Sg jaro2016 6aa0685ac3aabfcd296f559df67b18e300c8a175ca41eab423e721c585196764
Sg jaro2016 rolldown f04d38e1d91e54d38bfce580b018f8b35ca34cb1e1ae0cacdbae836af90e95c1

Reference Hrubá stavba rodinného domu, instalace

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Poptávám realizaci hrubé stavby rodinného domu ve Šťáhlavech u Plzně. Jedná se o větší moderní dům. Součástí realizace je i stavba samostatně stojící garáže a zimní zahrady.

Poptávám spolehlivé dodavatele typu OSVČ z Plzně a okolí pro realizaci zemních prací, základových konstrukcí, zdiva Porotherm a věnců, popř. v případě schopností a zkušeností i realizaci ŽB monolit. stropní desky a schodiště.
Dále dodavatele elktroinstalací, ZTI, VZT

Zahájení stavby jaro 2014 ihned jakmile to umožní počasí.
Rád zašlu dokumentaci stavby a slepý položkový rozpočet k nacenění

=== Nabídka
Dobrý den,
reaguji na vaší poptávku s vážným zájmem o navázání spolupráce. Jsme malá rodinná firma se 4 zaměstnanci.

S pozdravem Vejvančický David

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Důrazně varuji před tímto dodavatelem !!! Dílo dle smlouvy o dílo neprovedli, realizovali max. 40% sjednaných prací a to ještě se zpožděním 20dní oproti smluvnímu termínu. Monolitické stropy, které byly rovněž součástí realizace nám v 1/2 stavby oznámili, že neumí dle jím navrženého rozpočtu ani po technické stránce realizovat. Realizace s náhradním dodavatelem stropů nám stavbu prodražilo o 60.000kč.

Spolupráce s touto firmou nás stála velmi mnoho nervů a bezesných nocí, nejen že dílo nedokončili, ale ani nedodrželi smluvený termín, Dále práce realizovali s množstvím vad, neustále se projevovala jejich neznalost projektové dokumentace, neznalost technologických postupů a neschopnost řídit a vést vlastní zaměstnance, kteří na stavbě po celou dobu pracovali velmi laxně.
Pro představu přikládám několik fotografií z průběhu realizace.
Všem doporučuji aby se spolupráci s tímto dodavatelem vyvarovali !

Ladislav Stach, technický zástupce investora

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 26.09.2014 uživatelem Uživatel_5968

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Komentář dodavatele
Ano investor skutečně dobře nespal a to z toho důvodu, že si moc dobře uvědomoval pochybení při zadání zakázky. Jako realizační firma jsme od investora nebo vlastně stavebního dozoru, dostali připravené výkazy výměr od jejich projektanta. Situace tedy nastala taková, že dle výkazu výměr jsme objednali 3 kamiony cihel, pak došlo k prozření investora , že to chce jinak , dle projektové dokumentace. Došlo tedy k situaci, kdy jsme museli čekat, až stavebniny uvolní skladovací kapacity a poté bylo část zdiva vrácená. Druhá část, která se nedala vrátit- málo využívané zdivo, jsme museli deponovat v našich skladech . Tento materiál nám také nikdo nezaplatí ! Následně jsme byli domluveni, že uděláme dodatek ke smlouvě, rozsah nového zdění, shodli jsme se tedy na cenách a objemech. Bohužel už nedošlo k přesné změně termínu ve smlouvě i když jsme si při jednání dali termín, do kdy je třeba vyzdít 1 np, . Poté došlo k výpovědi smlouvy ze strany investora a nastoupila nová firma. Na naší firmě investor požaduje zaplatit 86 100 Kč za zpoždění stavby + 42 000 kč pro prodloužení platby za stavební dozor. další požadavky i když né všechny v podstatě kvituji. I když musím doplnit, že nové zdění se neslo v atmosféře stresu, když dozor přišel na stavbu s majitelem a před našimi zedníky mluvili o tom, že nedostaneme zaplaceno. K projektové dokumentaci : Během stavby došlo k mnoho změnám a modifikacím i ze strany dozoru.Když došlo k nějaké změně, následně se zjistilo, že změny byly provedeny nekompletně a že třeba v PD, chybí další části zdi. K realizaci stropní konstrukce : Stropní konstrukci, jsme nedělali z důvodu absence položky v rozpočtu, která kryje náklady na vzpěry. Jen připomínám, připravený výkazy výměr dodal investor naší firmě! Samozřejmě že se situace měla řešit tak, že se z ceníku RTS či URS měla doplnit chybějící položka, tak jak se to dělá standartě a je to v podstatě neobjektivnější cesta. Ale z druhé strany nebyla motivace toto dál řešit.
Diskuze
Zedníci kteří dodavatelsky pracovali pro firmu DAVEKO a na této stavbě realizovali vyzdívky, tak dále pokračují na stavbě, pro naší firmu vyzdili cca 200 m2, veškeré zdění bez reklamace a ve 100 kvalitě. Z výše uveřejněných fotografiích, na kterých je vidět dozdění cca 15 cm k obvodovému zdivu, dělalo se dodatečně, dělali právě ty lidé, kteří na stavbě s panem dozorem pokračují. Zůstává tedy nasnadě domnívat se, že se jednalo o záměr poškodit - nezaplatit za práce. Veškeré etapy stavby máme převzaty od stavebního dozoru. Celý příspěvek od pana Stacha,který je zde, je lživí a považujeme ho za úmyslné poškození jména naší firmy.Pan Stach, který provozuje něco jako řízenou realizaci rodinných domů, je v podstatě naší konkurencí, než stavebním dozorem, jako takovým a to je třeba si uvědomit !!
Ještě doplním, že jako firmě, Nám nebyli proplacené práce za izolace, které byli v pořádku předané a vyzdívky.
Pane Vejvančický chápu že se vám moje reference nelíbí, ale lži na ní není ani špetky, to opravdu nemám zapotřebí někoho poškozovat. Přiložené fotky vámi odvedené práce mají myslím nejlepší vypovídací hodnotu, kdyby jste na té stavbě byli déle, fotek by jistě přibylo :) Všichni dodavatelé kteří přišli po vás svou práci odvedli v pořádku a řádně ji dostali zaplacenou. Izolace nemáte doplacené protože vás už 1/2 roku žádáme o zápočet penále z prodlení a nedokončení stavby vůči realizovaným a nezaplaceným pracem, to jste nám dosud nedodali. Je velká úleva že s vámi člověk již dále nemusí jednat, na všem se dohadovat a řešit neustálé závady. Já i investor opět můžeme mít ze stavby radost, ten pocit bych vám přál někdy zažít.
A na závěr bych vás rád opravil že z funkce stavebního dozoru jsem na této stavbě přešel do funkce stavbyvedoucího, kdy stavbu stále realizují dílčí subdodavatelé, v přímém smluvním vztahu s investorem, tedy stále se jedná o řízenou realizaci stavby. Více na www.naspasivnidum.cz .... nízkoenergetický dům Šťáhlavy.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace