Sg jaro2016 6aa0685ac3aabfcd296f559df67b18e300c8a175ca41eab423e721c585196764
Sg jaro2016 rolldown f04d38e1d91e54d38bfce580b018f8b35ca34cb1e1ae0cacdbae836af90e95c1

Reference Nová elektroinstalace v panel. bytě 2+kk

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Poptáváme elektrikáře, který by vyměnil kompletně všechny rozvody elektřiny v panelákovém bytě 2+kk.
V bytě jsou nyní staré hliníkové rozvody a začínají nás zlobit zásuvky, proto bychom je potřebovali co nejdříve vyměnit za měděné. Byt má 43m2 (cca 6x7m), 9 zásuvek, 6 světel. Plánek bytu je v příloze (červeně je označeno umístění zásuvek). V kuchyni je elektrický sporák.
Vysekat staré rozvody a další zednické práce zvládneme svépomocí, potřebujeme tedy jen materiál, natáhnout nové kabely, dát nové zásuvky, nové pojistky a pravděpodobně i novou rozvodnou skříň.
Prioritou jsou čas a peníze - potřebujeme to co nejrychleji a za rozumnou cenu.
Děkujeme za nabídky

=== Nabídka
Dobrý den,
reaguji na Vaší poptávku a nabízím Vám elektroinstalační a elektromontážní práce. Jakýkoliv materiál by byl uveden v rozpočtu, včetně práce, což je 250,- za hodinu čisté práce a doprava je 10,- Kč
Samozřejmě se dá elektroinstalace udělat levně a rychle, na základě rozpočtu, který by měl být přesně vyměřen, Vám zdarma vymezím cenu.
Pokud budete mít zájem, odepište zpět.
S pozdravem
Tomáš Vávra
Praha 3

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
S nedostatky
Poměr cena výkon
Spokojenost
Úroveň jednání
Solidní
Celkové hodnocení

Realizace byla úspěšně dokončena, ale bohužel neprobíhala tak hladce, jak jsme předpokládali. Bohužel musím panu Vávrovi vytknout několik nedostatků:

1. nechodil včas - přicházel pravidelně o půl hodiny až hodinu později, než bylo domluveno. Ano, je to častý nešvar řemeslníků, ale během rekonstrukce bytu jsme se setkávali s více řemeslníky a pan Vávra v pozdních příchodech suverénně vedl.

2. zmatkoval, často to vypadalo, že vlastně neví, co dělá a jen to "zkouší" - často po zapojení zásuvek/světel dlouho zjišťoval, proč to nefunguje a jednou nám dokonce zbytečně odplomboval nové "hodiny" jen proto, že si neověřil, kde je problém.

3. i přes opakované vysvětlování, že s realizací spěcháme, neboť jsme si kvůli ní vzali neplacenou dovolenou, nám pan Vávra na konci dne klidně oznámil, že zítra nemůže přijít, protože má domluveného jiného zákazníka (kterého si jen tak mimochodem domluvil během téhož dne, i když věděl, že svou práci nestihne dokončit).

4. nedotahoval detaily - např. některé kryty zásuvek nedoléhají na krabičku - viz obrázek. Když jsem ho na tento fakt upozornila, zkusil krabičku přešroubovat, ale když to nepomohlo, nesnažil se s tím udělat něco dál, kryt stále nedoléhá a při odpojování spotřebiče má člověk pocit, že se utrhne.

5. revizí jsme prošli až na třetí pokus, neboť při první kontrole byly špatně zapojeny jističe (zapojení nesplňovalo normu) a podruhé nefungoval chránič (což teoreticky mohla být výrobní vada).

Abych ale nebyla jen kritická, musím dodat, že cena odpovídala dohodnuté ceně (a to i přes dodatečné opravy), pan Vávra byl ochotný, vše se nám snažil vysvětlit (proč to musí být tak a ne jinak) a uklízel po sobě.

Závěr: realizace dopadla úspěšně, máme schválenou revizi, ALE... přeci jen tu bylo několik nedostatků, kvůli kterým bych pro příště volila někoho jiného.

Dohodnutá cena
Skutečná cena

19 434 Kč

Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 15.11.2013 uživatelem Lucie Ariana Třísková

planek_bytu
SAM_2443
Komentář dodavatele
Bod 1. Elektroinstalace v bytě je jen špičkou ledovce, takže spoustu počinů je i mimo byt, kde se odehrává elektroinstalace.
Bod 2. 50 % elektroinstalace je zapojování a zkoušení, druhá polovina je tahání a sádrování či trubkování.
Bod 3. Původní termín měl být jindy a to ještě o den či dva déle, jak bylo určeno. Jiný zákazníci se neptaj co se zrovna stalo, prostě komunikuji.
Bod 4. Reklamace - předělat, na křivo je jen strojek.
Bod 5. Je dokázáno, že u chrániče byla výrobní vada.
Bod 6. Jak už jsem se zmínil, důležitá je komunikace.

Každopádně rychlost je na úkor kvality, takže cena vyplývající z rozpočtu, by měla být i konečná, ikdyž se zakázka pozdrží, zvlášť když podnájemce spěchá na dovolenou. Moji kolegové - konkurence, dělají jen kuchyň za 2 - 3 dny, takže je nesmysl zvládnout celý byt za stejnou dobu.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace