Využijte rychlé přihlášení nebo se registrujte




5094 firem
Získejte nabídky zdarma
Víme, kdo je dobrý
Hodnocení
Realizace dopadla na výbornou, sice se trochu protáhla (dovolená, subdodavatelské zpoždění), ale výsledek za to stál. Na všem se dalo domluvit, oceňuji to, že obklady a dlažbu se mnou jeli vybírat do obchodu, což mě překvapilo a potěšilo. Cena byla dodržena přesně, vše bylo konzultováno dopředu. Firmu doporučuji a jsem ráda, že jsme se nakonec rozhodli pro celkovou rekonstrukci jádra touto firmou a ne jen původně zamýšlenou zakázkou na vybourání zárubní a položení podlahy (podlahu nakonec dělá jiná firma a lituji, že ji stavební firma Ing. Josef Nedělník, s.r.o nedělá taky). Vše po sobě uklidili a byt a dílo předali čisté.
Dodavatel
Kompletní rekonstrukce bytu, rekonstrukce bytových jader a koupelen, služby bytového architekta, veškeré zednické a obkladačské práce, elektro, vodo-instalo, podlahářské a malířské práce, interiérové dveře, topení a plyn.
Brno
Zadání
termín co nejdřív, na podlaze v pokoji je nalepené lino - potřebujeme ho zlikvidovat, dveře se budou osazovat později v rámci rekonstrukce jádra (říjen)
Hodnocení
Realizace dopadla na výbornou, sice se trochu protáhla (dovolená, subdodavatelské zpoždění), ale výsledek za to stál. Na všem se dalo domluvit, oceňuji to, že obklady a dlažbu se mnou jeli vybírat do obchodu, což mě překvapilo a potěšilo. Cena byla dodržena přesně, vše bylo konzultováno dopředu. Firmu doporučuji a jsem ráda, že jsme se nakonec rozhodli pro celkovou rekonstrukci jádra touto firmou a ne jen původně zamýšlenou zakázkou na vybourání zárubní a položení podlahy (podlahu nakonec dělá jiná firma a lituji, že ji stavební firma Ing. Josef Nedělník, s.r.o nedělá taky). Vše po sobě uklidili a byt a dílo předali čisté.

Hodnocení
Spolupráce s panem Tarbajem byla od začátku až do úplného konce absolutně špičková. Vše proběhlo velmi profesionálně, byl schopný poradit i s věcma, na které jsme jako laici vůbec nemysleli, nic pro něj nebyl problém - koupit, dovézt, zajistit, sehnat. Komunikace ohledně rekonstrukce probíhala na jedničku a absolutně bez problémů. Ať už na začátku při domlouvání, tak v průběhu. Vždy jsme věděli, co je potřeba, co chybí a co je případně nutné dokoupit, nikdy nejednal za našimi zády bez toho, aniž by nejdřív vše nezkonzultoval. Kdykoli bylo třeba, řekl jeho profesionální názor, když jsme ale stejně chtěli něco provést jinak, udělal vše pro to, aby to vyšlo. Veškerá práce byla odvedena kvalitně, "do čista". Nic nenechal nedodělané. Ocenili jsme i flexibilitu v provedení prací, na kterých jsme prve nebyli domluveni /včetně složení některých kusů nábytku!/ Vše se dělo automaticky, na nic jsme v průběhu prací nemuseli myslet, na nic upozorňovat, jedna práce navazovala na druhou, tak jak bylo potřeba. Dokonce pravidelně uklízeli společné prostory domu. Cenová nabídka byla dodržena, nekonala se žádná překvapení na konečné faktuře. Ve výsledku jsme tedy spokojeni se vším - zednické a obkladačské práce, kompletní nová elektroinstalace, položení a vyrovnání podlah, instalatérské práce atd. Pana Tarbaje a řemeslníky, se kterými spolupracuje, můžeme na 100% doporučit. A to nejen kvůli perfektně odvedené práci, ale i lidskému přístupu od všech z jeho týmu :) (Na konečných fotkách ještě nejsou instalovaná světla, proto tak tmavé.)
Dodavatel

Kompletné rekonštrukcie bytov.
Slaný 1
Zadání
Dobrý den, mám zájem o rekonstrukci bytu ve 2.patře panelového domu ve Slaném. (cca 65m2) Konkrétně by šlo o: - položení vinylové podlahy (click spoje) včetně podložky a lišt (a případného srovnání, nejsme si jisti, co pod plovoučkou aktuálně je) v celém bytě (kromě koupelny a WC) - posunutí SDK příčky zhruba o půl metru (šířka desky 2m) - v příčce jsou interiérové dveře, takže včetně nových futer - rekonstrukce koupelny (173x162 cm) a WC (254x110 cm) - výměna obkladů, dlažby i sanity. Některé stěny ze SDK, takže předpokládám i jejich výměnu podle potřeby (možné i za YTONG, dle vašeho doporučení..). Instalace nové vany, umyvadla a WC (včetně baterií). - kuchyň - v části nové el. rozvody (bude se měnit dispozice kuchyně) - zásuvky na spotřebiče, elektrickou troubu. Sporák je plynový. Celkový rozpočet (včetně materiálu, spotřebičů, nábytku, kuchyně atd.) je 400 000 Kč. Materiál (podlahy, obklady, sanitu) jsme schopni zajistit si sami dle domluvy. Realizace v co nejbližším termínu, ideálně hotová do konce dubna.
Hodnocení
Spolupráce s panem Tarbajem byla od začátku až do úplného konce absolutně špičková. Vše proběhlo velmi profesionálně, byl schopný poradit i s věcma, na které jsme jako laici vůbec nemysleli, nic pro něj nebyl problém - koupit, dovézt, zajistit, sehnat. Komunikace ohledně rekonstrukce probíhala na jedničku a absolutně bez problémů. Ať už na začátku při domlouvání, tak v průběhu. Vždy jsme věděli, co je potřeba, co chybí a co je případně nutné dokoupit, nikdy nejednal za našimi zády bez toho, aniž by nejdřív vše nezkonzultoval. Kdykoli bylo třeba, řekl jeho profesionální názor, když jsme ale stejně chtěli něco provést jinak, udělal vše pro to, aby to vyšlo. Veškerá práce byla odvedena kvalitně, "do čista". Nic nenechal nedodělané. Ocenili jsme i flexibilitu v provedení prací, na kterých jsme prve nebyli domluveni /včetně složení některých kusů nábytku!/ Vše se dělo automaticky, na nic jsme v průběhu prací nemuseli myslet, na nic upozorňovat, jedna práce navazovala na druhou, tak jak bylo potřeba. Dokonce pravidelně uklízeli společné prostory domu. Cenová nabídka byla dodržena, nekonala se žádná překvapení na konečné faktuře. Ve výsledku jsme tedy spokojeni se vším - zednické a obkladačské práce, kompletní nová elektroinstalace, položení a vyrovnání podlah, instalatérské práce atd. Pana Tarbaje a řemeslníky, se kterými spolupracuje, můžeme na 100% doporučit. A to nejen kvůli perfektně odvedené práci, ale i lidskému přístupu od všech z jeho týmu :) (Na konečných fotkách ještě nejsou instalovaná světla, proto tak tmavé.)

Hodnocení
S panem Jaroslavem Havlátem, který dodává a koordinuje celou naší rekonstrukci je skvělá komunikace a spolupráce. Rekonstrukce je těsně před dokončením. Zdržení v dokončení je způsobeno zejména některými dodavateli vybavení: volně stojící vana s dodací lhůtou 14 dní po více jak dvou měsících zatím nedorazila, ale máme krásně obložený sprchový kout, takže to tolik nevadí. Zasouvací dveře na WC, dodatečně objednané, jsou ještě ve výrobě, ale o tom jsme byli při objednávce informování. Dílo bylo provedeno profesně zdatnými odborníky, kteří odvedli práci dobře a kvalitně, tak jak jsme požadovali. Případné nedostatky byly promptně odstraněny a celkový dojem z finálního stavu je velmi dobrý. Zejména chci vyzvednou kvalitu práce obkladačů a elektro-instalatéra. Malou výhradu mám k dodavateli vodo-instalace kde bych si přál, aby se více držel pravidla 2x měř a pak řež. Chci v rámci tohoto hodnocení zároveň poděkovat panu Havlátovi za skvělou spolupráci a pomocnou ruku při řešení nastalých situací. Oproti předpokladu bylo nutné zcela odstranit dřevěné podlahy a nahradit podloží ze škváry speciálním odlehčeným betonem. Dále nám pan Havlát s jeho kolegy obkladači dobře poradili s dispozičním uspořádání koupelny a WC, protože projekt, který nám za nemalý peníz navrhnul původně oslovený dodavatel, nebyl správně zaměřen a tím byl nerealizovatelný. Díky těmto více-pracem a změnám projektu, u rekonstrukce starších objektů obvyklých, došlo k navýšení celkové částky, ale hotové dílo stojí za to. Firmu pana Jaroslava Havláta mohu vřele doporučit všem, kteří dbají na detail, chtějí mít dobře odvedené stavební práce a přitom mít za parťáka člověka, který je příjemný, komunikativní a nápomocný. Takového dodavatele si myslím přeje mít každý. Děkuji.
Dodavatel

25 let praxe ve stavebnictví, děláme veškerou stavební činnost s hlavním zaměřením na rekonstrukce bytů a výstavby rodinných domů.
Praha Čakovice
Zadání
Byt 78m2 se 3. pokoji v domě z 60. let cihlové stěny. Celková rekonstrukce: 1. Kompletní výměna elektroinstalace v souladu s aktuálními požadavky (rozvody, zásuvky, vypínače) 2. rekonstrukce WC jedna místnost a koupelny včetně změny dsipozici vybouráním příčky. Nové obklady, položení dlažby na podlahu, sprchový kout, volně stojící vana ke stěně, závěsné umývadlo se skříňkou a další nástěnná skříňka. Přípojky pro pračku a sušičku elektrický žebříkový radiátor. WC závěsné se splachováním ve zdi. 3. Pokládka vinilu v chodbě a kuchyni. 4. Rekonstrukce dřevěných podlah z prken 2 pokoje, rekonstrukce parket jeden pokoj, broušení, lištování, několik parket potřebuje vyměnit a ošetření olejem Bona. Výměna dveří a obložek do pokojů, zazdění jedněch dveří a jedny obložky vyjmout a udělat vchod. 5. Výměna radiátorů 6. Malování celého bytu 78m2 Očekávaný začátek možný ihned, dokončení max 2 měsíce. Materiál na výměnu elektroinstalace je nakoupen, Sanita do koupelny zakoupena, obklady, dlažba a zařizovací předměty máme vybrány a existuje i graf. návrh. Rozpočet cca 1,2 mil. vlastní zdroje Očekávám od dodavatele: preciznost, přesnost, spolehlivost a čistou práci. Plnou koncentraci na zakázku, nikoli přerušování prácí, z důvodu dalších zakázek. Samozřejmě chápu technologické přestávky. Dodržování termínů dodávek práce a řemeslně zručné a spolehlivé řemeslníky. Hledání řešení nikoli problémů "to nejde". Smluvní vztah s jasně definovanými pravidly, termíny a dopady při neplnění.
Hodnocení
S panem Jaroslavem Havlátem, který dodává a koordinuje celou naší rekonstrukci je skvělá komunikace a spolupráce. Rekonstrukce je těsně před dokončením. Zdržení v dokončení je způsobeno zejména některými dodavateli vybavení: volně stojící vana s dodací lhůtou 14 dní po více jak dvou měsících zatím nedorazila, ale máme krásně obložený sprchový kout, takže to tolik nevadí. Zasouvací dveře na WC, dodatečně objednané, jsou ještě ve výrobě, ale o tom jsme byli při objednávce informování. Dílo bylo provedeno profesně zdatnými odborníky, kteří odvedli práci dobře a kvalitně, tak jak jsme požadovali. Případné nedostatky byly promptně odstraněny a celkový dojem z finálního stavu je velmi dobrý. Zejména chci vyzvednou kvalitu práce obkladačů a elektro-instalatéra. Malou výhradu mám k dodavateli vodo-instalace kde bych si přál, aby se více držel pravidla 2x měř a pak řež. Chci v rámci tohoto hodnocení zároveň poděkovat panu Havlátovi za skvělou spolupráci a pomocnou ruku při řešení nastalých situací. Oproti předpokladu bylo nutné zcela odstranit dřevěné podlahy a nahradit podloží ze škváry speciálním odlehčeným betonem. Dále nám pan Havlát s jeho kolegy obkladači dobře poradili s dispozičním uspořádání koupelny a WC, protože projekt, který nám za nemalý peníz navrhnul původně oslovený dodavatel, nebyl správně zaměřen a tím byl nerealizovatelný. Díky těmto více-pracem a změnám projektu, u rekonstrukce starších objektů obvyklých, došlo k navýšení celkové částky, ale hotové dílo stojí za to. Firmu pana Jaroslava Havláta mohu vřele doporučit všem, kteří dbají na detail, chtějí mít dobře odvedené stavební práce a přitom mít za parťáka člověka, který je příjemný, komunikativní a nápomocný. Takového dodavatele si myslím přeje mít každý. Děkuji.

Hodnocení
Recenzi píšu s odstupem více než měsíce, abych mohl poskytnout celkový pohled i z užívání rekonstruovaného prostoru. REAKCE NA UPRAVENÝ KOMENTÁŘ DODAVATELE: Hodnocení NENÍ reakci na požadavek k úhradě faktur, které byly všechny uhrazeny dávno před psaním recenze. Fotodokumentace je autentická a mapuje průběh a výsledky nekvalitně odvedené práce dodavatele, podle kterých si každý může udělat vlastní obrázek o úrovni realizace. Rád bych se také vymezil k několika lživým informacím. Dům byl obydlený a užívaný až do zahájení rekonstrukce včetně všech rozvodů, které nebyly v havarijním stavu, pouze podle staré normy u elektriky a ocelových rozvodu u topení. Taktéž nebylo požadováno ani provedeno (zřízení domácí vodárny, venkovní přečerpávací jímky, zesílení konstrukce krovu). Pouze jsem chtěl u nového WC udělal přípravu pro připojení alternativního rozvodu vody. Zarovnání šliců bylo navrženo a odsouhlaseno, ale dodavatel neprovedl!!! Výmalbu dodavatel neřešil. Lživé a urážející vyjádření dobře odvedené práci ověřeného malíře, je zarážející a nevhodné. Rozhodně neproběhlo seškrabování staré výmalby a podobě. Pan Černovský vůbec nemá ponětí, co tu malíř dělal, tak by se k tomu neměl vyjadřovat. PROCE stavby se zaměřuje i na celkové rekonstrukce a přes informaci pana Černovského, že na každou část mají „odborníka“ (obkladač, elektrikář, člověk přes kuchyně) tak nakonec byl výsledek takový, že vše dělali jeden až dva „univerzální“ zaměstnanci a podle toho také vypadá špatný finální výsledek. FIRMU JEDNOZNAČNĚ NIKOMU DOPORUČIT NEMOHU. Rekonstrukce v bodech, které byly požadovány: Topení: Změna potrubí na měděné a výměna litinových radiátorů za plechové. Firma neodhraňovala vnitřek potrubí, což způsobuje hluk při provozu a do budoucna i další potíže. Částečně používali zřejmě již použité potrubí viz foto. Izolaci potrubí jsem musel několikrát urgovat a například v prostupech stěn byla „narafičená“ jen na oko viz foto. Při pájení poškodili povrchy podlah a stěn v okolí spojů plamenem. Topení nebylo při zkoušce řádně propláchnuto, což vedlo k opakovanému ucpání filtru na zpětné větvi. U jednoho radiátoru zapomněli osadit armaturu pro regulaci. Podlahy: Objednáno vyrovnání podlah a položení plovoucí vinylové krytiny. Po zjištění stavu v jednom pokoji jsme se rozhodili vyměnit popraskaný a nesoudržný betonový podklad. Postupně p. Černovský navrhl vyměnit podklad i v dalších 3 pokojích s tím, že vytvoří nový soudržný betonový potěr s rovinností pro pokládku krytiny bez nutnosti nivelace. Podlahu vybetonovali křivě s obrovskými nerovnostmi. Beton na několika místech praskl. Požadoval jsem nivelaci, tu ale odmítli dělat plošně a udělali pouze „lokálně“. Výsledek, samozřejmě podlaha nebyla stále vyrovnaná. Následovalo přebroušení (ruční rotační bruskou) a oprava. Ano již druhá oprava a tedy třetí pokus. Na to položili zámkové vinylové dílce. Podlaha je nyní stále křivá se znatelnými boulemi a prohlubněmi. Slabé vinylové zámky již slyšitelně praskají. Návrh na opětovné lokální rozebrání krytiny a pořadí 4. pokus o vyrovnání jsme odmítli. Při montáži podlahových lišt podlahu na mnoha místech upatlali akrylátem. Podlahy neumí!!! Elektrika: Výměna rozvodů v patře. Stejné jako topení a podlahy. Nepodařené! Připravili krátké rozvody a nastavovali je (kabel pro světlo nevedl doprostřed místnosti, ale na kraj) a to ve dvou případech. Některé vypínače zapomněli a dodělávali zpětně po upozornění i když měli k dispozici přesně rozkreslený plán. Ve vypínačích zapojen k ovládání modrý i zelenožlutý vodič! Elektrikář zřejmě nevěděl co dělá. Jasně zakreslenou pozici pro vypínače dvěma kótami v ložnici udělali až na 3 pokus, foto obě krabice mimo plán. Spatně zahlazené a vyrovnané zednické práce po šlicích od elektriky i okolí vypínačů a zásuvek. Vypínače namontované křivě. Rekonstrukce WC: Až na drobnosti proběhla v pořádku. SDK podhled: Vytvoření SDK podhledů a jedné příčky. Práce na stropech se celkem podařila, pouze akrylátování ve spojích je nedostatečné a okamžitě popraskalo a je takové „ chlupaté“. Na příčku stavitel zapomněl. Po urgenci doplnil. Shrnuto: Firma navrhuje rozšiřování rekonstrukce i když na to nemají kapacitu a schopnosti. Výsledek rekonstrukce je neuspokojivý, jak časově, tak především kvalitativně. Pracovníci na místě nechávají nepořádek, kouří přes opakovaný zákaz a nechávají v domě otevřená okna. Komunikace s p. Černovským se po množení problémů stala velmi náročná. Zavěsí vám telefon v půlce hovoru, na el. komunikaci reaguje pozdě až po urgenci. A nakonec přikládám fotografií detailů, které podtrhují celkově špatný finální dojem, který firma PROCES pana Černovského zanechala.
Dodavatel

rekonstrukce-budov a bytů, stavby, novostavby, sanační práce, práce na klíč, Chytré domy Loxone, Chytré vytápění a chlazení, zabezpečení objektů, odborné instalační práce (elektro, voda, topení, tepelná čerpadla a solární systémy), kotel, kotle, fotovoltaika, fve, domácí automatizace, spot energie
Říčany
Zadání
Dobrý den, poptávám rekonstrukci domu v Říčanech. Bodově by se jednalo v první fázi o: Modernizace vedení topného systému, přestavba příčky, 2x změna pozice dveří, sádrokartonové podhledy cca 80m2, podlahová krytina (plovoucí) 100m2 , renovace koupelny a samostatné toalety. Realizace ideálně do srpna 2023, Materiál částečně zajištěn možno začít ihned po dohodě
Hodnocení
Recenzi píšu s odstupem více než měsíce, abych mohl poskytnout celkový pohled i z užívání rekonstruovaného prostoru. REAKCE NA UPRAVENÝ KOMENTÁŘ DODAVATELE: Hodnocení NENÍ reakci na požadavek k úhradě faktur, které byly všechny uhrazeny dávno před psaním recenze. Fotodokumentace je autentická a mapuje průběh a výsledky nekvalitně odvedené práce dodavatele, podle kterých si každý může udělat vlastní obrázek o úrovni realizace. Rád bych se také vymezil k několika lživým informacím. Dům byl obydlený a užívaný až do zahájení rekonstrukce včetně všech rozvodů, které nebyly v havarijním stavu, pouze podle staré normy u elektriky a ocelových rozvodu u topení. Taktéž nebylo požadováno ani provedeno (zřízení domácí vodárny, venkovní přečerpávací jímky, zesílení konstrukce krovu). Pouze jsem chtěl u nového WC udělal přípravu pro připojení alternativního rozvodu vody. Zarovnání šliců bylo navrženo a odsouhlaseno, ale dodavatel neprovedl!!! Výmalbu dodavatel neřešil. Lživé a urážející vyjádření dobře odvedené práci ověřeného malíře, je zarážející a nevhodné. Rozhodně neproběhlo seškrabování staré výmalby a podobě. Pan Černovský vůbec nemá ponětí, co tu malíř dělal, tak by se k tomu neměl vyjadřovat. PROCE stavby se zaměřuje i na celkové rekonstrukce a přes informaci pana Černovského, že na každou část mají „odborníka“ (obkladač, elektrikář, člověk přes kuchyně) tak nakonec byl výsledek takový, že vše dělali jeden až dva „univerzální“ zaměstnanci a podle toho také vypadá špatný finální výsledek. FIRMU JEDNOZNAČNĚ NIKOMU DOPORUČIT NEMOHU. Rekonstrukce v bodech, které byly požadovány: Topení: Změna potrubí na měděné a výměna litinových radiátorů za plechové. Firma neodhraňovala vnitřek potrubí, což způsobuje hluk při provozu a do budoucna i další potíže. Částečně používali zřejmě již použité potrubí viz foto. Izolaci potrubí jsem musel několikrát urgovat a například v prostupech stěn byla „narafičená“ jen na oko viz foto. Při pájení poškodili povrchy podlah a stěn v okolí spojů plamenem. Topení nebylo při zkoušce řádně propláchnuto, což vedlo k opakovanému ucpání filtru na zpětné větvi. U jednoho radiátoru zapomněli osadit armaturu pro regulaci. Podlahy: Objednáno vyrovnání podlah a položení plovoucí vinylové krytiny. Po zjištění stavu v jednom pokoji jsme se rozhodili vyměnit popraskaný a nesoudržný betonový podklad. Postupně p. Černovský navrhl vyměnit podklad i v dalších 3 pokojích s tím, že vytvoří nový soudržný betonový potěr s rovinností pro pokládku krytiny bez nutnosti nivelace. Podlahu vybetonovali křivě s obrovskými nerovnostmi. Beton na několika místech praskl. Požadoval jsem nivelaci, tu ale odmítli dělat plošně a udělali pouze „lokálně“. Výsledek, samozřejmě podlaha nebyla stále vyrovnaná. Následovalo přebroušení (ruční rotační bruskou) a oprava. Ano již druhá oprava a tedy třetí pokus. Na to položili zámkové vinylové dílce. Podlaha je nyní stále křivá se znatelnými boulemi a prohlubněmi. Slabé vinylové zámky již slyšitelně praskají. Návrh na opětovné lokální rozebrání krytiny a pořadí 4. pokus o vyrovnání jsme odmítli. Při montáži podlahových lišt podlahu na mnoha místech upatlali akrylátem. Podlahy neumí!!! Elektrika: Výměna rozvodů v patře. Stejné jako topení a podlahy. Nepodařené! Připravili krátké rozvody a nastavovali je (kabel pro světlo nevedl doprostřed místnosti, ale na kraj) a to ve dvou případech. Některé vypínače zapomněli a dodělávali zpětně po upozornění i když měli k dispozici přesně rozkreslený plán. Ve vypínačích zapojen k ovládání modrý i zelenožlutý vodič! Elektrikář zřejmě nevěděl co dělá. Jasně zakreslenou pozici pro vypínače dvěma kótami v ložnici udělali až na 3 pokus, foto obě krabice mimo plán. Spatně zahlazené a vyrovnané zednické práce po šlicích od elektriky i okolí vypínačů a zásuvek. Vypínače namontované křivě. Rekonstrukce WC: Až na drobnosti proběhla v pořádku. SDK podhled: Vytvoření SDK podhledů a jedné příčky. Práce na stropech se celkem podařila, pouze akrylátování ve spojích je nedostatečné a okamžitě popraskalo a je takové „ chlupaté“. Na příčku stavitel zapomněl. Po urgenci doplnil. Shrnuto: Firma navrhuje rozšiřování rekonstrukce i když na to nemají kapacitu a schopnosti. Výsledek rekonstrukce je neuspokojivý, jak časově, tak především kvalitativně. Pracovníci na místě nechávají nepořádek, kouří přes opakovaný zákaz a nechávají v domě otevřená okna. Komunikace s p. Černovským se po množení problémů stala velmi náročná. Zavěsí vám telefon v půlce hovoru, na el. komunikaci reaguje pozdě až po urgenci. A nakonec přikládám fotografií detailů, které podtrhují celkově špatný finální dojem, který firma PROCES pana Černovského zanechala.

