Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Benátský štuk ve sprchovém koutě místo obkladů

Popis zadání

Při řešení koupelny a sprchového koutu mne architektka zlákala pro netradiční nápad. Použít místo běžných obkladů benátský štuk.

Zádání tedy bylo realizovat modrobílou kombinaci benátksého štuku tak, aby ve sprchovém koutu odolával vodě. Pro realizaci jsme sehnali pana Ullricha, kterého nám jako zkušeného odborníka pro takto netradiční použití štuku doporučila firma, které v ČR prodává materiály Oikos.

Dodavatel (řemeslník)
Milan Ullrich (Tišice, okr. Mělník)
Kvalita výsledku
Vynikající
Poměr cena výkon
Spokojenost
Úroveň jednání
Vynikající
Celkové hodnocení

Celkově byl výsledek opravdu nádherný a obdivovali ho všichni známí. Z práce je patrný cit pro detail a perfekcionicmus. Když jsem občas viděl zpracování štuků v některých lobby nebo recepcích administraček muset jsem se smát.

Další pozitivum bylo velice příjemné jednání s panem Ullrichem. Co se dohodlo platilo. Dá se říct, že to byla jedna z mých nejlepších zkušeností s řemeslníky vůbec.

Nic se však neobejde bez zádrhelů. Realizace proběhla před několika lety a i když se štuk pravidelně voskoval a udržoval, zůstávala na styku stěny, silikonu a vaničky voda a postupně (šlo o cca 4 roky) došlo ke zvlhnutí a odloupnutí pár kousků. Aby zeď dále nevhla, proběhla oprava, kdy se nad vaničku vsadily do zdi 2 dlouhé bílé dlaždice v kuse bez spár (fotografie jsou z aktuálního stavu) a štuk bylo třeba opravit, protože kus zdi nad vsazenými dlaždicemi byl poškozen. Pan Ullrich provedl opravu dokonale. Jednak štuk na hladko navazuje na dlaždice, takže voda stéká a nezůstává na spáře a jednak přechod s původním štukem cvičené oko sice najde, ale rozhodně neruší. Prostě opět profesionální práce.

S odstupem času si vzhledem ke komplikacím a a údržbě nejsem úplně jistý, že štuk i ve sprchovém koutu byl ten nejlepší nápad, nicméně v koupelně jako takové, kde není tolik namáhán, určitě ano. Je krásný.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
+10
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 12.05.2010 uživatelem mlhos

1-sprchovy-kout
2-sprchovy-kout
3-sprchovy-kout
4-vanicka-dlazdice-stuk
5-umyvadlo-a-stuk
Diskuze
benátský štuk lze použít ve sprchovém koutě pouze za předpokladu, že povrch zafixujete namísto voskem poliuretanovým lakem, který nezmění strukturu benátského štuku a zároveň ochrání povrch proti vlhkosti. v případě dalších dotazů napište na email: pro.interier@seznam.cz nebo tel. 739 821 121
Také se přikláním k provedení fixace PU lakem ... za provedení nicméně palec nahoru.
proto, aby byl benátský štuk použitelný i do sprchového koutu italská společnost vyvinula speciální ochranný nátěr 4protection...teď už je k dostání také v ČR, přímo v Brně. bližší informace na info@barvy-sanmarco.cz nebo tel.č. 777999804
Benátský štuk do sprchového koutu nepatří. Fixace PU lakem mění vzhled. Nejvhodnější je použití pryskyřičných stěrek. Více info na www.elekta-cz.cz
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace