Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference REKONSTRUKCE bytu

Popis zadání

Postavení nové ytong příčky mezi pokoji a příčky pro vestavnou skříň v předsíni, srovnání podlah - nivelační stěrka, srovnání některých stěn, oškrabání vrstev starých nátěrů, štukování, vymalování -stěny a stropy, obezdění modulu pro závěsné wc SDK, obklad WC mosaikovým materiálem, pokládka dlažby na wc, obklad stěny wc dlaždicemi, nové elektrické rozvody, sekání rýh pro potrubí topení, vybourání/zvětšení otvorů pro interiérové dveře, instalace dekorativního obkladu na zeď, pokládka dlažby v části předsíně, mosaikový obklad v kuchyni+dlaždice, ytongové obezdívky trubek centrálního topení, vysekání otvoru pro zapuštění topného tělesa. Odhadovaný čas rekonstrukce - 1 měsíc, max. 6 týdnů s vícepracemi, se kterými jsme případně počítali.

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Počáteční práce na rekonstrukci - sekání nových elektrických rozvodů a opravy stěn a stropů probíhaly bezproblémově.
Při elektroinstalačních pracích v rohu obývacího pokoje a kuchyně se pracovníci provrtali naskrz rohem koupelny nad vanou do obou stěn (koupelna předmětem rekonstrukce nebyla - byla již hotová z loňského roku). Tuto chybu jsme tolerovali, ale pochopitelně jsme ji chtěli mít odstraněnou. Při pokusech o vyjmutí původní, provrtané dlaždice ale dělníci ozoubali okolní dlaždice, které již takto v koupelně zůstaly a nová spárovací hmota, kterou použili, má sice šedou, ale o několik odstínů tmavší barvu.
Další, již podstatnější problém se vyskytl o něco později, ytongová příčka oddělující předsíň od pokoje ubíhala na délce 3 m o 10 cm směrem do pokoje. Tento problém byl patrný i laickému oku na první pohled, neboť obdélníkové dlaždice, které měly zeď kopírovat, musely být u zdi seříznuty do téměř trojúhelníku. Opět jsme pochopitelně požádali o nápravu, ale na polírovi byla již znát zlost. Chybu uznali, ale oprava zdi neproběhla k naší úplné spokojenosti, je přesně vidět, kde zeď řezali a posouvali. Po zatlučení roxorů, kotvících příčku k příčce, jsou na pohled vidět i na omak cítit boule.
Tím problémy neskončily, ale právě naopak. V části předsíně bylo zapotřebí sundat některé původní dlaždice, které byly seříznuté podle původní příčky a futer (z doby před rekonstrukcí). Při vyndávání těchto dlaždic se jim "povedlo" oštípat mnoho sousedících dlaždiček, které opět takto ve dlažbě zanechali, ačkoli měli k dispozici dostatečnou zásobu dlaždic stejného typu na případnou výměnu. Kvůli jejich chybám s křivou zdí, předělávanou obkládkou podlahy a poškození několika dlaždic, nám neváhali říci, abychom na vlastní náklady zajistili dlaždice další.
WC - na wc byl jádrofix přimontován instalatérem ( z jiné firmy ) do původní dlažby. Část dlažby, která byla pod původním wc, bylo nutné vyměnit. Potřebnou dlažbu jsme dodali. Jádrofix měl zůstat, kvůli stabilitě na původní dlažbě, která měla být pouze seříznuta, a od řezu se mělo pokračovat s novou dlažbou. Dělníci spol. Sanger ale vybourali celou dlažbu, i pod jádrofixem a tudíž nebyl pevně ukotven. Tento problém chtěli vyřešit použitím hmoždinky, která však jádrofix na jedné straně posunula o 1 centimetr, tudíž je v podstatě celá nosná zeď závěsného wc nakřivo a ne kolmá ke stěnám. Navzdory tomu jádrofix obložili SDK, a to ještě s cca 5-ti cm předsazením, nikoli přímo na jádrofix, což by bylo správné. Dále vše obložili dlaždicemi a mosaikovým obkladem, výsledek byl katastrofální, vlnitý, s ozoubanými částmi mosaiky, křivý. Bylo nám řečeno, že mosaiky NEDĚLAJÍ!!!! poté, co zničili materiál a poté co naslibovali, že dělají veškeré práce, viz. jejich web. Mosaiku sundali a sdk demontovali s tím, že si máme najít na toto někoho jiného. Křivé obklady nechali. Při obkladech podlahy na wc se nebyli schopni řídit indikačními šipkami zespoda dlaždice, každá je položená v jiném směru a tudíž vypadá jinak barevná, navíc jsou dlaždice každá v jiné výšce, jedna utopená, další vystupuje atd.

Poslední fází rekonstrukce mělo být vyrovnání podlahy nivelační stěrkou. Po zaschnutí začala nivelačka ve všech pokojích praskat pod nohama a odfukovat se. Po naší stížnosti nám byla přislíbena náprava, ale měli jsme uhradit dalších 18 000. Chtěli jsme nejprve odvedenou práci a potom řešit finance, zvláště po zkušenostech, co už jsme s nimi měli.
Navíc poté, co jsme detailně prošli všechny položky cenové nabídky a pozdějších víceprací jsme došli k závěru, že už žádné peníze nedlužíme, naopak firma Sanger dluží nám správně odvedenou práci. Ve vícepracích se objevovaly položky, se kterými se již počítalo v původní kalkulaci, často s jiným názvem…Nivelaci počítal na celou rozlohu pokojů, ačkoli některá místa nedělali, navíc místo nivelačky použili na některých místech zbytek lepidla.
K nápravě již nikdy nedošlo, dělníci vyklidili své věci a majitel v podstatě přestal komunikovat. Nevrátil nám ani klíče od bezpečnostního zámku, dokonce zapíral, že je vůbec má. Díky tomu nám vznikly další prostoje, neboť nová firma nemohla nastoupit na opravy podlah a wc. Po týdnu jsme za ním jeli domů a nakonec klíče vydal. Byl přitom ale arogantní a v podstatě se nám vysmíval.
Po jejich „odchodu – útěku“ jsme např. ještě zjistili, že udělali otvor pro dveře do obýváku o 10 cm nižší, přitom věděli, jak budou oblože vysoké, do zásuvky v obývacím pokoji vůbec nepřivedli z předsíně proud a museli jsme tedy zničit nově oštukovanou a vymalovanou zeď a elektriku přivést sami, přípravu pro zásuvku v předsíni udělali tam, kde měly být zárubně dveří…atd. Některé detaily a drobnější chyby neuvádíme, bylo by toho moc. Můžeme vše, o čem tu je řeč doložit fotodokumentací a ohledně cenové nabídky, víceprací a placených záloh máme komunikaci uloženou v mailech – možné dodat.
Díky opravám, prostojům a nakonec zbabělému útěku pracovníků fy. Sanger, s.r.o. i jejího jednatele již rekonstrukce trvá přes 4 měsíce, v poslední době vše opravujeme svépomocí a s jinými dělníky. Ještě dodám, že 2 pracovníci fy. Sanger vůbec nebyli odborníci, alespoň jeden se přiznal, že je učitel a je v ČR na brigádě na léto a i další byl laik.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
+2
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 09.11.2013 uživatelem Uživatel_67710

Jina_sparovacka_ostipane_dlazdice
Kriva_pricka
Kriva_pricka2_o_10cm_
Krive_obklady_jina_sparovacka
Krive_vyriznuta_dlazba
Maly_otvor_pro_indikovany_typ_zasuvky_a_oblozeni
Nerovna_mosaika
Nerovna_nivelacka
Nespravne_polozene_dlazdice_v_jinych_smerech
Ostipana_dlazba
Ostipana_mosaika
Popraskana_nivelacka
Poskozene_bezp.dvere_obrousene_futro
Profily_pro_SDK_pridelany_na_wc_modul-spatny_postup
Provrtany_kabel
Spatne_pridelane_profily_wc_modulu
Viditelny_spoj_po_posunuti_pricky
Volna_kryci_lista
Volny_wc_modul_krive_primontovan_k_rozbite_dlazdici
Vyrezana_dira_ve_spatne_nivelacce_znovu_zalita
Znicena_nova_zed_pro_privedeni_proudu
Maly_otvor_pro_indikovanou_velikost_oblozi_o_10cm_
Popraskana_nivelace_-_jiny_pokoj
Poruseny_vzor_uprostred_mosaiky
Kriva_pricka3
Diskuze
Palec dolů s odůvodněním: doložené fotky hovoří jasně
Tak to je hodně veliký "masakr"...
A sakra!
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace