Využijte rychlé přihlášení nebo se registrujte




578 firem
Získejte nabídky zdarma
Víme, kdo je dobrý

Hodnocení
S firmou REAL TREND jsme byli velmi spokokeni. Vzhledem ke složitosti projektu doporučili ke spolupráci výborného statika, se kterým pan stavitel Holešovský podrobně konzultoval všechna technická řešení. V případě jakýchkoli pochybností volali a vše jsme odsouhlasili po telefonu nebo u složitějších situací osobně na stavbě. Také často dokázali poradit vhodnější řešení, než bylo původně v projektu. Celkově byla komunikace bezproblémová, řekla bych, že jsme si od počátku navzájem důvěřovali a nezklamali jsme se. Při realizaci došlo k několika chybám, které byly ale po mém upozornění rychle odstraněny. Zpočátku byl trochu problém s termíny, což bylo částečně způsobeno zpožděným dodáváním projektové dokumentace, částečně menším pracovním nasazením, takže se realizace oproti původní domluvě trochu protáhla (také díky zpoždění subdodavatelů, což firma hůř ovlivňuje). Poměr cena/výkon nedokážu kvalifikovaně posoudit, fakturovali jsme dle domluvy po částech podle dokončených prací. Závady se po pár měsících zatím neobjevily a doufám, že to tak zůstane. Firma REAL TREND nás při výběru dodavatele přesvědčila tím, že brala rekonstrukci velmi zodpovědně. Realizace byla poměrně složitá, staticky náročná a navíc na malém prostoru. Setkali jsme se s profesionálním jednáním i prací, takže můžeme firmu jen doporučit.
Dodavatel
Stavební firmy - rekonstrukce
Brno
Zadání
Rekonstrukce řadového RD ze 30. let v Brně. Dům je zděný z cihel, trámové stropy, sedlová střecha. Poptáváme stavební práce na hrubé stavbě: přebourání několika otvorů v zadní fasádě (podepření, vyzdění nových pilířků, vložení ocelových nosníků nad nové otvory); přezdění části nosné vnitřní zdi; vložení několika dřevěných trámů a ocelových nosníků v úrovni stropů, které budou vynášet příčky v dalším podlaží; vyzdění nových příček; vybourání stávajícího dřevěného schodiště a provedení nového monolitického žb schodiště; přístavba ve dvorní části. Plánovaný termín realizace je co nejdříve s ohledem na počasí, nejpozději jaro 2017.
Hodnocení
S firmou REAL TREND jsme byli velmi spokokeni. Vzhledem ke složitosti projektu doporučili ke spolupráci výborného statika, se kterým pan stavitel Holešovský podrobně konzultoval všechna technická řešení. V případě jakýchkoli pochybností volali a vše jsme odsouhlasili po telefonu nebo u složitějších situací osobně na stavbě. Také často dokázali poradit vhodnější řešení, než bylo původně v projektu. Celkově byla komunikace bezproblémová, řekla bych, že jsme si od počátku navzájem důvěřovali a nezklamali jsme se. Při realizaci došlo k několika chybám, které byly ale po mém upozornění rychle odstraněny. Zpočátku byl trochu problém s termíny, což bylo částečně způsobeno zpožděným dodáváním projektové dokumentace, částečně menším pracovním nasazením, takže se realizace oproti původní domluvě trochu protáhla (také díky zpoždění subdodavatelů, což firma hůř ovlivňuje). Poměr cena/výkon nedokážu kvalifikovaně posoudit, fakturovali jsme dle domluvy po částech podle dokončených prací. Závady se po pár měsících zatím neobjevily a doufám, že to tak zůstane. Firma REAL TREND nás při výběru dodavatele přesvědčila tím, že brala rekonstrukci velmi zodpovědně. Realizace byla poměrně složitá, staticky náročná a navíc na malém prostoru. Setkali jsme se s profesionálním jednáním i prací, takže můžeme firmu jen doporučit.

Hodnocení
Dobrý den, Na Vašem portále jsem zadala poptávku na opravu hospodářské budovy, srovnání svahu a postavení nové zídky. Ozvalo se pět zájemců. Po výběru nabídek jsem se nakonec rozhodla pro pana Jiřího Krause. Přestože mi neposlal podrobný rozpočet a ani smlouvu, byl pro mě cenově nepřijatelnější. Jeho „rozpočet“ se skládal ze tří položek: částka za materiál, částka za práci a suma za dopravu. Na dotaz, zda mi pošle položkový rozpočet reagoval, že to tak posílám všem a jestli se mi to nelíbí, ať se vezmu někoho jiného. Požadoval zálohu 70 %, tu jsem mu poslala. První práce započaly odstraněním svahu bagrem, zbourání starého tarasu a vybagrování základu na novou zeď. Přestože byl u těchto prací a chtěl na ně dohlížet, na 14 m dlouhou zeď se vybagrovalo 30 tun hlíny. Uložení a odvoz takového množství hlíny na skládku, 5.5 hodin práce bagru se zbytečně vyšplhala na 30 tis. Myslí, že kdyby pan Kraus opravdu na zemní práce dohlížel, mohla jsem zaplatit polovinu. Potom pan Kraus pokračoval s pracemi na hospodářské budově, kdy vyboural zeď, zazdíval dveře, vyřezával beton pro nové dveře. Když udělal tuto práci, poslal mailem kolik stál materiál, práce a doprava a chtěl další peníze. Tak se to opakovalo ještě jednou. Na připraveném základu pro novou zeď si připravil ztracené bednění. Na novou zeď pan Kraus nakoupil mnou vybrané pohledové tvárnice, kdy cena za kus byla 193 Kč. Za tyto tvárnice jsem zaplatila 35 tis. A začal stavět zeď. Od samého začátku měl chybně založený základ ze ztraceného bednění, tak je výsledná část zdi postavená ve všech směrech křivě, jednotlivé řady se vlní a asi 20ks tvárnic jsou polité vyteklým betonem. Vše máme nafoceno. Pozvala jsem si pana Krause, ten chybu uznal a domluvili jsme se, že celou stěnu zbourá a postaví novou. Protože byla zeď prolitá betonem spolu s železnými tyčemi nešla zbourat, aniž by se tvárnice nezničily. To pana Krause nenapadlo? Jako levnější možnost jsem si vybrala obklad, kterým by tuto nepovedenou zeď opravil, s tím souhlasil. Asi po týdnu mi zavolal, jestli jsem objednala už obklad na zeď, že chce u mě už skončit a pokračovat i jinde. A že mu mám poslat dalších 35 tis. na materiál. Reagovala jsem, že nic objednávat nebudu, že obklad má zaplatit a zeď postavit zadarmo, a já pošlu peníze jenom na další materiál. Chtěla jsem položkový rozpočet na materiál, který bude ještě potřeba, jednalo se pletivo, sloupky, beton… Řekl, že na to nemá čas a že udělá vyúčtování až nakonec a cenu za obklad mi odečte. S tím jsem nesouhlasila. Je to už 14 dní, co uznal chybu a souhlasil, že zeď opraví, od té doby nepokračuje a čeká na další peníze?? Moc ráda bych měla vše už hotové, práce započaly už 17.4. a jak to vypadá, bohužel, asi hned tak hotovo nebude!? Myslím, že pan Kraus dostal dost přiležitostí, aby svou chybu napravil. Dnes se měl ozvat nebo pokračovat, bohužel, nestalo se tak. Proto píši tuto zápornou recenzi a věřím, že zakázku dokončí, aby si napravil pověst. Pokud zakázku dokončí a vše opraví, jak jsme se dohodli, velice ráda pošlu nové fotky. Ještě bych chtěla uvést, že ostatní práce, jako vybourání zdi, zazdění dveří a další práce vcelku provedl v pořádku. Pro představu posílám fotky nepovedené zdi... Po této poslední recenzi přijel pan Kraus a pokračoval v opravě nepovedené zdi. Zeď dostavěl zbytkem tvárnic a ztraceným bednením, na celou zeď dal perlinku, kterou natáhl lepidlem. Po té zabetonoval sloupky. Když jsem viděla, co provedl dál s touto zdi, (viz foto), napsala jsem mu, že už nechci, aby pokračoval, a zaplatil mi malou čast za takto zpackanou zeď. Vrchni část zdi je zalitá betonem, který se dá lehce vydrobit prstem a sloupky jsou kuriozně rozmístěné po celé délce zdi. Vůbec netuším jak na takto rozmístněné sloupky chtěl pan Kraus natáhnout pletivo? Od té doby pan Kraus nereagoval a stále nereaguje na maily, s výjimkou toho, kdy přelezl přes zamčený plot a zboural palisády, které před tím zabetonoval. Toto není v žádném případě profesionální jednání, nikomu bych takového "řemeslníka" nedoporučila. A podle špatně odvedené práci bych soudila, že takovou zeď nikdy nestavěl. Už od samého začátku ji nenapravitelně odfákl a pokazil tak drahý, kvalitní materiál za 35 tis. Nezbývá nic jiného než se obrátit na další instituce jako je finanční a živnostenský úřad a na soud.
Dodavatel

Stavebni prace od A do Z, stehovani, udrzba travniku.
Dukovany, okr. Třebíč
Zadání
Oprava omítky, obložení soklu u hospodářské budovy o velikosti 3x9m a zbourání 14m betonového tarasu pod plotem a postavení nového plotu z tvárnic včetně sloupků a natažení plotového pletiva a stínící plotové tkaniny. A odkopání svahu před plotem. Započetí prací co nejdříve.
Hodnocení
Dobrý den, Na Vašem portále jsem zadala poptávku na opravu hospodářské budovy, srovnání svahu a postavení nové zídky. Ozvalo se pět zájemců. Po výběru nabídek jsem se nakonec rozhodla pro pana Jiřího Krause. Přestože mi neposlal podrobný rozpočet a ani smlouvu, byl pro mě cenově nepřijatelnější. Jeho „rozpočet“ se skládal ze tří položek: částka za materiál, částka za práci a suma za dopravu. Na dotaz, zda mi pošle položkový rozpočet reagoval, že to tak posílám všem a jestli se mi to nelíbí, ať se vezmu někoho jiného. Požadoval zálohu 70 %, tu jsem mu poslala. První práce započaly odstraněním svahu bagrem, zbourání starého tarasu a vybagrování základu na novou zeď. Přestože byl u těchto prací a chtěl na ně dohlížet, na 14 m dlouhou zeď se vybagrovalo 30 tun hlíny. Uložení a odvoz takového množství hlíny na skládku, 5.5 hodin práce bagru se zbytečně vyšplhala na 30 tis. Myslí, že kdyby pan Kraus opravdu na zemní práce dohlížel, mohla jsem zaplatit polovinu. Potom pan Kraus pokračoval s pracemi na hospodářské budově, kdy vyboural zeď, zazdíval dveře, vyřezával beton pro nové dveře. Když udělal tuto práci, poslal mailem kolik stál materiál, práce a doprava a chtěl další peníze. Tak se to opakovalo ještě jednou. Na připraveném základu pro novou zeď si připravil ztracené bednění. Na novou zeď pan Kraus nakoupil mnou vybrané pohledové tvárnice, kdy cena za kus byla 193 Kč. Za tyto tvárnice jsem zaplatila 35 tis. A začal stavět zeď. Od samého začátku měl chybně založený základ ze ztraceného bednění, tak je výsledná část zdi postavená ve všech směrech křivě, jednotlivé řady se vlní a asi 20ks tvárnic jsou polité vyteklým betonem. Vše máme nafoceno. Pozvala jsem si pana Krause, ten chybu uznal a domluvili jsme se, že celou stěnu zbourá a postaví novou. Protože byla zeď prolitá betonem spolu s železnými tyčemi nešla zbourat, aniž by se tvárnice nezničily. To pana Krause nenapadlo? Jako levnější možnost jsem si vybrala obklad, kterým by tuto nepovedenou zeď opravil, s tím souhlasil. Asi po týdnu mi zavolal, jestli jsem objednala už obklad na zeď, že chce u mě už skončit a pokračovat i jinde. A že mu mám poslat dalších 35 tis. na materiál. Reagovala jsem, že nic objednávat nebudu, že obklad má zaplatit a zeď postavit zadarmo, a já pošlu peníze jenom na další materiál. Chtěla jsem položkový rozpočet na materiál, který bude ještě potřeba, jednalo se pletivo, sloupky, beton… Řekl, že na to nemá čas a že udělá vyúčtování až nakonec a cenu za obklad mi odečte. S tím jsem nesouhlasila. Je to už 14 dní, co uznal chybu a souhlasil, že zeď opraví, od té doby nepokračuje a čeká na další peníze?? Moc ráda bych měla vše už hotové, práce započaly už 17.4. a jak to vypadá, bohužel, asi hned tak hotovo nebude!? Myslím, že pan Kraus dostal dost přiležitostí, aby svou chybu napravil. Dnes se měl ozvat nebo pokračovat, bohužel, nestalo se tak. Proto píši tuto zápornou recenzi a věřím, že zakázku dokončí, aby si napravil pověst. Pokud zakázku dokončí a vše opraví, jak jsme se dohodli, velice ráda pošlu nové fotky. Ještě bych chtěla uvést, že ostatní práce, jako vybourání zdi, zazdění dveří a další práce vcelku provedl v pořádku. Pro představu posílám fotky nepovedené zdi... Po této poslední recenzi přijel pan Kraus a pokračoval v opravě nepovedené zdi. Zeď dostavěl zbytkem tvárnic a ztraceným bednením, na celou zeď dal perlinku, kterou natáhl lepidlem. Po té zabetonoval sloupky. Když jsem viděla, co provedl dál s touto zdi, (viz foto), napsala jsem mu, že už nechci, aby pokračoval, a zaplatil mi malou čast za takto zpackanou zeď. Vrchni část zdi je zalitá betonem, který se dá lehce vydrobit prstem a sloupky jsou kuriozně rozmístěné po celé délce zdi. Vůbec netuším jak na takto rozmístněné sloupky chtěl pan Kraus natáhnout pletivo? Od té doby pan Kraus nereagoval a stále nereaguje na maily, s výjimkou toho, kdy přelezl přes zamčený plot a zboural palisády, které před tím zabetonoval. Toto není v žádném případě profesionální jednání, nikomu bych takového "řemeslníka" nedoporučila. A podle špatně odvedené práci bych soudila, že takovou zeď nikdy nestavěl. Už od samého začátku ji nenapravitelně odfákl a pokazil tak drahý, kvalitní materiál za 35 tis. Nezbývá nic jiného než se obrátit na další instituce jako je finanční a živnostenský úřad a na soud.
Hodnocení
Realizace dopadla na výbornou, sice se trochu protáhla (dovolená, subdodavatelské zpoždění), ale výsledek za to stál. Na všem se dalo domluvit, oceňuji to, že obklady a dlažbu se mnou jeli vybírat do obchodu, což mě překvapilo a potěšilo. Cena byla dodržena přesně, vše bylo konzultováno dopředu. Firmu doporučuji a jsem ráda, že jsme se nakonec rozhodli pro celkovou rekonstrukci jádra touto firmou a ne jen původně zamýšlenou zakázkou na vybourání zárubní a položení podlahy (podlahu nakonec dělá jiná firma a lituji, že ji stavební firma Ing. Josef Nedělník, s.r.o nedělá taky). Vše po sobě uklidili a byt a dílo předali čisté.
Dodavatel
Kompletní rekonstrukce bytu, rekonstrukce bytových jader a koupelen, služby bytového architekta, veškeré zednické a obkladačské práce, elektro, vodo-instalo, podlahářské a malířské práce, interiérové dveře, topení a plyn.
Brno
Zadání
termín co nejdřív, na podlaze v pokoji je nalepené lino - potřebujeme ho zlikvidovat, dveře se budou osazovat později v rámci rekonstrukce jádra (říjen)
Hodnocení
Realizace dopadla na výbornou, sice se trochu protáhla (dovolená, subdodavatelské zpoždění), ale výsledek za to stál. Na všem se dalo domluvit, oceňuji to, že obklady a dlažbu se mnou jeli vybírat do obchodu, což mě překvapilo a potěšilo. Cena byla dodržena přesně, vše bylo konzultováno dopředu. Firmu doporučuji a jsem ráda, že jsme se nakonec rozhodli pro celkovou rekonstrukci jádra touto firmou a ne jen původně zamýšlenou zakázkou na vybourání zárubní a položení podlahy (podlahu nakonec dělá jiná firma a lituji, že ji stavební firma Ing. Josef Nedělník, s.r.o nedělá taky). Vše po sobě uklidili a byt a dílo předali čisté.

Hodnocení
Námi požadovaná rekonstrukce bytu dopadla na výbornou a největší díl zásluhy na tom má pan Hanzlík a jeho kolegové. Spolupráce v průběhu rekonstrukce neměla jedinou chybu, pan Hanzlík byl na stavbě každý den a průběžně jsme se domlouvali co a jak udělat a vyřešit, protože jedna věc je idealizovaný plán a návrh a druhá je jej realizovat. V tomto ohledu pánové odvedli naprosté maximum a vždy směrem k naší spokojenosti (ikdyž jsme se jim občas svépomocně motali pod rukama). Všechny nejasnosti či detaily se povedlo zdárně vyřešit a dotáhnout do výborného konce. Vzhledem k tomu, že byt se nachází v bytovém domě, tak je nutné zmínit i pochvaly od ostatních obyvatel domu, že v domě v průběhu rekonstrukce bylo vždy čisto a uklizeno a také, že harmonogram prací se upravil tak aby hlučné práce nerušily malé děti apod., což u podobných akcí rozhodně nebývá zvykem. Plánovanou zcela reálně nastavenou cenu za rekonstrukci se povedlo, i přes nárůsty cen materiálů a za pochodu prováděných úprav, udržet v původně plánovaném rozpočtu, což lze považovat za malý zázrak (a taky mnoho skvělých rad pana Hanzlíka, kde připlatit a kde zbytečně neutrácet) a jsme za to nesmírně vděční. Pana Hanzlíka a jeho firmu jednoznačně doporučujeme všem, kteří chtějí profesionální kvalitu a lidský přístup. Ve škole by od nás dostali určitě 1*, tady dáváme všechny dostupně hvězdy.
Dodavatel

rekonstrukce, renovace, přestavby, zednické práce, bourací práce, vyklízení bytů, obkladačské práce, malířské a natěračské práce, sádrokartonářské práce, stavební práce na klíč.
Brno
Zadání
Dobrý den, rádi bychom provedli kompletní rekonstrukci bytu 3+1 v panelovém domě v Brně - Žabovřeskách na ulici Poznaňská ve 4.np (pod střechou). Byt je v původním stavu a aktuálně prázdný. V rámci rekonstrukce uvažujeme i nad možnou změnou dispozice na 4+kk, v prvním kole bychom potřebovali vytvořit projekt / vizualizaci. Byt potřebuje kompletní rekonstrukci, tj. nové jádro, rozvody, podlahy (preventivně odhlučnit), podhledy (vč. izolace), omítky, dveře, okna... prostě úplně všechno. Rádi bychom znali přibližné ceny a termíny.
Hodnocení
Námi požadovaná rekonstrukce bytu dopadla na výbornou a největší díl zásluhy na tom má pan Hanzlík a jeho kolegové. Spolupráce v průběhu rekonstrukce neměla jedinou chybu, pan Hanzlík byl na stavbě každý den a průběžně jsme se domlouvali co a jak udělat a vyřešit, protože jedna věc je idealizovaný plán a návrh a druhá je jej realizovat. V tomto ohledu pánové odvedli naprosté maximum a vždy směrem k naší spokojenosti (ikdyž jsme se jim občas svépomocně motali pod rukama). Všechny nejasnosti či detaily se povedlo zdárně vyřešit a dotáhnout do výborného konce. Vzhledem k tomu, že byt se nachází v bytovém domě, tak je nutné zmínit i pochvaly od ostatních obyvatel domu, že v domě v průběhu rekonstrukce bylo vždy čisto a uklizeno a také, že harmonogram prací se upravil tak aby hlučné práce nerušily malé děti apod., což u podobných akcí rozhodně nebývá zvykem. Plánovanou zcela reálně nastavenou cenu za rekonstrukci se povedlo, i přes nárůsty cen materiálů a za pochodu prováděných úprav, udržet v původně plánovaném rozpočtu, což lze považovat za malý zázrak (a taky mnoho skvělých rad pana Hanzlíka, kde připlatit a kde zbytečně neutrácet) a jsme za to nesmírně vděční. Pana Hanzlíka a jeho firmu jednoznačně doporučujeme všem, kteří chtějí profesionální kvalitu a lidský přístup. Ve škole by od nás dostali určitě 1*, tady dáváme všechny dostupně hvězdy.

Hodnocení
Rád bych se podělil o naše zkušenosti s firmou SBP Holding, která se postarala o kompletní rekonstrukci našeho bytu. Musím říct, že jsme s průběhem prací skutečně spokojení. Komunikace s jednateli a vedoucím stavby byla úžasná od začátku do konce. Jednatelé z této stavební firmy ukázali, že mají opravdové odborné znalosti a provedli každou fázi rekonstrukce s precizností. Výsledek jejich práce je opravdu skvělý a všechno bylo hotovo dle domluvy. Potěšila nás jejich pozornost k detailům a snaha zajistit, abychom byli s výsledkem opravdu spokojeni. Jedinou negativní zkušeností byla práce subdodavatele (ELPRO profi s.r.o.), který se staral o instalaci elektřiny. Jejich spolupráce nebyla profesionální a museli jsme ji několikrát opravovat. Naštěstí se jednatelé k této situaci postavili odpovědně a snažili se vyřešit veškeré problémy co nejrychleji. Celkově stavební firma projevila vynikající profesionální přístup a naši rekonstrukci provedla s vysokou kvalitou, která odpovídala našim představám. S čistým svědomím bychom tuto firmu doporučili, s malým upozorněním na případného subdodavatele ELPRO profi s.r.o. a jejich instalace elektřiny. Děkujeme!
Dodavatel

Společnost SBP holding a.s. vznikla v roce 2017. Jsme plně vybavená stavební společnost s vlastním technickým zázemím, moderními stroji a profesionálním týmem. Naší velkou výhodou je, že zaměstnáváme všechny klíčové profese přímo u nás – zedníky, elektrikáře, instalatéry, tesaře i fasádníky. Díky tomu dokážeme zajistit plynulý průběh stavby, rychlou koordinaci prací a vysokou kvalitu provedení, aniž bychom byli závislí na externích dodavatelích. Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně a věnujeme se mu na 100 %. Provázíme ho stavebním procesem od začátku do konce – od základové desky až po našroubování poslední žárovky. Naším cílem je spolehlivě a precizně proměnit jeho představy ve skutečnost.
Brno
Zadání
Dobrý den, obracím se na Vás ohledně poptávky možnosti kompletní rekonstrukce bytu na ulici Preslova v Pisárkách (Brno). Jedná se o přízemní byt o rozloze 54m2, ve kterém bychom rádi provedli kompletní rekonstrukci včetně elektroinstalace, rozvodů vody, nových příček, konstrukce koupelny a event. kuchyně (okna jsou již hotová). Projekt připravujeme s architektem (Ing. Arch. Jan Blažek). Měli bychom zájem o zahájení rekonstrukce ideálně v říjnu/listopadu tohoto roku, nicméně si uvědomujeme aktuální situaci s termíny. Rádi bychom však do konce jara následujícího roku měli byt obyvatelný. Chtěl bych Vás poprosit o vyjádření, zda je tento časový interval pro Vás možný a event. rámcovou cenovou nabídku.
Hodnocení
Rád bych se podělil o naše zkušenosti s firmou SBP Holding, která se postarala o kompletní rekonstrukci našeho bytu. Musím říct, že jsme s průběhem prací skutečně spokojení. Komunikace s jednateli a vedoucím stavby byla úžasná od začátku do konce. Jednatelé z této stavební firmy ukázali, že mají opravdové odborné znalosti a provedli každou fázi rekonstrukce s precizností. Výsledek jejich práce je opravdu skvělý a všechno bylo hotovo dle domluvy. Potěšila nás jejich pozornost k detailům a snaha zajistit, abychom byli s výsledkem opravdu spokojeni. Jedinou negativní zkušeností byla práce subdodavatele (ELPRO profi s.r.o.), který se staral o instalaci elektřiny. Jejich spolupráce nebyla profesionální a museli jsme ji několikrát opravovat. Naštěstí se jednatelé k této situaci postavili odpovědně a snažili se vyřešit veškeré problémy co nejrychleji. Celkově stavební firma projevila vynikající profesionální přístup a naši rekonstrukci provedla s vysokou kvalitou, která odpovídala našim představám. S čistým svědomím bychom tuto firmu doporučili, s malým upozorněním na případného subdodavatele ELPRO profi s.r.o. a jejich instalace elektřiny. Děkujeme!
Hodnocení
S výsledkem rekonstrukce našeho bytu jsme velice spokojeni. Termín byl dodržen i přes některé naše doplňující přání v průběhu stavby. Komunikace s panem Laukem byla skvělá, dokázal nám poradit a měl věcné připomínky. Bez obav bych tuto firmu doporučil svým přátelům. Cena odpovídala kvalitě odvedené práce.
Dodavatel

Realizujeme kompletní rekonstrukce interiérů domů a bytů na klíč. Nabízíme instalaci obkladů a dlažeb, rekonstrukce rozvodů instalací (elektro, voda, topení, plyn), včetně komplexní dodávky materiálu. Zajistíme výrobu vestavného nábytku a kuchyní, dodávku obložkových zárubní a dveří, montáž a dodávku podlahových krytin. Nabízíme monolitické stropy rodinných domů, výstavbu obvodových stěn a příček, opěrných zdí.
Brno
Zadání
Poptávám rekonstrukci bytového jádra v panelovém bytě 3+1 ve 3. patře bez výtahu. Jedná se o vybourání stávajícího umakartového jádra, vyzdění Ytongem nebo jiným obdobným materiálem, včetně zazdnění současné chodničky do kuchyně z předsíně a využití tak tohoto prostoru na zvětšení koupelny. V koupelně vyzděný sprchový kout, dvě umyvadla. Pro pračku vytvořit místo na WC. Ve vrchní části koupelny umístit luxfery, aby bylo větší světlo.Vstup na WC a do koupelny řešit zasouvacími dveřmi. Vstup do kuchyně by měl být pouze z obývacího pokoje. Pokládka dlažby v předsíni i kuchyni, sádrokartonové podhledy s bodovkami v předsíni, koupelně i kuchyni. V předsíní zasekat do zdi el. rozvody-nyní v lištách a vyměnit staré jističe. V kuchyni vybourání panelu u spižírny,příprava pro rohovou kuchyňskou linku s myčkou, místo plynu bude indukční deska a el. trouba. Odstranění 4 ks kovových zárubní v bytě a zapravení otvorů-na montáž nových dveří včetně zárubní.
Hodnocení
S výsledkem rekonstrukce našeho bytu jsme velice spokojeni. Termín byl dodržen i přes některé naše doplňující přání v průběhu stavby. Komunikace s panem Laukem byla skvělá, dokázal nám poradit a měl věcné připomínky. Bez obav bych tuto firmu doporučil svým přátelům. Cena odpovídala kvalitě odvedené práce.

Hodnocení
Rekonstrukce bytu 3+1 s firmou pana Petra Hulánka. 1. Výborná komunikace zhotovitele od prvního jednání o rozsahu prací až po předání hotové rekonstrukce bytu. 2. Práce byli provedeny v dohodnutém termínu dle smlouvy, a to i přes zvětšený rozsah rekonstrukce, než byl původně dohodnutý. 3. Kvalita realizovaných prací byla na velmi dobré úrovni. Za celou dobu rekonstrukce jsme neřešili žádné zásadní nedostatky v kvalitě prací. Všichni pracovníci od pana Hulánka mě dokázali vysvětlit přesně co a jak budou realizovat a dokázali odpovědět na všechny moje dotazy, a to vypovídá o dobré kvalitě zhotovitele. Doufám, že kvalitu prací budu hodnotit stejně dobře i například za dva roky užívání bytu. Pro všechny další zájemce: Jelikož i já pracuji ve stavebnictví tak vím, že každá stavba/rekonstrukce přináší vždy ve svém průběhu komplikace (technické, časové, finanční,…) a při řešení těchto problémů se pozná jakou kvalitu má zhotovitel, ale zároveň i objednatel. A přesně v těchto situacích mě pan Hulánek přesvědčil o svých kvalitách, vždy ihned informoval o vzniklé situaci, dokázal daný problém srozumitelně vysvětlit a technicky ho vyřešit. S firmou pana Hulánka jsem byl spokojen a všem zájemcům mohu opravdu doporučit.
Dodavatel
Zedníci-obkladač REKONSTRUKCE BYTŮ NA "KLÍČ" (BYTOVÁ JÁDRA,ELEKTROINSTALACE, VODOINSTALACE, PODLAHY VČ. VINYLOVÉ, DVEŘE+ZÁRUBNĚ OBLOŽKOVÉ, SDK PODHLEDY, ŠTUKOVÉ OMÍTKY, VÝMALBA)
Brno
Zadání
Mám zájem o rekonstrukce původního bytového jádra, kuchyně. Jedná se o byt v Brně - Bystrc ul. Teyschlova, 3+1 80m2 4. patro panelového domu s výtahem. Rekonstrukce koupelny + záchod - vybourání původních konstrukcí - vyzdění nového jádra - nové rozvody odpadů, vody, elektriky - nové zařizovací předměty - dlažby, obklady - osvětlení Rekonstrukce kuchyně - likvidace původní kuchyňské linky - nové rozvody (elektro, voda, odpad) - nová kuchyňská linka - nová podlaha, obklady za linkou Realizace rekonstrukce v nejbližším možném volném termínu.
Hodnocení
Rekonstrukce bytu 3+1 s firmou pana Petra Hulánka. 1. Výborná komunikace zhotovitele od prvního jednání o rozsahu prací až po předání hotové rekonstrukce bytu. 2. Práce byli provedeny v dohodnutém termínu dle smlouvy, a to i přes zvětšený rozsah rekonstrukce, než byl původně dohodnutý. 3. Kvalita realizovaných prací byla na velmi dobré úrovni. Za celou dobu rekonstrukce jsme neřešili žádné zásadní nedostatky v kvalitě prací. Všichni pracovníci od pana Hulánka mě dokázali vysvětlit přesně co a jak budou realizovat a dokázali odpovědět na všechny moje dotazy, a to vypovídá o dobré kvalitě zhotovitele. Doufám, že kvalitu prací budu hodnotit stejně dobře i například za dva roky užívání bytu. Pro všechny další zájemce: Jelikož i já pracuji ve stavebnictví tak vím, že každá stavba/rekonstrukce přináší vždy ve svém průběhu komplikace (technické, časové, finanční,…) a při řešení těchto problémů se pozná jakou kvalitu má zhotovitel, ale zároveň i objednatel. A přesně v těchto situacích mě pan Hulánek přesvědčil o svých kvalitách, vždy ihned informoval o vzniklé situaci, dokázal daný problém srozumitelně vysvětlit a technicky ho vyřešit. S firmou pana Hulánka jsem byl spokojen a všem zájemcům mohu opravdu doporučit.
Hodnocení
Dobrý den, původně jsem tuto referenci vůbec psát nechtěl, nicméně se pán Polák při své poslední návštěvě choval, tak že musím. Realizoval jsem rekonstrukci chaty v Jundrově, ale na venkovní dlažby odborníkem nejsem, proto jsem oslovil tento portál, který sám využívám. Zákaznici jsem předal kontakt na pana Poláka a od té chvíle šlo takřka vše mimo mě, jen sem panu polákovi zajistil na stavbu potřebný materiál, jelikož není z Brna. Když jsem viděl dlažbu prvně zarazili mě obrubníky, které dlažbu převyšují místy až o 8cm..výška obrubníků je cca 20cm..nechápal jsem ..asi se chlapcům nechtělo kopat.. Na stavbě jsem měl 2m vodováhu, myslím, že půjčit si ji mohli - bohužel nepůjčili.. Nechal jsem jim na stavbě své kolečko aby nemuseli vozit z Hodonína..no po tom co mi do něj bez sebemenší omluvy udělali díru, tak sem si ho zase odvezl. O uraženém roháčku na baterii ani nemluvím..taky beze slova, i když o opravu se pokusili. Cenu mi zákaznice nesdělila, ale nadšená vážně nebyla. Pan Polák dostal zaplaceno dopředu a poté začal asi hodně špatný měsíc jeho života, bohužel i mé zákaznice.. 14 dní marodil s angínou.. smsky zákaznici začali být arogantní. Po té měl rodinné problémy, kterými to vlastně celé mohlo po vrácení peněz z jeho strany skončit. Pan Polák se však ze dne na den rozhodl, že zakázku přijede dodělat, bohužel byl však v takovém rozpoložení, že mí kolegové říkali, že takto arogantního člověka snad neviděli. Zakázku dodělal, avšak chtěl po paní další doplacení...ano toho co již zaplacené bylo. Paní se pod výhržkou, že pokud nezaplatí odvezou jí zbylé obrubníky a pod. nakonec rozhodla zaplatit. S paní jsem toto celé extempore projednal a výsledek práce nafotil.. Pan Polák měl asi bohužel špatný měsíc, bohužel to schytala paní, které jsem ho doporučil a čehož ted lituji. Když se na dlažbu dívám ted, měl jsem jí to položit sám. Nechci jen hanit, pánové ze začátku pracovali vážně rychle, ale detaily už je bohužel moc nezajímali.. inu posuďte sami z fotek.. Budu rád, když se pan Polák k celé věci vyjádří Pavel David
Dodavatel
pokladka zamkove dlazby,bouraci prace.
Brno
Zadání
Dobrý den, na jedné zakázce potřebuji položit venkovní dlažbu. Bude se jednat bud o zámkovku nebo o dlaždice cca 40x40, vše dle domluvy s majitelkou. Je potřeba se na místě potkat a domluvit na detailech. Plocha cca 30m2, viz.foto- červěně označeno místo budoucí dlažby. Je to zahrada v zahrádkařské koloniii v Jundrově. Čím dříve, tím lépe. Děkuji David
Hodnocení
Dobrý den, původně jsem tuto referenci vůbec psát nechtěl, nicméně se pán Polák při své poslední návštěvě choval, tak že musím. Realizoval jsem rekonstrukci chaty v Jundrově, ale na venkovní dlažby odborníkem nejsem, proto jsem oslovil tento portál, který sám využívám. Zákaznici jsem předal kontakt na pana Poláka a od té chvíle šlo takřka vše mimo mě, jen sem panu polákovi zajistil na stavbu potřebný materiál, jelikož není z Brna. Když jsem viděl dlažbu prvně zarazili mě obrubníky, které dlažbu převyšují místy až o 8cm..výška obrubníků je cca 20cm..nechápal jsem ..asi se chlapcům nechtělo kopat.. Na stavbě jsem měl 2m vodováhu, myslím, že půjčit si ji mohli - bohužel nepůjčili.. Nechal jsem jim na stavbě své kolečko aby nemuseli vozit z Hodonína..no po tom co mi do něj bez sebemenší omluvy udělali díru, tak sem si ho zase odvezl. O uraženém roháčku na baterii ani nemluvím..taky beze slova, i když o opravu se pokusili. Cenu mi zákaznice nesdělila, ale nadšená vážně nebyla. Pan Polák dostal zaplaceno dopředu a poté začal asi hodně špatný měsíc jeho života, bohužel i mé zákaznice.. 14 dní marodil s angínou.. smsky zákaznici začali být arogantní. Po té měl rodinné problémy, kterými to vlastně celé mohlo po vrácení peněz z jeho strany skončit. Pan Polák se však ze dne na den rozhodl, že zakázku přijede dodělat, bohužel byl však v takovém rozpoložení, že mí kolegové říkali, že takto arogantního člověka snad neviděli. Zakázku dodělal, avšak chtěl po paní další doplacení...ano toho co již zaplacené bylo. Paní se pod výhržkou, že pokud nezaplatí odvezou jí zbylé obrubníky a pod. nakonec rozhodla zaplatit. S paní jsem toto celé extempore projednal a výsledek práce nafotil.. Pan Polák měl asi bohužel špatný měsíc, bohužel to schytala paní, které jsem ho doporučil a čehož ted lituji. Když se na dlažbu dívám ted, měl jsem jí to položit sám. Nechci jen hanit, pánové ze začátku pracovali vážně rychle, ale detaily už je bohužel moc nezajímali.. inu posuďte sami z fotek.. Budu rád, když se pan Polák k celé věci vyjádří Pavel David
Hodnocení
Ze začátku bylo vše v pořádku, práce působily profesionálně a komunikace byla okamžitá. Bohužel v momentě, kdy pan Balog vycítil, že se moje důvěra láme – například poté, co jsem zjistila, že mi zaúčtoval 70 tisíc za výměnu elektroinstalace, která vůbec nebyla provedena (vyměněné byly jen vypínače) – začal výrazně zrychlovat a snažil se ze mě dostat další finance na zálohách. Nejdříve byla smlouva č. 1, poté další a pak měla přijít ještě další smlouva. Na základě názorů několika nezávislých firem a upozornění externích řemeslníků co na stavbu chodili a to upozorňuju, že snad všech co tam pracovali, byla celá zakázka několikanásobně předražená, a to i kdybych počítala nejvyšší možné sazby za práci i materiál na pouhých 25 m² ze mě chtěl dosta 1,3 milionu korun.. Pan Balog se neustále vymlouval na to, že „každý řemeslník má své ceny“, ale od toho existují standardy, normy a tabulky se kterými by on jako odborník, jak o sobě tvrdí, měl přijít ke klientovi sám jako první a nevyťukat si částku na mobilu podle toho jak potřebuje. Když jsem žádala konkrétní výpočty za m², neuměl je doložit – počítal vše na mobilu bez jakéhokoliv podkladu. Následně mi řekl, že jsem si o výpočty na začátku sama neřekla. Jako moje první zkušenost s rekonstrukcí jsem bohužel naivně důvěřovala a hodně tvrdě na to doplatila. Podle slov řemeslníků nejsem jediná.. Také pozor na návrhy různých nápadů, za které si naúčtuje opět extrémně vysoké částky. Hlavně se sádrokartonem a pod. Z doslechu na jedné zakázce udělal nesmyslně sádrokarton pod topení, teď jí tam neproudí vzduch.. u mě mělo být za cca 6m2 stěnu a dvou rohových podhledů s bodovými světli, podél 4m stěny účtováno zhruba 110 tisíc + 30 tisíc za vývod kabelu na světlo.. Řemeslníky neplatil — jeden mi doma brečel, že celý týden nedostal zaplaceno, druhý si stěžoval na totéž. I když u mě byli zhruba 10 hodin denně, ať je práce co nejrychleji hotová.. na tom by nebylo nic špatného, velmi bych to ocenila, ale ne s tím pozadím o kterém jsem věděla.. Co se týká provedených prací, nebyl ochotný ke kompromisu. Všechno „muselo být“ a s každým dalším návrhem přišlo další navýšení ceny — ne o stovky nebo tisíce korun, ale o desítky až stovky tisíc, a to často za nejlevnější možný materiál (zjistěno po kontrole dalšími firmamy, nechal mi materiál doma). Choval se arogantně, hádavě a bez respektu vůči klientovi a následně se vás snaží uchlácholit hezkýma řečma, jak bude vše v pořádku. Je to jak na horské dráze. V momentě, kdy jsem se ptala na postupy nebo ceny, reagoval nepřiměřeně. Budu muset rekonstrukci dělat znovu, podlaha je o několik cm výš než měla být, kanalizace je špatně posunutá, na dvoře mi zbyly tuny sutě a to nemluvím o tom, že mi na začátku nechali pytle sutě před domem na hlavní komunikaci asi týden.. spousta práce co mám zaplaceno není provedena a dokončena i když dostal zaplaceno snad 90%. Nějaké férové vyrovnání neexistuje, reklamace také ne, protože váš názor není podstatný.. Po ukončení spolupráce po mě požadoval ještě dalších sto tisíc korun se slovy "chci sto tisíc! nějak to udělejte!".. Následně se hádal i s mým tátou, stále byla agresivní komunikace, odešel za doprovodu policie. Nenechte se oklamat jeho počátečním chováním. Pan Balog velmi dobře ví, jak manipulovat s lidmi. Možná mu záleží na tom, aby práce nějak vypadaly, ale mnohem víc mu záleží na tom, kolik peněz z vás dostane — a rozhodně se nejedná o pár tisíc. Pokud nechcete přijít i o boty, doporučuji se mu vyhnout obloukem.. Tohle není otázka subjektivního dojmu, ale prokazatelných skutečností: práce, které mi byly vyúčtované, nebyly provedené, ceny byly násobně nadhodnocené oproti běžným standardům a řemeslníci, které měl zaplatit, odcházeli bez výdělku i přes to, že zaplatíte stovky tisíc. Když jsem chtěla doložit výpočty, nebyl schopný předložit jediný podklad. Místo toho reagoval hádkami, arogancí a nerespektem – a v momentě, kdy ztrácel kontrolu, zrychloval práci, zvyšoval tlak.. To jsou fakta, která nelze vyvrátit žádnou výmluvou. Poctivá práce obhajobu potřebuje, tahle ne.
Dodavatel

Dobrý den nabízime:Zednické práce: Fasádnické práce, zateplení fasády, renovace fasády, oprava či obnova omítek jakého koliv typu, rekonstrukce bytů/baráků, reknstr: Jádra , terení úpravy, rekonstrukce omítek, potáhnutí kamenného koberce, potáhnutí marmolitu, položení zámkové dlažby + obrubníky, rekonstrukci koupelny, obkladačské práce , obkladačské práce štipányho kamene, výkopové práce, bourací + demoliční práce, sádrokartony, opěrné betonové stěny + ploty betonové, renovace podlah, napojení kanalizací, betonovaní základů + betonovaní podlahy, Nivelací podlahy, hydroizolace balkonů + terasy + plochých střech, kamenový přírodní obklady ( kámen) . izolace základu na RD. renovace parkety, rekonstrukce stropů, snížení stropu ze SKD včetně zateplení stropů vatou, výstavby příček ze SKD nebo-li Ytong či cihla atd. , elektro instalace včetně revizí, instalace vody
Brno
Zadání
Dobrý den, obracím se na Vás s poptávkou na kompletní rekonstrukci sklepních prostor ve starším řadovém domě v Brně. Prostory jsou obytné, se stropem tvořeným obloukovou klenbou. V posledním roce se v prostorách začala výrazně projevovat vlhkost, především ve WC místnosti – situace nastala přibližně rok po dokončení novostavby sousedního domu (jsme součástí řadové zástavby). Prostory jsou i tak už staré a potřebují rekonstrukci. Potřebovala bych odborně zjistit, odkud vlhkost přichází a navrhnout vhodné řešení. Sklepní část zahrnuje: chodbu (cca 4m2) kovové schodiště koupelnu (cca 7m2) samostatné WC s kumbálkem (cca 3 m2) jednu větší místnost s plynovým kotlem (do budoucna plánovaná přeměna na obytný pokoj, po odstranění kotle a přechodu na jiné vytápění – pravděpodobně tepelné čerpadlo). (cca 15 m2) Dále bude nutné: rozbít v obyt. místnosti stávající podlahu a osadit zpětnou klapku na kanalizační potrubí – v minulém roce došlo při silném dešti k vytopení zrekonstruovat koupelnu a WC posoudit stav rozvodů elektřiny a vody, případně je vyměnit navrhnout řešení pro nové vnitřní schodiště. Nejsem si jistá, které konkrétní práce Vaše firma provádí – proto bych byla ráda za informaci, zda byste o tuto zakázku měli zájem, případně zda spolupracujete s dalšími řemeslníky (např. voda, elektro, topení), nebo vše řešíte v rámci jednoho týmu. Předem děkuji za Vaši odpověď a případné nacenění či návrh postupu. V případě zájmu Vám mohu zaslat fotografie prostoru, půdorys nebo se domluvit na osobní prohlídce. S pozdravem a přáním hezkého dne, Bela Morcinková
Hodnocení
Ze začátku bylo vše v pořádku, práce působily profesionálně a komunikace byla okamžitá. Bohužel v momentě, kdy pan Balog vycítil, že se moje důvěra láme – například poté, co jsem zjistila, že mi zaúčtoval 70 tisíc za výměnu elektroinstalace, která vůbec nebyla provedena (vyměněné byly jen vypínače) – začal výrazně zrychlovat a snažil se ze mě dostat další finance na zálohách. Nejdříve byla smlouva č. 1, poté další a pak měla přijít ještě další smlouva. Na základě názorů několika nezávislých firem a upozornění externích řemeslníků co na stavbu chodili a to upozorňuju, že snad všech co tam pracovali, byla celá zakázka několikanásobně předražená, a to i kdybych počítala nejvyšší možné sazby za práci i materiál na pouhých 25 m² ze mě chtěl dosta 1,3 milionu korun.. Pan Balog se neustále vymlouval na to, že „každý řemeslník má své ceny“, ale od toho existují standardy, normy a tabulky se kterými by on jako odborník, jak o sobě tvrdí, měl přijít ke klientovi sám jako první a nevyťukat si částku na mobilu podle toho jak potřebuje. Když jsem žádala konkrétní výpočty za m², neuměl je doložit – počítal vše na mobilu bez jakéhokoliv podkladu. Následně mi řekl, že jsem si o výpočty na začátku sama neřekla. Jako moje první zkušenost s rekonstrukcí jsem bohužel naivně důvěřovala a hodně tvrdě na to doplatila. Podle slov řemeslníků nejsem jediná.. Také pozor na návrhy různých nápadů, za které si naúčtuje opět extrémně vysoké částky. Hlavně se sádrokartonem a pod. Z doslechu na jedné zakázce udělal nesmyslně sádrokarton pod topení, teď jí tam neproudí vzduch.. u mě mělo být za cca 6m2 stěnu a dvou rohových podhledů s bodovými světli, podél 4m stěny účtováno zhruba 110 tisíc + 30 tisíc za vývod kabelu na světlo.. Řemeslníky neplatil — jeden mi doma brečel, že celý týden nedostal zaplaceno, druhý si stěžoval na totéž. I když u mě byli zhruba 10 hodin denně, ať je práce co nejrychleji hotová.. na tom by nebylo nic špatného, velmi bych to ocenila, ale ne s tím pozadím o kterém jsem věděla.. Co se týká provedených prací, nebyl ochotný ke kompromisu. Všechno „muselo být“ a s každým dalším návrhem přišlo další navýšení ceny — ne o stovky nebo tisíce korun, ale o desítky až stovky tisíc, a to často za nejlevnější možný materiál (zjistěno po kontrole dalšími firmamy, nechal mi materiál doma). Choval se arogantně, hádavě a bez respektu vůči klientovi a následně se vás snaží uchlácholit hezkýma řečma, jak bude vše v pořádku. Je to jak na horské dráze. V momentě, kdy jsem se ptala na postupy nebo ceny, reagoval nepřiměřeně. Budu muset rekonstrukci dělat znovu, podlaha je o několik cm výš než měla být, kanalizace je špatně posunutá, na dvoře mi zbyly tuny sutě a to nemluvím o tom, že mi na začátku nechali pytle sutě před domem na hlavní komunikaci asi týden.. spousta práce co mám zaplaceno není provedena a dokončena i když dostal zaplaceno snad 90%. Nějaké férové vyrovnání neexistuje, reklamace také ne, protože váš názor není podstatný.. Po ukončení spolupráce po mě požadoval ještě dalších sto tisíc korun se slovy "chci sto tisíc! nějak to udělejte!".. Následně se hádal i s mým tátou, stále byla agresivní komunikace, odešel za doprovodu policie. Nenechte se oklamat jeho počátečním chováním. Pan Balog velmi dobře ví, jak manipulovat s lidmi. Možná mu záleží na tom, aby práce nějak vypadaly, ale mnohem víc mu záleží na tom, kolik peněz z vás dostane — a rozhodně se nejedná o pár tisíc. Pokud nechcete přijít i o boty, doporučuji se mu vyhnout obloukem.. Tohle není otázka subjektivního dojmu, ale prokazatelných skutečností: práce, které mi byly vyúčtované, nebyly provedené, ceny byly násobně nadhodnocené oproti běžným standardům a řemeslníci, které měl zaplatit, odcházeli bez výdělku i přes to, že zaplatíte stovky tisíc. Když jsem chtěla doložit výpočty, nebyl schopný předložit jediný podklad. Místo toho reagoval hádkami, arogancí a nerespektem – a v momentě, kdy ztrácel kontrolu, zrychloval práci, zvyšoval tlak.. To jsou fakta, která nelze vyvrátit žádnou výmluvou. Poctivá práce obhajobu potřebuje, tahle ne.
Načítám recenze…
Poptávku zadáte zdarma. Ověření řemeslníci se vám ozvou sami a vy až ze 4 nabídek vyberete tu nejlepší.
Kolik to bude stát
Vše o tématu
Načítám články…




Jak se vyhnout fušerům
Každý měsíc e-mail plný inspirace přímo do vaší schránky
Může vás zajímat






