Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Novostavba

Popis zadání
Popis vyplněn dodavatelem:

rodinný dům v kralupech nad vltavou,

Dodavatel (řemeslník)
Josef Chvapil (Znojmo)
Kvalita výsledku
Vynikající
Poměr cena výkon
Vynikající
Úroveň jednání
Vynikající
Celkové hodnocení

U pana Chvapila jsme si cenili zvláště jeho všestrannosti, vstřícnosti a spolehlivosti a musíme zdůraznit i jeho osobní zájem a řemeslnickou čest ve vztahu ke kvalitě odvedené práce. Dokázal velmi flexibilně reagovat na naše požadavky na změny v průběhu stavby a profesionálně přispěl i osobní radou vyplývající z jeho zkušeností. Též nebyl netečný k jiným profesím navazujícím na jeho práci a svým důrazným přístupem nám pomohl i u jiných dodavatelů v souvislosti s kvalitou jejich práce. Je velmi pečlivý a důsledný.

V rámci naší stavby prováděl:
- základy a základová deska
- kompletní hrubá stavba včetně střechy
- vnitřní zateplení a sádrokartony
- vnitřní omítky a štuky
- zateplení a fasáda
- část klempířských, elektrikářských a instalatérských prací
- vnitřní obklady a dlažbu (maximální spokojenost)
- pokládku plovoucích podlah
- zámková dlažba
- spoustu dalších drobných prací...

S jeho prací jsme byli velmi spokojeni a můžeme ho jako řemeslníka doporučit.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 24.01.2013 uživatelem lv.mullerovi

hruba_310
IMG_6164
IMG_6168
IMG_7221
Diskuze
No s firmou pana Chvapila jsem měl vlastní zkušenosti a mohu říct, že vady na RD, co měl postavit na klič odstraňuji dodnes. Asi poté, co celá věc se dostala k soudu a posléze tento soud prohrála tak seká už latinu. Jinak ze začátku spolupráce v pohodě ale po inkasování financí tak začaly problémy s realizací. Na začátku měl snad 2 nebo 3 lidi na stavbě ale pak se k němu přidala parta Ukrajinců. Někteří práci uměli někteří nevěděli vůbec co dělali. Jedině na co slyšeli a byli citliví byla vůně peněz nikoli práce a dodržování termínů a postupů práce. Narazil jsem náhodou na webové stránky této společnosti několik fotek, kde byl zobrazen můj dům ale fotky interiéru nejsou pravé protože firma Josef Chvapil vzal na dokončovací práce vč. střechy, které nikdy nedodělal a je to i vidět na těchto fotkách (RD se střechou do M ... ) přes 550 000 (jen na střechu... krov, krytiny) a 300 000 kč na zálohách na první fázi dokončovacích prací. Po 14 dnech po inkasovaných těchto financí firma s pracemi přestala s tím, že nemá už finance ale práce, které již byly zaplacené (práce a materiál...) nebyly ani dokončené proto firma Josef Chvapil nemohla mít fotky interiéru a tam umístila fotky jiného domu. Dům stoji v Holubicích Praha Západ cca. 150 m od místního obecního úřadu . Prostě jsem byl tak naivní, že jsem panu Chvapilovi věřil a finance jsme mu dával jak na práci i také na materiály aniž by cokoli začal. Takto důvěřivý jsme vůči němu byl jelikož nebylo těžko nějak věřit někomu, kdo si plete měkké "i" a "y", že by zrovna měl takovéhle úmysly.
Nicméně nedalo se s firmou dohodnout a celou věc jsem dal k soudu protože prokazatelně firma inkasovala finance ale práce neprovedla a termíny ani nedodržela. Před 3 měs. jsem byl informován svým advokátem, že soud jsem vyhrál a na firmu Josef Chvapil je podána exekuce. Měla by mi zaplatit přes 100 000 kč na pokutách. Za nekvalitní provedení díla jsem se zatím nesoudil ale nechci být škodolibý. Ovšem pan Chvapil se vystačil, jak vidím z Kralup nad Vltavou do Znojma kvůli té nehezké reklamě, kterou vyvolala tato aféra ... Firmě Josef Chvapil přeji jen to nejlepší ... život nekončí jen stavbou RD a proto věřím tomu, že jsou v tomto státě slušní lidé a slušné stavební firmy ale bohužel firma Josef Chvapil k těm slušným rozhodně nepatří protože lhář a zloděj se přes noc nezmění na slušného člověka ... Ano do jisté míry se může snažit už nekrást a nelhat ale jak dlouho mu to vydrží? Dejte jen pozor vy soukromí klienti této společností, at s ní teď spolupracujete nebo uvažujete.... Platte jen kdy vše je dokončeno a nikoli předtím tak jak jsem to udělal já ... a to nemusí být případ jen této firmy ale určitě spousty dalších ... Já jsem už dostal za vyučeno a chtěl bych aby jiné takto nedopadli stejně jako já. Snad díky internetu firmy začnou brát vážně svoji pověst a práci a nebudou krást a podvádět zákazníky, kteří jim svěří finance za to, že mají pro ně udělat to, co hlásají, že umí a tj. stavět nemovitosti.

R. Abel
a to že mi p.Abel nedoplatil 350tis o tom už nemluví jenže nepodepsal mi st deník,a papírově jsem na tom shořel.nezaplatil mi elektrikáře 60 tis s tím že on si ho nepřivedl,je toto normální.nevím co takový lidé dělají vůbec v naší společnosti.
co firma j. Chvapil udělala za 350 000 kč, abych mohl jí dlužit v době kdy ani neměla na materiál? Klienti jsou od toho aby firmě j. Chvapil zajistili živobytí aniž by dělala to, za co peníze inkasovala? Nevím jak je to možné, že firmě j. Chvapil dlužím v době kdy jsem vždycky dával dopředu zálohy jak na materiály i také na práci? Jaký jsem byl důvěřivý naivní blbec, který firmě j. Chvapil věřil a finance dával aniž bych měl jistotu, že ty práce tato firma udělá? Mohu zveřejnit celou komunikaci s firmou j. Chvapil přes mail. Stavební deník jsem nepodepsal? Nebylo to tak, že stavební deník nikdy na té stavbě nebyl? Nakonec jsem si o něm řekl a to v už v době kdy skončila naše spolupráce tak jste mi tvrdil, že ho dáváte dohromady... Ale deník měl být každý den na stavbě .. Ani faktury za poslední peníze, co inkasovala firma j. Chvapil , jsem nedostal ... jen její sliby, že dostanu ... ještě, že od firmy j. Chvapil jsem dostal oficiálně vyúčtování posledních financí ... bohužel faktury se někde cestou asi ztratily. Firma j. Chvapil začala mi i vyhrožovat kdy jsem pohrozil soudy, že jsem neplatil najednou dph... ale rozpočet, který byl vždy oboustranně odsouhlasen, byl komplet vč. dph. Jinak p. Chvapile, já proti vám osobně nic nemám, proti vaší firmě jsem vedl spor protože vzala peníze ode mne a práce neudělala ... a toto si nepřeji, aby se stalo jiným lidem, kteří budou stejně naivní a důvěřiví jako já jsem věřil vaší firmě... nic víc. Pokud mě chcete donutit zveřejnit všechny komunikace , doklady i soudní rozsudek tak to udělám... jinak se o vás opravdu nestarám.
Palec dolů s odůvodněním: podvodník, nespolehlivá, nekorektní a arogantní jednání hlavně po inkasování záloh a kdy se objevily problémy na té stavbě. Finance na práce a na materiály vzala a bud tyto práce nedodělala anebo provedla špatně. Však reklamaci nevyřídila. Jednatel této firmy, pan Josef Chvapil se mi tenkrát vysmíval kdy jsem ho upozornil na to, že pokud nepřijde ty práce dodělat a vyřídit podané reklamace tak celou věc dám k soudu... Po ní opravuji dodnes špatně provedené práce hlavně na střešní konstrukci, za kterou firma inkasovala přes 550 000 kč a ani ji nedodělala. Nechci psát o další pracích, za které firma vzala peníze dopředu a je nedělala. Vy, co s ní jste měli dobré zkušenosti=udělala co měla za kolik měla, můžete poděkovat jedině svému osudu. Celou věc jsme pak dal k soudu a firma se mnou před 4 měs. prohrála soud. Katastrofa!!! Asi doporučení na vlastní nebezpečí, kdo si ji najde a dá jí práci. Třeba si takové protiprávní jednání nedovoluje na každého. I to je možné.
na toto snad ani nejde reagovat ale musím,na p.Abela podám žalobu.bylo vše v pohodě dokud si nenechal předělat původní projekt na pasivní standart,to se samozřejmě měla stavba o několik set tisíc navíšit,tudíš začal značně šetřit na mě,bohužel někteří lidé si nevidí na špičku nosu.byl jsem hloupí že jsem si nenechal podepsat stavební deník,i tato skušenost člověka ponaučí.snažil jsem se p.Abelovi udělat co nejlepší práci za co nejlepší ceny,to že on si po mém odchodu vzal jiné řemeslníky kterým také nedoplatil viz topenáři.viz sádrokartonáři a jiní zedníci co by mohli vyprávět jak jim nedoplatil peníze,p.Abel je cizinec který chtěl dům postavit za polovinu a ještě v pasivním standartu nemám víc co dodat,snad mé pozitivní reference přebijí tohoto bohužel mého zákazníka záležitost je 6let stará.
Josef Chvapil
je to vaše právo na mě podat žalobu ... není to nic, co by mi vadilo pokud se cítíte poškozen. Tady píší o vaši firmě, kterou osobně reprezentujete a ta ode mně vzala finance a práce nedělala... Ano jsem cizinec ale to nemění nic na tom, že zákony platí pro všechny stejně. Žiji v ČR, pracuji a platím daně a sociální odvody snad stejně jako vy a nevidím důvod proč byste byl nad zákony vy. Já jsem rád, že si nevidím na špičku nosu ale jsem schopen pracovat a jít si zadlužit u banky tak abych vaší firmě svěřil peníze na stavbu, kterou jste nedodělal a horší to co jste začal špatně provedl. Pokud chcete mohu zveřejnit znalecký posudek toho, co jste na hrubé stavbě udělal vč. plotu... Ostatní řemeslnicí, co se chovali stejně jako vaše firma museli jít také pryč protože po těch zkušenostech s vaší firmou jsem trpělivost s nikým neměl a navíc ty peníze nerostou na stromě jinak vy nepodnikáte ale sedíte pod takovým stromem a jen sklízíte peníze. Takže jsem připraven zveřejnit veškeré doklady, které jasně prokazují to, že peníze vaše firma dostala a práce bud provedla špatně a na reklamaci nereagovala anebo neprovedla vůbec. Pokud po této epizodě už vaše firma takové jednání nevede tak je to jen dobře a bez vedlejších úmyslů přeji vaší firmě ze celého srdce hodně úspěchů ale ne na úkor slušných lidí, kteří vaší firmě svěří peníze na stavební práce a sklízí jen hořkost a zklamání. Hold 6 let je 6 let a minulost se nedá smazat.
střecha byla v pořádku jen už neměl peníze na dokončení tak jsem stavbu opustil,ještě jsme mu rychle postavili plot ten už on ale v 550tis neviděl,plot za 150tis,nedoplatil mi 350tis,a pozvu sem ty kterým také nezaplatil viz topenáře a viz sádrokartonáře at si uděláte obrázek o tomto člověku který chtěl postavit dům za polovinu,měl to předem spočítané a každý kdo u něj dělal nikomu nedoplatil.
znalecký posudek nebo rozpočet proveden soudním znalcem, který byl vypracován hned poté, co jste opustil tu stavbu hovořil jinak a to proti vaší firmě. Doklady a vaše vyúčtování toho, co jste inkasoval za peníze a za jaké práce, mohu také tu vyvěsit. Snad pak přestanete mě tu napadat a obviňovat z toho, že jsem vám dlužil a jiným, které sem pozvete, že si nevidím na špičku nosu, že jsem vám nepodepsal deník, atd ... s vámi nepotřebuji nic vyřizovat ale jen upozornit lidi na tomto serveru; tenhle server, který nabízí zákazníkům slušné firmy, potřebuje nejen vědět to, co udělala nějaká firma dobře ale také co udělala špatně, jak tato firma reagovala kdy to nebylo dobře atd ... nikdo není dokonalý a chyba se může stát ale ta strana, která chybovala musí sjednat nápravu ... toto nebylo případ vaší firmy a na tohle já tu poukazuji, tak aby každý si mohl udělat obrázek během jednání s takovou firmou. Jinak vás osobně já neřeším ... spravedlnost existuje a nikdo jí neunikne to víme všichni moc dobře ...
na toto už nejde reagovat ani nechci,100 jiných lidí mně poznalo v rozporu s tím to názorem.
A tady je prosím vidět jasný důsledek toho, jak to dopadá mezi stavebníkem a realizátorem, když není profesionálně zpracovaná příprava stavby. Není tu řeč o nějaké kalkulaci či výkazu výměr od projektanta. Ani nic o tom jaké smlouvy byli podepsány, na základě čeho byla práce prováděna? Podle jakého projektu? Jestli se stavělo podle projektu pro stavební povolení, pak se prosím nedivme, že to bude stát mailant.
Pořád to tvrdím a pořád vyžaduju projekt kompletní a to ve stupni realizačním i s výkazem výměr a smlouvu precizně propracovanou a pak se eliminuje riziko nedorozumění. Ale je to zbytečné. Stavebníci chtějí šetřit za každou cenu. Projektanti jsou drazí tak se bude šetřit. Kdo není stavař ví houby o tom jaké nebezpečí hrozí při zasmluvnování zakázky a co vše musí být uvedeno ve smlouvě a v projektu a jiných specifikacích. A pak si na různých chatech a forech vyplakávají své bolístky. Bez respektu vzkazuji šetřílkům "DOBŘE VÁM TAK!!"
Připravte projekt do detailu i když víte, že se bude ledacos měnit, ale víte co všechno se bude měnit právě díky detailu.
Ale jo to marné... je to marné... je to marné.. Český stavebník se nepoučí.
Faltýnek Jiří autorizovaný stavitel
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace