupelně a WC Koupelna: * Současný typ ventilátoru je Elicent Flux 250, sice se točí, ale jen, když se drží tlačítko, tj. časový doběh neufunguje * Nový ventilátor musí mít časový doběh + senzor vlhkosti * 10HT s časovým vypínáním a hydrostatem - https://www.hornbach.cz/shop/Ventilator-Breeze-10HT/6093442/artikl.html * Ventilátor je spouštěn samostatným tlačítkovým spínačem (ne spolu se světlem) * Požaduji bílou barvu, ideálně s rozumnou úrovní hluku (ne vyšší než u současného ventilátoru) * Můžete navrhnout i jiný vhodný typ WC: * Současný typ ventilátoru je Elicent Flux 100, sice se točí, ale jen, když se drží tlačítko, tj. časový doběh neufunguje * Nový ventilátor musí mít časový doběh * Napriklad 10T s časovým vypínáním https://www.hornbach.cz/shop/Ventilator-Breeze-10T/6093441/artikl.html ( Ventilátor je spouštěn samostatným tlačítkovým spínačem (ne spolu se světlem) * Požaduji bílou barvu, ideálně s rozumnou úrovní hluku * Ventilátor je instalován v sádrokartonové zdi, bude potřeba vyvrtat nové díry pro uchycení * Můžete navrhnout i jiný vhodný typ C. Výměnu Vanové zástěny za stejnou: https://www.hornbach.cz/shop/Vanova-zastena-Form-style-NEW-TAHITI-deluxe-140x75-cm-otocna-cire-sklo-chromovy-vzhled/5527708/artikl.html D. Odstranění starého silikonového těsnění obkladu a nanešení nového Byt se nachází na adrese Praha 13 Navrhněte Termín realizace. Ventilátory sa nachází v bytě, přesný čas prací je na domluvě s nájemníky. Jsem k zastižení na emailu. Pro realizaci dodám české kontaktní telefonní číslo na nájemce v bytě. Děkuji, Karník
Hodnocení
Pan Sváda práce provedl dobře, cenově výhodné, ale na celkově 6 hodin práce potřeboval 4 měsíce. Nutno dodat, že byl 2 týdny nemocný, také musel koupit materiál a brát ohled na dostupnost bytu. A pak psal, že toho měl moc. Stejně jsem čekal, že to bude schopný dodělat během měsíce.

Hodnocení
Rád bych touto cestou s určitým časovým odstupem poděkoval panu Perbeckému i jeho zaměstnancům (především pak panu Evženovi) za odvedenou práci a velmi dobrý výsledek. Díky časovému odstupu můžeme zhodnotit kvalitu odvedených prací – nevyskytly se doposud žádné závady. Kladně hodnotím také přístup pana Perbeckého, neboť jediným nedostatkem po realizaci se ukázalo nivelování podlah, jež se nepodařilo. Tato skutečnost však byla p. Perbeckým bez potíží uznána a kompenzována. Dále mohu kladně hodnotit výtečnou komunikaci po celou dobu realizace. Případné změny či úpravy zadání byly konzultovány průběžně, případně ze strany pana Perbeckého navržena vhodná řešení. Práce byly provedeny dle zadání, navíc drobné změny po vzájemném odsouhlasení. Fakturováno bylo zpravidla po týdnech po odvedení prací, což jsme uvítali i jako transparenější a příhodnější (konkurence vyžaduje např. 50% zálohu předem za celé dílo). K samotnému průběhu rekonstrukce, která nakonec probíhala déle, než jsme počítali, nelze mít připomínek. V prvním týdnu proběhly bourací práce, tj. Byly odstraněny stávající zařizovací předměty, stávající obklady a dlažby, vybourány zárubně i části příček a dveřní otvory náležitě rozšířeny, resp. posunuty. Navíc byla vybourána i podlaha v části koupelny, pro osazení izolace a topné rohože v podlaze. Dále byly kompletně oškrábány omítky. Zkraje týdne druhého byly připraveny rošty pro sádrokartonové podhledy, tudíž bylo možné povolat elektrikáře i instalatéry. Nad původní předpklady jsme raději v dotčené části bytu raději provedli i výměnu přívodu radiátorů, tedy příprava drážek pro kabely v podlaze se rozšířila ještě o trubky a probíhalo souběžně s přípravou drážek pro elektroinstalaci. Zde je vhodné zmínit, že elektroinstalační práce prováděla firma ElektroWork p. Hlavsy a vodoinstalační firma BAPE p. Baudische. Práce elektrikářů i instalatérů přesáhly ještě do týdne třetího, ale i tak zbyl prostor pro návrat p. Perbeckého na staveniště. Proběhl odvoz suti a odpadu, který ještě na staveništi zbýval, a že ho nebylo po řádění elektrikářů a instalatérů nijak málo. Nakonec proběhlo ještě zahození drážek vodo a elektroinstalací a dozděna příčka na WC, v níž je schován WC modul Geberit, souběžně jsem řešil vlastními silami rozvody vzduchotechniky. V týdnu čtvrtém se opět pokročilo v díle, byly vyrovnány a izolovány stropy v pokojích fasádním způsobem a dokončeny sádrokartony, následovaly stěrky se síťovinou, špalety oken a zpevnění rohů a konečtě také nové štuky. Pátý týden konečně dorazily předem objednané obklady Marazzi dodávané firmou Koupelny Ptáček a bylo možné začít s obkládáním WC i koupelny dle námi připravených plánků. Při obkládání jsem byl celou dobu přítomen a tak jsme mohli bez problémů provádět korekce v kladečském plánu dle skutečného stavu a tak mnohdy daleko lépe rozvrhnbout spáry, případně ihned řešit drobné estetické nedostatky. Ze bych rád opět pochválil pana Evžena, neboť jeho trpělivá a pečlivá práce je na výsledku nejvíc vidět. Nesmím opomenout provedení hydroyiolace v koupelně, která je v případě sprchy se žlábkem (bez vaničky) vbytovém domě obzváště důležitá a byla jí proto věnována nadstandardní péče. V týdnu šestém proběhlo vybourání a rozšíření dvěřního otvoru do obývacího pokoje, který sloužil doposud jako mé relativně bezprašné útočiště. Rovněž proběhla pokládka izolačních desek a topné rohože v koupelně. Následovalo vyrovnání podlah (bohužel, ze jsem nekontroloval rovinnost výsledku a tak jsem tuto skutečnost musel později reklamovat) – jinými slovy, podlaha byla vyrovnána nedostatečně. Nivelační stěrka zalila topnou rohož a tak bylo možné dokončit dlažby a posléze i obklady, což bylo provedeno v týdnu následujícím. Poslední prací potom byla oprava omítek v obývacím pokoji – důsledek vzbourání zárubní. Závěrem bych dodal, že jsme velice rádi, že jsme si firmu p. Perbeckého vybrali – komunikace, vtřícnost, flexibilita, ohleduplnost vůči sousedům i společným částem domu, průběžný úklid, to vše dělají výsledný dojem ještě lepším. Vřele proto mohu p. Perbeckého s jeho týmem doporučit a do budoucna s nimi počítám při realizaci drobných úprav.
Dodavatel

DOMERINO s.r.o. je specializovaná firma zaměřená na čištění a nátěry střech, fasád a venkovních ploch. Pracujeme poctivě, pečlivě a s respektem k vašemu domu i okolí. Využíváme špičkové technologie, ekologické postupy a kvalitní materiály, díky kterým vracíme nemovitostem jejich vzhled i dlouhodobou ochranu. Máme více než 12 let zkušeností v oboru a celkem 25 let praxe ve stavebnictví. Za dobu našeho působení jsme realizovali zakázky pro více než 2 500 zákazníků, z nichž 99 % bylo velmi spokojeno. Působíme především ve středních Čechách, kde jsme jasnou jedničkou na trhu. SLUŽBY: Čištění střech bez chemie – ekologické odstranění mechů a lišejníků, impregnace, betonové a pálené tašky, šindel Čištění fasád – odstranění řas, plísní, nečistot a graffiti, včetně ochranné nanoimpregnace Čištění dlažby a venkovních ploch – dlažby, terasy, ploty, zídky, odstranění mechu ze spár Nátěry moderních fasád – silikonové nátěry, včetně čištění a drobných oprav, záruka až 12 let Nátěry historických fasád – odborné opravy a silikátové nátěry dle požadavků památkářů Nátěry plechových střech – ošetření koroze, nátěry pozinku a hliníku, polyuretanové systémy Čištění a nátěry bytových domů – komplexní služby pro SVJ, družstva a bytové domy PROČ SI VYBRAT NÁS: Rychlá realizace bez nutnosti klasického lešení – využíváme hydraulické plošiny Záruka až 12 let na vybrané nátěry Ekologické a šetrné postupy bez agresivní chemie Více než 2 500 realizovaných zakázek Stabilní firma, jednička ve Středních
Praha
Zadání
Vážená paní, vážený pane, poptáváme rekontrukci v našem bytě - rekontrukce WC a koupelny s úpravou dispozice, nové omítky, vyrovnání podlah a stropů na chodbě a pokojích. Elektrikáři a instatéři jsou k dispozici. Poptáváme tyto práce: - Bourání nenosných panelových příček - příprava otvorů pro obložkové zárubně (v panelových příčkách) - skrábání stávajícího štuku - odstranění dlažeb, obkladů a zařizovacích předmětů - odvoz a likvidace odpadu - vyzdění a vyspádování sprchového koutu (se žlabem) - vyzdění příček a přizdívek - ytong 50, 75 a 100 mm s perlinkou - pokládka dlažby a obkladů, s Al rohovými lištami - nivelace podlah - hydroizolace sprchového koutu - sádrokartonové podhledy - sádrokartonový záklop WC modulu s revizními dvířky pod obklad Termín realizace - dle dohody
Hodnocení
Rád bych touto cestou s určitým časovým odstupem poděkoval panu Perbeckému i jeho zaměstnancům (především pak panu Evženovi) za odvedenou práci a velmi dobrý výsledek. Díky časovému odstupu můžeme zhodnotit kvalitu odvedených prací – nevyskytly se doposud žádné závady. Kladně hodnotím také přístup pana Perbeckého, neboť jediným nedostatkem po realizaci se ukázalo nivelování podlah, jež se nepodařilo. Tato skutečnost však byla p. Perbeckým bez potíží uznána a kompenzována. Dále mohu kladně hodnotit výtečnou komunikaci po celou dobu realizace. Případné změny či úpravy zadání byly konzultovány průběžně, případně ze strany pana Perbeckého navržena vhodná řešení. Práce byly provedeny dle zadání, navíc drobné změny po vzájemném odsouhlasení. Fakturováno bylo zpravidla po týdnech po odvedení prací, což jsme uvítali i jako transparenější a příhodnější (konkurence vyžaduje např. 50% zálohu předem za celé dílo). K samotnému průběhu rekonstrukce, která nakonec probíhala déle, než jsme počítali, nelze mít připomínek. V prvním týdnu proběhly bourací práce, tj. Byly odstraněny stávající zařizovací předměty, stávající obklady a dlažby, vybourány zárubně i části příček a dveřní otvory náležitě rozšířeny, resp. posunuty. Navíc byla vybourána i podlaha v části koupelny, pro osazení izolace a topné rohože v podlaze. Dále byly kompletně oškrábány omítky. Zkraje týdne druhého byly připraveny rošty pro sádrokartonové podhledy, tudíž bylo možné povolat elektrikáře i instalatéry. Nad původní předpklady jsme raději v dotčené části bytu raději provedli i výměnu přívodu radiátorů, tedy příprava drážek pro kabely v podlaze se rozšířila ještě o trubky a probíhalo souběžně s přípravou drážek pro elektroinstalaci. Zde je vhodné zmínit, že elektroinstalační práce prováděla firma ElektroWork p. Hlavsy a vodoinstalační firma BAPE p. Baudische. Práce elektrikářů i instalatérů přesáhly ještě do týdne třetího, ale i tak zbyl prostor pro návrat p. Perbeckého na staveniště. Proběhl odvoz suti a odpadu, který ještě na staveništi zbýval, a že ho nebylo po řádění elektrikářů a instalatérů nijak málo. Nakonec proběhlo ještě zahození drážek vodo a elektroinstalací a dozděna příčka na WC, v níž je schován WC modul Geberit, souběžně jsem řešil vlastními silami rozvody vzduchotechniky. V týdnu čtvrtém se opět pokročilo v díle, byly vyrovnány a izolovány stropy v pokojích fasádním způsobem a dokončeny sádrokartony, následovaly stěrky se síťovinou, špalety oken a zpevnění rohů a konečtě také nové štuky. Pátý týden konečně dorazily předem objednané obklady Marazzi dodávané firmou Koupelny Ptáček a bylo možné začít s obkládáním WC i koupelny dle námi připravených plánků. Při obkládání jsem byl celou dobu přítomen a tak jsme mohli bez problémů provádět korekce v kladečském plánu dle skutečného stavu a tak mnohdy daleko lépe rozvrhnbout spáry, případně ihned řešit drobné estetické nedostatky. Ze bych rád opět pochválil pana Evžena, neboť jeho trpělivá a pečlivá práce je na výsledku nejvíc vidět. Nesmím opomenout provedení hydroyiolace v koupelně, která je v případě sprchy se žlábkem (bez vaničky) vbytovém domě obzváště důležitá a byla jí proto věnována nadstandardní péče. V týdnu šestém proběhlo vybourání a rozšíření dvěřního otvoru do obývacího pokoje, který sloužil doposud jako mé relativně bezprašné útočiště. Rovněž proběhla pokládka izolačních desek a topné rohože v koupelně. Následovalo vyrovnání podlah (bohužel, ze jsem nekontroloval rovinnost výsledku a tak jsem tuto skutečnost musel později reklamovat) – jinými slovy, podlaha byla vyrovnána nedostatečně. Nivelační stěrka zalila topnou rohož a tak bylo možné dokončit dlažby a posléze i obklady, což bylo provedeno v týdnu následujícím. Poslední prací potom byla oprava omítek v obývacím pokoji – důsledek vzbourání zárubní. Závěrem bych dodal, že jsme velice rádi, že jsme si firmu p. Perbeckého vybrali – komunikace, vtřícnost, flexibilita, ohleduplnost vůči sousedům i společným částem domu, průběžný úklid, to vše dělají výsledný dojem ještě lepším. Vřele proto mohu p. Perbeckého s jeho týmem doporučit a do budoucna s nimi počítám při realizaci drobných úprav.

Hodnocení
Firmu FPK interier jsem si vybrala hlavně kvůli dobrému jednání a tomu, že už během prohlídky před kalkulací ceny mi navrhli další možnosti řešení určitých "problému" v prostoru. V bytě po rekonstrukci bydlím týden a zatím plná spokojenost. Byt úžasně prokoukl. I když zatím nemáme dveře (nebyly součástí zakázky a teprve se vyrábí) a chybí podlahové lišty (ty jsem si prostě nabyla schopná vybrat, tak jsem to zatím nechala bez nich, že se dodělají až seženu "ty pravé"), tak mám z "nového" prostoru úžasný pocit. Musím pochválit hlavně kvalitu obložení (keramické rohy v nice, úzké spáry i když byly nerektifikované obklady) a keraštuk (je sice drahší než vápenná omítka, ale stěnám skutečně výrazně prospěl - díky jemnému zrnu dodává zdem "něco navíc" takže ani v bílé nejsou nudné - jsem ráda, že mi ho p. Fabová navrhla). Taky oceňuju, jak je položena podlaha (jedná se korek v plovoucí upravě), prakticky nejdou vidět spáry mezi jednotlivými díly. Kvalitu práce chválil i můj stavební dozor. Dohodnutý termín byl dodržen (ostatně firma si sama ve smlouvě stanovuje penále za překročení času - což byla další motivace k tomu si je vybrat). Cena taky byla dodržena. Komunikace byla po celou dobu výborná. Prakticky všechny detaily jsme konzultovali s paní Fabovou buď osobně na stavbě, nebo po telefonu. Když se mi něco nezdálo (na stavbu jsem chodila "kontrolovat" téměř denně), tak nebyl problém jí zavolat a domluvit se o co jde, nebo na případné úpravě. A samozřejmě probíhaly pravidelné kontrolní dny. Při předání byl sepsán seznam nedodělků (byl opravdu velmi krátký :-D a šlo v podstatě pouze o kosmetické drobnosti typu šmouha na zdi), ty byly následně odstraněny během dohodnutého termínu. Jediná závada, co se zatím vyskytla byla jedna nefunkční zásuvka - a to bylo firmou taky bez problémů opraveno. S firmou mám rozhodně pozitivní zkušenost a určitě ji můžu doporučit. Pokud někdy budu rekonstruovat nějaký další byt, tak se zas obrátím na ně.
Dodavatel
specialista na kompletní rekonstrukce bytů a interiérů, včetně návrhu dispozic
Praha
Zadání
Dobrý den, poptávám částečnou rekonstrukci bytu cca 60m2 v panelovém domě v 8 n.p. s výtahem (i velkým stěhovacím). Jádro, podlahy, elektroinstalace, malířské práce. požaduji: Vypracování projektové dokumentace Vybourání původního umakartového jádra (a odvoz suti), odstranění původních podlah (PVC, plovoucí podlaha), vybourání nenosné příčky mezi obyvacím pokojem a kuchyní. Nové jádro (typ H - dispozice zůstane zachována) - nejlépe z ytongu nebo analogického materiálu, místo klasických dveří posuvné dveře do pouzdra (jak z wc, tak z koupelny - pouzdro typ unibox). Na WC malé umývátko. Nové instalace v kuchyni: bude změna rozložení spotřebičů (plyn v kuchyni nebude, i když v domě zavedený je.) Elektroinstalace: kompletní výměna v celém bytě (rozvody vedou ve "spáře" mezi podlahou a zdí). Pro rozvody ve zdech bude pravděpodobně nutné frézování do panelu (jsou tam sice "husí krky", ale pravděpodobně nejsou všude úplně průchodné a některé zásuvky budeme chtít i na jiném místě). Nechceme podhledy (s vyjímkou koupelny). Podlahy: nivelace. podlahová krytina: ve většině bytu korek (plovoucí korková podlaha) v koupelně, wc a části chodby pak dlažba. (korková podlahová krytina by byla pravděpodobně Granorte, obklady a dlažba Rako - ale v případě, že máte dobrou zkušenost s jinými výrobci, lze tento výběr i přehodnotit) Malířské práce: odstranění starých tapet ve většině bytu,štuk, výmalba bílou barvou. Za výhodu považuji dobrou návaznost prací a provedení v co nejkratším čase. Termín provedení by byl možný někdy od začátku ledna do dubna 2015.
Hodnocení
Firmu FPK interier jsem si vybrala hlavně kvůli dobrému jednání a tomu, že už během prohlídky před kalkulací ceny mi navrhli další možnosti řešení určitých "problému" v prostoru. V bytě po rekonstrukci bydlím týden a zatím plná spokojenost. Byt úžasně prokoukl. I když zatím nemáme dveře (nebyly součástí zakázky a teprve se vyrábí) a chybí podlahové lišty (ty jsem si prostě nabyla schopná vybrat, tak jsem to zatím nechala bez nich, že se dodělají až seženu "ty pravé"), tak mám z "nového" prostoru úžasný pocit. Musím pochválit hlavně kvalitu obložení (keramické rohy v nice, úzké spáry i když byly nerektifikované obklady) a keraštuk (je sice drahší než vápenná omítka, ale stěnám skutečně výrazně prospěl - díky jemnému zrnu dodává zdem "něco navíc" takže ani v bílé nejsou nudné - jsem ráda, že mi ho p. Fabová navrhla). Taky oceňuju, jak je položena podlaha (jedná se korek v plovoucí upravě), prakticky nejdou vidět spáry mezi jednotlivými díly. Kvalitu práce chválil i můj stavební dozor. Dohodnutý termín byl dodržen (ostatně firma si sama ve smlouvě stanovuje penále za překročení času - což byla další motivace k tomu si je vybrat). Cena taky byla dodržena. Komunikace byla po celou dobu výborná. Prakticky všechny detaily jsme konzultovali s paní Fabovou buď osobně na stavbě, nebo po telefonu. Když se mi něco nezdálo (na stavbu jsem chodila "kontrolovat" téměř denně), tak nebyl problém jí zavolat a domluvit se o co jde, nebo na případné úpravě. A samozřejmě probíhaly pravidelné kontrolní dny. Při předání byl sepsán seznam nedodělků (byl opravdu velmi krátký :-D a šlo v podstatě pouze o kosmetické drobnosti typu šmouha na zdi), ty byly následně odstraněny během dohodnutého termínu. Jediná závada, co se zatím vyskytla byla jedna nefunkční zásuvka - a to bylo firmou taky bez problémů opraveno. S firmou mám rozhodně pozitivní zkušenost a určitě ji můžu doporučit. Pokud někdy budu rekonstruovat nějaký další byt, tak se zas obrátím na ně.

Hodnocení
Zahájení prací: 1. 12. 2025 Slibovaný termín dokončení: 20. 12. 2025 Předání: 8. 1. 2026 Opravy silikonování: 28. 1. 2026 Koupelna o rozměrech 1,5 × 1,4 m + WC - 106 300 Kč (práce a stavební materiál). Ostatní vybavení bylo dodáno z naší strany ( sprchový kout, nábytek, osvětlení, obklady, dlažba, a jiné). Koupelna je hezká, ale bohužel vykazuje výrazné pohledové nedostatky, které pan Procházka odmítá řešit. Má svou práci již uhrazenou a fakt že v předávacím protokolu deklaruje pětiletou záruku na práci jaksi neplatí. Jedinou možností je tedy hodnocení zde na portálu a ponechání na každém, zda se rozhodne jeho služby využít. Společnost RS Koupelny, zastupovanou panem Procházkou, jsem si vybrala na základě recenzí. Domnívala jsem se, že půjde o záruku kvalitně odvedené práce. Bohužel jsem nečetla všechny – jedna negativní recenze přesně odpovídá chování pana Procházky, které uplatňoval i při komunikaci se mnou. Pan Procházka zjevně nemá rád, když si zákazník dovolí jakoukoli připomínku. Na začátku se pan Procházka prezentoval jako milý a ochotný člověk. Jeho skutečná povaha je však jiná. Měli jsme zhotovený návrh koupelny a objednaný sprchový kout. Bohužel jsem se mezi řečí zmínila, že mým původním přáním byla vana, avšak koupelnová studia mi ji do prostoru 140 × 150 cm nedoporučila. Pan Procházka začal tvrdit, že se vana do prostoru vejde a že ji „zaseká“. Trvalo mi den a na jeho popud jsem změnila názor a zakoupila vanu o šířce 80 cm (původně jsem chtěla 70 cm), kterou jsem však následující den vracela, protože se ukázalo, že se jedná o technicky nevhodné řešení. Tato situace způsobila značný stres, protože i mě bylo nepříjemné věci měnit a nakonec vanu vracet. Stálo to čas a peníze. Pan Procházka si následně vyžádal částku 15 000 Kč za pokračování a za opravení niky a otvorů ve zdi určených původně pro vanu. Rozvody vody se však neměnily a zůstaly ve stavu připraveném pro sprchový kout o šířce 80 cm. Rozvody na vodu totiž pan P. dělal ještě před zakoupením vany, tudíž na sprchový kout. Bez jakékoli předchozí konzultace mi byl rovněž vybrán nejdražší podomítkový modul na nějž pasovala opět velice drahá baterie, která ještě navíc nebyla v Praze k sehnání a standardní dodání bylo 4-5 týdnů. Naštěstí jsem si přes Allegro sehnala levnější. Rekonstrukce trvala velmi dlouho, byla pro mě psychicky náročná a byla jsem ráda, že se koupelna dokončila. V tomto rozpoložení jsem podepsala předávací protokol. Až při následném užívání koupelny jsem si všimla odlomených hran u čtyř dlaždic (na pátou u skříňky jsem pana P. upozorňovala již před ukončením, ale zakryla ji skříňka. Dále jsem si všimla nerovných obkladů a nerovností v barevném provedení v rozích (viz fotografie). Silikony byly odfláknuté, ale ty byly na mou žádost opraveny. Na mé slušné e-maily s žádostí o nápravu či návrh vypořádání reagoval pan Procházka neprofesionálně, hrubě a urážením. Na místo toho abych požadovala vybourání obkladů, zakoupení nových a nové zhotovení, navrhla jsem upravit stěny na WC. Bohužel jaksi pan P. z nějakého důvodu usoudil, že si na opravu a výmalbu stěn u WC objednám další firmu a do nabídky tuto práci nezahrnul. Já si toho bohužel nevšimla. Pan P. mě nařknul, že jsem si nedostatky vymyslela po předání protokolu a že chci zdarma práci navíc. NE, byl to pouze návrh. Od opraváře, který přijel řešit poškozenou sprchovou vaničku (18.1.), jsem se dozvěděla, že jej pan Procházka nabádal, aby mi lhal o své časové nedostupnosti, pouze proto, aby nemusel hradit přibližně o 1 000 Kč vyšší náklady. Tato informace jasně ukázala způsob, jakým pan Procházka jedná se svými zákazníky. Když jsem mu řekla, že mě to velmi zklamalo, napsal mi v sms zprávě : "Proč zaplatit skoro jednou tolik, to co může chvilku počkat. Ano, řekl sem mu že mu expres příplatek platit nebudu". To není moc proklientské chování, ale obyčejné sobecké chování v jeho prospěch. I přesto že se stala ta nepříjemná věc s vanou, dokázala sem se panu P, omluvit. On ani neuznal, že jeho chyba byla něco klientovi vnucovat, rozmlouvat, když plán byl od začátku jasný. Navíc já vanu 80 cm širokou nechtěla, ale pan Procházka říkal "takovou vanu Vám budou všichni závidět, a 70 cm vana je malá". A to ještě navrhoval že vybouráme dveřní zárubně a prostor zvětšíme. No díky Bohu, že jsem ho neposlechla. Po celou dobu rekonstrukce jsem panu Procházkovi poskytovala nadstandardní servis – kávu, snídaně, odpolední kávu i sladké občerstvení. Považuji jeho chování za velmi neprofesionální, neuctivé a nevhodné. Po dobu, kdy je mu vycházeno maximálně vstříc, působí vstřícně, avšak v momentě, kdy je po něm požadováno odstranění vad či náprava, jeho přístup se zásadně mění. Podobnou zkušenost popisuje i další negativní recenze na tomto portálu. Dojde li k odstranění nedostatků a k respektování záruky na uvedenou práci, upravím poté recenzi - dle úprav které by byly provedeny. P. S.: V návaznosti na vyjádření pana Procházky a jeho opakované odmítání řešit reklamovanou vadu přikládám foto SMS zpráv, ve které výslovně uvádí, že odmítal platit příplatek za výjezd na opravu vaničky. Stejně tak je ve zprávách zahrnuto, že jsem si vybrala vanu 70 cm. 5.12. jsem požádala o pozastavení práce a 6.12. píši viz foto že bude vana. To je 24 hodin! At si každý udělá obrázek... Přiložené fotografie byly pořízeny v mé koupelně po rekonstrukci a jednoznačně dokládají existenci vady. Z tohoto důvodu budu celou záležitost řešit jinou, oficiální cestou. Upozorňuji, že provedené práce jsou stále v záruční lhůtě. Poskytnutá sleva se této vady netýkala. Tvrzení pana Procházky o komunikaci s mým otcem je nepravdivé a odmítám jej jako lživé. S otcem sem mluvila a ani on s jednáním pana Procházky nesouhlasí. Koupelna měla být dokončena v dohodnutém termínu, před Vánoci, který nebyl dodržen. Dále uvádím, že jsem původně objednala vanu o šířce 70 cm, mám potvrzující email ze SIKO. Tato varianta mi byla panem Procházkou rozmluvena a byla mi vnucena vana o šířce 80 cm, protože již měl hotové rozměry na sprchový kout 80 cm . Zároveň se pan Procházka sám nabídl k vyzvednutí vany i obkladů. Tímto pana Procházku vyzývám k okamžitému splnění povinností vyplývajících ze záruky a k nápravě vady bez dalších neopodstatněných podmínek. V případě, že k nápravě nedojde, budu nucena věc řešit prostřednictvím třetích stran. Tato výzva je myšlena jako poslední pokus o smírné řešení.
Dodavatel

rekonstrukce bytových jader, rekonstrukce bytů, koupelny, podlahy, stavební práce, instalatérské práce, sádrokartony, malování, elektroinstalace, zateplování budov, fasády
Praha 4
Zadání
Poptávám rekonstrukci malé koupelny, rozměry Podlahová plocha: 2,4 m² Plocha stěn: 17,36 m² Obklady, sprchový kout, umyvadlo jsem schopna si zajistit sama. Prosím o necenění všech prací - bourací práce, instalace výše zmíněného, instalatérská práce atd. Předem děkuji
Hodnocení
Zahájení prací: 1. 12. 2025 Slibovaný termín dokončení: 20. 12. 2025 Předání: 8. 1. 2026 Opravy silikonování: 28. 1. 2026 Koupelna o rozměrech 1,5 × 1,4 m + WC - 106 300 Kč (práce a stavební materiál). Ostatní vybavení bylo dodáno z naší strany ( sprchový kout, nábytek, osvětlení, obklady, dlažba, a jiné). Koupelna je hezká, ale bohužel vykazuje výrazné pohledové nedostatky, které pan Procházka odmítá řešit. Má svou práci již uhrazenou a fakt že v předávacím protokolu deklaruje pětiletou záruku na práci jaksi neplatí. Jedinou možností je tedy hodnocení zde na portálu a ponechání na každém, zda se rozhodne jeho služby využít. Společnost RS Koupelny, zastupovanou panem Procházkou, jsem si vybrala na základě recenzí. Domnívala jsem se, že půjde o záruku kvalitně odvedené práce. Bohužel jsem nečetla všechny – jedna negativní recenze přesně odpovídá chování pana Procházky, které uplatňoval i při komunikaci se mnou. Pan Procházka zjevně nemá rád, když si zákazník dovolí jakoukoli připomínku. Na začátku se pan Procházka prezentoval jako milý a ochotný člověk. Jeho skutečná povaha je však jiná. Měli jsme zhotovený návrh koupelny a objednaný sprchový kout. Bohužel jsem se mezi řečí zmínila, že mým původním přáním byla vana, avšak koupelnová studia mi ji do prostoru 140 × 150 cm nedoporučila. Pan Procházka začal tvrdit, že se vana do prostoru vejde a že ji „zaseká“. Trvalo mi den a na jeho popud jsem změnila názor a zakoupila vanu o šířce 80 cm (původně jsem chtěla 70 cm), kterou jsem však následující den vracela, protože se ukázalo, že se jedná o technicky nevhodné řešení. Tato situace způsobila značný stres, protože i mě bylo nepříjemné věci měnit a nakonec vanu vracet. Stálo to čas a peníze. Pan Procházka si následně vyžádal částku 15 000 Kč za pokračování a za opravení niky a otvorů ve zdi určených původně pro vanu. Rozvody vody se však neměnily a zůstaly ve stavu připraveném pro sprchový kout o šířce 80 cm. Rozvody na vodu totiž pan P. dělal ještě před zakoupením vany, tudíž na sprchový kout. Bez jakékoli předchozí konzultace mi byl rovněž vybrán nejdražší podomítkový modul na nějž pasovala opět velice drahá baterie, která ještě navíc nebyla v Praze k sehnání a standardní dodání bylo 4-5 týdnů. Naštěstí jsem si přes Allegro sehnala levnější. Rekonstrukce trvala velmi dlouho, byla pro mě psychicky náročná a byla jsem ráda, že se koupelna dokončila. V tomto rozpoložení jsem podepsala předávací protokol. Až při následném užívání koupelny jsem si všimla odlomených hran u čtyř dlaždic (na pátou u skříňky jsem pana P. upozorňovala již před ukončením, ale zakryla ji skříňka. Dále jsem si všimla nerovných obkladů a nerovností v barevném provedení v rozích (viz fotografie). Silikony byly odfláknuté, ale ty byly na mou žádost opraveny. Na mé slušné e-maily s žádostí o nápravu či návrh vypořádání reagoval pan Procházka neprofesionálně, hrubě a urážením. Na místo toho abych požadovala vybourání obkladů, zakoupení nových a nové zhotovení, navrhla jsem upravit stěny na WC. Bohužel jaksi pan P. z nějakého důvodu usoudil, že si na opravu a výmalbu stěn u WC objednám další firmu a do nabídky tuto práci nezahrnul. Já si toho bohužel nevšimla. Pan P. mě nařknul, že jsem si nedostatky vymyslela po předání protokolu a že chci zdarma práci navíc. NE, byl to pouze návrh. Od opraváře, který přijel řešit poškozenou sprchovou vaničku (18.1.), jsem se dozvěděla, že jej pan Procházka nabádal, aby mi lhal o své časové nedostupnosti, pouze proto, aby nemusel hradit přibližně o 1 000 Kč vyšší náklady. Tato informace jasně ukázala způsob, jakým pan Procházka jedná se svými zákazníky. Když jsem mu řekla, že mě to velmi zklamalo, napsal mi v sms zprávě : "Proč zaplatit skoro jednou tolik, to co může chvilku počkat. Ano, řekl sem mu že mu expres příplatek platit nebudu". To není moc proklientské chování, ale obyčejné sobecké chování v jeho prospěch. I přesto že se stala ta nepříjemná věc s vanou, dokázala sem se panu P, omluvit. On ani neuznal, že jeho chyba byla něco klientovi vnucovat, rozmlouvat, když plán byl od začátku jasný. Navíc já vanu 80 cm širokou nechtěla, ale pan Procházka říkal "takovou vanu Vám budou všichni závidět, a 70 cm vana je malá". A to ještě navrhoval že vybouráme dveřní zárubně a prostor zvětšíme. No díky Bohu, že jsem ho neposlechla. Po celou dobu rekonstrukce jsem panu Procházkovi poskytovala nadstandardní servis – kávu, snídaně, odpolední kávu i sladké občerstvení. Považuji jeho chování za velmi neprofesionální, neuctivé a nevhodné. Po dobu, kdy je mu vycházeno maximálně vstříc, působí vstřícně, avšak v momentě, kdy je po něm požadováno odstranění vad či náprava, jeho přístup se zásadně mění. Podobnou zkušenost popisuje i další negativní recenze na tomto portálu. Dojde li k odstranění nedostatků a k respektování záruky na uvedenou práci, upravím poté recenzi - dle úprav které by byly provedeny. P. S.: V návaznosti na vyjádření pana Procházky a jeho opakované odmítání řešit reklamovanou vadu přikládám foto SMS zpráv, ve které výslovně uvádí, že odmítal platit příplatek za výjezd na opravu vaničky. Stejně tak je ve zprávách zahrnuto, že jsem si vybrala vanu 70 cm. 5.12. jsem požádala o pozastavení práce a 6.12. píši viz foto že bude vana. To je 24 hodin! At si každý udělá obrázek... Přiložené fotografie byly pořízeny v mé koupelně po rekonstrukci a jednoznačně dokládají existenci vady. Z tohoto důvodu budu celou záležitost řešit jinou, oficiální cestou. Upozorňuji, že provedené práce jsou stále v záruční lhůtě. Poskytnutá sleva se této vady netýkala. Tvrzení pana Procházky o komunikaci s mým otcem je nepravdivé a odmítám jej jako lživé. S otcem sem mluvila a ani on s jednáním pana Procházky nesouhlasí. Koupelna měla být dokončena v dohodnutém termínu, před Vánoci, který nebyl dodržen. Dále uvádím, že jsem původně objednala vanu o šířce 70 cm, mám potvrzující email ze SIKO. Tato varianta mi byla panem Procházkou rozmluvena a byla mi vnucena vana o šířce 80 cm, protože již měl hotové rozměry na sprchový kout 80 cm . Zároveň se pan Procházka sám nabídl k vyzvednutí vany i obkladů. Tímto pana Procházku vyzývám k okamžitému splnění povinností vyplývajících ze záruky a k nápravě vady bez dalších neopodstatněných podmínek. V případě, že k nápravě nedojde, budu nucena věc řešit prostřednictvím třetích stran. Tato výzva je myšlena jako poslední pokus o smírné řešení.

Hodnocení
Aktualizace 24.2.2020 - VAJGLY OD CIGARET POD OBKLADY - Tento tyden jsme meli na stavbe firmu, ktera opravovala katastrofu, kterou pan Novak u nas v dome napachal. Pri sundavani obkladu z Geberitu v koupelne jsme byli v soku. Pod dlazbou byly prilepene vajgly od cigaret !!! viz foto. ODPOVED NA REAKCI PANA NOVAKA: Jsem rad, že pan Novák vyloučil všechny mé pochyby o jeho poctivosti. Milý pane Nováku, my oba víme, že vaše odpovědi jsou lži ve snaze zachránit si pověst. Lidi, kteří si na základě recenzí objednávají zakázky to ale nevědí, pro ně proto přidávám komentář abych vaše lži a nepoctivost uvedl na pravou míru. Navíc, pokud někdo z vašich budoucích zákazníků má zájem se přijet na vaši práci podívat, před tím než bude u nás opravena, zvu je k sobě na prohlídku, aby se mohli sami přesvědčit, kdo lže a kdo ne. Můj email je davidsojka zavinac gmail.com, zašlu i další fotky na vyžádání, mám jich desítky. Mimochodem, měl jsem s panem Novákem domluveno podkládání dlažby v lednu v celém domě asi 160 m2, to jsem samozřejmě po té, co jsem viděl výsledky jeho práce, zrušil. Pro zájemce o obklady doporučuji ověřit že je daný obkladač členem Cechu obkladačů, máte tak aspon nějakou šanci vyvarovat se toho, že si najmete kutila, který vám udělá spáru obkladu 5 cm od středu vestavěnéhho WC nebo zapatlá místnosti silikonem tak, jako by to bylo pětileté dítě. Doporučuji také, pokud vám záleží na provedení detailů, se nejprve jet podívat na vlastní oči na jinou práci, abyste měli srovnání, a nechat si vysvětlit od nezávislého odborníka na jaké chyby se zaměřit, abyste se vyhnuli stejné situaci, do jaké jsme se dostali my. Pokud obkládáte jádro v paneláku nebo záchod v hospodě, a nebo neřešíte detaily, kvalita pana Nováka bude stačit. 1 - vy sám můžete přidat svoje vlastní fotky, to, že je tento server zahlcený mými fotkami je samozřejmě lež, fotek můžete přidat kolik chcete a předvést tak, jak vypadá vaše práce. 2 - pan Novák byl průběžně na chyby upozornován, na otřesnou kvalitu silikonování dvakrát, přesto se neobtěžoval toto opravit. Ve chvíli, kdy zničil dolní koupelnu, tím že bez měření a přemýšlení začal obkládat přinutil jsem jej část obkladů strhnout s tím, že se další práce musely zastavit, protože jsem musel objednat další materiál. Na dalších spoustu chyb, které nejsou tak zřejmě, upozornil dozor až v pozdější fázi, tak jak jsem psal. 3 - pan Novák skutečně není profesionální obkladač, už jen z toho důvodu, že nezná zásady obkladačské práce jak je ostatně viděl i z fotografií jeho dalších realizací, kde chudáci majitelé převzali práci v domnění, že jde o kvalitní provedení (rozměření místnosti, promyšlení obkladání, symetrie, obkládání prostoru před usazením vany, ne naopak, atd.). Profesionální nářadí skutečně nemá, jen kutil řeže obklady a dlažbu kotoučem v ruce. Elektrickou řezačku s vodním chlazením zřejmě v životě neviděl, proto ta oštípaná glazura, která je ve všech rozích neúspěšně přepatlávána silikonem. Mimochodem, kamenické rohy vůbec neumí a rovnou mě posílal do jiné firmy, abych si obklady nechal uříznout, kdyby měl profesionální vybavení s elektrickou řezačkou, nebylo by to potřeba. 4 - Ve chvíli, kdy jsem přišel na jeho podvod s účtováním stovky hodin pomocných prací po telefonu se nejprve několik minut vymlouval a následně skutečně řekl, ať tyto hodiny neůčtuji, pokud nyní tvrdí opak je to samozřejmě lež, nemá jinou možnost než to tvrdit, aby nevypadal jako podvodník. Jinak na začátku mi dal cenu za m2 obkládání a položku pomocné práce, po dotazu na Cech obkladačů mi skuteční obkladači potvrdili, že to je trik ze strany pana Nováka, podvod, veškeré práce s obkládáním je u všech poctivých řemeslníků součástí cena za m2 dlažby. Mimochodem, veškerý materiál včetně lepidla a všech obkladů jsem přivezl a nanosil do domu sám, pan Novák pomáhal tak asi deset minut, tolik ke 130 hodinám, které si podvodně naučtoval 5 - Dlažbu ve sprchovém koutu jste položil v opačném spádu z několika důvodů - několik dní předtím jste zabetonoval sprchový žlab v opačném spádu a musel jste se toho následně držet při pokládce. Spád je opačný naprosto stejně po celé šíti místnosti, nesvádějte proto toto na skutečnost, že v opačné části místnosti se na dlažbu stoupalo, pokud by to byla pravda spád by nebyl tak rovnoměrný po celé místnosti. Druhý důvod je snaha schovat nevodorovně položený obklad na navazující zdi, který jste posadil příliš vysoko a aby mevznikl v rohu velká mezera, nezbylo vám, než dát dlažbu výše - do opačného spádu. 6 - Laser Bosch za 4000 (samožřejmě také křížový), který pan Novák kritizuje, samozřejmě odhalil křivě položený obklad a to hned u druhé řady obkladů, čili řeči o tom, že Rako obklady, které jsou rektifikované jsou jsou nepřesné je nesmysl. Toto křivé položení je vidět i s obyčejnou vodováhou. U stropu následně se křivost projevila tím, že na jedné straně stropu není žádná mezera a na druhé straně místnosti asi 1.5 až 2 cm, i hlupákovi dojde, že při konstantní vzdálenosti podlahy od stropu (ta byla 100procentni) je toto způsobeno špatnou pokládkou a není třeba ani laser ani vodováha. Těch lží od pana Nováka je celá řada, například úsměvná snaha tvrdit, že polovina obrázků není jeho práce. Můžu sem dodat další desítky fotek kde bude jeho práce z dálky a s označením detailu, zájemcům zašlu na email. Jediný způsob jak se přesvědčit o tom, kdo je podvodník je podívat se na fotky, které jsem nahrál a případně mě kontaktovat a podívat se přímo na stavbu. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Toto hodnocení přidávám jako odstrašující příklad nekvalitní práce a nepoctivosti řemeslníka. Pro objektivni zhodnoceni pridavam fotografie hlavnich vad. Nechali jsme se napálit pozitivními recenzemi, z dálky a na první pohled se zdá, že je práce dobře odvedena, člověk, který si nechá dělat obklady 1 nebo 2 krát za život, neví na co se má zaměřit a nemá srovnání, nepozná rozdíl, proto ty dobre recenze, z fotek jinych realizaci pritom vidi stejne chyby, ktere byly provedeny u nas. Ve chvíli, kdy jsme před dokončením pozvali stavební dozor a následně i odbornou firmu, byli jsme zděšeni. V příloze jen příklad toho nejhoršího, co pan Novák v naší novostavbě napáchal a dole soupis vad od stavebního dozoru. Bohužel celou práci bude muset předělat profesionální firma, která potvrdila všechny vady, na které upozornil stavební dozor. Pan Novák se mě pokusil podvést, když mi naůčtoval asi 150 hodin pomocných prací, když jsem nesouhlasil a žádal vysvětlení o jakou práci se jedná, řekl, že jde o řezání dlažby. To je přitom standardní součástí ceny za m2 dalžby, navíc jsem již platil samostatnou položku výřezy. Další vysvětlení pana Nováka bylo, že se jedná o míchání lepidla. Po mém údivu řekl, že teda tuto položku mám odečíst, což jen potvrdilo, že se jednalo o jeho nepoctivost. Dále nás mělo varovat, že pan Novák nepoužívá profesionální nářadí, přestože v popisu poptávky byl uveden typ dlažby a rozměry, požadoval po mě zaplacení půjčovného za nářadí z půjčovny! Veškeré řezání prováděl ručni kotoučovou pilou, oštípanou glazuru se snažil schovat pod nánosem silikonu, který byl nanesený způsobem, jako by to provádělo pětileté dítě (viz fotografie). Měl jsem jediný požadavek, postupovat podle zásad obkladačské práce a několikrát jsem upozornil, že dodané vizualizace jsou jen pro informaci, aby bylo vidět barevné rozložení obkladů, při samotném obkládání jsem předpkládal, že se pan Novák bude řídit běžnými zásadami obkládání. Přesto pan Novák ignoroval všechny základní zásady, jako je rozměření místnosti před pokládkou, takže začal obkládat a teprve až dojel nakonec, zjistil, že tu mu chybí centimetr, tady mu ujíždí rovina, jspáry nenavazují, nejdou na střed Geberitu, atd. Vady zjištěné stavebním dozorem: 1) nestejná šířka spáry ve všech rozích místností (neschopnost uříznout obklady na stejnou délku), při silikonování pak nebyla zvolena tlouštka silikonu podle nejširšího místa a silikonová spára má nestejnou a proměnlivou šírku 2) černé čáry od tužky na bílých obkladech nebyly před silikonováním odstraněny a následně prosvítají pod silikonem 3) v rozích na sebe spáry obkladu na vedlejších stěnách nenavazují, jsou mimoběžné, podle pana Nováka to rozrazí silikon (nerozrazil) 4) dlažba ve sprchovém koutě v opačném spádu!, protože se tím snažil zakrýt opačný sklon odtokového žlábku, který špatně zabetonoval a snažil se to svést na fasádní firmu, která mu prý stoupala na dlaždice, než lepidlo vytvrdlo. Zároven se tím snažil zakrýt křivé/nevodorovné obložení navazující stěny, což bylo možné udělat pouze tak, že navazující dlažbu položí v opačném spádu 5) tmavy cement nebyl pred sparovani odstranen ze spar a zabarvil sparovaci hmotu (bilou), takze vznikly nestejnomerne tmave zabarvene spary 6) sparovani bylo provedeno tak ledabyle, ze se na mnoha mistech objevily nevysparovane diry 7) vana byla instalovana pred oblozenim steny, nikoliv naopak, tato zasadni chyba a neznalost obkladackych postupu zpusobila, ze vznikl ostipany prechod mezi vanou a obkladem, ktery se kvuli neschopnosti pana Novaka udrzet rovinu pri obkladani nepodarilo zakryt ani jeho obvyklym zpusobem reseni - tlustym nanosem silikonu 8) revizni dvirka z magneticke dlazdice byla vytvorena z nepresne seriznute dlazdice, cimz vznikla prilis velka neesteticka mezera 9) neschopnost dodrzet pri obkladani horizontalni rovinu (viz fotografie laserove cary v priloze), kdy se pan Novak byl schopen na sirce mistnosti odchylit o 1,5 cm, cimz vznikla u napojeni stropu zvetsujici se spara, kterou se snazil prekryt tlustou vrstvou akrylatoveho tmelu (bezuspesne). Absurdni vymluvy, ze "asi mam spatny laser" (novy laser Bosch) a nebo, ze strop je krivy (vzdalenost od znivelovane podlahy po strop byla pred pokladnou naprosto konstantni ve vsech castech mistnosti) 10) spara dlazby na oblozeni vestaveneho WC/Geberit neprochazi stredem! Pan Novak nevymeruje pred pokladkou a nasledne se vymlouva, ze vizualizace take neni na stredu (pres opakovene upozorneni, ze vizualizace je jen pro inspiraci co se tyce rozlozeni barev) 11) Olistovani provedeno takovym zpusobem, ze krive uriznuty obklad vytvari rozsirujici se sparu ve smeru od podlahy ke stropu. Pri olistovani dveri navic lista na jedne strane presahuje obklad (na druhe strane je spravne v rovine). 12) vyrezy pro zasuvky ostipane, nelze vystipnute casti skryt za zasuvkami, protoze vyrezy jsou prilis velke
Dodavatel
Stavební firma - štuky, lepidlo perlinka, obklady/dlažby, plovoucí podlahy, vinylové podlahy, anhydrit, pokládka dřevěné terasy.
Trnova u Jiloviste, okr. Praha-západ
Zadání
Shanim realizaci obkladu do novostavby, Trnova u Jiloviste / Praha Zapad, pozdeji mozna dlazba do celeho RD: 1. koupelna / asi 6m2 podlaha, okolo 30 m2 steny 2. koupelna / asi 6m2 podlaha, okolo 30 m2 steny WC / asi 2.3 m2 podlaha, priblizne 15 m2 steny dlazba technicka mistnost: 6.7 m2 obklady 60x30 cm v 1. koupelne 40x120 ve druhe a na WC, dlazba 60x60 Prosim o nabidku ceny cele realizace (koupelny a WC). A zda provadite i kamenicky roh (jeste nejsme rozhodnuti), pripadne jestli je u nej rozdil v cene). A jestli neinstalujete i zařizovací předměty (není ale nutné). Děkuji.