Hodnocení
S výsledkem jsme spokojeni. Práce byly rozděleny na dvě části. První část byla hrubá stavba v podkroví (podlahy, rozvody, zateplení, sádrokartony). Rozvody řešil pan Budil subdodavatelsky. S elektrikářem jsme velmi spokojení a nevylučujeme, že ho budeme kontaktovat i na další práce. Práce instalatérů průměrná, chování však neprofesionální. Co se týká samotné práce pana Budila a jeho pomocníků v rámci první části rekonstrukce jsme byli velmi spokojeni. Veškeré naše připomínky a úpravy od projektové dokumentace byly zapracovány. Pár věcí se na naši žádost muselo předělat, ale nic zásadního a velmi oceňuji, že se dalo na všem domluvit. Termín první části rekonstrukce byl dodržen. Cena byla navýšena o práce a materiál, který byl použit navíc oproti kalkulaci ve smlouvě. V druhé části rekonstrukce šlo o dokončovací práce - položení finálních podlah, obkladů, drobné dodělávky atd. Tato část se trochu protáhla z důvodu nesouladu termínu dodání obkladů (naše chyba) a dalších zakázek pana Budila. Nyní kvůli počasí ještě čekáme na začištění fasády kolem oken, která se dělala ve štítech v podkroví. Doporučujeme na detailech, na kterých vám záleží a které může někdo jiný přehlédnout, se s panem Budilem předem podrobně dohodnout. Pan Budil se při pochybnostech nad různými variantami finálního řešení dokáže operativně rozhodnout pro konkrétní postup a dokáže si tedy poradit, což je vlastnost vesměs pozitivní, nicméně toto ne vždy znamená, že zvolené řešení bude za všech okolností tou nejlepší variantou i pro zákazníka. Ale jak jsem již řekla, většina věcí šla předělat k naší spokojenosti i dodatečně. Vyzdvihuji práci s "novými" materiály (liapor) a možnost udělání kamenických rohů, kterou jsme využili. Celkově jsme s prací spokojeni. Samozřejmě by se dalo ledacos ještě vylepšit. Cena více-méně odpovídala, nějakým vícepracím jsme se však nevyhnuli, jak tomu u větších projektů bývá. Pan Budil u nás pracoval již na druhé zakázce a zvolili jsme si ho také proto, že mu můžeme důvěřovat a nebáli jsme se svěřit mu klíče od domu, čemuž se při tak rozsáhlé rekonstrukci nevyhnete. Do příloh přikládám fotografie díla.
Dodavatel

rekonstrukce koupelen,dlažby,obklady rekonstrukce bytů,domů, průmyslových objektů přístavby, RD na klíč služby autorizovaného technika pro pozemní stavby
Kunice
Zadání
Dovoluji si Vás oslovit s projektem na vestavbu podkroví rodinného domu. Část projektu je ke stažení v přílohách. Práce by měly probíhat cca od dubna - vše je na vzájemné dohodě. Pokud byste měli zájem i jen o některé práce/části výstavby, neváhejte napsat svoji nabídku. Prosím o zaslání podrobného položkového rozpočtu a to jak prací, tak i odhadovaného materiálu, viz projekt, např.: Podlahy vč. pokládky plovoucí podlahy Zateplení vč. impregnace trámů a dalších úprav Sádrokartony vč. profilů a dalších úprav elektro topení voda, kanalizace Obkladačské práce (cena za celou koupelnu bez materiálu) Okna vč. montáže Výlez na půdičku z chodby vč. schůdků/žebříku Případné další a dokončovací práce atd. Za všechny nabídky předem děkuji. Po vyhodnocení všech nabídek budete informováni.
Hodnocení
S výsledkem jsme spokojeni. Práce byly rozděleny na dvě části. První část byla hrubá stavba v podkroví (podlahy, rozvody, zateplení, sádrokartony). Rozvody řešil pan Budil subdodavatelsky. S elektrikářem jsme velmi spokojení a nevylučujeme, že ho budeme kontaktovat i na další práce. Práce instalatérů průměrná, chování však neprofesionální. Co se týká samotné práce pana Budila a jeho pomocníků v rámci první části rekonstrukce jsme byli velmi spokojeni. Veškeré naše připomínky a úpravy od projektové dokumentace byly zapracovány. Pár věcí se na naši žádost muselo předělat, ale nic zásadního a velmi oceňuji, že se dalo na všem domluvit. Termín první části rekonstrukce byl dodržen. Cena byla navýšena o práce a materiál, který byl použit navíc oproti kalkulaci ve smlouvě. V druhé části rekonstrukce šlo o dokončovací práce - položení finálních podlah, obkladů, drobné dodělávky atd. Tato část se trochu protáhla z důvodu nesouladu termínu dodání obkladů (naše chyba) a dalších zakázek pana Budila. Nyní kvůli počasí ještě čekáme na začištění fasády kolem oken, která se dělala ve štítech v podkroví. Doporučujeme na detailech, na kterých vám záleží a které může někdo jiný přehlédnout, se s panem Budilem předem podrobně dohodnout. Pan Budil se při pochybnostech nad různými variantami finálního řešení dokáže operativně rozhodnout pro konkrétní postup a dokáže si tedy poradit, což je vlastnost vesměs pozitivní, nicméně toto ne vždy znamená, že zvolené řešení bude za všech okolností tou nejlepší variantou i pro zákazníka. Ale jak jsem již řekla, většina věcí šla předělat k naší spokojenosti i dodatečně. Vyzdvihuji práci s "novými" materiály (liapor) a možnost udělání kamenických rohů, kterou jsme využili. Celkově jsme s prací spokojeni. Samozřejmě by se dalo ledacos ještě vylepšit. Cena více-méně odpovídala, nějakým vícepracím jsme se však nevyhnuli, jak tomu u větších projektů bývá. Pan Budil u nás pracoval již na druhé zakázce a zvolili jsme si ho také proto, že mu můžeme důvěřovat a nebáli jsme se svěřit mu klíče od domu, čemuž se při tak rozsáhlé rekonstrukci nevyhnete. Do příloh přikládám fotografie díla.

Hodnocení
Na začátku musím pochválit velmi rychlou a spolehlivou domluvu. Práce na sádrokartonech a dlažbě perfektní, zde mohu plně doporučit. Také se mi líbilo dodávání faktur jak má být - žádné "jo pane, ale ta cena byla bez papíru". Bohužel opakovaně se stávalo, že něco poptávaného chybělo v nabídce, já jako laik jsem nepoznal, že to není součást ostatních naceněných prací a následně byla na faktuře neočekávaná částka. Byla také moje chyba, že z počátku jsem vícepráce odsouhlasil ústně, pak ta výsledná cena bývala dost jinde. Někdy jsem to uhádal, někdy ne. Bylo mi nabídnuto vyměnit eternitové vlnovky na přístěnku nad prádelnou za trapézové plechy s tím, že to bude stát kolem 10 000. Nakonec stála jen práce 30 000 a zvlášť byl ještě materiál. S vlnovkami bylo nakládáno jako s běžným odpadem (házení do kontejneru, sunutí přes hranu střechy), nikoliv jako s nebezpečným materiálem. Montáž plechů mi přišla neodborná, vruty nebyly správně dotáhnuté a komínek kotle byl jen oblepený páskou. Na moji výtku to bylo opraveno, ale vůbec skutečnost, že považovali takovou práci za hodnu předání, otřásla mou důvěrou. Do vzduchotechniky pro větrání koupelny byla instalována nevhodná zpětná klapka pro digestoře, kterou koupelnový větrák nemá šanci utáhnout. Kdybych nenainstaloval do koupelny vlhkoměry, vůbec bych nezjistil, že je ten větrák úplně zbytečný. Objednal jsem si na vlastní náklady správné záklopky, ale utopil jsem dohromady necelých 1000 kč navíc za nepoužitelné komponenty vzduchotechniky. Opět otřáslo mou důvěrou to, že mi vzduchotechniku dělá někdo, kdo si neumí u výrobku přečíst nápis "nevhodné pro koupelnové větráky". Oproti původnímu zadání jsme dělali i překlad garáže a betonovou podlahu. Tam to bylo až na výše zmíněný problém chybějících položek v nabídce, které, abych byl fér, jsem občas uhádal, poměrně v pohodě, až na drobná další nedorozumění. Poslední položkou bylo dodání dveří, které se velmi (několik měsíců) zpozdilo vinou dodavatele. Dostal jsem za to uspokojující slevu. Chtěl jsem ale aby mi dveře těsnily, aby se mi nedostal hmyz a myši ze sklepa domů. Jedny dveře jsou v pořádku, pod druhými dveřmi je ale škvíra 15 mm, což je víc, než kolik mohu utěsnit nějakým gumovým přechodem nebo padacím prahem. Prý je to z důvodu křivé podlahy v dílně, ale i v otevřeném stavu je pod dveřmi dostatek místa, takže to šlo udělat dobře. Kdybychom dělali pouze sádrokartony a podlahu, tak bych byl velmi spokojen. Pokud bychom k tomu dělali ještě tu garáž, byl bych pořád vcelku spokojen. Takhle jsem rád, že je ta práce hotová, ale má to mírnou hořkou pachuť. V ceně prací nezohledňuji garáž, pouze práce a materiál kolem prádelny. Garáž betonová podlaha a překlad byla za dalších 139 018,- Kč.
Dodavatel
Stavební práce, bourací a vyklízecí práce, sádrokartony, hodinový práce, výkopové práce minibagrem.
Říčany u Prahy, okr. Praha-východ
Zadání
V RD poptávám zateplení a začištění prádelny, která je momentálně situovaná v přístěnku. Do prádelny by v budoucnu měla být přesunuta pračka se sušičkou, proto chci, aby místnost byla začištěná, dala se dobře uklízet a neposkytovala zákoutí pro množení hmyzu/myší. Z prádelny vedou nepoužívané schody do sklepa, překryté dřevěným poklopem, ty bych chtěl zrušit, aby místo nich mohla být rovná podlaha, která unese pračku a sušičku. Do prádelny je přístup pouze venkovními dveřmi, ty bych chtěl nechat oddělit stěnou, aby vznikl výklenek na zahradní nářadí, a nové dveře udělat z koupelny nebo dílny.
Hodnocení
Na začátku musím pochválit velmi rychlou a spolehlivou domluvu. Práce na sádrokartonech a dlažbě perfektní, zde mohu plně doporučit. Také se mi líbilo dodávání faktur jak má být - žádné "jo pane, ale ta cena byla bez papíru". Bohužel opakovaně se stávalo, že něco poptávaného chybělo v nabídce, já jako laik jsem nepoznal, že to není součást ostatních naceněných prací a následně byla na faktuře neočekávaná částka. Byla také moje chyba, že z počátku jsem vícepráce odsouhlasil ústně, pak ta výsledná cena bývala dost jinde. Někdy jsem to uhádal, někdy ne. Bylo mi nabídnuto vyměnit eternitové vlnovky na přístěnku nad prádelnou za trapézové plechy s tím, že to bude stát kolem 10 000. Nakonec stála jen práce 30 000 a zvlášť byl ještě materiál. S vlnovkami bylo nakládáno jako s běžným odpadem (házení do kontejneru, sunutí přes hranu střechy), nikoliv jako s nebezpečným materiálem. Montáž plechů mi přišla neodborná, vruty nebyly správně dotáhnuté a komínek kotle byl jen oblepený páskou. Na moji výtku to bylo opraveno, ale vůbec skutečnost, že považovali takovou práci za hodnu předání, otřásla mou důvěrou. Do vzduchotechniky pro větrání koupelny byla instalována nevhodná zpětná klapka pro digestoře, kterou koupelnový větrák nemá šanci utáhnout. Kdybych nenainstaloval do koupelny vlhkoměry, vůbec bych nezjistil, že je ten větrák úplně zbytečný. Objednal jsem si na vlastní náklady správné záklopky, ale utopil jsem dohromady necelých 1000 kč navíc za nepoužitelné komponenty vzduchotechniky. Opět otřáslo mou důvěrou to, že mi vzduchotechniku dělá někdo, kdo si neumí u výrobku přečíst nápis "nevhodné pro koupelnové větráky". Oproti původnímu zadání jsme dělali i překlad garáže a betonovou podlahu. Tam to bylo až na výše zmíněný problém chybějících položek v nabídce, které, abych byl fér, jsem občas uhádal, poměrně v pohodě, až na drobná další nedorozumění. Poslední položkou bylo dodání dveří, které se velmi (několik měsíců) zpozdilo vinou dodavatele. Dostal jsem za to uspokojující slevu. Chtěl jsem ale aby mi dveře těsnily, aby se mi nedostal hmyz a myši ze sklepa domů. Jedny dveře jsou v pořádku, pod druhými dveřmi je ale škvíra 15 mm, což je víc, než kolik mohu utěsnit nějakým gumovým přechodem nebo padacím prahem. Prý je to z důvodu křivé podlahy v dílně, ale i v otevřeném stavu je pod dveřmi dostatek místa, takže to šlo udělat dobře. Kdybychom dělali pouze sádrokartony a podlahu, tak bych byl velmi spokojen. Pokud bychom k tomu dělali ještě tu garáž, byl bych pořád vcelku spokojen. Takhle jsem rád, že je ta práce hotová, ale má to mírnou hořkou pachuť. V ceně prací nezohledňuji garáž, pouze práce a materiál kolem prádelny. Garáž betonová podlaha a překlad byla za dalších 139 018,- Kč.

Hodnocení
Ve sjednaném termínu rekonstrukce podlahy byla zahájena, termín dokončení se mírně prodloužil z důvodu technologie provádění. Část podlahy byla vyrovnána, doloženy parkety, napojení provedeno dle dohody. Po dobu realizace byla horší komunikace se zhotovitelem. Nelze kladně hodnotit průběžný úklid po provedení prací v daném dni, i když od počátku jsem avizoval, že byt bude využívaný. To mě poměrně mrzelo. Výsledek jsem očekával o trochu lepší, některá místa nejsou na 100% (nedotmelené části spar mezi parketami, místy zalakované drobné nečistoty), očekával jsem to prostě lepší. Upozorňoval jsem na drobné nedostatky v realizaci, nicméně marně. V závěrečném vyúčtování byly drobné potíže, ale vše se nakonec zdárně vyřešilo. Znečištěná stěna od vyrovnávací betonové stěrky celkovému dojmu vůbec nepřidala. Bohužel, čekal jsem lepší výsledek a průběh.
Dodavatel

Naše firma provádí veškeré podlahářské práce jako jsou renovace parket, pokládka parket, vícevrstvé dřevěné podlahy, vinyl, PVC, plovoucí podlahy, koberce a samozřejmá je i příprava a nivelace podkladů.
Praha
Zadání
Dobrý den, poptávám rekonstrukci parketové podlahy 1 místnosti rozměrů 5,6*3,4m, jedná se o původní parkety lepené do asfaltové vrstvy. V místnosti je pruh délky 3,4m šířky cca 0,3m, kde původně byla zděná příčka, nachází se zde mazanina a v tomto pruhu je podlaha z obou stran níže než ve zbytku místnosti, snížení je maximálně o 13mm. Jelikož původně byly takto rozděleny parkety ve 2 místnostech, nenavazují spáry parket na sebe, řešením by byl pruh "nových" parket orientovaných kolmo na stěny místnosti. V celé místnosti potřebuji parkety obrousit a natřít lakem (ne olejem). V části místnosti je a po opravě bude umístěno pianino. Dále potřebuji provést nové lišty po obvodu místnosti (původní se ani nedochovaly). Rekonstrukce proběhne v obývaném bytě, je nutné hlavně během broušení maximálně zamezit prašnosti. Fotky dávám do odkazu zde: photos.google.com/share/AF1QipMurwYoFRddcXE5WrO4e05V_8bY7dLuRnpjAXwFOWWKdOCxxhf6PDWPtxU98wKg2A%3Fkey%3DdHJIaE4zTUQ4alFHVVdydXZlXzFobDM0bkVSU0Vn Předem velice děkuji za cenovou nabídku včetně možného termínu realizace.
Hodnocení
Ve sjednaném termínu rekonstrukce podlahy byla zahájena, termín dokončení se mírně prodloužil z důvodu technologie provádění. Část podlahy byla vyrovnána, doloženy parkety, napojení provedeno dle dohody. Po dobu realizace byla horší komunikace se zhotovitelem. Nelze kladně hodnotit průběžný úklid po provedení prací v daném dni, i když od počátku jsem avizoval, že byt bude využívaný. To mě poměrně mrzelo. Výsledek jsem očekával o trochu lepší, některá místa nejsou na 100% (nedotmelené části spar mezi parketami, místy zalakované drobné nečistoty), očekával jsem to prostě lepší. Upozorňoval jsem na drobné nedostatky v realizaci, nicméně marně. V závěrečném vyúčtování byly drobné potíže, ale vše se nakonec zdárně vyřešilo. Znečištěná stěna od vyrovnávací betonové stěrky celkovému dojmu vůbec nepřidala. Bohužel, čekal jsem lepší výsledek a průběh.

Hodnocení
Firmu FPK interier jsem si vybrala hlavně kvůli dobrému jednání a tomu, že už během prohlídky před kalkulací ceny mi navrhli další možnosti řešení určitých "problému" v prostoru. V bytě po rekonstrukci bydlím týden a zatím plná spokojenost. Byt úžasně prokoukl. I když zatím nemáme dveře (nebyly součástí zakázky a teprve se vyrábí) a chybí podlahové lišty (ty jsem si prostě nabyla schopná vybrat, tak jsem to zatím nechala bez nich, že se dodělají až seženu "ty pravé"), tak mám z "nového" prostoru úžasný pocit. Musím pochválit hlavně kvalitu obložení (keramické rohy v nice, úzké spáry i když byly nerektifikované obklady) a keraštuk (je sice drahší než vápenná omítka, ale stěnám skutečně výrazně prospěl - díky jemnému zrnu dodává zdem "něco navíc" takže ani v bílé nejsou nudné - jsem ráda, že mi ho p. Fabová navrhla). Taky oceňuju, jak je položena podlaha (jedná se korek v plovoucí upravě), prakticky nejdou vidět spáry mezi jednotlivými díly. Kvalitu práce chválil i můj stavební dozor. Dohodnutý termín byl dodržen (ostatně firma si sama ve smlouvě stanovuje penále za překročení času - což byla další motivace k tomu si je vybrat). Cena taky byla dodržena. Komunikace byla po celou dobu výborná. Prakticky všechny detaily jsme konzultovali s paní Fabovou buď osobně na stavbě, nebo po telefonu. Když se mi něco nezdálo (na stavbu jsem chodila "kontrolovat" téměř denně), tak nebyl problém jí zavolat a domluvit se o co jde, nebo na případné úpravě. A samozřejmě probíhaly pravidelné kontrolní dny. Při předání byl sepsán seznam nedodělků (byl opravdu velmi krátký :-D a šlo v podstatě pouze o kosmetické drobnosti typu šmouha na zdi), ty byly následně odstraněny během dohodnutého termínu. Jediná závada, co se zatím vyskytla byla jedna nefunkční zásuvka - a to bylo firmou taky bez problémů opraveno. S firmou mám rozhodně pozitivní zkušenost a určitě ji můžu doporučit. Pokud někdy budu rekonstruovat nějaký další byt, tak se zas obrátím na ně.
Dodavatel
specialista na kompletní rekonstrukce bytů a interiérů, včetně návrhu dispozic
Praha
Zadání
Dobrý den, poptávám částečnou rekonstrukci bytu cca 60m2 v panelovém domě v 8 n.p. s výtahem (i velkým stěhovacím). Jádro, podlahy, elektroinstalace, malířské práce. požaduji: Vypracování projektové dokumentace Vybourání původního umakartového jádra (a odvoz suti), odstranění původních podlah (PVC, plovoucí podlaha), vybourání nenosné příčky mezi obyvacím pokojem a kuchyní. Nové jádro (typ H - dispozice zůstane zachována) - nejlépe z ytongu nebo analogického materiálu, místo klasických dveří posuvné dveře do pouzdra (jak z wc, tak z koupelny - pouzdro typ unibox). Na WC malé umývátko. Nové instalace v kuchyni: bude změna rozložení spotřebičů (plyn v kuchyni nebude, i když v domě zavedený je.) Elektroinstalace: kompletní výměna v celém bytě (rozvody vedou ve "spáře" mezi podlahou a zdí). Pro rozvody ve zdech bude pravděpodobně nutné frézování do panelu (jsou tam sice "husí krky", ale pravděpodobně nejsou všude úplně průchodné a některé zásuvky budeme chtít i na jiném místě). Nechceme podhledy (s vyjímkou koupelny). Podlahy: nivelace. podlahová krytina: ve většině bytu korek (plovoucí korková podlaha) v koupelně, wc a části chodby pak dlažba. (korková podlahová krytina by byla pravděpodobně Granorte, obklady a dlažba Rako - ale v případě, že máte dobrou zkušenost s jinými výrobci, lze tento výběr i přehodnotit) Malířské práce: odstranění starých tapet ve většině bytu,štuk, výmalba bílou barvou. Za výhodu považuji dobrou návaznost prací a provedení v co nejkratším čase. Termín provedení by byl možný někdy od začátku ledna do dubna 2015.
Hodnocení
Firmu FPK interier jsem si vybrala hlavně kvůli dobrému jednání a tomu, že už během prohlídky před kalkulací ceny mi navrhli další možnosti řešení určitých "problému" v prostoru. V bytě po rekonstrukci bydlím týden a zatím plná spokojenost. Byt úžasně prokoukl. I když zatím nemáme dveře (nebyly součástí zakázky a teprve se vyrábí) a chybí podlahové lišty (ty jsem si prostě nabyla schopná vybrat, tak jsem to zatím nechala bez nich, že se dodělají až seženu "ty pravé"), tak mám z "nového" prostoru úžasný pocit. Musím pochválit hlavně kvalitu obložení (keramické rohy v nice, úzké spáry i když byly nerektifikované obklady) a keraštuk (je sice drahší než vápenná omítka, ale stěnám skutečně výrazně prospěl - díky jemnému zrnu dodává zdem "něco navíc" takže ani v bílé nejsou nudné - jsem ráda, že mi ho p. Fabová navrhla). Taky oceňuju, jak je položena podlaha (jedná se korek v plovoucí upravě), prakticky nejdou vidět spáry mezi jednotlivými díly. Kvalitu práce chválil i můj stavební dozor. Dohodnutý termín byl dodržen (ostatně firma si sama ve smlouvě stanovuje penále za překročení času - což byla další motivace k tomu si je vybrat). Cena taky byla dodržena. Komunikace byla po celou dobu výborná. Prakticky všechny detaily jsme konzultovali s paní Fabovou buď osobně na stavbě, nebo po telefonu. Když se mi něco nezdálo (na stavbu jsem chodila "kontrolovat" téměř denně), tak nebyl problém jí zavolat a domluvit se o co jde, nebo na případné úpravě. A samozřejmě probíhaly pravidelné kontrolní dny. Při předání byl sepsán seznam nedodělků (byl opravdu velmi krátký :-D a šlo v podstatě pouze o kosmetické drobnosti typu šmouha na zdi), ty byly následně odstraněny během dohodnutého termínu. Jediná závada, co se zatím vyskytla byla jedna nefunkční zásuvka - a to bylo firmou taky bez problémů opraveno. S firmou mám rozhodně pozitivní zkušenost a určitě ji můžu doporučit. Pokud někdy budu rekonstruovat nějaký další byt, tak se zas obrátím na ně.
Hodnocení
Ze začátku bylo vše v pořádku, práce působily profesionálně a komunikace byla okamžitá. Bohužel v momentě, kdy pan Balog vycítil, že se moje důvěra láme – například poté, co jsem zjistila, že mi zaúčtoval 70 tisíc za výměnu elektroinstalace, která vůbec nebyla provedena (vyměněné byly jen vypínače) – začal výrazně zrychlovat a snažil se ze mě dostat další finance na zálohách. Nejdříve byla smlouva č. 1, poté další a pak měla přijít ještě další smlouva. Na základě názorů několika nezávislých firem a upozornění externích řemeslníků co na stavbu chodili a to upozorňuju, že snad všech co tam pracovali, byla celá zakázka několikanásobně předražená, a to i kdybych počítala nejvyšší možné sazby za práci i materiál na pouhých 25 m² ze mě chtěl dosta 1,3 milionu korun.. Pan Balog se neustále vymlouval na to, že „každý řemeslník má své ceny“, ale od toho existují standardy, normy a tabulky se kterými by on jako odborník, jak o sobě tvrdí, měl přijít ke klientovi sám jako první a nevyťukat si částku na mobilu podle toho jak potřebuje. Když jsem žádala konkrétní výpočty za m², neuměl je doložit – počítal vše na mobilu bez jakéhokoliv podkladu. Následně mi řekl, že jsem si o výpočty na začátku sama neřekla. Jako moje první zkušenost s rekonstrukcí jsem bohužel naivně důvěřovala a hodně tvrdě na to doplatila. Podle slov řemeslníků nejsem jediná.. Také pozor na návrhy různých nápadů, za které si naúčtuje opět extrémně vysoké částky. Hlavně se sádrokartonem a pod. Z doslechu na jedné zakázce udělal nesmyslně sádrokarton pod topení, teď jí tam neproudí vzduch.. u mě mělo být za cca 6m2 stěnu a dvou rohových podhledů s bodovými světli, podél 4m stěny účtováno zhruba 110 tisíc + 30 tisíc za vývod kabelu na světlo.. Řemeslníky neplatil — jeden mi doma brečel, že celý týden nedostal zaplaceno, druhý si stěžoval na totéž. I když u mě byli zhruba 10 hodin denně, ať je práce co nejrychleji hotová.. na tom by nebylo nic špatného, velmi bych to ocenila, ale ne s tím pozadím o kterém jsem věděla.. Co se týká provedených prací, nebyl ochotný ke kompromisu. Všechno „muselo být“ a s každým dalším návrhem přišlo další navýšení ceny — ne o stovky nebo tisíce korun, ale o desítky až stovky tisíc, a to často za nejlevnější možný materiál (zjistěno po kontrole dalšími firmamy, nechal mi materiál doma). Choval se arogantně, hádavě a bez respektu vůči klientovi a následně se vás snaží uchlácholit hezkýma řečma, jak bude vše v pořádku. Je to jak na horské dráze. V momentě, kdy jsem se ptala na postupy nebo ceny, reagoval nepřiměřeně. Budu muset rekonstrukci dělat znovu, podlaha je o několik cm výš než měla být, kanalizace je špatně posunutá, na dvoře mi zbyly tuny sutě a to nemluvím o tom, že mi na začátku nechali pytle sutě před domem na hlavní komunikaci asi týden.. spousta práce co mám zaplaceno není provedena a dokončena i když dostal zaplaceno snad 90%. Nějaké férové vyrovnání neexistuje, reklamace také ne, protože váš názor není podstatný.. Po ukončení spolupráce po mě požadoval ještě dalších sto tisíc korun se slovy "chci sto tisíc! nějak to udělejte!".. Následně se hádal i s mým tátou, stále byla agresivní komunikace, odešel za doprovodu policie. Nenechte se oklamat jeho počátečním chováním. Pan Balog velmi dobře ví, jak manipulovat s lidmi. Možná mu záleží na tom, aby práce nějak vypadaly, ale mnohem víc mu záleží na tom, kolik peněz z vás dostane — a rozhodně se nejedná o pár tisíc. Pokud nechcete přijít i o boty, doporučuji se mu vyhnout obloukem.. Tohle není otázka subjektivního dojmu, ale prokazatelných skutečností: práce, které mi byly vyúčtované, nebyly provedené, ceny byly násobně nadhodnocené oproti běžným standardům a řemeslníci, které měl zaplatit, odcházeli bez výdělku i přes to, že zaplatíte stovky tisíc. Když jsem chtěla doložit výpočty, nebyl schopný předložit jediný podklad. Místo toho reagoval hádkami, arogancí a nerespektem – a v momentě, kdy ztrácel kontrolu, zrychloval práci, zvyšoval tlak.. To jsou fakta, která nelze vyvrátit žádnou výmluvou. Poctivá práce obhajobu potřebuje, tahle ne.
Dodavatel

Dobrý den nabízime:Zednické práce: Fasádnické práce, zateplení fasády, renovace fasády, oprava či obnova omítek jakého koliv typu, rekonstrukce bytů/baráků, reknstr: Jádra , terení úpravy, rekonstrukce omítek, potáhnutí kamenného koberce, potáhnutí marmolitu, položení zámkové dlažby + obrubníky, rekonstrukci koupelny, obkladačské práce , obkladačské práce štipányho kamene, výkopové práce, bourací + demoliční práce, sádrokartony, opěrné betonové stěny + ploty betonové, renovace podlah, napojení kanalizací, betonovaní základů + betonovaní podlahy, Nivelací podlahy, hydroizolace balkonů + terasy + plochých střech, kamenový přírodní obklady ( kámen) . izolace základu na RD. renovace parkety, rekonstrukce stropů, snížení stropu ze SKD včetně zateplení stropů vatou, výstavby příček ze SKD nebo-li Ytong či cihla atd. , elektro instalace včetně revizí, instalace vody
Brno
Zadání
Dobrý den, obracím se na Vás s poptávkou na kompletní rekonstrukci sklepních prostor ve starším řadovém domě v Brně. Prostory jsou obytné, se stropem tvořeným obloukovou klenbou. V posledním roce se v prostorách začala výrazně projevovat vlhkost, především ve WC místnosti – situace nastala přibližně rok po dokončení novostavby sousedního domu (jsme součástí řadové zástavby). Prostory jsou i tak už staré a potřebují rekonstrukci. Potřebovala bych odborně zjistit, odkud vlhkost přichází a navrhnout vhodné řešení. Sklepní část zahrnuje: chodbu (cca 4m2) kovové schodiště koupelnu (cca 7m2) samostatné WC s kumbálkem (cca 3 m2) jednu větší místnost s plynovým kotlem (do budoucna plánovaná přeměna na obytný pokoj, po odstranění kotle a přechodu na jiné vytápění – pravděpodobně tepelné čerpadlo). (cca 15 m2) Dále bude nutné: rozbít v obyt. místnosti stávající podlahu a osadit zpětnou klapku na kanalizační potrubí – v minulém roce došlo při silném dešti k vytopení zrekonstruovat koupelnu a WC posoudit stav rozvodů elektřiny a vody, případně je vyměnit navrhnout řešení pro nové vnitřní schodiště. Nejsem si jistá, které konkrétní práce Vaše firma provádí – proto bych byla ráda za informaci, zda byste o tuto zakázku měli zájem, případně zda spolupracujete s dalšími řemeslníky (např. voda, elektro, topení), nebo vše řešíte v rámci jednoho týmu. Předem děkuji za Vaši odpověď a případné nacenění či návrh postupu. V případě zájmu Vám mohu zaslat fotografie prostoru, půdorys nebo se domluvit na osobní prohlídce. S pozdravem a přáním hezkého dne, Bela Morcinková
Hodnocení
Ze začátku bylo vše v pořádku, práce působily profesionálně a komunikace byla okamžitá. Bohužel v momentě, kdy pan Balog vycítil, že se moje důvěra láme – například poté, co jsem zjistila, že mi zaúčtoval 70 tisíc za výměnu elektroinstalace, která vůbec nebyla provedena (vyměněné byly jen vypínače) – začal výrazně zrychlovat a snažil se ze mě dostat další finance na zálohách. Nejdříve byla smlouva č. 1, poté další a pak měla přijít ještě další smlouva. Na základě názorů několika nezávislých firem a upozornění externích řemeslníků co na stavbu chodili a to upozorňuju, že snad všech co tam pracovali, byla celá zakázka několikanásobně předražená, a to i kdybych počítala nejvyšší možné sazby za práci i materiál na pouhých 25 m² ze mě chtěl dosta 1,3 milionu korun.. Pan Balog se neustále vymlouval na to, že „každý řemeslník má své ceny“, ale od toho existují standardy, normy a tabulky se kterými by on jako odborník, jak o sobě tvrdí, měl přijít ke klientovi sám jako první a nevyťukat si částku na mobilu podle toho jak potřebuje. Když jsem žádala konkrétní výpočty za m², neuměl je doložit – počítal vše na mobilu bez jakéhokoliv podkladu. Následně mi řekl, že jsem si o výpočty na začátku sama neřekla. Jako moje první zkušenost s rekonstrukcí jsem bohužel naivně důvěřovala a hodně tvrdě na to doplatila. Podle slov řemeslníků nejsem jediná.. Také pozor na návrhy různých nápadů, za které si naúčtuje opět extrémně vysoké částky. Hlavně se sádrokartonem a pod. Z doslechu na jedné zakázce udělal nesmyslně sádrokarton pod topení, teď jí tam neproudí vzduch.. u mě mělo být za cca 6m2 stěnu a dvou rohových podhledů s bodovými světli, podél 4m stěny účtováno zhruba 110 tisíc + 30 tisíc za vývod kabelu na světlo.. Řemeslníky neplatil — jeden mi doma brečel, že celý týden nedostal zaplaceno, druhý si stěžoval na totéž. I když u mě byli zhruba 10 hodin denně, ať je práce co nejrychleji hotová.. na tom by nebylo nic špatného, velmi bych to ocenila, ale ne s tím pozadím o kterém jsem věděla.. Co se týká provedených prací, nebyl ochotný ke kompromisu. Všechno „muselo být“ a s každým dalším návrhem přišlo další navýšení ceny — ne o stovky nebo tisíce korun, ale o desítky až stovky tisíc, a to často za nejlevnější možný materiál (zjistěno po kontrole dalšími firmamy, nechal mi materiál doma). Choval se arogantně, hádavě a bez respektu vůči klientovi a následně se vás snaží uchlácholit hezkýma řečma, jak bude vše v pořádku. Je to jak na horské dráze. V momentě, kdy jsem se ptala na postupy nebo ceny, reagoval nepřiměřeně. Budu muset rekonstrukci dělat znovu, podlaha je o několik cm výš než měla být, kanalizace je špatně posunutá, na dvoře mi zbyly tuny sutě a to nemluvím o tom, že mi na začátku nechali pytle sutě před domem na hlavní komunikaci asi týden.. spousta práce co mám zaplaceno není provedena a dokončena i když dostal zaplaceno snad 90%. Nějaké férové vyrovnání neexistuje, reklamace také ne, protože váš názor není podstatný.. Po ukončení spolupráce po mě požadoval ještě dalších sto tisíc korun se slovy "chci sto tisíc! nějak to udělejte!".. Následně se hádal i s mým tátou, stále byla agresivní komunikace, odešel za doprovodu policie. Nenechte se oklamat jeho počátečním chováním. Pan Balog velmi dobře ví, jak manipulovat s lidmi. Možná mu záleží na tom, aby práce nějak vypadaly, ale mnohem víc mu záleží na tom, kolik peněz z vás dostane — a rozhodně se nejedná o pár tisíc. Pokud nechcete přijít i o boty, doporučuji se mu vyhnout obloukem.. Tohle není otázka subjektivního dojmu, ale prokazatelných skutečností: práce, které mi byly vyúčtované, nebyly provedené, ceny byly násobně nadhodnocené oproti běžným standardům a řemeslníci, které měl zaplatit, odcházeli bez výdělku i přes to, že zaplatíte stovky tisíc. Když jsem chtěla doložit výpočty, nebyl schopný předložit jediný podklad. Místo toho reagoval hádkami, arogancí a nerespektem – a v momentě, kdy ztrácel kontrolu, zrychloval práci, zvyšoval tlak.. To jsou fakta, která nelze vyvrátit žádnou výmluvou. Poctivá práce obhajobu potřebuje, tahle ne.
Načítám recenze…
Poptávku zadáte zdarma. Ověření řemeslníci se vám ozvou sami a vy až ze 4 nabídek vyberete tu nejlepší.
Kolik to bude stát
Bude se vám hodit



Vše o tématu
Načítám články…




Jak se vyhnout fušerům
Každý měsíc e-mail plný inspirace přímo do vaší schránky
Může vás zajímat








