Využijte rychlé přihlášení nebo se registrujte




1664 firem
Získejte nabídky zdarma
Víme, kdo je dobrý

Hodnocení
Taras Fedoryshyn provedl kvalitní práci, jsme spokojeni.
Dodavatel

Na trhu stavebních prací více než 20 let a stovky spokojených zákazníků
Praha
Zadání
Přeštukování pokoje v Praze 10 - ulice Jahodová. Rozměry pokoje: šířka: 340 cm délka: 660 cm výška: 260 cm Obrázky pokoje v nevyhovujícím stavu přikládám, koberec může být zničen, pod ním je stará podlaha. Věci budou vystěhovány. Děkuji a jsem s pozdravem, Petr Lukáš
Hodnocení
Taras Fedoryshyn provedl kvalitní práci, jsme spokojeni.

Hodnocení
Rád bych touto cestou s určitým časovým odstupem poděkoval panu Perbeckému i jeho zaměstnancům (především pak panu Evženovi) za odvedenou práci a velmi dobrý výsledek. Díky časovému odstupu můžeme zhodnotit kvalitu odvedených prací – nevyskytly se doposud žádné závady. Kladně hodnotím také přístup pana Perbeckého, neboť jediným nedostatkem po realizaci se ukázalo nivelování podlah, jež se nepodařilo. Tato skutečnost však byla p. Perbeckým bez potíží uznána a kompenzována. Dále mohu kladně hodnotit výtečnou komunikaci po celou dobu realizace. Případné změny či úpravy zadání byly konzultovány průběžně, případně ze strany pana Perbeckého navržena vhodná řešení. Práce byly provedeny dle zadání, navíc drobné změny po vzájemném odsouhlasení. Fakturováno bylo zpravidla po týdnech po odvedení prací, což jsme uvítali i jako transparenější a příhodnější (konkurence vyžaduje např. 50% zálohu předem za celé dílo). K samotnému průběhu rekonstrukce, která nakonec probíhala déle, než jsme počítali, nelze mít připomínek. V prvním týdnu proběhly bourací práce, tj. Byly odstraněny stávající zařizovací předměty, stávající obklady a dlažby, vybourány zárubně i části příček a dveřní otvory náležitě rozšířeny, resp. posunuty. Navíc byla vybourána i podlaha v části koupelny, pro osazení izolace a topné rohože v podlaze. Dále byly kompletně oškrábány omítky. Zkraje týdne druhého byly připraveny rošty pro sádrokartonové podhledy, tudíž bylo možné povolat elektrikáře i instalatéry. Nad původní předpklady jsme raději v dotčené části bytu raději provedli i výměnu přívodu radiátorů, tedy příprava drážek pro kabely v podlaze se rozšířila ještě o trubky a probíhalo souběžně s přípravou drážek pro elektroinstalaci. Zde je vhodné zmínit, že elektroinstalační práce prováděla firma ElektroWork p. Hlavsy a vodoinstalační firma BAPE p. Baudische. Práce elektrikářů i instalatérů přesáhly ještě do týdne třetího, ale i tak zbyl prostor pro návrat p. Perbeckého na staveniště. Proběhl odvoz suti a odpadu, který ještě na staveništi zbýval, a že ho nebylo po řádění elektrikářů a instalatérů nijak málo. Nakonec proběhlo ještě zahození drážek vodo a elektroinstalací a dozděna příčka na WC, v níž je schován WC modul Geberit, souběžně jsem řešil vlastními silami rozvody vzduchotechniky. V týdnu čtvrtém se opět pokročilo v díle, byly vyrovnány a izolovány stropy v pokojích fasádním způsobem a dokončeny sádrokartony, následovaly stěrky se síťovinou, špalety oken a zpevnění rohů a konečtě také nové štuky. Pátý týden konečně dorazily předem objednané obklady Marazzi dodávané firmou Koupelny Ptáček a bylo možné začít s obkládáním WC i koupelny dle námi připravených plánků. Při obkládání jsem byl celou dobu přítomen a tak jsme mohli bez problémů provádět korekce v kladečském plánu dle skutečného stavu a tak mnohdy daleko lépe rozvrhnbout spáry, případně ihned řešit drobné estetické nedostatky. Ze bych rád opět pochválil pana Evžena, neboť jeho trpělivá a pečlivá práce je na výsledku nejvíc vidět. Nesmím opomenout provedení hydroyiolace v koupelně, která je v případě sprchy se žlábkem (bez vaničky) vbytovém domě obzváště důležitá a byla jí proto věnována nadstandardní péče. V týdnu šestém proběhlo vybourání a rozšíření dvěřního otvoru do obývacího pokoje, který sloužil doposud jako mé relativně bezprašné útočiště. Rovněž proběhla pokládka izolačních desek a topné rohože v koupelně. Následovalo vyrovnání podlah (bohužel, ze jsem nekontroloval rovinnost výsledku a tak jsem tuto skutečnost musel později reklamovat) – jinými slovy, podlaha byla vyrovnána nedostatečně. Nivelační stěrka zalila topnou rohož a tak bylo možné dokončit dlažby a posléze i obklady, což bylo provedeno v týdnu následujícím. Poslední prací potom byla oprava omítek v obývacím pokoji – důsledek vzbourání zárubní. Závěrem bych dodal, že jsme velice rádi, že jsme si firmu p. Perbeckého vybrali – komunikace, vtřícnost, flexibilita, ohleduplnost vůči sousedům i společným částem domu, průběžný úklid, to vše dělají výsledný dojem ještě lepším. Vřele proto mohu p. Perbeckého s jeho týmem doporučit a do budoucna s nimi počítám při realizaci drobných úprav.
Dodavatel

DOMERINO s.r.o. je specializovaná firma zaměřená na čištění a nátěry střech, fasád a venkovních ploch. Pracujeme poctivě, pečlivě a s respektem k vašemu domu i okolí. Využíváme špičkové technologie, ekologické postupy a kvalitní materiály, díky kterým vracíme nemovitostem jejich vzhled i dlouhodobou ochranu. Máme více než 12 let zkušeností v oboru a celkem 25 let praxe ve stavebnictví. Za dobu našeho působení jsme realizovali zakázky pro více než 2 500 zákazníků, z nichž 99 % bylo velmi spokojeno. Působíme především ve středních Čechách, kde jsme jasnou jedničkou na trhu. SLUŽBY: Čištění střech bez chemie – ekologické odstranění mechů a lišejníků, impregnace, betonové a pálené tašky, šindel Čištění fasád – odstranění řas, plísní, nečistot a graffiti, včetně ochranné nanoimpregnace Čištění dlažby a venkovních ploch – dlažby, terasy, ploty, zídky, odstranění mechu ze spár Nátěry moderních fasád – silikonové nátěry, včetně čištění a drobných oprav, záruka až 12 let Nátěry historických fasád – odborné opravy a silikátové nátěry dle požadavků památkářů Nátěry plechových střech – ošetření koroze, nátěry pozinku a hliníku, polyuretanové systémy Čištění a nátěry bytových domů – komplexní služby pro SVJ, družstva a bytové domy PROČ SI VYBRAT NÁS: Rychlá realizace bez nutnosti klasického lešení – využíváme hydraulické plošiny Záruka až 12 let na vybrané nátěry Ekologické a šetrné postupy bez agresivní chemie Více než 2 500 realizovaných zakázek Stabilní firma, jednička ve Středních
Praha
Zadání
Vážená paní, vážený pane, poptáváme rekontrukci v našem bytě - rekontrukce WC a koupelny s úpravou dispozice, nové omítky, vyrovnání podlah a stropů na chodbě a pokojích. Elektrikáři a instatéři jsou k dispozici. Poptáváme tyto práce: - Bourání nenosných panelových příček - příprava otvorů pro obložkové zárubně (v panelových příčkách) - skrábání stávajícího štuku - odstranění dlažeb, obkladů a zařizovacích předmětů - odvoz a likvidace odpadu - vyzdění a vyspádování sprchového koutu (se žlabem) - vyzdění příček a přizdívek - ytong 50, 75 a 100 mm s perlinkou - pokládka dlažby a obkladů, s Al rohovými lištami - nivelace podlah - hydroizolace sprchového koutu - sádrokartonové podhledy - sádrokartonový záklop WC modulu s revizními dvířky pod obklad Termín realizace - dle dohody
Hodnocení
Rád bych touto cestou s určitým časovým odstupem poděkoval panu Perbeckému i jeho zaměstnancům (především pak panu Evženovi) za odvedenou práci a velmi dobrý výsledek. Díky časovému odstupu můžeme zhodnotit kvalitu odvedených prací – nevyskytly se doposud žádné závady. Kladně hodnotím také přístup pana Perbeckého, neboť jediným nedostatkem po realizaci se ukázalo nivelování podlah, jež se nepodařilo. Tato skutečnost však byla p. Perbeckým bez potíží uznána a kompenzována. Dále mohu kladně hodnotit výtečnou komunikaci po celou dobu realizace. Případné změny či úpravy zadání byly konzultovány průběžně, případně ze strany pana Perbeckého navržena vhodná řešení. Práce byly provedeny dle zadání, navíc drobné změny po vzájemném odsouhlasení. Fakturováno bylo zpravidla po týdnech po odvedení prací, což jsme uvítali i jako transparenější a příhodnější (konkurence vyžaduje např. 50% zálohu předem za celé dílo). K samotnému průběhu rekonstrukce, která nakonec probíhala déle, než jsme počítali, nelze mít připomínek. V prvním týdnu proběhly bourací práce, tj. Byly odstraněny stávající zařizovací předměty, stávající obklady a dlažby, vybourány zárubně i části příček a dveřní otvory náležitě rozšířeny, resp. posunuty. Navíc byla vybourána i podlaha v části koupelny, pro osazení izolace a topné rohože v podlaze. Dále byly kompletně oškrábány omítky. Zkraje týdne druhého byly připraveny rošty pro sádrokartonové podhledy, tudíž bylo možné povolat elektrikáře i instalatéry. Nad původní předpklady jsme raději v dotčené části bytu raději provedli i výměnu přívodu radiátorů, tedy příprava drážek pro kabely v podlaze se rozšířila ještě o trubky a probíhalo souběžně s přípravou drážek pro elektroinstalaci. Zde je vhodné zmínit, že elektroinstalační práce prováděla firma ElektroWork p. Hlavsy a vodoinstalační firma BAPE p. Baudische. Práce elektrikářů i instalatérů přesáhly ještě do týdne třetího, ale i tak zbyl prostor pro návrat p. Perbeckého na staveniště. Proběhl odvoz suti a odpadu, který ještě na staveništi zbýval, a že ho nebylo po řádění elektrikářů a instalatérů nijak málo. Nakonec proběhlo ještě zahození drážek vodo a elektroinstalací a dozděna příčka na WC, v níž je schován WC modul Geberit, souběžně jsem řešil vlastními silami rozvody vzduchotechniky. V týdnu čtvrtém se opět pokročilo v díle, byly vyrovnány a izolovány stropy v pokojích fasádním způsobem a dokončeny sádrokartony, následovaly stěrky se síťovinou, špalety oken a zpevnění rohů a konečtě také nové štuky. Pátý týden konečně dorazily předem objednané obklady Marazzi dodávané firmou Koupelny Ptáček a bylo možné začít s obkládáním WC i koupelny dle námi připravených plánků. Při obkládání jsem byl celou dobu přítomen a tak jsme mohli bez problémů provádět korekce v kladečském plánu dle skutečného stavu a tak mnohdy daleko lépe rozvrhnbout spáry, případně ihned řešit drobné estetické nedostatky. Ze bych rád opět pochválil pana Evžena, neboť jeho trpělivá a pečlivá práce je na výsledku nejvíc vidět. Nesmím opomenout provedení hydroyiolace v koupelně, která je v případě sprchy se žlábkem (bez vaničky) vbytovém domě obzváště důležitá a byla jí proto věnována nadstandardní péče. V týdnu šestém proběhlo vybourání a rozšíření dvěřního otvoru do obývacího pokoje, který sloužil doposud jako mé relativně bezprašné útočiště. Rovněž proběhla pokládka izolačních desek a topné rohože v koupelně. Následovalo vyrovnání podlah (bohužel, ze jsem nekontroloval rovinnost výsledku a tak jsem tuto skutečnost musel později reklamovat) – jinými slovy, podlaha byla vyrovnána nedostatečně. Nivelační stěrka zalila topnou rohož a tak bylo možné dokončit dlažby a posléze i obklady, což bylo provedeno v týdnu následujícím. Poslední prací potom byla oprava omítek v obývacím pokoji – důsledek vzbourání zárubní. Závěrem bych dodal, že jsme velice rádi, že jsme si firmu p. Perbeckého vybrali – komunikace, vtřícnost, flexibilita, ohleduplnost vůči sousedům i společným částem domu, průběžný úklid, to vše dělají výsledný dojem ještě lepším. Vřele proto mohu p. Perbeckého s jeho týmem doporučit a do budoucna s nimi počítám při realizaci drobných úprav.

Hodnocení
Dle dohody proběhly práce bez problémů, cenové podmínky vesměs dodrženy, někde bylo potřeba navýšit z důvodu změn materiálů za lepší apod. p. Tichý navrhl např. podlahy v podkroví, komplet zateplení stropů a SDK, štukové omítky v celém domě včetně perlinky a lepidla, úpravy dveřních a okenních otvorů pro osazení, příprava el.instalace pro bodovky v SDK. Přikládám i původní fotky stropu s izolací pro představu. Drobnosti na opravu budou řešeny po vymalování. Komunikace naprosto bez problémů, pan Tichý je velice flexibilní, rychlá realizace, dokonce kvůli topení osadili o vlastní kamna pro temperování.
Dodavatel
kompletní rekonstrukce bytů a domů,sádrokartonářské práce,elektrikářské a instalatérské práce,malířské práce,zednické práce,podlahářské práce
Praha 12
Zadání
Poptavam zednicke prace na RD. Zapraveni spar po instalaci topeni/radiatoru, dobetonovat spary v podlaze po sekani na vodu. dorovnani podlahy na wc - beton cca 5cm. zazdeni otvoru po dverich tvarnice 150mm. zasekani L prekladu nad dvere v podkrovi (5x) drobne opravy - znovuprilepeni nekterych tvarnic v podkrovi, pod okny praskliny v podlaze. atd. natazeni le[pidla a perlinky na vsechny zdi v dome + vnitrni omitky (cca 150m2 podlahove plochy, nizsi stropy, v podkrovi sikminy. mozna vybourani kovovych zarubni puvodnich dveri a priprava na oblozkove zarubne
Hodnocení
Dle dohody proběhly práce bez problémů, cenové podmínky vesměs dodrženy, někde bylo potřeba navýšit z důvodu změn materiálů za lepší apod. p. Tichý navrhl např. podlahy v podkroví, komplet zateplení stropů a SDK, štukové omítky v celém domě včetně perlinky a lepidla, úpravy dveřních a okenních otvorů pro osazení, příprava el.instalace pro bodovky v SDK. Přikládám i původní fotky stropu s izolací pro představu. Drobnosti na opravu budou řešeny po vymalování. Komunikace naprosto bez problémů, pan Tichý je velice flexibilní, rychlá realizace, dokonce kvůli topení osadili o vlastní kamna pro temperování.

Hodnocení
Celkově, jsme z rekonstrukcí spokojení. Chtělo by to zlepšit komunikaci ve firmě, aby všichni měli stejné informace. ( Aby člověk měl jistotu, že informace se dostane ke všem, tak doporučujeme hromadné poslání emailu všem co se podílí na rekonstrukci, nespoléhejte na telefonickou komunikaci, mají toho hodně a některé informace si pak nepředají ) Jediné s čím nejsme spokojeni co se týče prací, je kvalita štukování a finální malby. ( Nerovnoměrný povrch, nepřesnosti štukovaného povrchu "opraví" finiškou a né štukem a opravené místo má tak jinou strukturu viz fotky ). S paní Simerkou jsme dělali více návrhů koupelny a nakonec se rozhodli na její doporučení dát do koupelny walk stěnu a jsme rádi, že jsme dali na její radu. Pan Vrátný se snaží ve všem vyjít vstříc a skoro nic není problém. Práce probíhali víceméně podle plánu.
Dodavatel
Provádíme kompletní rekonstrukce koupelen, bytů a domů na klíč. Přes 4200 dokončených rekonstrukcí. Provádíme kompletní realizace domů na klíč, vč. projektové dokumentace a grafického návrhu. Přes 86 hotových domů předáno zákazníkům, zkolaudováno. Provádíme veškeré demoliční práce, zemní práce, stavební práce, elektro práce, dále veškeré rozvody vody a odpadu, rozvody topení. Instalujeme tepelná čerpadla, solární panely, klimatizace, rekuperace. Dodáváme dveře vchodové a interiérové, plastová okna. Vyrábíme kuchyně na míru, vestavný nábytek. Pokládáme podlahy všeho druhu. Jsme již 25 let na trhu.
Praha
Zadání
Chceme rekonstrukci panelákového bytu 3+1. Je potřeba udělat celou elektřinu, vybourat příčku mezi kuchyní a obývacím pokojem, změna dispozice koupelny- pokud možno v koupelně uďelat malou saunu.
Hodnocení
Celkově, jsme z rekonstrukcí spokojení. Chtělo by to zlepšit komunikaci ve firmě, aby všichni měli stejné informace. ( Aby člověk měl jistotu, že informace se dostane ke všem, tak doporučujeme hromadné poslání emailu všem co se podílí na rekonstrukci, nespoléhejte na telefonickou komunikaci, mají toho hodně a některé informace si pak nepředají ) Jediné s čím nejsme spokojeni co se týče prací, je kvalita štukování a finální malby. ( Nerovnoměrný povrch, nepřesnosti štukovaného povrchu "opraví" finiškou a né štukem a opravené místo má tak jinou strukturu viz fotky ). S paní Simerkou jsme dělali více návrhů koupelny a nakonec se rozhodli na její doporučení dát do koupelny walk stěnu a jsme rádi, že jsme dali na její radu. Pan Vrátný se snaží ve všem vyjít vstříc a skoro nic není problém. Práce probíhali víceméně podle plánu.

Hodnocení
S realizací zakázky jsme byli trochu zklamaní. Počáteční jednání s panem Rajtorou byla bezproblémová, následně převzal zakázku pan Bříza. S panem Břízou jsem si rozumněla, přesto vzniklo pár nedorozumnění. Ze začátku se práce rozbíhaly velmi pomalu (trochu se nám to hodilo, protože se nám v den zahájení narodilo miminko). První týden byla oškrábána koupelna a část kuchyně - oba prostory velmi malé a na místě byl ponechán nepořádek. Bohužel jsme nebyli informování o plánovaném postupu prací (později již doplněno), takže jsme byli zaskočeni tímto pomalým tempem prací. Druhý týden už se práce trochu rozjely. Byla demontována sanita v koupelně, vybourán obklad, demontován záchod, provedeny drážky pro nové vedení vody, usazen Geberit na záchodě, nová voda v kuchyni, škrábání dalších místností a odvezen stavební odpad. Došlo k nedorozumnění s průměrem stoupacího potrubí, ale to bylo následně vyměněno (3/4 za 1/2 - nikdo se nás neptal na podrobnosti vedení vody a vyplývající průměr stoupačky). Třetí týden pokračovalo škrábání, nová voda v koupelně, na naši žádost bylo upraveno vedení odpadu na záchodě a posunut Geberit (místnost je velmi malá) částečně bylo zasekáno nové vedení elektřiny, vybourána dveřní zárubeň a zakryt vstup na společné schodiště sádrokartonovou příčkou. Řemeslníci začali lepit perlinku na zdi. Čtvrtý týden byly vybourány zárubně dveří, které se měnily a vybouráno teraco v koupelně. Další sled prací nemám poznamený. Nejvíce mi vadil postup prací - řemeslníci docházeli tak, jak byli uvolněni z jiných staveb takže docházelo k trochu chaotickým postupům prací. Nejvíce práce udělali dva šikovní Ukrajinci (perlinka, štuky, výmalba, obklady a dlažba - s jejich prací jsem velmi spokojena, ale obkladačské práce bych si představovala lepší). Instalatér práci provedl dobře, ale ocenila bych trochu konzultace před provedením finálních prací - problémové vedení odpadu na záchodě a stoupací potrubí). Elektrikáři prováděli práci velmi nárazově a tak trochu zdržovali kluky při štukování. Nebyli informováni o vzhledu budoucí kuchyňské linky v kuchyni (neptali se, vizualizaci ale pan Bříza měl) a tak nám trochu zkomplikovali usazování horních skříněk - vedení elektřiny zbytečně daleko od stropu kuchyně. Podlaháři byli trochu zbrklí. Nivelační stěrka jim na pár místech vytekla z ohraničeného prostoru. Prahy nám nechtěli zbrousit, tak aby vyrovnali schůdek mezi linem a parketami, jejich nátěr byl proveden nevhodným lakem a na závěr práh přilepili k linu v místě, kde lino nebylo podlepeno - práh se kýval Všechny tyto nedostatky byly ale po předání opraveny (znovu natřeny a přišroubovány). Přechodové lišty do koupelny a na záchod byly nevhodně zvoleny - nakonec jsme dodělali sami. Očekávala jsem trochu pomoc s výběrem konkrétních položek (např. typ dveří mezi nevytápěnou verandu a teplou chodbu - zvolili jsme běžné interiérové s malým sklem a teď v zimě se vlivem rozdílné vlhkosti v místnostech kroutí, vhodné podlahové lišty - dřevěnné nekopírují křivé zdi). V průběhu celé rekonstrukce jsme byli přítomni v domě a práce jsme hlídali. Bez tohoto by došlo asi k ještě více nedorozumnění. Práce měly být provedeny v termínu dvou měsíců - bylo již na začátku jasné, že se nestihne (doba na dodání nových dveří od objednání je 6 týdnů, ke specifikaci dveří jsme byli vyzváni pozdě). Celkem práce trvaly 3 měsíce. Některé činnosti jsme si nakonec zajišťovali sami (demontáž a montáž radiátorů, broušení parket, instalace kuchyňské linky) - tyto položky nám byly z rozpočtu odečteny. Celková cena byla tedy 520 297 Kč bez 15% DPH. Celkové hodnocení se mi provádí špatně, protože tohle byla první zkušenost s řemeslníky, nemám žádné srovnání s jinými.
Dodavatel

Naše firma zajišťuje kompletní realizaci rekonstrukcí a staveb. Dle vašich požadavků, můžeme nabídnout služby v rozsahu od architektonického návrhu až po montáž a dodávku zařizovacích předmětů. Pokud plánujete jen částečné úpravy, ani to není problém, vždy záleží na individuální domluvě. Pro domluvení nezávazné schůzky nás neváhejte kontaktovat. Těšíme se na spolupráci.
Praha - Suchdol
Zadání
Rekonstrukce prázdného bytu (61m2) ve dvougeneračním RD ze 70. let. Zbytek domu obýván. Byt se nachází ve zvýšeném přízemí, má samostatný vchod přes verandu a zároveň přes společné schodiště pro zbytek domu a přístup do sklepa. V celém bytě chceme provést nové rozvody elektřiny, nové podlahy (marmoleum) nebo renovace parket (3 místnosti), výmalbu, výměna 3 ks interiérových dveří včetně zárubně (z toho jedny třídy klima II) a jedny nové celoskleněné posuvné dveře do pouzdra. Dveře preferovány od firmy Sapeli. Koupelna: nové rozvody vody a odpadu, nová SDK příčka s posuvnými dveřmi, instalace topného žebříku, vany a umyvadla, obklady, výměna dveří ze schodiště (klima II) Kuchyně: nové rozvody vody a odpadu, obklady, kuchyňská linka na míru se zapojením vestavěných elektrospotřebičů Elektrolux (sklokeramická varná deska, odsavač par, vestavěná trouba, vestavěná pračka) WC: nové rozvody vody a odpadu, instalace závěsného wc a umývátka, obklady Chodba: výměna 2 ks dveří Obývák, ložnice, dětský pokoj: renovace nebo výměna parketové podlahy (parkety lepeny na asf. podklad - nejlépe zlikvidovat), v ložnici a dětském pokoji pokládka koberce Prosím zvlášť nacenit renovaci parket (likvidace asf. podkladu, přeskládání, broušení, voskování/lakování). Termín prací: květen - září 2020 (stěhování nejlépe před 1. září, nejpozději 1. října). Předpokládaný rozpočet je 650 tis.
Hodnocení
S realizací zakázky jsme byli trochu zklamaní. Počáteční jednání s panem Rajtorou byla bezproblémová, následně převzal zakázku pan Bříza. S panem Břízou jsem si rozumněla, přesto vzniklo pár nedorozumnění. Ze začátku se práce rozbíhaly velmi pomalu (trochu se nám to hodilo, protože se nám v den zahájení narodilo miminko). První týden byla oškrábána koupelna a část kuchyně - oba prostory velmi malé a na místě byl ponechán nepořádek. Bohužel jsme nebyli informování o plánovaném postupu prací (později již doplněno), takže jsme byli zaskočeni tímto pomalým tempem prací. Druhý týden už se práce trochu rozjely. Byla demontována sanita v koupelně, vybourán obklad, demontován záchod, provedeny drážky pro nové vedení vody, usazen Geberit na záchodě, nová voda v kuchyni, škrábání dalších místností a odvezen stavební odpad. Došlo k nedorozumnění s průměrem stoupacího potrubí, ale to bylo následně vyměněno (3/4 za 1/2 - nikdo se nás neptal na podrobnosti vedení vody a vyplývající průměr stoupačky). Třetí týden pokračovalo škrábání, nová voda v koupelně, na naši žádost bylo upraveno vedení odpadu na záchodě a posunut Geberit (místnost je velmi malá) částečně bylo zasekáno nové vedení elektřiny, vybourána dveřní zárubeň a zakryt vstup na společné schodiště sádrokartonovou příčkou. Řemeslníci začali lepit perlinku na zdi. Čtvrtý týden byly vybourány zárubně dveří, které se měnily a vybouráno teraco v koupelně. Další sled prací nemám poznamený. Nejvíce mi vadil postup prací - řemeslníci docházeli tak, jak byli uvolněni z jiných staveb takže docházelo k trochu chaotickým postupům prací. Nejvíce práce udělali dva šikovní Ukrajinci (perlinka, štuky, výmalba, obklady a dlažba - s jejich prací jsem velmi spokojena, ale obkladačské práce bych si představovala lepší). Instalatér práci provedl dobře, ale ocenila bych trochu konzultace před provedením finálních prací - problémové vedení odpadu na záchodě a stoupací potrubí). Elektrikáři prováděli práci velmi nárazově a tak trochu zdržovali kluky při štukování. Nebyli informováni o vzhledu budoucí kuchyňské linky v kuchyni (neptali se, vizualizaci ale pan Bříza měl) a tak nám trochu zkomplikovali usazování horních skříněk - vedení elektřiny zbytečně daleko od stropu kuchyně. Podlaháři byli trochu zbrklí. Nivelační stěrka jim na pár místech vytekla z ohraničeného prostoru. Prahy nám nechtěli zbrousit, tak aby vyrovnali schůdek mezi linem a parketami, jejich nátěr byl proveden nevhodným lakem a na závěr práh přilepili k linu v místě, kde lino nebylo podlepeno - práh se kýval Všechny tyto nedostatky byly ale po předání opraveny (znovu natřeny a přišroubovány). Přechodové lišty do koupelny a na záchod byly nevhodně zvoleny - nakonec jsme dodělali sami. Očekávala jsem trochu pomoc s výběrem konkrétních položek (např. typ dveří mezi nevytápěnou verandu a teplou chodbu - zvolili jsme běžné interiérové s malým sklem a teď v zimě se vlivem rozdílné vlhkosti v místnostech kroutí, vhodné podlahové lišty - dřevěnné nekopírují křivé zdi). V průběhu celé rekonstrukce jsme byli přítomni v domě a práce jsme hlídali. Bez tohoto by došlo asi k ještě více nedorozumnění. Práce měly být provedeny v termínu dvou měsíců - bylo již na začátku jasné, že se nestihne (doba na dodání nových dveří od objednání je 6 týdnů, ke specifikaci dveří jsme byli vyzváni pozdě). Celkem práce trvaly 3 měsíce. Některé činnosti jsme si nakonec zajišťovali sami (demontáž a montáž radiátorů, broušení parket, instalace kuchyňské linky) - tyto položky nám byly z rozpočtu odečteny. Celková cena byla tedy 520 297 Kč bez 15% DPH. Celkové hodnocení se mi provádí špatně, protože tohle byla první zkušenost s řemeslníky, nemám žádné srovnání s jinými.

Hodnocení
Firmu jsme si vybrali na základě pozitivních recenzí. Bohužel s výsledkem spokojeni nejsme. Kdybych to měla celé popsat, byla by z toho kniha. Pochvala je pro pana elektrikáře a instalatéra, plus vyklizení bytu a hrubé práce byly v pořádku. Na začátku se pan Reilich dušoval jak vše bude fotit, posílat průběžně rozpočet apod. To se za celou dobu nestalo. Týden před předáním jsem ho urgovala jak to bude se stěrkama v koupelně a kuchyni a on mi je řekl, že "průser" a že mu to ten jeho člověk neřekl a odjel na 2 týdny na Ukrajinu(rekonstrukci jsme řešili skoro rok předem vzhledem k tomu, že jsme ji potřebovai udělat v létě, kdy mají děti prázdniny). Chopil se toho nakonec někdo jiný, stěrku jsem vybírala na internetu(ač jsem od června pana Reilicha kvůli tomu naháněla), ten člověk to dělal poprvé(ano, byla počítán nižší sazba, ale nám šlo především o kvalitu). Ten samý nám dělal obklady, kde na wc jsou po stranách posuny jinak než za samotným wc. O spárách a jejich humpoláckém provedení ani nemluvím. Koupelna byla jedna velká katastrofa, poškrábaná vanička ve sprše, křivě vyzděná nika a s tím souvisejíci nepadnoucí dveře, zamaskované popraskané kraje dlaždiček apod. Další velký problém podlaha. Nechali jsme jim 9 dní k dobru, aby vše vyschlo a bylo to dobře udělané. Nezvládli podklad vylít rovně a na to klidně vinyl položili. Montáž kuchyně jsme museli posunout, ale neustále jsme se museli vyptávat my, jestli stíhají, abychom firmě neřekli den předem, že instalaci potřebujeme přesunout. Ten den(sobota), kdy se to mělo nejpozději předat tam ještě všichni lítali a něco dělali, do toho nám přivezli lednici(opět jsme se pan Reilicha ptali jestli to bude, když jsme ji objednávali), 2 Ukrajinky v tom bordelu klízeli. Fakt horor! Večer jsme si to jeli přebrat, což ve tmě toho moc vidět není. Tam se sice pan Reilich omlouval, že si vědom toho, že měl nějaké osobní problémy a že nám dá slevu na podlahu a cokoliv co objevíme, ať dáme vědět. Druhý den jsme přijeli, protože úklid neproběhl jako "úklid k nastěhování" a spát se tam nedalo. A to jsme teda nečekali!! Flekaté zdi, škvírky a mezi lamelami v lepeném vinyli, obří boule na podlaze a spousta jiného. Nakonec museli předělávat některé dveřní otvory(a "začistit je")neb nevyhovovali tomu, co jim řekl pán, který nám je instaloval. Ač to bylo předem řečeno, oni si prostě mastí co se jim zachce a strašně se diví, že s tím máme problém. Nezakrývají si ostatní plochy, manžel pracoval z domova a musel jim to říct vechvíli, kdy začali seřezávat a všude se prášilo. Rozpočet rozmazávat nebudu. Podlahu nám částečně předělala jiná firma jako opravu, nicméně do budoucna nás to čeká nanovo neb obývák se nedělal a menší nerovnosti jsme přikryli kobercem. Špatně stočené štuky, tak si to postupně brousíme sami. Výmalba taky špatná. Koupelnu nám pan Reilich slíbil udělat novou, že nám jiného, preciznějšího obkladače, ale nakonec tam byl zovu pan M, který si jel opět svoji. Nejtristnější je křivě položená vanička, z části je pod kachličkma, tak na druhé straně to úplně nevychází a křivě položené obklady, které u stopu bevycházejí. Strop je zapatlaný. Věcí je tam víc. Nejvíc mě mrzí, že se pan Reilich zaklínal tím, jak jim jde o dobré jméno firmy že tam s nima bude, pak že tam nebude ale bude je každý den kontrolovat. Sice tvrdí, že tam byl, ale tomu nevěříme neb sám byl dost překvapený, co to tam ti dva vyvedli. Sice jsme nedopláceli zbytek zádržného, ale nová koupelna nás bude stát daleko víc a zase toho času, zakrývání atd. Dala jsem si s přípravou rekonstrukce práci, aby vše šlo dobře, vše jsem mu sepisovala do mailu a osobně předem říkala. On to ani nepředal dál dělníkům a pak to s nimi řešil na místě, když už některé věci byly udělané. Chtěli jsme mít hezky zrekonstrouvaný byt od základu, ale právě ten základ se vesměs nepodařil..
Dodavatel

Dobrý den, jsme zkušená firma z Prahy s dlouholetou praxí, zabýváme se veškerými stavebními pracemi. Od výkopu základů přes rekonstrukce bytů, rodinných domů až po finální a dokončovací práce.
Brandýs nad Labem
Zadání
Dobrý den, rádi bychom zrekonstruovali větší část našeho bytu 3+1. Určitě by se jednalo o koupelnu(sušičku máme zatím v ložnici)/záchod. Výměna stávajících plovoucích podlah pravděpodobně za vinyl. Nové omítky(někde jsou tapety). Zřejmě bychom měnili i kuchyňskou linku. Rozsah by byl ke konzultaci. Jedná se o bytový dům bez výtahu a k našemu bytu je celkem 40 schodů.
Hodnocení
Firmu jsme si vybrali na základě pozitivních recenzí. Bohužel s výsledkem spokojeni nejsme. Kdybych to měla celé popsat, byla by z toho kniha. Pochvala je pro pana elektrikáře a instalatéra, plus vyklizení bytu a hrubé práce byly v pořádku. Na začátku se pan Reilich dušoval jak vše bude fotit, posílat průběžně rozpočet apod. To se za celou dobu nestalo. Týden před předáním jsem ho urgovala jak to bude se stěrkama v koupelně a kuchyni a on mi je řekl, že "průser" a že mu to ten jeho člověk neřekl a odjel na 2 týdny na Ukrajinu(rekonstrukci jsme řešili skoro rok předem vzhledem k tomu, že jsme ji potřebovai udělat v létě, kdy mají děti prázdniny). Chopil se toho nakonec někdo jiný, stěrku jsem vybírala na internetu(ač jsem od června pana Reilicha kvůli tomu naháněla), ten člověk to dělal poprvé(ano, byla počítán nižší sazba, ale nám šlo především o kvalitu). Ten samý nám dělal obklady, kde na wc jsou po stranách posuny jinak než za samotným wc. O spárách a jejich humpoláckém provedení ani nemluvím. Koupelna byla jedna velká katastrofa, poškrábaná vanička ve sprše, křivě vyzděná nika a s tím souvisejíci nepadnoucí dveře, zamaskované popraskané kraje dlaždiček apod. Další velký problém podlaha. Nechali jsme jim 9 dní k dobru, aby vše vyschlo a bylo to dobře udělané. Nezvládli podklad vylít rovně a na to klidně vinyl položili. Montáž kuchyně jsme museli posunout, ale neustále jsme se museli vyptávat my, jestli stíhají, abychom firmě neřekli den předem, že instalaci potřebujeme přesunout. Ten den(sobota), kdy se to mělo nejpozději předat tam ještě všichni lítali a něco dělali, do toho nám přivezli lednici(opět jsme se pan Reilicha ptali jestli to bude, když jsme ji objednávali), 2 Ukrajinky v tom bordelu klízeli. Fakt horor! Večer jsme si to jeli přebrat, což ve tmě toho moc vidět není. Tam se sice pan Reilich omlouval, že si vědom toho, že měl nějaké osobní problémy a že nám dá slevu na podlahu a cokoliv co objevíme, ať dáme vědět. Druhý den jsme přijeli, protože úklid neproběhl jako "úklid k nastěhování" a spát se tam nedalo. A to jsme teda nečekali!! Flekaté zdi, škvírky a mezi lamelami v lepeném vinyli, obří boule na podlaze a spousta jiného. Nakonec museli předělávat některé dveřní otvory(a "začistit je")neb nevyhovovali tomu, co jim řekl pán, který nám je instaloval. Ač to bylo předem řečeno, oni si prostě mastí co se jim zachce a strašně se diví, že s tím máme problém. Nezakrývají si ostatní plochy, manžel pracoval z domova a musel jim to říct vechvíli, kdy začali seřezávat a všude se prášilo. Rozpočet rozmazávat nebudu. Podlahu nám částečně předělala jiná firma jako opravu, nicméně do budoucna nás to čeká nanovo neb obývák se nedělal a menší nerovnosti jsme přikryli kobercem. Špatně stočené štuky, tak si to postupně brousíme sami. Výmalba taky špatná. Koupelnu nám pan Reilich slíbil udělat novou, že nám jiného, preciznějšího obkladače, ale nakonec tam byl zovu pan M, který si jel opět svoji. Nejtristnější je křivě položená vanička, z části je pod kachličkma, tak na druhé straně to úplně nevychází a křivě položené obklady, které u stopu bevycházejí. Strop je zapatlaný. Věcí je tam víc. Nejvíc mě mrzí, že se pan Reilich zaklínal tím, jak jim jde o dobré jméno firmy že tam s nima bude, pak že tam nebude ale bude je každý den kontrolovat. Sice tvrdí, že tam byl, ale tomu nevěříme neb sám byl dost překvapený, co to tam ti dva vyvedli. Sice jsme nedopláceli zbytek zádržného, ale nová koupelna nás bude stát daleko víc a zase toho času, zakrývání atd. Dala jsem si s přípravou rekonstrukce práci, aby vše šlo dobře, vše jsem mu sepisovala do mailu a osobně předem říkala. On to ani nepředal dál dělníkům a pak to s nimi řešil na místě, když už některé věci byly udělané. Chtěli jsme mít hezky zrekonstrouvaný byt od základu, ale právě ten základ se vesměs nepodařil..

Hodnocení
Spokojenost se vším. Díky
Dodavatel
sádrokartóny, malířské práce, kamenické práce, stavební a dokončovací práce
praha 5
Zadání
Dobrý den, poptávám štukování stěn (+opravení štuku stropu) v panelákovém pokoji. V pokoji byly tapety přímo na betonovém panelu, nyní jsou odstraněny hrubě tapety. Ideálně bych si představoval začištění stěn od zbytků tapet (viz foto), lepidlo + perlinku, keraštuk + přesmirkování - nebo jiný hladký štuk. (nechám si poradit) Bez malování. Problémovým místem jsou stoupačky a topení na stěně, za kterým bych ideálně potřeboval vyštukovat taktéž. Strop je vyštukovaný dobře, pouze je zde pruh, kde je starý štuk (kdysi tu byla skříň na plnou výšku) , toto bych potřeboval doopravit lokálně pokud půjde. Rozměr pokoje - 4x2,8m (výška 2,6m), na jedné straně okno, na druhé straně dveře 197x70 cm. Prosím o CN rozdělenou na stěny / strop + termín a odhad trvání prací. Díky Michal Sůva
Hodnocení
Spokojenost se vším. Díky

Hodnocení
Při reklamaci mi bylo řečeno že jsem si měl vybrat úplně jinou službu a to vyrovnání stěn a tohle je přesně to co jsem poptával. Po dvou měsících se objevila prasklina a bylo vidno že nebyl dostatečně připravený podklad pod perlinku jak bylo dohodnuto. Opravit jeho výsledek mne stálo dalších 40tis. viz video: https://share.icloud.com/photos/096PaZYIBJ6jPWAq-a-AEw7dA
Dodavatel
Nabízíme provádění malířských a štukatérských prací, montáž sádrokartonových systémů a plovoucích podlah, různé domácí montážní práce a opravy.
Praha
Zadání
Oškrábat starou malbu a štuk, natáhnout perlinku a vyštukovat. Jedná se o dvě místnosti s podlahovou plochou cca 40m2 a stropy ve výšce 3.2m. V jedné místnosti je kuchynská linka a v druhé je dlouhá skříň. jinak bez dalších překážek.
Hodnocení
Při reklamaci mi bylo řečeno že jsem si měl vybrat úplně jinou službu a to vyrovnání stěn a tohle je přesně to co jsem poptával. Po dvou měsících se objevila prasklina a bylo vidno že nebyl dostatečně připravený podklad pod perlinku jak bylo dohodnuto. Opravit jeho výsledek mne stálo dalších 40tis. viz video: https://share.icloud.com/photos/096PaZYIBJ6jPWAq-a-AEw7dA

Hodnocení
Komunikace s p. Gavlasem probíhala velmi rychle a jasně, štukování dle aktuálních spolupracovníků - někteří byli výborní a hodně zruční, někdy ale došel někdo s menší zkušeností a štuky musely být opraveny, nicméně jsme se domluvili a bylo to doděláno.
Dodavatel
Malé Číčovice
Zadání
Poptávám zhotovení finálních omítek/štuku v rekonstruovaném RD, Praha-Západ (u letiště Praha). Aktuální stav - nové vyschnuté jádrové omítky, perlinka/lepidlo. Po hrubé rekonstrukci potřebujeme finální omítky na zdi (ne stropy), některé místnosti chceme začít ihned, ostatní možno během následných týdnů, hledáme někoho na delší spolupráci. Přízemí domu cca 95m2 podlahové plochy (3 pokoje, chodba), výška zdí ke stropu 2,6 m. Horní patro (1 pokoj 15m2, chodba/schodiste 12m2), výška 2,3 m. Děkuji za nabídky - cena a možné termíny, jaký materiál doporučujete.
Hodnocení
Komunikace s p. Gavlasem probíhala velmi rychle a jasně, štukování dle aktuálních spolupracovníků - někteří byli výborní a hodně zruční, někdy ale došel někdo s menší zkušeností a štuky musely být opraveny, nicméně jsme se domluvili a bylo to doděláno.
Načítám recenze…
Poptávku zadáte zdarma. Ověření řemeslníci se vám ozvou sami a vy až ze 4 nabídek vyberete tu nejlepší.
Kolik to bude stát




Jak se vyhnout fušerům
Každý měsíc e-mail plný inspirace přímo do vaší schránky
Může vás zajímat






