Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Oprava prasklého potrubí plus na jiném objektu udělat zámkovou dlažbu, plot, srovnání pozemku, atp.

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Na stěně v kancelářích se mi objevil vlhký flek a podle mě je to asi prasklé potrubí (osobně ani nevím, jestli tam nějaké potrubí vede). Podívejte se ale na fotku a řekněte sami...

Poptávám tedy opravu potrubí (vysekání části stěny, oprava + zase zaomítání). V kanceláři se pracuje, tak bych uvítal práci o víkendu (buď zítra 18. a 19. 5. nebo další víkend).

Do nabídky mi napište rovnou cenový odhad, děkuji.
Kancelář je v Olomouci - Hejčíně.

=== Nabídka
cenu vám nemohu určit jelikoš neznám přesný stav,ale za půl hodiny jedu do olmika tak bych vám to raději opravil ihned. jen mě brnkněte na tel. abych si mohl nabalit do vozu potřebné nářadí. děkuji langer

Dodavatel (řemeslník)
Petr Langer (Litovel)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Vzhledem ke zkušenostem s p. Langrem musím napsat tento komentář. Dohodli jsme se na zpracování této malé zakázky, ale zároveň jsem potřeboval na jiném objektu udělat zámkovou dlažbu, plot, srovnání pozemku, atp. a p. Langer řekl, že to udělá.

Měl jsem v podstatě podobné problémy jako u zakázky "rekonstrukce bytového jádra + vybourání panelu", která je zde uvedena v referencích (doporučuji přečíst).

Předem jsem dostal rozpočet na práci, se kterým jsem souhlasil. Nejdříve jsem chtěl na práci smlouvu, než předám první peníze. Tu jsem ale nedostal a musel jsem dát peníze. P. Langer něco udělal, ale byla s ním strašně těžká domluva. Někdy ani týden nebral telefon. nevěděl jsem, jestli bude chtít ještě pokračovat, atp.

Jednou mi dokonce poslal SMS zprávu, že přijde ve 3h ráno. Co je toto za jednání? Čekal jsem na něj a samozřejmě nepřišel. Připadal jsem si jako v nějakém hororu.

Protože neustále odkládal termín dokončení a nechtěl podepsat smlouvu s penálem, na kterém jsme se dohodli (a v době dohody s ním souhlasil), jsem se rozhodl, že práci na plotu/dlažbě přerušíme. P. Langer mi měl tedy vrátit část peněz. S navrácením financí byl také problém. Objednal si beton, který byl dražší než ve vyúčtování, které mi před začátkem prací předložil a chtěl proplatit mnohem více. Na tuto změnu mě dopředu neupozornil, tak proč bych měl platit více? Nejdříve zkusil na fakturu napsat celé množství betonu, které bylo ale společné se sousedem! Tím by si pokryl ztrátu, která vznikla kvůli odběru dražšího betonu. Toto považuji za nevhodné jednání.

Co ale bylo nejhorší je to, že beton nebyl vylit v jedné rovině. Když kontrolovala práci p. Langra jiná firma, tak se zjistilo, že na celé délce jsou skoky o +- 15 cm a bude se muset investovat hodně peněz do napravení prací, které p. Langer způsobil. Že je práce špatně odvedena mi potvrdily 4 na sobě nezávislé firmy. Náhodné firmě jsem říkal, že mi to dělal jeden zedník a ti mi odpověděli, že nemám urážet zedníky, že by to takhle kvalitní zedník nikdy neudělal. P. Langr říkal, že každá firma má jiný postup a že ten jeho je ten správný.

Práci, kterou jsem zadal zde na Nejremeslnici.cz už pak nechtěl dodělat, takže uděluji minimální hodnocení, protože jsem ztratil několik měsíců života a peníze. Nedoporučuji.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
+3
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 09.11.2013 uživatelem Jan Linhart

2013-05-17_08.28.53
2013-05-17_08.28.36
Komentář dodavatele
Původní zakázka, předmět poptávky, realizovaná v kanceláři, byla ukončena ve stavu identifikace problému, tj. není prasklé potrubí, ale mokrá zeď je způsobená špatnou venkovní tepelnou izolací, která na sebe kondenzuje veškerou vlhkost ze zdi, proto se projevuje vlhké skvrny na zdi v nevětraných prostorách. Obrázky uvedené zákazníkem nejsou výsledkem mé práce. Doporučil jsem zákazníkovi, aby si nechal zateplit venkovní dveře i se zárubněmi, které jsou původně kovové, tím by dosáhl změnu tepelného mostu a kondenzace vlhkosti.
Druhá zakázka měla být realizována počátkem října 2013. Klientovi jsem doporučil zahájit zemní práce v letních měsících, což bylo realizováno v červenci 2013. Postup prací byla dojednána ústně, leč do realizace vstupovali jeho blízcí, kteří původní dohodu stále měnili. Nedokázal jsem jim vymluvit, že nelze bez souhlasu souseda zasahovat do jeho pozemku. Nakonec jsem se rozhodl ukončit realizaci zakázky, protože podmínky ve smlouvě, která byla připravena až v průběhu realizace, nebyla z mé strany akceptovatelná (vysoké sankce, lhůta zkrácena oproti původní dohody). Vyúčtování prací byla několikrát přepracována dle požadavku zákazníka. Ve finále jsem utrpěl finanční ztrátu - stal jsem se sponzorem stavby.
Zákazník poukazuje na referenci s negativní referencí, ale zapomněl, že již mně sám pozitivně hodnotil v dřívější zakázce http://www.nejremeslnici.cz/reference/19588-instalaterske-prace .
Petr Langer
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace