Využijte rychlé přihlášení nebo se registrujte




1990 firem
Získejte nabídky zdarma
Víme, kdo je dobrý

Hodnocení
Pana Feriho nedoporučuji na žádnou zakázku. Bohužel prakticky vše bylo jinak než dle domluvy. Byl dodaný plánek s rozměry dlažby, který nebyl dodržován. Nebyly dodrženy jednotlivé vrstvy a jejich výška. Byl použitý dovezený zavlhlý beton, u kterého nebyl dodržen správný technologický postup, což způsobilo, že beton lze po vytvrdnutí rozbírat i rukou (bylo vyzkoušeno, že po týdnu vytvrdnutí šlo dlaždici snadno odloupnout a beton pod ní se drolí). Dlažba byla pokládána do betonu, ale pánové po dlažbě ihned chodili, což způsobilo, že v betonu nedrží a minimálně přibližně třetina se již nyní hýbe, případně lze rozebrat rukou (týden po položení). Celá dlažba je od betonu silně zašpiněná. Dlažba měla být vyspárovaná a není. V pojezdové části nebyla použitá správná nebo žádná armatura, po naléhání, aby tam byla, byl na místo položený roxor. Výkopy nebyly udělané v dostatečné hloubce a beton v domluvené tloušťce, bylo nutné neustále na místě být a vše dozorovat, aby se to alespoň blížilo domluvě (písemné). To se stejně nepodařilo. Nebyl postavený schod u vchodu do domu. Bylo domluveno zaspárování současné dlažby a schodů v rozsahu 66m2, která byla pro ten účel vyčištěna. Asi třetina je nyní silně znečištěná od betonu, správně zaspárovaná není a na zbytku nebylo uděláno nic. Na místě zůstaly hromady zeminy, které měly být odvezeny, nebo rozprostřeny. Ani cena zakázky uvedená zde od p. Feriho neodpovídá uzavřené smlouvě. Vždy proběhla domluva, že něco bude nějakým způsobem provedeno (pouze odpovídající původnímu zadání), pan Feri to potvrdil a následně bylo děláno jinak. Byly neustále vyžadovány další zálohy mimo původní domluvu. Minulý týden mi p. Feri volal s tím, že potřebuje dalších 20 tis. zálohu s tím, že tento týden práci dokončí. Po přislíbení a zaplacení zálohy odjel, tento týden se již nedostavil a odepsal, že za něj je to hotové a nehotovou práci si mám dodělat sám. Škoda je vyšší než cena původní zakázky, bohužel nyní jediná cesta, jak výsledek dostat do správného stavu je dlažbu vyndat a udělat znovu.
Dodavatel

Zaměřujeme se na zhotovení zámkových a betonových dlažeb na klíč, věnujeme se i zhotovení zděných plotů a zednickým pracím.
Nový Knín
Zadání
Poptávám zhotovení chodníčků ze štípaného kamene ze dvou stran domu (na zbylých dvou stranách je vydlážděný, viz foto). Částečně pouze v šíři 40 cm, částečně 140 cm. Mohu dodat přesnější nákres. Chodníky jsou pochozí, celkem je to 33 m2. Dále poptávám zhotovení dvou pruhů/kolejnic (vizuálně stejné také ze štípaného kamene) pro stání aut v celkové ploše 14 m2. Tato část je pojezdová. Časová představa je během jara, ideálně do května.
Hodnocení
Pana Feriho nedoporučuji na žádnou zakázku. Bohužel prakticky vše bylo jinak než dle domluvy. Byl dodaný plánek s rozměry dlažby, který nebyl dodržován. Nebyly dodrženy jednotlivé vrstvy a jejich výška. Byl použitý dovezený zavlhlý beton, u kterého nebyl dodržen správný technologický postup, což způsobilo, že beton lze po vytvrdnutí rozbírat i rukou (bylo vyzkoušeno, že po týdnu vytvrdnutí šlo dlaždici snadno odloupnout a beton pod ní se drolí). Dlažba byla pokládána do betonu, ale pánové po dlažbě ihned chodili, což způsobilo, že v betonu nedrží a minimálně přibližně třetina se již nyní hýbe, případně lze rozebrat rukou (týden po položení). Celá dlažba je od betonu silně zašpiněná. Dlažba měla být vyspárovaná a není. V pojezdové části nebyla použitá správná nebo žádná armatura, po naléhání, aby tam byla, byl na místo položený roxor. Výkopy nebyly udělané v dostatečné hloubce a beton v domluvené tloušťce, bylo nutné neustále na místě být a vše dozorovat, aby se to alespoň blížilo domluvě (písemné). To se stejně nepodařilo. Nebyl postavený schod u vchodu do domu. Bylo domluveno zaspárování současné dlažby a schodů v rozsahu 66m2, která byla pro ten účel vyčištěna. Asi třetina je nyní silně znečištěná od betonu, správně zaspárovaná není a na zbytku nebylo uděláno nic. Na místě zůstaly hromady zeminy, které měly být odvezeny, nebo rozprostřeny. Ani cena zakázky uvedená zde od p. Feriho neodpovídá uzavřené smlouvě. Vždy proběhla domluva, že něco bude nějakým způsobem provedeno (pouze odpovídající původnímu zadání), pan Feri to potvrdil a následně bylo děláno jinak. Byly neustále vyžadovány další zálohy mimo původní domluvu. Minulý týden mi p. Feri volal s tím, že potřebuje dalších 20 tis. zálohu s tím, že tento týden práci dokončí. Po přislíbení a zaplacení zálohy odjel, tento týden se již nedostavil a odepsal, že za něj je to hotové a nehotovou práci si mám dodělat sám. Škoda je vyšší než cena původní zakázky, bohužel nyní jediná cesta, jak výsledek dostat do správného stavu je dlažbu vyndat a udělat znovu.

Hodnocení
Rád bych se podělil o nečekanou spokojenost. Zkusím to stručně: příjemní mladí pánové, férové jednání, dodržená cena i termín, žádné silácké kecy a sprostá slova - známé ze staveb, každodenní čistota na pracovišti i úklid na konci, faktury připravené, krásně odvedená práce vč. předchozího poradenství / doporučení. A i když nikdy nehledám nejlacinější řešení, ale především profesionálně odvedenou práci - abych nemusel hlídat každý krok..., ani konečná cena nebyla nijak špatná. Vlastně byla hodně příznivá! Doporučuji všem férovým zákazníkům... A ještě jednou děkuji panu Žbánkovi a spol.
Dodavatel
Provádíme jak kompletní, tak částečné rekonstrukce bytů, rekonstrukce koupelen a bytových jader. Dále se zabýváme montáží sádrokartonů - půdní vestavby, příčky podhledy, odhlučňovací předstěny. Možnost spolupráce s interiérovou designérkou.
Praha
Zadání
Poptávám pro RD v Praze 10, Lipanech: 1. exteriér Výměna venkovní kluzké dlažby (odstranění nevyhjovující stávající + kompletní práce s novou, protimrazovou a protiskluzovou), na celkem 5 vstupech do domu. Většinou se jedná o schody, podschodnice a různě veliké plochy před dveřmi. Celkovou plochu odhaduji na 15 - 20 m2. V jednom místě bude nutné dobetonování schodu na stávající základ. 2. interier Lepení obkladových pásků na stěnu kolem podlahy (místo kobercových lišt) na chodbě a na schodech... Asi 15 - 20 schodů + cca 15 m pásků podél podlahy, přerušené 4 futry... Dlažbu / nebo obkladové pásky mohu dovést na místo, nebo budu rád i za dopravu z Hornbachu v Čestlicích (vzdálenost 5 km). Ostatní materiál nechám komplet na dodavateli. Řezání obkladů pro vnitřek musí být provedeno před domem... Záleží mi hodně na kvalitě provedení lepení dlažby, lišty, kvalitní spáry, a na použitých materiálech (zvláště na mrazuvzdorných a voděodolných pro venkovní použití). Určitě je třeba se s vybranými partnery domluvit na místě předem. Děkuji
Hodnocení
Rád bych se podělil o nečekanou spokojenost. Zkusím to stručně: příjemní mladí pánové, férové jednání, dodržená cena i termín, žádné silácké kecy a sprostá slova - známé ze staveb, každodenní čistota na pracovišti i úklid na konci, faktury připravené, krásně odvedená práce vč. předchozího poradenství / doporučení. A i když nikdy nehledám nejlacinější řešení, ale především profesionálně odvedenou práci - abych nemusel hlídat každý krok..., ani konečná cena nebyla nijak špatná. Vlastně byla hodně příznivá! Doporučuji všem férovým zákazníkům... A ještě jednou děkuji panu Žbánkovi a spol.

Hodnocení
S realizací zakázky jsme byli trochu zklamaní. Počáteční jednání s panem Rajtorou byla bezproblémová, následně převzal zakázku pan Bříza. S panem Břízou jsem si rozumněla, přesto vzniklo pár nedorozumnění. Ze začátku se práce rozbíhaly velmi pomalu (trochu se nám to hodilo, protože se nám v den zahájení narodilo miminko). První týden byla oškrábána koupelna a část kuchyně - oba prostory velmi malé a na místě byl ponechán nepořádek. Bohužel jsme nebyli informování o plánovaném postupu prací (později již doplněno), takže jsme byli zaskočeni tímto pomalým tempem prací. Druhý týden už se práce trochu rozjely. Byla demontována sanita v koupelně, vybourán obklad, demontován záchod, provedeny drážky pro nové vedení vody, usazen Geberit na záchodě, nová voda v kuchyni, škrábání dalších místností a odvezen stavební odpad. Došlo k nedorozumnění s průměrem stoupacího potrubí, ale to bylo následně vyměněno (3/4 za 1/2 - nikdo se nás neptal na podrobnosti vedení vody a vyplývající průměr stoupačky). Třetí týden pokračovalo škrábání, nová voda v koupelně, na naši žádost bylo upraveno vedení odpadu na záchodě a posunut Geberit (místnost je velmi malá) částečně bylo zasekáno nové vedení elektřiny, vybourána dveřní zárubeň a zakryt vstup na společné schodiště sádrokartonovou příčkou. Řemeslníci začali lepit perlinku na zdi. Čtvrtý týden byly vybourány zárubně dveří, které se měnily a vybouráno teraco v koupelně. Další sled prací nemám poznamený. Nejvíce mi vadil postup prací - řemeslníci docházeli tak, jak byli uvolněni z jiných staveb takže docházelo k trochu chaotickým postupům prací. Nejvíce práce udělali dva šikovní Ukrajinci (perlinka, štuky, výmalba, obklady a dlažba - s jejich prací jsem velmi spokojena, ale obkladačské práce bych si představovala lepší). Instalatér práci provedl dobře, ale ocenila bych trochu konzultace před provedením finálních prací - problémové vedení odpadu na záchodě a stoupací potrubí). Elektrikáři prováděli práci velmi nárazově a tak trochu zdržovali kluky při štukování. Nebyli informováni o vzhledu budoucí kuchyňské linky v kuchyni (neptali se, vizualizaci ale pan Bříza měl) a tak nám trochu zkomplikovali usazování horních skříněk - vedení elektřiny zbytečně daleko od stropu kuchyně. Podlaháři byli trochu zbrklí. Nivelační stěrka jim na pár místech vytekla z ohraničeného prostoru. Prahy nám nechtěli zbrousit, tak aby vyrovnali schůdek mezi linem a parketami, jejich nátěr byl proveden nevhodným lakem a na závěr práh přilepili k linu v místě, kde lino nebylo podlepeno - práh se kýval Všechny tyto nedostatky byly ale po předání opraveny (znovu natřeny a přišroubovány). Přechodové lišty do koupelny a na záchod byly nevhodně zvoleny - nakonec jsme dodělali sami. Očekávala jsem trochu pomoc s výběrem konkrétních položek (např. typ dveří mezi nevytápěnou verandu a teplou chodbu - zvolili jsme běžné interiérové s malým sklem a teď v zimě se vlivem rozdílné vlhkosti v místnostech kroutí, vhodné podlahové lišty - dřevěnné nekopírují křivé zdi). V průběhu celé rekonstrukce jsme byli přítomni v domě a práce jsme hlídali. Bez tohoto by došlo asi k ještě více nedorozumnění. Práce měly být provedeny v termínu dvou měsíců - bylo již na začátku jasné, že se nestihne (doba na dodání nových dveří od objednání je 6 týdnů, ke specifikaci dveří jsme byli vyzváni pozdě). Celkem práce trvaly 3 měsíce. Některé činnosti jsme si nakonec zajišťovali sami (demontáž a montáž radiátorů, broušení parket, instalace kuchyňské linky) - tyto položky nám byly z rozpočtu odečteny. Celková cena byla tedy 520 297 Kč bez 15% DPH. Celkové hodnocení se mi provádí špatně, protože tohle byla první zkušenost s řemeslníky, nemám žádné srovnání s jinými.
Dodavatel

Naše firma zajišťuje kompletní realizaci rekonstrukcí a staveb. Dle vašich požadavků, můžeme nabídnout služby v rozsahu od architektonického návrhu až po montáž a dodávku zařizovacích předmětů. Pokud plánujete jen částečné úpravy, ani to není problém, vždy záleží na individuální domluvě. Pro domluvení nezávazné schůzky nás neváhejte kontaktovat. Těšíme se na spolupráci.
Praha - Suchdol
Zadání
Rekonstrukce prázdného bytu (61m2) ve dvougeneračním RD ze 70. let. Zbytek domu obýván. Byt se nachází ve zvýšeném přízemí, má samostatný vchod přes verandu a zároveň přes společné schodiště pro zbytek domu a přístup do sklepa. V celém bytě chceme provést nové rozvody elektřiny, nové podlahy (marmoleum) nebo renovace parket (3 místnosti), výmalbu, výměna 3 ks interiérových dveří včetně zárubně (z toho jedny třídy klima II) a jedny nové celoskleněné posuvné dveře do pouzdra. Dveře preferovány od firmy Sapeli. Koupelna: nové rozvody vody a odpadu, nová SDK příčka s posuvnými dveřmi, instalace topného žebříku, vany a umyvadla, obklady, výměna dveří ze schodiště (klima II) Kuchyně: nové rozvody vody a odpadu, obklady, kuchyňská linka na míru se zapojením vestavěných elektrospotřebičů Elektrolux (sklokeramická varná deska, odsavač par, vestavěná trouba, vestavěná pračka) WC: nové rozvody vody a odpadu, instalace závěsného wc a umývátka, obklady Chodba: výměna 2 ks dveří Obývák, ložnice, dětský pokoj: renovace nebo výměna parketové podlahy (parkety lepeny na asf. podklad - nejlépe zlikvidovat), v ložnici a dětském pokoji pokládka koberce Prosím zvlášť nacenit renovaci parket (likvidace asf. podkladu, přeskládání, broušení, voskování/lakování). Termín prací: květen - září 2020 (stěhování nejlépe před 1. září, nejpozději 1. října). Předpokládaný rozpočet je 650 tis.
Hodnocení
S realizací zakázky jsme byli trochu zklamaní. Počáteční jednání s panem Rajtorou byla bezproblémová, následně převzal zakázku pan Bříza. S panem Břízou jsem si rozumněla, přesto vzniklo pár nedorozumnění. Ze začátku se práce rozbíhaly velmi pomalu (trochu se nám to hodilo, protože se nám v den zahájení narodilo miminko). První týden byla oškrábána koupelna a část kuchyně - oba prostory velmi malé a na místě byl ponechán nepořádek. Bohužel jsme nebyli informování o plánovaném postupu prací (později již doplněno), takže jsme byli zaskočeni tímto pomalým tempem prací. Druhý týden už se práce trochu rozjely. Byla demontována sanita v koupelně, vybourán obklad, demontován záchod, provedeny drážky pro nové vedení vody, usazen Geberit na záchodě, nová voda v kuchyni, škrábání dalších místností a odvezen stavební odpad. Došlo k nedorozumnění s průměrem stoupacího potrubí, ale to bylo následně vyměněno (3/4 za 1/2 - nikdo se nás neptal na podrobnosti vedení vody a vyplývající průměr stoupačky). Třetí týden pokračovalo škrábání, nová voda v koupelně, na naši žádost bylo upraveno vedení odpadu na záchodě a posunut Geberit (místnost je velmi malá) částečně bylo zasekáno nové vedení elektřiny, vybourána dveřní zárubeň a zakryt vstup na společné schodiště sádrokartonovou příčkou. Řemeslníci začali lepit perlinku na zdi. Čtvrtý týden byly vybourány zárubně dveří, které se měnily a vybouráno teraco v koupelně. Další sled prací nemám poznamený. Nejvíce mi vadil postup prací - řemeslníci docházeli tak, jak byli uvolněni z jiných staveb takže docházelo k trochu chaotickým postupům prací. Nejvíce práce udělali dva šikovní Ukrajinci (perlinka, štuky, výmalba, obklady a dlažba - s jejich prací jsem velmi spokojena, ale obkladačské práce bych si představovala lepší). Instalatér práci provedl dobře, ale ocenila bych trochu konzultace před provedením finálních prací - problémové vedení odpadu na záchodě a stoupací potrubí). Elektrikáři prováděli práci velmi nárazově a tak trochu zdržovali kluky při štukování. Nebyli informováni o vzhledu budoucí kuchyňské linky v kuchyni (neptali se, vizualizaci ale pan Bříza měl) a tak nám trochu zkomplikovali usazování horních skříněk - vedení elektřiny zbytečně daleko od stropu kuchyně. Podlaháři byli trochu zbrklí. Nivelační stěrka jim na pár místech vytekla z ohraničeného prostoru. Prahy nám nechtěli zbrousit, tak aby vyrovnali schůdek mezi linem a parketami, jejich nátěr byl proveden nevhodným lakem a na závěr práh přilepili k linu v místě, kde lino nebylo podlepeno - práh se kýval Všechny tyto nedostatky byly ale po předání opraveny (znovu natřeny a přišroubovány). Přechodové lišty do koupelny a na záchod byly nevhodně zvoleny - nakonec jsme dodělali sami. Očekávala jsem trochu pomoc s výběrem konkrétních položek (např. typ dveří mezi nevytápěnou verandu a teplou chodbu - zvolili jsme běžné interiérové s malým sklem a teď v zimě se vlivem rozdílné vlhkosti v místnostech kroutí, vhodné podlahové lišty - dřevěnné nekopírují křivé zdi). V průběhu celé rekonstrukce jsme byli přítomni v domě a práce jsme hlídali. Bez tohoto by došlo asi k ještě více nedorozumnění. Práce měly být provedeny v termínu dvou měsíců - bylo již na začátku jasné, že se nestihne (doba na dodání nových dveří od objednání je 6 týdnů, ke specifikaci dveří jsme byli vyzváni pozdě). Celkem práce trvaly 3 měsíce. Některé činnosti jsme si nakonec zajišťovali sami (demontáž a montáž radiátorů, broušení parket, instalace kuchyňské linky) - tyto položky nám byly z rozpočtu odečteny. Celková cena byla tedy 520 297 Kč bez 15% DPH. Celkové hodnocení se mi provádí špatně, protože tohle byla první zkušenost s řemeslníky, nemám žádné srovnání s jinými.

Hodnocení
Profesionalita, kvalita, rychlost a velmi dobrá komunikace. Doporučuji.
Dodavatel

Zednicke a obkladačské práce. Stěrky ,zateplení, sadrokarton, štuk, opravy ,renovace. Bonus: práce kolem domu, kácení , tvarováni, sekání. Obhlídky objektů dronem Dji Mini 4Pro. ( Nemusíte lozit po střechách.a.nedostupných plochách, následné foto a video a shodnocení stavu a situace objektu- již nekolik krát odhaleny větší škody pro.pojišťovnu) Opravy zdí a fasád. Práce se dřevem. Sádrokartonářske práce./ Stropy a akustické předstěny . Montáž nábytku. Malířské práce. Montáže,opravy....
Praha 10
Zadání
Poptáváme opravu venkovních schodů (2 stupínky) - u vchodových schodů se začala odlepovat část položené dlažby, viz foto, materiál pod dlažbou je rozdrolený. Zvažujeme buď opravu (nalepení) odlípnutých částí dlažby plus nové zaspárování, aby do schodů neteklo apod., nebo celou výměnu a opravu schodů, plus nová dlažba. Rozměry: šířka spodního schodu: 163 cm, šířka horního schodu: 103 cm, hloubka horního schodu cca 100 cm, dolního schodu: cca 108 cm. Lokalita - Praha 10. Termín: červenec - září.
Hodnocení
Profesionalita, kvalita, rychlost a velmi dobrá komunikace. Doporučuji.

Hodnocení
Hodnotit architekta je dost ošemetná věc, buď si sednete, nebo nesednete. To není chyba nikoho. My si holt nesedli. Když si nesednete, tak je to marný. Pan architekt se pak mohl přetrhnout, avšak pálil na našem projektu násobně více energie, než by bylo potřeba, kdybychom si bývali rozuměli. Snažil se extrémně o tom žádná, všechny dohodnuté schůzky platily, vyšel maximálně vstříc, kdykoli a to i o víkendech. Nakonec jsme se dobrali krásné finální studie. Studií jsme měli na výběr desítky, viz. příloha, a všechny byly moc hezké. Abych byl spravedlivý, z nás jako zákazníků musel pan architekt šedivět, snažil se to však nedat najevo, trochu jsme se i báli, že z nás pověsí architekturu na hřebík. Za kvalitu výsledku, dávám 4 hvězdy, protože jsme to nedotáhli do konce. Moje představa byla, že bude namalovaný komplet plot, že budu alespoň vědět počet polí, budu mít k disp. výkaz výměr, že budu vědět, kde si mohu objednat jím navrhované vstupní dveře, že povede dělníky, ale to nešlo, když jsem se s ním neshodl já sám. atd. ... no holt, jdu objednat pásmo, přeměřit si pozemek a vypočítat si to. Z mé strany jsem ukončil spolupráci, dovolil jsem si nesouhlasit s tímto matematickým příkladem: "151 – 137 = 42". Ano, je to pouze 14 a kvůli těmto 14 cm jsem si měl nechat udělat nový překlad nad vstupními dveřmi, rozsekat stávající ostění, elektřinu, dlažbu, sádrokartony. Nicméně v dobrém jsme se rozešli, ale moje představa spolupráce byla úplně jiná. Když jsem požadoval úpravu detailů v nákresech, jako třeba směr otevírání dveří, že nechci při otevírání padat ze schodů a dveře při každém otevření obcházet a to ještě na schodišti, byla to z mé strany změna. Jenomže my se na začátku spolupráce přece dohodli, že změny nebudou. Takže jsem vlastně soustavně porušoval naší ústní dohodu. A měnili jsme tohoho hodně od celkového zadání až po detaily. Když se na to podívám očima architekta, takto se nedá normálně pracovat. Kdyby se dozvěděl, co všechno ještě chceme změnit na projektu a pak ani možná nerealizovat, tak asi spáchá sebevraždu. Poměr cena výkon, dávám 4 hvězdy, protože jsme se nedobrali konce, tedy realizace dle našich představ. Pan architekt nám nečetl myšlenky. Ano, myšlenky číst nelze, ale na jedné vlně být lze. Jak jsem zmínil, to není nikoho vina. Jiní řemeslníci tady z portálu nejremeslnici to dokázali. Spolupráce s chlapama, co mi dělali pojezdovou bránu nebo střechu, to byl balzám na duši, zákazník byl skutečně pán. To souvisí s postojem a úctou. Tito profesionálové dostali 5 hvězd, neboť jsme byli s manželkou udiveni a ohromeni jejich přístupem. Když jsme to nedotáhli do konce, nemohu se cítit, že vynaložené prostředky odpovídaly výkonu. Na druhou stranu, když se podívám sebekriticky na sebe ze strany architekta, tak vynaložené úsilí a čas nám věnovaný nemohl být pro něj v žádném případě rentabilní. A jsme zase na začátku, musíte si vzájemně sednout, jinak je to pak vzájemné trápení a pálení energie vniveč. Úroveň jednání, dávám 4 hvězdy, pan architekt se snažil být korektní, milý, vyjít maximálně vstříc, bohužel celkový dojem nebyl dokonalý, viz. výše zmíněné. ---------------- Malé srovnání, Po této zkušenosti jsem pozval jiného architekta, 50-letého profíka, který navrhoval nejhezčí barák, co jsem kdy viděl. Ten pochválil práci předchozího architekta, proto jsem dal alespoň ty 4 hvězdy. Nicméně, to co trvalo rok, jsme u kávy dohodli za 2 hodinky a ještě za to nic nechtěl. Nesrovnatelný rozdíl, pohoda, radost, porozumnění, člověk si nemusel připadat jako jelito, které ničemu nerozumí... Tak jsme mu alespoň vnutili 2 litry za pohovor. Škoda, že jsem si ten rok nepočkal. Holt lidi, co uměj, nemají čas.
Dodavatel

Architektonická kancelář Atelier Vltava s.r.o. se sídlem na Praze 7 a ve Žďáru nad Sázavou. Novostavby, rekonstrukce, územní studie, revitalizace náměstí, revitalizace nábřeží, světelný design, návrh řešení interieru.
Straškov - Vodochody
Zadání
Dobrý den, prosím o architektonické služby pro: 38 bm plotu s obestavěním elektriky a plynu zastřešené posezení 6x4m navazující na dům návrh fasády 250m2 zámková dlažba pro příjezd vozu, chodníčky 100bm prohodit schody uvnitř domu (z sever --> jih na jih --> sever). zahrada Dům je z roku 1980, 2 patrová vila typu kostka v lehkém svahu. Součástí poptávky je výběr materiálů, výkaz výměr, aby se daly jednoduše rovnou poptat stavební firmy. Kdyby byla k dispozici i realizace na klíč, vůbec by to nevadilo. Děkuji Michael Markovics
Hodnocení
Hodnotit architekta je dost ošemetná věc, buď si sednete, nebo nesednete. To není chyba nikoho. My si holt nesedli. Když si nesednete, tak je to marný. Pan architekt se pak mohl přetrhnout, avšak pálil na našem projektu násobně více energie, než by bylo potřeba, kdybychom si bývali rozuměli. Snažil se extrémně o tom žádná, všechny dohodnuté schůzky platily, vyšel maximálně vstříc, kdykoli a to i o víkendech. Nakonec jsme se dobrali krásné finální studie. Studií jsme měli na výběr desítky, viz. příloha, a všechny byly moc hezké. Abych byl spravedlivý, z nás jako zákazníků musel pan architekt šedivět, snažil se to však nedat najevo, trochu jsme se i báli, že z nás pověsí architekturu na hřebík. Za kvalitu výsledku, dávám 4 hvězdy, protože jsme to nedotáhli do konce. Moje představa byla, že bude namalovaný komplet plot, že budu alespoň vědět počet polí, budu mít k disp. výkaz výměr, že budu vědět, kde si mohu objednat jím navrhované vstupní dveře, že povede dělníky, ale to nešlo, když jsem se s ním neshodl já sám. atd. ... no holt, jdu objednat pásmo, přeměřit si pozemek a vypočítat si to. Z mé strany jsem ukončil spolupráci, dovolil jsem si nesouhlasit s tímto matematickým příkladem: "151 – 137 = 42". Ano, je to pouze 14 a kvůli těmto 14 cm jsem si měl nechat udělat nový překlad nad vstupními dveřmi, rozsekat stávající ostění, elektřinu, dlažbu, sádrokartony. Nicméně v dobrém jsme se rozešli, ale moje představa spolupráce byla úplně jiná. Když jsem požadoval úpravu detailů v nákresech, jako třeba směr otevírání dveří, že nechci při otevírání padat ze schodů a dveře při každém otevření obcházet a to ještě na schodišti, byla to z mé strany změna. Jenomže my se na začátku spolupráce přece dohodli, že změny nebudou. Takže jsem vlastně soustavně porušoval naší ústní dohodu. A měnili jsme tohoho hodně od celkového zadání až po detaily. Když se na to podívám očima architekta, takto se nedá normálně pracovat. Kdyby se dozvěděl, co všechno ještě chceme změnit na projektu a pak ani možná nerealizovat, tak asi spáchá sebevraždu. Poměr cena výkon, dávám 4 hvězdy, protože jsme se nedobrali konce, tedy realizace dle našich představ. Pan architekt nám nečetl myšlenky. Ano, myšlenky číst nelze, ale na jedné vlně být lze. Jak jsem zmínil, to není nikoho vina. Jiní řemeslníci tady z portálu nejremeslnici to dokázali. Spolupráce s chlapama, co mi dělali pojezdovou bránu nebo střechu, to byl balzám na duši, zákazník byl skutečně pán. To souvisí s postojem a úctou. Tito profesionálové dostali 5 hvězd, neboť jsme byli s manželkou udiveni a ohromeni jejich přístupem. Když jsme to nedotáhli do konce, nemohu se cítit, že vynaložené prostředky odpovídaly výkonu. Na druhou stranu, když se podívám sebekriticky na sebe ze strany architekta, tak vynaložené úsilí a čas nám věnovaný nemohl být pro něj v žádném případě rentabilní. A jsme zase na začátku, musíte si vzájemně sednout, jinak je to pak vzájemné trápení a pálení energie vniveč. Úroveň jednání, dávám 4 hvězdy, pan architekt se snažil být korektní, milý, vyjít maximálně vstříc, bohužel celkový dojem nebyl dokonalý, viz. výše zmíněné. ---------------- Malé srovnání, Po této zkušenosti jsem pozval jiného architekta, 50-letého profíka, který navrhoval nejhezčí barák, co jsem kdy viděl. Ten pochválil práci předchozího architekta, proto jsem dal alespoň ty 4 hvězdy. Nicméně, to co trvalo rok, jsme u kávy dohodli za 2 hodinky a ještě za to nic nechtěl. Nesrovnatelný rozdíl, pohoda, radost, porozumnění, člověk si nemusel připadat jako jelito, které ničemu nerozumí... Tak jsme mu alespoň vnutili 2 litry za pohovor. Škoda, že jsem si ten rok nepočkal. Holt lidi, co uměj, nemají čas.
Hodnocení
Mimořádně kvalitní řemeslníci. Rychlá a přesná práce, čistota pracoviště, úklid. Co se dohodlo, platilo, stačila ústní domluva. Firmou nabídnuté ceny byly přiměřené, odpovídaly kvalitě práce. Změny zadání, jak vyplynuly v průběhu práce, se domluvily rychle a snadno. Firmu mohu jen doporučit - s klidným svědomím. Výsledek je bez závad. 17.7.2016 - pokračující práce: vyrobeni schody z zamkove dlažbu,předělani zamkove dlažby na terase dle potřeby orovni RD,vyrobeni chodniku,drobni upravy okolo RD. - Velmi spokojen. termíny dodrženy, cena též. Komunikace dobrá, bez problémů. Výtvor bez závad. V budoucnu se na firmu opět obrátím a budu ji i doporučovat známým.
Dodavatel

Dodání komplet stavby, Přípravné a dokončovací stavební práce, specializované stavební činnosti. Stavební práce Řemeslné práce v stavebním oboru: -výkopové strojní práce -ručně výkopové práce -příprava a betonáže -štěrkovaní a rovnaní podlah -vyzdívaní stěn a příček -konstrukce bytu a RD -omítky, stěrky, štuky -sádrokartonářské práce -malířsky práce všeho druhu -dlažby a obklady malých a velkých formátu -rekonstrukce bytových a nebytových prostoru -hydroizolace tekutých a távajících materiály -příprava a pokládka různé zámkové a betonové dlažby na klíč -rovnaní podlah-nivelační stěrky -kamenické práce, -stavba ploty, opěrných zdi, pergol, teras... -izolace a zatepleni, oprava fasád -terénní úpravy, zahradní práce -bourací práce, -odvoz sutě - kontejnerová doprava 6t - údržba a úklidy...
Černošice, okr. Praha-západ
Zadání
demontáž dřevěného obložení vnějších zdí rodinného domu do výše cca 3 m2 a vystěrkování podkladních desek velux do roviny s použitím pancéřové tkaniny jako přípravu pro obklad licovými pásky brickland. v rozsahu cca 100 m2 práce musí být ukončeny do 10 dubna 2016
Hodnocení
Mimořádně kvalitní řemeslníci. Rychlá a přesná práce, čistota pracoviště, úklid. Co se dohodlo, platilo, stačila ústní domluva. Firmou nabídnuté ceny byly přiměřené, odpovídaly kvalitě práce. Změny zadání, jak vyplynuly v průběhu práce, se domluvily rychle a snadno. Firmu mohu jen doporučit - s klidným svědomím. Výsledek je bez závad. 17.7.2016 - pokračující práce: vyrobeni schody z zamkove dlažbu,předělani zamkove dlažby na terase dle potřeby orovni RD,vyrobeni chodniku,drobni upravy okolo RD. - Velmi spokojen. termíny dodrženy, cena též. Komunikace dobrá, bez problémů. Výtvor bez závad. V budoucnu se na firmu opět obrátím a budu ji i doporučovat známým.

Hodnocení
Asi nejdražší zkušenost v mém dosavadním životě. Bohužel, zatékání bylo nutno řešit akutně a pan Miškovič byl ochotný začít téměř okamžitě. Ubezpečil mně, že novou hydroizolaci a znovupoložení terasy zvládne i v těžších povětrnostních podmínkách (mráz, sníh, déžď) a i vzhledem k tomu jsem souhlasil s cenom mnohem vyšší než obvyklou. Zpočátku vše vypadalo v pohodě - dělníci nastoupili a zdálo se, že přesně vědí, co dělat. Až do momentu, když bylo hotovo. První dojem byl, že místo terasy mám polní cestu. Originál byly dlaždice posazeny na terčích, ale pan Miškovič mě přesvědčil je uložit na štěrk, že prý s tím má zkušenosti. No dopadlo to jinak - terasa totálně zvlněná, některé hrany o 0.5-1cm výš/níž takže si člověk klidně ukopne palec. Na moje výhrady jsem dostal odpověď, že 'to si ještě sedne'. Bohužel, nesedlo, druhý den se už cca. polovina dlaždic hezky viklala. Ke všemu začlo pršet a z terasy voda stékala po fasáde, zjevně podtékajíc všechny vrstvy hydroizolace (stav na foto). Mokrý flek vevnitř, kvůli kterému to všechno začalo se znovu objevil a začal se zvětšovat. Pan Miškovič po mém telefonátu přijel a po chvíli přesvědčování, že se skutečně nejedná o zbytkovou vlhkost z nového betonu (mimo jiné položeného na polystyrenu na vrstvě hydroizolace) souhlasil s opravou. V rámci opravy musel kompetně odtstaniť štěrk a vrchnou hydorizlaci, která už beztak byla bezmála z polovice odplavená protože byla aplikována pod podem mrazu a nespolymerizovala. Nová hydroizolace je asfaltová a zatím vypadá vpořádku. Dlažba je položena na terče, na čem jsem nástojil po předchozí zkušenosti. Stále však není položena úplně rovně ale na to jsem už rezignoval, hlavně že nezatéká. Trochu to teče po schodech, protože změnil spád terasy ale to taky už radši neřeším. Ještě na mně čeká úklid (viz foto) a likvidace zvyšků asfaltové penetrace a asflatové gumoizolace. Pan Miškovič se ještě snažil mě přesvědčit doplatit za opravu sfušovaného prvního pokusu a to jsem už úplně nepochopil. Při koncové ceně 195000 (+50000 za jednu vrstvu flexilpeidla a jednu vrstvu hydroizolace na cca. 25m2 navíc) a téhle kvalitě my to přišlo už lehce absurdní.
Dodavatel

Stavebni prace Rekonstrukce Domu Rekonstrukce Bytu Zednicke prace Stavebni prace Bouraci prace omitky dlazby
Jeneč
Zadání
Počas rekonstrukce koupelny se zjistilo silné zatékání z terasy. Je nutno to vyřešit čím dřív ale není jasno kudy přesně to zatéká.
Hodnocení
Asi nejdražší zkušenost v mém dosavadním životě. Bohužel, zatékání bylo nutno řešit akutně a pan Miškovič byl ochotný začít téměř okamžitě. Ubezpečil mně, že novou hydroizolaci a znovupoložení terasy zvládne i v těžších povětrnostních podmínkách (mráz, sníh, déžď) a i vzhledem k tomu jsem souhlasil s cenom mnohem vyšší než obvyklou. Zpočátku vše vypadalo v pohodě - dělníci nastoupili a zdálo se, že přesně vědí, co dělat. Až do momentu, když bylo hotovo. První dojem byl, že místo terasy mám polní cestu. Originál byly dlaždice posazeny na terčích, ale pan Miškovič mě přesvědčil je uložit na štěrk, že prý s tím má zkušenosti. No dopadlo to jinak - terasa totálně zvlněná, některé hrany o 0.5-1cm výš/níž takže si člověk klidně ukopne palec. Na moje výhrady jsem dostal odpověď, že 'to si ještě sedne'. Bohužel, nesedlo, druhý den se už cca. polovina dlaždic hezky viklala. Ke všemu začlo pršet a z terasy voda stékala po fasáde, zjevně podtékajíc všechny vrstvy hydroizolace (stav na foto). Mokrý flek vevnitř, kvůli kterému to všechno začalo se znovu objevil a začal se zvětšovat. Pan Miškovič po mém telefonátu přijel a po chvíli přesvědčování, že se skutečně nejedná o zbytkovou vlhkost z nového betonu (mimo jiné položeného na polystyrenu na vrstvě hydroizolace) souhlasil s opravou. V rámci opravy musel kompetně odtstaniť štěrk a vrchnou hydorizlaci, která už beztak byla bezmála z polovice odplavená protože byla aplikována pod podem mrazu a nespolymerizovala. Nová hydroizolace je asfaltová a zatím vypadá vpořádku. Dlažba je položena na terče, na čem jsem nástojil po předchozí zkušenosti. Stále však není položena úplně rovně ale na to jsem už rezignoval, hlavně že nezatéká. Trochu to teče po schodech, protože změnil spád terasy ale to taky už radši neřeším. Ještě na mně čeká úklid (viz foto) a likvidace zvyšků asfaltové penetrace a asflatové gumoizolace. Pan Miškovič se ještě snažil mě přesvědčit doplatit za opravu sfušovaného prvního pokusu a to jsem už úplně nepochopil. Při koncové ceně 195000 (+50000 za jednu vrstvu flexilpeidla a jednu vrstvu hydroizolace na cca. 25m2 navíc) a téhle kvalitě my to přišlo už lehce absurdní.

Hodnocení
Výborné a rychlé jednání a dohodnutí co nejbližšího termínu realizace. Dle telefonické dohody vše na místě splněno v dohodnutém čase. Jediný problém, který se vyskytl z naší strany, byly rozpadlé schody pod původní dlažbou. Na místě bylo dohodnuto kompletní předělání schodů, a termín zhotovení v příštím týdnu. Opět skvělá dohoda i dojednání termínu. Poctivá práce p. Kroupy mluví na fotkách za vše. Pana Kroupu můžeme jen doporučit. Edit: práce byla dokončena včetně nových schodů naprosto skvěle. Děkujeme.
Dodavatel

Lité polyuretanové podlahy, lité epoxidové podlahy a stěrky, cementové stěrky na podlahu a stěny, kamínkové povrchy, exteriéry a interiéry, designové interiéry, vše na domluvě s investorem.
Dobříš, okr. Příbram
Zadání
Poptávám pokládku kamenného koberce na venkovní terasu cca 28m2, 2 schody. Včetně srovnání spádu. Nyní je položena stará dlažba. Včetně odvozu suti. |Prosím o nabídku ceny, materiál a práce. Děkuji. P.Vosátková.
Hodnocení
Výborné a rychlé jednání a dohodnutí co nejbližšího termínu realizace. Dle telefonické dohody vše na místě splněno v dohodnutém čase. Jediný problém, který se vyskytl z naší strany, byly rozpadlé schody pod původní dlažbou. Na místě bylo dohodnuto kompletní předělání schodů, a termín zhotovení v příštím týdnu. Opět skvělá dohoda i dojednání termínu. Poctivá práce p. Kroupy mluví na fotkách za vše. Pana Kroupu můžeme jen doporučit. Edit: práce byla dokončena včetně nových schodů naprosto skvěle. Děkujeme.

Hodnocení
Bezproblémová a spolehlivá domluva a hlavně kvalitně provedená práce.
Dodavatel

obkladačské práce zateplení budov / obkládaní klinker / fasáda rekonstrukce bytů / domů zednické práce/ sádrokarton/ demolice / demontáž střechy / stěhování
Praha
Zadání
Hledáme někoho, kdo by nám obložil venkovní schody u vchodových dveří a dvou balkonových dveří. Budeme rádi, pokud by se to stihlo co nejdříve. Rodinný dům v Lipencích - Praha 5. Dlažbu máme.
Hodnocení
Bezproblémová a spolehlivá domluva a hlavně kvalitně provedená práce.
Načítám recenze…
Poptávku zadáte zdarma. Ověření řemeslníci se vám ozvou sami a vy až ze 4 nabídek vyberete tu nejlepší.
Kolik to bude stát
Vše o tématu
Načítám články…




Jak se vyhnout fušerům
Každý měsíc e-mail plný inspirace přímo do vaší schránky
Může vás zajímat






