Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Kuchyňská linka - výroba, montáž

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Realizace kuchyňské linky viz. příloha. Šířka linky: 210cm, výška stropu 265cm. Materiál: bílá fólie. Deska: umělý kámen s kulatým dřezem ze stejného materiálu, bez spojů. Šuplíky a kontejnery ve spodní části by byly plně výsuvné s tlumičem dojezdu. Nad deskou dvojité výklopné otevírání skříněk systémem Blum,šíře 60,90,60cm, a horní řada též výklopná nahoru, bez úchytů na push otvírání. Výška pracovní desky 86cm. Spotřebiče ( trouba, indukční varná deska a digestoř, vodovodní baterii) si dodáme. Nad pracovní deskou skleněná deska 260x55, osazená 2x dvojzásuvkou. Osvětlení led páskou. Vše včetně montáže. Termín realizace: začátek dubna. Jaká by byla cena?

=== Nabídka
Dobrý den,
posílam cen. nabídku na výrobu linky. Mat. 36 550kč, práce 9 800kč, montáž 3 600kč, doprava 1 350kč. Korpusy lam., hrany ABS, PD umělý kámen, obklad Lacobel, kování podle Vašich požadavků.
Spodní skříńka ves. trouba a horní odsavač se dává alespoň 2cm od zdi ( z boku). Je to prostor pro obklad a varnou desku. Výroba 4 týdny.

S pozdravem M. Hrůza

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

!!! POZOR na pana HRŮZU!!!
Dohodnutý termín realizace 14.4.2014 nedodržel. Sepsání smlouvy omítl. Dílo více jak po čtyřech měsících odmítl dokončit. Celý tento čas byl proložen neustálými výmluvami.
Omluvy (výmluvy) pana Hrůzy:
„Bohužel to musím přesunout na příští týden. Rodinné důvody“
„Došlo o navýšení ceny o 15 000kč“
„Ve středu jsem měl nehodu na kole. Slabší otřes mozku. Pro odsavač se zastavím v příštím týdnu…Omlouvám se, ale teď potřebuju pár dní klid“
„Moc vás prosím o odklad montáže. Sype se na mě v poslední době moc problémů. Včera jsem odvezl přítelkyni do nemocnice. Momentálně nemám nikoho, kdo by my pohlídal mimčo. Budu vše řešit v tomto týdnu.“
„Dnes ráno zemřela moje přítelkyně. Věřím, že pochopíte moji situaci.“
„Chcíplo my auto za Rokycanama. Odtáhli my do dílny a dokážou to opravit až v
pondělí. Nevolejte my. Telefon sem ve vzteku rosekal.
Už opravdu nevim co se může ještě posr.... V uterý vam linku přivezu. Nemam
zájem to nijak zdržovat, mam vtom spoustu peněz a zatim jen nervy.“
„Dodavatel mi dodal nefunkční panty. Nemohu za to.“
„Nefunkční osvětlení mi takto prodal dodavatel. Nemohu za to.“
„Nepřijedu týden už od úterka ležím v nemocnici. Dovolená v Alpách pro mne skončila tragicky. Sem po první operaci a zatím my doktoři neřekli nic povzbudiviho. Necítím nohy. Jediné řešení je že vam to dodělá jiný truhlář a já se s váma vyrovnám jakmile my to zdraví umožní. Je my to vše velice líto.“

Je zcela běžné, že pan Hrůza telefony nebere, na sms a maily neodpovídá. V dohodnutý termín bez omluvy nepřijede. Dvakrát přijel bez jakéhokoli předchozího vyrozumění. Jen náhodou jsem byl zrovna doma a potkali jsme se před domem. Považuje to za samozřejmé.

Pana Hrůzu neseženete ani v místě údajného bydliště – adresa je vymyšlená. Adresu truhlárny nikde neudává. Zjistil jsem, že dílnu má ve stodole na adrese Plzeň, Božkovské náměstí 17/19. Na tuto adresu jsem se vypravil po jeho sms, že leží ochrnutý v nemocnici. Zastihl jsem ho na dvoře, jak natírá okna a běhá jako zajíc. Zjistil jsem také, že přítelkyně a matka jeho pětiměsíční dcery, kterou Pan Hrůza ve svých výmluvách pohřbil, se těší pevnému zdraví a nic se jí nestalo!
Dověděl jsem se, že toto jednání je pro pana Hrůzu běžným standardem.

Při posledním setkání s panem Hrůzou jsem se setkal s jeho neskutečnou arogancí. Opět mi také oznámil, že hrubé nedodělky, čítající jednostránkový seznam mi neopraví a sdělil ať si najdu někoho jiného.

Závěr:
Po více jak čtyřech měsících od sjednaného dokončení kuchyňské linky a potravinové skříně je dílo nedokončené s hrubými nedodělky a těžkými nedostatky v kvalitě práce. Ani plánek s přesnými rozměry pan Hrůza nerespektuje a zhotovení provede podle svých představ. Domlouvám jiného truhláře, který dílo dokončí. Dohodnutou cenu za dílo jsem bohužel v lítosti nad těžkým údělem pana Hrůzy zaplatil. Musím zaplatit i za dodělání a opravné práce novému truhláři.


Dohodnutá cena
51 300 Kč
Skutečná cena

55 000 Kč

Související témata:
hlasy
+9
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 12.12.2014 uživatelem Uživatel_72423

41365-1_Pov
Komentář dodavatele
S tímto zákazníkem je problém se solidně domlouvat. Smlouvu sem sepsat neodmít, naopak mělo být zapsáno vše co před realizací i během ní povídal. Vše vždy obrátil s tvrzenim, že to tak neřekl. Měl sem sebou i pomocníka, který u některých domluv byl a divil se stejně jako já, když to pán poté změnil a převrátil. K navýšení ceny došlo po chybném nacenění výrobcem PD z umělého kamene. Přesto tato cena nebila vyplácena. Zdržení zakázky nepadá jen na moji hlavu, ale také na rychlost ( nebo spíše neuvěřitelnou pomalost zákazníkovo rozhodování). Bez ověření píše bludy. I já můžu napsat pozor na takové zákazníky. M. H.
Diskuze
mohu potvrdit, že mě rovněž pan Hrůza tvrdil, že je jeho přítelkyně mrtvá a tímto odůvodnil jeden ze 4 měsíců zpoždění.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace