Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Obkládání koupelny a záchodu

Popis zadání

Kompletní rekonstrukce koupelny a záchodu v rámci rekonstrukce celého bytu. Částečné vybourání původní dlažby (část jsme realizovali svépomocí), izolace sprchového koutu s usazením odpadového kanálku, obklad dlažby, usazení a obezdění vany, obezdění Geberitu, usazení elektrického podlahového topení na záchod a částečně předsíň, obklad záchodu.

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
S nedostatky
Celkové hodnocení

při rekonstrukci koupelny došlo k několika přehmatům:
- při vybourání vany si ji odvezli a prodali do šrotu bez mého povolení. Prý to tak běžně dělají. Již jsem měl vanu slíbenou kolegovi na zahradu. Bohužel.
- po částečném obkladu dlažby jsme náhodou zjistili, že roh, kam měla být umístěna rohová vana nemá pravý úhel. Nabídnutá řešení odmítnuta (dát jinou vanu do druhého rohu, kde pravý úhel byl a podobné nesmysly), bylo nutné zeď vyrovnat (rozdíl byl 4cm na 1,5m!) Díky tomu se muselo zasáhnout i do již hotových omítek a sádrokartonů, naštěstí inkriminovaná stěna ještě nebyla obložena, tedy škoda na obkladu nebyla. Kdybychom si toho ale sami nevšimli, byla by škoda vyšší
- během obkládání několikrát urgováno a předěláváno usazení mozaiky (kostičky nebyly v rovině, jedna utopená, druhá vystouplá, prostě odfláknuté)
- nevšímavost ohledně částečně poškozené dlaždice, kterou umístil přímo do pohledové zóny, namísto aby ji třeba využil na odřez či ji dal bokem a my ji mohli reklamovat. Naštěstí jsem si toho opět všiml a nechal předělat.
- naprosto katastrofální ukončení horního obkladu - asi 5 cm vrstva spárovačky se sklonem 60° - sesekáno na asi 1/3, oprava poničené již hotové fajnové omítky

Největší průšvih ovšem nastal v předsíni, kde je část v bývalé zimní zahradě a v této části je zbudován i záchod. Proto bylo instalováno elektrické podlahové topení. Bylo nutné vyrovnání podlahy a i po upozornění, že se jedná o místo s rozdílnými teplotami (pod námi je původní zimní zahrada, kde se netopí) a rozdílným podkladem, došlo k použití zřejmě nevhodných, či nekvalitních materiálů. Díky tomu došlo po vystěrkování k puklinám a na 3 místech se beton vyboulil. Nebyla provedena žádná dilatace celého inkriminovaného prostoru, beton se tedy neměl kam rozpínat a odtrhnul se od podkladu. Podle sdělení a posouzení jiné firmy k tomu došlo vlivem nekvalitního a nevhodného materiálu. Opraveno sice dražším, ale účinným materiálem. Celková škoda: zničené podlahové topení (5626,-), samotný původní materiál (nezaplatil jsem), časová ztráta cca 2 měsíců (prodloužení rekonstrukce kvůli špatnému schnutí z důvodu vlhkého počasí venku) a s tím spojené zbytečné náklady na pronájem garáže a úhrady za nový byt, díky nutnosti vytápět cca 1 měsíc celý byt jen kvůli schnutí podlahy - tj. ztráta v podobě spáleného plynu (cca 2000,-). Topení uhradil o 3 měsíce později částkou 5000,-, sníženo o neadekvátní částku 626,- za položení 1 dlaždice jako parapetu a dodání krabičky spárovačky).

Navíc během rekonstrukce došlo k poničení parketové podlahy. Díky velkému pohybu řemeslníků těžko najít viníka, ale nejvíc se na inkriminovaných místech pohybovali právě obkladači a díry odpovídají nárazu zbíječky či spadlé dlažby.

Celkově tento člověk funguje tak, že napřed něco udělá, než aby se zeptal, i když jsem neustále žádal, aby v případě jakýchkoliv pochyb, nejasností či problémů zavolal. Pak z toho byly situace, kdy vznikla naprosto zbytečná škoda či se věc udělala jinak, než byla naše představa. Přitom cena, kterou si účtoval rozhodně nebyla malá, navíc teprve po dokončení a konečném vyúčtování jsem zjistil, že si nakonec účtoval za obkládání cca o 1/3 ceny za m2 víc, protože se jednalo o obklad typu kalibr, se kterým se hůře dělá. Nicméně během celé 3 měsíční rekonstrukce o tom od něj nebyla ani zmínka! Naprosto špatná komunikace!. Celkově jednání dlaždiče, toto přirovnání v tomto případě naprosto sedí.. Rozhodně tohoto fušera nedoporučuji!

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
+2
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 19.02.2013 uživatelem tobolik

DSC08171
DSC08173
DSC08174
DSC08510
Diskuze
Při čtení hodnocení práce u rekonstrukce koupelny se mi absolutně nechce věřit,
že by pan Motal odvedl takovou práci jak je uváděno.
Já jsem s ním dlouhodobě spolupracoval (cca 10 let) minimálně na 30-ti zakázkách
a nikdy jsem k jeho práci já a ani zákazníci, pokud vím, neměli žádnou připomínku.
O to víc se podivuji nad hodnocením jeho práce a sám tomu nevěřím,
že toto hodnocení je objektivní.

Majer
Za svým hodnocením si stojím, můžu doložit fotografickou dokumentací...
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace