Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Stavba zastřešené pergoly s dřevěnou podlahou 2,6 x 4,4m

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

Poptávám stavbu celodřevěné, zastřešené pergoly s dřevěnou podlahou. Stavba se bude realizovat v Buštěhradu (okr. Kladno) v polovině května 2014.

Představu mám, s detaily si nechám poradit. Hledám firmu se zkušenostmi, která podle mých představ vyhotoví návrh a prvky pergoly předem vyrobí tak, aby pergolu dokázala na místě smontovat v co nejkratší době, v řádu několika 2-5 dnů. Stavební příprava patek atp. je již domluvená na začátek května 2014.

Materiál: borovicové nebo smrkové dřevo, namořené, přírodní barva

Rozměry: podlaha bude mít rozměry 260x440cm. Výška bude z jedné strany 210cm, z druhé strany 230cm, tj. střecha bude plochá a mírně sklonitá.

Příprava: předem bude připraveno 7 betonových patek s kovovými úchytkami nosných trámů. Pod budoucí pergolou bude připraven cca 30cm hluboký výkop, spodní vrstva ze štěrku, na ní vrstva kladečského písku a v rozestupech cca 60 cm budou betonové dlaždice (50x50cm) jako příprava pro podkladový rošt. Podlaha by proto měla být ze silných prken o síle asi 3-3,5cm.

Střecha: střecha z dřevěných palubek by měla být pokryta např. lepenkou či podobným jednoduchým materiálem šedé či nazelenalé barvy. Ze zadní strany bude voda odváděna do PVC okapu a dále do země. Střecha bude přesahovat půdorys podlahy o 35cm na přední straně, na ostatních stranách 20cm.

Podlaha: viz. nákres – na okraji pergoly bude místo o rozměru cca 1x1, kde je pod podlahou umístěna podzemní jímka dešťové vody. Zde nebude možné umístit podkladový rošt podlahy, bude se muset řešit silnějšími prkny a vyztužením podlahy zespodu.

Stěny: představa řešení stěn je nejlépe vidět na náčrtku. Stěny budou z vodorovně orientovaných latí. Zadní stěna bude téměř plná, v horní části bude otvor zakrytý treláží. Zepředu a z boků budou stěny jen do výše asi 80cm a mezi latěmi budou mezery cca 2cm (na nákresu je omylem napsáno plné stěny na bocích) . Otvor v zadní stěně a na stranách by měl být překryt buď šikmou treláží (jako je to na obrázku) anebo nějakou roletou.

Další: výhodou je nabídka s vizualizací a pokud možno referenční fotografie předchozích realizací, dostupné na webu. Změnám jsem přístupný zejména tam, kde je můj vlastní návrh evidentně nepraktický či tam, kde to bude představovat finanční úsporu.

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
S nedostatky
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Zpočátku jsem byl s pergolou relativně spokojen. Nad detaily pan Urban sice moc nepřemýšlel, ale nemám ve zvyku se hádat o detailech nebo se hádat o každou stokorunu a výsledek nebyl na pohled špatný. Pan Urban mi dal 5-letou záruku a dokonce řekl, že mě pergola přežije. Pergola přežila jen 3 měsíce do letních dešťů, které způsobily vzedmutí palubkové podlahy o asi 40 cm. Poté začalo šednout dřevo (nekvalitní nátěr) a po 11 měsících vítr urval lepenkovou střešní krytinu (pan Urban neudělal žádné okapničky a na přichycení použil hřebíky s malou hlavičkou bez podložek).

Nejtragičtější byl ale páně Urbanův přístup. Na maily zásadně neodpovídal, na SMSky a telefonáty jen zpočátku. Moje telefonní číslo později zablokoval, ale když jsem mu zavolal z jiného telefonu, vzal ho okamžitě a pak mě zase odblokoval. Neustále sliboval, že to "udělá příští týden" či za dva týdny, že už má materiál připravený a tak dále. Přísahal i na smrt svých dětí, nešetřil omluvami a zkroušenými výrazy, ale ze všeho se vymluvil nebo vylhal, pravdu zná jen on, a nikdy nic neudělal. Vždycky mu do toho něco vlezlo - byl nemocný, nepřišel Jirka, právě ho chytli policajti za telefonování za jízdy, atd. Furt hrozně moc chtěl opravu provést, zdůrazňoval, že on takové věci normálně nedělá, ale osud se asi proti němu spikl. Nakonec jsem si opravu za 5.000 zaplatil jinde a pana Urbana jsem požádal o její proplacení. 11 měsíců se vylhával ze záruční opravy, pochybuji, že mi opravu zaplatí.

Buď mu můžete věřit, že je největší smolař na světě, anebo si o něm můžete myslet, že je to sprostý lhář. Jedno nebo druhé, výsledek ale bude stejný - odvede nekvalitní práce a z reklamací se vymluví / vylže.

Dohodnutá cena
56 400 Kč
Skutečná cena

56 400 Kč

Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 25.05.2014 uživatelem Uživatel_41023
jimka.pdf    
pergola.pdf    

 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace