Sg jaro2016 6aa0685ac3aabfcd296f559df67b18e300c8a175ca41eab423e721c585196764
Sg jaro2016 rolldown f04d38e1d91e54d38bfce580b018f8b35ca34cb1e1ae0cacdbae836af90e95c1

Reference Oprava špaletových oken

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o opravu špaletových oken v činžovním domě v Praze 6 na Bělohorské ulici. Rozměry činí přibližně 160/180 cm, okna jsou dvě a nejsou zrovna v nejlepší kondici. Četl jsem na internetu doporučení na Vaši práci, zajímalo by mě, kdy by mohla být práce hotova a přibližná cena.
Děkuji Vám za laskavou a časnou odpověď

S pozdravem, J. Bydžovský

=== Nabídka
Hezký večer p. Bydžovský
Vámi požadovaná páce ,podle popisu, by mohla být realizována začátkem září . Cenu práce Vám v tomto případě zjistím až po osobním zhlédnutí na místě realizace . Prosím proto o kontakt abych se Vám mohl ozvat.
truhlářství Kotrba

Dodavatel (řemeslník)
truhlářství kotrba (Lovosice, okr. Litoměřice)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Vynikající
Celkové hodnocení

Jednalo se o opravu dvou klasických dřevěných špaletových oken, včetně jejich rámů a parapetů (opalování, broušení, tmelení, základ, finální lakování) za předem stanovenou cenu 8600,- czk.

Vzhledem k letnímu období, kdy bývá po řemeslných úpravách největší poptávka, jsme se domluvili na realizaci zakázky asi s měsíčním předstihem.

1) termín zahájení byl dodržen a práce také trvaly p. Kotrbou předem odhadované 4dny, což je ale pro jediného řemeslníka zoufale krátká doba, tedy prakticky nerealistický čas, má li být výsledek alespoň uspokojivý (to uvádím až po zkušenosti s konkurenčním poskytovatelem, který musel vše napravit a strávil tím dalších 7dní)
2) jak je tedy zřejmé nebyl jsem spokojený, p. Kotrba se dostal do časového presu, přizval nakonec i kolegu, ale již nemohl projektu věnovat náležitou péči, pravděpodobně byl vázaný povinnostmi jinde. Vše se tak jeví jako hrubě odbyté
3) převzetí probíhalo ve 21 hodin, za šera, kdy ještě na poslední chvíli lakoval bez umělého osvětlení zbylé díly oken
4) estetický výsledek není přijatelný, i kdyby stála práce dvojnásobek, ale byla kvalitně odvedená, dokázal bych to akceptovat a rád bych si připlatil, k čemuž v podstatě nakonec stejně došlo, neboť jsem se musel následně obrátit na jiného zhotovitele, díky němuž jsou nyní okna téměř jako nová, dělají mi denně radost, i když nesou určitou pachuť původního zklamání
5) součástí zakázky p. Kotrby bylo i ošetření 3 normovaných kovových dveřních zárubní (lokální obroušení a lakování) za cenu navýšenou o 1500,- czk, výsledek však identický, zaschlé nevzhledné kapky, prosvítající starší barva atp.

Rozhodně nedoporučuji spoléhat se na přirozenou snahu o dosažení maximální kvality vlastní řemeslné práce. Kdybych neměl srovnání, považoval bych výsledné hrubé "nedokonalosti" za standard dnešní doby, ale naštěstí máte opravdu možnost zvolit lépe a lze tak najít někoho, kdo Vám bude za stejnou, nebo jen o málo vyšší částku, vyhovovat lépe.

Nemohu si ovšem v žádném případě stěžovat na problém v komunikaci s p. Kotrbou, je rozhodně vstřícný, slušný a sympatický, po telefonické dohodě mi nabídl i uplatnění reklamace, která by však nutně znamenala kompletní předělání, což by za jediný nabízený den určitě realizovat nešlo (mělo se totiž jednat pouze o přidání jedné vrstvy laku).

Dohodnutá cena
0 Kč
Skutečná cena

10 100 Kč

Související témata:
hlasy
+1
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 11.12.2013 uživatelem Uživatel_59202

 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace