Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Rekonstrukce - kuchyň "na klíč"

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Kompletní rekonstrukce místnosti kuchyně (ve starším činžovním bytě - cihla) "na klíč":
- místnost viz obr. planekKuchyn.png
- vybourání/zazdění dveří do šatny
- oprava/zazdění zasádrokartonovaného okénka (luxfery) nad dřezem
- osekání starého obkladu
- srovnání stěn a stropu v celé místnosti
- změna dispozice topení
- nová podlaha
- nová kuchyňská linka (montovaná či vyráběná)
- nová digestoř (doposud žádná není)
- řešení obkladu za linkou = nejlépe skleněná deska
- rozvody el.(+ dvě zásuvky vyvedení přes příčku do šatny), voda, odpad, plyn v místnosti
- osvětlení
- předpokládám plyn desku, el. troubu
- bude-li sádrokartonový podhled, musí být řešen protihlukově
- výmalba
- odvoz odpadu/suti
- možná představa vytvořená v plánovači IKEA viz vložený obr. predstava.png
- preferuji kvalitní firmu, dohodu a přípravu před rychlostí zahájení rekonstrukce

===
Řešeno smlouvou

Dodavatel (řemeslník)
KOMPLET REKO s.r.o. (Praha 10 Vršovice) Plus
Kvalita výsledku
S nedostatky
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Solidní
Celkové hodnocení

12.2. začátek stavebních prací firma Komplet Reko pan Josef Petko (dále stavebník)
... vybourání starého obkladu, zazdění průchozích dveří a okénka, rozvod el. v rámci místnosti, změna diskokace topení a výměna dvou radiátorů, úprava rozvodu vody, odpadu a plynu, srovnání stěn a štukování, malba ...
(reklamace vedení plynového potrubí - bez dohadů uznáno a opraveno, reklamace provedení uzávěru vody řešena přidáním druhého uzávěru nad vodoměr)
21.2. dokončení prací (částečné nedodělky zůstávají, s tím, že je stavebník dodělá v návaznosti na montáž nábytku)

... vysychá místnost ...

28.2. Truhlář (jiná smlouva, jiná firma, nepoptávaná přes nejremeslinici.cz, ale stavebník i truhlář deklarovali vzájemnou bezproblémovou spolupráci) přiváží nábytek, ve vzduchu je stále cítit vlhkost, proto zapůjčí vlhkoměr. K mému nemilému překvapení se zjišťuje, že stavebník neinformoval (přesto, že jsem to pokaždé požadoval) truhláře o změně umístění zásuvky. Dále, že plynová trubka vede v místě úchytů horních skříněk (truhlář tuto komplikaci zvládne změnou úchytu). Zásuvku jsem reklamoval - okamžitá reakce elektrikář má přijít hned následující den v sobotu.

1.3. Elektrikář nepřišel a nikdo nezavolal. Večer volám stavebníka, velmi se omlouvá (poměrně mě to naštvalo, celý den jsem zbytečně čekal doma a nevěřím výmluvám, rozebírat to více nebudu).

2.3. Schůzka na místě s elektrikářem, vysvětleno a zásuvka během následujícího dne předělána.

... vlhkost velmi pozvolna klesá ...

8.3. Vlhkost je stále cítit, ale hodnoty jsou už cca v pořádku. Bohužel se výrazně projevily vady podlahy, s postupující dobou se podlaha výrazně zvlnila, jsou vidět vyrýsované OSB desky. REKLAMUJI podlahu. Okamžitá reakce stavebníka - uznáno. Sděluje, že hned druhý den (neděle) přijde sundat vinyl, opraví podklad a znovu položí vinyl.

9.3. Stavebník přišel, sundal olištování, zjistil, že vinyl bude nepoužitelný (je na něm nalepena vyrovnávací stěrka, která je mokrá, vinyl bude objednávat znovu). Omlouvá se, "že mu nedorazil dělník" tedy nemůže dále dělat. Jako další postup sděluje stržení vinylu, vyschnutí a zbroušení OSB ve spojích a znovu položení nového vinylu. Po cca 30 min odchází.
Po jeho odchodu nevěřícně koukám na v rohu odtržený vinyl a mokrou OSB. Říkám si, že není možné aby OSB byly v pořádku "zralé" jen na vyschnutí a zbroušení. Hledám na internetu jak se pokládají podlahy. Vyrovnávací stěrka je "docpána" až do krajů, dilatační spáry neexistují. Sjednávám si stavební dozor.

10.3. Mám ráno schůzku se stavebním dozorem. Telefonicky jsem stavebníka informoval o stavebním dozoru (protože stavebník nemohl přijít osobně, což chápu, volal jsem v neděli večer, že bych chtěl v pondělí ráno schůzku). Stavební dozor rozhoduje o odstranění OSB, stavebník souhlasí.

11.3. Odstraněn vinyl s nevyschlou stěrkovací hmotou a OSB desky (18 mm jediná vrstva).

12.3. Schůzka já, stavební dozor a stavebník. Dohodnut postup vyrovnání podkladu (je odkryto na stará prkna a dlažbu v rohu, ve středu je podlaha "propadlá" o 2 cm) rychleschnoucími hmotami (na můj dotaz jak dlouho to bude schnout = odpověď rychleschnoucí hmoty = 3 dny)

12-14.3. Stavebník vyrovnává podlahu (beton, lepidlo atp.). (Dávám sbohem původně čistému vymalování místnosti.)

17.3. Stavebník přijel zkontrolovat vlhkost, chce 18.3. pokládat OSB

18.3. Ráno kontroluji vlhkost sám (je 70%, zřejmě to nebyly správné rychleschnoucí hmoty, asi to bude schnout 14 dní či déle). Po konzultaci se stavebním dozorem volám stavebníkovi (opravdu jsem se rozčílil) a zakazuji pokládat OSB. Stavebník otáčí auto a zajišťuje vysoušeč.

... vysouší se a probíhá odstraňování nedodělků (při přípravě podkladu mezi desku linky a horní skříňky si stavebník špatně změřil výšku, takže reklamuji, ach ouvej) ...

22.3. Vlhkost v pořádku. Stavebník položil křížem dvě vrstvy OSB 12 mm, lepil je pěnou a sešroubovával.

25.3. Stavebník přebrousil spáry mezi OSB deskami a vytmelil celou plochu resp. vystěrkoval tmelem.

26.3. Přilepen vinyl a olištováno.

29.3.-4.4. Truhlářské práce - perfektní! Mohu jen doporučit pan Martin Jelínek - Praha 4 (pozn. není na portále nejremeslnici).

4.4. Stavebník zajistil dopojení dřezové baterie, odpadu a plynu k varné desce. Dopojení odtahu digestoře se zatím nepovedlo. (Protože se nepovedla nalepit tapeta za kuch. linku, vystěrkovaný a akrylátovou omyvatelnou barvou připravený podklad se ukázal jako nevhodný, domlouvám si s truhlářem obklad ve stylu pracovní desky /budou na objednávku, trochu se to zdrží/, na kterou nalepím tapetu již sám.)

8.4. Druhý pokus o dopojení odtahu digestoře. Nesprávné průměry pasované do sebe za pomoci oplácání akrylátem. Kdybych nehlídal, tak byla namontována zpětná klapka tak, že nešla otevřít. Mimochodem byla namontována svisle zpětná klapka určená pouze pro vodorovnou montáž (řešili to tím, že ze strany dali šroubek, který brání klapce, aby zůstala nesprávně překlopena). Špatně si domluvili velikost otvorů pro potrubí ve skříňce digestoře, takže mám nahoře díru 150 mm a prochází tím trubka 100 mm. Reklamuji.

9.4. Stavebník volal truhláře pana Jelínka. Pan Jelínek přišel celý odtah digestoře předělal s použitím správných komponent vč. zpětné klapky.

28.4. Truhlář pan Jelínek perfektně obložil stěnu za kuchyňskou linkou deskami. Večer si sám nalepuji tapetu)

29.4. Elektrikář pan Saloň přišel dle dohody večer dodělat LED pásky pro osvětlení kuchyňské linky. Ukazuje se, že dodaný LED pásek je slabý (pouze 5 W/m, lumeny udány nejsou). Pan Saloň dodá jiný. Silikonem nalepena značná část lišt pro LED pásky, zbytek si odváží na dílnu, s tím, že to nelze udělat na místě. Domlouváme si pokračování na další den večer.

30.4. Prohlížel jsem si ráno, co pan Saloň zatím udělal a zjistil jsem, že lišty jsou nalepené obráceně (led pásek může být v úhlu 30 nebo 60 stupňů, je to opačně a tedy tak, že to nemíří na pracovní desku). Večer pan Saloň přijde, budu reklamovat. V domluveném čase schůzky posílá pan Saloň SMS, že uvízl v zácpě, zavřeli mu elektro obchod, a že tedy nedorazí. Okamžitě volám zpět. Pan Saloň mi opakovaně nebere telefon. Posílám SMS a trvám na schůzce, i když nemá
silnější LED pásek - žádná reakce. Volám stavebníka pana Petka a stěžuji si. Pan Petko volá zpět s tím, že mi pan Saloň do hodiny zavolá. Nikdo se neozval. Volám pana Petka, opět si stěžuji - domluvili jsme se, že lišty se pokusí opravit truhlář pan Jelínek (tedy pokud bude souhlasit) a montáž led pásků provede jiný elektrikář firmy Komplet Reko pan Staněk.

1.5. Pan Jelínek se přišel podívat na zkažené olištování pro LED pásky a souhlasil, že se to pokusí opravit. Stavebníkovi posílám přesný seznam materiálu, který je potřeba dodat pro opravu.

2.5. Domluvena schůzka s elektrikářem panem Staňkem, aby viděl kam bude LED pásky nalepovat a jaké je potřeba dodat. Pan Staněk přišel dle dohody, zjistil, že bude potřeba vyměnit i zdroje pro LED pásky (jsou slabé) a vše jsme dohodli.

5.5. Pan Staněk volá, že domluvené LED pásky musejí být objednány (mají jen studené, chci teplé světlo) - ok, souhlasím. Večer dle dohody dodává materiál nutný pro opravu lišt.

9.5. Volá pan Staněk, že může přijít, LED pásky má. Sděluji, že ještě nevyšel termín panu Jelínkovi, panu Staňkovi se ozvu, až budou připraveny lišty pro LED.

14.5. Truhlář pan Jelínek udělal lišty pro LED. (Dostávat pryč silikonem předtím nalepené lišty firmou Komplet Reko bylo velmi obtížné. Od pana Jelínka a jeho parťáka mistrovská práce, protože to zvládli perfektně, tedy až na dvě drobná poškození tapety, která nejsou příliš vidět, pokud se nezaměřím na prohlížení tapety.)

15.5. Elektrikář pan Staněk od Komplet Reko dodělává nalepení a zapojení LED pásků. Paráda, chválím. Škoda, že to pan Staněk nedělal od začátku, mohlo to být chytřeji udělané pro případ pozdější závady na LED pásku.

Kuchyň je konečně hotová! Komplet Reko ještě dluží revizní zprávu elektro pro místnost kuchyně a bude potřeba ještě nějaké to papírování, abych zaplatil poslední fakturu.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
+5
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 19.05.2014 uživatelem pavelha

planekKuchyn
predstava
Diskuze
Dobrý den, mohl byste mi poslat kontakt na truhláře, pana Jelínka? mail:jarmila.cechova@nazemi.cz. Moc děkuji
Dobrý den, truhláře pana Jelínka mohu jen a jen chválit, kontakt na něj je:
Martin Jelínek – Truhlářství, podlahářství
truhlarstvi.martinjelinek( zavinac )seznam.cz
Ulice : Žižkova 933/14
PSČ: 148 00 Město: Praha 4
IČO: 60516143
DIČ: CZ7804160023
Telefon si nedovolím dát takto na webové stránky, posílám Vám ho na uvedený e-mail a přeji Vám spokojenost.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace