Využijte rychlé přihlášení nebo se registrujte




875 firem
Získejte nabídky zdarma
Víme, kdo je dobrý
Hodnocení
Zadání: rekonstrukce bytu 2+kk 50m2 do 250 tis. (pokoje – stěny + podlahy, koupelna komplet, kuchyně bez linky, byt nakonec komplet v elektřině, nikoli plyn. vytápění) Nabídková cena: RAKO koupelny / Vrátný group 265 tis – 50 tis při podpisu, 95 tis do 10 dnů od zahájení stavby, 95 tis do 20 dnů od zahájení stavby, 25 tis při převzetí, tzn. fakticky 90% ceny před dokončením; druhý v pořadí nabídka o 25 tis. vyšší, celkem 12 zájemců, na prohlídku se dostavilo 5. Průběh a výsledek realizace: Na konečné hodnocení jsem si v zájmu 100% objektivity počkal raději pár měsíců po ukončení rekonstrukce tak, aby se, pokud možno, projevily případné problémy, a nikoli abych v dobrém naladění převzal byt, napsal super recenzi, a byt se mi po týdnu rozpadl - tuto chybu dle mého dojmu dělá většina hodnotících. Celkový dojem pro ty, co nechtějí číst dále, je takový, že to, co jsem chtěl, mám – tzn. zrekonstruovaný byt k pronájmu, který jsem obratem pronajal a který mi (doufejme) během dvou let splatí úvěr na rekonstrukci. Průběh byl ovšem docela jiný než jsem si představoval - a rovnou mohu uvést, že pokud jste pracovně vytíženi a dbáte na kvalitu provedení, rozhodně se vyplatí si za rekonstrukci připlatit a nebrat nejnižší nabídky. Zpětně totiž mohu hodnotit, že pokud bych měl např. příležitost být pracovníkům RAKO koupelny / Vrátný group neustále za zadkem, dělat jim fakticky stavební dozor a pravidelně kontrolovat dodané materiály a spotřebiče, provedení prací, apod., pak bych se vyhnul alespoň 80% následných komplikací. Celkové provedení rekonstrukce není špatné a byt viditelně prokoukl, avšak když se blíže podíváte na některé dílčí věci, pak vám opravdu hlava nebere, jak proboha mohl někdo od té které věci odejít jako od hotové práce či ji za takovou vůbec považovat (což také něco vypovídá o zhotovitelově vnímání zákazníka). Ta tam je tedy moje původní představa, že na svoji poptávku obdržím 100% práci a rekonstrukci NA KLÍČ, protože ještě měsíc po převzetí jsem si svépomocí či s jinými řemeslníky / opraváři zajišťoval odstranění zcela zásadních potíží (ano, zhotovitel dává záruku, ale když to někdo provede nějak napoprvé, jak to asi u něj dopadne napodruhé co do kvality a úrovně?!...takže z mého pohledu věc radši nechám zkouknout někoho jiného za peníze, tzn. pro mě záruka k ničemu – navíc se poučíte při tom, jak se „opraváři“ vyjadřují k úrovni odvedené práce). Nejhorší byl fakt, že řada věcí se projevila až opravdu po zabydlení, takže jsem se dostal do situací, kdy se již nastěhoval nájemník a netekla mu teplá voda déle než 3 minuty denně, pojistky vyhazovaly každých 30 min a v bytě byla relativní zima. Teď si představte, že jste v práci, máte toho i tak nad hlavu, a každou chvíli vám volá nájemník, že je něco špatně, či něco nefunguje. Takže celkově se připravte na vícenáklady (v mém případě za dodělávky, dodatečné opravy + nářadí celkem do 20 tis.- nezahrnuto ve výše uvedených 265tis. ), delší dobu pro skutečné dokončení rekonstrukce z důvodu dodělávek a oprav, pár stresových situací a bezesných nocí a asi tak o 5 let kratší život. Zdůrazňuji, že výše uvedený závěr je relevantní pouze pro objednatele jako já – tedy laiky, kteří se v životě zabývají něčím úplně jiným, než stavebními pracemi, a jen by prostě chtěli něco zrekonstruovat – a nikoli pro protřelé šíbry, pro které jsou běžné vzorce společenského chování pouze známkou slabosti a naivity. Abych nezůstal pouze u obecných tezí, níže si dovoluji uvést konkrétní příklady toho, s čím jsem se během realizace a po předání rekonstrukce setkal: 1) Objednal jsem si konkrétní typ obložení nad kuchyňskou desku – bez jakékoli domluvy byla kuchyně obložena něčím jiným – shodou okolností kachličkami z koupelny – nevím, zda pracovníci RAKO koupelny / Vrátný group potřebovali udat zbylé kusy – vše mi bylo samozřejmě oznámeno až následně poté, co bylo vše hotovo, s odůvodněním, že u mnou vybrané mozaiky byla neúměrně dlouhá dodací doba – nevypadá to nikterak hrozně, ale když nad kuchyňskou deskou máte stejné kachličky jako ve sprchovém koutě, působí to trochu levně (a opět to něco vypovídá o zhotovitelově vnímání zákazníka); 2) Byt je po rekonstrukci celý v elektřině, tzn. 2x akumulačky, bojler, el. trouba a varná deska – dodatečně jsem zjistil, že je vše připojeno na vysoký tarif – z přepínače HDO pouze koukaly dráty – naštěstí jsem nedostal šanci toto zjistit až z prvního vyúčtování; 3) V bytě jsou dvoje akumulační kamna, každé o výkonu 2000W – kamna byla připojena na jediný jistič 16A s max kapacitou 3500W, který tak neustále vypadával a kamna netopila; 4) Ve smlouvě o dílo mám jasně napsáno, že v bytě budou instalovány dvoje akumulační kamna – el. rozvody však byly provedeny na přímotopy (1 fáze namísto 3 fází), takže kamna teplo pouze sálala a nefoukala teplý vzduch větrákem (což je jejich hlavní výhřevná funkce) – toto mohlo být opraveno nedestruktivním způsobem pouze tak, že ke každým akumulačkám teď vede další kabel z nejbližší zásuvky, který napájí větrák a termostat, což je po praktické i estetické stránce na nic; 5) Hlavní jistič v rozvodové skříňce byl zjevně starý a neunesl zátěž všech spotřebičů v bytě a vyhazoval, což pracovníci RAKO koupelny / Vrátný group vyřešili tak, že porušili plomby PRE Distribuce (dosud v řešení, hrozí pokuta), pohrabali se v rozvodové skříňce a na hlavním jističi udělali drátem regulérní bypass – samozřejmě bez toho, aby se o tom nějak zmínili – na vše přišel až přivolaný elektrikář; 6) Ve smlouvě o dílo mám jasně uvedeno, že bude instalován bojler Dražice 80, přičemž sám pan Vrátný mi vysvětloval kvality tohoto výrobce a jeho nádoby. Při prvním problému s boilerem jsem zjistil, že mám instalován bojler Ariston – přivolaný opravář mi oznámil, že tento typ se již pět let nevyrábí a že zřejmě ležel někde na skladě (nedokážu sám zhodnotit) – samotná oprava byla nakonec celkem dílčí a nyní snad již vše funguje, ale nechci domýšlet, jak bude probíhat složitější oprava, případně výměna – bojler je instalován horizontálně nad sníženým podhledem; 7) Ve sprchovém koutě koukalo ze zdi potrubí – baterie ve sprše nedoléhala ke zdi a mezi baterií a stěnou byly asi 3 cm trubky; 8) V koupelně byla instalována jediná zásuvka a bylo mi doporučeno přepojovat do ní podle potřeby topný žebřík či pračku – dost nepraktické - následně opraveno zhotovitelem na dvouzásuvku; 9) Topný žebřík nefungoval – vnitřek bez kapaliny + nefunkční topná tyč; 10) Dveře do jednoho z pokojů nelze zamknout – zámek není v ose s klíčovou dírkou – 2. jakost? - to je potíž v případě, že bych byt do budoucna pronajímal dvěma studentům. Tolik fakta. Aby to ale nevyznělo příliš negativně, jako zásadní osobní přínos celé rekonstrukce vnímám to, že v důsledku nějakých těch dodělávek se ze mě – doposud manuální práce neschopné kancelářské krysy – stal celkem zručný domácí opravář, a to do té míry, že si mě nyní na pomoc zvou i někteří sousedé, kteří mě předtím „viděli v akci“. Závěr: halabala DODO - Obecně doporučuji si opravdu připlatit a provádět rekonstrukce velkoryseji, protože přílišné úspory se vám ve výsledku vrátí a bude vás to stát nejen peníze. Pokud budete realizovat rekonstrukce s RAKO koupelny / Vrátný group, pak si rozhodně nechte alespoň elektro práce udělat od někoho jiného. Za zásadní pak považuji si hned ze začátku vyjasnit pozice se zhotovitelem a jasně mu sdělit vaše očekávání (v případě, že mu už apriori nejste jedno) – sám jsem měl například dojem, že řemeslníci vnímají věc tak, že když je byt k pronájmu, pak práce nemusí být 100%, protože zákazník tam stejně nebude bydlet, a očekávají, že ke svému nájemníkovi bude mít stejný přístup jako oni k rekonstrukci.
Dodavatel
Provádíme kompletní rekonstrukce koupelen, bytů a domů na klíč. Přes 4200 dokončených rekonstrukcí. Provádíme kompletní realizace domů na klíč, vč. projektové dokumentace a grafického návrhu. Přes 86 hotových domů předáno zákazníkům, zkolaudováno. Provádíme veškeré demoliční práce, zemní práce, stavební práce, elektro práce, dále veškeré rozvody vody a odpadu, rozvody topení. Instalujeme tepelná čerpadla, solární panely, klimatizace, rekuperace. Dodáváme dveře vchodové a interiérové, plastová okna. Vyrábíme kuchyně na míru, vestavný nábytek. Pokládáme podlahy všeho druhu. Jsme již 25 let na trhu.
Praha
Zadání
Dobrý den, mám v úmyslu provést kompletní rekonstrukci bytu 2+kk v přízemí činžovního domu z 30. let 20. stol na hranici Pankráce a Nuslí. Byt se uvolnil poté, co se odstěhoval nájemník, který zde bydlel 15-20 let. Byt je zcela vybydlen, přičemž nad rámec rekonstrukce koupelny a interiérů je třeba instalovat nové rozvody el. energie, odstranit staré el. topení a instalovat moderní plynový kotel a související rozvody a topení. Do rekonstrukce jsem ochoten investovat max 250 tis.. Byt je určen pro pronájem, přičemž ho po rekonstrukci hodlám zařídit funkčním nábytkem a doplňky např. z IKEA, takže rekonstrukce by měla odpovídat požadavkům na základní, ale funkční standard. Budu rád, pokud mě budete kontaktovat a domluvíme se na osobní prohlídce bytu, kde bychom si udělali závěr ohledně další spolupráce.Termín rekonstrukce dle dohody.
Hodnocení
Zadání: rekonstrukce bytu 2+kk 50m2 do 250 tis. (pokoje – stěny + podlahy, koupelna komplet, kuchyně bez linky, byt nakonec komplet v elektřině, nikoli plyn. vytápění) Nabídková cena: RAKO koupelny / Vrátný group 265 tis – 50 tis při podpisu, 95 tis do 10 dnů od zahájení stavby, 95 tis do 20 dnů od zahájení stavby, 25 tis při převzetí, tzn. fakticky 90% ceny před dokončením; druhý v pořadí nabídka o 25 tis. vyšší, celkem 12 zájemců, na prohlídku se dostavilo 5. Průběh a výsledek realizace: Na konečné hodnocení jsem si v zájmu 100% objektivity počkal raději pár měsíců po ukončení rekonstrukce tak, aby se, pokud možno, projevily případné problémy, a nikoli abych v dobrém naladění převzal byt, napsal super recenzi, a byt se mi po týdnu rozpadl - tuto chybu dle mého dojmu dělá většina hodnotících. Celkový dojem pro ty, co nechtějí číst dále, je takový, že to, co jsem chtěl, mám – tzn. zrekonstruovaný byt k pronájmu, který jsem obratem pronajal a který mi (doufejme) během dvou let splatí úvěr na rekonstrukci. Průběh byl ovšem docela jiný než jsem si představoval - a rovnou mohu uvést, že pokud jste pracovně vytíženi a dbáte na kvalitu provedení, rozhodně se vyplatí si za rekonstrukci připlatit a nebrat nejnižší nabídky. Zpětně totiž mohu hodnotit, že pokud bych měl např. příležitost být pracovníkům RAKO koupelny / Vrátný group neustále za zadkem, dělat jim fakticky stavební dozor a pravidelně kontrolovat dodané materiály a spotřebiče, provedení prací, apod., pak bych se vyhnul alespoň 80% následných komplikací. Celkové provedení rekonstrukce není špatné a byt viditelně prokoukl, avšak když se blíže podíváte na některé dílčí věci, pak vám opravdu hlava nebere, jak proboha mohl někdo od té které věci odejít jako od hotové práce či ji za takovou vůbec považovat (což také něco vypovídá o zhotovitelově vnímání zákazníka). Ta tam je tedy moje původní představa, že na svoji poptávku obdržím 100% práci a rekonstrukci NA KLÍČ, protože ještě měsíc po převzetí jsem si svépomocí či s jinými řemeslníky / opraváři zajišťoval odstranění zcela zásadních potíží (ano, zhotovitel dává záruku, ale když to někdo provede nějak napoprvé, jak to asi u něj dopadne napodruhé co do kvality a úrovně?!...takže z mého pohledu věc radši nechám zkouknout někoho jiného za peníze, tzn. pro mě záruka k ničemu – navíc se poučíte při tom, jak se „opraváři“ vyjadřují k úrovni odvedené práce). Nejhorší byl fakt, že řada věcí se projevila až opravdu po zabydlení, takže jsem se dostal do situací, kdy se již nastěhoval nájemník a netekla mu teplá voda déle než 3 minuty denně, pojistky vyhazovaly každých 30 min a v bytě byla relativní zima. Teď si představte, že jste v práci, máte toho i tak nad hlavu, a každou chvíli vám volá nájemník, že je něco špatně, či něco nefunguje. Takže celkově se připravte na vícenáklady (v mém případě za dodělávky, dodatečné opravy + nářadí celkem do 20 tis.- nezahrnuto ve výše uvedených 265tis. ), delší dobu pro skutečné dokončení rekonstrukce z důvodu dodělávek a oprav, pár stresových situací a bezesných nocí a asi tak o 5 let kratší život. Zdůrazňuji, že výše uvedený závěr je relevantní pouze pro objednatele jako já – tedy laiky, kteří se v životě zabývají něčím úplně jiným, než stavebními pracemi, a jen by prostě chtěli něco zrekonstruovat – a nikoli pro protřelé šíbry, pro které jsou běžné vzorce společenského chování pouze známkou slabosti a naivity. Abych nezůstal pouze u obecných tezí, níže si dovoluji uvést konkrétní příklady toho, s čím jsem se během realizace a po předání rekonstrukce setkal: 1) Objednal jsem si konkrétní typ obložení nad kuchyňskou desku – bez jakékoli domluvy byla kuchyně obložena něčím jiným – shodou okolností kachličkami z koupelny – nevím, zda pracovníci RAKO koupelny / Vrátný group potřebovali udat zbylé kusy – vše mi bylo samozřejmě oznámeno až následně poté, co bylo vše hotovo, s odůvodněním, že u mnou vybrané mozaiky byla neúměrně dlouhá dodací doba – nevypadá to nikterak hrozně, ale když nad kuchyňskou deskou máte stejné kachličky jako ve sprchovém koutě, působí to trochu levně (a opět to něco vypovídá o zhotovitelově vnímání zákazníka); 2) Byt je po rekonstrukci celý v elektřině, tzn. 2x akumulačky, bojler, el. trouba a varná deska – dodatečně jsem zjistil, že je vše připojeno na vysoký tarif – z přepínače HDO pouze koukaly dráty – naštěstí jsem nedostal šanci toto zjistit až z prvního vyúčtování; 3) V bytě jsou dvoje akumulační kamna, každé o výkonu 2000W – kamna byla připojena na jediný jistič 16A s max kapacitou 3500W, který tak neustále vypadával a kamna netopila; 4) Ve smlouvě o dílo mám jasně napsáno, že v bytě budou instalovány dvoje akumulační kamna – el. rozvody však byly provedeny na přímotopy (1 fáze namísto 3 fází), takže kamna teplo pouze sálala a nefoukala teplý vzduch větrákem (což je jejich hlavní výhřevná funkce) – toto mohlo být opraveno nedestruktivním způsobem pouze tak, že ke každým akumulačkám teď vede další kabel z nejbližší zásuvky, který napájí větrák a termostat, což je po praktické i estetické stránce na nic; 5) Hlavní jistič v rozvodové skříňce byl zjevně starý a neunesl zátěž všech spotřebičů v bytě a vyhazoval, což pracovníci RAKO koupelny / Vrátný group vyřešili tak, že porušili plomby PRE Distribuce (dosud v řešení, hrozí pokuta), pohrabali se v rozvodové skříňce a na hlavním jističi udělali drátem regulérní bypass – samozřejmě bez toho, aby se o tom nějak zmínili – na vše přišel až přivolaný elektrikář; 6) Ve smlouvě o dílo mám jasně uvedeno, že bude instalován bojler Dražice 80, přičemž sám pan Vrátný mi vysvětloval kvality tohoto výrobce a jeho nádoby. Při prvním problému s boilerem jsem zjistil, že mám instalován bojler Ariston – přivolaný opravář mi oznámil, že tento typ se již pět let nevyrábí a že zřejmě ležel někde na skladě (nedokážu sám zhodnotit) – samotná oprava byla nakonec celkem dílčí a nyní snad již vše funguje, ale nechci domýšlet, jak bude probíhat složitější oprava, případně výměna – bojler je instalován horizontálně nad sníženým podhledem; 7) Ve sprchovém koutě koukalo ze zdi potrubí – baterie ve sprše nedoléhala ke zdi a mezi baterií a stěnou byly asi 3 cm trubky; 8) V koupelně byla instalována jediná zásuvka a bylo mi doporučeno přepojovat do ní podle potřeby topný žebřík či pračku – dost nepraktické - následně opraveno zhotovitelem na dvouzásuvku; 9) Topný žebřík nefungoval – vnitřek bez kapaliny + nefunkční topná tyč; 10) Dveře do jednoho z pokojů nelze zamknout – zámek není v ose s klíčovou dírkou – 2. jakost? - to je potíž v případě, že bych byt do budoucna pronajímal dvěma studentům. Tolik fakta. Aby to ale nevyznělo příliš negativně, jako zásadní osobní přínos celé rekonstrukce vnímám to, že v důsledku nějakých těch dodělávek se ze mě – doposud manuální práce neschopné kancelářské krysy – stal celkem zručný domácí opravář, a to do té míry, že si mě nyní na pomoc zvou i někteří sousedé, kteří mě předtím „viděli v akci“. Závěr: halabala DODO - Obecně doporučuji si opravdu připlatit a provádět rekonstrukce velkoryseji, protože přílišné úspory se vám ve výsledku vrátí a bude vás to stát nejen peníze. Pokud budete realizovat rekonstrukce s RAKO koupelny / Vrátný group, pak si rozhodně nechte alespoň elektro práce udělat od někoho jiného. Za zásadní pak považuji si hned ze začátku vyjasnit pozice se zhotovitelem a jasně mu sdělit vaše očekávání (v případě, že mu už apriori nejste jedno) – sám jsem měl například dojem, že řemeslníci vnímají věc tak, že když je byt k pronájmu, pak práce nemusí být 100%, protože zákazník tam stejně nebude bydlet, a očekávají, že ke svému nájemníkovi bude mít stejný přístup jako oni k rekonstrukci.

Hodnocení
S firmou Provadime s.r.o./p. Kričfalušij sme velmi spokojni a odporucame ich sluzby. Prace boli odvedene kvalitne, nacas a v cene podla vopred dohodnuteho rozpoctu. Doplacali sa nadprace (prace s ktorymi sa vopred neuvazovalo, lebo z nakresov nebol zrejmy skutocny stav bytu), ale opat v cenach podla povodnej dohody. Firma je dobre vybavena personalne aj technicky. Napriklad rozni pracovnici zabespecili buracie a stavebne prace, pokladku dlazby. Nazmluvnili aj reviziu elektorinstalacie. Pracovali samostatne, napriklad material, ci odvoz stavebneho odpadu si zabespecili po svojej osi. Vzdy to boli slusni prijemni ludia. Islo o celkovu rekonstrukciu 2i bytu v povodnej zastavbe, naviac masivne zasiahnuteho vodou po prasknuti potrubia v byte vyssie. Vymienali sa podlahy, podhlady, priecky, omietky stien, obklady v kupelni, sanita, odpady, rozvody vody. Byt ma nestandardnu dispoziciu, okrem toho v priebehu prac sme narazili napriklad na druhu vrstvu dlazby, nedostavanu stenu nad podhladom, ci priecku zo sadrokartonu. p. Kricfalusij vsetko priebezne hlasil, vzdy sme si dohodli dalsi postup a to aj na zaklade jeho odporucani a pokracovali sme dalej. Vysledok vyzera velmi dobre. Cakame este na zariadovacie predmety od inych firiem a nasledne prebehnu drobne dokoncovacie prace, ktore nebolo mozne urobit pred zmontovanim nabytku. Napriklad sa doplni poslednych par cm soklov, po nainstalovani dveri.
Dodavatel
Provádíme rychlé a kvalitně rekonstrukce bytů a domů. Montáže sdk, podlahy, elektro a vodo instalace. Izolace, fasády, výkopové a bourací práce.Malířské práce, úklidové práce. Omítky, betony, perlinka, lepidlo, štuky, voda, odpady, fasády, ploty, jadrové omítky, obklady, dlažby a mnoho jiného dle dohody.
Praha
Zadání
Rekonstrukcia 2i bytu v budove z roku 1915. Byt historicky vznikol rozdelenim jedneho vacsieho bytu na dva mensie. Odtial je odvodena jeho nestandardna dispozicia (kk vo vnutornom priestore medzi dvoma vzajomne kolmymi izbami). Novy navrh pocita so vstupnou chodnou, satnikom (v priestore sucastnej kuchyne), novou kupelkou, spalnou a obyvacou miestnostou s kuchynskym kutom. Pri rekonstrukcii je potrebne na novo vysekat privody vody, zrovnat rozne vysoke podlahy, polozit nove podlahy, vytvorit nove odvody par z kuchyne, upravit rozvody elektriny, zrovnat omietky, upravit parketove podhlady, vymena vsetkych dveri. K rekonstrukcii uz existuje plan od architekta. Vzhladom k tomu, ze sme na poradovniku od leta 2018 a zatial nemame zmluvu o rekonstrukcii, rozhodli sme sa oslovit aj dalsie firmy. Kupelka Vysekat obklady, stenu sprchoveho kuta, vysekat zlaby na odvod vody, nove oblozenie, novy podhlad, novy nabytok, nova sanita. -vyriesit odvetravanie a prudenie vzduchu (kotol v kupelni) -stupacky - domove spolocenstvo ma v nejasnej buducnosti v plane vymenu stupaciek, potrebne vyriesit pripravne prace Podlahy - kupelka, chodba, oprava parkiet v obyvacej miestnosti+kk a spalni Omietky - oprava nerovnomernych stien, nove sterky Kuchyna - kuchyna bude mat nove umiestnenie, preto treba pripravit, privod a odvod vody, odtah par. Nova kuchyna, nove spotrebice Obyvacia miestnost -gauc, stolcek, nova kniznica, pracovne stoly. Satnik - satnik podla planu Spalna - vstavana skryna Termin dodani: 03-04/2019 Rozpocet: do 500 000 CZK
Hodnocení
S firmou Provadime s.r.o./p. Kričfalušij sme velmi spokojni a odporucame ich sluzby. Prace boli odvedene kvalitne, nacas a v cene podla vopred dohodnuteho rozpoctu. Doplacali sa nadprace (prace s ktorymi sa vopred neuvazovalo, lebo z nakresov nebol zrejmy skutocny stav bytu), ale opat v cenach podla povodnej dohody. Firma je dobre vybavena personalne aj technicky. Napriklad rozni pracovnici zabespecili buracie a stavebne prace, pokladku dlazby. Nazmluvnili aj reviziu elektorinstalacie. Pracovali samostatne, napriklad material, ci odvoz stavebneho odpadu si zabespecili po svojej osi. Vzdy to boli slusni prijemni ludia. Islo o celkovu rekonstrukciu 2i bytu v povodnej zastavbe, naviac masivne zasiahnuteho vodou po prasknuti potrubia v byte vyssie. Vymienali sa podlahy, podhlady, priecky, omietky stien, obklady v kupelni, sanita, odpady, rozvody vody. Byt ma nestandardnu dispoziciu, okrem toho v priebehu prac sme narazili napriklad na druhu vrstvu dlazby, nedostavanu stenu nad podhladom, ci priecku zo sadrokartonu. p. Kricfalusij vsetko priebezne hlasil, vzdy sme si dohodli dalsi postup a to aj na zaklade jeho odporucani a pokracovali sme dalej. Vysledok vyzera velmi dobre. Cakame este na zariadovacie predmety od inych firiem a nasledne prebehnu drobne dokoncovacie prace, ktore nebolo mozne urobit pred zmontovanim nabytku. Napriklad sa doplni poslednych par cm soklov, po nainstalovani dveri.

Hodnocení
Díky dobře sepsané smlouvě a sjednanému nezávislému stavebnímu dozoru, který vše ohlídal, dopadla rekonstrukce nakonec relativně dobře. Ve smlouvě jsme se předem dohodli na harmonogramu prací (dva a půl týdne + rezerva), práce se protáhly o tři týdny. Výsledná cena byla oproti původní nižší z důvodu dohodnutých slev z neodstranitelných vad (nově vyzděné stěny koupelny nesvírají pravý úhel, nerovné podlahy, ...) a penále z prodlení. Komunikace chvílemi drhla, zejména pokud se objevily problémy. Stávalo se, že p. Štork nezvedal telefony, přijel s výrazným zpožděním (aniž se předem ozval, že ho něco zdrželo) - třeba dvě hodiny, párkrát nedorazil vůbec (když jsem pak volala, co se stalo, omluvil se např. že na to zapomněl ...). První závady se už vyskytly - vyřešení reklamace revizních dvířek a odpadávající omítky se táhlo 4 měsíce. S přístupem firmy (obtížná komunikace, neustálé odkládání řešení) jsem moc spokojená nebyla. Na celkovou rekonstrukci bytu bych příště určitě volila zkušenější firmu.
Dodavatel

Jsme firma, která staví svůj úspěch na spolehlivosti, kvalitním řemesle a férovém jednání. Každý projekt bereme osobně a dbáme na to, aby byl dokončen precizně, včas a k plné spokojenosti zákazníka. Máme dlouholeté zkušenosti v oboru instalatérských, topenářských a stavebních prací, díky čemuž dokážeme nabídnout profesionální řešení pro malé i velké zakázky. Naší prioritou je čistá práce, jasná komunikace a lidský přístup. Na každém detailu záleží – od prvního kontaktu až po finální předání.
Praha 5 - Motol
Zadání
kompletní rekonstrukce garsoniéry v panelovém domě: nové jádro, podlahy, elektrika, výmalba atd. - viz rozkreslení v přílohách (elektrika tam rozkreslena není, tu ale také ano; topné těleso posune firma, která toto v domě správcuje - momentálně s nimi řeším a bude hotovo, podlaha v obytné kuchyni - oproti nákresům - nakonec linoleum, nikoli vinyl, jinak vše dle popisu) s rekonstrukcí lze začít de facto okamžitě, garsoniéra je momentálně již bez nábytku a vyklizená
Hodnocení
Díky dobře sepsané smlouvě a sjednanému nezávislému stavebnímu dozoru, který vše ohlídal, dopadla rekonstrukce nakonec relativně dobře. Ve smlouvě jsme se předem dohodli na harmonogramu prací (dva a půl týdne + rezerva), práce se protáhly o tři týdny. Výsledná cena byla oproti původní nižší z důvodu dohodnutých slev z neodstranitelných vad (nově vyzděné stěny koupelny nesvírají pravý úhel, nerovné podlahy, ...) a penále z prodlení. Komunikace chvílemi drhla, zejména pokud se objevily problémy. Stávalo se, že p. Štork nezvedal telefony, přijel s výrazným zpožděním (aniž se předem ozval, že ho něco zdrželo) - třeba dvě hodiny, párkrát nedorazil vůbec (když jsem pak volala, co se stalo, omluvil se např. že na to zapomněl ...). První závady se už vyskytly - vyřešení reklamace revizních dvířek a odpadávající omítky se táhlo 4 měsíce. S přístupem firmy (obtížná komunikace, neustálé odkládání řešení) jsem moc spokojená nebyla. Na celkovou rekonstrukci bytu bych příště určitě volila zkušenější firmu.

Hodnocení
Jsme velmi rádi, že jsme si na rekonstrukci střechy na naší garáži vybrali firmu Drevonov. Rekonstrukce byla dokončena včas a dle dohody. Od prvního kontaktu až po dokončení projektu byl pan Novák profesionální, vstřícný a spolehlivý. Jasně nám vysvětlil celý proces rekonstrukce a byl vždy dostupný, když jsme potřebovali. Střechu nám pan Novák zrekonstruoval prakticky sám. Kromě výměny plechů bylo třeba provést betonový věnec, vyměnit všechny trámy a nastříkat proti škůdcům. Pan Novák vše udělal kvalitně do posledního detailu a na svoji práci poskytuje záruku. Cena rekonstrukce byla férová a dodržena přesně dle dohody. Firma nám předem poskytla podrobný rozpočet a během projektu se nevyskytly žádné neočekávané poplatky. Během celé rekonstrukce po sobě na konci každého dne krásně uklidil. Zmotal hadici na vodu, elektrické kabely a zametl podlahu. Po dokončení odstranil stavební odpad a nechal naši garáž a okolí čisté. Celkově jsme s prací firmy Drevonov velmi spokojeni a vřele ji doporučujeme. Určitě se na ně obrátíme i v budoucnosti.
Dodavatel

Tesařské,podlahářské,pokrývačské,sádrokartonářské,zednické,klempířské fasadní práce a montáž dřevěných a drátěných plotů .Dodávka stavebního materiálu.
Ořech
Zadání
Hledáme řemeslníky pro opravu střechy na garáži včetně výměny poškozených trámů. Rozměr garáže je cca 10 x 5m. Strop garáže je kupolovitý, příčky jsou beton-kov. Zajímala by nás přibližná cenová kalkulace rekonstrukce včetně materiálu a asfaltových šindelů. Garáž se nachází v obci Ořech u Prahy.
Hodnocení
Jsme velmi rádi, že jsme si na rekonstrukci střechy na naší garáži vybrali firmu Drevonov. Rekonstrukce byla dokončena včas a dle dohody. Od prvního kontaktu až po dokončení projektu byl pan Novák profesionální, vstřícný a spolehlivý. Jasně nám vysvětlil celý proces rekonstrukce a byl vždy dostupný, když jsme potřebovali. Střechu nám pan Novák zrekonstruoval prakticky sám. Kromě výměny plechů bylo třeba provést betonový věnec, vyměnit všechny trámy a nastříkat proti škůdcům. Pan Novák vše udělal kvalitně do posledního detailu a na svoji práci poskytuje záruku. Cena rekonstrukce byla férová a dodržena přesně dle dohody. Firma nám předem poskytla podrobný rozpočet a během projektu se nevyskytly žádné neočekávané poplatky. Během celé rekonstrukce po sobě na konci každého dne krásně uklidil. Zmotal hadici na vodu, elektrické kabely a zametl podlahu. Po dokončení odstranil stavební odpad a nechal naši garáž a okolí čisté. Celkově jsme s prací firmy Drevonov velmi spokojeni a vřele ji doporučujeme. Určitě se na ně obrátíme i v budoucnosti.

Hodnocení
Zahájení prací: 1. 12. 2025 Slibovaný termín dokončení: 20. 12. 2025 Předání: 8. 1. 2026 Opravy silikonování: 28. 1. 2026 Koupelna o rozměrech 1,5 × 1,4 m + WC - 106 300 Kč (práce a stavební materiál). Ostatní vybavení bylo dodáno z naší strany ( sprchový kout, nábytek, osvětlení, obklady, dlažba, a jiné). Koupelna je hezká, ale bohužel vykazuje výrazné pohledové nedostatky, které pan Procházka odmítá řešit. Má svou práci již uhrazenou a fakt že v předávacím protokolu deklaruje pětiletou záruku na práci jaksi neplatí. Jedinou možností je tedy hodnocení zde na portálu a ponechání na každém, zda se rozhodne jeho služby využít. Společnost RS Koupelny, zastupovanou panem Procházkou, jsem si vybrala na základě recenzí. Domnívala jsem se, že půjde o záruku kvalitně odvedené práce. Bohužel jsem nečetla všechny – jedna negativní recenze přesně odpovídá chování pana Procházky, které uplatňoval i při komunikaci se mnou. Pan Procházka zjevně nemá rád, když si zákazník dovolí jakoukoli připomínku. Na začátku se pan Procházka prezentoval jako milý a ochotný člověk. Jeho skutečná povaha je však jiná. Měli jsme zhotovený návrh koupelny a objednaný sprchový kout. Bohužel jsem se mezi řečí zmínila, že mým původním přáním byla vana, avšak koupelnová studia mi ji do prostoru 140 × 150 cm nedoporučila. Pan Procházka začal tvrdit, že se vana do prostoru vejde a že ji „zaseká“. Trvalo mi den a na jeho popud jsem změnila názor a zakoupila vanu o šířce 80 cm (původně jsem chtěla 70 cm), kterou jsem však následující den vracela, protože se ukázalo, že se jedná o technicky nevhodné řešení. Tato situace způsobila značný stres, protože i mě bylo nepříjemné věci měnit a nakonec vanu vracet. Stálo to čas a peníze. Pan Procházka si následně vyžádal částku 15 000 Kč za pokračování a za opravení niky a otvorů ve zdi určených původně pro vanu. Rozvody vody se však neměnily a zůstaly ve stavu připraveném pro sprchový kout o šířce 80 cm. Rozvody na vodu totiž pan P. dělal ještě před zakoupením vany, tudíž na sprchový kout. Bez jakékoli předchozí konzultace mi byl rovněž vybrán nejdražší podomítkový modul na nějž pasovala opět velice drahá baterie, která ještě navíc nebyla v Praze k sehnání a standardní dodání bylo 4-5 týdnů. Naštěstí jsem si přes Allegro sehnala levnější. Rekonstrukce trvala velmi dlouho, byla pro mě psychicky náročná a byla jsem ráda, že se koupelna dokončila. V tomto rozpoložení jsem podepsala předávací protokol. Až při následném užívání koupelny jsem si všimla odlomených hran u čtyř dlaždic (na pátou u skříňky jsem pana P. upozorňovala již před ukončením, ale zakryla ji skříňka. Dále jsem si všimla nerovných obkladů a nerovností v barevném provedení v rozích (viz fotografie). Silikony byly odfláknuté, ale ty byly na mou žádost opraveny. Na mé slušné e-maily s žádostí o nápravu či návrh vypořádání reagoval pan Procházka neprofesionálně, hrubě a urážením. Na místo toho abych požadovala vybourání obkladů, zakoupení nových a nové zhotovení, navrhla jsem upravit stěny na WC. Bohužel jaksi pan P. z nějakého důvodu usoudil, že si na opravu a výmalbu stěn u WC objednám další firmu a do nabídky tuto práci nezahrnul. Já si toho bohužel nevšimla. Pan P. mě nařknul, že jsem si nedostatky vymyslela po předání protokolu a že chci zdarma práci navíc. NE, byl to pouze návrh. Od opraváře, který přijel řešit poškozenou sprchovou vaničku (18.1.), jsem se dozvěděla, že jej pan Procházka nabádal, aby mi lhal o své časové nedostupnosti, pouze proto, aby nemusel hradit přibližně o 1 000 Kč vyšší náklady. Tato informace jasně ukázala způsob, jakým pan Procházka jedná se svými zákazníky. Když jsem mu řekla, že mě to velmi zklamalo, napsal mi v sms zprávě : "Proč zaplatit skoro jednou tolik, to co může chvilku počkat. Ano, řekl sem mu že mu expres příplatek platit nebudu". To není moc proklientské chování, ale obyčejné sobecké chování v jeho prospěch. I přesto že se stala ta nepříjemná věc s vanou, dokázala sem se panu P, omluvit. On ani neuznal, že jeho chyba byla něco klientovi vnucovat, rozmlouvat, když plán byl od začátku jasný. Navíc já vanu 80 cm širokou nechtěla, ale pan Procházka říkal "takovou vanu Vám budou všichni závidět, a 70 cm vana je malá". A to ještě navrhoval že vybouráme dveřní zárubně a prostor zvětšíme. No díky Bohu, že jsem ho neposlechla. Po celou dobu rekonstrukce jsem panu Procházkovi poskytovala nadstandardní servis – kávu, snídaně, odpolední kávu i sladké občerstvení. Považuji jeho chování za velmi neprofesionální, neuctivé a nevhodné. Po dobu, kdy je mu vycházeno maximálně vstříc, působí vstřícně, avšak v momentě, kdy je po něm požadováno odstranění vad či náprava, jeho přístup se zásadně mění. Podobnou zkušenost popisuje i další negativní recenze na tomto portálu. Dojde li k odstranění nedostatků a k respektování záruky na uvedenou práci, upravím poté recenzi - dle úprav které by byly provedeny. P. S.: V návaznosti na vyjádření pana Procházky a jeho opakované odmítání řešit reklamovanou vadu přikládám foto SMS zpráv, ve které výslovně uvádí, že odmítal platit příplatek za výjezd na opravu vaničky. Stejně tak je ve zprávách zahrnuto, že jsem si vybrala vanu 70 cm. 5.12. jsem požádala o pozastavení práce a 6.12. píši viz foto že bude vana. To je 24 hodin! At si každý udělá obrázek... Přiložené fotografie byly pořízeny v mé koupelně po rekonstrukci a jednoznačně dokládají existenci vady. Z tohoto důvodu budu celou záležitost řešit jinou, oficiální cestou. Upozorňuji, že provedené práce jsou stále v záruční lhůtě. Poskytnutá sleva se této vady netýkala. Tvrzení pana Procházky o komunikaci s mým otcem je nepravdivé a odmítám jej jako lživé. S otcem sem mluvila a ani on s jednáním pana Procházky nesouhlasí. Koupelna měla být dokončena v dohodnutém termínu, před Vánoci, který nebyl dodržen. Dále uvádím, že jsem původně objednala vanu o šířce 70 cm, mám potvrzující email ze SIKO. Tato varianta mi byla panem Procházkou rozmluvena a byla mi vnucena vana o šířce 80 cm, protože již měl hotové rozměry na sprchový kout 80 cm . Zároveň se pan Procházka sám nabídl k vyzvednutí vany i obkladů. Tímto pana Procházku vyzývám k okamžitému splnění povinností vyplývajících ze záruky a k nápravě vady bez dalších neopodstatněných podmínek. V případě, že k nápravě nedojde, budu nucena věc řešit prostřednictvím třetích stran. Tato výzva je myšlena jako poslední pokus o smírné řešení.
Dodavatel

rekonstrukce bytových jader, rekonstrukce bytů, koupelny, podlahy, stavební práce, instalatérské práce, sádrokartony, malování, elektroinstalace, zateplování budov, fasády
Praha 4
Zadání
Poptávám rekonstrukci malé koupelny, rozměry Podlahová plocha: 2,4 m² Plocha stěn: 17,36 m² Obklady, sprchový kout, umyvadlo jsem schopna si zajistit sama. Prosím o necenění všech prací - bourací práce, instalace výše zmíněného, instalatérská práce atd. Předem děkuji
Hodnocení
Zahájení prací: 1. 12. 2025 Slibovaný termín dokončení: 20. 12. 2025 Předání: 8. 1. 2026 Opravy silikonování: 28. 1. 2026 Koupelna o rozměrech 1,5 × 1,4 m + WC - 106 300 Kč (práce a stavební materiál). Ostatní vybavení bylo dodáno z naší strany ( sprchový kout, nábytek, osvětlení, obklady, dlažba, a jiné). Koupelna je hezká, ale bohužel vykazuje výrazné pohledové nedostatky, které pan Procházka odmítá řešit. Má svou práci již uhrazenou a fakt že v předávacím protokolu deklaruje pětiletou záruku na práci jaksi neplatí. Jedinou možností je tedy hodnocení zde na portálu a ponechání na každém, zda se rozhodne jeho služby využít. Společnost RS Koupelny, zastupovanou panem Procházkou, jsem si vybrala na základě recenzí. Domnívala jsem se, že půjde o záruku kvalitně odvedené práce. Bohužel jsem nečetla všechny – jedna negativní recenze přesně odpovídá chování pana Procházky, které uplatňoval i při komunikaci se mnou. Pan Procházka zjevně nemá rád, když si zákazník dovolí jakoukoli připomínku. Na začátku se pan Procházka prezentoval jako milý a ochotný člověk. Jeho skutečná povaha je však jiná. Měli jsme zhotovený návrh koupelny a objednaný sprchový kout. Bohužel jsem se mezi řečí zmínila, že mým původním přáním byla vana, avšak koupelnová studia mi ji do prostoru 140 × 150 cm nedoporučila. Pan Procházka začal tvrdit, že se vana do prostoru vejde a že ji „zaseká“. Trvalo mi den a na jeho popud jsem změnila názor a zakoupila vanu o šířce 80 cm (původně jsem chtěla 70 cm), kterou jsem však následující den vracela, protože se ukázalo, že se jedná o technicky nevhodné řešení. Tato situace způsobila značný stres, protože i mě bylo nepříjemné věci měnit a nakonec vanu vracet. Stálo to čas a peníze. Pan Procházka si následně vyžádal částku 15 000 Kč za pokračování a za opravení niky a otvorů ve zdi určených původně pro vanu. Rozvody vody se však neměnily a zůstaly ve stavu připraveném pro sprchový kout o šířce 80 cm. Rozvody na vodu totiž pan P. dělal ještě před zakoupením vany, tudíž na sprchový kout. Bez jakékoli předchozí konzultace mi byl rovněž vybrán nejdražší podomítkový modul na nějž pasovala opět velice drahá baterie, která ještě navíc nebyla v Praze k sehnání a standardní dodání bylo 4-5 týdnů. Naštěstí jsem si přes Allegro sehnala levnější. Rekonstrukce trvala velmi dlouho, byla pro mě psychicky náročná a byla jsem ráda, že se koupelna dokončila. V tomto rozpoložení jsem podepsala předávací protokol. Až při následném užívání koupelny jsem si všimla odlomených hran u čtyř dlaždic (na pátou u skříňky jsem pana P. upozorňovala již před ukončením, ale zakryla ji skříňka. Dále jsem si všimla nerovných obkladů a nerovností v barevném provedení v rozích (viz fotografie). Silikony byly odfláknuté, ale ty byly na mou žádost opraveny. Na mé slušné e-maily s žádostí o nápravu či návrh vypořádání reagoval pan Procházka neprofesionálně, hrubě a urážením. Na místo toho abych požadovala vybourání obkladů, zakoupení nových a nové zhotovení, navrhla jsem upravit stěny na WC. Bohužel jaksi pan P. z nějakého důvodu usoudil, že si na opravu a výmalbu stěn u WC objednám další firmu a do nabídky tuto práci nezahrnul. Já si toho bohužel nevšimla. Pan P. mě nařknul, že jsem si nedostatky vymyslela po předání protokolu a že chci zdarma práci navíc. NE, byl to pouze návrh. Od opraváře, který přijel řešit poškozenou sprchovou vaničku (18.1.), jsem se dozvěděla, že jej pan Procházka nabádal, aby mi lhal o své časové nedostupnosti, pouze proto, aby nemusel hradit přibližně o 1 000 Kč vyšší náklady. Tato informace jasně ukázala způsob, jakým pan Procházka jedná se svými zákazníky. Když jsem mu řekla, že mě to velmi zklamalo, napsal mi v sms zprávě : "Proč zaplatit skoro jednou tolik, to co může chvilku počkat. Ano, řekl sem mu že mu expres příplatek platit nebudu". To není moc proklientské chování, ale obyčejné sobecké chování v jeho prospěch. I přesto že se stala ta nepříjemná věc s vanou, dokázala sem se panu P, omluvit. On ani neuznal, že jeho chyba byla něco klientovi vnucovat, rozmlouvat, když plán byl od začátku jasný. Navíc já vanu 80 cm širokou nechtěla, ale pan Procházka říkal "takovou vanu Vám budou všichni závidět, a 70 cm vana je malá". A to ještě navrhoval že vybouráme dveřní zárubně a prostor zvětšíme. No díky Bohu, že jsem ho neposlechla. Po celou dobu rekonstrukce jsem panu Procházkovi poskytovala nadstandardní servis – kávu, snídaně, odpolední kávu i sladké občerstvení. Považuji jeho chování za velmi neprofesionální, neuctivé a nevhodné. Po dobu, kdy je mu vycházeno maximálně vstříc, působí vstřícně, avšak v momentě, kdy je po něm požadováno odstranění vad či náprava, jeho přístup se zásadně mění. Podobnou zkušenost popisuje i další negativní recenze na tomto portálu. Dojde li k odstranění nedostatků a k respektování záruky na uvedenou práci, upravím poté recenzi - dle úprav které by byly provedeny. P. S.: V návaznosti na vyjádření pana Procházky a jeho opakované odmítání řešit reklamovanou vadu přikládám foto SMS zpráv, ve které výslovně uvádí, že odmítal platit příplatek za výjezd na opravu vaničky. Stejně tak je ve zprávách zahrnuto, že jsem si vybrala vanu 70 cm. 5.12. jsem požádala o pozastavení práce a 6.12. píši viz foto že bude vana. To je 24 hodin! At si každý udělá obrázek... Přiložené fotografie byly pořízeny v mé koupelně po rekonstrukci a jednoznačně dokládají existenci vady. Z tohoto důvodu budu celou záležitost řešit jinou, oficiální cestou. Upozorňuji, že provedené práce jsou stále v záruční lhůtě. Poskytnutá sleva se této vady netýkala. Tvrzení pana Procházky o komunikaci s mým otcem je nepravdivé a odmítám jej jako lživé. S otcem sem mluvila a ani on s jednáním pana Procházky nesouhlasí. Koupelna měla být dokončena v dohodnutém termínu, před Vánoci, který nebyl dodržen. Dále uvádím, že jsem původně objednala vanu o šířce 70 cm, mám potvrzující email ze SIKO. Tato varianta mi byla panem Procházkou rozmluvena a byla mi vnucena vana o šířce 80 cm, protože již měl hotové rozměry na sprchový kout 80 cm . Zároveň se pan Procházka sám nabídl k vyzvednutí vany i obkladů. Tímto pana Procházku vyzývám k okamžitému splnění povinností vyplývajících ze záruky a k nápravě vady bez dalších neopodstatněných podmínek. V případě, že k nápravě nedojde, budu nucena věc řešit prostřednictvím třetích stran. Tato výzva je myšlena jako poslední pokus o smírné řešení.

Hodnocení
Rekonstrukce proběhla v pořádku v dohodnutém termínu a ceně. Z cenových nabídek, které jsme si nechali zpracovat patřila firma pana Vnenka k těm nižním. Kvalita práce je dobrá, po roce užívání nemáme žádné problémy. Při rekonstrukci jsme měli jako dohled stavební dozor a i z jeho strany nebyly k provedeným pracem téměř žádné výhrady. Pokud se v průběhu rekonstrukce vyskytly nějaké problémy nebo změny, bylo vždy možné se s panem Vnenkem velmi rychle domluvit a najít řešení.
Dodavatel
kompletní rekonstrukce bytů, bytových jader, rekonstrukce domů, zateplení domů, strojní omítky, obklady, dlažby, malby, ...
Praha
Zadání
Poptávám kompletní rekonstrukci bytu 3+1, 75 m2 v panelovém domě, Praha 13. Součástí prací bude rekonstrukce jádra, výměna elektroinstalace, podlah a dveří a menší úprava dispozic. Podrobná specifikace včetně nákresů je v přiloženém PDF. Práce potřebujeme zahájit co nejdříve, nejpozději koncem června. Současně s nabídkou prosím také o zaslání návrhu smlouvy o dílo a platebních podmínek. Děkuji.
Hodnocení
Rekonstrukce proběhla v pořádku v dohodnutém termínu a ceně. Z cenových nabídek, které jsme si nechali zpracovat patřila firma pana Vnenka k těm nižním. Kvalita práce je dobrá, po roce užívání nemáme žádné problémy. Při rekonstrukci jsme měli jako dohled stavební dozor a i z jeho strany nebyly k provedeným pracem téměř žádné výhrady. Pokud se v průběhu rekonstrukce vyskytly nějaké problémy nebo změny, bylo vždy možné se s panem Vnenkem velmi rychle domluvit a najít řešení.

Hodnocení
Zadána byla zakázka na kompletní rekonstrukci bytového panelákového jádra, tedy WC + koupelny, bez bourání jádra (betonové). Se stavební firmou byla příkladná domluva, vše bylo dodrženo, s výsledkem jsem moc spokojeni. Po celou dobu realizace byly dodržovány domluvené termíny jednotlivých prací, příkladně po sobě každý den všichni uklízeli a velmi ohleduplní byli k vybavení dalších místností, kde bylo nutné se pohybovat. Prostě po odchodu vždy pořádek. Výsledek je pro nás krásný, změna je obrovská a za vynaložené finance to rozhodně stálo. Nemám s čím srovnávat, žádnou jinou takovou velkou rekonstrukci jsem zatím nerealizovala, ale s firmou, odvedenou prací a výsledkem jsem opravdu spokojeni. Přikládám foto před a po.
Dodavatel

Instalatérské, zednické, obkladačské práce, rekonstrukce bytů
Plzeň
Zadání
Dobrý den, poptávám realizaci rekonstrukce koupelny. Jedná se koupenu v panelovém bytě, jádro je z panelu. Přála bych si jádro z panelu zachovat, tedy nebourat ho. Chtěla bych tedy zazdít dveře z kuchyně (dlouhodobě nevyužívané, zatapetované), položit novou dlažbu a obklady, a to jak v části záchodu, tak koupelny, dát nové umyvadlo s vodovodní baterií a nový záchod, vanu nahradit sprchovým koutem a připravit napojení pračky, kterou bych chtěla i nadále mít v koupelně. Část za záchodem nechám na domluvě s firmou (současně je ze dřeva a s dvířky ke stupačkám), pravděpodobně též nějakým způsobem zazdít. Foto koupelny posílám pro představu její velikosti. Klasická paneláková koupelna, kde se přes záchod chodí do koupelny, kde je umyvadlo a podélně 160 cm vana, dveře do koupelny z kuchyně nevyužívané. Termín realizace září, říjen 2023. Děkuji za nabídky.
Hodnocení
Zadána byla zakázka na kompletní rekonstrukci bytového panelákového jádra, tedy WC + koupelny, bez bourání jádra (betonové). Se stavební firmou byla příkladná domluva, vše bylo dodrženo, s výsledkem jsem moc spokojeni. Po celou dobu realizace byly dodržovány domluvené termíny jednotlivých prací, příkladně po sobě každý den všichni uklízeli a velmi ohleduplní byli k vybavení dalších místností, kde bylo nutné se pohybovat. Prostě po odchodu vždy pořádek. Výsledek je pro nás krásný, změna je obrovská a za vynaložené finance to rozhodně stálo. Nemám s čím srovnávat, žádnou jinou takovou velkou rekonstrukci jsem zatím nerealizovala, ale s firmou, odvedenou prací a výsledkem jsem opravdu spokojeni. Přikládám foto před a po.

Hodnocení
Realizace zakázky byla naprosto skvělá. Od prvního kontaktu až do odvozu posledního odpadu, vše bylo naprosto bezproblémové a nebojíme se použivat superlativa jako fantastické apod. Strávili jsme akcí 5 měscíů, vymysleli jsme si velmi komplikovanou přístavbu/přestavbu a v průběhu ralizace jsme ještě ladili detaily. ASTEM je firma, kterých mnoho není. Toto je naše 3 nemovitost a 6 rekonstrukce, takže již můžeme lecos posoudit. ASTEM od počátku vše výborně koordinoval. Neexistoval jediný pozdní příchod, zpoždění nebo průtahy, vše bylo se subdodavateli výborně komunikováno, stále aktualizováno nejen s ohledem na harmonogram a finanční toky ale i takové detialy jako je např. dovolená atakový ten cvrkot obyčejného rodinného života. Po celou dobu stavby se zde bydlelo s malými dětmi a ASTEM dokázal velmi přirozeně respektovat i tento aspekt. Veškeré práce byly prováděny velice pečlivě, s rozumem a s přidanou hodnotou skutečnosti, kdy někdo myslí i za Vás a snaží se to dělat jako kdyby to bylo u něj doma. Nebyl problém cokoliv předělat, když jsme si vymysleli nějakou změnu za 5 minut 12, nebo někdy i 5 minut po 12... Celkově celá realizace předčila všechna naše očekávání a jen nás utvrdila v tom, že jako u všeho... Nezáleží na národnosti, barvě pleti a vyznání, ale na na lidech jako jednotlivcích a jejich přístupu k tomu, co dělají. Každému bych tuto spolupráci přála, protože stavba jsou nervy už z principu a s ASTEM to opravdu byla taková pohoda, že je mi až líto, že nebudeme na jaře zase něco stavět :-) Velice si vážíme že si ASTEM dali práci s celým naším problematickým projektem, že každý zádrhel ihned komunikovali, řešili, vždy nabídli varianty a přidali zkušenost a odborný náhled a pak se udělalo nejlepší řešení ve smyslu cena - přínos. Vše se udělalo podle harmonogramu, který jsme si na začátku odsouhlasili, cena přesně podle rozpočtu, vícepráce vždy odsouhlaseny předem. Mimochodem výborné ceny...Podtrženo - sečteno, máme nový dům přesně podle našich představ, nad rámec projektu máme několik věcí, které ASTEM vymyslel a zrealizoval. Neumíme si představit lepší výsledek. Závěrem nutno dodat, že nejsme zrovna standardní zákazník, požadujeme skutečně vysokou kvalitu a neakceptujeme poloviční řešení nebo práci ve stylu "to nejde paninko". ASTEM nebylo potřeba nijak zvlášť hlídat, hlídali se v podstatě sami a po pár týdnech bylo jasné, že dělají poctivé řemeslo. Děkujeme ASTEM za vše, protože to co vytvořili je nyní náš domov :-)
Dodavatel
Stavby na klíč, sadrokartonárske práce, úpravy a rekonstrukce bytů a kancelářských prostor, opravy fasád, drobné opravy, provedení prací jednotlivých řemesel, jako jsou práce zednické a obkladačské, malířské.
Jinočany, okr. Praha-západ
Zadání
Máme vydané platné stavební povolení a kompletní projektovou dokumentaci pro přístavbu a přestavbu našeho RD. Jedná se o dvoupatrovou přístavbu rozsahu 2 x 40m2 a současně stavební zásahy do stávajícího domu (změna umístění schodiště, změna příček, dolití stropu, změna vytápění, elektro apod. viz dokumentace). Poptáváme kompletní provedení "na klíč" od hrubé stavby až po veškeré řemeslnické práce v interiérech. Očekávaný začátek realizace je jaro 2017 (cca březen/duben). Požadujeme plynulé provádění prací podle předem daného harmonogramu s důrazem na dodržování termínů. Důvodem je skutečnost, že minimálně po dobu 1. fáze realizace stavby se bude v objektu bydlet s malými dětmi. Nemůžeme si dovolit čekat na dodavatele kvůli jeho vytížení (plánovanému i neplánovanému) na jiných projektech. Základní info je v přiložené prezentaci, další detailní informace na vyžádání obratem dodáme.
Hodnocení
Realizace zakázky byla naprosto skvělá. Od prvního kontaktu až do odvozu posledního odpadu, vše bylo naprosto bezproblémové a nebojíme se použivat superlativa jako fantastické apod. Strávili jsme akcí 5 měscíů, vymysleli jsme si velmi komplikovanou přístavbu/přestavbu a v průběhu ralizace jsme ještě ladili detaily. ASTEM je firma, kterých mnoho není. Toto je naše 3 nemovitost a 6 rekonstrukce, takže již můžeme lecos posoudit. ASTEM od počátku vše výborně koordinoval. Neexistoval jediný pozdní příchod, zpoždění nebo průtahy, vše bylo se subdodavateli výborně komunikováno, stále aktualizováno nejen s ohledem na harmonogram a finanční toky ale i takové detialy jako je např. dovolená atakový ten cvrkot obyčejného rodinného života. Po celou dobu stavby se zde bydlelo s malými dětmi a ASTEM dokázal velmi přirozeně respektovat i tento aspekt. Veškeré práce byly prováděny velice pečlivě, s rozumem a s přidanou hodnotou skutečnosti, kdy někdo myslí i za Vás a snaží se to dělat jako kdyby to bylo u něj doma. Nebyl problém cokoliv předělat, když jsme si vymysleli nějakou změnu za 5 minut 12, nebo někdy i 5 minut po 12... Celkově celá realizace předčila všechna naše očekávání a jen nás utvrdila v tom, že jako u všeho... Nezáleží na národnosti, barvě pleti a vyznání, ale na na lidech jako jednotlivcích a jejich přístupu k tomu, co dělají. Každému bych tuto spolupráci přála, protože stavba jsou nervy už z principu a s ASTEM to opravdu byla taková pohoda, že je mi až líto, že nebudeme na jaře zase něco stavět :-) Velice si vážíme že si ASTEM dali práci s celým naším problematickým projektem, že každý zádrhel ihned komunikovali, řešili, vždy nabídli varianty a přidali zkušenost a odborný náhled a pak se udělalo nejlepší řešení ve smyslu cena - přínos. Vše se udělalo podle harmonogramu, který jsme si na začátku odsouhlasili, cena přesně podle rozpočtu, vícepráce vždy odsouhlaseny předem. Mimochodem výborné ceny...Podtrženo - sečteno, máme nový dům přesně podle našich představ, nad rámec projektu máme několik věcí, které ASTEM vymyslel a zrealizoval. Neumíme si představit lepší výsledek. Závěrem nutno dodat, že nejsme zrovna standardní zákazník, požadujeme skutečně vysokou kvalitu a neakceptujeme poloviční řešení nebo práci ve stylu "to nejde paninko". ASTEM nebylo potřeba nijak zvlášť hlídat, hlídali se v podstatě sami a po pár týdnech bylo jasné, že dělají poctivé řemeslo. Děkujeme ASTEM za vše, protože to co vytvořili je nyní náš domov :-)

Hodnocení
S realizací naprosto nejsem spokojena, nakonec došlo pouze k odstranění plísní ,oprava těchto ploch a natření protiplísňovým nátěrem. Dále oprava zárubní, demontáž a montáž nových prahů - 3 se udělaly, ale nechápu, jak si nikdo nevšiml, že hned oproti vchodových dvěří zůstal nejhorší práh. Parkety jsem nakonec nechala vybrousit a opravit jinou, daleko levnější firmou. Panem Olšavským jsem bla ujištěna, že renovované parkety řádně přikryjí nějakou zvláštní fólií-nestalo se tak a byly celé od barvy, za "speciální fólii si naúčtoval napřed 1000,.Kč, pak jsem dostala slevu 350,-Kč. Vyhozené fólie jsem našla v pytli se sutí a byly to klasické fólie za pár korun z drogerie. Zárubně byly zrenovované tak, jako by je dělalo malé dítě.... Bylo toho mnohem víc, ale nejhorší bylo, že jsme se telefonicky domluvili, že rekonstrukce bude hotová v sobotu 27.1.Takže jsem si na 28.1. domluvila paní na úklid. Nikdo si neumí představit, jaké bylo moje překvapení když jsem přijela, polovina dohodnutých věcí nebyla hotová, všude špína, pytle se sutí a odpadem, takže jsem jela z Brna a paní z domu zbytečně. Pokoušela jsem se s p. O telefonicky spojit, nebral telefon a potom mi zavolal nějaký jeho společník a to dohadování jsme se domluvili, že přijedou ráno v 7 hodin a do 12hodin vše dodělají/potřebovala jsem se vrátit domů do 16.00hod. Přijeli v 8.30, pan O jel nakoupit barvu, dveře ,zrcadlo, atd, takže se začalo pracovat v poledne. Ještě že tam pracoval velice šikovný p. Martin Valeš, jinak bych tam byla ještě do dalšího dne. No a důvod celého zpoždění byla rýmečka pana O a 80%jeho pracovníků. Nějaká slušnost zavolat v sobotu abych přeložila úklid, že ještě není hotovo, tak to nehrozilo. Nevím jestli je to jen proto, že bydlím v Brně a nemohla jsem si na stavbu dohlížet, ale tut "firmu " již nikdy. Pan O hlavně hodně mluví, takže se tím snaží vše tzv.OKECAT. Závady se vyskytly, i když jsem podepsala protokol, kde je zahájení a dokončení vyškrtnutý. První cena byla 49 000, druhá 37440, a nakonec nám platit 33780,-Kč. Ještě než jsem odjela, tak jsem zjistila, že nové zrcadlo za 559,- a jeho montáž za 300,- je v rohu 2cm uštípnuté. 23.2.2018 Rozhodně nesouhlasím s vyjádřením p. Olšavského na moje hodnocení. NEJSOU TO VÝMYSLY A LŽI, ale pravda. Obrázek si mlže každý udělat sám s fotografií, které přikládám. F1-po odstranění staré garnýže zůstal černá flek a nikdo nevěděl co s ním. F2-zkouška barvy na zeď, která se malovala až v pondělí 29.1. a p. O tvrdil, že se tato barevná zeď malovat neměla a přitom byla zahrnuta ve faktuře. Výsledek po zaschnutí malby je na F9-samý flek. F3,4,5,6-takto vypadala předsíň 28.1. v poledne, kdy p.O věděl, že přijdeme byt uklízet. A to mělo být vše hotovo!!!!! F7-práh na WC hned oproti vchodovým dveřím. Ač byl vyhnilý, černý a na očích každému kdo do bytu vstoupil, p.O ho nevyměnil, protože nebyl v objednávce. První den neustále volal a dolaďovali jsme co je ještě potřeba, ale teď nevolal/protože tam několik dní nebyl/ F8-staré dveře od koupelny, které měly být vyměněny za nové a jak psal v mailu 21.1. že vše na rekonstrukci je nakoupeno. Nebylo a dveře se kupovaly až 29.1. F10-nové zrcadlo, na kterém při montáži uštípli rožek a nikdo se neobtěžoval mě na to upozornit. Určitě to p. O věděl, protože když odje a já mu ohledně zrcadla volala, hned mi řekl, že mi ho odečte z ceny. Takže Já lhář rozhodně nejsem a udivuje mě, jak se p. Olšavský vůbec dovoluje takhle o mně vyjadřovat. A ještě jedna věc me není jasná. Zálohu a konečné vyúčtování jsem posílala na jím zaslaný účet, který není jeho,ale jeho údajného společníka. Nikde va výpisu firem jsem nenašla, že by společníka měl. Více se již k tomuto člověku nechci vyjadřovat. Obrázek si udělejte sami.
Dodavatel

Provádíme veškeré stavební práce na klíč, se specializací na výškové práce, bytová jádra, renovace omítek, pokládky podlah, atd. Vždy v perfektní kvalitě, v co nejkratším termínu je to možné, a hlavně za rozumné peníze.
Praha
Zadání
Demontáž staré a montáž nové kuch. linky, malování včetně úpravy děr ve zdi, montáž nových dveří - 3x, položení podlahové krytiny - 2x 16m2 a 1x 4m do předsíně.
Hodnocení
S realizací naprosto nejsem spokojena, nakonec došlo pouze k odstranění plísní ,oprava těchto ploch a natření protiplísňovým nátěrem. Dále oprava zárubní, demontáž a montáž nových prahů - 3 se udělaly, ale nechápu, jak si nikdo nevšiml, že hned oproti vchodových dvěří zůstal nejhorší práh. Parkety jsem nakonec nechala vybrousit a opravit jinou, daleko levnější firmou. Panem Olšavským jsem bla ujištěna, že renovované parkety řádně přikryjí nějakou zvláštní fólií-nestalo se tak a byly celé od barvy, za "speciální fólii si naúčtoval napřed 1000,.Kč, pak jsem dostala slevu 350,-Kč. Vyhozené fólie jsem našla v pytli se sutí a byly to klasické fólie za pár korun z drogerie. Zárubně byly zrenovované tak, jako by je dělalo malé dítě.... Bylo toho mnohem víc, ale nejhorší bylo, že jsme se telefonicky domluvili, že rekonstrukce bude hotová v sobotu 27.1.Takže jsem si na 28.1. domluvila paní na úklid. Nikdo si neumí představit, jaké bylo moje překvapení když jsem přijela, polovina dohodnutých věcí nebyla hotová, všude špína, pytle se sutí a odpadem, takže jsem jela z Brna a paní z domu zbytečně. Pokoušela jsem se s p. O telefonicky spojit, nebral telefon a potom mi zavolal nějaký jeho společník a to dohadování jsme se domluvili, že přijedou ráno v 7 hodin a do 12hodin vše dodělají/potřebovala jsem se vrátit domů do 16.00hod. Přijeli v 8.30, pan O jel nakoupit barvu, dveře ,zrcadlo, atd, takže se začalo pracovat v poledne. Ještě že tam pracoval velice šikovný p. Martin Valeš, jinak bych tam byla ještě do dalšího dne. No a důvod celého zpoždění byla rýmečka pana O a 80%jeho pracovníků. Nějaká slušnost zavolat v sobotu abych přeložila úklid, že ještě není hotovo, tak to nehrozilo. Nevím jestli je to jen proto, že bydlím v Brně a nemohla jsem si na stavbu dohlížet, ale tut "firmu " již nikdy. Pan O hlavně hodně mluví, takže se tím snaží vše tzv.OKECAT. Závady se vyskytly, i když jsem podepsala protokol, kde je zahájení a dokončení vyškrtnutý. První cena byla 49 000, druhá 37440, a nakonec nám platit 33780,-Kč. Ještě než jsem odjela, tak jsem zjistila, že nové zrcadlo za 559,- a jeho montáž za 300,- je v rohu 2cm uštípnuté. 23.2.2018 Rozhodně nesouhlasím s vyjádřením p. Olšavského na moje hodnocení. NEJSOU TO VÝMYSLY A LŽI, ale pravda. Obrázek si mlže každý udělat sám s fotografií, které přikládám. F1-po odstranění staré garnýže zůstal černá flek a nikdo nevěděl co s ním. F2-zkouška barvy na zeď, která se malovala až v pondělí 29.1. a p. O tvrdil, že se tato barevná zeď malovat neměla a přitom byla zahrnuta ve faktuře. Výsledek po zaschnutí malby je na F9-samý flek. F3,4,5,6-takto vypadala předsíň 28.1. v poledne, kdy p.O věděl, že přijdeme byt uklízet. A to mělo být vše hotovo!!!!! F7-práh na WC hned oproti vchodovým dveřím. Ač byl vyhnilý, černý a na očích každému kdo do bytu vstoupil, p.O ho nevyměnil, protože nebyl v objednávce. První den neustále volal a dolaďovali jsme co je ještě potřeba, ale teď nevolal/protože tam několik dní nebyl/ F8-staré dveře od koupelny, které měly být vyměněny za nové a jak psal v mailu 21.1. že vše na rekonstrukci je nakoupeno. Nebylo a dveře se kupovaly až 29.1. F10-nové zrcadlo, na kterém při montáži uštípli rožek a nikdo se neobtěžoval mě na to upozornit. Určitě to p. O věděl, protože když odje a já mu ohledně zrcadla volala, hned mi řekl, že mi ho odečte z ceny. Takže Já lhář rozhodně nejsem a udivuje mě, jak se p. Olšavský vůbec dovoluje takhle o mně vyjadřovat. A ještě jedna věc me není jasná. Zálohu a konečné vyúčtování jsem posílala na jím zaslaný účet, který není jeho,ale jeho údajného společníka. Nikde va výpisu firem jsem nenašla, že by společníka měl. Více se již k tomuto člověku nechci vyjadřovat. Obrázek si udělejte sami.
Načítám recenze…
Poptávku zadáte zdarma. Ověření řemeslníci se vám ozvou sami a vy až ze 4 nabídek vyberete tu nejlepší.
Kolik to bude stát
Vše o tématu
Načítám články…




Jak se vyhnout fušerům
Každý měsíc e-mail plný inspirace přímo do vaší schránky
Může vás zajímat