Hodnocení
Aktualizace 24.2.2020 - VAJGLY OD CIGARET POD OBKLADY - Tento tyden jsme meli na stavbe firmu, ktera opravovala katastrofu, kterou pan Novak u nas v dome napachal. Pri sundavani obkladu z Geberitu v koupelne jsme byli v soku. Pod dlazbou byly prilepene vajgly od cigaret !!! viz foto. ODPOVED NA REAKCI PANA NOVAKA: Jsem rad, že pan Novák vyloučil všechny mé pochyby o jeho poctivosti. Milý pane Nováku, my oba víme, že vaše odpovědi jsou lži ve snaze zachránit si pověst. Lidi, kteří si na základě recenzí objednávají zakázky to ale nevědí, pro ně proto přidávám komentář abych vaše lži a nepoctivost uvedl na pravou míru. Navíc, pokud někdo z vašich budoucích zákazníků má zájem se přijet na vaši práci podívat, před tím než bude u nás opravena, zvu je k sobě na prohlídku, aby se mohli sami přesvědčit, kdo lže a kdo ne. Můj email je davidsojka zavinac gmail.com, zašlu i další fotky na vyžádání, mám jich desítky. Mimochodem, měl jsem s panem Novákem domluveno podkládání dlažby v lednu v celém domě asi 160 m2, to jsem samozřejmě po té, co jsem viděl výsledky jeho práce, zrušil. Pro zájemce o obklady doporučuji ověřit že je daný obkladač členem Cechu obkladačů, máte tak aspon nějakou šanci vyvarovat se toho, že si najmete kutila, který vám udělá spáru obkladu 5 cm od středu vestavěnéhho WC nebo zapatlá místnosti silikonem tak, jako by to bylo pětileté dítě. Doporučuji také, pokud vám záleží na provedení detailů, se nejprve jet podívat na vlastní oči na jinou práci, abyste měli srovnání, a nechat si vysvětlit od nezávislého odborníka na jaké chyby se zaměřit, abyste se vyhnuli stejné situaci, do jaké jsme se dostali my. Pokud obkládáte jádro v paneláku nebo záchod v hospodě, a nebo neřešíte detaily, kvalita pana Nováka bude stačit. 1 - vy sám můžete přidat svoje vlastní fotky, to, že je tento server zahlcený mými fotkami je samozřejmě lež, fotek můžete přidat kolik chcete a předvést tak, jak vypadá vaše práce. 2 - pan Novák byl průběžně na chyby upozornován, na otřesnou kvalitu silikonování dvakrát, přesto se neobtěžoval toto opravit. Ve chvíli, kdy zničil dolní koupelnu, tím že bez měření a přemýšlení začal obkládat přinutil jsem jej část obkladů strhnout s tím, že se další práce musely zastavit, protože jsem musel objednat další materiál. Na dalších spoustu chyb, které nejsou tak zřejmě, upozornil dozor až v pozdější fázi, tak jak jsem psal. 3 - pan Novák skutečně není profesionální obkladač, už jen z toho důvodu, že nezná zásady obkladačské práce jak je ostatně viděl i z fotografií jeho dalších realizací, kde chudáci majitelé převzali práci v domnění, že jde o kvalitní provedení (rozměření místnosti, promyšlení obkladání, symetrie, obkládání prostoru před usazením vany, ne naopak, atd.). Profesionální nářadí skutečně nemá, jen kutil řeže obklady a dlažbu kotoučem v ruce. Elektrickou řezačku s vodním chlazením zřejmě v životě neviděl, proto ta oštípaná glazura, která je ve všech rozích neúspěšně přepatlávána silikonem. Mimochodem, kamenické rohy vůbec neumí a rovnou mě posílal do jiné firmy, abych si obklady nechal uříznout, kdyby měl profesionální vybavení s elektrickou řezačkou, nebylo by to potřeba. 4 - Ve chvíli, kdy jsem přišel na jeho podvod s účtováním stovky hodin pomocných prací po telefonu se nejprve několik minut vymlouval a následně skutečně řekl, ať tyto hodiny neůčtuji, pokud nyní tvrdí opak je to samozřejmě lež, nemá jinou možnost než to tvrdit, aby nevypadal jako podvodník. Jinak na začátku mi dal cenu za m2 obkládání a položku pomocné práce, po dotazu na Cech obkladačů mi skuteční obkladači potvrdili, že to je trik ze strany pana Nováka, podvod, veškeré práce s obkládáním je u všech poctivých řemeslníků součástí cena za m2 dlažby. Mimochodem, veškerý materiál včetně lepidla a všech obkladů jsem přivezl a nanosil do domu sám, pan Novák pomáhal tak asi deset minut, tolik ke 130 hodinám, které si podvodně naučtoval 5 - Dlažbu ve sprchovém koutu jste položil v opačném spádu z několika důvodů - několik dní předtím jste zabetonoval sprchový žlab v opačném spádu a musel jste se toho následně držet při pokládce. Spád je opačný naprosto stejně po celé šíti místnosti, nesvádějte proto toto na skutečnost, že v opačné části místnosti se na dlažbu stoupalo, pokud by to byla pravda spád by nebyl tak rovnoměrný po celé místnosti. Druhý důvod je snaha schovat nevodorovně položený obklad na navazující zdi, který jste posadil příliš vysoko a aby mevznikl v rohu velká mezera, nezbylo vám, než dát dlažbu výše - do opačného spádu. 6 - Laser Bosch za 4000 (samožřejmě také křížový), který pan Novák kritizuje, samozřejmě odhalil křivě položený obklad a to hned u druhé řady obkladů, čili řeči o tom, že Rako obklady, které jsou rektifikované jsou jsou nepřesné je nesmysl. Toto křivé položení je vidět i s obyčejnou vodováhou. U stropu následně se křivost projevila tím, že na jedné straně stropu není žádná mezera a na druhé straně místnosti asi 1.5 až 2 cm, i hlupákovi dojde, že při konstantní vzdálenosti podlahy od stropu (ta byla 100procentni) je toto způsobeno špatnou pokládkou a není třeba ani laser ani vodováha. Těch lží od pana Nováka je celá řada, například úsměvná snaha tvrdit, že polovina obrázků není jeho práce. Můžu sem dodat další desítky fotek kde bude jeho práce z dálky a s označením detailu, zájemcům zašlu na email. Jediný způsob jak se přesvědčit o tom, kdo je podvodník je podívat se na fotky, které jsem nahrál a případně mě kontaktovat a podívat se přímo na stavbu. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Toto hodnocení přidávám jako odstrašující příklad nekvalitní práce a nepoctivosti řemeslníka. Pro objektivni zhodnoceni pridavam fotografie hlavnich vad. Nechali jsme se napálit pozitivními recenzemi, z dálky a na první pohled se zdá, že je práce dobře odvedena, člověk, který si nechá dělat obklady 1 nebo 2 krát za život, neví na co se má zaměřit a nemá srovnání, nepozná rozdíl, proto ty dobre recenze, z fotek jinych realizaci pritom vidi stejne chyby, ktere byly provedeny u nas. Ve chvíli, kdy jsme před dokončením pozvali stavební dozor a následně i odbornou firmu, byli jsme zděšeni. V příloze jen příklad toho nejhoršího, co pan Novák v naší novostavbě napáchal a dole soupis vad od stavebního dozoru. Bohužel celou práci bude muset předělat profesionální firma, která potvrdila všechny vady, na které upozornil stavební dozor. Pan Novák se mě pokusil podvést, když mi naůčtoval asi 150 hodin pomocných prací, když jsem nesouhlasil a žádal vysvětlení o jakou práci se jedná, řekl, že jde o řezání dlažby. To je přitom standardní součástí ceny za m2 dalžby, navíc jsem již platil samostatnou položku výřezy. Další vysvětlení pana Nováka bylo, že se jedná o míchání lepidla. Po mém údivu řekl, že teda tuto položku mám odečíst, což jen potvrdilo, že se jednalo o jeho nepoctivost. Dále nás mělo varovat, že pan Novák nepoužívá profesionální nářadí, přestože v popisu poptávky byl uveden typ dlažby a rozměry, požadoval po mě zaplacení půjčovného za nářadí z půjčovny! Veškeré řezání prováděl ručni kotoučovou pilou, oštípanou glazuru se snažil schovat pod nánosem silikonu, který byl nanesený způsobem, jako by to provádělo pětileté dítě (viz fotografie). Měl jsem jediný požadavek, postupovat podle zásad obkladačské práce a několikrát jsem upozornil, že dodané vizualizace jsou jen pro informaci, aby bylo vidět barevné rozložení obkladů, při samotném obkládání jsem předpkládal, že se pan Novák bude řídit běžnými zásadami obkládání. Přesto pan Novák ignoroval všechny základní zásady, jako je rozměření místnosti před pokládkou, takže začal obkládat a teprve až dojel nakonec, zjistil, že tu mu chybí centimetr, tady mu ujíždí rovina, jspáry nenavazují, nejdou na střed Geberitu, atd. Vady zjištěné stavebním dozorem: 1) nestejná šířka spáry ve všech rozích místností (neschopnost uříznout obklady na stejnou délku), při silikonování pak nebyla zvolena tlouštka silikonu podle nejširšího místa a silikonová spára má nestejnou a proměnlivou šírku 2) černé čáry od tužky na bílých obkladech nebyly před silikonováním odstraněny a následně prosvítají pod silikonem 3) v rozích na sebe spáry obkladu na vedlejších stěnách nenavazují, jsou mimoběžné, podle pana Nováka to rozrazí silikon (nerozrazil) 4) dlažba ve sprchovém koutě v opačném spádu!, protože se tím snažil zakrýt opačný sklon odtokového žlábku, který špatně zabetonoval a snažil se to svést na fasádní firmu, která mu prý stoupala na dlaždice, než lepidlo vytvrdlo. Zároven se tím snažil zakrýt křivé/nevodorovné obložení navazující stěny, což bylo možné udělat pouze tak, že navazující dlažbu položí v opačném spádu 5) tmavy cement nebyl pred sparovani odstranen ze spar a zabarvil sparovaci hmotu (bilou), takze vznikly nestejnomerne tmave zabarvene spary 6) sparovani bylo provedeno tak ledabyle, ze se na mnoha mistech objevily nevysparovane diry 7) vana byla instalovana pred oblozenim steny, nikoliv naopak, tato zasadni chyba a neznalost obkladackych postupu zpusobila, ze vznikl ostipany prechod mezi vanou a obkladem, ktery se kvuli neschopnosti pana Novaka udrzet rovinu pri obkladani nepodarilo zakryt ani jeho obvyklym zpusobem reseni - tlustym nanosem silikonu 8) revizni dvirka z magneticke dlazdice byla vytvorena z nepresne seriznute dlazdice, cimz vznikla prilis velka neesteticka mezera 9) neschopnost dodrzet pri obkladani horizontalni rovinu (viz fotografie laserove cary v priloze), kdy se pan Novak byl schopen na sirce mistnosti odchylit o 1,5 cm, cimz vznikla u napojeni stropu zvetsujici se spara, kterou se snazil prekryt tlustou vrstvou akrylatoveho tmelu (bezuspesne). Absurdni vymluvy, ze "asi mam spatny laser" (novy laser Bosch) a nebo, ze strop je krivy (vzdalenost od znivelovane podlahy po strop byla pred pokladnou naprosto konstantni ve vsech castech mistnosti) 10) spara dlazby na oblozeni vestaveneho WC/Geberit neprochazi stredem! Pan Novak nevymeruje pred pokladkou a nasledne se vymlouva, ze vizualizace take neni na stredu (pres opakovene upozorneni, ze vizualizace je jen pro inspiraci co se tyce rozlozeni barev) 11) Olistovani provedeno takovym zpusobem, ze krive uriznuty obklad vytvari rozsirujici se sparu ve smeru od podlahy ke stropu. Pri olistovani dveri navic lista na jedne strane presahuje obklad (na druhe strane je spravne v rovine). 12) vyrezy pro zasuvky ostipane, nelze vystipnute casti skryt za zasuvkami, protoze vyrezy jsou prilis velke

Hodnocení
Nefunkční stěrka, výhrůžky při nedoplacení, hulvátské jednání. Firmu jsem poptala na obložení obkladem, který jsem měla vč. spárovačky a lepidla koupený. Pan Černo mi nabídl betonovou stěrku Shabby Chic za obdobnou cenu s tím, že se skleněným obkladem zatím nepracoval. Souhlasila jsem se zajímavým desingovým prvkem v ceně obkladu. Mnou koupené obklady, lepidlo, spárovačku jsem vrátila. Délka realizace se protáhla na 2 měsíce (ne jak pan Černo lživě uvádí 8 dní), v průběhu jsem pána naháněla, i 2 týdny jsem neměla odezvu, kdy přijde - rozdělaná kuchyň na rodičovské s dítětem. Sám dával termíny, kdy přijde – v 90% sms.. přijdu zítra ráno. Stěrka saje mastnoty a drolí se – padá z ní písek. Bohužel 3.den po předání jsem podlehla výhrůžkám, že pokud nedoplatím, se společníkem si na mě dojdou, udělají mi takovou ostudu u sousedů, že na to budu dlouho vzpomínat!!! Fleků tehdy bylo jen pár, pánovi jsem je při předání ukazovala, ale dala jsem na něj, když byl tak suverénní a cenu doplatila. Mastnot přibývalo a přibývá, denně písek na desce, při/po vaření stěrka tmavne jako by byla mokrá. Nabídla jsem, že znovu objednám obklad, firma ho uhradí, zdi uvede do původního stavu a položí původně zamýšlený obklad. Pan Černo souhlasil. Na můj dotaz, kdy to bude se další měsíc neozval. Po dalším nahánění jsme se domluvili na termín v srpnu, 2 dny před termínem mi po opětovných urgencích sdělil, že si mám obklad koupit sama. Argumentaci, že kvůli mě koupil materiál, měl cesty a ve finále jsme prý na tom úplně stejně a nemáme si co vyčítat, nepovažuji hodnou jednání dospělé osoby. Po 13 letech bydlení se jedná o první obklad kuchyně, jež je součástí obýváku. Pohled na špinavé mastné fleky, které nejdou ničím odstranit, je hrozný. Při vaření stěrka tmavne a saje páru. Vyhozené peníze, čekají mě náklady na odstranění, broušení, špína, položení obkladu a malování obýváku se posouvá na neurčito. Tuto firmu rozhodně nedoporučuji!!
Dodavatel

Provádíme dokončovací stavební práce jako jsou pokládky obkladů a dlažeb, stavby dřevěných teras, dřevěné obklady fasád, pokládky plovoucích a dřevěných podlah, renovace podlah, broušení parket, natěračské a lakýrnické práce, montáže kuchyňských linek, renovace a repase dveří a nábytku, truhlářské a jiné řemeslné práce.
Hostivice
Zadání
Poptávám obložení kuchyňského koutu 2 stěny, 2 m2 skleněným obkladem - viz foto. Podklad je nyní připraven - tj. má rovný povrch a je bíle vymalován. Práce zahrnuje výměnu zásuvek. Zásuvky, transparentní lepidlo a spárovací hmotu máme. Termín realizace začátek dubna. Děkuji za nabídky.
Hodnocení
Nefunkční stěrka, výhrůžky při nedoplacení, hulvátské jednání. Firmu jsem poptala na obložení obkladem, který jsem měla vč. spárovačky a lepidla koupený. Pan Černo mi nabídl betonovou stěrku Shabby Chic za obdobnou cenu s tím, že se skleněným obkladem zatím nepracoval. Souhlasila jsem se zajímavým desingovým prvkem v ceně obkladu. Mnou koupené obklady, lepidlo, spárovačku jsem vrátila. Délka realizace se protáhla na 2 měsíce (ne jak pan Černo lživě uvádí 8 dní), v průběhu jsem pána naháněla, i 2 týdny jsem neměla odezvu, kdy přijde - rozdělaná kuchyň na rodičovské s dítětem. Sám dával termíny, kdy přijde – v 90% sms.. přijdu zítra ráno. Stěrka saje mastnoty a drolí se – padá z ní písek. Bohužel 3.den po předání jsem podlehla výhrůžkám, že pokud nedoplatím, se společníkem si na mě dojdou, udělají mi takovou ostudu u sousedů, že na to budu dlouho vzpomínat!!! Fleků tehdy bylo jen pár, pánovi jsem je při předání ukazovala, ale dala jsem na něj, když byl tak suverénní a cenu doplatila. Mastnot přibývalo a přibývá, denně písek na desce, při/po vaření stěrka tmavne jako by byla mokrá. Nabídla jsem, že znovu objednám obklad, firma ho uhradí, zdi uvede do původního stavu a položí původně zamýšlený obklad. Pan Černo souhlasil. Na můj dotaz, kdy to bude se další měsíc neozval. Po dalším nahánění jsme se domluvili na termín v srpnu, 2 dny před termínem mi po opětovných urgencích sdělil, že si mám obklad koupit sama. Argumentaci, že kvůli mě koupil materiál, měl cesty a ve finále jsme prý na tom úplně stejně a nemáme si co vyčítat, nepovažuji hodnou jednání dospělé osoby. Po 13 letech bydlení se jedná o první obklad kuchyně, jež je součástí obýváku. Pohled na špinavé mastné fleky, které nejdou ničím odstranit, je hrozný. Při vaření stěrka tmavne a saje páru. Vyhozené peníze, čekají mě náklady na odstranění, broušení, špína, položení obkladu a malování obýváku se posouvá na neurčito. Tuto firmu rozhodně nedoporučuji!!

Hodnocení
Dobrý den, Na Vašem portále jsem zadala poptávku na opravu hospodářské budovy, srovnání svahu a postavení nové zídky. Ozvalo se pět zájemců. Po výběru nabídek jsem se nakonec rozhodla pro pana Jiřího Krause. Přestože mi neposlal podrobný rozpočet a ani smlouvu, byl pro mě cenově nepřijatelnější. Jeho „rozpočet“ se skládal ze tří položek: částka za materiál, částka za práci a suma za dopravu. Na dotaz, zda mi pošle položkový rozpočet reagoval, že to tak posílám všem a jestli se mi to nelíbí, ať se vezmu někoho jiného. Požadoval zálohu 70 %, tu jsem mu poslala. První práce započaly odstraněním svahu bagrem, zbourání starého tarasu a vybagrování základu na novou zeď. Přestože byl u těchto prací a chtěl na ně dohlížet, na 14 m dlouhou zeď se vybagrovalo 30 tun hlíny. Uložení a odvoz takového množství hlíny na skládku, 5.5 hodin práce bagru se zbytečně vyšplhala na 30 tis. Myslí, že kdyby pan Kraus opravdu na zemní práce dohlížel, mohla jsem zaplatit polovinu. Potom pan Kraus pokračoval s pracemi na hospodářské budově, kdy vyboural zeď, zazdíval dveře, vyřezával beton pro nové dveře. Když udělal tuto práci, poslal mailem kolik stál materiál, práce a doprava a chtěl další peníze. Tak se to opakovalo ještě jednou. Na připraveném základu pro novou zeď si připravil ztracené bednění. Na novou zeď pan Kraus nakoupil mnou vybrané pohledové tvárnice, kdy cena za kus byla 193 Kč. Za tyto tvárnice jsem zaplatila 35 tis. A začal stavět zeď. Od samého začátku měl chybně založený základ ze ztraceného bednění, tak je výsledná část zdi postavená ve všech směrech křivě, jednotlivé řady se vlní a asi 20ks tvárnic jsou polité vyteklým betonem. Vše máme nafoceno. Pozvala jsem si pana Krause, ten chybu uznal a domluvili jsme se, že celou stěnu zbourá a postaví novou. Protože byla zeď prolitá betonem spolu s železnými tyčemi nešla zbourat, aniž by se tvárnice nezničily. To pana Krause nenapadlo? Jako levnější možnost jsem si vybrala obklad, kterým by tuto nepovedenou zeď opravil, s tím souhlasil. Asi po týdnu mi zavolal, jestli jsem objednala už obklad na zeď, že chce u mě už skončit a pokračovat i jinde. A že mu mám poslat dalších 35 tis. na materiál. Reagovala jsem, že nic objednávat nebudu, že obklad má zaplatit a zeď postavit zadarmo, a já pošlu peníze jenom na další materiál. Chtěla jsem položkový rozpočet na materiál, který bude ještě potřeba, jednalo se pletivo, sloupky, beton… Řekl, že na to nemá čas a že udělá vyúčtování až nakonec a cenu za obklad mi odečte. S tím jsem nesouhlasila. Je to už 14 dní, co uznal chybu a souhlasil, že zeď opraví, od té doby nepokračuje a čeká na další peníze?? Moc ráda bych měla vše už hotové, práce započaly už 17.4. a jak to vypadá, bohužel, asi hned tak hotovo nebude!? Myslím, že pan Kraus dostal dost přiležitostí, aby svou chybu napravil. Dnes se měl ozvat nebo pokračovat, bohužel, nestalo se tak. Proto píši tuto zápornou recenzi a věřím, že zakázku dokončí, aby si napravil pověst. Pokud zakázku dokončí a vše opraví, jak jsme se dohodli, velice ráda pošlu nové fotky. Ještě bych chtěla uvést, že ostatní práce, jako vybourání zdi, zazdění dveří a další práce vcelku provedl v pořádku. Pro představu posílám fotky nepovedené zdi... Po této poslední recenzi přijel pan Kraus a pokračoval v opravě nepovedené zdi. Zeď dostavěl zbytkem tvárnic a ztraceným bednením, na celou zeď dal perlinku, kterou natáhl lepidlem. Po té zabetonoval sloupky. Když jsem viděla, co provedl dál s touto zdi, (viz foto), napsala jsem mu, že už nechci, aby pokračoval, a zaplatil mi malou čast za takto zpackanou zeď. Vrchni část zdi je zalitá betonem, který se dá lehce vydrobit prstem a sloupky jsou kuriozně rozmístěné po celé délce zdi. Vůbec netuším jak na takto rozmístněné sloupky chtěl pan Kraus natáhnout pletivo? Od té doby pan Kraus nereagoval a stále nereaguje na maily, s výjimkou toho, kdy přelezl přes zamčený plot a zboural palisády, které před tím zabetonoval. Toto není v žádném případě profesionální jednání, nikomu bych takového "řemeslníka" nedoporučila. A podle špatně odvedené práci bych soudila, že takovou zeď nikdy nestavěl. Už od samého začátku ji nenapravitelně odfákl a pokazil tak drahý, kvalitní materiál za 35 tis. Nezbývá nic jiného než se obrátit na další instituce jako je finanční a živnostenský úřad a na soud.
Dodavatel

Stavebni prace od A do Z, stehovani, udrzba travniku.
Dukovany, okr. Třebíč
Zadání
Oprava omítky, obložení soklu u hospodářské budovy o velikosti 3x9m a zbourání 14m betonového tarasu pod plotem a postavení nového plotu z tvárnic včetně sloupků a natažení plotového pletiva a stínící plotové tkaniny. A odkopání svahu před plotem. Započetí prací co nejdříve.
Hodnocení
Dobrý den, Na Vašem portále jsem zadala poptávku na opravu hospodářské budovy, srovnání svahu a postavení nové zídky. Ozvalo se pět zájemců. Po výběru nabídek jsem se nakonec rozhodla pro pana Jiřího Krause. Přestože mi neposlal podrobný rozpočet a ani smlouvu, byl pro mě cenově nepřijatelnější. Jeho „rozpočet“ se skládal ze tří položek: částka za materiál, částka za práci a suma za dopravu. Na dotaz, zda mi pošle položkový rozpočet reagoval, že to tak posílám všem a jestli se mi to nelíbí, ať se vezmu někoho jiného. Požadoval zálohu 70 %, tu jsem mu poslala. První práce započaly odstraněním svahu bagrem, zbourání starého tarasu a vybagrování základu na novou zeď. Přestože byl u těchto prací a chtěl na ně dohlížet, na 14 m dlouhou zeď se vybagrovalo 30 tun hlíny. Uložení a odvoz takového množství hlíny na skládku, 5.5 hodin práce bagru se zbytečně vyšplhala na 30 tis. Myslí, že kdyby pan Kraus opravdu na zemní práce dohlížel, mohla jsem zaplatit polovinu. Potom pan Kraus pokračoval s pracemi na hospodářské budově, kdy vyboural zeď, zazdíval dveře, vyřezával beton pro nové dveře. Když udělal tuto práci, poslal mailem kolik stál materiál, práce a doprava a chtěl další peníze. Tak se to opakovalo ještě jednou. Na připraveném základu pro novou zeď si připravil ztracené bednění. Na novou zeď pan Kraus nakoupil mnou vybrané pohledové tvárnice, kdy cena za kus byla 193 Kč. Za tyto tvárnice jsem zaplatila 35 tis. A začal stavět zeď. Od samého začátku měl chybně založený základ ze ztraceného bednění, tak je výsledná část zdi postavená ve všech směrech křivě, jednotlivé řady se vlní a asi 20ks tvárnic jsou polité vyteklým betonem. Vše máme nafoceno. Pozvala jsem si pana Krause, ten chybu uznal a domluvili jsme se, že celou stěnu zbourá a postaví novou. Protože byla zeď prolitá betonem spolu s železnými tyčemi nešla zbourat, aniž by se tvárnice nezničily. To pana Krause nenapadlo? Jako levnější možnost jsem si vybrala obklad, kterým by tuto nepovedenou zeď opravil, s tím souhlasil. Asi po týdnu mi zavolal, jestli jsem objednala už obklad na zeď, že chce u mě už skončit a pokračovat i jinde. A že mu mám poslat dalších 35 tis. na materiál. Reagovala jsem, že nic objednávat nebudu, že obklad má zaplatit a zeď postavit zadarmo, a já pošlu peníze jenom na další materiál. Chtěla jsem položkový rozpočet na materiál, který bude ještě potřeba, jednalo se pletivo, sloupky, beton… Řekl, že na to nemá čas a že udělá vyúčtování až nakonec a cenu za obklad mi odečte. S tím jsem nesouhlasila. Je to už 14 dní, co uznal chybu a souhlasil, že zeď opraví, od té doby nepokračuje a čeká na další peníze?? Moc ráda bych měla vše už hotové, práce započaly už 17.4. a jak to vypadá, bohužel, asi hned tak hotovo nebude!? Myslím, že pan Kraus dostal dost přiležitostí, aby svou chybu napravil. Dnes se měl ozvat nebo pokračovat, bohužel, nestalo se tak. Proto píši tuto zápornou recenzi a věřím, že zakázku dokončí, aby si napravil pověst. Pokud zakázku dokončí a vše opraví, jak jsme se dohodli, velice ráda pošlu nové fotky. Ještě bych chtěla uvést, že ostatní práce, jako vybourání zdi, zazdění dveří a další práce vcelku provedl v pořádku. Pro představu posílám fotky nepovedené zdi... Po této poslední recenzi přijel pan Kraus a pokračoval v opravě nepovedené zdi. Zeď dostavěl zbytkem tvárnic a ztraceným bednením, na celou zeď dal perlinku, kterou natáhl lepidlem. Po té zabetonoval sloupky. Když jsem viděla, co provedl dál s touto zdi, (viz foto), napsala jsem mu, že už nechci, aby pokračoval, a zaplatil mi malou čast za takto zpackanou zeď. Vrchni část zdi je zalitá betonem, který se dá lehce vydrobit prstem a sloupky jsou kuriozně rozmístěné po celé délce zdi. Vůbec netuším jak na takto rozmístněné sloupky chtěl pan Kraus natáhnout pletivo? Od té doby pan Kraus nereagoval a stále nereaguje na maily, s výjimkou toho, kdy přelezl přes zamčený plot a zboural palisády, které před tím zabetonoval. Toto není v žádném případě profesionální jednání, nikomu bych takového "řemeslníka" nedoporučila. A podle špatně odvedené práci bych soudila, že takovou zeď nikdy nestavěl. Už od samého začátku ji nenapravitelně odfákl a pokazil tak drahý, kvalitní materiál za 35 tis. Nezbývá nic jiného než se obrátit na další instituce jako je finanční a živnostenský úřad a na soud.

Hodnocení
Profesionální, precizní, z výsledku jsem nadšená - předčil mé očekávání. Pan Marek mě pomohl s výběrem barvy, navíc pomohl s prací (odstranění obkladů - velmi komplikované kvůli lepící pásce, zarovnáním zdí, opravou omítky před malováním) a malování precizní, s detaily, které jsem nečekala - začištění kolem dveří a podlahových lišt, deinstalace a instalace vypínačů a zásuvek, vše po pracích předáno čisté. Pánové velmi profesionální, vstřícní, milí. Vřele doporučuji.
Dodavatel

Nabízíme malířské práce a dekorativní stěrky. Děláme rychle, čistě a precizně.
Mnisek pod Brdy
Zadání
Počet místností k vymalování: 3 místnosti Velikost prostor k malování v m² (podlahová plocha): 60 Je třeba stěny před malováním škrábat? Ne
Hodnocení
Profesionální, precizní, z výsledku jsem nadšená - předčil mé očekávání. Pan Marek mě pomohl s výběrem barvy, navíc pomohl s prací (odstranění obkladů - velmi komplikované kvůli lepící pásce, zarovnáním zdí, opravou omítky před malováním) a malování precizní, s detaily, které jsem nečekala - začištění kolem dveří a podlahových lišt, deinstalace a instalace vypínačů a zásuvek, vše po pracích předáno čisté. Pánové velmi profesionální, vstřícní, milí. Vřele doporučuji.
Poptávku zadáte zdarma. Ověření řemeslníci se vám ozvou sami a vy až ze 4 nabídek vyberete tu nejlepší.
Vše o tématu
Načítám články…




Jak se vyhnout fušerům
Každý měsíc e-mail plný inspirace přímo do vaší schránky
Může vás zajímat







