Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Pokládka mrazuvzorné dlažby na balkóně

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Cca 15 m2 i s prořezem, dlažba TAURUS GRANIT RIO NEGRO TAA35069 300x300 (dlažbu již mám), bylo by dobré zrealizovat ideálně v červnu plus navíc v interiéru drobné opravy dlažby (pokládka jednoho šáru na prahu pode dveřmi na balkón, výměna prasklých kachliček,lišt, spárování) .
Na balkoně již je stará nekvalitní dlažba, kterou chci odstranit. Jakmile se důkladně a několikrát vystěrkuje a stěrka zaschne (stěrku i izolační pásy mám) , připevní se na kraj balkonu nová plechová římsa (plechy již mám, tuto práci by dělal známý, co pracuje na laně) , teprve pak by položila nová dlažba. Preferuji hlavně DUKLADNOST a PECLIVOST (potřebuji dokonale izolované proti vlhkosti), kterou ocením.

=== Nabídka
Dobrý den, uvedené řešení hydroizolačně funguje, jako lepící tmel doporučuji vysoce flexibilní Lepicí maltu Flex KL 1(fa.Murexin), která má velkou tepelnou akumulaci a je vhodnější na terasy a balkony než ostatní běžné flexibilní malty, zvláště na osluněné plochy.
Cena za položení: flexibilní lepidlo Flex KL1,26 kg...... 1800,-
spárovačka FM60 , 16 kg .............................................600,-
emulze, 1l .......................................................................300,-
pomocný spotřební materiál........................................800,-
práce a doprava .............................................................8250,-
parkovné dle hodin, 40 Kč/hod
Práci lze dle odhadu provést za cca 2-3 dny
Celková cena...................................................................11750,-
Do ceny není započtena případná penetrace podkladu, vyrovnání podkladu - dle situace na místě.

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Spokojenost
Poměr cena výkon
S nedostatky
Úroveň jednání
Solidní
Celkové hodnocení

Řemeslníka jsem si vybral především na základě nabízené ceny za dílo a věcného obsahu nabídky (doporučoval specifické lepidlo pod dlažbu) i přesto, že se jeho uváděné kladné reference obkladačských prací příliš netýkaly (což se i později potvrdilo, tedy to, že tyto práce jsou pro něj spíše občasné).

Jako plusy dodavatele uvádím :
- na pohled akceptovatelnou kvalitu (skutečnou kvalitu prověří až čas a povětrnostní podmínky) a pečlivost práce
- odborné know-how a praxi z oboru stavebnictví
- pružná komunikace prostřednictvím e-mailu či SMS

Jako mínusy uvádím :
- nabídka byla učiněna na dálku (bez osobní kontroly stavu na místě) a byla míněna jako odhad, který se posléze ukázal jako velmi silně podceněný (tedy nekvalifikovaný), protože ze 3 dnů práce se vyklubalo dnů celkem 7,5 (!) a původně nabízená cena neboli rozpočet cca 12 000,- (bez penetrace a vyrovnání podkladu) se vyšplhal(a) na pro mě těžko uvěřitelných 36 400,- Kč (spolu se vším již mnou předem/dodatečně zakoupeným materiálem celkem na úhledných 52 000,- Kč !!). Pozn. : sazba dodavatele 300 Kč/hod , víkendy či práce po 20 hodině + 50% navíc.
- dodavatel odmítl mnou již (na základě předchozích doporučení) zakoupenou hydroizolační stěrku z „běžného“ sortimentu („Tekutá lepenka“ Den Braven, OBI), se kterou prý nemá zkušenosti, resp. vyžadoval návštěvu Den Braven technického zástupce a měření vlhkostních podmínek přímo na místě ohledně doporučení vhodnosti aplikace, což jsem vzdal a přistoupil na dodavatelem doporučovanou speciální stěrku od firmy PCI (ovšem 3 x tak drahou). Podotýkám, že o tom nebylo v nabídce dodavatele ani slovo.
- naivní dodavatelova představa o ochraně terasy (a jednotlivých kladených vrstev) před nepřízní počasí po dobu cca 14 dnů (= jím zakoupena 1! malířská plachta), protože pro jakous-takous ochranu bylo zapotřebí 3 silných plachet s oky (4x3m), cca 40 m provázku, 1 lepící kobercová páska, 4 svorky, hmoždinky a skoby
- dodavatel mi částečně účtoval i cenu nářadí , které si pro práci zakoupil
- rovněž opatření, která měla zabránit vzniklému nepořádku (při odstraňování dlažby v koupelně), bych nehodnotil jako dostatečná a snaha o umývání nářadí, vylévání „výplachů“ kbelíků po míchaných směsích do toalety/vany/umyvadel přímo v bytě mě prostě iritovala

Takže suma sumárum : byla to drahá zkušenost, dodavatel podle mého názoru není vhodný resp. připraven pro větší práce a třebaže mám další zakázky „obkládacího“ charakteru, s tímto dodavatelem už raději ne.

Dohodnutá cena
11 750 Kč
Skutečná cena

36 400 Kč

Kategorie
Související témata:
hlasy
+3
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 25.08.2011 uživatelem Uživatel_4717

balkon1
rimsa
pohled
pohled2
koupelna_opravit_hranu_a_kachlicku
koupelna_vymenit_rozbitou_kachlicku
Diskuze
Dobrý den, je mi Vás opravdu líto, ale protože můj manžel dělá tuhle práci, vím, jak to chodí. Pro všechny je rozhodující cena, každý chce kvalitu za minimum. Chápu to, doba je těžká.... Nicméně od manžela vím, kolikrát opravovali nekvalitní práci, která byla rychle a levně provedena. Nejdou s kolegou pod přijatelnou hranici ceny, kterou se někteří v téhle těžké době snaží tlačit příšerně dolů, ale většinou je to pak na úkor kvality. Pak si je ten zákazník, kterému se původně jejich cena zdála vysoká, zavolá, je vděčný za opravu a nakonec i rád zaplatí, co si řeknou. Podotýkám, že jejich cena není přemrštěná (v porovnání s těmi vašimi pražskými je jistě spíše nízká). Ještě se jim nestalo, že by někdo nebyl v závěru spokojen a zákazníci se jim pak rádi znovu vracejí ....
Druhá věc je právě tak, že taky velmi neradi dělají nabídky bez shlédnutí zakázky a i při nejlepší vůli nejde provést stoprocentní odhad času a zaručit přesně dohodnutou cenu. Ale všechno záleží na lidech, domluvě a dobré vůli.
Přeji lepší příští výběr, V. Navrátilová
Dobrý den, koukal jsem na Vaše foto ohledně výměny obkladu v koupelně a jak je vidět máte udělané nové jádro a strop ze sdk a pravděpodobně nemáte u stropu diletaci a proto praská obklad. Jinak za peníze co jste zaplatil za výměnu dlažby jste mohl nechat instalovat plný originál mramor, co mají v hotelu Kuala Lumpur...
Pane, buďte rád, že to takhle vůbec dopadlo, možná, že nakonec za vše budete vděčný a dodavatele zase příště oslovíte. Kvalita jde jak jistě víte ruku v ruce s cenou a tak se nedivte, že původní odhad se bez návštěvy řemeslníka vyklubal na pro Vás neuvěřitelných 36 400 Kč.Podle všeho jste nakonec byl naivní vy, když si necháte radit od řemeslníků materiál, který Vám je nakonec k ničemu, protože se nedá použít z důvodů, že za něj řemeslník nechce převzít záruku.
Dobrý den, je mi líto, jak objednatel komentuje zakázku co se týče ceny.
V ceně nebyly započteny práce spojené s penetrací, vyrovnáním podkladu a s nákupem nové kvalitnější hydroizolační stěrky od firmy PCI, která stála přibližně 9000Kč , dále zalištování , vykružování otvorů pro sloupky zábradlí (řezání diamantovými vykružováky) , zvýšenou spotřebu lepidla z důvodů silnějšího lože na přání zákazníka a v neposlední řadě kvalitnější polyuretanový dilatační tmel, taktéž na přání zákazníka. Nehledě na časté přeháňky a větrné bouře, které přerušovali práci. To jsou totiž věci, které dopředu neurčíte a nemůžete je tak nacenit. Nacenění jsem nechtěl věnovat tolik času, neboť jsem ve firmě sám a nemám tolik času se věnovat nabídkám, natož cestovat a koukat na něco, co vykoukat na místě nelze. To si musí každý objednatel sám na vlastní kůži projít, když tomu nevěří. Můj objednatel si každý den cenu kontroloval a společně jsme si tak kontrolovali čerpání financí. Za svoji práci se nestydím . Mám spoustu spokojených zákazníků a to je hlavní. Objednateli přeji více pochopení pro práci řemeslníka a hlavně nehledání much tam, kde nejsou. Jedině tak budeme spokojení všichni a o to jde.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace