Sg jaro2016 6aa0685ac3aabfcd296f559df67b18e300c8a175ca41eab423e721c585196764
Sg jaro2016 rolldown f04d38e1d91e54d38bfce580b018f8b35ca34cb1e1ae0cacdbae836af90e95c1

Reference Návrh rekonstrukce (zvětšení) podkrovního bytu rodinného domu

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Hledáme zkušeného architekta pro návrh rekonstrukce s případnou přístavbou místnosti podkrovního bytu (1. patro) v dvougeneračním rodinném domu na Praze Západ.

Původní přízemí domu pochází ze začátku dvacátého století. Další místnosti a patro byly přistavovány postupně časem. V roce 2007 proběhla rekonstrukce patra: zvednutí části střechy, výměna oken, výstavba koupelny a kuchyně, sádrokartonové obklady, podlahy atd. V roce 2012 byla přestavěna zasklená terasa na ložnici.
Celková plocha bytu je cca 75m2, ale většina zní je pod šikmou střechou, což značně omezuje obvyklé úložné prostory podél zdí i celkové uspořádání interiéru. Místnosti jsou průchozí (koupelna - kuchyn - obývák - dětský pokoj - ložnice ).

Účelem rekonstrukce je zvětšení obytné plochy a možnosti úložných prostor (v bytě bydlí rodina se dvěma dětmi). Ideální řešení přinese zlepšení dispozice bytu tak, aby byt vyhovoval požadavkům pro moderní bydlení (propojení obýváku s kuchyní, zesvětlení prostoru apod.)

Architekt by měl být schopen překvapit kreativním (možná netradičním) ale přitom funkčním řešením, žádná ze zjevných možností není vyhovující.

=== Nabídka
Dobrý den,
děkujeme za poptávku, jsme projekční a architektonický ateliér, můžeme Vám nabídnout architektonickou studii dispozičních úprav, následně jsme schopni nové řešení zpracovat do projektové dokumentace pro stavební povolení či pro zhotovení díla.

Zadání je jasné, z popisu máme určitou představu, přesto nedokážeme odhadnout rozsah prací úplně přesně. Uvádíme proto orientační ceny a pokud Vás naše nabídka osloví, tak bychom navrhovali nezávaznou schůzku u nás v kanceláři, kde bychom si upřesnili zadání (vaše požadavky na funkčnost prostoru) a současně se poznali, což považujeme za důležité vzhledem k tomu, že bychom navrhovali Vaše bydlení.

Cenově se studie dispoziční ch úprav pohybuje v rozmezí 7-16 tis. Kč (cca 2-6 tis. Kč zaměření a zakreslení stávajícího stavu (podle lokality a komplikovanosti prostoru a dostupných podkladů) a cca 5-10 tis. Kč návrhy dispozičních úprav ve 2-3 variantách; dále je v ceně průběžná konzultace a vydání finálního řešení ve 3 paré + elektronické verze ve formátu pdf). Pokud bude nutný zásah do konstrukcí (přístavba, zásahy do nosných konstrukcí, počítejte s horní hranicí uvedeného rozmezí, pokud se budeme držet ve stávajícím půdorysu, bude částka nižší). Nad rámec základní studie je možné doobjednat také návrh interiéru (barevnost, typový i atypický nábytek atd.), případně vizualizace.

Nutnost zpracování projektové dokumentace ke stavebnímu povolení vyplyne z výsledku architektonické studie, podle rozsahu stavebních úprav. Cenu projektové dokumentace ke stavebnímu povolení (případně realizační dokumentace či jednostupňový projekt) bychom stanovili v další fázi, bude-li potřeba.

Časově jsme schopni zpracovat studii dispozičních úprav do cca 4 týdnů od objednání a zaměření.

Přeji příjemný den.
Za Ateliér Kóta Ing. M. Janoušková

Dodavatel (řemeslník)
Ateliér Kóta (Praha)
Kvalita výsledku
Vynikající
Poměr cena výkon
Vynikající
Úroveň jednání
Vynikající
Celkové hodnocení

S realizací návrhu jsme byli naprosto spokojeni. Po úvodním setkáni a přeměření jsme obdrželi několik variant řešení.
Dámy velice ochotně zapracovávaly naše připomínky a to i navzdory tomu, že jsme v průbehu jednání museli kvůli vnějším vlivům omezit rozsah práce a připravily několik velice zajímavých řešení.
Komunikace byla bezproblémová.
Termín byl dodržen a byli jsme příjemně překvapeni, když jsme díky sníženému rozsahu zadání dostali dokonce slevu s dohodnuté ceny.
Ateliér Kóta můžu s čistým svědomím doporučit.

Cena
neuvedena
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 03.04.2014 uživatelem jfaryad

 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace