Využijte rychlé přihlášení nebo se registrujte




825 firem
Získejte nabídky zdarma
Víme, kdo je dobrý

Hodnocení
Jednání zhotovitele bylo seriózní, navrhl několik řešení realizace skříně, snažil se mi vyjít vstříc a termín dodávky byl dodržen. Nicméně mám několik výhrad: 1) Botník jde velmi ztuha vysunout a zasunout. Je to způsobeno hmotností výsuvu a tlumením kování Strongball, které je na výsuvu použito 6×. Po zrušení tlumení u pěti kování se stav mírně zlepšil. 2) Předpokládal jsem, že posuvné dveře budou v jedné rovině s výsuvem a rámem skříně. Toto nebylo výslovně zmíněno, nicméně jsem na to mohl být upozorněn. 3) Mezery mezi dveřmi skříně se mírně liší. Odskok u posuvu je definován výrobcem kování, ostatní mezery se však liší až o 2 mm. Tento rozdíl jsme se ještě při realizaci snažili vykompenzovat. 4) Usazení skříně není symetrické – na jedné straně skříň vystupuje cca 5 mm od zdi, na druhé straně je zarovnaná se zdí. 5) Sokl byl špatně vyměřen a musel být na místě zúžen. Bohužel jeho sesekáváním vznikla „škuba“, která sice není na první pohled viditelná, ale je patrná. 6) Byl použit pružný tmel k vyplnění spáry mezi boky skříně a zdí, nicméně nebyl zarovnán do roviny se zdí, ale je zatlačený, takže ani přemalování tento neduh nevyřeší. 7) Mezi stropem a skříní nebylo spárováno vůbec z důvodu nedostatku tmelu, musím však říct, že mi dodatečné vyspárování bylo nabídnuto. 8) Po podepsání předávacího protokolu jsem si všiml, že se dveře skříně v některých místech lesknou a jsou hladší. Bylo mi přislíbeno, že se řemeslník staví s olejem a problém se pokusí odstranit, nicméně ani 5 měsíců po realizaci se nikdo neozval. Ačkoliv v očích někoho mohou zmíněné neduhy být jen maličkosti, očekával bych u výrobku za 174tis Kč, že jich bude méně. Chyba je ovšem i na mé straně a měl jsem být důraznější a důslednější a říci si o slevu. Důvod proč píši 5 měsíců po realizaci toto hodnocení je fakt, že řemeslník, si dal do referencí mou skříň (což by mi nevadilo), ale napsal hodnocení, se kterým se nemohu plně ztotožnit.
Dodavatel

Poctivý nábytek, který baví! Tvoříme kuchyně, skříně i celé interiéry tak, aby skvěle vypadaly a ještě lépe sloužily. Poctivá práce, chytré nápady a žádné kompromisy – tak, jak to má být.
Praha 7
Zadání
Dobrý den, poptávám truhláře, který se nebojí výzev a byl by schopný mi vyrobit vestavěnou skříň na míru do výklenku. Rozměry skříně: výška 2350mm, šířka 1550mm, hloubka 600mm Místo realizace: Praha 7 - Holešovice Skříň by se skládala ze dvou částí, v levé části by byl výsuvný botník (šíře cca 350mm, 9-10x police, přístupné z obou stran), jeho dveře by mohly sloužit i jako "pegboard" (to ještě není jisté). V pravé části by byla oddělena horní a spodní část, obě by měly posuvné dveře. Spodní oddíl by byl rozdělen na půl. Vnitřní vybavení police a jedna tyč na ramínka. Materiál bych si představoval překližka s dubovou dýhou, případně přírodní dubová dýha na jiném materiálu, úchytky by byly realizovány vyfrézováním děr. Co nejméně nápadné kování posuvů dveří (chci se vyhnout nevzhledným hliníkovým rámům a kolejnicím) stejně tak nechci řešení typu TopLine XL atp.
Hodnocení
Jednání zhotovitele bylo seriózní, navrhl několik řešení realizace skříně, snažil se mi vyjít vstříc a termín dodávky byl dodržen. Nicméně mám několik výhrad: 1) Botník jde velmi ztuha vysunout a zasunout. Je to způsobeno hmotností výsuvu a tlumením kování Strongball, které je na výsuvu použito 6×. Po zrušení tlumení u pěti kování se stav mírně zlepšil. 2) Předpokládal jsem, že posuvné dveře budou v jedné rovině s výsuvem a rámem skříně. Toto nebylo výslovně zmíněno, nicméně jsem na to mohl být upozorněn. 3) Mezery mezi dveřmi skříně se mírně liší. Odskok u posuvu je definován výrobcem kování, ostatní mezery se však liší až o 2 mm. Tento rozdíl jsme se ještě při realizaci snažili vykompenzovat. 4) Usazení skříně není symetrické – na jedné straně skříň vystupuje cca 5 mm od zdi, na druhé straně je zarovnaná se zdí. 5) Sokl byl špatně vyměřen a musel být na místě zúžen. Bohužel jeho sesekáváním vznikla „škuba“, která sice není na první pohled viditelná, ale je patrná. 6) Byl použit pružný tmel k vyplnění spáry mezi boky skříně a zdí, nicméně nebyl zarovnán do roviny se zdí, ale je zatlačený, takže ani přemalování tento neduh nevyřeší. 7) Mezi stropem a skříní nebylo spárováno vůbec z důvodu nedostatku tmelu, musím však říct, že mi dodatečné vyspárování bylo nabídnuto. 8) Po podepsání předávacího protokolu jsem si všiml, že se dveře skříně v některých místech lesknou a jsou hladší. Bylo mi přislíbeno, že se řemeslník staví s olejem a problém se pokusí odstranit, nicméně ani 5 měsíců po realizaci se nikdo neozval. Ačkoliv v očích někoho mohou zmíněné neduhy být jen maličkosti, očekával bych u výrobku za 174tis Kč, že jich bude méně. Chyba je ovšem i na mé straně a měl jsem být důraznější a důslednější a říci si o slevu. Důvod proč píši 5 měsíců po realizaci toto hodnocení je fakt, že řemeslník, si dal do referencí mou skříň (což by mi nevadilo), ale napsal hodnocení, se kterým se nemohu plně ztotožnit.

Hodnocení
Pan elektrikář Bauer dvakrát slíbil, že se přijde podívat a dvakrát nepřišel. Řekla jsem si, že po třetí už mu volat nebudu a oslovím někoho jiného z nabídek. Ale ejhle, on zavolal sám s tím, že přijde příští týden, avšak opět nepřišel a ani se neozval, ani neomluvil. Došlo mi, že tento člověk je naprosto nespolehlivý. Už mě zdržel měsíc a tak na konci týdne (ve čtvrtek) jsem mu zavolala jen, abych mu vynadala, že si ze mě dělá blázny ale najednou to šlo a přišel v pátek. Teď musím napsat, že bohužel. Kéž by radši nepřišel a já oslovila někoho jiného, jak jsem to již měla v úmyslu. Přišel a zopakoval cenu za práci 1.500,- Kč plus materiál, práce na dva dny a cena dohromady 5.000,- Kč, jak už to bylo dohodnuté před nouzovým stavem. Instalace větší rozvodné skříně, aby se tam vešly jističe pro nové kabely ze zrekonstruované kuchyně, připojení indukční desky, zapojení zásuvky pro myčku. Původně v ceně byla výměna přívodního hliníkového kabelu od el. hodin, umístěných na chodbě, ale to jsem zrušila a nyní navíc tak trochu místo toho přibyla instalace dvou designových nástěnných lampiček do předsíně. Navrhl výměnu kovové lišty pod rozvaděčem za plastovou s odůvodněním, že je tam hodně kabelů. S tím jsem ač nerada souhlasila. Přišel další pátek odpoledne asi v půl druhé už s nějakým materiálem – jističe, lištu ... Měla jsem vybranou rozvodnou skříň na internetu, hranatou s bílými dvířky, ale on přinesl jinou, vypouklou kterou on kupuje u svého prodejce se slevou a ještě kouřová dvířka, která jsem nechtěla. V pátek pripojil indukční desku, připojil zásuvku a začal připojovat jističe ke svorkovnici. Než odešel jsem mu zaplatila 5.000,- Kč, které požadoval. Druhý den v sobotu přišel také asi v půl druhé. Ještě v pátek mi řekl ať vyberu 3. 000 Kč a než přišel v sobotu volal z obchodu, že by ještě vyměnil lištu původní (plastovou) v předsíni pod stropem od vstupních dveří k rozvaděči za novou plastovou. což podle mně nebylo třeba. Řekla jsem , že ještě tu jednu snesu, když bude pod stropem. Když přišel s několika lištami, už jsem rezignovala a ani se nedívala jak a co zrovna dělá. Dodělával rozvodnou skříň, lišta pod stropem je aspoň 10 cm od stropu a je tlustší, než ta co tam byla, a dost nápadná. Byla jsem v šoku když jsem uviděla, že mi přidělává černou retro lampičku ke stěně také pomocí bílé lišty, vedené v rohu od podlahy. O tom se mnou předem vůbec nemluvil. Když jsem se bránila, řekl, že neseká. Radši jsem mu půjčila svoje nové vrtací a sekací kladivo, než abych tam měla něco, co připomíná šibenici. Vysekal asi patnást cm k lampičce, měl to za pět minut, to ale stejně bylo málo. Kabel je s rovinou stěny. Druhou lampičku přidělal těsně vedle rozvodové skříně, takže bez lišty, ale vypadá to jako pěst na oko. Původně jsem to tam chtěla, ale vedle jiné rozv. skříně. A aby lišt nebylo málo, předělal další původní plastovou lištu za novou plastovou lištu vedle vchodových dveří k vypínači a vypadá to příšerně. V malé předsíni na jedné stěně čtyři lišty. K lampičkám jsem si koupila dvě stejné ozdobné letkové žárovky. Když stál na štaflích a šrouboval žárovku do lampičky, tak mu vypadla na dlažbu. Šla jsem ji zdvihnout, nepraskla a já ji vyzkoušela ve stojací lampě a ona svítila. Hurá bylo ale předčasné. Ve stojací lampě svítí, ale v té nové lampičce nesvítí. Až později jsem zjistila, že je jedno vlákno odlomené a svítí daleko méně než ta druhá, a to jen v té stojací lampě. Ještě než jsem zjistila tuto škodu, tak jsem zjistila škodu daleko horší. Zřejmě při práci asi na štaflích u vstupních dveří mu musel vypadnout z ruky nebo kapsy vrták nebo byl na jeho aku vrtačce a způsobil mi na dlažbě jeden velký a jedem menší dolík. Ta dlažba je hezká, je tu možná patnáct let, nepoškodili ji před rokem stěhováci, ani zedníci, kteří mi dělali tři týdny kuchyň a měli hodně nářadí a tento člověk tu byl dvě odpoledne a udělal víc škody než užitku. Elektrika funguje, ale vzhled je tak strašný, že je to na předělání. Něco tak hrozného bych nechtěla ani do garáže. (viz. foto). Lišty zkracoval tak, že je lámal kleštěmi, a zrovna tak otvor pro lištu ve spodní části rozv. skříně. Nic si neměřil, takže mezi rozvodnou skříní a svislou lištou pod ní je hrbolatá mezera asi 1 cm, kterou zalepil izolepou. Vlastně zničil materiál, který jsem zaplatila. Navíc mi vrátil pět zcela funkčních jističů 16 A, abych asi mohla zaplatit nové a také jednu nevyužitou novou lištu prý pro příště. Dal tam třífázový jistič, i když tam tři fáze nejsou. Celkovou cenu bez jakéhokoliv zdůvodnění navýšil na 9.200,-Kč. Dal mi velkoryse slevu 200,- Kč, protože jsem je neměla. Ještě mi blahosklonně řekl, že slevu, ktetou má v prodejně, mi neúčtoval! Nic neuklidil, kovovou lištu dal na chodbu vedle vstupních dveří. Kdyby mi řekl dopředu, že dělá jen lišty a neseká, nikdy bych si ho nevybrala. Bohužel jsem to zaplatila, ale bude to mít dohru. Jsem v důchodu a asi si pán myslel, že si to nechám líbit. Takže nenechám! Nejhorší řemeslník a člověk jakého jsem kdy potkala. V žádném případě nedoporučuji. J.K. V Praze 18.7.2020
Dodavatel

*Děláme hlavně přípravu el.instalace do kuchynských linek v novostavbách a ostatních domech.* -Domovní elektroinstalace...opravy ,rekonstrukce v bytech,výměna rozvaděčů s jističema atd,výměna přívod.kabelu od el.měru k byt.rozvodnici. -Elektroinstalace ve sklepích,půdách,dílnách,skladech,obchodech ,restauracích a pod. -Výměna vypínačů,zásuvek aj.přístrojů hl.zn.ABB,LEGRAND,SCHNEIDER a luxusnější LIVOLO -Příprava el.instalace do nových kuchynských linek,koutů stávajících a novostaveb. -Osvětlení...výměna světel.zdrojů,svítidel a celkového osvětlení na chodbách domů ,LED svítidel a montáž LED pásků a svitidel pod kuch.linku. -Výměna a montáž Termostatů,čas.spinačů a doběhů,ventilátorů hl.zn,WERNIG a KN2 a pod. -Výměna a opravy Domacích telefonů,zv.tabel a výměna a montáž nových zvonkových syst. a video vrátných. - Zapojuji nové sporáky,sklokeramické a indukční var.desky,myčky trouby a jiné kuchynské zarízení. Připojení el.ohřev vody,topení,kotlů na HDO (levnější sazbu-noční proud) -Instalace a výměna elekt. topných systémů jako jsou el.přímotopy, akumulační přímotopy,akumul.kamna,sálavé panely,podlahové vytápění.
Praha 4 - Háje
Zadání
Poptávám elektroinstalatérské práce. V panelovém bytě po rekonstrukci kuchyně a přípravě na novou kuchyňsku linku je třeba vyměnit rozvodnou skříň za větší 24 a připojit nově natažené kabely. Ty jsou již nataženy až k původnímu rozvaděči. Bylo by také asi vhodné vyměnit původní hliníkový kabel od elektrohodin k rozvaděči. Včetně materiálu. Práce odhadovaná na jeden den. Termín co nejdříve, nejlépe příští týden. Prosím o cenovou nabídku. Děkuji
Hodnocení
Pan elektrikář Bauer dvakrát slíbil, že se přijde podívat a dvakrát nepřišel. Řekla jsem si, že po třetí už mu volat nebudu a oslovím někoho jiného z nabídek. Ale ejhle, on zavolal sám s tím, že přijde příští týden, avšak opět nepřišel a ani se neozval, ani neomluvil. Došlo mi, že tento člověk je naprosto nespolehlivý. Už mě zdržel měsíc a tak na konci týdne (ve čtvrtek) jsem mu zavolala jen, abych mu vynadala, že si ze mě dělá blázny ale najednou to šlo a přišel v pátek. Teď musím napsat, že bohužel. Kéž by radši nepřišel a já oslovila někoho jiného, jak jsem to již měla v úmyslu. Přišel a zopakoval cenu za práci 1.500,- Kč plus materiál, práce na dva dny a cena dohromady 5.000,- Kč, jak už to bylo dohodnuté před nouzovým stavem. Instalace větší rozvodné skříně, aby se tam vešly jističe pro nové kabely ze zrekonstruované kuchyně, připojení indukční desky, zapojení zásuvky pro myčku. Původně v ceně byla výměna přívodního hliníkového kabelu od el. hodin, umístěných na chodbě, ale to jsem zrušila a nyní navíc tak trochu místo toho přibyla instalace dvou designových nástěnných lampiček do předsíně. Navrhl výměnu kovové lišty pod rozvaděčem za plastovou s odůvodněním, že je tam hodně kabelů. S tím jsem ač nerada souhlasila. Přišel další pátek odpoledne asi v půl druhé už s nějakým materiálem – jističe, lištu ... Měla jsem vybranou rozvodnou skříň na internetu, hranatou s bílými dvířky, ale on přinesl jinou, vypouklou kterou on kupuje u svého prodejce se slevou a ještě kouřová dvířka, která jsem nechtěla. V pátek pripojil indukční desku, připojil zásuvku a začal připojovat jističe ke svorkovnici. Než odešel jsem mu zaplatila 5.000,- Kč, které požadoval. Druhý den v sobotu přišel také asi v půl druhé. Ještě v pátek mi řekl ať vyberu 3. 000 Kč a než přišel v sobotu volal z obchodu, že by ještě vyměnil lištu původní (plastovou) v předsíni pod stropem od vstupních dveří k rozvaděči za novou plastovou. což podle mně nebylo třeba. Řekla jsem , že ještě tu jednu snesu, když bude pod stropem. Když přišel s několika lištami, už jsem rezignovala a ani se nedívala jak a co zrovna dělá. Dodělával rozvodnou skříň, lišta pod stropem je aspoň 10 cm od stropu a je tlustší, než ta co tam byla, a dost nápadná. Byla jsem v šoku když jsem uviděla, že mi přidělává černou retro lampičku ke stěně také pomocí bílé lišty, vedené v rohu od podlahy. O tom se mnou předem vůbec nemluvil. Když jsem se bránila, řekl, že neseká. Radši jsem mu půjčila svoje nové vrtací a sekací kladivo, než abych tam měla něco, co připomíná šibenici. Vysekal asi patnást cm k lampičce, měl to za pět minut, to ale stejně bylo málo. Kabel je s rovinou stěny. Druhou lampičku přidělal těsně vedle rozvodové skříně, takže bez lišty, ale vypadá to jako pěst na oko. Původně jsem to tam chtěla, ale vedle jiné rozv. skříně. A aby lišt nebylo málo, předělal další původní plastovou lištu za novou plastovou lištu vedle vchodových dveří k vypínači a vypadá to příšerně. V malé předsíni na jedné stěně čtyři lišty. K lampičkám jsem si koupila dvě stejné ozdobné letkové žárovky. Když stál na štaflích a šrouboval žárovku do lampičky, tak mu vypadla na dlažbu. Šla jsem ji zdvihnout, nepraskla a já ji vyzkoušela ve stojací lampě a ona svítila. Hurá bylo ale předčasné. Ve stojací lampě svítí, ale v té nové lampičce nesvítí. Až později jsem zjistila, že je jedno vlákno odlomené a svítí daleko méně než ta druhá, a to jen v té stojací lampě. Ještě než jsem zjistila tuto škodu, tak jsem zjistila škodu daleko horší. Zřejmě při práci asi na štaflích u vstupních dveří mu musel vypadnout z ruky nebo kapsy vrták nebo byl na jeho aku vrtačce a způsobil mi na dlažbě jeden velký a jedem menší dolík. Ta dlažba je hezká, je tu možná patnáct let, nepoškodili ji před rokem stěhováci, ani zedníci, kteří mi dělali tři týdny kuchyň a měli hodně nářadí a tento člověk tu byl dvě odpoledne a udělal víc škody než užitku. Elektrika funguje, ale vzhled je tak strašný, že je to na předělání. Něco tak hrozného bych nechtěla ani do garáže. (viz. foto). Lišty zkracoval tak, že je lámal kleštěmi, a zrovna tak otvor pro lištu ve spodní části rozv. skříně. Nic si neměřil, takže mezi rozvodnou skříní a svislou lištou pod ní je hrbolatá mezera asi 1 cm, kterou zalepil izolepou. Vlastně zničil materiál, který jsem zaplatila. Navíc mi vrátil pět zcela funkčních jističů 16 A, abych asi mohla zaplatit nové a také jednu nevyužitou novou lištu prý pro příště. Dal tam třífázový jistič, i když tam tři fáze nejsou. Celkovou cenu bez jakéhokoliv zdůvodnění navýšil na 9.200,-Kč. Dal mi velkoryse slevu 200,- Kč, protože jsem je neměla. Ještě mi blahosklonně řekl, že slevu, ktetou má v prodejně, mi neúčtoval! Nic neuklidil, kovovou lištu dal na chodbu vedle vstupních dveří. Kdyby mi řekl dopředu, že dělá jen lišty a neseká, nikdy bych si ho nevybrala. Bohužel jsem to zaplatila, ale bude to mít dohru. Jsem v důchodu a asi si pán myslel, že si to nechám líbit. Takže nenechám! Nejhorší řemeslník a člověk jakého jsem kdy potkala. V žádném případě nedoporučuji. J.K. V Praze 18.7.2020

Hodnocení
Dobrý den, rádi bychom se podělili o zkušenost s truhlářstvím Spilka, od začátku do konce absolutní spokojenost, ve všem nám vyšli vstříc. Nejvíc práce odvedla paní Večeřová z Černého Mostu ta s námi připravovala návrhy, náhledy a všechny vizualizace až jsme to dovedli do finále. Velmi bychom chtěli i poděkovat montážní četě, která nám přivezla skříň a měla trpělivost díl po dílu upravovat jelikož zde byli nerovnosti, a opravdu pracovali od rána až do večera 12 hodin bez přestávky, opravdu velké díky. Můžeme jen vřele doporučit. I v budoucnu se na truhlářství Spilka s důvěrou obrátíme.
Dodavatel

truhlarstvi a stolarstvi - práce s laminem
Mochov, okr. Praha-východ
Zadání
Chtěli bychom vestavěnou skříň na chodbu v patře, tak abychom zakryli kotel, rádi bychom a měli přístup k výklopu pro podlahové topení. rozměry skříně jsou 277 x 245 cm /do L/ výška ke stropu cca 260 cm a šířka strany u kotle cca 90 cm a druhá strana cca 70 cm. Ještě bychom chtěli vyřešit ten levy roh, aby byl přístupný, proto si nejsme jistý jaké dveře, či posuvné, čí pantové popřípadě skládací. Na levém boku bychom chtěli police na knihy či dekorační pčedměty něco podobného co je na přiloženém fotu. Líbí se nám potisk na dveře viz. foto
Hodnocení
Dobrý den, rádi bychom se podělili o zkušenost s truhlářstvím Spilka, od začátku do konce absolutní spokojenost, ve všem nám vyšli vstříc. Nejvíc práce odvedla paní Večeřová z Černého Mostu ta s námi připravovala návrhy, náhledy a všechny vizualizace až jsme to dovedli do finále. Velmi bychom chtěli i poděkovat montážní četě, která nám přivezla skříň a měla trpělivost díl po dílu upravovat jelikož zde byli nerovnosti, a opravdu pracovali od rána až do večera 12 hodin bez přestávky, opravdu velké díky. Můžeme jen vřele doporučit. I v budoucnu se na truhlářství Spilka s důvěrou obrátíme.
Hodnocení
S realizaci jsem byl velmi spokojen, pan Soral mi pomohl upresnit zadani a vymyslet presne zadani. Domluva s panem Soralem byla zcela bez problemu a vysel mi velmi vstric kdyz jsem se potreboval domluvit s terminem montaze. Pana Sorala muzu rozhodne vrele doporucit a jestli budu v byte jeste neco potrebovat, rozhodne jeho sluzby vyuziju znovu.
Dodavatel

Zakázková výroba nábytku na míru (šatní skříně, postele,komody, dětské pokoje...), plánování kuchyní (moderní kuchyně, kuchyně ve venkovském stylu) vč. dodávek spotřebičů a doplňků, prodeje a pokládka dřevěných a korkových plovoucích podlah. Nově v Chomutově kuchyňské studio.
Praha
Zadání
Potrebuji vestavnou skrin do koupelny v panelovem dome. Mistnost ma 2m na sirku, prostor kde by mela byt skrin je cca metr hluboky a obsahuje jednu betonovou prepazku ktera by mela byt schovana ve skrini a pouzita jako prepazka. Jedna stena (vedle dveri) je z porobetonu, zbytek klasicky panel. Na podlaze je prirodni linoleum. S terminem realizace jsem pomerne flexibilni. Dekuji za nabidku
Hodnocení
S realizaci jsem byl velmi spokojen, pan Soral mi pomohl upresnit zadani a vymyslet presne zadani. Domluva s panem Soralem byla zcela bez problemu a vysel mi velmi vstric kdyz jsem se potreboval domluvit s terminem montaze. Pana Sorala muzu rozhodne vrele doporucit a jestli budu v byte jeste neco potrebovat, rozhodne jeho sluzby vyuziju znovu.

Hodnocení
Zakázka byla na renovace dvou vestavěných skříní - menší v kuchyni a větší v chodbě. Zhodnotím jednotlivé části zvlášť: Chodba vnitřek: Držáky několika polic jsou mírně nakřivo, tam ale bude stačit vyrobit nové s dírami o kus vedle a nahradit ty současné. Relativně jednoduchá oprava. Chodba vnější strana (dveře): Tady jsme ze začátku řešili jestli vzít současné dveře s panty a jen je namalovat, opravit a namontovat nové úchytky, nebo nahradit novými. Dodavatel mne přesvědčoval, že výroba nových bude levnější a výsledek bude lepší. Nebyl. Stará dveře byly sice ošuntělé, ale šly otevírat i o téměř 180 stupňů, takže k věcem ve skříni byl pohodlný přístup. Nové dveře nelze otevírat o více než cca 90 stupňů, pravé křídlo pak kvůli křivě namontovaným pantům a příliš velkým šroubům nedrží otevřené a zavírá se (otevření o více než 75 stupňů už páčí pant ze dřeva). Nové dveře ani nelícují - u horního okraje sedí, u dolního se ale rozjíždějí. U horních dvířek při prvním pokusu o montáž šly otevírat asi jen o 45 stupňů (asi špatné měření ...), ale způsob jakým dodavatel toto opravil mi přijde naprosto nešťastný. Dodavatel velmi necitlivým způsobem ohlodal lištu, tak, že sice dveře jdou otevírat alespoň o 90 stupňů, ale vypadá to jako by to tam ohlodal bobr. Ve výsledku je nový stav tak špatný, že to bude nutné předělat a dodavatel tady nadělal více škody než užitku. Kuchyň vnitřek: Barva použitá na vymalování vnitřní strany se druhý den začala loupat, takže budu muset police vyndat, znovu vnitřek namalovat a pak police dát zpátky. Práce navíc ... Police jako takové vypadají dobře, akorát bylo dodáno o jednu polici méně než jsme si během měření naplánovali (takže tu poslední polici si budu muset zařídit asi sám) Jinak ok. Kuchyň vnější strana (dveře): Zde jsou panty skryté v rohu a jelikož jsou dveře u zdi, otevírání o 90 stupňů funguje (lze otevřít co dovolí zeď) Další připomínky: Dodavatel by si měl dávat větší pozor při malování. Jednou šlápl na namalované futro a barvu pak roznesl po linoleu. Jednou jsem pak našel barvu nakapanou i na parketách V obou případech jsem si barvy všiml včas a utřel ji dřív než zaschla a udělala neodstranitelné fleky, ale toto by se stávat nemělo. Celkový verdikt: Skříň v kuchyni bude stačit lehce dodělat (vymalovat a dát chybějící polici), u skříně v chodbě bude nutné dveře předělat - stav ve výsledku je horší než předtím, navíc teď bude potřeba nahradit zničenou lištu která před započetím prací byla dobrá, vnitřek pak už snad jen drobné úpravy. Na předělání si ale rozhodně pozvu někoho jiného.
Dodavatel

Rekonstrukce bytu na klíč. Montáž kuchyně, vyroba nabytku na miru. Zamečnik, Malíř, Natěrač, Udržbař, Uklid, Uklidove prace, Demontaž, Renovace, Oprava, Montaž, Sadrokaton, Dlažba.
Praha
Zadání
Dvě staré vestavěné skříně, dřevěné, jedna v chodbě (cca 120cm šířka, 250 cm výška), jedna v kuchyni (cca 60cm šířka a 250 cm výška). Některé poličky ve vnitřní dřevěné konstrukci budou potřebovat vyměnit, popřípadě posoudit, zda nebude jednodušší vyměnit vnitřní konstrukci za jiné řešení. Dveře skříní je třeba namalovat barvou (případně by asi šla i vhodná tapeta) a namontovat nové úchytky.
Hodnocení
Zakázka byla na renovace dvou vestavěných skříní - menší v kuchyni a větší v chodbě. Zhodnotím jednotlivé části zvlášť: Chodba vnitřek: Držáky několika polic jsou mírně nakřivo, tam ale bude stačit vyrobit nové s dírami o kus vedle a nahradit ty současné. Relativně jednoduchá oprava. Chodba vnější strana (dveře): Tady jsme ze začátku řešili jestli vzít současné dveře s panty a jen je namalovat, opravit a namontovat nové úchytky, nebo nahradit novými. Dodavatel mne přesvědčoval, že výroba nových bude levnější a výsledek bude lepší. Nebyl. Stará dveře byly sice ošuntělé, ale šly otevírat i o téměř 180 stupňů, takže k věcem ve skříni byl pohodlný přístup. Nové dveře nelze otevírat o více než cca 90 stupňů, pravé křídlo pak kvůli křivě namontovaným pantům a příliš velkým šroubům nedrží otevřené a zavírá se (otevření o více než 75 stupňů už páčí pant ze dřeva). Nové dveře ani nelícují - u horního okraje sedí, u dolního se ale rozjíždějí. U horních dvířek při prvním pokusu o montáž šly otevírat asi jen o 45 stupňů (asi špatné měření ...), ale způsob jakým dodavatel toto opravil mi přijde naprosto nešťastný. Dodavatel velmi necitlivým způsobem ohlodal lištu, tak, že sice dveře jdou otevírat alespoň o 90 stupňů, ale vypadá to jako by to tam ohlodal bobr. Ve výsledku je nový stav tak špatný, že to bude nutné předělat a dodavatel tady nadělal více škody než užitku. Kuchyň vnitřek: Barva použitá na vymalování vnitřní strany se druhý den začala loupat, takže budu muset police vyndat, znovu vnitřek namalovat a pak police dát zpátky. Práce navíc ... Police jako takové vypadají dobře, akorát bylo dodáno o jednu polici méně než jsme si během měření naplánovali (takže tu poslední polici si budu muset zařídit asi sám) Jinak ok. Kuchyň vnější strana (dveře): Zde jsou panty skryté v rohu a jelikož jsou dveře u zdi, otevírání o 90 stupňů funguje (lze otevřít co dovolí zeď) Další připomínky: Dodavatel by si měl dávat větší pozor při malování. Jednou šlápl na namalované futro a barvu pak roznesl po linoleu. Jednou jsem pak našel barvu nakapanou i na parketách V obou případech jsem si barvy všiml včas a utřel ji dřív než zaschla a udělala neodstranitelné fleky, ale toto by se stávat nemělo. Celkový verdikt: Skříň v kuchyni bude stačit lehce dodělat (vymalovat a dát chybějící polici), u skříně v chodbě bude nutné dveře předělat - stav ve výsledku je horší než předtím, navíc teď bude potřeba nahradit zničenou lištu která před započetím prací byla dobrá, vnitřek pak už snad jen drobné úpravy. Na předělání si ale rozhodně pozvu někoho jiného.

Hodnocení
S panem Mošanským jsem byl velmi spokojen jako s člověkem. Je to sympaťák a je s ním dobrá komunikace. Někdy se sice pár dní neozve a Vy tak máte strach, jestli jste nenarazili na jednoho z těch truhlářů, kterého budete nahánět po zaplacení, ale v případě p. Mošanského tomu tak není a vždy se po chvilce ozve. Pan Mošanský je profesionál, na kterém oceňuji hlavně poctivost, neboť domluvené ceny byly dodrženy. A na všem se s ním dá domluvit. Co se týče samotné realizace, tak pan Mošanský je zkušený truhlář, nábytek umí udělat pěkný a kvalitně. Nicméně je zapotřebí přesně definovat, co chcete a pohlídat si materiály, barvy, jinak výsledek nemusí odpovídat Vašim představám. Tohle je ale na Vás. Co panu Mošanskému zadáte, to máte. Já bych s p. Mošanským byl velmi spokojen. A původně jsem měl za to, že mu dám i výborné hodnocení, ale po výsledné realizaci a nastěhování se do nového bytu a testování skříní v praxi ze mě počáteční nadšení vyprchalo, neboť v některých případech došlo k “rozčarování”. Po přestěhování a vložení věcí do skříní jsem totiž zjistil, že vnitřní rozměry skříní jsou jiné, než jsem původně chtěl. Pan Mošanský sice zasílal rozměry půdorysů skříní, které dodržel (60 cm), ale jako lajk jsem opravdu nevěděl, že skříně budou mít cca o 5-7 cm na hloubce méně, takže vestavěné skříně, které jsem chtěl zejména pro své drahé oblečení, nesplnily účel, neboť dveře skříní se zavírají o oblečení a v některých případech nejdou dovřít anebo je oblečení přímo v pantech. Zároveň rozměr v už tak malém bytě 2kk umožňoval hloubku cca 70 cm hlubší, takže prostor v bytě není dostatečně využít a skříně od dveří mají zbytečný odstup. Přitom při měření bytu bylo zadáno, že skříně musí jít hned od obložky dveří a nikoliv 10 cm od ní. kdybych to věděl, tak si ani u tech skříní nenecháme dělat otevírací dveře, které se s vchodovými dveřmi kříží a nechali bychom si zašupačky, které by dle p. Mošanského ubraly 10 cm. To jsem však netušil, že po výsledné práci tam těch 10 cm zůstane volných. Pan Mošanský na to reagoval, že jsou to standardní rozměry skříní. Přitom zadání bylo požadováno, že potřebuji hluboké skříně na drahé kabáty a obleky (pracuji v managementu), a i všude na netu se běžně uvádí doporučení, aby skříně na kabáty měly rozměry větší než 55 cm. Nejvíc na tom zamrzí, že mě podobná záležitost dlouhá léta trápila u skříní koupených v běžných obchodech (XXX Lutz, Mobelix) a vestavěnými skříněmi na míru to mělo být vyřešeno, takže mě odpověď, že je to standardní rozměr neuspokojila. Z toho důvodu tvrdím, že pan Mošanský je poctivý a šikovný řemeslník, ale je třeba si přesně ohlídat, co po něm chcete, neboť výsledek je pěkný, ale praktičnost může pokulhávat. Stejný problém mám i s TV stěnou, kdy jsem chtěl na zeď pověsit velkou 65 cm OLEDTV se dřevěnou stěnou a nad ní a pod ní umístit skříňky tak, aby byly dostatečně od sebe a po skříňkách se neprocházela kočka, která už mi jednou poškrábala předchozí televizi. Na toto jsem p. Mošanského několikrát písemně upozorňoval, přesto mám spodní skříň pár cm od TV přesně tak, jak jsem nechtěl :-/. Zatímco horní skříně jsou zbytečně moc od stropu a celé mohly být posunuty výše. Takže to nakonec řeším oboustrannou lepicí páskou, aby tam kočka nechtěla skákat. Namítat toho moc nemohu, neboť p. Mošanský poslal svoje nákresy, kde to vlastně tak bylo uvedeno, jen Vy nemáte šanci si to v danem návrhu uvědomut a máte za to, že pokud jste to několikrát zdůrazňovali, tak výsledek tomu bude odpovídat a nemusíte přesně zkoumat rozměry. Nadto skříně v ložnici mají dvě zrcadla, která měla sloužit pro dnešní dobu focení módy, progresu ve sportu (věnuji se i závodně sportu, kde je třeba nacvičovat sestavy) a praktičnost zase pokulhává, neboť po vyfocení těla v zrcadle zjistíte, že každá tabule zobrazuje jinak obě poloviny těla, takže vy se vprostředku nevyfotíte. Nutno říct, že jsem nezjistil, jestli je toto chyba zrcadel, neboť to může být i způsobeno lomem světla, kdy skříně jsou naplněné věcmi a nejdou dovřít (jak jsem psal výše) a toto nedovření může způsobit daný nesoulad zobrazení skel. Navíc jsme měli zážitek s mikrovlnkou, kdy jsme po montáži kuchyni zjistili, že nám p. Mošanský “zapomněl” sdělit, že mikrovlnka objednaná námi před 40 dny je příliš hluboká a nedá se kvůli hloubce dostat ke kuchyňské lince. Takže jsme jí demontovali a měli jsme velké štěstí, že nám jí daná firma vzala zpět i po delší době od nákupu, což bylo dost stresující, neboť firma daný obchod neměl dobré reference ohledně vrácení zboží. Přitom by stačil jeden telefon p. Mošanského a zeptat se nás, jestli jsme s danými rozměry mikrovlnky seznámeni. Mohli bychom ji tak vrátit v termínu bez zbytečných komplikací. Nutno říct, že se nám podařilo během 2 dní sehnat mikrovlnku novou (ta druhá u nás ještě 14 dní zůstala) a p. Mošanský byl rovněž pohotový a zvládl upravit rozměry skříní taky za dva dny v rámci dalšího termínu montáže, takže k žádnému prodlení nedošlo. Přesto všechno bych pana Mošanského doporučil. Je to totiž jeden z těch lepších řemeslníků, se kterým budete rádi komunikovat a budete rádi, že se Vám podařilo sehnat slušného pracovitého člověka. Nic na Vás nebude zkoušet a prostě to, co od něj budete požadovat, to dostanete. To je však zároveň i nevýhodou, protože pokud si dopodrobna veškerý nákresy a podklady neprostudujete, nenapíšete i přesné rozměry, tak můžete být nemile překvapeni. V tomto případě bych doporučil, aby p. Mošanský používal kvalitnější software, pro tvorbu designu alespoň v 3D modelu, neboť v programu, co používá, člověku spoustu detailů uniká. Vybavení, se kterým disponuje pro práci, je taky prvotřídní, až mu ho mí jiný řemeslníci záviděli. Dále velkým plusem je, že pan Mošanský Vám poradí i spoustu vychytávek a udělá věci, kterými Vás velmi mile překvapí (jako např. nám v kuchyni vyrobil vysouvací koš s možností otevírání nohou při mokrých rukách). Za mě je to člověk, který má zlaté ručičky, pomůže Vám i s jinými věcmi a vyjde Vám vstříc v rámci Vašich požadavků a cenově se Vás taky nebude snažit natáhnout, což může být nejdůležitější. U nás na to prostor měl, když si mohl říct po měsíci o zdražení materiálu, ale neudělal to, což potěšilo. Otázkou je, v jakém duchu by pak probíhala další komunikace. To však ale ani neznamená, že by byl p. Mošanský levný. Nicméně pracuje s kvalitními nástroj a kvalitními značkami (Blum, Hettich), takže pokud dáte správné zadání či využijete předem bytového architekta, tak můžete být velmi spokojeni s výslednou realizací.
Dodavatel

Dovolte, abych se Vám představil. Jmenuji se Michal Mošanský a specializuji se na výrobu nábytku na míru dle přání zákazníka. Realizuji výrobu nábytku již od roku 2011. Mým prvořadým cílem je spokojenost klientů, proto je pro mě hlavním parametrem výroby nábytku jeho výsledná kvalita, design a užitná hodnota podle představ zákazníka. Právě proto vždy se zákazníkem zadání výroby nábytku detailně zkonzultuji, abych zjistil, jaké má představy a požadavky na materiál, kování a barevné provedení. Protože se doma nebo v práci máte cítit spokojeně a příjemně. Což při výrobě nábytku co nejvíce zohledňuji. Využívám širokou škálu kvalitních materiálů, jako jsou DTDL od renomovaných firem Egger, Kronospan, Kaindl a Kastamona. Dále pracuji s DTDD (dýhované desky), překližky, lakovanou MDF, masivem, kompaktními deskami a umělým či přírodním kamenem.
Praha
Zadání
Dobrý den, do bytu 2kk o výměře 52 m2 poptávám truhlářské práce na zhotovení kvalitního nábytku do ložnice 20m2 s kováním blumen. Ložnice má na délku 6,355m a pouze 2,54 na šířku. Představa je jedna z následujících variant: A) šatna do U dle nákresu B) od vchodu ložnice vestavěná skříň po celé stěně do L k posteli na míru a nočními stolky, na druhé straně další nábytek a v rohu u okna počítačový kout B) Skříně po celé delší stěně proti vstupu ložnice s postelí uprostřed s tím, že někde by musel být umístěn i počítačový stůl s poličkami (nejspíš u levé zdi vedle vestavěné skříně Ideálně i zhotovit postel na míru (180x220m) s úložným prostorem, s respektováním průchodu při rozměrech 2,54m. Nejlépe se nám jeví varianta skříně do U nebo do L, ale klidně si necháme poradit i s jiným řešením. Dále budeme potřebovat - šatní skříň se zrcadlem a s botníkem do předsíně (viz nákres a inspirace na skříň v příloze) - skříňky, poličku a zrcadlo do koupelny Představa vestavěné skříně je: - skříně až do stropu (cca 2,67m) - kabátová část na dlouhé kabáty a poličky (viz nákres v příloze) a zrcadlově pro dva lidi se stejnými plochy - oddělená část na business oblečení (saka, košile, kalhoty) - část na odkládání použitého oblečení a oblečení "na doma" Prioritou je vestavěná skříň do ložnice, zbytek může být realizován s menším časovým odstupem. Vždy preferuji skříně s velkými zrcadly jednoho kusu, anebo posuvná zrcadla jako dveře. Jsem ochoten se domluvit i s více dodavateli na realizaci jednotlivých částí (např. zvlášť skříň do předsíně a zvlášť do koupelny), neboť dodání potřebuji do konce roku 2022, abychom se mohli nastěhovat. Tento návrh není dogma, je možné se domluvit na jiném efektivnějším rozložení. Děkuji za nabídky. Hezký den
Hodnocení
S panem Mošanským jsem byl velmi spokojen jako s člověkem. Je to sympaťák a je s ním dobrá komunikace. Někdy se sice pár dní neozve a Vy tak máte strach, jestli jste nenarazili na jednoho z těch truhlářů, kterého budete nahánět po zaplacení, ale v případě p. Mošanského tomu tak není a vždy se po chvilce ozve. Pan Mošanský je profesionál, na kterém oceňuji hlavně poctivost, neboť domluvené ceny byly dodrženy. A na všem se s ním dá domluvit. Co se týče samotné realizace, tak pan Mošanský je zkušený truhlář, nábytek umí udělat pěkný a kvalitně. Nicméně je zapotřebí přesně definovat, co chcete a pohlídat si materiály, barvy, jinak výsledek nemusí odpovídat Vašim představám. Tohle je ale na Vás. Co panu Mošanskému zadáte, to máte. Já bych s p. Mošanským byl velmi spokojen. A původně jsem měl za to, že mu dám i výborné hodnocení, ale po výsledné realizaci a nastěhování se do nového bytu a testování skříní v praxi ze mě počáteční nadšení vyprchalo, neboť v některých případech došlo k “rozčarování”. Po přestěhování a vložení věcí do skříní jsem totiž zjistil, že vnitřní rozměry skříní jsou jiné, než jsem původně chtěl. Pan Mošanský sice zasílal rozměry půdorysů skříní, které dodržel (60 cm), ale jako lajk jsem opravdu nevěděl, že skříně budou mít cca o 5-7 cm na hloubce méně, takže vestavěné skříně, které jsem chtěl zejména pro své drahé oblečení, nesplnily účel, neboť dveře skříní se zavírají o oblečení a v některých případech nejdou dovřít anebo je oblečení přímo v pantech. Zároveň rozměr v už tak malém bytě 2kk umožňoval hloubku cca 70 cm hlubší, takže prostor v bytě není dostatečně využít a skříně od dveří mají zbytečný odstup. Přitom při měření bytu bylo zadáno, že skříně musí jít hned od obložky dveří a nikoliv 10 cm od ní. kdybych to věděl, tak si ani u tech skříní nenecháme dělat otevírací dveře, které se s vchodovými dveřmi kříží a nechali bychom si zašupačky, které by dle p. Mošanského ubraly 10 cm. To jsem však netušil, že po výsledné práci tam těch 10 cm zůstane volných. Pan Mošanský na to reagoval, že jsou to standardní rozměry skříní. Přitom zadání bylo požadováno, že potřebuji hluboké skříně na drahé kabáty a obleky (pracuji v managementu), a i všude na netu se běžně uvádí doporučení, aby skříně na kabáty měly rozměry větší než 55 cm. Nejvíc na tom zamrzí, že mě podobná záležitost dlouhá léta trápila u skříní koupených v běžných obchodech (XXX Lutz, Mobelix) a vestavěnými skříněmi na míru to mělo být vyřešeno, takže mě odpověď, že je to standardní rozměr neuspokojila. Z toho důvodu tvrdím, že pan Mošanský je poctivý a šikovný řemeslník, ale je třeba si přesně ohlídat, co po něm chcete, neboť výsledek je pěkný, ale praktičnost může pokulhávat. Stejný problém mám i s TV stěnou, kdy jsem chtěl na zeď pověsit velkou 65 cm OLEDTV se dřevěnou stěnou a nad ní a pod ní umístit skříňky tak, aby byly dostatečně od sebe a po skříňkách se neprocházela kočka, která už mi jednou poškrábala předchozí televizi. Na toto jsem p. Mošanského několikrát písemně upozorňoval, přesto mám spodní skříň pár cm od TV přesně tak, jak jsem nechtěl :-/. Zatímco horní skříně jsou zbytečně moc od stropu a celé mohly být posunuty výše. Takže to nakonec řeším oboustrannou lepicí páskou, aby tam kočka nechtěla skákat. Namítat toho moc nemohu, neboť p. Mošanský poslal svoje nákresy, kde to vlastně tak bylo uvedeno, jen Vy nemáte šanci si to v danem návrhu uvědomut a máte za to, že pokud jste to několikrát zdůrazňovali, tak výsledek tomu bude odpovídat a nemusíte přesně zkoumat rozměry. Nadto skříně v ložnici mají dvě zrcadla, která měla sloužit pro dnešní dobu focení módy, progresu ve sportu (věnuji se i závodně sportu, kde je třeba nacvičovat sestavy) a praktičnost zase pokulhává, neboť po vyfocení těla v zrcadle zjistíte, že každá tabule zobrazuje jinak obě poloviny těla, takže vy se vprostředku nevyfotíte. Nutno říct, že jsem nezjistil, jestli je toto chyba zrcadel, neboť to může být i způsobeno lomem světla, kdy skříně jsou naplněné věcmi a nejdou dovřít (jak jsem psal výše) a toto nedovření může způsobit daný nesoulad zobrazení skel. Navíc jsme měli zážitek s mikrovlnkou, kdy jsme po montáži kuchyni zjistili, že nám p. Mošanský “zapomněl” sdělit, že mikrovlnka objednaná námi před 40 dny je příliš hluboká a nedá se kvůli hloubce dostat ke kuchyňské lince. Takže jsme jí demontovali a měli jsme velké štěstí, že nám jí daná firma vzala zpět i po delší době od nákupu, což bylo dost stresující, neboť firma daný obchod neměl dobré reference ohledně vrácení zboží. Přitom by stačil jeden telefon p. Mošanského a zeptat se nás, jestli jsme s danými rozměry mikrovlnky seznámeni. Mohli bychom ji tak vrátit v termínu bez zbytečných komplikací. Nutno říct, že se nám podařilo během 2 dní sehnat mikrovlnku novou (ta druhá u nás ještě 14 dní zůstala) a p. Mošanský byl rovněž pohotový a zvládl upravit rozměry skříní taky za dva dny v rámci dalšího termínu montáže, takže k žádnému prodlení nedošlo. Přesto všechno bych pana Mošanského doporučil. Je to totiž jeden z těch lepších řemeslníků, se kterým budete rádi komunikovat a budete rádi, že se Vám podařilo sehnat slušného pracovitého člověka. Nic na Vás nebude zkoušet a prostě to, co od něj budete požadovat, to dostanete. To je však zároveň i nevýhodou, protože pokud si dopodrobna veškerý nákresy a podklady neprostudujete, nenapíšete i přesné rozměry, tak můžete být nemile překvapeni. V tomto případě bych doporučil, aby p. Mošanský používal kvalitnější software, pro tvorbu designu alespoň v 3D modelu, neboť v programu, co používá, člověku spoustu detailů uniká. Vybavení, se kterým disponuje pro práci, je taky prvotřídní, až mu ho mí jiný řemeslníci záviděli. Dále velkým plusem je, že pan Mošanský Vám poradí i spoustu vychytávek a udělá věci, kterými Vás velmi mile překvapí (jako např. nám v kuchyni vyrobil vysouvací koš s možností otevírání nohou při mokrých rukách). Za mě je to člověk, který má zlaté ručičky, pomůže Vám i s jinými věcmi a vyjde Vám vstříc v rámci Vašich požadavků a cenově se Vás taky nebude snažit natáhnout, což může být nejdůležitější. U nás na to prostor měl, když si mohl říct po měsíci o zdražení materiálu, ale neudělal to, což potěšilo. Otázkou je, v jakém duchu by pak probíhala další komunikace. To však ale ani neznamená, že by byl p. Mošanský levný. Nicméně pracuje s kvalitními nástroj a kvalitními značkami (Blum, Hettich), takže pokud dáte správné zadání či využijete předem bytového architekta, tak můžete být velmi spokojeni s výslednou realizací.

Hodnocení
Domluva i nacenění naprosto v pořádku. Kde jinde nastřelili 30 tisíc, za které bych měl pomalu novou skříň, zde jsem se dočkal férového jednání. Se zpracováním jsem naprosto spokojený. Rychlost realizace závislá na výrobě, ale počítal jsem s měsícem až dvěma. Děkuji moc.
Dodavatel

vestavěné skříně, posuvné dveře, celoskleněné posuvné dveře, celoskleněné dveře, celoskleněné stěny, horizontální žaluzie, vertikální žaluzie, skleněný obklad, sklo za kuchyňskou linku, shrnovací dveře, lamelové dveře, montážní práce, celoskleněné sprchové zástěny ,vanové zástěny, interiérové dveře, interiérové obložkové zárubně, lacobel,obklad kovové zárubně, plexisklo
Praha
Zadání
Dobrý den, Poptávám truhláře, který mi bude schopný vyrobit nové posuvné dveře (desky s rámem) do vestavěné skříně + lamino. Stávající dveře jsou poničené. Rovněž je ohnuté spodní lamino, takže o sebe rámy naráží. Ze dveří by šel pře-použít jezdec do lamina. Pro představu rozměr jedné stávající desky je 193,5 × 50,5 cm (v × š) včetně nasazeného rámu. Dřevo ideálně stejné nebo podobného odstínu. Děkuji za vaše nabídky.
Hodnocení
Domluva i nacenění naprosto v pořádku. Kde jinde nastřelili 30 tisíc, za které bych měl pomalu novou skříň, zde jsem se dočkal férového jednání. Se zpracováním jsem naprosto spokojený. Rychlost realizace závislá na výrobě, ale počítal jsem s měsícem až dvěma. Děkuji moc.

Hodnocení
Všechno proběhlo naprosto v pořádku. Firmu můžu jenom doporučit. Jsem spokojená s výsledkem i s průběhem. Děkuji, ať se daří. A dále pro ty co si chtějí trošku počíst, pokračování recenze: Recenze červenec 2025 - vestavěný nábytek na míru - ložnice, kuchyň, předsíň. Vše v pořádku. Firma truhlarstvi Volmut, Povolny mi zpracovávala zakázku v červenci 2025, nemůžu se vynadívat, dopadlo to perfektně. Vřele doporučuji. Řešení v kuchyni, na které přišli, bylo o moc lepší, než jsem si dokázala představit. Starou ošklivou zděnou příčku jsme prostě obložili a dokonale to zapadlo do ostatního vestavěného nabytku na míru od nich. Jsem spokojená. Prvotní kalkulace byla v pořádku, nechtěli po mě 3000,- za výjezd na kalkulaci jako jiná firma(v případě zakázky by se ty peníze počítaly do ceny za dílo, ale jak mám asi vědět, jestli tu zakázku budu chtít už dopředu, když nevím, kolik si vůbec za tu skříň řeknou - jiná firma jiný portal než nejremeslnici - duben 2025) , takže tady kalkulace zadarmo, dokonce osobně u mě v bytě, takže s přeměřením, což je super. Dalších kalkulací zdarma nadálku jsem měla nakonec cca šest. Levnější i dražší varianty, vybrala jsem si průměr - aby to nebylo předražené, ale aby to zase něco vydrželo, to nejlevnější není to nejlepší .... Tady byla cena dobrá, tak akorát, bych řekla, ikdyž tomu nerozumím, zas tak často ten byt nezvelebuji. Vybírala jsem podle recenzí na nejremeslnici a googlu. Fakturace a smlouva - dohodli jsme se a vyšli si vstříc, chtěla jsem nějaké úpravy ve smlouvě o dílo - bylo mi vyhověno hned následující den, na úpravu smlouvy jsem nečekala týdny....jako je to běžné jinde... Bála jsem se, že lamino bude tenoučké půl centimetru , ale úplně zbytečně, jsou to pořádné poctivé desky, šuplíky unesou dokonce 20kg, jsem nadšená. Komunikace probíhla výborně, nečekáte na odpověď na mail týden. Termín se nám trošku posunul, ale jen minimálně, to znám, taky jsme u mě v práci v jiném odvětví čekali na dodavatele na atypický originál kabel k mikrofonu půl roku, tady se to posunulo pouze o týden, takže mám pochopení. Znám.... znám i zdřívějších rekonstrukcí u mě v bytě, kdy se to s jinou firmou posunulo o dvojnásobek původního času... tady jen o jeden týden, takže v pohodě. Navíc při tak velkém rozsahu - ložnice, předsíň i kuchyně... je to ještě malé zdržení. Provedení je velmi pěkné. Dodrželi, co slíbili. Dokonce mi při odvozu staré skříně sundali ze dveří skříně obrázky dětí a schovali mi je. To bylo dojemné. Kromě velkých vestavěných skříní ve třech místnostech jsem si vymyslela do zakázky kraviny jako skříňku na koše na odpadky, poličku na modem apod. Všechno vyrobili dle mého přání. Poctivě po sobě uklidili. Klíče a ovladač na bránu jsem jim přenechala s důvěrou a všechno bylo ok, celou rekonstrukci jsem byla v pohodě v práci. Nejde o to, že by člověk neměl peníze, ale nechte si po bytě chodit cizí lidi, nechci si kvůli tomu brát dva týdny dovolené, jenom proto, abych je tam hlídala a tady jsem vůbec nemusela, je to slušná firma.... vůbec se mi do tak velké rekonstrukce nechtělo, už kvůli dřívějším zkušenostem s jinými firmami ... tak jsem se tady v tomhle případě bála zbytečně. Děkuji za spolupráci. Ať se daří.
Dodavatel

If you need professional, English-speaking carpenter, you need us! Jsem truhlář který se řemeslu věnuje doslova od vyučení což je dvacet let . Posledních dvanáct let nábytek přímo výrabím i navrhuji, a to včetně vizualizací . Mám bohaté zkušenosti s nábytkem všeho druhu - s lamino deskami, ale rovnež i s masivem. Vždy dbám na používání moderních postupů výroby a trendů v oblasti designu. Já i náš tým vám ochotně pomůžeme při realizaci větších i menších zakázek - zaměření a výběr vhodných povrchů a dekorů, konzultace při výběru spotřebičů, komunikace s navazujícími řemesly, změny v designu atd. Věřím, že pokud se obrátíte se svojí zakázkou na nás, budete spokojeni. Michal Povolný a tým
Praha 10
Zadání
Dobrý den, poptávám kalkulaci na vestavěnou šatní skříň do ložnice. Bílá skříň do ložnice, vestavěná až do stropu 250 cm výška, klasický panelákový strop - Záběhlice Praha 10, panelák 2patro . šířka skříně 245cm - volně stojící (ne ode zdi ke zdi, takže plus boční i zadní díly) - dvě šatní tyče, 6ks drátěný koš na prádlo (nebo šuplíky, ne dojezd, pouze drátěné výsuvné koše nebo šuplíky), cca 8ks polic pro prostřední díl + 2 ks šuplík bez dojezdu, na ložní prádlo. Hloubka klasicky 60cm. 1 díl se zrcadlem, ostatní bez zrcadla. V ceně demontáž a odvoz staré skříně, která má rozměry - 225cm x 180cm x 60 cm . Prosím o kalkulaci . Děkuji
Hodnocení
Všechno proběhlo naprosto v pořádku. Firmu můžu jenom doporučit. Jsem spokojená s výsledkem i s průběhem. Děkuji, ať se daří. A dále pro ty co si chtějí trošku počíst, pokračování recenze: Recenze červenec 2025 - vestavěný nábytek na míru - ložnice, kuchyň, předsíň. Vše v pořádku. Firma truhlarstvi Volmut, Povolny mi zpracovávala zakázku v červenci 2025, nemůžu se vynadívat, dopadlo to perfektně. Vřele doporučuji. Řešení v kuchyni, na které přišli, bylo o moc lepší, než jsem si dokázala představit. Starou ošklivou zděnou příčku jsme prostě obložili a dokonale to zapadlo do ostatního vestavěného nabytku na míru od nich. Jsem spokojená. Prvotní kalkulace byla v pořádku, nechtěli po mě 3000,- za výjezd na kalkulaci jako jiná firma(v případě zakázky by se ty peníze počítaly do ceny za dílo, ale jak mám asi vědět, jestli tu zakázku budu chtít už dopředu, když nevím, kolik si vůbec za tu skříň řeknou - jiná firma jiný portal než nejremeslnici - duben 2025) , takže tady kalkulace zadarmo, dokonce osobně u mě v bytě, takže s přeměřením, což je super. Dalších kalkulací zdarma nadálku jsem měla nakonec cca šest. Levnější i dražší varianty, vybrala jsem si průměr - aby to nebylo předražené, ale aby to zase něco vydrželo, to nejlevnější není to nejlepší .... Tady byla cena dobrá, tak akorát, bych řekla, ikdyž tomu nerozumím, zas tak často ten byt nezvelebuji. Vybírala jsem podle recenzí na nejremeslnici a googlu. Fakturace a smlouva - dohodli jsme se a vyšli si vstříc, chtěla jsem nějaké úpravy ve smlouvě o dílo - bylo mi vyhověno hned následující den, na úpravu smlouvy jsem nečekala týdny....jako je to běžné jinde... Bála jsem se, že lamino bude tenoučké půl centimetru , ale úplně zbytečně, jsou to pořádné poctivé desky, šuplíky unesou dokonce 20kg, jsem nadšená. Komunikace probíhla výborně, nečekáte na odpověď na mail týden. Termín se nám trošku posunul, ale jen minimálně, to znám, taky jsme u mě v práci v jiném odvětví čekali na dodavatele na atypický originál kabel k mikrofonu půl roku, tady se to posunulo pouze o týden, takže mám pochopení. Znám.... znám i zdřívějších rekonstrukcí u mě v bytě, kdy se to s jinou firmou posunulo o dvojnásobek původního času... tady jen o jeden týden, takže v pohodě. Navíc při tak velkém rozsahu - ložnice, předsíň i kuchyně... je to ještě malé zdržení. Provedení je velmi pěkné. Dodrželi, co slíbili. Dokonce mi při odvozu staré skříně sundali ze dveří skříně obrázky dětí a schovali mi je. To bylo dojemné. Kromě velkých vestavěných skříní ve třech místnostech jsem si vymyslela do zakázky kraviny jako skříňku na koše na odpadky, poličku na modem apod. Všechno vyrobili dle mého přání. Poctivě po sobě uklidili. Klíče a ovladač na bránu jsem jim přenechala s důvěrou a všechno bylo ok, celou rekonstrukci jsem byla v pohodě v práci. Nejde o to, že by člověk neměl peníze, ale nechte si po bytě chodit cizí lidi, nechci si kvůli tomu brát dva týdny dovolené, jenom proto, abych je tam hlídala a tady jsem vůbec nemusela, je to slušná firma.... vůbec se mi do tak velké rekonstrukce nechtělo, už kvůli dřívějším zkušenostem s jinými firmami ... tak jsem se tady v tomhle případě bála zbytečně. Děkuji za spolupráci. Ať se daří.

Hodnocení
S výsledkem pana Holuba jsme spokojeni. Před samotnou realizací zakázky se pan Holub osobně dostavil zaměřit prostor, kam měla být vestavba provedena. Ze vzorníku jsme vybrali materiál a dohodli barevné provedení korpusu a dvířek. Během této návštěvy jsem se rozhodl navíc ještě poptat posuvné dveře do výklenku na chodbě. Ten byl zaměřen a dohodnut stejný materiál jako pro vestavnou skříň. Poté probíhala během ledna a února komunikace prostřednictvím emailu, kde jsem se domlouvali na vhodném drátěném programu a kování a upřesnili konečnou cenu za obě vestavby: Vestavná skříň v ložnici - 37 900 Kč Posuvné dveře v chodbě - 11 800 Kč Smlouvu o dílo jsme si podepsali dne 9. března 2018 s termínem plnění do 8. dubna 2018. Finální realizace obou zakázek nakonec proběhla se zpožděním, a to ve dvou dnech – pátek 20. dubna a úterý 24. dubna. Montáž prováděl pan Holub se synem jako sehraný tým. K tomuto účelu používali profesionální vybavení. Během realizace se nevyskytly žádné větší obtíže, vše probíhalo dle domluvy a případné rozdíly oproti návrhu jsme konzultovali na místě. Jako bonus jsem si nechal do kuchyně uříznout dvě poličky z kusu starých kuchyňských dvířek, které mi zůstaly z jiné realizace a navrtat pro ně nové vhodnější pozice ve skříni. Vše k naší spokojenosti. S klidným svědomím mohu firmu a služby pana Holuba doporučit.
Dodavatel

Nabízíme kompletní servis od zaměření, grafický návrh až po kompletní realizaci...Grafický návrh a doprava ke každé zakázce zdarma..... Zaměřujeme se na kompletní vybavení interiéru, kuchyńské linky, dětské pokoje.šikmé skříně, skříně pod schody....atd.... Nabízíme individuální přístup..NA VŠCHNY NAŠE VÝROBKY NABÍZÍME FINANCOVÁNÍ S NULOVÝM NAVÝŠENÍM...
Hostivice
Zadání
Prosím o nacenění vestavěné skříň do ložnice z bílého lamina vč. šatních tyčí, výsuvných drátěných košů a výsuvných držáků na kalhoty (doporučte vhodný systém kování). Skříň bude bez zad. Některé police budou volné (položené na piny) pro možnost změnit jejich uspořádání. Nabídněte vhodná madla pro dveře (co nejméně rušivá, příliš nevyčnívající, funkční). Vč. dopravy a montáže.
Hodnocení
S výsledkem pana Holuba jsme spokojeni. Před samotnou realizací zakázky se pan Holub osobně dostavil zaměřit prostor, kam měla být vestavba provedena. Ze vzorníku jsme vybrali materiál a dohodli barevné provedení korpusu a dvířek. Během této návštěvy jsem se rozhodl navíc ještě poptat posuvné dveře do výklenku na chodbě. Ten byl zaměřen a dohodnut stejný materiál jako pro vestavnou skříň. Poté probíhala během ledna a února komunikace prostřednictvím emailu, kde jsem se domlouvali na vhodném drátěném programu a kování a upřesnili konečnou cenu za obě vestavby: Vestavná skříň v ložnici - 37 900 Kč Posuvné dveře v chodbě - 11 800 Kč Smlouvu o dílo jsme si podepsali dne 9. března 2018 s termínem plnění do 8. dubna 2018. Finální realizace obou zakázek nakonec proběhla se zpožděním, a to ve dvou dnech – pátek 20. dubna a úterý 24. dubna. Montáž prováděl pan Holub se synem jako sehraný tým. K tomuto účelu používali profesionální vybavení. Během realizace se nevyskytly žádné větší obtíže, vše probíhalo dle domluvy a případné rozdíly oproti návrhu jsme konzultovali na místě. Jako bonus jsem si nechal do kuchyně uříznout dvě poličky z kusu starých kuchyňských dvířek, které mi zůstaly z jiné realizace a navrtat pro ně nové vhodnější pozice ve skříni. Vše k naší spokojenosti. S klidným svědomím mohu firmu a služby pana Holuba doporučit.
Načítám recenze…
Poptávku zadáte zdarma. Ověření řemeslníci se vám ozvou sami a vy až ze 4 nabídek vyberete tu nejlepší.
Kolik to bude stát
Vše o tématu
Načítám články…




Jak se vyhnout fušerům
Každý měsíc e-mail plný inspirace přímo do vaší schránky
Může vás zajímat





