Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Renovace původních a montáž nových parket

Popis zadání

Zadání:
Renovace parket v patrového domě z roku 1936. Očekávaný výsledek - kvalitní renovace původních a montáž nových parket. Parkety jsme nechtěli lakovat, ale ošetřit voskem nebo olejem, aby měli přirozený přírodní povrch.

Výběr firmy:
Z osobních referencí v místě a zdrojů na internetu. Hledali jsme firmu v místě a nejbližším okolí.

Zjištění stavu parket na místě firmou:
V místnostech, kde byly parkety v pořádku a v pěkném zachovaném stavu, byla domluvena celková renovace. V novém prostoru podkroví pokládka parket zcela nových - Dub III. jakost. V jedné místnosti v patře pak proběhla montáž parket původních, které jsme šetrně "vytrhali" ze dvou místností a bylo je škoda vyhodit. Po vytřídění parket, vyšel počet akorát na složení jedné místnosti.

Požadavek a očekávání:
Citlivá a kvalitní renovace, kladen důraz na přírodní způsob povrchové úpravy. Zachování původních prvků podlahy.

Dodavatel (řemeslník)
Podlahy TROPY Roudnice (Roudnice nad Labem)
Kvalita výsledku
S nedostatky
Poměr cena výkon
Solidní
Úroveň jednání
S nedostatky
Celkové hodnocení

Spojenost s realizací? Žádná velká radost. Neustálé reklamace, dodělávky, opravy, které se táhly půl roku. Fotografie mluví za vše. Amatérismus a lajdáctví, nedotažená práce do konce a neustálé urgování, aby se zakázka už dodělala. Reklamace nekvalitní práce.

Rozsah prací

Přízemí:

1. místnost - renovace původních parket - broušení, tmelení, olejování, nové dřevěné lišty
- reklamace a nespokojenost: lajdácky přidělané dřevěné lišty, hřebíky, prasklé lišty. Nekvalitně provedené broušení parket, které nebylo až do krajů v rozích a u obložek dveří. Málo vytmelené velké spáry mezi parketami. viz. foto

2. místnost - montáž dřevěné plovoucí podlahy Magnum - montáž, lišty, přechodová lišta, mirelon
- reklamace a nespokojenost: dřevěná plovoucí podlaha byla ukončena umělými lištami, z kterých se hned po úklidu prvního malování sedřela barva. Lišty jsme vytrhali a sami na naše náklady položili skutečně dřevěné lišty sami. Firma reklamaci neuznala, že prý lišty nejsou umělé, ale dřevěné.

- cena montáže 7 900 Kč
- cena materiálu nákup 21. 6. 2011 v akci, dřevěná plovoucí podlaha Magnum 14 800 Kč

1. patro:

1. místnost - renovace původních parket - broušení, tmelení, olejování, nové lišty
- reklamace a nespokojenost: nekvalitně zatmelené spáry mezi parketami, tmelení jsme si provedli podruhé sami. Firma musela parkety podruhé brousit. Strojem na drátkování otloukla zdi a rohy v místnosti. Nekvalitně přidělané dřevěné lišty, opět problém s hřebíky a poškozenými lištami. Reklamace a nové lišty, která firma přidělala akrylátovým tmelem, protože se "báli" je přitloukat hřebíky.

2. místnost - montáž původních parket, které jsme získali "vytrháním" z jiných místností. Proběhla nová pokládka do stromečku, broušení, tmelení, olejování, nové lišty.
- reklamace a nespokojenost: Parkety byly na podlahu nalepeny lajdácky a ledabyle. Kdyby se pracovník jen trochu snažil a parkety vybíral, dopadl by výsledek mnohem lépe. Parkety pokládal jak ho napadlo. Tím po celé podlaze mezi parkety vznikali i škvíry kolem 50mm. Na náš dotaz přímo na majitele firmy, že se nám to nelíbí a zda je to v pořádku, odpověděl, že je to v pořádku, škvíry budou vytmeleny směsí prachových pilin z drátkovacího stroje a vosku. Nepoznáme prý rozdíl, že se to běžně dělá. Měli jsme z toho obavu, ale nechali jsme se přesvědčit. Po zatmelení, broušení a olejování, byla podlaha moc pěkná, ale po měsíci se tmel v širokých spárách propadl. Všechny spáry popraskali a podlaha vypadala otřesně. Co s tím? Buď všechny parkety vytrhat a nechat si udělat podlahu z nových parket nebo spáry ručně proškrábat špachtlí a znovu vyspárovat. Rozhodli jsme se pro vytmelení znovu. Ve firmě jsme si vyžádali vosk a piliny. Sama jsem si do spár injekční stříkačkou natlačila namíchaný tmel. Po zaschnutí firma provedla znovu broušení a olejování parket. Znovu přidělávali nové dřevěné lišty a tentokrát již tmelem, protože se opět "báli" tlouci hřebíky. U zdí tak vznikaly velké škvíry mezi lištou zdí, které předtím nebyly. Už jsme nad tím mávli rukou a před malováním jsem si sama škvíry znovu dotmelila. Propad tmelu na parketách ve škvírách nám byl zdůvodněn teplotními rozdíly.

Proč jsme si některé reklamace a opravy realizovali sami? Protože jsme firmu museli neustále nahánět a otravovat, aby zakázku přijeli dodělat. Přijeli vždy na hodinu, kousek udělali a zase odjeli. Hlavně jsme jejich kvalitě práce nedůvěřovali a spoléhali se na vlastní pečlivost. Tlačil nás čas a navazující rekonstrukce v domě a blížící se termín nastěhování. Oslovovat další firmu, která by práci předělávala nám přišlo neseriózní. Na další podlahové práce v domě jsme si ale jinou firmu už našli!

- záloha složena 16. 3. 2012
- zakázka předána a doplacena 3. 8. 2013
- cena 51 000 Kč (za veškerou práci s renovací parket)

Podkroví:

Tři místnosti a chodbička - montáž nových parket Dub III., broušení, tmelení, olejování, lišty dub
- penetrace, samonivelizační stěrka pod parkety, stěrkování, penetrování, přechodová lišta
V podkroví byla realizace zahájena až počátkem března. Firma v únoru měřila vlhkost podkladového betonu v chodbičce. Čekalo se až více vyschne.
- reklamace a nespokojenost:
- nekvalitně přitlučené podlahové dřevěné lišty, opět několik hřebíků, prasklé lišty
- oprava podlahy v místě mezi obložkami ve všech třech místnostech. Firma nám dodala také prahy do dveří, ale jaksi na to zřejmě zapomněla, protože parkety v místnostech směrem do chodbičky uřízla a ukončila dříve. Když se položil práh do dveří, v místnosti na vás koukali neukončené parkety. Reklamace proběhla tak, že parkety musely být u dveří rozebrány, sestaveny znovu až pod práh. Firma pak ručně parkety dobrušovala a olejovala. Bohužel to udělala špatně! Na parketách zůstaly zbytky po tmelení a olej nebyl nanesen všude stejnoměrně. Proti světlu byla podlaha flekatá. Proběhla další reklamace u majitele firmy, který přijel osobně podlahu předělat. Opět znovu ručně brousil a olejoval.

- záloha na materiál složena 27. 1. 2012
- předání zakázky a doplatek 3. 8. 2012
- cena 98 000 Kč

Co bychom udělali jinak? Vybrali si jinou firmu.

Vybrat z odvedené práce firmy TROPY pouze 25 fotografií při tak velké zakázce nebylo jednoduché, protože fotografií pochybení jsme pořídili dost, ale snad to pro představu stačí.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 22.09.2013 uživatelem Svatojanek

04a
04b
04c
04d
06
a1
a2
p6
p7
p8
p9
p11
p12
w2
w4
w7
w8
w10
w11
w13
w15
w18
w19
w20
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace