Využijte rychlé přihlášení nebo se registrujte




140 firem
Získejte nabídky zdarma
Víme, kdo je dobrý

Hodnocení
Vše proběhlo na jedničku. Zapojení všech spotřebičů, napojení digestoře na odtah, montáž baterie a napojení na vodu. Během montáže kuchyně nebyl vyřezán dost velký otvor pro rouru digestoře, a musel se otvor zvětšovat,tedy práce trvaly déle. Budu doporučovat určitě dál. Byla jsem spokojená jak s instalacemi, tak i s velmi příjemným jednáním, tak i s finální cenou.
Dodavatel

Nabízím služby hodinového manžela včetně oprav elektroinstalace. Brno a okolí.
Brno
Zadání
Do nové kychyně poptávám zapojení indukční varné desky, zapojení digestoře na odtah, zapojení myčky a napojit dřez a baterii na vodu. Předpokládaný termín je poslední týden v červnu, kdy přijde firma namontovat kuchyň.
Hodnocení
Vše proběhlo na jedničku. Zapojení všech spotřebičů, napojení digestoře na odtah, montáž baterie a napojení na vodu. Během montáže kuchyně nebyl vyřezán dost velký otvor pro rouru digestoře, a musel se otvor zvětšovat,tedy práce trvaly déle. Budu doporučovat určitě dál. Byla jsem spokojená jak s instalacemi, tak i s velmi příjemným jednáním, tak i s finální cenou.
Hodnocení
S panem Soralem byla v průběhu celé zakázky výborná komunikace. Přestože jsme vše nesčetněkrát měnili a v závěru jsme vymysleli zcela jiné uspořádání kuchyně, měl s námi stále trpělivost. Zajistil nám také spotřebiče od firem, které standardně nenabízí a to vždy za lepší nebo stejné ceny jako na internetu. S naší kuchyní jsme naprosto spokojení - je nádherná, vše funguje jak má, dodání proběhlo bez problémů (až na zmiňovanou komplikaci s pracovní deskou, která se ale nakonec perfektně vyřešila) a linka stoprocentně splňuje naše představy a požadavky. Výlsledná cena byla o něco málo vyšší, ale z důvodu některých vylepšení, které jsme požadovali. Jsme maximálně spokojeni a pana Sorala můžeme pouze doporučit.
Dodavatel

Zakázková výroba nábytku na míru (šatní skříně, postele,komody, dětské pokoje...), plánování kuchyní (moderní kuchyně, kuchyně ve venkovském stylu) vč. dodávek spotřebičů a doplňků, prodeje a pokládka dřevěných a korkových plovoucích podlah. Nově v Chomutově kuchyňské studio.
Praha 9
Zadání
Dobrý den, rád bych Vás oslovil s poptávkou na rekonstrukci kuchyně. Jedná se o zhotovení zcela nové kuchyňské linky, celková rozloha kuchyně je 4600 x 2300 mm rozloha kuchyňské linky viz přiložený plánek. Barva kuchyně by měla být kombinace bílé a černé s lesklou povrchovou úpravou. Do kuchyňské linky bychom rádi zakomponovali americkou lednici, dále vysokou skříňku na vestavnou troubu a další vysokou potravinovou skříň. Dále by v kuchyni měla být širší Indukční varná deska cca 71 cm, myčka nádobí 60 cm, granitový dřez (větší cca 48 cm), baterie vytahovací s přepínačem na sprchu. Mohl bych Vás poprosit o předběžné na cenění, případně se můžeme domluvit i na osobní schůzce, pro upřesnění detailů. Kuchyňská studia nám poslala kalkulaci na 215 až 240 tis. včetně spotřebičů (lednice 37000, varná deska 13000, trouba 14000, myčka 14000, digestoř 8000), rádi bychom se ale s cenou dostali ještě o něco níž. Děkuji S pozdravem Michal ČERNÝ
Hodnocení
S panem Soralem byla v průběhu celé zakázky výborná komunikace. Přestože jsme vše nesčetněkrát měnili a v závěru jsme vymysleli zcela jiné uspořádání kuchyně, měl s námi stále trpělivost. Zajistil nám také spotřebiče od firem, které standardně nenabízí a to vždy za lepší nebo stejné ceny jako na internetu. S naší kuchyní jsme naprosto spokojení - je nádherná, vše funguje jak má, dodání proběhlo bez problémů (až na zmiňovanou komplikaci s pracovní deskou, která se ale nakonec perfektně vyřešila) a linka stoprocentně splňuje naše představy a požadavky. Výlsledná cena byla o něco málo vyšší, ale z důvodu některých vylepšení, které jsme požadovali. Jsme maximálně spokojeni a pana Sorala můžeme pouze doporučit.
Hodnocení
Zadání: rekonstrukce bytu 2+kk 50m2 do 250 tis. (pokoje – stěny + podlahy, koupelna komplet, kuchyně bez linky, byt nakonec komplet v elektřině, nikoli plyn. vytápění) Nabídková cena: RAKO koupelny / Vrátný group 265 tis – 50 tis při podpisu, 95 tis do 10 dnů od zahájení stavby, 95 tis do 20 dnů od zahájení stavby, 25 tis při převzetí, tzn. fakticky 90% ceny před dokončením; druhý v pořadí nabídka o 25 tis. vyšší, celkem 12 zájemců, na prohlídku se dostavilo 5. Průběh a výsledek realizace: Na konečné hodnocení jsem si v zájmu 100% objektivity počkal raději pár měsíců po ukončení rekonstrukce tak, aby se, pokud možno, projevily případné problémy, a nikoli abych v dobrém naladění převzal byt, napsal super recenzi, a byt se mi po týdnu rozpadl - tuto chybu dle mého dojmu dělá většina hodnotících. Celkový dojem pro ty, co nechtějí číst dále, je takový, že to, co jsem chtěl, mám – tzn. zrekonstruovaný byt k pronájmu, který jsem obratem pronajal a který mi (doufejme) během dvou let splatí úvěr na rekonstrukci. Průběh byl ovšem docela jiný než jsem si představoval - a rovnou mohu uvést, že pokud jste pracovně vytíženi a dbáte na kvalitu provedení, rozhodně se vyplatí si za rekonstrukci připlatit a nebrat nejnižší nabídky. Zpětně totiž mohu hodnotit, že pokud bych měl např. příležitost být pracovníkům RAKO koupelny / Vrátný group neustále za zadkem, dělat jim fakticky stavební dozor a pravidelně kontrolovat dodané materiály a spotřebiče, provedení prací, apod., pak bych se vyhnul alespoň 80% následných komplikací. Celkové provedení rekonstrukce není špatné a byt viditelně prokoukl, avšak když se blíže podíváte na některé dílčí věci, pak vám opravdu hlava nebere, jak proboha mohl někdo od té které věci odejít jako od hotové práce či ji za takovou vůbec považovat (což také něco vypovídá o zhotovitelově vnímání zákazníka). Ta tam je tedy moje původní představa, že na svoji poptávku obdržím 100% práci a rekonstrukci NA KLÍČ, protože ještě měsíc po převzetí jsem si svépomocí či s jinými řemeslníky / opraváři zajišťoval odstranění zcela zásadních potíží (ano, zhotovitel dává záruku, ale když to někdo provede nějak napoprvé, jak to asi u něj dopadne napodruhé co do kvality a úrovně?!...takže z mého pohledu věc radši nechám zkouknout někoho jiného za peníze, tzn. pro mě záruka k ničemu – navíc se poučíte při tom, jak se „opraváři“ vyjadřují k úrovni odvedené práce). Nejhorší byl fakt, že řada věcí se projevila až opravdu po zabydlení, takže jsem se dostal do situací, kdy se již nastěhoval nájemník a netekla mu teplá voda déle než 3 minuty denně, pojistky vyhazovaly každých 30 min a v bytě byla relativní zima. Teď si představte, že jste v práci, máte toho i tak nad hlavu, a každou chvíli vám volá nájemník, že je něco špatně, či něco nefunguje. Takže celkově se připravte na vícenáklady (v mém případě za dodělávky, dodatečné opravy + nářadí celkem do 20 tis.- nezahrnuto ve výše uvedených 265tis. ), delší dobu pro skutečné dokončení rekonstrukce z důvodu dodělávek a oprav, pár stresových situací a bezesných nocí a asi tak o 5 let kratší život. Zdůrazňuji, že výše uvedený závěr je relevantní pouze pro objednatele jako já – tedy laiky, kteří se v životě zabývají něčím úplně jiným, než stavebními pracemi, a jen by prostě chtěli něco zrekonstruovat – a nikoli pro protřelé šíbry, pro které jsou běžné vzorce společenského chování pouze známkou slabosti a naivity. Abych nezůstal pouze u obecných tezí, níže si dovoluji uvést konkrétní příklady toho, s čím jsem se během realizace a po předání rekonstrukce setkal: 1) Objednal jsem si konkrétní typ obložení nad kuchyňskou desku – bez jakékoli domluvy byla kuchyně obložena něčím jiným – shodou okolností kachličkami z koupelny – nevím, zda pracovníci RAKO koupelny / Vrátný group potřebovali udat zbylé kusy – vše mi bylo samozřejmě oznámeno až následně poté, co bylo vše hotovo, s odůvodněním, že u mnou vybrané mozaiky byla neúměrně dlouhá dodací doba – nevypadá to nikterak hrozně, ale když nad kuchyňskou deskou máte stejné kachličky jako ve sprchovém koutě, působí to trochu levně (a opět to něco vypovídá o zhotovitelově vnímání zákazníka); 2) Byt je po rekonstrukci celý v elektřině, tzn. 2x akumulačky, bojler, el. trouba a varná deska – dodatečně jsem zjistil, že je vše připojeno na vysoký tarif – z přepínače HDO pouze koukaly dráty – naštěstí jsem nedostal šanci toto zjistit až z prvního vyúčtování; 3) V bytě jsou dvoje akumulační kamna, každé o výkonu 2000W – kamna byla připojena na jediný jistič 16A s max kapacitou 3500W, který tak neustále vypadával a kamna netopila; 4) Ve smlouvě o dílo mám jasně napsáno, že v bytě budou instalovány dvoje akumulační kamna – el. rozvody však byly provedeny na přímotopy (1 fáze namísto 3 fází), takže kamna teplo pouze sálala a nefoukala teplý vzduch větrákem (což je jejich hlavní výhřevná funkce) – toto mohlo být opraveno nedestruktivním způsobem pouze tak, že ke každým akumulačkám teď vede další kabel z nejbližší zásuvky, který napájí větrák a termostat, což je po praktické i estetické stránce na nic; 5) Hlavní jistič v rozvodové skříňce byl zjevně starý a neunesl zátěž všech spotřebičů v bytě a vyhazoval, což pracovníci RAKO koupelny / Vrátný group vyřešili tak, že porušili plomby PRE Distribuce (dosud v řešení, hrozí pokuta), pohrabali se v rozvodové skříňce a na hlavním jističi udělali drátem regulérní bypass – samozřejmě bez toho, aby se o tom nějak zmínili – na vše přišel až přivolaný elektrikář; 6) Ve smlouvě o dílo mám jasně uvedeno, že bude instalován bojler Dražice 80, přičemž sám pan Vrátný mi vysvětloval kvality tohoto výrobce a jeho nádoby. Při prvním problému s boilerem jsem zjistil, že mám instalován bojler Ariston – přivolaný opravář mi oznámil, že tento typ se již pět let nevyrábí a že zřejmě ležel někde na skladě (nedokážu sám zhodnotit) – samotná oprava byla nakonec celkem dílčí a nyní snad již vše funguje, ale nechci domýšlet, jak bude probíhat složitější oprava, případně výměna – bojler je instalován horizontálně nad sníženým podhledem; 7) Ve sprchovém koutě koukalo ze zdi potrubí – baterie ve sprše nedoléhala ke zdi a mezi baterií a stěnou byly asi 3 cm trubky; 8) V koupelně byla instalována jediná zásuvka a bylo mi doporučeno přepojovat do ní podle potřeby topný žebřík či pračku – dost nepraktické - následně opraveno zhotovitelem na dvouzásuvku; 9) Topný žebřík nefungoval – vnitřek bez kapaliny + nefunkční topná tyč; 10) Dveře do jednoho z pokojů nelze zamknout – zámek není v ose s klíčovou dírkou – 2. jakost? - to je potíž v případě, že bych byt do budoucna pronajímal dvěma studentům. Tolik fakta. Aby to ale nevyznělo příliš negativně, jako zásadní osobní přínos celé rekonstrukce vnímám to, že v důsledku nějakých těch dodělávek se ze mě – doposud manuální práce neschopné kancelářské krysy – stal celkem zručný domácí opravář, a to do té míry, že si mě nyní na pomoc zvou i někteří sousedé, kteří mě předtím „viděli v akci“. Závěr: halabala DODO - Obecně doporučuji si opravdu připlatit a provádět rekonstrukce velkoryseji, protože přílišné úspory se vám ve výsledku vrátí a bude vás to stát nejen peníze. Pokud budete realizovat rekonstrukce s RAKO koupelny / Vrátný group, pak si rozhodně nechte alespoň elektro práce udělat od někoho jiného. Za zásadní pak považuji si hned ze začátku vyjasnit pozice se zhotovitelem a jasně mu sdělit vaše očekávání (v případě, že mu už apriori nejste jedno) – sám jsem měl například dojem, že řemeslníci vnímají věc tak, že když je byt k pronájmu, pak práce nemusí být 100%, protože zákazník tam stejně nebude bydlet, a očekávají, že ke svému nájemníkovi bude mít stejný přístup jako oni k rekonstrukci.
Dodavatel
Provádíme kompletní rekonstrukce koupelen, bytů a domů na klíč. Přes 4200 dokončených rekonstrukcí. Provádíme kompletní realizace domů na klíč, vč. projektové dokumentace a grafického návrhu. Přes 86 hotových domů předáno zákazníkům, zkolaudováno. Provádíme veškeré demoliční práce, zemní práce, stavební práce, elektro práce, dále veškeré rozvody vody a odpadu, rozvody topení. Instalujeme tepelná čerpadla, solární panely, klimatizace, rekuperace. Dodáváme dveře vchodové a interiérové, plastová okna. Vyrábíme kuchyně na míru, vestavný nábytek. Pokládáme podlahy všeho druhu. Jsme již 25 let na trhu.
Praha
Zadání
Dobrý den, mám v úmyslu provést kompletní rekonstrukci bytu 2+kk v přízemí činžovního domu z 30. let 20. stol na hranici Pankráce a Nuslí. Byt se uvolnil poté, co se odstěhoval nájemník, který zde bydlel 15-20 let. Byt je zcela vybydlen, přičemž nad rámec rekonstrukce koupelny a interiérů je třeba instalovat nové rozvody el. energie, odstranit staré el. topení a instalovat moderní plynový kotel a související rozvody a topení. Do rekonstrukce jsem ochoten investovat max 250 tis.. Byt je určen pro pronájem, přičemž ho po rekonstrukci hodlám zařídit funkčním nábytkem a doplňky např. z IKEA, takže rekonstrukce by měla odpovídat požadavkům na základní, ale funkční standard. Budu rád, pokud mě budete kontaktovat a domluvíme se na osobní prohlídce bytu, kde bychom si udělali závěr ohledně další spolupráce.Termín rekonstrukce dle dohody.
Hodnocení
Zadání: rekonstrukce bytu 2+kk 50m2 do 250 tis. (pokoje – stěny + podlahy, koupelna komplet, kuchyně bez linky, byt nakonec komplet v elektřině, nikoli plyn. vytápění) Nabídková cena: RAKO koupelny / Vrátný group 265 tis – 50 tis při podpisu, 95 tis do 10 dnů od zahájení stavby, 95 tis do 20 dnů od zahájení stavby, 25 tis při převzetí, tzn. fakticky 90% ceny před dokončením; druhý v pořadí nabídka o 25 tis. vyšší, celkem 12 zájemců, na prohlídku se dostavilo 5. Průběh a výsledek realizace: Na konečné hodnocení jsem si v zájmu 100% objektivity počkal raději pár měsíců po ukončení rekonstrukce tak, aby se, pokud možno, projevily případné problémy, a nikoli abych v dobrém naladění převzal byt, napsal super recenzi, a byt se mi po týdnu rozpadl - tuto chybu dle mého dojmu dělá většina hodnotících. Celkový dojem pro ty, co nechtějí číst dále, je takový, že to, co jsem chtěl, mám – tzn. zrekonstruovaný byt k pronájmu, který jsem obratem pronajal a který mi (doufejme) během dvou let splatí úvěr na rekonstrukci. Průběh byl ovšem docela jiný než jsem si představoval - a rovnou mohu uvést, že pokud jste pracovně vytíženi a dbáte na kvalitu provedení, rozhodně se vyplatí si za rekonstrukci připlatit a nebrat nejnižší nabídky. Zpětně totiž mohu hodnotit, že pokud bych měl např. příležitost být pracovníkům RAKO koupelny / Vrátný group neustále za zadkem, dělat jim fakticky stavební dozor a pravidelně kontrolovat dodané materiály a spotřebiče, provedení prací, apod., pak bych se vyhnul alespoň 80% následných komplikací. Celkové provedení rekonstrukce není špatné a byt viditelně prokoukl, avšak když se blíže podíváte na některé dílčí věci, pak vám opravdu hlava nebere, jak proboha mohl někdo od té které věci odejít jako od hotové práce či ji za takovou vůbec považovat (což také něco vypovídá o zhotovitelově vnímání zákazníka). Ta tam je tedy moje původní představa, že na svoji poptávku obdržím 100% práci a rekonstrukci NA KLÍČ, protože ještě měsíc po převzetí jsem si svépomocí či s jinými řemeslníky / opraváři zajišťoval odstranění zcela zásadních potíží (ano, zhotovitel dává záruku, ale když to někdo provede nějak napoprvé, jak to asi u něj dopadne napodruhé co do kvality a úrovně?!...takže z mého pohledu věc radši nechám zkouknout někoho jiného za peníze, tzn. pro mě záruka k ničemu – navíc se poučíte při tom, jak se „opraváři“ vyjadřují k úrovni odvedené práce). Nejhorší byl fakt, že řada věcí se projevila až opravdu po zabydlení, takže jsem se dostal do situací, kdy se již nastěhoval nájemník a netekla mu teplá voda déle než 3 minuty denně, pojistky vyhazovaly každých 30 min a v bytě byla relativní zima. Teď si představte, že jste v práci, máte toho i tak nad hlavu, a každou chvíli vám volá nájemník, že je něco špatně, či něco nefunguje. Takže celkově se připravte na vícenáklady (v mém případě za dodělávky, dodatečné opravy + nářadí celkem do 20 tis.- nezahrnuto ve výše uvedených 265tis. ), delší dobu pro skutečné dokončení rekonstrukce z důvodu dodělávek a oprav, pár stresových situací a bezesných nocí a asi tak o 5 let kratší život. Zdůrazňuji, že výše uvedený závěr je relevantní pouze pro objednatele jako já – tedy laiky, kteří se v životě zabývají něčím úplně jiným, než stavebními pracemi, a jen by prostě chtěli něco zrekonstruovat – a nikoli pro protřelé šíbry, pro které jsou běžné vzorce společenského chování pouze známkou slabosti a naivity. Abych nezůstal pouze u obecných tezí, níže si dovoluji uvést konkrétní příklady toho, s čím jsem se během realizace a po předání rekonstrukce setkal: 1) Objednal jsem si konkrétní typ obložení nad kuchyňskou desku – bez jakékoli domluvy byla kuchyně obložena něčím jiným – shodou okolností kachličkami z koupelny – nevím, zda pracovníci RAKO koupelny / Vrátný group potřebovali udat zbylé kusy – vše mi bylo samozřejmě oznámeno až následně poté, co bylo vše hotovo, s odůvodněním, že u mnou vybrané mozaiky byla neúměrně dlouhá dodací doba – nevypadá to nikterak hrozně, ale když nad kuchyňskou deskou máte stejné kachličky jako ve sprchovém koutě, působí to trochu levně (a opět to něco vypovídá o zhotovitelově vnímání zákazníka); 2) Byt je po rekonstrukci celý v elektřině, tzn. 2x akumulačky, bojler, el. trouba a varná deska – dodatečně jsem zjistil, že je vše připojeno na vysoký tarif – z přepínače HDO pouze koukaly dráty – naštěstí jsem nedostal šanci toto zjistit až z prvního vyúčtování; 3) V bytě jsou dvoje akumulační kamna, každé o výkonu 2000W – kamna byla připojena na jediný jistič 16A s max kapacitou 3500W, který tak neustále vypadával a kamna netopila; 4) Ve smlouvě o dílo mám jasně napsáno, že v bytě budou instalovány dvoje akumulační kamna – el. rozvody však byly provedeny na přímotopy (1 fáze namísto 3 fází), takže kamna teplo pouze sálala a nefoukala teplý vzduch větrákem (což je jejich hlavní výhřevná funkce) – toto mohlo být opraveno nedestruktivním způsobem pouze tak, že ke každým akumulačkám teď vede další kabel z nejbližší zásuvky, který napájí větrák a termostat, což je po praktické i estetické stránce na nic; 5) Hlavní jistič v rozvodové skříňce byl zjevně starý a neunesl zátěž všech spotřebičů v bytě a vyhazoval, což pracovníci RAKO koupelny / Vrátný group vyřešili tak, že porušili plomby PRE Distribuce (dosud v řešení, hrozí pokuta), pohrabali se v rozvodové skříňce a na hlavním jističi udělali drátem regulérní bypass – samozřejmě bez toho, aby se o tom nějak zmínili – na vše přišel až přivolaný elektrikář; 6) Ve smlouvě o dílo mám jasně uvedeno, že bude instalován bojler Dražice 80, přičemž sám pan Vrátný mi vysvětloval kvality tohoto výrobce a jeho nádoby. Při prvním problému s boilerem jsem zjistil, že mám instalován bojler Ariston – přivolaný opravář mi oznámil, že tento typ se již pět let nevyrábí a že zřejmě ležel někde na skladě (nedokážu sám zhodnotit) – samotná oprava byla nakonec celkem dílčí a nyní snad již vše funguje, ale nechci domýšlet, jak bude probíhat složitější oprava, případně výměna – bojler je instalován horizontálně nad sníženým podhledem; 7) Ve sprchovém koutě koukalo ze zdi potrubí – baterie ve sprše nedoléhala ke zdi a mezi baterií a stěnou byly asi 3 cm trubky; 8) V koupelně byla instalována jediná zásuvka a bylo mi doporučeno přepojovat do ní podle potřeby topný žebřík či pračku – dost nepraktické - následně opraveno zhotovitelem na dvouzásuvku; 9) Topný žebřík nefungoval – vnitřek bez kapaliny + nefunkční topná tyč; 10) Dveře do jednoho z pokojů nelze zamknout – zámek není v ose s klíčovou dírkou – 2. jakost? - to je potíž v případě, že bych byt do budoucna pronajímal dvěma studentům. Tolik fakta. Aby to ale nevyznělo příliš negativně, jako zásadní osobní přínos celé rekonstrukce vnímám to, že v důsledku nějakých těch dodělávek se ze mě – doposud manuální práce neschopné kancelářské krysy – stal celkem zručný domácí opravář, a to do té míry, že si mě nyní na pomoc zvou i někteří sousedé, kteří mě předtím „viděli v akci“. Závěr: halabala DODO - Obecně doporučuji si opravdu připlatit a provádět rekonstrukce velkoryseji, protože přílišné úspory se vám ve výsledku vrátí a bude vás to stát nejen peníze. Pokud budete realizovat rekonstrukce s RAKO koupelny / Vrátný group, pak si rozhodně nechte alespoň elektro práce udělat od někoho jiného. Za zásadní pak považuji si hned ze začátku vyjasnit pozice se zhotovitelem a jasně mu sdělit vaše očekávání (v případě, že mu už apriori nejste jedno) – sám jsem měl například dojem, že řemeslníci vnímají věc tak, že když je byt k pronájmu, pak práce nemusí být 100%, protože zákazník tam stejně nebude bydlet, a očekávají, že ke svému nájemníkovi bude mít stejný přístup jako oni k rekonstrukci.

Hodnocení
S prací nejsme spokojeni. Na fotografiích je vidět rozsah škod, které "řemeslník" provedl. Pan Filipčík navštívil během roku náš byt cca 4x, kdy vše viděl a spolu s námi plánoval rekonstrukci koupelny + kuchyně. Samozřejmě vždy vše zapomněl a při další návštěvě se jelo skoro od nuly. Po návštěvě nás žádal o zrušení poptávky na NejŘemeslníci.cz, aby nehradil provizi (která neexistuje, jak jsem se dotázal) s tím, že udělá podhledy (neudělal). Od začátku zmiňoval spoustu chlapů, kteří přijdou pracovat. Nakonec to dělali dva - ani jeden není elektrikář a nebo plynař (protože bychom byli prý "cenově někde jinde - dle internetu je revize plynu cca 500 Kč). Přesto připojili plynovou varnou desku a předělávali rozvod elektriky. Bez revize, byť jsme se o plynaři a elektrikáři jasně bavili. Do koupelny přivezl dveře, které tam nepasují. Pro jistotu koupil další, které tam opět nepasují - doporučil nám nákup vlastních dveří (60 cm šíře). Raději jsme si přeměřil průchod (nakonec 65 cm), takže měření pan Filipčík nezvládl. Přivezl kratší vanu - nákup špatné vany svedl na své "obchodní oddělení", a pokoušel se nás donutit, abychom si kratší vanu nechali - už je prý částečně vezděná. Vanu nakonec vyměnil. Rozpočet byl 280 000 Kč. Žádal o navýšení na 300 000 s tím, že to "nestačí", ale nebyl schopen doložit proč. Posléze tvrdil, že ze zakázky odečte dveře (které nezvládl změřit ani objednat) a požadoval 318 000 Kč. Doložit rozpis nebyl schopen. Kuchyni IKEA slíbil koupit a dovézt. To splnil, ale namontoval většinu špatně (dvířka lednice se otvírala na druhou stranu (což odmítl předělat), některá madla jsou křivá, nelze otvírat plnohodnotně menší skříňky u okna a vedle digestoře, otevírání myčky není hladké a dochází ke skřípání dřeva o dřevo). Čekáme na technika IKEA, který přijde kuchyni přemontovat. Pan Filipčík slíbil dodání účtenek za spotřebiče a kuchyni IKEA. To nedodržel. Museli jsme požádat IKEU, aby nám je dodatečně předala (což nebylo příjemné, protože je potřeba dokázat, že se opravdu nějaký nákup stal). Okamžitě jsme pana Filipčíka konfrontovali s chybami. Pan Filipčík přestal komunikovat. Nereagoval ani na jeden e-mail, SMS a ani pokus o telefonát. Bordel na chodbách, špantá docházka na pracoviště (20 minut sedí pod barákem v autě a kouří), zamčený kolega na balkoně (chodili kouřit), omlácená vchodová futra, futra do dětského pokoje, který jsme jim zpřístupnili pro uložení nářadí, futra do koupelny, omlácené zdi na chodbě, chybějící přechodky mezi místnostmi, arogantní jednání při poukázání na každý nedostatek, výhružky manželce (když jsem nebyl přítomen a pozvali jsme si stavební dozor) atd. - je toho dost. Máme strach, co na nás ještě vybafne. Tohoto "řemeslníka" jednoznačně NEDOPORUČUJEME. AKTUALIZACE 18. 9. 2019 Doplním pouze, že dnes byla kuchyni zkontrolovat sama IKEA. Došlo ke špatné montáži některých korpusů, dvířek myčky (které jsou montáži nenávratně poškozeny a musí se vyměnit), absence termoizolační pásky u myčky (která je zdarma k myčce Ikeou dodávána), čímž dochází k pohybu materiálu, nesedící baterii, která je nakřivo (ale pan Filipčík ji "dokurvil" silikonem) a špatnému přimontování dveří do ledničky a mrazáku. Pracovní deska se musí sundat a předělat - spára, kterou špatným měřením pan Filipčík vytvořil, je proti normám a nesmí vedle varné desky být. Prací pana Filipčíka byli zděšeni a vyžádali si jeho IČ. Odhad opravy je prozatím 5 000 Kč + práce.
Dodavatel
Rekonstrukce bytových ( kompletní rekonstrukce bytů) a nebytových prostor, výstavba rodinných domů.
Kladno
Zadání
Dobrý den, rádi bychom chtěli příští rok v květnu udělat rekonstrukci koupelny a kuchyně. Chceme se zeptat zda je možné domluvit schůzku s někým na místě, aby se podíval a poradil jaké řešení bude nejlepší a také odhadl cenu rekonstrukce. Prosím o zpětné kontaktování. Landová
Hodnocení
S prací nejsme spokojeni. Na fotografiích je vidět rozsah škod, které "řemeslník" provedl. Pan Filipčík navštívil během roku náš byt cca 4x, kdy vše viděl a spolu s námi plánoval rekonstrukci koupelny + kuchyně. Samozřejmě vždy vše zapomněl a při další návštěvě se jelo skoro od nuly. Po návštěvě nás žádal o zrušení poptávky na NejŘemeslníci.cz, aby nehradil provizi (která neexistuje, jak jsem se dotázal) s tím, že udělá podhledy (neudělal). Od začátku zmiňoval spoustu chlapů, kteří přijdou pracovat. Nakonec to dělali dva - ani jeden není elektrikář a nebo plynař (protože bychom byli prý "cenově někde jinde - dle internetu je revize plynu cca 500 Kč). Přesto připojili plynovou varnou desku a předělávali rozvod elektriky. Bez revize, byť jsme se o plynaři a elektrikáři jasně bavili. Do koupelny přivezl dveře, které tam nepasují. Pro jistotu koupil další, které tam opět nepasují - doporučil nám nákup vlastních dveří (60 cm šíře). Raději jsme si přeměřil průchod (nakonec 65 cm), takže měření pan Filipčík nezvládl. Přivezl kratší vanu - nákup špatné vany svedl na své "obchodní oddělení", a pokoušel se nás donutit, abychom si kratší vanu nechali - už je prý částečně vezděná. Vanu nakonec vyměnil. Rozpočet byl 280 000 Kč. Žádal o navýšení na 300 000 s tím, že to "nestačí", ale nebyl schopen doložit proč. Posléze tvrdil, že ze zakázky odečte dveře (které nezvládl změřit ani objednat) a požadoval 318 000 Kč. Doložit rozpis nebyl schopen. Kuchyni IKEA slíbil koupit a dovézt. To splnil, ale namontoval většinu špatně (dvířka lednice se otvírala na druhou stranu (což odmítl předělat), některá madla jsou křivá, nelze otvírat plnohodnotně menší skříňky u okna a vedle digestoře, otevírání myčky není hladké a dochází ke skřípání dřeva o dřevo). Čekáme na technika IKEA, který přijde kuchyni přemontovat. Pan Filipčík slíbil dodání účtenek za spotřebiče a kuchyni IKEA. To nedodržel. Museli jsme požádat IKEU, aby nám je dodatečně předala (což nebylo příjemné, protože je potřeba dokázat, že se opravdu nějaký nákup stal). Okamžitě jsme pana Filipčíka konfrontovali s chybami. Pan Filipčík přestal komunikovat. Nereagoval ani na jeden e-mail, SMS a ani pokus o telefonát. Bordel na chodbách, špantá docházka na pracoviště (20 minut sedí pod barákem v autě a kouří), zamčený kolega na balkoně (chodili kouřit), omlácená vchodová futra, futra do dětského pokoje, který jsme jim zpřístupnili pro uložení nářadí, futra do koupelny, omlácené zdi na chodbě, chybějící přechodky mezi místnostmi, arogantní jednání při poukázání na každý nedostatek, výhružky manželce (když jsem nebyl přítomen a pozvali jsme si stavební dozor) atd. - je toho dost. Máme strach, co na nás ještě vybafne. Tohoto "řemeslníka" jednoznačně NEDOPORUČUJEME. AKTUALIZACE 18. 9. 2019 Doplním pouze, že dnes byla kuchyni zkontrolovat sama IKEA. Došlo ke špatné montáži některých korpusů, dvířek myčky (které jsou montáži nenávratně poškozeny a musí se vyměnit), absence termoizolační pásky u myčky (která je zdarma k myčce Ikeou dodávána), čímž dochází k pohybu materiálu, nesedící baterii, která je nakřivo (ale pan Filipčík ji "dokurvil" silikonem) a špatnému přimontování dveří do ledničky a mrazáku. Pracovní deska se musí sundat a předělat - spára, kterou špatným měřením pan Filipčík vytvořil, je proti normám a nesmí vedle varné desky být. Prací pana Filipčíka byli zděšeni a vyžádali si jeho IČ. Odhad opravy je prozatím 5 000 Kč + práce.

Hodnocení
S panem Levkem jsme byli moc spokojeni. Na všem jsme se vždy dopředu domluvili, více doporučil... což se ve finále bourání příček (zmenšení WC, zvětšení koupelny), následně vybourání stěny v kuchyni ukázalo jako daleko efektivnější. Jednalo se o rozsáhlou rekonstrukci bytu 2+kk. I pan Levko byl schopen namontovat kuchyň Zn.Ikea i se spotřebiči. Kuchyň ,světla, dveře jsme si kupovali sami.
Dodavatel

Jsme zavedená stavební firma fungující již přes 20 let. Specializujeme se na rekonstrukci domů, bytů, bytových jader a nebytových prostorů. Působíme převážně v Praze a jejím okolí.
Praha 8
Zadání
Dobrý den, ráda bych u Vás poptala rekonstrukci panelového bytu o velikosti 44 m2, 2+kk, v 7.patře s výtahem, na Praze 8. Jednalo by se o nové podlahy (odstranit místy i původní lino, možná i nové srovnání podlah-beton se místy drolí), odstranění tapet na zdech, vymalování, nové zárubně kolem dveří, kompletní rekonstrukci jádra (WC a koupelna... Nové dlaždice a sanitární vybavení). Zároveň i rekonstrukci kuchyně (nevím, zda i případně montujete novou kuchyň?). V bytě je stále ještě nějaký nábytek, staré koberce, v předsíni plno krabic...to vyklizíme sami. Prosím o nástřel finanční částky rekonstrukce, přibližný čas práci - délka a možný termín začátku práci. Děkuji Vám za zaslání nabídky. Časově to tolik nehoří, ale kdyby se to dalo zvládnout a pomalu začít do 2-3 měsících, uvítali bychom to. S pozdravem Lenka Podroužková
Hodnocení
S panem Levkem jsme byli moc spokojeni. Na všem jsme se vždy dopředu domluvili, více doporučil... což se ve finále bourání příček (zmenšení WC, zvětšení koupelny), následně vybourání stěny v kuchyni ukázalo jako daleko efektivnější. Jednalo se o rozsáhlou rekonstrukci bytu 2+kk. I pan Levko byl schopen namontovat kuchyň Zn.Ikea i se spotřebiči. Kuchyň ,světla, dveře jsme si kupovali sami.

Hodnocení
Ráda bych s Vámi sdílela hodnocení pana Jana Vyhlídala, který mne oslovil na základě mé poptávky na portálu nejremeslnici.cz. Zde je prezentován jakožto pozitivně hodnocený šikovný řemeslník se zkušenostmi s náročnou klientelou ze zahraničí. Bohužel má zkušenost je jiná a chtěla bych tímto upozornit na jeho jednání. Práce započala 14. 3. 2022. Probíhala nepravidelně a chaoticky. V příloze posílám fotografie ze dne 31. 3. 2022, kdy pan Vyhlídal předal práci. Slíbil, že nedodělky provede 7-8.4. Nedorazil, neomluvil se, nezvedal telefon, napsal pouze že je u klienta, ale ozvali se již z kuchyní a měla být provedena instalace skříněk. Bylo tak ihned nutné zajistit: 1. zedníka a obkladače pro dodělání viz fotografie (včetně spár) 2. elektrikáře, protože vypadávaly po zavedení spotřebičů pojistky. Tady byly zjištěny hrubé nedostatky celkového zapojení Ve výsledku jím udělaná dlažba je celkově k nové instalaci. Bohužel není rovně položena, hýbe se, pod dlaždicemi je duto. Do budoucna bude muset být vytrhána a předělána. Přišla jsem o peníze, které si sprostě dopředu vyžádal, a nadělila si spoustu problémů. Pan Vyhlídal byl několikrát vyzván k uhrazení elektrikáře a zedníka. To odmítl. Práci nedodělal, nezvládl. Telefon nezvedá, nevolá nazpět. Nedoporučuji a pro představu přikládám fotodokumentaci předané práce.
Dodavatel

Specializuji se na rychlou přípravu bytů před prodejem nebo pronájmem. Pomáhám realitním kancelářím, investorům a majitelům bytů připravit interiér tak, aby byl čistý, světlý a připravený na focení a prohlídky. Provádím zejména práce, které mají největší vliv na celkový dojem bytu: • malování interiérů • opravy stěn • silikon koupelny a kuchyně • drobné opravy • renovace podlah • refresh bytů po nájemnících Realizace obvykle během několika dní. Praha a okolí.
Praha
Zadání
Demontáž dlažby a obkladu. Zboření půlzídky cca 3 m. Položení nové dlažby 8 m2, 4 m2 obkladu. Elektroinstalace nové zásuvky, drážkování, začištění zdi po práci, částečná výmalba. Odvoz suti a starého nábytku.
Hodnocení
Ráda bych s Vámi sdílela hodnocení pana Jana Vyhlídala, který mne oslovil na základě mé poptávky na portálu nejremeslnici.cz. Zde je prezentován jakožto pozitivně hodnocený šikovný řemeslník se zkušenostmi s náročnou klientelou ze zahraničí. Bohužel má zkušenost je jiná a chtěla bych tímto upozornit na jeho jednání. Práce započala 14. 3. 2022. Probíhala nepravidelně a chaoticky. V příloze posílám fotografie ze dne 31. 3. 2022, kdy pan Vyhlídal předal práci. Slíbil, že nedodělky provede 7-8.4. Nedorazil, neomluvil se, nezvedal telefon, napsal pouze že je u klienta, ale ozvali se již z kuchyní a měla být provedena instalace skříněk. Bylo tak ihned nutné zajistit: 1. zedníka a obkladače pro dodělání viz fotografie (včetně spár) 2. elektrikáře, protože vypadávaly po zavedení spotřebičů pojistky. Tady byly zjištěny hrubé nedostatky celkového zapojení Ve výsledku jím udělaná dlažba je celkově k nové instalaci. Bohužel není rovně položena, hýbe se, pod dlaždicemi je duto. Do budoucna bude muset být vytrhána a předělána. Přišla jsem o peníze, které si sprostě dopředu vyžádal, a nadělila si spoustu problémů. Pan Vyhlídal byl několikrát vyzván k uhrazení elektrikáře a zedníka. To odmítl. Práci nedodělal, nezvládl. Telefon nezvedá, nevolá nazpět. Nedoporučuji a pro představu přikládám fotodokumentaci předané práce.

Hodnocení
Veškerá komunikace započala asi rok před realizací (objekt ještě nebyl dokončen). Vše jsme ladili několik měsíců. Pan Hronovský vždy trpělivě vysvětlil, udělal více variant návrhů, poradil, doporučil. Samotná realizace proběhla bezchybně a rychle. Podotýkám, že pan Hronovský udělal rozvody vody a elektra v rámci kuchyně. Dělal kuchyň se stolem, vč. zapojení spotřebičů, TV stolek, skříně do ložnice a předsíně. Za 10 pracovních dní bylo hotovo. Máme krásný a kvalitní nábytek a v budoucnu se určitě zase na pana Hronovského obrátíme.
Dodavatel
truhlarstvi-stolarstvi
Praha
Zadání
Jedná se o nový byt, který bude kolaudován příští rok (cca léto 2022), pravděpodobně letos v prosinci proběhne zaměření. Chtěli bychom kuchyňskou linku ve tvaru "U", skříňky až ke stropu (2,6 m výška místnosti). Stůl na míru součástí kuchyňské linky. Spotřebiče si seženeme sami, všechny ale budou vestavěné. Řešíme rozmístění dřezu a varné desky (necháme si určitě poradit). Spodní nástěnné skříňky budou mít menší hloubku. Barevně bílá + dřevo (pracovní deska masiv). Bílá matná linka, nástěnné skříňky (ty s menší hloubkou) dřevěné. Dřez a úchyty antracit. Uvedená cena je předpokládaná pouze za kuchyň. Stavba je v Praze ve Vysočanech, Praha 9.
Hodnocení
Veškerá komunikace započala asi rok před realizací (objekt ještě nebyl dokončen). Vše jsme ladili několik měsíců. Pan Hronovský vždy trpělivě vysvětlil, udělal více variant návrhů, poradil, doporučil. Samotná realizace proběhla bezchybně a rychle. Podotýkám, že pan Hronovský udělal rozvody vody a elektra v rámci kuchyně. Dělal kuchyň se stolem, vč. zapojení spotřebičů, TV stolek, skříně do ložnice a předsíně. Za 10 pracovních dní bylo hotovo. Máme krásný a kvalitní nábytek a v budoucnu se určitě zase na pana Hronovského obrátíme.

Hodnocení
Byli jsme velmi spokojeni s provedením montáže naší kuchyně IKEA. Celá instalace kuchyňských skříněk a spotřebičů byla dokončena během dvou dnů a práce byla provedena s vysokou pečlivostí a precizností. Montážní tým pracoval rychle a profesionálně, což jsme velmi ocenili. Obklad kuchyně byl realizován později, po dodání panelů od IKEA. Samotná instalace obkladů pak zabrala jen pár hodin a vše proběhlo hladce. S konečným výsledkem jsme naprosto spokojeni – kuchyň vypadá skvěle a funguje bez problémů. Děkujeme za dobře odvedenou práci a určitě bychom tuto firmu doporučili dalším zákazníkům!
Dodavatel

Opravdu blesková, odborná montáž kuchyni IKEA. V rámci montážních firem - oficiálních partnerů IKEA jsme pracovali na stovkách kuchyní: - Dodržujeme technologické pokyny IKEA abyste neztratili záruku. - Vlastníme nářadí, se kterým pracujeme. Při práci na vaší kuchyni tedy použijeme stejnou sadu profi nářadí jako při práci přes montážní firmu. - Náš tým je pojištěn proti všemu, co se může během instalace stát. - S námi nemusíte čekat! Nejsme montážní partneři IKEA, kteří nemají kapacitu vás obsloužit. - Nekouříme, nepijeme alkohol a nesmrdíme kocovinou Oceňujeme kvalitu a zákaznický servis, a proto klient pro nás je vždy na prvním místě! Umíme spousta věci, a děláme pro své klienty jako pro sebe: s láskou, kvalitně a pečlivě. Milujeme svojí práci. Rádi děláme věci rukama a jsme v tom fakt šikovné!
Praha
Zadání
Montáž kuchyně IKEA + pracovní deska (IKEA) + obklady (IKEA) + zapojení spotřebičů. Rozvody na elektřinu a vodu připravují se. Jedná se o kuchyni do U z IKEI 1850mm + 2800mm + 2015mm viz obrázky. Termín: co nejdříve Prosím info o ceně, nejbližším možném termínu a časovém odhadů.
Hodnocení
Byli jsme velmi spokojeni s provedením montáže naší kuchyně IKEA. Celá instalace kuchyňských skříněk a spotřebičů byla dokončena během dvou dnů a práce byla provedena s vysokou pečlivostí a precizností. Montážní tým pracoval rychle a profesionálně, což jsme velmi ocenili. Obklad kuchyně byl realizován později, po dodání panelů od IKEA. Samotná instalace obkladů pak zabrala jen pár hodin a vše proběhlo hladce. S konečným výsledkem jsme naprosto spokojeni – kuchyň vypadá skvěle a funguje bez problémů. Děkujeme za dobře odvedenou práci a určitě bychom tuto firmu doporučili dalším zákazníkům!
Hodnocení
Dobrý den, s prací pana Sorala a zejména s jeho přístupem jsem byla velmi spokojena. Na rozdíl od mnoha jiných společností reagoval pan Soral velmi rychle na poptávku. Nabídku, která byla na první pohled velmi strohá, přesně dle mých otázek a ochotně doplnil, a to včetně návrhu vhodných spotřebičů. Bez váhání mi dodal také návrh smlouvy, k němuž jsem (jako právník se specializací na smlouvy o dílo se spotřebitelem) neměla jedinou připomínku. Pokud jde o termín dodání díla, dodal jej pan Soral přesně v termínu, který označil za reálný. S realizací zakázky, která byl ztížená tím, že se kuchyňská linka musel vejít přesně do prostoru pod schody a spojit se zásuvnými dvěřmi, si vyhrál a na mnoha místech navrhl řešení, která by mě nenapadla. Zakázku realizoval za cenu, která byla ve smlouvě, a to včetně jedné poličky do jiné místnosti, která byla navíc. Byla jsem s jeho přístupem a prací skutečně spokojená a mohu jej jen doporučit.
Dodavatel

Zakázková výroba nábytku na míru (šatní skříně, postele,komody, dětské pokoje...), plánování kuchyní (moderní kuchyně, kuchyně ve venkovském stylu) vč. dodávek spotřebičů a doplňků, prodeje a pokládka dřevěných a korkových plovoucích podlah. Nově v Chomutově kuchyňské studio.
Praha
Zadání
Dobrý den, ráda bych nechala na zakázku zhotovit malou kuchyňskou linku, posuvné dveře a dále vestavěnou skříň. Jednotlivé části kuchyňské linky, její rozměry, rozměry dvěří i vestavěné skříně, jsou uvedené v přiložených souborech. Současně přikládám také nákres kuchyňské linky. Linku bych chtěla realizovat do konce října 2012, skříň i později. Současně s nabídkou ocením, také nabídku na spotřebiče (dřez, sklokeramická varná deska), jejich namontování a zapojení do sítě. Prosím předem o informaci o tom, jaké požadujete zálohy, nebo zda jste ochotni realizovat dílo i bez záloh. Předem děkuji za nabídky. Radka Chlebcová
Hodnocení
Dobrý den, s prací pana Sorala a zejména s jeho přístupem jsem byla velmi spokojena. Na rozdíl od mnoha jiných společností reagoval pan Soral velmi rychle na poptávku. Nabídku, která byla na první pohled velmi strohá, přesně dle mých otázek a ochotně doplnil, a to včetně návrhu vhodných spotřebičů. Bez váhání mi dodal také návrh smlouvy, k němuž jsem (jako právník se specializací na smlouvy o dílo se spotřebitelem) neměla jedinou připomínku. Pokud jde o termín dodání díla, dodal jej pan Soral přesně v termínu, který označil za reálný. S realizací zakázky, která byl ztížená tím, že se kuchyňská linka musel vejít přesně do prostoru pod schody a spojit se zásuvnými dvěřmi, si vyhrál a na mnoha místech navrhl řešení, která by mě nenapadla. Zakázku realizoval za cenu, která byla ve smlouvě, a to včetně jedné poličky do jiné místnosti, která byla navíc. Byla jsem s jeho přístupem a prací skutečně spokojená a mohu jej jen doporučit.
Poptávku zadáte zdarma. Ověření řemeslníci se vám ozvou sami a vy až ze 4 nabídek vyberete tu nejlepší.




Jak se vyhnout fušerům
Každý měsíc e-mail plný inspirace přímo do vaší schránky
Může vás zajímat
