Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Bourací a zednické práce, instalatérské práce

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Výsledkem dohody je provedení rekonstrukce bytu v době od 4.7.-12.8. 2011.

Součástí je:
- vybourání stávajících futer, příprava hrubých stavebních otvorů pro dveře
- likvidace podlah (lino, korek) v části bytu (cca 30m2)
- hrubé srovnání podlah (broušení či frézování)
- vybourání obkladů a sanitární techniky (záchod, koupelna)
- příprava na závěsné wc (geberit)
- vybourání příčky mezi kuchyní a obývacím pokojem, vyzdění nové "polopříčky" (výška 120 cm, délka 262cm)
- odvoz suti
- posunutí příčky v koupelně (15 cm do vstupu s chodbou)
- vystavění čelní stěny koupelny a záchoda (co v ní jsou dveře) příčkou s přípravou na zasunovací dveře do koupelny (pouzdro do zdi)
- nové rozvody vody
- nová elektroinstalace v celém bytě
- natažení perlinky a lepidla na všechny stěny a strop, provedení nových štuků
- penetrace + 1 nátěr
- sádrokartonové podhledy předsíň, chodba, koupelna, záchod

Součástí ceny nejsou materiály, hrubý rozpočet na materiál je 46.100 +-5.000.

Byla uzavřena smlouva o dílo.

=== Nabídka
dobrý den , nabízím vám naše služby . za práce které jste uvedl je částka
135000,- nejsme plátci DPH, cena je konečná.

S pozdravem Malček

Dodavatel (řemeslník)
UNIT-REALITY, s.r.o. (Unhošť, okr. Kladno)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Stále ještě dlužím recenzi na práci pana Malčeka. Nebude se příliš odlišovat od předchozích. Na počátku p. Malček působil slušně, nic nebyl problém, smlouva zněla rozumně, cena se zdála být adekvátní.

Po započetí prací navezl materiál, jím domluvená firma začala vybourávat. A začaly první problémy.

Nedostatek nářadí, neschopnost organizace práce, neustálé sliby, neustálé lži. Nulové odborné znalosti.

Rovnou tímto varuji před firmou Pavel Paradis (firenzet@seznam.cz, http://stavebninyparadi.webnode.cz/, telefon 604 857 940) a spol, která byla p. Malčekem najata na práci.

Sice se stále smějí a nic pro ně není problém. Ale postavit příčku rovně, aby držela, to nezvládnou. Některé příčky se doslova rozpadly při sekání elektřiny, jiné byly rozebrány a postaveny znovu, protože nebyly stabilní. Přiložit vodováhu byl spíš trapný vtip. Perlinka, lepidlo a štuk na původně rovné zdi tvořily vlny. Na fotkách je vidět stav po předání - štuk natažen pouze na části zdí. Při řezání drážek pro kabely perlinka s lepidlem i štukem doslova odpadla.

Prasácká práce, 90% práce se po nich muselo předělávat.

S Malčekem jsem ukončil spolupráci po dvou týdnech, měl mi vrátit část peněz, vyplacených na zálohách. Další spousta výmluv, nebral telefony, na e-maily neodpovídal. Chvíli se mnou komunikovala jeho manželka, po několika dalších lžích se odmlčela i ona. Jen pro ilustraci - během dvou týdnů údajně jeden rizikový porod, třikrát rozbité auto...

V současné chvíli jsou podklady o spolupráci u právníka.

Doporučuji se jak Unit Reality s Malčeky v čele, tak p. Paradisovi vyhnout širokým obloukem.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
+3
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 16.02.2012 uživatelem karel.horsky

pudorys
futra-vyrizneme-pilou
hotovy-stuk
hotovy-stuk2
jen-novy-material
jsme-peclivi
perlinka
perlinka-je-vsude
precizni-rohy
rovny-sloupek
stuk-a-preklad
umime-zdit
futra-vyrizneme-pilou2
Diskuze
Je tohle vůbec možné? Je, pokud si klienti budou vybírat řemeslníky - firmy z Ukrajiny, pouze podle velice příznivé ceny, protože tato cena byla na takové zadání požadovaných prací opravdu velice nízká a troufám si říci, že i naprostému laikovi, to muselo být jasné. Klientům, se taková rekonstrukce ve finále musí značně prodražit. Razím heslo, " nejme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci " rekonstrukce je investice na mnoho let, tak se vyplatí raději připlatit a mít to slušně provedené. Je mi vás líto. Tak snad Vám rekonstzrukci někdo zdárně dokončí. Hezký den. Grünerová anna
Ano, jsem laik. Dostal jsem dvě nabídky z NejŘemeslníků, dvě odjinud. Jedna byla na vybourání za 56 tisíc s tím, že o zbytku se budeme bavit potom - pro mě mimo, vybourání byla práce na max. 3 dny. Zbylé nabídky se lišily v rozmezí 10-15.000, zvolená nabídka nebyla nejlevnější.

Cena zahrnovala pouze práci, nikoliv materiál - ani dnes mi vzhledem k rozsahu práce nepřipadá varovně nízká - nejednalo se zdaleka o kompletní rekonstrukci. Další řemeslníci se s cenou vždy pohybovali v rámci mých odhadů, u nich jsem problém s kvalitou práce neměl. Takže v ceně ten problém nebude. Prostě existují levní a drazí, dobří a špatní řemeslníci. A je možné natrefit na libovolnou kombinaci. Zapomeňte na to, že s cenou vždy roste kvalita.

Spíš mě mrzí, že jsem si naběhl na "reference" uvedené firmy, o kterých jsem si myslel, že jsou ověřené - byla to moje první zkušenost s NejŘemeslníky.

Ta největší zkušenost pro mě - pokud máte pochybnosti o něčí práci, OKAMŽITĚ ho vyhoďte. Váhat se nevyplácí.
Převzali jsme v listopadu po panu Malčekovi také jednu takovou rekonstrukci velice podobná té Vaší, všude všechno rozbourané, binec a zbytky nejlevnějšího nateliálu po celém bytě - byl plný kontejner. Materiály vůbec neodpovídali tomu co klientovi napočítal a cena opravdu velice nízká, což sám klient potvrdil, že si ho na základě toho vybral, a když čtu a vidím ty jeho obrázky různě podvedených lidí, musím říct, že spousta jich přiznvá, že cena hrála prvotní roli. Také nejsem přehnaně drahá, ale ani levná, naše ceny se pohybují v takovém tom středu, alespoň co mi tvrdí naši klienti, dle porovnání a posouzení nabídek, ale kvalita provedených prací té ceně plně odpovídá, reference je dobrá věc, my ale kromě referencí nabízíme možnost klientovi přijít na některou stavbu a vidět naši práci. Musím ale přiznat, že z inzerce a reklamy máme již nálo zakázek, většinou je to na doporučení klientů a to je pro nás ta nejlepší reklama. Velice mně těší, že se k nám klienti vrací, některým jsme rekonstruovali již více objektů, také mě těší, když podepíšeme smlouvu na bytové jádro a nakonec dodatkem rekonstruujeme celý byt, potom chatu a pak byt pro děti... Vzdycky mi je líto, když se na nás někdo obrátí s tím, abychom po někom něco předělali a já jim nemohu vyhovět, nebo chtějí abychom nastoupili do týdne, nejsem schopna nastoupit ani do měsíce, protože máme zakázky smluvně zajištěné na několik měsíců předem a mrzí mě to o to více, že na nás dostali referenci od klienta. Ale většinou pokud na rekonstrukci nespěchají, tak si na nás i nějaký ten týden raději počkají. A je mi líto i takových poškozených klientů a mám vztek na takové rádoby machry řemeslnický, kteří kazí těm slušným jméno a pověst. Mějte se hezky. G.
Ryze orientačně - mohu se dozvědět, jaká je podle vás cena, odpovídající popsaným pracem? Předem říkám, že práce jsou hotové a zakázka z toho nebude. Jen mě skutečně zajímá, jak moc se vaše ceny liší od nabídek, které jsem dostal.
Omlouvám se, jestli se Vás osobně můj prvotní názor nějak dotknul, asi podle Vás budu velice drahá, ale já jsem firma, plátce DPH a mám zaměstnance v HPP, nenajímám si žádné brigádníky, nebo živnostníky a nevím, zda Vás moje odpověď uspokojí. Provádíme práce formou dodávky na klíč, cena kompletní rekonstrukce bytu ve standardním provedení /vč. kuch. linky cca 50 tisíc/ se pohybuje okolo 450 tisíc. Dle popisu prácí a k nim i potřebného materiálu - bez toho by to prostě nešlo, které uvádíte, bych Vaši zakázku pod 250 tisíc nedělala, protože jen komplet elektro silnoproud, slaboproud vč. PL a revize se pohybuje v bytě 3+1 okolo cca 65 tisíc. Taky je rozdíl, zda Vám to dělá firma, nebo živnostník, firma má totiž vždy vyšší režijní a provozní náklady. Mějte hezké odpoledne. G.
Díky za odpověď a přeji hodně zakázek.
naprosto vystizny komentar a zbyva jen jedine a to je souhlasit......akorat nevim ,jestli mi je pana lito,jak pisete...spis bych to videl na vypocitavost a snahu za malo penez ,hodne muziky a ono se to tentokrat nevyplatilo...tak aspon pouceni pro priste... :-) Hlavu vzhuru,bude lip... :-))
Za 20 let podnikání ve stavebnictví, zaměstnávání lidí,bych mohla napsat román, škoda jen, že firmy nemůžou psát reference na některé vyčůrané klienty...poplácávání po ramenou, výborná práce, kvalita, rychlost, ale jen dokud nedojde na vyúčtování...Tak děkuji alespoň za tento nápad - díky za " nejřemeslníky". G.
ano.... presne i to je realita,hezky jste to napsala, i ja jsem uz nekde zde ,nebo spis na FB Nejremeslnici psal o vykutalenych zakaznicich,ze by nebylo marne nekde rozvest tyto diskuze ..jojo to je holt udel dnesniho podnikani.... :-)
Ano toto je bohužel možné,takovéto díla jsme po Malčekovi předělávali několikrát když nás zákazník oslovil a když jsem slyšel do tel.že u nich byl Malček,musím přiznat že jsem viděl za dobu své letité praxe hodně ale toto je fakt síla,nebot tolik škod a odvedené neodborné práce,to se jen tak u někoho nevidí,pan Malček je velký podnikatel :-) a je vidět že mu to fakt jde a že rozumí řemeslu :-) hrůza,děs a hrůza,nojo no lidi,když zákazník vybírá hlavně podle ceny ,není se pak čemu divit
Paskvil!Useknout ruce a nakopat do prd...
Dobrý den i ja budu reagovat každej zákazník hleda co nejlevněji udělat práci a pak píše že to bylo v středě někdy má mám chut ne řemeslníka ale zákazníka poslat někam.Mně se ted stalo že 3 zákazky mi odřekli z důvodu nedostali jsme dovolenou atd. A pak zjistíte že si vzali levnější lidi dle jejich vyjadení a ve finále byli nejen jednou tolik drahší ale i pak píší reference jací jsou to paskvalové.Takže milej pane tak Vám třeba jestli jste požadodoval ty práce co máte napsáno tak i člověk s malym iq vi že cena je tak nizká že že ste musel vedět že to smrdí průserem jen ste to riskl ,tak ted si sypte na hlavu popel spolu s ostatními co chcete ušetřit
Ano ,naprosto souhlasim.....tvrda realita pri vyberu remeslniku a pak zbyvaji jen oci pro plac..... jo komu neni rady ,tomu neni pomoci...:-(((((
Krásna debata i já se připojuji přesně jak bylo řečeno zákazník se dívá hlavně na cenu a ne na kvalitu odvedené práce.I mě se stalo že nabídku vyhrál nejlevnější a co se říká do roka a do dne se opět ozvaly abych tu práci NELEVNĚJŠI po tak zvaných řemeslnících přijel udělat znova.
Krásný večer.Pavel S.
ano, toto se mi stava posledni dobou taky hodne casto,vetsinou si cisla nechavam dlouho ulozene v telefonu a kdyz se nekdo po case ozve,komu jsem posilal nabidku a ani se neobtezoval odepsat a navic dela ze se mnou mluvi poprve v zivote,uz tusim poradny prusvih....:-))) jako je jeden z poslednich clanku poradneho prusvihu na nasem Facebook ROZMIK
Mě mrzí více věcí než je jen cena, vadí mi, že si někteří zákazníci myslí, hlavně ti s tituly před jménem, za jménem o řemeslnících, že jsou to jen lopaty a kopáči s IQ tykve. Dávajá jim to dost nevybíravým způsobem najevo. Nemyslím sio, že jen ten kdo má tituly je člověk a ten bez titulu je póvl. Nikdy nikdo nemůžeme vědět, co máme v osudu psáno, co nás čeká, co se v životě přihodí a jak dopadneme. Proto se na nikoho nepovyšuji, ale také se před nikým neponižuji. Proto, když mi zavolá klientka v jednu v noci, že potřebuje obklad v kuchyni mezi linkou, za cenu 150,- kč, protože obkladačky má, spárovačka a lepidlo už je v ceně obkladačské práce, dovolím se zdvořile připomenout, že je jedna v noci, jestli to nepočká do rána, a dáma na mě s hartusem spusí - " já jsem ten, kdo vám dává práci a platí, tak já budu rozhodovat, kdy Vám budu volat a vůbec, kdo Vy jste," odpovím, že majitelka firmy, vzbudila jste mě, dovolte, my taky potřebujeme odpočívat, nejsme Vaše loutky na provázku, aby jste s námi tahala jak se Vám zlíbí a teď se běžte vyspat, protože ráno Vás čeká obkladání Vaší kuchyně - za tu cenu, kterou mi tak velkoryse nabízíte, si to udělejte sama... Dobrou noc.
tak toto mi fakt zvedlo naladu a zasmal jsem se u toho,v patek rano to urcite prijde vhod... :-)))
opravdu je to obcas sila... :-))) to chce proste jen klid a poradny nadhled nad veci..jinak by clovek z toho zblaznil.......:-))) jeste bych ji popral krasne sny.. no nic,musim vyjet do terenu,ale podelim se o zazitky z teto diskuze se spolupracovniky,urcite jim to zvedne taky naladu..... :-)))
Tak ještě jednu historku a pak jdu taky makat, nebo si klienti řeknou, že nás přeplácejí, když máme čas tlachat na facebooku.
Dostali jsme od klienta plánky, které jim vypracoval jejich známý na novou střechnu, když jsme si je rozložili a začali zaměřovat - dle plánů, tak jsme hlavní trámy vedli skrze komín. Ptali jsme se zákazníka, zda si myslí, že to tak má být, odpověď, já nevím, vy jste odborná firma, tak se pozval pan Ing.projektant, diplom mu ještě ani nestačil zaschnout v kapse, a jeho odpověď mě fascinovala, no a co, tak to pošoupněte o půl metru dál... tak chytrý jsme taky blbe, ale ty plány předělej frajere. O reálných stavbách víš úplný kulový, stavbu jsi proběhl ve škole rychlostí blesku, a to ještě, kdoví jestli a chceš nás školit? Jediný barák, který jsi postavil, byl doma na stole ze stavebnice lego ... Měte se jdu taky něco dělat. G.
Tak presne podobnou situaci jsem zazil nedavno take. Pan ing. pronesl "Ja jsem ten kdo vam dava praci a plati vam" no tak jsme se zbalili a sli dom. Ne jen pro to ze jsem jen "remeslnik" tak si musim nechat vse libit. Nemluve o hlaskach jak jsme preplaceny a pod.
Tak i já přidám perličku v prosinci jsme dělali rekonstrukci bytu p.ing.nahodili jse stěny maltou
+lepidlo+perlinka+štuky+sdk.Co myslíte že jse stalo?Vše hotové a připravené na malbu,přišel
p ing že přídou elektrikáři udělat nové rozvody po celem byte,myslel jsem že mě trefi šlak .Přišli vše rozbili víte si to představit a pán ing požadoval po mě aby jsme to opravili v ceně původní zakázky na to jsem mu odpovědel jestli se nezbláznil.Pak jsem mu vysvětlil že nejdřív
měli nastoupit elektrikáři a pak my a hlavně my to měl říct dopředu.Odpověd byla počkejte chvíli a za chvílku přišel jeho známý takzvany stavební dozor kterému mlíko ještě teklo po bradě a začal mi vysvětlovat jaké jsou postupy práce.To jsem fakt nevdržel a řekl jsem mu nech si vezme diplom a jde ho vrátit a P.ING řekl že řemeslníci jsou prasata co ničemu nerozuměj a oni maji diplomy nato jsme se zbalili a se slovy čest práci pani ing a se smichem jsme odešli.
To né :)) njn ing. ale je pravda ze vetsinou jen proto ze delame praci jako posledni tak muzem za vse.
plně s vama souhlasím neni to o titulech aby si někdo nemyslel že jsem předpojatý
Přátelé úplně přesně vše řešíme my a ne projektant no ale my za to máme trochu menší peníze:-)
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace