Získejte nabídky zdarma

Prověřené firmy z vašeho okolí

Víme, kdo je dobrý

Recenze prací v této kategorii

Rekonstrukce pokoje
1.0

Hodnocení

Katastrofa, nic jiného se říci nedá. Spolehlivost pana Konráda: Týden před realizací mi volal, že přijede další den. Spletl se, stane se. Den před realizací mu píši (v 18 hodin), že jej dle domluvy čekám v 10 hodin. Napsal mi, že přijede až ve 13 hodin, protože přijal jinou zakázku (urgentní opravu pračky). Proč si to nedomluvil na odpoledne nebo zda by mi dal vůbec vědět, kdybych se sama nezeptala, je otázka. Protože jsem byla celý den doma, nehrotila jsem to. Další dny jsme se domluvili například, že dojede mezi 9 a 10, přijel v 10:30. Vždy, bez omluvy. Takže spolehlivost 1* z 5*. Připravenost: Pán Konrád neměl ani základní věci. Smirkový papír, sádra, stěrka, špachtla, žebřík, ... Vše jsem musela hledat doma. A to i přesto, že jel první den na nákup do Bauhausu. 1* z 5* Práce: Pan Konrád mi nikdy neřekl, že něco nezvládne. Ano, zmínil se, že teprve začíná, ale nikdy nepověděl, že něco neumí. Svoji práci odhadl na dva dny. Každý den odjížděl s tím, že druhý den bude muset něco opravit. Postupoval proti mému přání. Například jsem mu říkala, ať neředí barvu, že kdyby ji bylo málo, pojedu ji dokoupit. Pan Konrád i přesto barvu ředil, protože mu to poradili kamarádi. Napsala jsem mu, že je nutné nově vymalovat, jelikož díky jeho ředěním barvy mám flekatý pokoj. Napsal, že nevidí důvod kupovat nový barvy. Za radiátorama, u oken, podlahy i rohů nebyla barva vůbec dodělaná (viz fotky). Argument pana Konráda: Neodstal jsem se tam. Já se stejným vybavením jsem to zvládla (a to jsem kancelářská myš, ne dělník). Řekla jsem mu, že nechci na podlahu lišty. I proto jsem koupila podlahu, která byla na každí straně o více jak 40 cm větší, než místnost. Pan Konrád ji ořezal tolik, že chybělo ke stěně několik centimetrů. Na moji otázku, co s tím udělá, mi napsal, že tam mám dát nábytek (a s ním už asi nikdy nehnout) a do ostatních míst koupit lišty. Na moji připomínku, že by měl koupit lišty on, když mi zkazil podlahu za 7 000 Kč, napsal, že nic platit nebude. S položením podlahy jsem mu navíc musela pomáhat já sama, protože pan Konrád vůbec nevěděl, co má dělat. Když jsem se ho zeptala, jestli to už někdy dělal, tvdil mi, že ano, s otcem. Ptala jsem se ho i, jestli nechce zavolat někoho na pomoc (já opravdu nečekala, že budu muset s dělníkem tahat podlahu a říkat mu, co má dělat). Prý nikoho v blízkosti nemá. Ještě než byla podlaha nachystaná, pan Konrád dal na tak jednu třetinu pokoje lepidlo. Takže jsem se přilepili oba dva, podlaha byla lepidel olepená z obou stran a lepidlo bylo i na stěně ve výšce cca 1 metru. Do té doby jsem byla naprosto klidná a pánovi věřila, ale po tomto jsem panu Konrádovi napsala, ať přijede v pátek v 9:00 h(jak jsme se domluvili dopředu osobně), vše zdarma opraví (protože nejen, že překročil domluvený termín dodání, ale i rozpočet) a na stavbu nábytku si najdu někoho jiného. V pátek v 8:50 hodin se mi ozval, že nepříjde. Jeho argumenty: - vymalujte si to sama, vy to totiž asi zvládnete sama. (Měl pravdu). - kamarádům jsem ukazoval fotky a jim se to líbilo. (Ono by bylo ale potřeba, aby se to líbilo hlavně klientovi, který to platí a musí v tom žít!) - jako kompenzaci vám pošlu 1000 kč na novou barvu (bravy mě stály dohromady 6000 Kč) a nechávám tam svoje vybavení (jeden metr, odměrka, náhradní čepele do řezacího nože, jeden štětec, jeden použitý válec, penetrace. Vzhledem k tomu, že jsem mu hned první den většinu věcí zaplatila, je to docela trapné). - peníze za práci vám nevrátím, protože práci jsem odvedl, i když špatně. (toto skutečně napsal). Každý den, než odjel, kontroloval MŮJ výpis z účtu, aby viděl, že jsem mu převedla platbu. Sám ale platbu (těch 1000 kč) poslal až po upomínce. Můj kamarád (policista) mi doporučil, abych podala trestní oznámení, protože nejen, že mi způsobil škodu vyšší, než 5000 kč, nevyřídil reklamaci práce, odmítnul opravu svojí práce, ale navíc nedodržel písemnou dohodu. Když jsem se pana Konráda psala, zda ho mám poslechnout, stejně jako on svoje kamarády, nastoupila písnička o depresích a sebevraždách. Každému jinému člověku bych věřila, panu Konrádovi po zkušenostech s ním opravdu ne. A i kdyby to byla pravda, tak to není důvod k tomu, aby se pan Konrád choval jako malý kluk, bral si peníze za špatně odvedenou práci a ještě mi psal lži. (Napsal například, že jsem mu řekla, že to může udělat ošklivý!!! To je naprostý výmysl. Neznám jediného člověka, který by vyhodil tolik peněz, aby měl hnusný pokoj!! jen jsem panu Konrádovi řekla, že vzhledem k tomu, že je to starý dům, vím o tom, že to nebude jako nějaká novostavba). Je na lidech, komu budou věřit. Myslím ale, že fotky mluví za vše. Také všechno, co jsem tu napsala, mám podložené, protože jsme si to psali přes telefon nebo tyto stránky.

Dodavatel

Matěj Konrád

Zabývám se hodinovým manželem, opravou drobných záležitostí v bytech a domech. Dále pak úklid domů a bytů a vyklízení nemovitostí.

Osazení pokojových dveří
1.0

Hodnocení

Tohle hodnocení sem vkládám, abych všechny potencionální zákazníky před panem Hronem varovala. Už když se s ním přítel poprvé setkal, nepůsobil na něj důvěryhodně, ale protože jsme na osazení dveří dlouho nemohli někoho sehnat a většinu recenzí na nejŘemeslnich měl kladnou, nakonec jsme si řekli, že to s ním zkusíme. Problém byl už s organizací práce, kdy pan Hron tvrdil, že něco bude trvat dvě hodiny a ono to nakonec trvalo pět i více hodin. Ptali jsme se známého, řemeslníka, za jak dlouho by danou práci zvládl udělat on. Jeho časový odhad byl mnohem nižší - blížil se spíš oněm dvěma hodinám. Další věcí byly peníze. Cenu jsme si víceméně stanovili předem s tím, že uhradíme kromě práce i výdaje na materiál. Pominula bych, že když jsme mu říkali, že chceme u těch dveří i nasadit kliky a zamalovat okolí rámů, chtěl další peníze, protože na tom jsme se prý původně nedohodli, on po nás ale chtěl peníze i na půjčení nářadí, jako je sbíječka a bourací kladivo. Mimoto jsem musela obíhat sousedy a půjčovat si od nich šroubováky a kladiva. Přítel pomáhal panu Hronovi s konstrukcí rámu dveří i osazením dveří, protože by to prý sám nezvládl, ani ho ale nenapadlo, aby to zohlednil v ceně. Naopak. Když pak dveře poničil (poškrábal je) snažil se to svést na přítele. Pomalost pana Hrona a jeho vyčůraný přístup k penězům by nám nicméně až tolik nevadil, kdyby jeho práce byla kvalitní. Kliky nám nedodělal, protože prý neví, jak na to. Jedny dveře nejdou zavřít protože je posadil moc nízko a špatně ukotvil rám. Barva, kterou zamaloval rám začala ihned po zaschnutí opadávat. Navíc dveře znehodnotil poškrábáním. Vymlouval se, že je to nekvalitníma dveřma. Řemeslníci, kteří nám v bytě dělali ten samý typ dveří v jiných místnostech si ale ani slůvkem nepostěžovali na jejich nízkou kvalitu a jimi odvedená práce vypadá mnohem líp. PANA HRONA BYCH NEDOPORUČILA ANI SVÉMU NEPŘÍTELI. Přiložila jsem pár fotografii, aby si každý mohl udělat obrázek o tom, jakou práci pan Hron odvedl. (Ty poškrábané, jsou ony dveře, o kterých pan H. tvrdí, že jejich montáž proběhla v pořádku.) Kliky pak namontoval přítel, jen dokoupil potřebné a během hodiny, to měl hotové, i když to předtím nikdy v životě nedělal. Výhrůžky žalobou mi opravu nepřijdou namístě. Uvažovali jsme s přítelem, že se obrátíme na ČOIku, nakonec jsme si řekli, že si nebudeme přidávat práci (peníze už beztak neuvidíme.) :-(. Při posledním setkání jsem p. H. řekla, že si na dodělání zakázky seženeme jiného řemeslníka. (Zvažujeme i variantu, že snad bude lepší ty zničené rámy dveří celé vyměnit.) Komentářům p. H. jaká jsem, protože s ním nekomunikuju, tak moc nerozumím. Řekla jsem mu to jasně a myslím, že vzhledem k situaci i dostatečně zdvořile. Navíc nechápu, proč komentuje naše dohody s jinými řemeslníky, když je nikdy osobně neviděl. Upřímně, může být rád, že narazil na nás, a ne na někoho, kdo tu žalobu podá na něj.

Dodavatel

Roman HRON

Lakýrnické práce, malířské práce, štukování, stěrkování, malby, nátěry, tapety, lakování, natírání fasád, rekonstrukce domů, bytů, bytových jader, obklady, dlažby

Rekonstrukce budovy a plotu
1.0

Hodnocení

Dobrý den, Na Vašem portále jsem zadala poptávku na opravu hospodářské budovy, srovnání svahu a postavení nové zídky. Ozvalo se pět zájemců. Po výběru nabídek jsem se nakonec rozhodla pro pana Jiřího Krause. Přestože mi neposlal podrobný rozpočet a ani smlouvu, byl pro mě cenově nepřijatelnější. Jeho „rozpočet“ se skládal ze tří položek: částka za materiál, částka za práci a suma za dopravu. Na dotaz, zda mi pošle položkový rozpočet reagoval, že to tak posílám všem a jestli se mi to nelíbí, ať se vezmu někoho jiného. Požadoval zálohu 70 %, tu jsem mu poslala. První práce započaly odstraněním svahu bagrem, zbourání starého tarasu a vybagrování základu na novou zeď. Přestože byl u těchto prací a chtěl na ně dohlížet, na 14 m dlouhou zeď se vybagrovalo 30 tun hlíny. Uložení a odvoz takového množství hlíny na skládku, 5.5 hodin práce bagru se zbytečně vyšplhala na 30 tis. Myslí, že kdyby pan Kraus opravdu na zemní práce dohlížel, mohla jsem zaplatit polovinu. Potom pan Kraus pokračoval s pracemi na hospodářské budově, kdy vyboural zeď, zazdíval dveře, vyřezával beton pro nové dveře. Když udělal tuto práci, poslal mailem kolik stál materiál, práce a doprava a chtěl další peníze. Tak se to opakovalo ještě jednou. Na připraveném základu pro novou zeď si připravil ztracené bednění. Na novou zeď pan Kraus nakoupil mnou vybrané pohledové tvárnice, kdy cena za kus byla 193 Kč. Za tyto tvárnice jsem zaplatila 35 tis. A začal stavět zeď. Od samého začátku měl chybně založený základ ze ztraceného bednění, tak je výsledná část zdi postavená ve všech směrech křivě, jednotlivé řady se vlní a asi 20ks tvárnic jsou polité vyteklým betonem. Vše máme nafoceno. Pozvala jsem si pana Krause, ten chybu uznal a domluvili jsme se, že celou stěnu zbourá a postaví novou. Protože byla zeď prolitá betonem spolu s železnými tyčemi nešla zbourat, aniž by se tvárnice nezničily. To pana Krause nenapadlo? Jako levnější možnost jsem si vybrala obklad, kterým by tuto nepovedenou zeď opravil, s tím souhlasil. Asi po týdnu mi zavolal, jestli jsem objednala už obklad na zeď, že chce u mě už skončit a pokračovat i jinde. A že mu mám poslat dalších 35 tis. na materiál. Reagovala jsem, že nic objednávat nebudu, že obklad má zaplatit a zeď postavit zadarmo, a já pošlu peníze jenom na další materiál. Chtěla jsem položkový rozpočet na materiál, který bude ještě potřeba, jednalo se pletivo, sloupky, beton… Řekl, že na to nemá čas a že udělá vyúčtování až nakonec a cenu za obklad mi odečte. S tím jsem nesouhlasila. Je to už 14 dní, co uznal chybu a souhlasil, že zeď opraví, od té doby nepokračuje a čeká na další peníze?? Moc ráda bych měla vše už hotové, práce započaly už 17.4. a jak to vypadá, bohužel, asi hned tak hotovo nebude!? Myslím, že pan Kraus dostal dost přiležitostí, aby svou chybu napravil. Dnes se měl ozvat nebo pokračovat, bohužel, nestalo se tak. Proto píši tuto zápornou recenzi a věřím, že zakázku dokončí, aby si napravil pověst. Pokud zakázku dokončí a vše opraví, jak jsme se dohodli, velice ráda pošlu nové fotky. Ještě bych chtěla uvést, že ostatní práce, jako vybourání zdi, zazdění dveří a další práce vcelku provedl v pořádku. Pro představu posílám fotky nepovedené zdi... Po této poslední recenzi přijel pan Kraus a pokračoval v opravě nepovedené zdi. Zeď dostavěl zbytkem tvárnic a ztraceným bednením, na celou zeď dal perlinku, kterou natáhl lepidlem. Po té zabetonoval sloupky. Když jsem viděla, co provedl dál s touto zdi, (viz foto), napsala jsem mu, že už nechci, aby pokračoval, a zaplatil mi malou čast za takto zpackanou zeď. Vrchni část zdi je zalitá betonem, který se dá lehce vydrobit prstem a sloupky jsou kuriozně rozmístěné po celé délce zdi. Vůbec netuším jak na takto rozmístněné sloupky chtěl pan Kraus natáhnout pletivo? Od té doby pan Kraus nereagoval a stále nereaguje na maily, s výjimkou toho, kdy přelezl přes zamčený plot a zboural palisády, které před tím zabetonoval. Toto není v žádném případě profesionální jednání, nikomu bych takového "řemeslníka" nedoporučila. A podle špatně odvedené práci bych soudila, že takovou zeď nikdy nestavěl. Už od samého začátku ji nenapravitelně odfákl a pokazil tak drahý, kvalitní materiál za 35 tis. Nezbývá nic jiného než se obrátit na další instituce jako je finanční a živnostenský úřad a na soud.

Dodavatel

Jiří Kraus

Stavebni prace od A do Z, stehovani, udrzba travniku.

Obložit stěnu dlaždičkami u kuchyňské linky
1.0

Hodnocení

Po chvilkovém okouzlení, že mám konečně obloženou kuchyň, přišla krutá realita. Okolo oken a dveří nebyl dotažen štuk, rohy katastrofa, na stropě viditelné mapy, dlaždičky nesouměrné, mezi dlaždičkami i zbytečné velké spáry, zjistili jsme, že jsou i křivé zdi. S tím se pral především truhlář, který osazoval kuchyňskou linku, měl problém i usadit dřez, jelikož roháčky jsou neobvykle vysoko. Dokonce mám i video, jak zedník po nich sundavá štuk mezi průchodem z jídelny do kuchyně a ten štuk je na staré malbě! A další věc, při štukování nesundali zásuvky a vypínače.... Panu Pěčkovi jsem závady na rekonstrukci oznámila ve chvíli, kdy už jsem měla jinou firmu, která mi některé závady odstraňovala (bohužel, křivé zdi a obložení už nejde jen tak opravit). Pořídila jsem fotodokumentaci, s tím, že se má pan Pěčka i přijet podívat, na to ale nepřistoupil a pouze konzultoval závady s firmou, která mi to opravovala. Čekala jsem tedy, že se domluvíme na nějaké kompenzaci, přeci jen oprava stála skoro 6000,- a i pan Pěčka po mne chtěl zaslat fakturu. Bohužel, po skoro dvou měsících napsal e-mail, že vše konzultoval s právním zástupcem firmy a že můj postup reklamace není dle zákona, takže peníze mi žádné nedá. Jako špatný vtip mi nabídl, že mi může pro zachování dobrých vztahů poskytnout dárkový poukaz v hodnotě 3000,- na hodinového manžela. Takže místo peněz si mám asi nechat zkazit na baráku i něco jiného! Ani žárovku bych si nenechala od této firmy našroubovat! Tohle byl opravdu jak zlý sen! Takže nedoporučuji! Ještě budu reagovat na níže uvedený komentář od majitele firmy JSP works. To jestli manžel boural část kuchyně není předmětem výsledku vaší práce ani neřeším celkovou částku rekonstrukce. Dále fakturu a částku 6.000,- za opravy štuku jsem měla k dispozici až po opravě, spolu jsme komunikovali po telefonu na samém začátku oprav jinou firmou. Vyzývala jsem pana Pěčku, aby se přijel podívat, nepřijel. To, že se přidávala jedna řada dlaždiček, to je pravda, ale opět to neřeší výsledek práce! Osočování mé osoby a smsky hrozbou soudu, mě nezastraší! Pravda je na mé straně! Fotky jsem žádné nemazala, pouze jsem tu jedinou fotku přesunula do části fotek "po rekonstrukci", jelikož původně byla u souboru "fotky před rekonstrukcí"...

Dodavatel

JSP works s.r.o.

Poskytujeme službu hodinového manžela v okresu Příbram, po dohodě i v jiných regionech. Dále provádíme zednické práce, rekonstrukce a zahradnické a lesnické služby.

Tapetářské práce
1.3

Hodnocení

1. Kvalita provedení práce: • První instalace tapet byla nekvalitní – spoje mezi tapetami se rozjížděly, přestože bylo použito lepidlo doporučené výrobcem, tapety nedržely na stěně. • Druhý pokus lepení tapety byl následující. S velkou mezerou od stropu, nebylo správně zastřiženo ani přizpůsobeny otvorům pro zásuvky a vypínače. Nevyřezané a připravené otvory v tapetě elektrikář postrádal a upozornil na nedodělanou práci při lepení tapety. • Po realizaci zůstaly podlahové lišty i podlaha potřísněny lepidlem. • Požadavek při lepení druhé tapety byl, aby hlavně byla kvalitně nalepená a nerozjely se místa lepených spojů. Z toho důvodů jsem čekal, že řemeslník je odborník a ví co dělá. Na to mi bylo řemeslníkem odpovězeno že jsem to chtěl sám, aby se spoje nerozjely. Zákazník si zadá, co potřebuje a jak to řemeslník provede je na něm. Z toho důvodu jsem si na toto řemeslníka najal. Ne, že budu někomu říkat, jak má nalepit tapetu. 2. Přístup a komunikace: • Při první reklamaci se pan Michálek vymlouval na špatné lepidlo, přestože bylo dodáno přímo od výrobce tapet a na internetu jsou dobré zkušenosti a reference. • Při druhé realizaci výběr lepidla jsem ponechal na odborníkovi/řemeslníkovi – výsledek byl však ještě horší. • Neustále se upomínal na zaslání peněz. • V případě reklamace a opravy se snažil svalit vinu na zákazníka, lepidlo atd. místo aby situaci profesionálně řešil. Navíc, opravit nalepenou tapetu a nesoulad moc nejde. Upravit nalepenou tapetu po zaschnutí, posunutí atd…. není možná. 3. Odbornost a dodržení technologických postupů dle odborníka: • Podklad nebyl řádně zbroušen do hladka. Podklad stěny není dostatečně nepenetrován, což mělo vliv na kvalitu lepení a přilepení tapety dle jiného názoru tapetáře. 4. Další jednání: • Požadovaná cenová nabídka na další stavební práce byla neadekvátní a výrazně předražená. Proto nabídka byla z mé strany odmítnuta. Byla mnohonásobně nejvyšší cena ze všech položených nabídek. Také druhá položená nabídka se sníženou cenou byla i přes to nejvyšší. • Při reklamaci první argumentoval zbytečnými cestovními náklady za příjezd na opravy tapety. Závěr: S prací pana Lukáše Michálka jsem krajně nespokojen. Výsledek neodpovídá standardům řemeslné práce, přístup byl neprofesionální (opakované vypisování sms) . Oprava bude vyžadovat kompletní odstranění tapet, nové podklady a opětovnou aplikaci. Tento řemeslník se neřídí správnými technologickými postupy, jeho cenová politika je nepřiměřená. Neustále vypisuje sms o úhradu peněz a není mu stydno psát také sms v 1:44 hodiny ráno. Ani jedna zmínka, zda je práce odvedená dle představy nebo něco podobného. Navíc Realizace dělá pan Lukáš Michálek a peníze jsem odesílal dle potvrzení banky na jiný účet příjemce. Z důvodu ochrany GDPR název majitele účtu nemohu tady napsat. Na základě vlastní zkušenosti s realizací zakázky lepení dvou kusů 3 D tapet nemohu pana Lukáše Michálka za sebe doporučit. Nejsem odborník, a proto tady píšu svůj pohled na celou skutečnost. Zakázka byla od počátku provázena řadou nedostatků.

Dodavatel

Lukáš Michálek

„Proč spolupracovat právě se mnou“ „Více než 10 let praxe ve stavebnictví z toho 6 let na pozici stavbyvedoucí. Největší projekt byl hala za 300 milionů, zkušenosti z ČR i zahraničí.“ „Osobní přístup – budete jednat přímo s člověkem, který práci plánuje i provádí.“ ​Důraz na kvalitu provedení a detaily, ne jen na rychlé ‚odháčkování‘ zakázky.“ Rekonstrukce bytů a domů „Zajišťuji rekonstrukce bytů, bytových jader a rodinných domů. Postarám se o dispoziční úpravy, nové povrchy, příčky, koupelny, kuchyně i další části interiéru.“ Zednické a dokončovací práce „Provádím zdění, omítky, štuky, sádrokartonové konstrukce, vyrovnání podkladů a drobné zednické opravy. Dbám na rovinnost, detaily a kvalitní přípravu podkladu, aby finální povrchy dobře vypadaly a dlouho vydržely.“ Podlahy, obklady, dlažby „Připravím a srovnám podklad, zajistím potěry a následně pokládku podlahových krytin. Dělám obklady a dlažby v koupelnách, kuchyních i dalších prostorech.“ Malby a nátěry- in „Malby provádím nejčastěji bezvzduchovým nástřikem pomocí profesionální stříkací techniky Wagner (airless). Tento způsob umožňuje rychlé nanesení barvy, rovnoměrné krytí a velmi hladký výsledný povrch bez stop po válečku.“ Zajištění návazných profesí „Ve spolupráci s prověřenými partnery zajistím také elektroinstalace, vodu, topení a další související práce. Nemusíte shánět několik firem – koordinaci profesí zajistím za vás.“ Momentálně stavbyvedoucí u GEOSANGroup s.r.o.

Rekonstrukce malé koupelny
1.3
106 300 Kč

Hodnocení

Zahájení prací: 1. 12. 2025 Slibovaný termín dokončení: 20. 12. 2025 Předání: 8. 1. 2026 Opravy silikonování: 28. 1. 2026 Koupelna o rozměrech 1,5 × 1,4 m + WC - 106 300 Kč (práce a stavební materiál). Ostatní vybavení bylo dodáno z naší strany ( sprchový kout, nábytek, osvětlení, obklady, dlažba, a jiné). Koupelna je hezká, ale bohužel vykazuje výrazné pohledové nedostatky, které pan Procházka odmítá řešit. Má svou práci již uhrazenou a fakt že v předávacím protokolu deklaruje pětiletou záruku na práci jaksi neplatí. Jedinou možností je tedy hodnocení zde na portálu a ponechání na každém, zda se rozhodne jeho služby využít. Společnost RS Koupelny, zastupovanou panem Procházkou, jsem si vybrala na základě recenzí. Domnívala jsem se, že půjde o záruku kvalitně odvedené práce. Bohužel jsem nečetla všechny – jedna negativní recenze přesně odpovídá chování pana Procházky, které uplatňoval i při komunikaci se mnou. Pan Procházka zjevně nemá rád, když si zákazník dovolí jakoukoli připomínku. Na začátku se pan Procházka prezentoval jako milý a ochotný člověk. Jeho skutečná povaha je však jiná. Měli jsme zhotovený návrh koupelny a objednaný sprchový kout. Bohužel jsem se mezi řečí zmínila, že mým původním přáním byla vana, avšak koupelnová studia mi ji do prostoru 140 × 150 cm nedoporučila. Pan Procházka začal tvrdit, že se vana do prostoru vejde a že ji „zaseká“. Trvalo mi den a na jeho popud jsem změnila názor a zakoupila vanu o šířce 80 cm (původně jsem chtěla 70 cm), kterou jsem však následující den vracela, protože se ukázalo, že se jedná o technicky nevhodné řešení. Tato situace způsobila značný stres, protože i mě bylo nepříjemné věci měnit a nakonec vanu vracet. Stálo to čas a peníze. Pan Procházka si následně vyžádal částku 15 000 Kč za pokračování a za opravení niky a otvorů ve zdi určených původně pro vanu. Rozvody vody se však neměnily a zůstaly ve stavu připraveném pro sprchový kout o šířce 80 cm. Rozvody na vodu totiž pan P. dělal ještě před zakoupením vany, tudíž na sprchový kout. Bez jakékoli předchozí konzultace mi byl rovněž vybrán nejdražší podomítkový modul na nějž pasovala opět velice drahá baterie, která ještě navíc nebyla v Praze k sehnání a standardní dodání bylo 4-5 týdnů. Naštěstí jsem si přes Allegro sehnala levnější. Rekonstrukce trvala velmi dlouho, byla pro mě psychicky náročná a byla jsem ráda, že se koupelna dokončila. V tomto rozpoložení jsem podepsala předávací protokol. Až při následném užívání koupelny jsem si všimla odlomených hran u čtyř dlaždic (na pátou u skříňky jsem pana P. upozorňovala již před ukončením, ale zakryla ji skříňka. Dále jsem si všimla nerovných obkladů a nerovností v barevném provedení v rozích (viz fotografie). Silikony byly odfláknuté, ale ty byly na mou žádost opraveny. Na mé slušné e-maily s žádostí o nápravu či návrh vypořádání reagoval pan Procházka neprofesionálně, hrubě a urážením. Na místo toho abych požadovala vybourání obkladů, zakoupení nových a nové zhotovení, navrhla jsem upravit stěny na WC. Bohužel jaksi pan P. z nějakého důvodu usoudil, že si na opravu a výmalbu stěn u WC objednám další firmu a do nabídky tuto práci nezahrnul. Já si toho bohužel nevšimla. Pan P. mě nařknul, že jsem si nedostatky vymyslela po předání protokolu a že chci zdarma práci navíc. NE, byl to pouze návrh. Od opraváře, který přijel řešit poškozenou sprchovou vaničku (18.1.), jsem se dozvěděla, že jej pan Procházka nabádal, aby mi lhal o své časové nedostupnosti, pouze proto, aby nemusel hradit přibližně o 1 000 Kč vyšší náklady. Tato informace jasně ukázala způsob, jakým pan Procházka jedná se svými zákazníky. Když jsem mu řekla, že mě to velmi zklamalo, napsal mi v sms zprávě : "Proč zaplatit skoro jednou tolik, to co může chvilku počkat. Ano, řekl sem mu že mu expres příplatek platit nebudu". To není moc proklientské chování, ale obyčejné sobecké chování v jeho prospěch. I přesto že se stala ta nepříjemná věc s vanou, dokázala sem se panu P, omluvit. On ani neuznal, že jeho chyba byla něco klientovi vnucovat, rozmlouvat, když plán byl od začátku jasný. Navíc já vanu 80 cm širokou nechtěla, ale pan Procházka říkal "takovou vanu Vám budou všichni závidět, a 70 cm vana je malá". A to ještě navrhoval že vybouráme dveřní zárubně a prostor zvětšíme. No díky Bohu, že jsem ho neposlechla. Po celou dobu rekonstrukce jsem panu Procházkovi poskytovala nadstandardní servis – kávu, snídaně, odpolední kávu i sladké občerstvení. Považuji jeho chování za velmi neprofesionální, neuctivé a nevhodné. Po dobu, kdy je mu vycházeno maximálně vstříc, působí vstřícně, avšak v momentě, kdy je po něm požadováno odstranění vad či náprava, jeho přístup se zásadně mění. Podobnou zkušenost popisuje i další negativní recenze na tomto portálu. Dojde li k odstranění nedostatků a k respektování záruky na uvedenou práci, upravím poté recenzi - dle úprav které by byly provedeny. P. S.: V návaznosti na vyjádření pana Procházky a jeho opakované odmítání řešit reklamovanou vadu přikládám foto SMS zpráv, ve které výslovně uvádí, že odmítal platit příplatek za výjezd na opravu vaničky. Stejně tak je ve zprávách zahrnuto, že jsem si vybrala vanu 70 cm. 5.12. jsem požádala o pozastavení práce a 6.12. píši viz foto že bude vana. To je 24 hodin! At si každý udělá obrázek... Přiložené fotografie byly pořízeny v mé koupelně po rekonstrukci a jednoznačně dokládají existenci vady. Z tohoto důvodu budu celou záležitost řešit jinou, oficiální cestou. Upozorňuji, že provedené práce jsou stále v záruční lhůtě. Poskytnutá sleva se této vady netýkala. Tvrzení pana Procházky o komunikaci s mým otcem je nepravdivé a odmítám jej jako lživé. S otcem sem mluvila a ani on s jednáním pana Procházky nesouhlasí. Koupelna měla být dokončena v dohodnutém termínu, před Vánoci, který nebyl dodržen. Dále uvádím, že jsem původně objednala vanu o šířce 70 cm, mám potvrzující email ze SIKO. Tato varianta mi byla panem Procházkou rozmluvena a byla mi vnucena vana o šířce 80 cm, protože již měl hotové rozměry na sprchový kout 80 cm . Zároveň se pan Procházka sám nabídl k vyzvednutí vany i obkladů. Tímto pana Procházku vyzývám k okamžitému splnění povinností vyplývajících ze záruky a k nápravě vady bez dalších neopodstatněných podmínek. V případě, že k nápravě nedojde, budu nucena věc řešit prostřednictvím třetích stran. Tato výzva je myšlena jako poslední pokus o smírné řešení.

Dodavatel

Zdeněk Procházka - RS KOUPELNY

rekonstrukce bytových jader, rekonstrukce bytů, koupelny, podlahy, stavební práce, instalatérské práce, sádrokartony, malování, elektroinstalace, zateplování budov, fasády

Zednické práce
4.7
4 500 Kč

Hodnocení

Veliká spokojenost s rychlostí realizace i s kvalitou odvedené práce. Pan Fokshyk si přijel situaci obhlédnout, zvolil správný postup a odhadl předem cenu. Hrubá práce byla udělána čistě a rychle během cca 2 hodin. Další hodinu pak trvalo zazdění trubky a oprava štuku. Jsem rád, že jsem se obrátil na skutečného řemeslníka a nezkusil to udělat sám. Tady by příklepovka opravdu nepomohla. A díky jejich výkonnému stavebnímu vysavači, nebylo ani zdaleka tolik prachu a bince jak jsem se obával. Naopak uklidili po sobě doslova do čista. Finální přebroušení štuku a vymalování už bez problémů zvládnu svépomocí. Za mne spokojenost.

Dodavatel

FOKSHYK s.r.o.

Dodání komplet stavby, Přípravné a dokončovací stavební práce, specializované stavební činnosti. Stavební práce Řemeslné práce v stavebním oboru: -výkopové strojní práce -ručně výkopové práce -příprava a betonáže -štěrkovaní a rovnaní podlah -vyzdívaní stěn a příček -konstrukce bytu a RD -omítky, stěrky, štuky -sádrokartonářské práce -malířsky práce všeho druhu -dlažby a obklady malých a velkých formátu -rekonstrukce bytových a nebytových prostoru -hydroizolace tekutých a távajících materiály -příprava a pokládka různé zámkové a betonové dlažby na klíč -rovnaní podlah-nivelační stěrky -kamenické práce, -stavba ploty, opěrných zdi, pergol, teras... -izolace a zatepleni, oprava fasád -terénní úpravy, zahradní práce -bourací práce, -odvoz sutě - kontejnerová doprava 6t - údržba a úklidy...

Malování kuchyně
2.0
2 977 Kč

Hodnocení

Již při první návštěvě vyžadoval pan Horvath vyšší cenu (3000 Kč) než nabízel přes internet (1500-2500 Kč). Po dokončení prací navíc doplnil, že cena 3000 Kč je bez DPH. Po delším vyjednávání se ale spokojil s původními 3000 Kč vč. DPH. Přestože cena byla vyšší, rozsah provedených prací byl menší než poptávaný. Žádali jsme oškrábání, penetraci a malování. Reálně byla některá místa opravena tmelem, některá zbroušena, oškrábání ani penetrace provedeny nebyly. Strop zůstal flekatý, místy hůře než před opravou. Struktura malby nejednotná, s nevymalovanými místy. Zvláštní důraz jsme kladli na důkladné zakrytí prostor a kompletní úklid. Bohužel po skončení prací byla barva všude - na lince, sporáku, chladničce, podlaze, oknech, topení, zásuvkách, garnýžích (viz fotografie). Barvu jsme sami čistili několik hodin a některá špatně přístupná místa jsme nedokázali umýt vůbec. Navíc jsme objevili promáčknutí na dveřích mrazničky, způsobené patrně při stěhování (p. Horvath byl bez pomocníka a chladnička váží téměř 100 kg). Za 3000 Kč pan Horvath odpracoval zhruba čtyři hodiny - 1h první den a 3h druhý den. Z materiálu použil jeden kýbl bílé barvy a několik nemnoho zakrývacích fólií. Nepříjemným detailem bylo i dvouhodinové zpoždění druhý den. S kvalitou provedení jsme spíše nespokojeni. Samostatnou kapitolou je kvalita úklidu. Nejen, že žádný úklid nebyl proveden (ač byl sjednán), ale vinou nedostatečného zakrytí bylo vše silně znečištěno. Poškozená chladnička je hořkou třešničkou na dortu. Bohužel nemůžeme doporučit.

Dodavatel

Roman Horvath

Montáž zámečnických a stavebních konstrukcí Autodoprava - údržba objektů pokládka zámkových dlažeb,stavby plotu,malovaní interiérů i exteriérů,rekonstrukce celých domů i bytů

Najděte řemeslníky pro váš další projekt

Poptávku zadáte zdarma. Ověření řemeslníci se vám ozvou sami a vy až ze 4 nabídek vyberete tu nejlepší.

Jak se vyhnout fušerům

Každý měsíc e-mail plný inspirace přímo do vaší schránky

Podobná témata

Navigace

Potřebujete poradit?