Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Kompletní stavba RD, dřevostavba

Popis zadání

Kompletní stavba difuzně otevřené konstrukce rodinného domu. Včetně příjezdové komunikace, oplocení, inženýrských sítí.

Dodavatel (řemeslník)
DŘEVOSTAVBY MY HOME s.r.o. (Kralupy nad Vltavou)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

S firmou Dřevostavby My Home, těsně před započetím naší stavby převedenou z fyzické osoby – pana Šimka na s. r. o., jsme realizovali náš rodinný domek. A naše zkušenost s touto společností? Už téměř rok řešíme desítky vad stavby způsobených tímto zhotovitelem. Nejprve bylo předání stavby zpožděno o 3 měsíce a pak se desítky věcí začali rozpadat. Kdokoliv ze stavařů viděl tyto detaily, nevěřil svým očím. Skončilo to posudkem soudního znalce, který vyčíslil škody na stovky tisíc korun. Celkem asi 15 % z celkové ceny stavby. Zhotovitel zatím neopravil nic. Asi o tři věci se pokoušel, ale skončilo to tím, že stav ještě zhoršil. Nyní jsme zjistili, že zhotovitel nám opakovaně lhal, nedodržoval projektovou dokumentaci a jím použité levnější a zcela nevhodné materiály skrýval před stavebním dozorem. A lže dále. Už to došlo tak daleko, že co řekne jeden den, druhý den už neplatí a je to údajně jinak. Nakonec to skončí u soudu, protože zhotovitel se nyní chová jako malé dítě a většinu problémů nechce uznat ani přes jasnou definici závad soudním znalcem. Najde se ještě někdo, kdo by s nimi stavěl a následně chtěl finančně podporovat právníky a české soudy a roky řešit chyby a cílená stavební zvěrstva této společnosti? Ve fotogalerie jsou ukázky "řemeslné" úrovně zpracování poskytované touto společností. Bohužel ty nejhorší problémy způsobující zaplavování části domu, nefunkční odpadní potrubí čističky, chybějící části odvodnění, nefunkční vjezdová vrata, změny výšek střechy apod., způsobené nerespektováním projektové dokumentace a zcela amatérským provedením a podvody s použitým materiálem, se jednoduše vyfotit nedají.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
+9
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 22.01.2014 uživatelem Uživatel_2349

strecha-lapac
branka2
strecha-neodtekajici
technicka-mistnost
prostupy2
brana-pojezd
cisticka-praskla-trubka
zarubne-zateceni
koupelne-zateceni
garaz-zateceni
brana2
brana
bleskosvod
strecha1
wc-vzdalenost
zarubne1
prostupy1
komin
dvere
zidka
branka
Komentář dodavatele
Jeden náš klient nás upozornil na tuto recenzi, na kterou bychom rádi reagovali.
Ano, realizovali jsme tento velice pěkný projekt s modřínovou fasádou z profilu rhombus a pultovou střechou. Informace, které jsou zde podávány klientem jsou bohužel jednostranné a objektivní pravda nikdy není černobílá. Vždy co děláme, tak děláme tak, aby klient byl spokojený a je nám líto, že tomu v tomto případě tak není. Přitom stavba /k dispozici stavební deník/ probíhala bez problémů (např. test vzduchotěsnoti pod hodnotu 1.0) a i přítomný kvalifikovaný TDI neměl výhrady k průběhu výstavby až na detaily, které jsme řešili ihned.
Rád každého čtenáře seznámím s detaily výstavby, vzájemnou komunikací, platební morálkou klienta, proč došlo ke zpoždění (zpevněné plochy se nedají dělat v únoru) apod. Jedině pak získáte komplexní pohled na celou akci, kde byste jinak měli pocit, že vše bylo špatně. Vždy když nejsou obě strany naladěny na stejnou notu (a to neplatí jen ve stavebnictví), rádi zasedneme ke společnému stolu a vyříkáme si to. Zde k tomu bohužel i přes náš návrh nedošlo, ale doufáme, že se tomu někdy přeci jen stane.

Pavel Šimek, jednatel společnosti DŘEVOSTAVBY MY HOME s.r.o., t. 608608263, email: info@drevostavby-myhome.cz
Diskuze
:(
Noční můra každého, kdo se chystá stavět. Ale napadá mě otázka, co dělal stavební dozor?
Jak to tak bývá. Částečně i stavební dozor selhal. Částečně to zhotovitel prováděl stylem: "Ćekáme na vhodné počasí" a pak najednou po pár dnech "Včera bylo vhodné počasí, tak jsme to rychle komplet dodělali". Samozřejmě bez smluvně předepsané povinnosti před zakrytím pozvat ke kontrole stavební dozor. A teď je na investorovi, jestli si nechá třeba znovu komplet rozkopat zahradu nebo příjezdovou komunikaci, nebo třeba komplet demontovat zavařený povrch střechy. A taky, kolik měsíců má ještě k plánovanému nastěhování. Na spoustu zvěrstev zhotovitele se také bohužel přijde až po měsících užívání domu.
No, tak my máme zkušenost taky. Už jsem vložil kratičkou recenzi na lokola.cz, mojeokoli.com a budu pokračovat a vkládat kam jen to půjde ...
Ve zkratce ... škody ve výši cca 450tis. na základě znaleckého posudku, který neodhalil vše. Mám docela slušnou fotodokumentaci "zvěrstev" pana majitele a jednatele firmy, který jich spoustu udělal sám, protože byl přímo u toho ... Naštěstí jsme se mimosoudně vyrovnali i když jsem nebyl úplně spokojen s částkou. Bohužel nervy na soudní spor už nebyly. Sice bychom vyhráli, ale peníze by jsme taky vidět nemuseli ... těžko říct.
Stále objevujeme další a další zvěrstva realizace stavby našeho rodinného domu společností Dřevostavby Myhome pana Šimka. Nyní aktuálně na několika místech ucpané odpadní potrubí odvádějící odpad z domu do čističky. Odpadní trubky vedou "do kopce" na více místech jsou promáčknuté, na jednom místě až na 1/3 původního průřezu. Už jsme utratili další tisíce korun jen za zjištění stavu a alespoň dočasnému pročištění trubek, abychom vůbec mohli v domě fungovat. V trubkách se třeba také nacházel třeba pěnový těsnící váleček a bůhví, co tam ještě najdeme. Navíc jsou ohyby trubek v příliš ostrém úhlu. Trubky z již upravené zahrady se budou muset opět vykopat a nahradit novými. Doufáme, že nejsou zničené i pod domem, kam se kamera přes deformovaná místa nedostala.
Další problém je na střeše, kde díky chybnému sklonu neodtéká voda. V ní pak roste řasa, která ucpává odtoky do okapů. Pan Šimek samozřejmě tvrdil, že voda stojící na střeše není žádný problém. Nefunkční komín brání zprovoznění kamen. Atd. atd.
... není žádný problém ... jako bych ho slyšel. Jeho oblíbený slovní obrat: není problém, zkorigujeme, vše v pohodě, apod. Podle fotek je "rukopis" pana Šimka vidět. Na otázku proč nám francouzké okno v koupelně nejde otevřít do úhlu 90st odpověděl: "je otázkou, zda vůbec budete těmi dveřmi vycházet ..." To, že nám francouzké okna v obývacím pokoji a jídelně vedoucí na terasu nejdou otvírat vůbec a je nutná kompletní demontáž a zpětná montáž, o tom až v mé recenzi .... Také si počtete. Jo a v březnu letošního roku jsme museli udělat komplet novou střechu!! Nové zateplení 2NP, ... No, je toho dost a dost :/ Doufám, že jste mu nezaplatili vše ...
Pan Šimek mi dozoroval stavbu a to co výše popisuje autor se mi nějak nezdá. Mám poměrně hodně zkušeností ze stavebnictví a detaily, které jsem s panem Šimkem řešil byly opravdu na vysoké úrovni. Nepředpokládám, že člověk s tolika zkušenostmi by dělal takovéto školácké (prasácké) chyby.

Pane, z fotek, které zde máte, se v mnoha případech nezdá být relevantní, že se jedná ve všech případech o novostavbu. Už to mi přijde zvláštní.

Nechci soudit ani jednu stranu, ale nějak se mi to celé nezdá. Může autor příspěvku napsat kde se tato realizace nachází? Rád bych si tyto informace ověřil.
Stavba ukázaná na fotografiích se nachází v obci Vráž. Jedná se o novou stavbu na čisté ploše. Pokud to někomu nepřipadá jao nová stavba, vězte, že takto nám ji pan Šimek předal. Po zveřejnění mého příspěvku jsme byli nemile překvapeni ještě dalšími, někdy mnohem horšími "kousky" pana Šimka, které na nás čekali. Jejich opravy už nás stály mnoho deítek tisíc korun. Bohužel ne všechny bylo možné předěláním uvést do ideálního stavu. Museli bychom například rozkopat celou zahradu a vytahat desítky metrů nevhodných trubek na vodu, rozbít betonovou podlahu, komplet předělat cca polovinu střechy apod. Řemeslníci provádějící opravy jen nevěřícně kroutí hlavami, když vidí, co pan Šimek byl schopen napáchat. To, že nyní poskytuje služby "stavebního dozoru" je opravdová ironie. Rád bych klientům tohoto "odborníka s tolika zkušenostmi" jeho realizaci ukázal na vlastní oči.
Ještě taková epizodní příhoda dobře ilustrující vztah pana Šimka k jeho klientům a vůbec odpovědnost pana Šimka jako dodavatele:
Několik měsíců po předání hotové novostavby panem Šimkem jsme zjistili, že nám neodtékají odpady a záchodové mísy se začaly plnit. Kontrolou všeho možného jsme zjistili, že neodtéká přečištěná voda z čističky. Že je tedy zřejmě prasklé nebo ucpané odvodní potrubí z čističky.
Bylo to přesně 23. 12, tedy den před vánočními svátky.

Volal jsem panu Šimkovi, že jsme doma, rodiče s kojencem, druhý den je Štědrý večer, já mám chřipku jako trám a nemůžeme používat dům. Co my na to řekl? Že mám smůlu, že právě odjíždí na dovolenou a vrací se po novém roce. Když jsem na něj naléhal, že jím předaná stavba stále v záruce se nedá používat a že na Štědrý den asi těžko seženeme náhradní bydlení, řekl, že odjíždí a stejně už by na to nikoho nesehnal.

Takže mi nezbývalo, něž vykopat na zahradě asi v polovině cca 25metrového trubního vedení metr hlubokou díru (nalézt vedení trubky nebylo snadné, pan Šimek ho nijak nevyznačil a původní plán vedení si svévolně zcela změnil, stavební dozor před zasypáním trubek nezavolal, přestože to bylo uvedeno ve smlouvě), abych zjistil, jestli je problém v první půlce potrubí nebo v druhé. S chřipkou v zimě to byla opravdová lahoda.

Zjistili jsme, že problém je v první půlce potrubí. Později jsme kopáním zjistili, že “odborník, stavební inženýr” Šimek pokládal odvodní trubky do země bez zhutnění podloží a bez jakéhokoliv štěrkového nebo pískového lože. A že tyto trubky už za čističkou ve spoji praskly, dovnitř se nasypala hlína a potrubí ucpala.
Nezbývalo, než odčerpat vodu z čističky na zahradu a toto opakovat několik dní přes svátky.
Pak jsme sehnaly partu 4 dělníků, kteří když viděli kvalitu trubek použitých panem Šimkem a jejich uložení prohlásili, že to může znovu praskout kdekoliv znova a že je nutné celé 25metrové potrubí vykopat vedle znovu. Ve čtyřech lidech na tom dělali 4 dny.

Nutno poznamenat, že vyjma trubek u výstupů okapů a čističky, “inženýr” Šimek po celé zahradě zakopal desítky metrů potrubí z drenážní trubky (žlutý husí krk s perforací). Nejenom, že toto není trubka určená pro podzemní odvod odpadu, vody z okapů a sběrných kanálků, ale ještě je ani neuložil do štěrkového ani pískového lože. Co se po čase v těchto trubkách stane? Dírkami se do nich dostane hlína a ucpe je. To ví každý kopáč, ale odborník “Šimek” stále tvrdil, že “to je v pohodě”. Přitom tím ušetřil stovky korun. Takže jaký byl důvod? Na to nikdo nepřišel. Třeba je měl někde složené a nevěděl, co s nimi. Jinak to nikdo nechápe.

A perlička na závěr. Před Silvestrem se najednou Šimek ozval, přestože tvrdil, že je až do nového roku na dovolené a přijet nemůže, a že prý na ten problém přijede s dvěma chlapama a během jednoho dne to vyřeší.

Náklady na nutné opravy vypočtené soudním znalcem ze znaleckého ústavu byly 497 tisíc Kč. A to v nich ještě nebyly zahrnuty žádné další náklady nutné na opravy toho, na co jsme přišli až po vyhotovení znaleckého posudku. Tedy v nich nejsou ani náklady na skoro 100 m odvodních trubek nevhodného typu a uložení, Šimkem umístěných neznámo kam.

Pan Šimek řešil stavbu na opravdu “vysoké úrovni” jako “člověk s tolika zkušenostmi” viz výše příspěvek Uživatele:68998.

Pokud bych měl popsat vše, co Šimek na jedné stavbě dokázel napáchat, rozsah tohoto webu by nestačil.

Výtah ze 102stránkového znaleckého posudku jsem přikládal jako důkaz mých tvrzení k prvnímu příspěvku a má ho k dipozici provozovatel serveru nejremeslnici.cz.
Ale stejně se najdou lidé, kteří panu “stavebnímu inženýrovi” Šimkovi zase naletí. Ale snad jich bude méně i díky tomuto webu.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace