Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Částečná rekonstrukce elektroinstalace v bytě

Popis zadání

Nové rozvody elektro v kuchyni a obývacím pokoji (varná deska, stouby, rozvody nad pracovní deskou, myčka, lednice), navíc rozvedení pro přemístění TV - elektro, antény, poč. sítě. Vedení kabeláže v panelech a v podlaze.
Nový rozvaděč.

Elektrikář doporučen p. Vytáskem, provádějícím zednické práce - hodnocení je vloženo u příslušné poptávky.

Dodavatel (řemeslník)
Andrle Marcel (Choceň )
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Podána žaloba pro bezdůvodné obohocení.

Nespokojenost. Neschopnost p. Andrle dílo dokončit. Zálohy placeny řádně a včas - výsledek: nedokončeno ani 3 měsíce po termínu, nedodán uhrazený materiál, pro části zásuvkových okruhů použity kabely s menším průřezem, napojení kabelů svorkami, zahozené kdesi ve zdi, použití horších koaxiálních kabelů, křivě usazené krabičky pro přístroje. Ani po více než 6 měsících neustálých urgencí není schopen vrátit zaplacené zálohy a nedodržuje sliby.
Nedostatečná komunikace se zedníkem, ačkoliv byli společně na stavbě. Zvlášť uhrazené začištění drážek nedokončeno. Nedokončené rozvedení kabelů, rozvaděč nedopojen, staveniště opuštěno s všude trčícími dráty.
Mělo být varováním, že již na 1. schůzku dorazil se zpožděním a 1. den prací zmizel po upřesnění zakázky s omluvou (nebo výmluvou) na nemoc syna.
V plánovaném termínu (3 týdny) nebylo dílo dokončeno, nebylo dokončeno ani v následujících 3 předvánočních týdnech s omluvou (výmluvou) zablokovaných zad, různých vyšetření a pobytů v nemocnici.
Po Novém roce po opakovaných příslibech nedorazil - prý musel urgentně odjet mimo Prahu, jindy byl problém v upadlém výfuku.
Po dalších 4 týdnech z p. Andrle vylezlo, že dílo vůbec nehodlá dokončit (tou dobou již ani nebylo co - nalezl jsem jiného a slušného dodavatele na nejremeslnici.cz) a tudíž jsme se dohodli, že materiál zašle koncem týdne poštou.
Utekly další 3 týdny, materiál nedorazil, zato dorazila po opakovaných urgencích omluva/výmluva, že má úmrtí v rodině... Co si o tom myslet?
P. Andrle má záznam v insolvenčním rejstříku, takže se obávám, že peníze na nákup materiálu použil na uhrazení toho dluhu, který byl v dané chvíli akutní.
Elektrikářem navržené rozvržení nových rozvodů bez připomínek, při realizaci však nutno pohlídat kvalitu použitého materiálu a postup prací. Především však neplatit zálohy.
Doplněno:
Po řadě výmluv a další řádce nesplněných slibů jsem se pobavil další snůškou výmluv:
- školení
- materiál předán kolegovi, který se však záhadně nedostavil a to ani v náhradním termínu
- nakonec potom nabídka pro dokončení prací (4 měsíce po požadovaném termínu), ovšem po jejím přijetí opět hra na mrtvého brouka :-).
- termín případného dokončení domluven na 19. 4. s dvoutýdenním předstihem. Pro jistotu se předem připomínám, ale telefon mi pan elektrikář nezvedá. V domluvený den samozřejmě nedorazil, výmluva SMSkou toho dne je, že na to prý zapomněl a je mimo Prahu - žádá o jiný, prý již definitivní termín :-). Po té opět nezvedá telefon.

Dne 7. 6. po mnoha urceních přichází zpráva, že 10. 6. se vyrovnáme. 10. 6. se samozřejmě nic nestalo, stejně tak nedorazila ani žádná omluva či výmluva. Po dalších urgecích se prý pan elektrikář ozve a to do pátku 14. :-)

V pátek 14. se (překvapivě) opětovně vůbec nic nestalo, po mé urgenci 17. ovšem přichází SMS, že ve středu 19. vše dořeší...

Samozřejmě není nic dořešeno ani 1. 7., kdy byla slíbena schůzka s dorovnáním. Pan elektrikář se ani nenamáhá omluvit předem. Slušnost a spolehlivost jsou cizí slova.
Jelikož nedokáže p. Andrle dostál svým slovům a na smluvené schůzky nikdy nedorazí, dosává poslední ultimátum - buď vrátí ukradené peníze do 15. 8. 2013 a nebo bude podána žaloba.

Celkově tedy:
VYSOCE NESPOLEHLIVÝ ŘEMESLNÍK
VYMLOUVÁ SE, LŽE A VYMÝŠLÍ SI
NEKOMUNIKUJE
NEDODRŽUJE DOHODY, VE SMLUVENÝ TERMÍN NIKDY NEDORAZÍ
NESERIÓZNÍ
ZÁSADNĚ NEDOPORUČUJI

Dohodnutá cena
28 000 Kč
Skutečná cena

33 000 Kč

Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 20.03.2013 uživatelem ficus

P1010598
P1010612
P1010792
P1010794
P1010795
Diskuze
Souhlasím s příspěvkem a varuji před elektrikářem Marcelem Andrlem nejen zákazníky, ale také elektromontážní firmy. Marcel Andrle se nechává najímat na dílčí dodávky elektromontáží, ale výsledkem je ukradení materiálu a nářadí firmy, pro kterou měl Andrle provést dílčí práce. Elektrikář Marcel Andrle byl pravomocně odsouzený za zpronevěru (prodal svěřené elektrické nářadí do zastavárny). Varuji - Andrlemu nedávat zakázky, vybere zálohy a dílo nikdy nedokončí. Varování pro firmy - Marcel Andrle vás okrade o nářadí a materiál, udělá ostudu, poškodí dobré jméno firmy.
pan Marcel Andrle vzdy byl a je spolehlivy ja osobne znam lidi kterym delal zakazky a vse byli v poradku a radne predany a provedeny jinak s tim naradim jsem o tom slysel ale vse bylo tak ze mu nebylo uhrazeno vetsi mnozstvi faktury za odvedenou praci kvuli nimz se dostal do rodinnych problemu nechci ho omlouvat ale dela svedomite a praci vzdy preda do uplneho konce
Bohužel - vždy rozhodně práci nedokončí a nepředá. Stát se může samozřejmě cokoliv, nicméně je slušnost minimálně vrátit peníze za nedodaný materiál. Nestalo se -> podvod.
Tento prispevek ocividne napsal sam p. Andrle... Obrazek necht si vytvori kazdy sam.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace