Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Výměna oken

Popis zadání

Dobrý den,máme problém s okny dle přiložených fotek Vám bude vše jasné.Bydlíme v domě s majitelem.Před 4 lety nám nechal vyměnit okna,v kuchyni to dokonce bude 5 let.Okna od podzimu do jara rosí a teče z nich voda,což způsobí,že okna jsou plesnivá.V loňském roce nám měnili tabulky a je to pořád stejné.Nejenže to je na pohled odporné,ale i zdraví škodlivé!!!Chtěla jsem se zeptat na našem stavebním úřadě,zda mají nějakého znalce,který by to posoudil,ale bohužel nemají a hygiena už také nemá kompetence,tak bych Vás chtěla požádat o radu,jestli nemáte nějakého znalce přes okna,který by nám napsal posudek?Děkuji Simona H.

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

S firmou nebyla domluva zapírali se jak nám i majiteli.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
+4
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 12.03.2011 uživatelem Uživatel_9094

PICT0464
PICT0470
PICT0465
PICT0466
PICT0467
PICT0468
PICT0469
PICT0476
PICT0471
PICT0472
PICT0473
PICT0474
PICT0475
Diskuze
Dobrý den.Nejsem žádny znalec,ale mohu Vám zadat příčinu.V tomto domě jsem nikdy nebyl,a už podle fotek vám řeknu proč se to stalo.Okna z plastu do těchto domů nepatří.Domy nejsou na to stavěné.Stav vašeho domů je.Prkené nezateplené podlahy mezi sklepem,nezateplená fasáda a hlavně v domě není izolace proti zemní vlhkosti.Proto voda kteroů natahuji základy se sráži v místnostech,na nejchladnějších místech.Řekněte že jsem dům neodhadl přesně.Ještě si dovolím odhadnout že není zateplená půda a krov.Prosím potvrďte.
ale tato okna nejsou plastová ,nýbrž dřevěná,prý eurookna.dům je z jedné strany zateplen nebo aspoň dělali omítku.poslední 3 fotky,okno je otevřeno na mikrovětrání.ostatní okna mikro nemají.nejsem odborník,ale můžou tam být prý nějaké tepelné mosty a další varianta,že to jsou okna stavební.nevím.ale opravdu je to k nebydlení!!!a tak jsem se na nová okna těšila!!!!s.h.
Přeji pěkný den,jak vidím dle fotodokumentace tak by se váš byt mohl nacházet v 3NP. Ano mate tam eurookna a příčinu bych dle fotodokumentace hledal ve špatné montáži těchto eurooken.Dle mého je rám eurookna špatně od izolován jak od fasády tak i od špalety. Jinak řečeno je špatně zafoukán montážní pěnou(zaizolován). Proto tam vzniká rosný bod,to je že se Vám mezi špaletou a rámem vytvoří tepelný most,jinak řečeno venku je jiná teplota,uvnitř v bytě je jiná teplota a proto se tvoří ten kondenzát který vám stéká po oknech a jde vám do zdiva a následně se začnou tvořit plísně. Jestli že chcete podrobnější konzultaci nebo poradit napište mě osobně sms na tel: 775 53 40 30 S pozdravem Ondřej Adamik.
pane adamík ,děkuji za kontakt.
ve všem jste se trefil :-)
jak jsem pány pozorovala okna vložili do otvoru,přivrtali,asi na pár místech foukli pěnu aby to drželo a pak zaházeli.
kontakt jsem si napsala a napíšu,ještě jednou děkuji s.h.
ano - formulka "tepelný most" je pro novodobé řemeslníky či stavbaře jakási mantra, na kterou se dá svést úplně všechno. Paní držím palce - tento stav není jen k "nebydlení" ale přímo ohrožuje zdraví...
to já vím a proto jsem se obrátila sem jestli někdo nemáte typ na někoho z prahy,kdo dělá posudky.je to o to těžší,že byt ve kterém bydlíme je majitele a tak musíme přes něj.
Zateplení a omítka spolu nemusí souviset. Z vlastní zkušenosti doporučuji aplikovat savo, topit, větrat, topit, větrat..po oknech nenechat stékat vodu, otírat je...topit, větrat.. Nic moc jiného se starými domy dělat nedá. Přeji hodně trpělivosti a zdaru. Dana Říhová, www.ufialu.cz
děkuji za radu ,paní říhová.co myslíte,že děláme?pan ing.nám dokonce poradil,že máme zatopit a přitom mít otevřené okna,dobrý nápad,že?okna jsem stírala,ale když jsem přišla z práce opět tekla.jelikož pracuji musela bych mít celou zimu dovolenou.protiplísňové prostředky jsme dali,ale nic se nezměnilo,měnili nám i tabulky oken.ano prádlo věším i doma,bohužel nám pan domácí vzal možnost věšet z okna do dvora.koupili jsme i chytrou houbu,kterou se chystáme aplikovat.ale potřebuji i posudek odborníka,proto jsem se sem obrátila.ukazovala jsem dnes fota paní ze stavebního úřadu/naše pacientka/ta se zhrozila a ukázala mi fotky z bytu paní,která si plíseň doma uměle vyrábí,aby získala jiný byt.děkuji za přání trpělivosti ,ale už mi po skoro 5 letech dochází .s.h.
Vážená paní, tyto problémy máte, protože:
Denně vydýchá a vypotí JEDNA osoba cca 3 litry vody + v bytě také vaříte, perete, možná i sušíte prádlo. Kam myslíte, že se voda poděje? Pokud není byt řádně odvětráván (i v zimě) a místo toho je (za účelem šetření na teple) téměř hermeticky uzavírán, tak samozřejmě funguje obyčejná fyzika - na chladných plochách se v místnostech sráží tekutina, která je pak živnou půdou pro plísně aj.
Neříkám tím, že za to můžete přímo Vy osobně, protože je to i záležitost použitých stavebních materiálů zdiva, rozmístění nábytku v bytě atd. Navíc prostou fyziku (venku zima, uvnitř teplo a vlhko) neošálíte. Ale... Můžete projevy (plísně) minimalizovat tím, že vlhkost budete odvádět řízenou cirkulací vzduchu, nebo si pořiďte odvlhčovač... Ani ten však není všemocný, lepší je řádně větrat.
Chcete-li ušetřit i za topení, tak: Kdykoliv budete větrat, vypínejte topení - nejlépe chvíli před větráním. Po vyvětrání ho nezapínejte hned na plný výkon. Zkontrolujte si jak máte umístěný nábytek blízko topení - přemístěte, pokud "stíní" topení. Jestli máte u zdí, kde dochází ke kondenzaci dost místa, aby zeď mohla dýchat (proudit kolem ní nejlépe sušší teplý vzduch). Samozřejmě se zbavte současných plísní ošetřením protiplísňovým prostředkem. Nepomůže-li to, ošetřit, oškrabat, znovu ošetřit a vymalovat barvou s příměsí protiplísňového prostředku. V každém případě změňte návyky, týkající se větrání, udělejte takové úpravy v bytě (stačí jinak rozmístit nábytek), aby mohl čerstvý vzduch volně proudit. Dneska se lidé chrání před průvanem, ale ono takové lehké proudění vzduchu je pro mikroklima bydlení důležité a prospěšné.
Takže shrnuto: Rozumně větrat, vypínat topení a zabezpečit vhodné klima.
Měli jsme v bytě také plísně (máme plastová okna v panelovém domě) a věřte, že stačilo změnit trochu své návyky - řízeně větrání, je-li chladno obleču se a nepřetápím, sraženou vodu z oken utíráme, používáme mikroventilaci apod. ;-)
Hodně štěstí.
vážený pane martine,myslíte,že mám doma zabedníno a šetřím jen aby mi neuteklo teplo a vzduch zvlhčuji vypraným prádlem?
my doma nepřetápíme,jelikož to nemáme rádi,teda já tepleji mám ráda,ale manžel a synové ne a tak se raději teple obléknu.takže o šetření za topení nejde.
závěr- rozumně větráme,nepřetápíme,jelikož plastová okna nemáme,máme tzv.eurookna a jen na jednom máme mikrovětrání,takže ho používám pořád,používám větračku,ost.okny větrám.vím,že plast.okna zavřená způsobují plíseň.děkuji za přání štěstí a snad ho i mít budeme s.h.
Vážená, já nemyslím, já se jen pokouším poradit. Je mi jedno jaká máte okna, protože prostě fyziku nepřečůráte. Vlhkost se bude srážet/kondenzovat i kdybyste je měla ze zlata ;-)
Takže si prosím přečtěte můj dlouhý příspěvek ještě jednou, analyzujte jestli něco z toho může být správná domněnka, či rada k užitku, pak teprve reagujte...
Pro jistotu znovu opakuji: Plíseň nezpůsobují okna, plíseň způsobuje vlhkost! Ta je a bude všudypřítomná. Jen jí můžete/musíte zabránit se srážet tam kde nechcete, proto se zamyslete a zkuste realizovat jednoduchá opatření - viz výše.
martine,nevím proč se čílíte,já pochopila,že to myslíte v dobrém.já to tak i vzala.fyzice moc nerozumím,ale vše-rady co jste poskytnul,tak jsem učinila.člověk zkouší co jde,ale nic.koupili jsme tzv chytrou houbu,chystáme se jí použít,já pouze zde žádala o sehnání někoho,kdo to uvidí neošetřené a udělá posudek.třeba opravdu děláme někde chybu.ale třeba je to něčím jiným.viz vzkaz od pana o.a.výše.ten to odhadl přesně.vím,je to běh na dlouhou trať,ale zkuste si taky najít nebezpečí ohledně zdraví a nejde jen o mě a manžela ,ale o děti.zdravím vás s.h.
S.H., já se nečílím, promiňte pokud to tak vypadá. Snažím se Vám vysvětlit, jak se plísní zbavit. Nedávno jsem chodil po bytech v celém domě kvůli každoročnímu odečítání snímačů tepla. Tyhle dotazy mi lidi dávali v každé třetí domácnosti - Jak to, že se sráží na oknech voda? Co s tím? Támhle máme plíseň... Všichni měli něco v bytě špatně - umístění nábytku, postelí, závěsy či záclony zakrývající topení, aj.
Kapat voda z oken bude vždycky. Tím víc, čím víc vlhkosti budete v místnosti mít a pokud bude výrazný rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou. To samé udělá prostydlá vlhká zeď, kde se pak tvoří plíseň nejviditelněji. Stále je to o tom, že ten materiál nemá možnost "dýchat" a zůstává stále vlhký.
Něco je u vás doma evidentně špatně, ale ne s okny, spíš mikroklima v bytě.
Psal jsem, že jsme plíseň měli také a zbavili se jí velmi jednoduše...
Okna (spáry mezi rámem a sklem) a zdi pořádně vystříkejte Savem, či jiným protiplísňovým prostředkem (Pozor na výtrusy! Nerozptylujte je do vzduchu a nesmíte nechat ani kousíček povrchu neošetřený. Raději preventivně nastříkejte větší plochu okolo.), nechte působit a pak pravidelně vysušujte okna a okolí. Změňte četnost a způsob větrání i topení.
já vím,že se snažíte pomoci :-)
kolem topení žádný nábytek nemáme.větrám atd.ale člověk už je unavený a bojí se.už netopíme.větráme.no toho saqva se bojím,nedá se v tom být okamžitě kašlu,slzím.je to dilema.ale asi nevyhnutelné,pokud nám někdo příjde a řekne paní jste prase a hotovo,ale myslím,že nic špatně nedělám.krom toho plíseň se mi obj.i v kuchyni na zdi pod oknem tam nám jeden chytrý zedník zastavil ytongem niku,kde plíseň byla a já je žádala při výměně okna ať to omlátí nastříká se to savem a on to vyřešil takto,že to zastavil udělal tam jak říkal fuku,aby to tam cirkulovalo a plíseň zmizí a nezmizela.to si myslím jako laik a neznalec fyziky,že je hloupost,že? díky s.h.
Dobrý den,
mohu se zeptat ..? dle fotek neodhadnu spád venkovního parapetu ...
ježiš to nevím :-) široká,rovná?:-) s.h.
jen jestli nezatéká parapetem "k oknu" ...
Dlouhý čas mám zcela zásadní nedůvěru v zateplování pomocí polystyrénu. Je to téměř identické, jako byste se přestěhovali do igelitového pytle. Zcela logicky firmy do vnucování klientům tohoto ropného šmejdu vede jeho cena (nejspíš je to odpad při výrobě paliv). Sám mám celodřevěný dům a kdybych si něco takového dopřál, za měsíc od zahájení topné sezóny je v domě dřevomorka a já se stěhuji pod most. Jediné, co by možná mohlo pomoci je výměna tohoto xindlu za poctivou kamennou vatu, Orsil. Ale je to jen můj laický názor a náklady ve výši hardcore.
Pepep
pepo,děkuji,dům majitel zatím zateplit nenechal :-)) s.h.
Dobrý den, já jsem to pochopila tak, že hledáte někoho kdo by Vám napsal posudek pro nějaké uplatnění reklamace, případně jako podklad pro nějaké přijatelné řešení s majitelem domu.
Zkuste třeba tuhle pražskou firmu http://www.awal.cz/ Vlastní zkušenost s nimi nemám, ale jukněte na stránky, třeba je to to co hledáte. Hodně štěstí!
moc děkuji,kouknu :-) s.h.
Dobrý večer, zkuste kouknout na tento odkaz : http://www.cerveny-grand.cz/Vnitrni-zatepleni-sanace-plisni.html myslím, že bude užitečný a mohl by vám pomoci řešit situaci s plísní. Přeji hezký večer
Stando děkuji za Váš typ.:-)
Zdravím, není zač. Teď jsem mluvil s kolegou a ten usoudil na první pohled, že je problém v konstrukci oken. Jsou špatně zpracované, nejsou v nich odtokové kanálky a špatně těsní. Měli by jste si vyžádat technické listy k oknům. Hezký zbytek neděle.
děkuji,
jsem ráda,že na mě nejdete z fyzikou,vím,že to pán myslel doufám dobře a nechtěl ze mě/nás udělat čuňata,ale také máme tento názor.ale bohužel technické listy nevím zda bude mít pan domácí.firma,která to pro firmu,která výměnu prováděla,prý už není tyto okna byla pro ně první výroba.firma byla někde z kladna,toť vše co víme.taky hezký zbytek víkendu :-)
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace