Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Fasáda novostavby RD z Durisolu

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
rozsah prací - kompletní fasáda na novostavbu RD z Durisolu 8,5x10m (suterén + přízemí + podkroví) včetně začištění kolem oken (APU lišty)

finální vrstva: suterén - marmolit, přízemí + podkroví - fasádní barva (fasádní omítka asi silikonová)

termín 10/2013

hlavní požadavky - spolehlivá firma, která má zkušenosti s fasádami na domy z Durisolu a dokáže poradit, jaké řešení fasády by bylo na tento dům nejvhodnější

preferuji osobní kontakt + případné podklady ráda zašlu

=== Nabídka
Dobry den. Odpovidam na vasi poptávku. Je mozne se sejit na miste. Dekuji za odpověď Toula.

Dodavatel (řemeslník)
Josef Toula (DIVISOV)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

p.Toula se tváří a mluví jako velký odborník, ale ve skutečnosti jsem většího amatéra snad neviděla. Zateplení fasády mělo být hotové dle smlouvy do 20.11.2013 (a to si ještě dával do smlouvy časovou rezervu). Do Vánoc nebyl schopný dát celý dům ani jednou do lepidla. Týdně se u nás zastavil třeba i jeden den a strávil tu vždy tak tři čtyři hodinky. Celý podzim jsme měli postavené lešení, takže jsme ani nemohli dělat další práce kolem domu. Na jaře jsme ho museli vyzývat,aby s pracemi opět začal. Sám se k ničemu neměl. Práce byla provedena nekvalitně, perlinka byla vlepena po malých záplatách, nedostatečně přes sebe přesazována po patrech lešení, nebyla dolepena až k podbití, vnitřní špalety u oken jsou zhotoveny v obráceném úhlu, jsou zavřené dovnitř, na celkové ploše izolantu jsou výrazné nerovnosti, izolant nebyl řádně nalepen a zbroušen, APU lišty kolem oken strhali ještě před natažením finální omítky (prý se jim to dělá líp a to že tam jsou proto, aby omítka byla k oknům začištěna,snad ani nevěděli), poslední kapkou bylo, když v 5/2014 konečně natahoval finální vrchní vrstvu omítky - fasádu o třech podlažích natahovali jen ve dvou lidech a při teplém počasí, i když nám kolikrát vyprávěl, že jich musí být na natahování více, aby nebylo vidět napojování. Úplně nám fasádu zkazil, na celé ploše jsou vidět pruhy a každé napojení. A ještě nám trvdil, že takhle se to dělá. Fakt prasárna. KAždý, kdo to vidí, nad tím kroutí hlavou, že takhle to není snad ani možné. Po takto natažené stěně jsme ho vyhodili, aby nám nezkazil další dvě strany domu, protože nám tvrdil, že takto se to dělá a je to normální. Co se týká financování, dopředu chtěl zaplatit velké zálohy a do dnešního dne jsme z něj zaplacené zálohy za neprovedené práce a penále za zpoždění termínu dodání (které si sám stanovil ve smlouvě) nedostali. Přestal s námi zcela komunikovat. Dluží nám přes 70 tis. a nám nezbývá nic jiného, než se obrátit na soud. Tohoto pracovníka nikomu nedoporučujem, pracuje sám se svou partnerkou, kdyby jsme předem věděli, jakým způsobem a tempem pracuje, v životě bysme ho nepustili ani za plot.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 14.09.2014 uživatelem Uživatel_60609

P1310762
P1310857
P1310874
P1310881
P1310756
Komentář dodavatele
To co o mne zakaznik napsal se nezaklada dost věci na pravde. Zvlaste ohledne doby zhotoveni z duvodu spatneho počasí. Po ustni domluve na miste se pokracovalo az prestane mrznout. Další věc financovani byli domluveny zalohy na materiál. Ze zacatku se mne zdalo ze vse je vporadku. Po case se neustale prodlužovalo az se koupi materiál zaplatíme další část stim sem souhlasil ohledne počasí aby materiál zbytecne netvrdnul na miste. Pak zakaznik poslu az bude hotove vrchni část fasady domluveno před započetím realizace opet jen vymluvi. Zbytek přes 70tis zustalo zakaznikovy tak jsem nedostal nic a za mimy zady si sjednal jiného zhotovitele. Mohl to ric ferove a ne takto. Celou dobu co jsem tam byl tak co si pral to jsem udelal. Tak nevim proc ted na mne hazi spinu.A ze po zacatku opozdila dodavka materialu a ze jsem objizdel cely kraj abych mohl zacit co nejdrive pochopil a ted pise něco jiného. Dále parapety mnely montovat ve stanoveny cas a opozdily se o 12dni a na podzim je to znat dost když se každý den zhorsuje počasí. Na konci roku jsme se dohodli ze se bude pokracovat po mrazech a ted pise pravy opak.A co se tyce pomale práce to taky není pravda ja sem nikdy nikoho neokradl. Nemam to zapotřebí. Tak at si kazdej udela obrazek o tom sam.
Diskuze
Ráda bych reagovala na komentář dodavatele. Výmluva na špatné počasí není na místě, protože každý stavebník ví, že loni do Vánoc téměř nepršelo a bylo krásné teplé počasí. Smlouvu o dodávce jsme podepisovali 25.9.2013 a do 20.11.2013 mělo být hotovo. Je pravda, že polystyren se o 14 dní zdržel, to se stát může, proto si zhotovitel dával do smlouvy rezervu. Stále měl na zhotovení víc jak měsíc a půl. Za tuto dobu nestihl ani všude nalepit polystyren, takže o jeho tempu si udělá obrázek každý sám. Kdyby tam byl od rána do večera, tak neřeknu ani slovo, ale přijížděl nejčastěji kolem desáté hodiny a po obědě už to balil, i když mohl pořád něco dělat. Dům má čtyři stěny a když schne jedna, může se dělat druhá. Co se týká zpoždění parapetů z naší strany, ještě v den montování parapetů p.Toula dodělával připravenost pod parapety, takže nevím, kde vzal 12 dní zpoždění.
Co se týká financování, hned první záloha (180 tis.) zaplacená hned po podpisu smlouvy mu pokryla veškeré náklady na materiál a lešení. ZAplacená záloha 16 tis. šla na vruty do polystyrenu a další zaplacená záloha (50 tis.) šla jen na jeho práci. Zbývalo doplatit 70 tis., ale na domu nebyly po vypovězení smlouvy z důvodu špatně provedené fasády provedeny následující práce - jedna stěna domu nebyla natažena lepidlem a u dvou stran zbývala finální omítka, soklová část domu nebyla zhotovena vůbec a ani vrchní materiál na soklovou část (který byl námi zaplacený) nebyl dodán - tyto práce jsme vyčíslili na cca 75 tis., dále nám vznikl nárok dle smlouvy na penále za nedodržení termínu dokončení ve výši cca 29 tis. a dále byly provedeny vadně práce za 43 tis.Kč (špatně natažená finální vrstva omítky - viz. foto - nedá se na to ani dívat) - takže pokud to sečtem, my zhotoviteli nedlužíme vůbec nic, naopak,- zhotovitel nám nechce vrátit 76 tis.Kč a nekomunikuje. Na vše máme podklady, takže pokud chce p.Toula komunikovat jen přes tento server, proč ne. Sejdeme se u soudu a cena se ještě navýší o soudní poplatky.
NOvého zhotovitele jsme si sjednali až po vypovězení smlouvy p.Toulovi, takže nic nebylo za jeho zády a byl tak ochotný, že nám vrchní fasádu (bez soklové části) udělal téměř okamžitě. A fasádu natahovali v sedmi lidech, ne ve dvou jak p.Toula. TAké je rozdíl vidět na první pohled.
TAkže asi takto, myslím, že by to všechny mohlo varovat. KAždá firma by takovouto fasádu měla za měsíc hotovou, my jsme se nedočkali ani za 8 měsíců (z toho 3 byla zima), takže o pomalé práci si udělá opravdu každý obrázek sám. POkaždé nám sliboval, že v určitý termín bude toto hotovo, ale nebylo. Kvůli tomu jsme ani nemohli nic plánovat, minimálně třikrát jsme přeobjednávali klempíře na okapy.
A opravdu si myslíte p. Toula, že jste nás neokradl? Ať počítám, jak počítám, stále nám vychází, že nám máte vrátit na zaplacených zálohách 76 tis. Dohoda s váma není žádná, takže moc řešení nevidíme.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace