Využijte rychlé přihlášení nebo se registrujte




1178 firem
Získejte nabídky zdarma
Víme, kdo je dobrý
Hodnocení
Na pana Kopeckého jsme měli už z dřívějška dobré reference, proto jsme jej oslovili ještě předtím, než jsme vypsali poptávku na portál nejřemeslníci; bohužel měl plno zakázek a nepřijímal další. Navrhovaná řešení ostatních firem nás nezaujala, naštěstí kapacity p. Kopeckého se koncem roku 2011 uvolnily a on naši zakázku přijal. S realizací jsme nadmíru spokojeni. Oceňujeme luxusní a moderní vzhled dodaných dveří (čisté linie, "tupé" zárubně), ochotu nabídnout řešení mimo tradiční postupy, nadstandardní zákaznický přístup - vše nám bylo detailně vysvětleno před započetím prací s všemi pro a proti (jsme rádi, že jsme si rozmysleli původně zamýšlenou barvu dveří "slonovinová kost") a hlavně si velmi vážíme preciznosti a dotaženosti konečného výsledku - p. Kopecký se nespokojil s "masovou výrobou", kdy by vyšel z jedněch rozměrů otvorů a dveří, ale naopak důkladně změřil doslova každý roh tak, aby každé dveře opravdu "seděly" a uzpůsobil je na míru 5-ti různým otvorům ve zdi našeho staršího rekonstruovaného bytu. Součástí dodávky dveří byly i dobře padnoucí prahy. Pana Kopeckého vřele doporučujeme.
Dodavatel
Zakázková truhlářská výroba z deskového materiálu a masivu. Kompletní interiéry, vestavěné skříně, obývací stěny, komody, kuchyně, všechny typy schodišť, zábradlí.
Praha
Zadání
Poptáváme výrobu pěti interiérových dveří. Parametry jsou následující – rozměry [počet x (šířka cm x výška cm)]: 2x (80x210), 3x (60x210); materiál: dýha; výplň dveří: nějaký masivnější, těžší materiál, ne „voština“; barva: slonová/slonovinová kost; dobře zvukově těsnící materiál; zárubně: s napojením vrchního vodorovného nadpraží k svislým dílům zárubně tzv. „na tupo,“ (viz tento příklad www.sapeli.cz/index.asp?obsah=38&); závěsy: falcové nebo bezfalcové (nabídněte cenové varianty); hrany: bezpolodrážkové; tloušťka všech stěn je 10 cm, až na koupelnové dveře, kde je z jedné strany navíc vrstva dlaždic; kování – 4x obyčejný klíč, 1x wc; kliky – stříbrné, rádi vybereme z vašeho katalogu; Rádi zodpovíme další dotazy. Prosíme o kalkulaci za dodání dveří včetně zaměření, všeho potřebného materiálu, montáže a dopravy. Děkujeme.
Hodnocení
Na pana Kopeckého jsme měli už z dřívějška dobré reference, proto jsme jej oslovili ještě předtím, než jsme vypsali poptávku na portál nejřemeslníci; bohužel měl plno zakázek a nepřijímal další. Navrhovaná řešení ostatních firem nás nezaujala, naštěstí kapacity p. Kopeckého se koncem roku 2011 uvolnily a on naši zakázku přijal. S realizací jsme nadmíru spokojeni. Oceňujeme luxusní a moderní vzhled dodaných dveří (čisté linie, "tupé" zárubně), ochotu nabídnout řešení mimo tradiční postupy, nadstandardní zákaznický přístup - vše nám bylo detailně vysvětleno před započetím prací s všemi pro a proti (jsme rádi, že jsme si rozmysleli původně zamýšlenou barvu dveří "slonovinová kost") a hlavně si velmi vážíme preciznosti a dotaženosti konečného výsledku - p. Kopecký se nespokojil s "masovou výrobou", kdy by vyšel z jedněch rozměrů otvorů a dveří, ale naopak důkladně změřil doslova každý roh tak, aby každé dveře opravdu "seděly" a uzpůsobil je na míru 5-ti různým otvorům ve zdi našeho staršího rekonstruovaného bytu. Součástí dodávky dveří byly i dobře padnoucí prahy. Pana Kopeckého vřele doporučujeme.

Hodnocení
S panem Mošanským jsem byl velmi spokojen jako s člověkem. Je to sympaťák a je s ním dobrá komunikace. Někdy se sice pár dní neozve a Vy tak máte strach, jestli jste nenarazili na jednoho z těch truhlářů, kterého budete nahánět po zaplacení, ale v případě p. Mošanského tomu tak není a vždy se po chvilce ozve. Pan Mošanský je profesionál, na kterém oceňuji hlavně poctivost, neboť domluvené ceny byly dodrženy. A na všem se s ním dá domluvit. Co se týče samotné realizace, tak pan Mošanský je zkušený truhlář, nábytek umí udělat pěkný a kvalitně. Nicméně je zapotřebí přesně definovat, co chcete a pohlídat si materiály, barvy, jinak výsledek nemusí odpovídat Vašim představám. Tohle je ale na Vás. Co panu Mošanskému zadáte, to máte. Já bych s p. Mošanským byl velmi spokojen. A původně jsem měl za to, že mu dám i výborné hodnocení, ale po výsledné realizaci a nastěhování se do nového bytu a testování skříní v praxi ze mě počáteční nadšení vyprchalo, neboť v některých případech došlo k “rozčarování”. Po přestěhování a vložení věcí do skříní jsem totiž zjistil, že vnitřní rozměry skříní jsou jiné, než jsem původně chtěl. Pan Mošanský sice zasílal rozměry půdorysů skříní, které dodržel (60 cm), ale jako lajk jsem opravdu nevěděl, že skříně budou mít cca o 5-7 cm na hloubce méně, takže vestavěné skříně, které jsem chtěl zejména pro své drahé oblečení, nesplnily účel, neboť dveře skříní se zavírají o oblečení a v některých případech nejdou dovřít anebo je oblečení přímo v pantech. Zároveň rozměr v už tak malém bytě 2kk umožňoval hloubku cca 70 cm hlubší, takže prostor v bytě není dostatečně využít a skříně od dveří mají zbytečný odstup. Přitom při měření bytu bylo zadáno, že skříně musí jít hned od obložky dveří a nikoliv 10 cm od ní. kdybych to věděl, tak si ani u tech skříní nenecháme dělat otevírací dveře, které se s vchodovými dveřmi kříží a nechali bychom si zašupačky, které by dle p. Mošanského ubraly 10 cm. To jsem však netušil, že po výsledné práci tam těch 10 cm zůstane volných. Pan Mošanský na to reagoval, že jsou to standardní rozměry skříní. Přitom zadání bylo požadováno, že potřebuji hluboké skříně na drahé kabáty a obleky (pracuji v managementu), a i všude na netu se běžně uvádí doporučení, aby skříně na kabáty měly rozměry větší než 55 cm. Nejvíc na tom zamrzí, že mě podobná záležitost dlouhá léta trápila u skříní koupených v běžných obchodech (XXX Lutz, Mobelix) a vestavěnými skříněmi na míru to mělo být vyřešeno, takže mě odpověď, že je to standardní rozměr neuspokojila. Z toho důvodu tvrdím, že pan Mošanský je poctivý a šikovný řemeslník, ale je třeba si přesně ohlídat, co po něm chcete, neboť výsledek je pěkný, ale praktičnost může pokulhávat. Stejný problém mám i s TV stěnou, kdy jsem chtěl na zeď pověsit velkou 65 cm OLEDTV se dřevěnou stěnou a nad ní a pod ní umístit skříňky tak, aby byly dostatečně od sebe a po skříňkách se neprocházela kočka, která už mi jednou poškrábala předchozí televizi. Na toto jsem p. Mošanského několikrát písemně upozorňoval, přesto mám spodní skříň pár cm od TV přesně tak, jak jsem nechtěl :-/. Zatímco horní skříně jsou zbytečně moc od stropu a celé mohly být posunuty výše. Takže to nakonec řeším oboustrannou lepicí páskou, aby tam kočka nechtěla skákat. Namítat toho moc nemohu, neboť p. Mošanský poslal svoje nákresy, kde to vlastně tak bylo uvedeno, jen Vy nemáte šanci si to v danem návrhu uvědomut a máte za to, že pokud jste to několikrát zdůrazňovali, tak výsledek tomu bude odpovídat a nemusíte přesně zkoumat rozměry. Nadto skříně v ložnici mají dvě zrcadla, která měla sloužit pro dnešní dobu focení módy, progresu ve sportu (věnuji se i závodně sportu, kde je třeba nacvičovat sestavy) a praktičnost zase pokulhává, neboť po vyfocení těla v zrcadle zjistíte, že každá tabule zobrazuje jinak obě poloviny těla, takže vy se vprostředku nevyfotíte. Nutno říct, že jsem nezjistil, jestli je toto chyba zrcadel, neboť to může být i způsobeno lomem světla, kdy skříně jsou naplněné věcmi a nejdou dovřít (jak jsem psal výše) a toto nedovření může způsobit daný nesoulad zobrazení skel. Navíc jsme měli zážitek s mikrovlnkou, kdy jsme po montáži kuchyni zjistili, že nám p. Mošanský “zapomněl” sdělit, že mikrovlnka objednaná námi před 40 dny je příliš hluboká a nedá se kvůli hloubce dostat ke kuchyňské lince. Takže jsme jí demontovali a měli jsme velké štěstí, že nám jí daná firma vzala zpět i po delší době od nákupu, což bylo dost stresující, neboť firma daný obchod neměl dobré reference ohledně vrácení zboží. Přitom by stačil jeden telefon p. Mošanského a zeptat se nás, jestli jsme s danými rozměry mikrovlnky seznámeni. Mohli bychom ji tak vrátit v termínu bez zbytečných komplikací. Nutno říct, že se nám podařilo během 2 dní sehnat mikrovlnku novou (ta druhá u nás ještě 14 dní zůstala) a p. Mošanský byl rovněž pohotový a zvládl upravit rozměry skříní taky za dva dny v rámci dalšího termínu montáže, takže k žádnému prodlení nedošlo. Přesto všechno bych pana Mošanského doporučil. Je to totiž jeden z těch lepších řemeslníků, se kterým budete rádi komunikovat a budete rádi, že se Vám podařilo sehnat slušného pracovitého člověka. Nic na Vás nebude zkoušet a prostě to, co od něj budete požadovat, to dostanete. To je však zároveň i nevýhodou, protože pokud si dopodrobna veškerý nákresy a podklady neprostudujete, nenapíšete i přesné rozměry, tak můžete být nemile překvapeni. V tomto případě bych doporučil, aby p. Mošanský používal kvalitnější software, pro tvorbu designu alespoň v 3D modelu, neboť v programu, co používá, člověku spoustu detailů uniká. Vybavení, se kterým disponuje pro práci, je taky prvotřídní, až mu ho mí jiný řemeslníci záviděli. Dále velkým plusem je, že pan Mošanský Vám poradí i spoustu vychytávek a udělá věci, kterými Vás velmi mile překvapí (jako např. nám v kuchyni vyrobil vysouvací koš s možností otevírání nohou při mokrých rukách). Za mě je to člověk, který má zlaté ručičky, pomůže Vám i s jinými věcmi a vyjde Vám vstříc v rámci Vašich požadavků a cenově se Vás taky nebude snažit natáhnout, což může být nejdůležitější. U nás na to prostor měl, když si mohl říct po měsíci o zdražení materiálu, ale neudělal to, což potěšilo. Otázkou je, v jakém duchu by pak probíhala další komunikace. To však ale ani neznamená, že by byl p. Mošanský levný. Nicméně pracuje s kvalitními nástroj a kvalitními značkami (Blum, Hettich), takže pokud dáte správné zadání či využijete předem bytového architekta, tak můžete být velmi spokojeni s výslednou realizací.
Dodavatel

Dovolte, abych se Vám představil. Jmenuji se Michal Mošanský a specializuji se na výrobu nábytku na míru dle přání zákazníka. Realizuji výrobu nábytku již od roku 2011. Mým prvořadým cílem je spokojenost klientů, proto je pro mě hlavním parametrem výroby nábytku jeho výsledná kvalita, design a užitná hodnota podle představ zákazníka. Právě proto vždy se zákazníkem zadání výroby nábytku detailně zkonzultuji, abych zjistil, jaké má představy a požadavky na materiál, kování a barevné provedení. Protože se doma nebo v práci máte cítit spokojeně a příjemně. Což při výrobě nábytku co nejvíce zohledňuji. Využívám širokou škálu kvalitních materiálů, jako jsou DTDL od renomovaných firem Egger, Kronospan, Kaindl a Kastamona. Dále pracuji s DTDD (dýhované desky), překližky, lakovanou MDF, masivem, kompaktními deskami a umělým či přírodním kamenem.
Praha
Zadání
Dobrý den, do bytu 2kk o výměře 52 m2 poptávám truhlářské práce na zhotovení kvalitního nábytku do ložnice 20m2 s kováním blumen. Ložnice má na délku 6,355m a pouze 2,54 na šířku. Představa je jedna z následujících variant: A) šatna do U dle nákresu B) od vchodu ložnice vestavěná skříň po celé stěně do L k posteli na míru a nočními stolky, na druhé straně další nábytek a v rohu u okna počítačový kout B) Skříně po celé delší stěně proti vstupu ložnice s postelí uprostřed s tím, že někde by musel být umístěn i počítačový stůl s poličkami (nejspíš u levé zdi vedle vestavěné skříně Ideálně i zhotovit postel na míru (180x220m) s úložným prostorem, s respektováním průchodu při rozměrech 2,54m. Nejlépe se nám jeví varianta skříně do U nebo do L, ale klidně si necháme poradit i s jiným řešením. Dále budeme potřebovat - šatní skříň se zrcadlem a s botníkem do předsíně (viz nákres a inspirace na skříň v příloze) - skříňky, poličku a zrcadlo do koupelny Představa vestavěné skříně je: - skříně až do stropu (cca 2,67m) - kabátová část na dlouhé kabáty a poličky (viz nákres v příloze) a zrcadlově pro dva lidi se stejnými plochy - oddělená část na business oblečení (saka, košile, kalhoty) - část na odkládání použitého oblečení a oblečení "na doma" Prioritou je vestavěná skříň do ložnice, zbytek může být realizován s menším časovým odstupem. Vždy preferuji skříně s velkými zrcadly jednoho kusu, anebo posuvná zrcadla jako dveře. Jsem ochoten se domluvit i s více dodavateli na realizaci jednotlivých částí (např. zvlášť skříň do předsíně a zvlášť do koupelny), neboť dodání potřebuji do konce roku 2022, abychom se mohli nastěhovat. Tento návrh není dogma, je možné se domluvit na jiném efektivnějším rozložení. Děkuji za nabídky. Hezký den
Hodnocení
S panem Mošanským jsem byl velmi spokojen jako s člověkem. Je to sympaťák a je s ním dobrá komunikace. Někdy se sice pár dní neozve a Vy tak máte strach, jestli jste nenarazili na jednoho z těch truhlářů, kterého budete nahánět po zaplacení, ale v případě p. Mošanského tomu tak není a vždy se po chvilce ozve. Pan Mošanský je profesionál, na kterém oceňuji hlavně poctivost, neboť domluvené ceny byly dodrženy. A na všem se s ním dá domluvit. Co se týče samotné realizace, tak pan Mošanský je zkušený truhlář, nábytek umí udělat pěkný a kvalitně. Nicméně je zapotřebí přesně definovat, co chcete a pohlídat si materiály, barvy, jinak výsledek nemusí odpovídat Vašim představám. Tohle je ale na Vás. Co panu Mošanskému zadáte, to máte. Já bych s p. Mošanským byl velmi spokojen. A původně jsem měl za to, že mu dám i výborné hodnocení, ale po výsledné realizaci a nastěhování se do nového bytu a testování skříní v praxi ze mě počáteční nadšení vyprchalo, neboť v některých případech došlo k “rozčarování”. Po přestěhování a vložení věcí do skříní jsem totiž zjistil, že vnitřní rozměry skříní jsou jiné, než jsem původně chtěl. Pan Mošanský sice zasílal rozměry půdorysů skříní, které dodržel (60 cm), ale jako lajk jsem opravdu nevěděl, že skříně budou mít cca o 5-7 cm na hloubce méně, takže vestavěné skříně, které jsem chtěl zejména pro své drahé oblečení, nesplnily účel, neboť dveře skříní se zavírají o oblečení a v některých případech nejdou dovřít anebo je oblečení přímo v pantech. Zároveň rozměr v už tak malém bytě 2kk umožňoval hloubku cca 70 cm hlubší, takže prostor v bytě není dostatečně využít a skříně od dveří mají zbytečný odstup. Přitom při měření bytu bylo zadáno, že skříně musí jít hned od obložky dveří a nikoliv 10 cm od ní. kdybych to věděl, tak si ani u tech skříní nenecháme dělat otevírací dveře, které se s vchodovými dveřmi kříží a nechali bychom si zašupačky, které by dle p. Mošanského ubraly 10 cm. To jsem však netušil, že po výsledné práci tam těch 10 cm zůstane volných. Pan Mošanský na to reagoval, že jsou to standardní rozměry skříní. Přitom zadání bylo požadováno, že potřebuji hluboké skříně na drahé kabáty a obleky (pracuji v managementu), a i všude na netu se běžně uvádí doporučení, aby skříně na kabáty měly rozměry větší než 55 cm. Nejvíc na tom zamrzí, že mě podobná záležitost dlouhá léta trápila u skříní koupených v běžných obchodech (XXX Lutz, Mobelix) a vestavěnými skříněmi na míru to mělo být vyřešeno, takže mě odpověď, že je to standardní rozměr neuspokojila. Z toho důvodu tvrdím, že pan Mošanský je poctivý a šikovný řemeslník, ale je třeba si přesně ohlídat, co po něm chcete, neboť výsledek je pěkný, ale praktičnost může pokulhávat. Stejný problém mám i s TV stěnou, kdy jsem chtěl na zeď pověsit velkou 65 cm OLEDTV se dřevěnou stěnou a nad ní a pod ní umístit skříňky tak, aby byly dostatečně od sebe a po skříňkách se neprocházela kočka, která už mi jednou poškrábala předchozí televizi. Na toto jsem p. Mošanského několikrát písemně upozorňoval, přesto mám spodní skříň pár cm od TV přesně tak, jak jsem nechtěl :-/. Zatímco horní skříně jsou zbytečně moc od stropu a celé mohly být posunuty výše. Takže to nakonec řeším oboustrannou lepicí páskou, aby tam kočka nechtěla skákat. Namítat toho moc nemohu, neboť p. Mošanský poslal svoje nákresy, kde to vlastně tak bylo uvedeno, jen Vy nemáte šanci si to v danem návrhu uvědomut a máte za to, že pokud jste to několikrát zdůrazňovali, tak výsledek tomu bude odpovídat a nemusíte přesně zkoumat rozměry. Nadto skříně v ložnici mají dvě zrcadla, která měla sloužit pro dnešní dobu focení módy, progresu ve sportu (věnuji se i závodně sportu, kde je třeba nacvičovat sestavy) a praktičnost zase pokulhává, neboť po vyfocení těla v zrcadle zjistíte, že každá tabule zobrazuje jinak obě poloviny těla, takže vy se vprostředku nevyfotíte. Nutno říct, že jsem nezjistil, jestli je toto chyba zrcadel, neboť to může být i způsobeno lomem světla, kdy skříně jsou naplněné věcmi a nejdou dovřít (jak jsem psal výše) a toto nedovření může způsobit daný nesoulad zobrazení skel. Navíc jsme měli zážitek s mikrovlnkou, kdy jsme po montáži kuchyni zjistili, že nám p. Mošanský “zapomněl” sdělit, že mikrovlnka objednaná námi před 40 dny je příliš hluboká a nedá se kvůli hloubce dostat ke kuchyňské lince. Takže jsme jí demontovali a měli jsme velké štěstí, že nám jí daná firma vzala zpět i po delší době od nákupu, což bylo dost stresující, neboť firma daný obchod neměl dobré reference ohledně vrácení zboží. Přitom by stačil jeden telefon p. Mošanského a zeptat se nás, jestli jsme s danými rozměry mikrovlnky seznámeni. Mohli bychom ji tak vrátit v termínu bez zbytečných komplikací. Nutno říct, že se nám podařilo během 2 dní sehnat mikrovlnku novou (ta druhá u nás ještě 14 dní zůstala) a p. Mošanský byl rovněž pohotový a zvládl upravit rozměry skříní taky za dva dny v rámci dalšího termínu montáže, takže k žádnému prodlení nedošlo. Přesto všechno bych pana Mošanského doporučil. Je to totiž jeden z těch lepších řemeslníků, se kterým budete rádi komunikovat a budete rádi, že se Vám podařilo sehnat slušného pracovitého člověka. Nic na Vás nebude zkoušet a prostě to, co od něj budete požadovat, to dostanete. To je však zároveň i nevýhodou, protože pokud si dopodrobna veškerý nákresy a podklady neprostudujete, nenapíšete i přesné rozměry, tak můžete být nemile překvapeni. V tomto případě bych doporučil, aby p. Mošanský používal kvalitnější software, pro tvorbu designu alespoň v 3D modelu, neboť v programu, co používá, člověku spoustu detailů uniká. Vybavení, se kterým disponuje pro práci, je taky prvotřídní, až mu ho mí jiný řemeslníci záviděli. Dále velkým plusem je, že pan Mošanský Vám poradí i spoustu vychytávek a udělá věci, kterými Vás velmi mile překvapí (jako např. nám v kuchyni vyrobil vysouvací koš s možností otevírání nohou při mokrých rukách). Za mě je to člověk, který má zlaté ručičky, pomůže Vám i s jinými věcmi a vyjde Vám vstříc v rámci Vašich požadavků a cenově se Vás taky nebude snažit natáhnout, což může být nejdůležitější. U nás na to prostor měl, když si mohl říct po měsíci o zdražení materiálu, ale neudělal to, což potěšilo. Otázkou je, v jakém duchu by pak probíhala další komunikace. To však ale ani neznamená, že by byl p. Mošanský levný. Nicméně pracuje s kvalitními nástroj a kvalitními značkami (Blum, Hettich), takže pokud dáte správné zadání či využijete předem bytového architekta, tak můžete být velmi spokojeni s výslednou realizací.

Hodnocení
Jednání zhotovitele bylo seriózní, navrhl několik řešení realizace skříně, snažil se mi vyjít vstříc a termín dodávky byl dodržen. Nicméně mám několik výhrad: 1) Botník jde velmi ztuha vysunout a zasunout. Je to způsobeno hmotností výsuvu a tlumením kování Strongball, které je na výsuvu použito 6×. Po zrušení tlumení u pěti kování se stav mírně zlepšil. 2) Předpokládal jsem, že posuvné dveře budou v jedné rovině s výsuvem a rámem skříně. Toto nebylo výslovně zmíněno, nicméně jsem na to mohl být upozorněn. 3) Mezery mezi dveřmi skříně se mírně liší. Odskok u posuvu je definován výrobcem kování, ostatní mezery se však liší až o 2 mm. Tento rozdíl jsme se ještě při realizaci snažili vykompenzovat. 4) Usazení skříně není symetrické – na jedné straně skříň vystupuje cca 5 mm od zdi, na druhé straně je zarovnaná se zdí. 5) Sokl byl špatně vyměřen a musel být na místě zúžen. Bohužel jeho sesekáváním vznikla „škuba“, která sice není na první pohled viditelná, ale je patrná. 6) Byl použit pružný tmel k vyplnění spáry mezi boky skříně a zdí, nicméně nebyl zarovnán do roviny se zdí, ale je zatlačený, takže ani přemalování tento neduh nevyřeší. 7) Mezi stropem a skříní nebylo spárováno vůbec z důvodu nedostatku tmelu, musím však říct, že mi dodatečné vyspárování bylo nabídnuto. 8) Po podepsání předávacího protokolu jsem si všiml, že se dveře skříně v některých místech lesknou a jsou hladší. Bylo mi přislíbeno, že se řemeslník staví s olejem a problém se pokusí odstranit, nicméně ani 5 měsíců po realizaci se nikdo neozval. Ačkoliv v očích někoho mohou zmíněné neduhy být jen maličkosti, očekával bych u výrobku za 174tis Kč, že jich bude méně. Chyba je ovšem i na mé straně a měl jsem být důraznější a důslednější a říci si o slevu. Důvod proč píši 5 měsíců po realizaci toto hodnocení je fakt, že řemeslník, si dal do referencí mou skříň (což by mi nevadilo), ale napsal hodnocení, se kterým se nemohu plně ztotožnit.
Dodavatel

Poctivý nábytek, který baví! Tvoříme kuchyně, skříně i celé interiéry tak, aby skvěle vypadaly a ještě lépe sloužily. Poctivá práce, chytré nápady a žádné kompromisy – tak, jak to má být.
Praha 7
Zadání
Dobrý den, poptávám truhláře, který se nebojí výzev a byl by schopný mi vyrobit vestavěnou skříň na míru do výklenku. Rozměry skříně: výška 2350mm, šířka 1550mm, hloubka 600mm Místo realizace: Praha 7 - Holešovice Skříň by se skládala ze dvou částí, v levé části by byl výsuvný botník (šíře cca 350mm, 9-10x police, přístupné z obou stran), jeho dveře by mohly sloužit i jako "pegboard" (to ještě není jisté). V pravé části by byla oddělena horní a spodní část, obě by měly posuvné dveře. Spodní oddíl by byl rozdělen na půl. Vnitřní vybavení police a jedna tyč na ramínka. Materiál bych si představoval překližka s dubovou dýhou, případně přírodní dubová dýha na jiném materiálu, úchytky by byly realizovány vyfrézováním děr. Co nejméně nápadné kování posuvů dveří (chci se vyhnout nevzhledným hliníkovým rámům a kolejnicím) stejně tak nechci řešení typu TopLine XL atp.
Hodnocení
Jednání zhotovitele bylo seriózní, navrhl několik řešení realizace skříně, snažil se mi vyjít vstříc a termín dodávky byl dodržen. Nicméně mám několik výhrad: 1) Botník jde velmi ztuha vysunout a zasunout. Je to způsobeno hmotností výsuvu a tlumením kování Strongball, které je na výsuvu použito 6×. Po zrušení tlumení u pěti kování se stav mírně zlepšil. 2) Předpokládal jsem, že posuvné dveře budou v jedné rovině s výsuvem a rámem skříně. Toto nebylo výslovně zmíněno, nicméně jsem na to mohl být upozorněn. 3) Mezery mezi dveřmi skříně se mírně liší. Odskok u posuvu je definován výrobcem kování, ostatní mezery se však liší až o 2 mm. Tento rozdíl jsme se ještě při realizaci snažili vykompenzovat. 4) Usazení skříně není symetrické – na jedné straně skříň vystupuje cca 5 mm od zdi, na druhé straně je zarovnaná se zdí. 5) Sokl byl špatně vyměřen a musel být na místě zúžen. Bohužel jeho sesekáváním vznikla „škuba“, která sice není na první pohled viditelná, ale je patrná. 6) Byl použit pružný tmel k vyplnění spáry mezi boky skříně a zdí, nicméně nebyl zarovnán do roviny se zdí, ale je zatlačený, takže ani přemalování tento neduh nevyřeší. 7) Mezi stropem a skříní nebylo spárováno vůbec z důvodu nedostatku tmelu, musím však říct, že mi dodatečné vyspárování bylo nabídnuto. 8) Po podepsání předávacího protokolu jsem si všiml, že se dveře skříně v některých místech lesknou a jsou hladší. Bylo mi přislíbeno, že se řemeslník staví s olejem a problém se pokusí odstranit, nicméně ani 5 měsíců po realizaci se nikdo neozval. Ačkoliv v očích někoho mohou zmíněné neduhy být jen maličkosti, očekával bych u výrobku za 174tis Kč, že jich bude méně. Chyba je ovšem i na mé straně a měl jsem být důraznější a důslednější a říci si o slevu. Důvod proč píši 5 měsíců po realizaci toto hodnocení je fakt, že řemeslník, si dal do referencí mou skříň (což by mi nevadilo), ale napsal hodnocení, se kterým se nemohu plně ztotožnit.

Hodnocení
S panem Jaroslavem Havlátem, který dodává a koordinuje celou naší rekonstrukci je skvělá komunikace a spolupráce. Rekonstrukce je těsně před dokončením. Zdržení v dokončení je způsobeno zejména některými dodavateli vybavení: volně stojící vana s dodací lhůtou 14 dní po více jak dvou měsících zatím nedorazila, ale máme krásně obložený sprchový kout, takže to tolik nevadí. Zasouvací dveře na WC, dodatečně objednané, jsou ještě ve výrobě, ale o tom jsme byli při objednávce informování. Dílo bylo provedeno profesně zdatnými odborníky, kteří odvedli práci dobře a kvalitně, tak jak jsme požadovali. Případné nedostatky byly promptně odstraněny a celkový dojem z finálního stavu je velmi dobrý. Zejména chci vyzvednou kvalitu práce obkladačů a elektro-instalatéra. Malou výhradu mám k dodavateli vodo-instalace kde bych si přál, aby se více držel pravidla 2x měř a pak řež. Chci v rámci tohoto hodnocení zároveň poděkovat panu Havlátovi za skvělou spolupráci a pomocnou ruku při řešení nastalých situací. Oproti předpokladu bylo nutné zcela odstranit dřevěné podlahy a nahradit podloží ze škváry speciálním odlehčeným betonem. Dále nám pan Havlát s jeho kolegy obkladači dobře poradili s dispozičním uspořádání koupelny a WC, protože projekt, který nám za nemalý peníz navrhnul původně oslovený dodavatel, nebyl správně zaměřen a tím byl nerealizovatelný. Díky těmto více-pracem a změnám projektu, u rekonstrukce starších objektů obvyklých, došlo k navýšení celkové částky, ale hotové dílo stojí za to. Firmu pana Jaroslava Havláta mohu vřele doporučit všem, kteří dbají na detail, chtějí mít dobře odvedené stavební práce a přitom mít za parťáka člověka, který je příjemný, komunikativní a nápomocný. Takového dodavatele si myslím přeje mít každý. Děkuji.
Dodavatel

25 let praxe ve stavebnictví, děláme veškerou stavební činnost s hlavním zaměřením na rekonstrukce bytů a výstavby rodinných domů.
Praha Čakovice
Zadání
Byt 78m2 se 3. pokoji v domě z 60. let cihlové stěny. Celková rekonstrukce: 1. Kompletní výměna elektroinstalace v souladu s aktuálními požadavky (rozvody, zásuvky, vypínače) 2. rekonstrukce WC jedna místnost a koupelny včetně změny dsipozici vybouráním příčky. Nové obklady, položení dlažby na podlahu, sprchový kout, volně stojící vana ke stěně, závěsné umývadlo se skříňkou a další nástěnná skříňka. Přípojky pro pračku a sušičku elektrický žebříkový radiátor. WC závěsné se splachováním ve zdi. 3. Pokládka vinilu v chodbě a kuchyni. 4. Rekonstrukce dřevěných podlah z prken 2 pokoje, rekonstrukce parket jeden pokoj, broušení, lištování, několik parket potřebuje vyměnit a ošetření olejem Bona. Výměna dveří a obložek do pokojů, zazdění jedněch dveří a jedny obložky vyjmout a udělat vchod. 5. Výměna radiátorů 6. Malování celého bytu 78m2 Očekávaný začátek možný ihned, dokončení max 2 měsíce. Materiál na výměnu elektroinstalace je nakoupen, Sanita do koupelny zakoupena, obklady, dlažba a zařizovací předměty máme vybrány a existuje i graf. návrh. Rozpočet cca 1,2 mil. vlastní zdroje Očekávám od dodavatele: preciznost, přesnost, spolehlivost a čistou práci. Plnou koncentraci na zakázku, nikoli přerušování prácí, z důvodu dalších zakázek. Samozřejmě chápu technologické přestávky. Dodržování termínů dodávek práce a řemeslně zručné a spolehlivé řemeslníky. Hledání řešení nikoli problémů "to nejde". Smluvní vztah s jasně definovanými pravidly, termíny a dopady při neplnění.
Hodnocení
S panem Jaroslavem Havlátem, který dodává a koordinuje celou naší rekonstrukci je skvělá komunikace a spolupráce. Rekonstrukce je těsně před dokončením. Zdržení v dokončení je způsobeno zejména některými dodavateli vybavení: volně stojící vana s dodací lhůtou 14 dní po více jak dvou měsících zatím nedorazila, ale máme krásně obložený sprchový kout, takže to tolik nevadí. Zasouvací dveře na WC, dodatečně objednané, jsou ještě ve výrobě, ale o tom jsme byli při objednávce informování. Dílo bylo provedeno profesně zdatnými odborníky, kteří odvedli práci dobře a kvalitně, tak jak jsme požadovali. Případné nedostatky byly promptně odstraněny a celkový dojem z finálního stavu je velmi dobrý. Zejména chci vyzvednou kvalitu práce obkladačů a elektro-instalatéra. Malou výhradu mám k dodavateli vodo-instalace kde bych si přál, aby se více držel pravidla 2x měř a pak řež. Chci v rámci tohoto hodnocení zároveň poděkovat panu Havlátovi za skvělou spolupráci a pomocnou ruku při řešení nastalých situací. Oproti předpokladu bylo nutné zcela odstranit dřevěné podlahy a nahradit podloží ze škváry speciálním odlehčeným betonem. Dále nám pan Havlát s jeho kolegy obkladači dobře poradili s dispozičním uspořádání koupelny a WC, protože projekt, který nám za nemalý peníz navrhnul původně oslovený dodavatel, nebyl správně zaměřen a tím byl nerealizovatelný. Díky těmto více-pracem a změnám projektu, u rekonstrukce starších objektů obvyklých, došlo k navýšení celkové částky, ale hotové dílo stojí za to. Firmu pana Jaroslava Havláta mohu vřele doporučit všem, kteří dbají na detail, chtějí mít dobře odvedené stavební práce a přitom mít za parťáka člověka, který je příjemný, komunikativní a nápomocný. Takového dodavatele si myslím přeje mít každý. Děkuji.

Hodnocení
Zakázka byla na renovace dvou vestavěných skříní - menší v kuchyni a větší v chodbě. Zhodnotím jednotlivé části zvlášť: Chodba vnitřek: Držáky několika polic jsou mírně nakřivo, tam ale bude stačit vyrobit nové s dírami o kus vedle a nahradit ty současné. Relativně jednoduchá oprava. Chodba vnější strana (dveře): Tady jsme ze začátku řešili jestli vzít současné dveře s panty a jen je namalovat, opravit a namontovat nové úchytky, nebo nahradit novými. Dodavatel mne přesvědčoval, že výroba nových bude levnější a výsledek bude lepší. Nebyl. Stará dveře byly sice ošuntělé, ale šly otevírat i o téměř 180 stupňů, takže k věcem ve skříni byl pohodlný přístup. Nové dveře nelze otevírat o více než cca 90 stupňů, pravé křídlo pak kvůli křivě namontovaným pantům a příliš velkým šroubům nedrží otevřené a zavírá se (otevření o více než 75 stupňů už páčí pant ze dřeva). Nové dveře ani nelícují - u horního okraje sedí, u dolního se ale rozjíždějí. U horních dvířek při prvním pokusu o montáž šly otevírat asi jen o 45 stupňů (asi špatné měření ...), ale způsob jakým dodavatel toto opravil mi přijde naprosto nešťastný. Dodavatel velmi necitlivým způsobem ohlodal lištu, tak, že sice dveře jdou otevírat alespoň o 90 stupňů, ale vypadá to jako by to tam ohlodal bobr. Ve výsledku je nový stav tak špatný, že to bude nutné předělat a dodavatel tady nadělal více škody než užitku. Kuchyň vnitřek: Barva použitá na vymalování vnitřní strany se druhý den začala loupat, takže budu muset police vyndat, znovu vnitřek namalovat a pak police dát zpátky. Práce navíc ... Police jako takové vypadají dobře, akorát bylo dodáno o jednu polici méně než jsme si během měření naplánovali (takže tu poslední polici si budu muset zařídit asi sám) Jinak ok. Kuchyň vnější strana (dveře): Zde jsou panty skryté v rohu a jelikož jsou dveře u zdi, otevírání o 90 stupňů funguje (lze otevřít co dovolí zeď) Další připomínky: Dodavatel by si měl dávat větší pozor při malování. Jednou šlápl na namalované futro a barvu pak roznesl po linoleu. Jednou jsem pak našel barvu nakapanou i na parketách V obou případech jsem si barvy všiml včas a utřel ji dřív než zaschla a udělala neodstranitelné fleky, ale toto by se stávat nemělo. Celkový verdikt: Skříň v kuchyni bude stačit lehce dodělat (vymalovat a dát chybějící polici), u skříně v chodbě bude nutné dveře předělat - stav ve výsledku je horší než předtím, navíc teď bude potřeba nahradit zničenou lištu která před započetím prací byla dobrá, vnitřek pak už snad jen drobné úpravy. Na předělání si ale rozhodně pozvu někoho jiného.
Dodavatel

Rekonstrukce bytu na klíč. Montáž kuchyně, vyroba nabytku na miru. Zamečnik, Malíř, Natěrač, Udržbař, Uklid, Uklidove prace, Demontaž, Renovace, Oprava, Montaž, Sadrokaton, Dlažba.
Praha
Zadání
Dvě staré vestavěné skříně, dřevěné, jedna v chodbě (cca 120cm šířka, 250 cm výška), jedna v kuchyni (cca 60cm šířka a 250 cm výška). Některé poličky ve vnitřní dřevěné konstrukci budou potřebovat vyměnit, popřípadě posoudit, zda nebude jednodušší vyměnit vnitřní konstrukci za jiné řešení. Dveře skříní je třeba namalovat barvou (případně by asi šla i vhodná tapeta) a namontovat nové úchytky.
Hodnocení
Zakázka byla na renovace dvou vestavěných skříní - menší v kuchyni a větší v chodbě. Zhodnotím jednotlivé části zvlášť: Chodba vnitřek: Držáky několika polic jsou mírně nakřivo, tam ale bude stačit vyrobit nové s dírami o kus vedle a nahradit ty současné. Relativně jednoduchá oprava. Chodba vnější strana (dveře): Tady jsme ze začátku řešili jestli vzít současné dveře s panty a jen je namalovat, opravit a namontovat nové úchytky, nebo nahradit novými. Dodavatel mne přesvědčoval, že výroba nových bude levnější a výsledek bude lepší. Nebyl. Stará dveře byly sice ošuntělé, ale šly otevírat i o téměř 180 stupňů, takže k věcem ve skříni byl pohodlný přístup. Nové dveře nelze otevírat o více než cca 90 stupňů, pravé křídlo pak kvůli křivě namontovaným pantům a příliš velkým šroubům nedrží otevřené a zavírá se (otevření o více než 75 stupňů už páčí pant ze dřeva). Nové dveře ani nelícují - u horního okraje sedí, u dolního se ale rozjíždějí. U horních dvířek při prvním pokusu o montáž šly otevírat asi jen o 45 stupňů (asi špatné měření ...), ale způsob jakým dodavatel toto opravil mi přijde naprosto nešťastný. Dodavatel velmi necitlivým způsobem ohlodal lištu, tak, že sice dveře jdou otevírat alespoň o 90 stupňů, ale vypadá to jako by to tam ohlodal bobr. Ve výsledku je nový stav tak špatný, že to bude nutné předělat a dodavatel tady nadělal více škody než užitku. Kuchyň vnitřek: Barva použitá na vymalování vnitřní strany se druhý den začala loupat, takže budu muset police vyndat, znovu vnitřek namalovat a pak police dát zpátky. Práce navíc ... Police jako takové vypadají dobře, akorát bylo dodáno o jednu polici méně než jsme si během měření naplánovali (takže tu poslední polici si budu muset zařídit asi sám) Jinak ok. Kuchyň vnější strana (dveře): Zde jsou panty skryté v rohu a jelikož jsou dveře u zdi, otevírání o 90 stupňů funguje (lze otevřít co dovolí zeď) Další připomínky: Dodavatel by si měl dávat větší pozor při malování. Jednou šlápl na namalované futro a barvu pak roznesl po linoleu. Jednou jsem pak našel barvu nakapanou i na parketách V obou případech jsem si barvy všiml včas a utřel ji dřív než zaschla a udělala neodstranitelné fleky, ale toto by se stávat nemělo. Celkový verdikt: Skříň v kuchyni bude stačit lehce dodělat (vymalovat a dát chybějící polici), u skříně v chodbě bude nutné dveře předělat - stav ve výsledku je horší než předtím, navíc teď bude potřeba nahradit zničenou lištu která před započetím prací byla dobrá, vnitřek pak už snad jen drobné úpravy. Na předělání si ale rozhodně pozvu někoho jiného.
Hodnocení
S realizací jsem velmi spokojena. Termín i cena byly dodrženy, dveře byly hotovy dokonce dříve než bylo avizováno. Dveře byly významně levnějsí než od např. Sapeli (odkud jsem měla také nabídku) a navíc z masivu. V Sapeli nabízeli dráž i obyčejnou lehčenou dřevotřísku a šlo by o dveře bez dorazového hranolu, neboť jsme potřebovali lichoběžníkový průřez a ne klasický pravo-ůhlý, který nebyli ochotni dodat. Doobjednávali jsme v průběhu výroby dveří ještě další, menší výrobky (šuplata na kolečkách), která byla vyrobena současně s dveřmi bez jakékoliv prodlevy v termínu dodávky nebo problému. Komunikace byla výborná, bez problému, dodavatel vycházel maximálně vstříc. Jednání bylo velmi milé, přátelské. Závady se nevyskytly. Ovšem původně byl při realizaci na dveře nalepen kartáček kvůli těsnění, který bylo nutné následně odstranit, neboť kvůli němu nebylo možné dveře dovřít. Po odlepení byl poškozen nátěr dveří, což ale pro následné návštěvě bylo dodavatelem zcela opraveno a není to absolutně poznat. Rozhodně nejde o závadu, spíš o neúspěšný případ "2x měř a jednou řež". Trochu mě mrzelo, že pánové rovnou vše instalovali bez doplňujících dotazů, přestože jsem byla po celou dobu přítomna. Svislý dorazový hranol nainstalovali rovnou, aniž by na jimi přerušenou soklovovou lištu nasadili koncové profily, které jsou k tomuto účelu určeny a všude v bytě také použity. Byly k dispozici, ale protože se na ně pánové nezeptali a osadili dorazový hranol bez nasazení koncovek na soklovou lištu, musela jsem tyto koncovky následně, pochopitelně s větší námahou, když už bylo vše osazeno a upevněno, nasazovat sama. Máme soklovou lištu pro vedení kabelů, takže v místě zakončení bez nasazení koncovky je pod ní vidět a nevypadá to dobře. Nešlo ale o závadu, spíš takové dotažení věci ... Příště bych pravděpodobně zvolila znovu tohoto dodavatele, byla jsem spokojena.
Dodavatel

Dobrý den, jsme tradiční česká firma působící na trhu od roku 2015. Pracují u nás jen vyučení řemeslníci v oboru s dlouholetou praxí. Cílem je spokojený zákazník, který se k nám rád vrací. Zajišťujeme výrobu a montáž na zakázku, včetně atypu. Hlavním zaměřením je výroba nábytku - vestavěných skříní, vybavení koupelen, dětských pokojů, šaten atp. Pracujeme z moderním laminátem, dýhou a masivem. Vyrábíme pergoly, terasy, zahradní domky, truhlíky atp. Provádíme drobné opravy a renovační nátěry. Klempířské práce. Nebojíme se i drobnějších zakázek, jako je podříznutí dveří u zákazníka, výroba prahů, montáž nábytku.
Praha
Zadání
Hledám truhláře, který by vyrobil interierové posuvné dveře na stěnu. Ráda bych, aby dveřní křídlo tvořil zcela jednoduchý hladký panel bez dekorací, z masivního (nejlépe lehkého (měkkého) dřeva (raději než z dřevotřísky) a s pojezdem krytým garniží ze stejného materiálu. Dveře by měly být opatřeny dorazovým hranolem a dále zápustným madlem s uzamykatelným zámkem na vyjímatelný klíč. Povrchová úprava - ideálně bílý lak, ale ráda si nechám poradit. Pro představu přikládám vzorový obrázek, jak by dveře zhruba měly vypadat. Rozměry dveřního otvoru jsou 96 x 210cm, křídlo by tedy mělo mít rozměr cca 100 x 230cm. Dodávám, že skříň s troubou vlevo vedle dveřního otvoru je postavená volně a dá se při budoucí montáži snadno odsunout. V případné odpovědi odhadněte, prosím, předpokládanou lhůtu zhotovení a cenu včetně montáže. Děkuji.
Hodnocení
S realizací jsem velmi spokojena. Termín i cena byly dodrženy, dveře byly hotovy dokonce dříve než bylo avizováno. Dveře byly významně levnějsí než od např. Sapeli (odkud jsem měla také nabídku) a navíc z masivu. V Sapeli nabízeli dráž i obyčejnou lehčenou dřevotřísku a šlo by o dveře bez dorazového hranolu, neboť jsme potřebovali lichoběžníkový průřez a ne klasický pravo-ůhlý, který nebyli ochotni dodat. Doobjednávali jsme v průběhu výroby dveří ještě další, menší výrobky (šuplata na kolečkách), která byla vyrobena současně s dveřmi bez jakékoliv prodlevy v termínu dodávky nebo problému. Komunikace byla výborná, bez problému, dodavatel vycházel maximálně vstříc. Jednání bylo velmi milé, přátelské. Závady se nevyskytly. Ovšem původně byl při realizaci na dveře nalepen kartáček kvůli těsnění, který bylo nutné následně odstranit, neboť kvůli němu nebylo možné dveře dovřít. Po odlepení byl poškozen nátěr dveří, což ale pro následné návštěvě bylo dodavatelem zcela opraveno a není to absolutně poznat. Rozhodně nejde o závadu, spíš o neúspěšný případ "2x měř a jednou řež". Trochu mě mrzelo, že pánové rovnou vše instalovali bez doplňujících dotazů, přestože jsem byla po celou dobu přítomna. Svislý dorazový hranol nainstalovali rovnou, aniž by na jimi přerušenou soklovovou lištu nasadili koncové profily, které jsou k tomuto účelu určeny a všude v bytě také použity. Byly k dispozici, ale protože se na ně pánové nezeptali a osadili dorazový hranol bez nasazení koncovek na soklovou lištu, musela jsem tyto koncovky následně, pochopitelně s větší námahou, když už bylo vše osazeno a upevněno, nasazovat sama. Máme soklovou lištu pro vedení kabelů, takže v místě zakončení bez nasazení koncovky je pod ní vidět a nevypadá to dobře. Nešlo ale o závadu, spíš takové dotažení věci ... Příště bych pravděpodobně zvolila znovu tohoto dodavatele, byla jsem spokojena.

Hodnocení
S výsledkom sme veľmi spokojní - s kvalitou prevedenia, materiálov aj vizuálnym výsledkom. Pán Starý nám ochotne pomohol s výberom najvhodnejšieho riešenia, aj pri našich požiadavkách zmestiť sa do budgetu.
Dodavatel

Výroba nábytku a vybavení interiéru zlepšující využití prostoru. Specializujeme se na designové prvky do interiéru, které efektivně využívají prostor a zároveň definují zóny v interiéru dle potřeb uživatelů. Naše služby zahrnují také návrh řešení, tvorbu vizualizací a dokumentace.
Praha
Zadání
Dobrý den, poptávam výrobu šatní skřine a výrobu a montáž stěny se dveřmi z dřevených lamel oddelujícich chodbu a šatnu. Přibližné rozměry: Skříň:285x85x60cm (vxšxh) Lamelová stěna:285x128cm (vxš) V príloze foto prostoru a ilustrační foto moji představy.
Hodnocení
S výsledkom sme veľmi spokojní - s kvalitou prevedenia, materiálov aj vizuálnym výsledkom. Pán Starý nám ochotne pomohol s výberom najvhodnejšieho riešenia, aj pri našich požiadavkách zmestiť sa do budgetu.

Hodnocení
S realizací jsem byl spokojen. Termín a cena byla dodržena. Komunikace fungovala dobře.
Dodavatel

Interiérové a vchodové dveře včetně montáže.
Praha 8
Zadání
Poptávám zaměření, výrobu a instalaci zárubní z CPL laminátu (v dekoru barvy dveří) kolem posuvných koupelnových dveří. Z jedné strany uchycení na sadrokarton z druhé strany na dlaždice viz. foto.
Hodnocení
S realizací jsem byl spokojen. Termín a cena byla dodržena. Komunikace fungovala dobře.

Hodnocení
Všechno proběhlo naprosto v pořádku. Firmu můžu jenom doporučit. Jsem spokojená s výsledkem i s průběhem. Děkuji, ať se daří. A dále pro ty co si chtějí trošku počíst, pokračování recenze: Recenze červenec 2025 - vestavěný nábytek na míru - ložnice, kuchyň, předsíň. Vše v pořádku. Firma truhlarstvi Volmut, Povolny mi zpracovávala zakázku v červenci 2025, nemůžu se vynadívat, dopadlo to perfektně. Vřele doporučuji. Řešení v kuchyni, na které přišli, bylo o moc lepší, než jsem si dokázala představit. Starou ošklivou zděnou příčku jsme prostě obložili a dokonale to zapadlo do ostatního vestavěného nabytku na míru od nich. Jsem spokojená. Prvotní kalkulace byla v pořádku, nechtěli po mě 3000,- za výjezd na kalkulaci jako jiná firma(v případě zakázky by se ty peníze počítaly do ceny za dílo, ale jak mám asi vědět, jestli tu zakázku budu chtít už dopředu, když nevím, kolik si vůbec za tu skříň řeknou - jiná firma jiný portal než nejremeslnici - duben 2025) , takže tady kalkulace zadarmo, dokonce osobně u mě v bytě, takže s přeměřením, což je super. Dalších kalkulací zdarma nadálku jsem měla nakonec cca šest. Levnější i dražší varianty, vybrala jsem si průměr - aby to nebylo předražené, ale aby to zase něco vydrželo, to nejlevnější není to nejlepší .... Tady byla cena dobrá, tak akorát, bych řekla, ikdyž tomu nerozumím, zas tak často ten byt nezvelebuji. Vybírala jsem podle recenzí na nejremeslnici a googlu. Fakturace a smlouva - dohodli jsme se a vyšli si vstříc, chtěla jsem nějaké úpravy ve smlouvě o dílo - bylo mi vyhověno hned následující den, na úpravu smlouvy jsem nečekala týdny....jako je to běžné jinde... Bála jsem se, že lamino bude tenoučké půl centimetru , ale úplně zbytečně, jsou to pořádné poctivé desky, šuplíky unesou dokonce 20kg, jsem nadšená. Komunikace probíhla výborně, nečekáte na odpověď na mail týden. Termín se nám trošku posunul, ale jen minimálně, to znám, taky jsme u mě v práci v jiném odvětví čekali na dodavatele na atypický originál kabel k mikrofonu půl roku, tady se to posunulo pouze o týden, takže mám pochopení. Znám.... znám i zdřívějších rekonstrukcí u mě v bytě, kdy se to s jinou firmou posunulo o dvojnásobek původního času... tady jen o jeden týden, takže v pohodě. Navíc při tak velkém rozsahu - ložnice, předsíň i kuchyně... je to ještě malé zdržení. Provedení je velmi pěkné. Dodrželi, co slíbili. Dokonce mi při odvozu staré skříně sundali ze dveří skříně obrázky dětí a schovali mi je. To bylo dojemné. Kromě velkých vestavěných skříní ve třech místnostech jsem si vymyslela do zakázky kraviny jako skříňku na koše na odpadky, poličku na modem apod. Všechno vyrobili dle mého přání. Poctivě po sobě uklidili. Klíče a ovladač na bránu jsem jim přenechala s důvěrou a všechno bylo ok, celou rekonstrukci jsem byla v pohodě v práci. Nejde o to, že by člověk neměl peníze, ale nechte si po bytě chodit cizí lidi, nechci si kvůli tomu brát dva týdny dovolené, jenom proto, abych je tam hlídala a tady jsem vůbec nemusela, je to slušná firma.... vůbec se mi do tak velké rekonstrukce nechtělo, už kvůli dřívějším zkušenostem s jinými firmami ... tak jsem se tady v tomhle případě bála zbytečně. Děkuji za spolupráci. Ať se daří.
Dodavatel

If you need professional, English-speaking carpenter, you need us! Jsem truhlář který se řemeslu věnuje doslova od vyučení což je dvacet let . Posledních dvanáct let nábytek přímo výrabím i navrhuji, a to včetně vizualizací . Mám bohaté zkušenosti s nábytkem všeho druhu - s lamino deskami, ale rovnež i s masivem. Vždy dbám na používání moderních postupů výroby a trendů v oblasti designu. Já i náš tým vám ochotně pomůžeme při realizaci větších i menších zakázek - zaměření a výběr vhodných povrchů a dekorů, konzultace při výběru spotřebičů, komunikace s navazujícími řemesly, změny v designu atd. Věřím, že pokud se obrátíte se svojí zakázkou na nás, budete spokojeni. Michal Povolný a tým
Praha 10
Zadání
Dobrý den, poptávám kalkulaci na vestavěnou šatní skříň do ložnice. Bílá skříň do ložnice, vestavěná až do stropu 250 cm výška, klasický panelákový strop - Záběhlice Praha 10, panelák 2patro . šířka skříně 245cm - volně stojící (ne ode zdi ke zdi, takže plus boční i zadní díly) - dvě šatní tyče, 6ks drátěný koš na prádlo (nebo šuplíky, ne dojezd, pouze drátěné výsuvné koše nebo šuplíky), cca 8ks polic pro prostřední díl + 2 ks šuplík bez dojezdu, na ložní prádlo. Hloubka klasicky 60cm. 1 díl se zrcadlem, ostatní bez zrcadla. V ceně demontáž a odvoz staré skříně, která má rozměry - 225cm x 180cm x 60 cm . Prosím o kalkulaci . Děkuji
Hodnocení
Všechno proběhlo naprosto v pořádku. Firmu můžu jenom doporučit. Jsem spokojená s výsledkem i s průběhem. Děkuji, ať se daří. A dále pro ty co si chtějí trošku počíst, pokračování recenze: Recenze červenec 2025 - vestavěný nábytek na míru - ložnice, kuchyň, předsíň. Vše v pořádku. Firma truhlarstvi Volmut, Povolny mi zpracovávala zakázku v červenci 2025, nemůžu se vynadívat, dopadlo to perfektně. Vřele doporučuji. Řešení v kuchyni, na které přišli, bylo o moc lepší, než jsem si dokázala představit. Starou ošklivou zděnou příčku jsme prostě obložili a dokonale to zapadlo do ostatního vestavěného nabytku na míru od nich. Jsem spokojená. Prvotní kalkulace byla v pořádku, nechtěli po mě 3000,- za výjezd na kalkulaci jako jiná firma(v případě zakázky by se ty peníze počítaly do ceny za dílo, ale jak mám asi vědět, jestli tu zakázku budu chtít už dopředu, když nevím, kolik si vůbec za tu skříň řeknou - jiná firma jiný portal než nejremeslnici - duben 2025) , takže tady kalkulace zadarmo, dokonce osobně u mě v bytě, takže s přeměřením, což je super. Dalších kalkulací zdarma nadálku jsem měla nakonec cca šest. Levnější i dražší varianty, vybrala jsem si průměr - aby to nebylo předražené, ale aby to zase něco vydrželo, to nejlevnější není to nejlepší .... Tady byla cena dobrá, tak akorát, bych řekla, ikdyž tomu nerozumím, zas tak často ten byt nezvelebuji. Vybírala jsem podle recenzí na nejremeslnici a googlu. Fakturace a smlouva - dohodli jsme se a vyšli si vstříc, chtěla jsem nějaké úpravy ve smlouvě o dílo - bylo mi vyhověno hned následující den, na úpravu smlouvy jsem nečekala týdny....jako je to běžné jinde... Bála jsem se, že lamino bude tenoučké půl centimetru , ale úplně zbytečně, jsou to pořádné poctivé desky, šuplíky unesou dokonce 20kg, jsem nadšená. Komunikace probíhla výborně, nečekáte na odpověď na mail týden. Termín se nám trošku posunul, ale jen minimálně, to znám, taky jsme u mě v práci v jiném odvětví čekali na dodavatele na atypický originál kabel k mikrofonu půl roku, tady se to posunulo pouze o týden, takže mám pochopení. Znám.... znám i zdřívějších rekonstrukcí u mě v bytě, kdy se to s jinou firmou posunulo o dvojnásobek původního času... tady jen o jeden týden, takže v pohodě. Navíc při tak velkém rozsahu - ložnice, předsíň i kuchyně... je to ještě malé zdržení. Provedení je velmi pěkné. Dodrželi, co slíbili. Dokonce mi při odvozu staré skříně sundali ze dveří skříně obrázky dětí a schovali mi je. To bylo dojemné. Kromě velkých vestavěných skříní ve třech místnostech jsem si vymyslela do zakázky kraviny jako skříňku na koše na odpadky, poličku na modem apod. Všechno vyrobili dle mého přání. Poctivě po sobě uklidili. Klíče a ovladač na bránu jsem jim přenechala s důvěrou a všechno bylo ok, celou rekonstrukci jsem byla v pohodě v práci. Nejde o to, že by člověk neměl peníze, ale nechte si po bytě chodit cizí lidi, nechci si kvůli tomu brát dva týdny dovolené, jenom proto, abych je tam hlídala a tady jsem vůbec nemusela, je to slušná firma.... vůbec se mi do tak velké rekonstrukce nechtělo, už kvůli dřívějším zkušenostem s jinými firmami ... tak jsem se tady v tomhle případě bála zbytečně. Děkuji za spolupráci. Ať se daří.
Načítám recenze…
Poptávku zadáte zdarma. Ověření řemeslníci se vám ozvou sami a vy až ze 4 nabídek vyberete tu nejlepší.
Kolik to bude stát
Vše o tématu
Načítám články…




Jak se vyhnout fušerům
Každý měsíc e-mail plný inspirace přímo do vaší schránky
Může vás zajímat







