Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Přidělání polic, výměna vodovodní baterie

Popis zadání

Chtěla jsem přidělat 2 police v koupelně + 2 v pokoji, přidělat 3 očka do zdi a vyměnit vodovodní baterii.

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
S nedostatky
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Pana Haseho už nikdy víc!

Přidělal 2 police v koupelně, při přípravě na výmenu baterie se urazil a práci nedodělal. Zůstal po něm nepořádek a rozčarování.

Pan Hase si asi špatně vyložil význam hodinového manžela.

Představte, si že si pozvete kuchaře, aby vám uvařil oběd podle vašeho receptu. On sice přijde a uvaří, ale nepřezuje se, uvaří podle SVÉHO receptu (protože ten jeho je jediný správný), nechá po sobě hromadu špinavého nádobí, poškrábanou pánev a na výhrady reaguje výčitkami a teatrálním odchodem.

Taková byla návštěva pana Haseho u mne. Nahrnul se mi do bytu v botech, při vrtání do zdi zašpinil koberec (prach neodsával ani při a po). Urazil se, když jsem chtěla přidělat polici podle spár dlaždiček a ne do vodováhy (rozdíl pár mm, který je ale HODNĚ vidět).
Když pak v kuchyni odsunul skřínku po nových dubových parketách, čímž do podlahy vyryl rýhy, zarazila jsem ho (skřínka se dá podložit filcem a odšoupnout bez škrábanců na podlaze nebo prostě poponést.)
To už vypěnil, sbalil si věci, řekl si o stovku a práskl dveřmi až se otřásly okenní tabulky!
Poslední jeho věta byla "To jsem ještě nezažil - já jsem vám sem přišel pomoct a vy na mě takhle vyjedete!"

Tak takhle ne... Tohle pro mne není žádná pomoc. Tohle si mohli dovolit tak řemeslníci za socialismu...

btw, mí dva truhláři si nosí svoje pantofle, vždy si vše po sobě uklidí, respektují přání zákazníka.
A nečiní jim to potíže.

Dohodnutá cena
Skutečná cena

100 Kč

Kategorie
žádné
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 11.11.2012 uživatelem Uživatel_41398

Clipboard02
Komentář dodavatele
Děkuji zákaznici za recenzi. Jistě bude pro ostatní zajímavý i druhý pohled. Při vstupu do bytu na vás již ode dveří čeká neskutečný nepořádek, že se po celém bytě pohybujete cca ve 40cm koridoru neboť všude "něco" leží. Její první slova byla "to jsem zvědavá jak tudy projdete". Špína na zemi, že je to spíš na gumáky, abyste se neušpinili. Paní omlouvá, že má zřejmě špatný zrak. Zákaznice nebyla schopna ani odstranit věci přímo v místě montáže. V koupelně byla provedena montáž dvou držáků na ručníky a ne polic jak paní uvádí, celkem 8 děr vrtaných do obkladu. Držáky nevalné kvality s nemožností jakékoliv korekce vrtaných děr. Jeden držák namontován s cca 1mm odchylkou od roviny. Od té chvíle bylo jasné, že si paní potřebuje na někom "schladit žáhu". Dále byl připevněn dřevěný sušák vyrobený z násad od košťat, na kterém zřejmě suší prádlo. Ten do té doby byl fixován pouze na jedné straně, na druhé visel na obkladu. Dále paní chtěla přemontovat vodovodní baterii, ke které nebyl možný přístup. Podlaha rozhodně nebyla mnou poškrábána, neboť nedošlo k odsunutí skříňky o více než 2 cm, abych zjistil, zda půjde skříňka šetrně odsunout. Nosím s sebou totiž pojezdová kolečka na stěhování nábytku. V ten moment přiskočila paní, že skříňku odsunout nemohu, že jí skříňkou již někdo podlahu jednou poškrábal. I na přiložené fotogrfii je vidět, že skříňkou bylo manipulováno do strany o min. 20 cm. Tak jsem jí sdělil, že v tom případě baterii vyměnit nemohu. Práci jsem tedy ukončil a místo částky 200, - za práci a 100, - za dopravu dle ceníku jsem paní naúčtoval pouze 100, - celkem. Ačkoliv jsem paní vyhověl a přijel v sobotu, za práci zaplatila 30% skutečné ceny a ještě byla nepříjemná, šíří internetem tuto recenzi. Udělejte si prosím názor sami. Upozorňuji všechny řemeslníky, aby si dvakrát rozmysleli poptávky u této zákaznice.
Diskuze
Tím jen pan Háse potvrdil, jak reaguje na kritiku: podpásovým bulvárním slovníkem "odhalil pravdu" a zveřejnil moje osobní údaje (jméno, příjmení, přesná adresa, IČ) - čímž porušil Zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Provozovatel tohoto webu na můj podnět jeho komentář upravil a moje osobní údaje nahradil výrazem "zákaznice".
---
Kdybych si jeho emotivní reakci přečetla jako nezávislý čtenář, neopřela bych si o tuhle zákaznici ani kolo. (Má smysl tím vůbec zabývat...?)
---
Pro hloubavé čtenáře jen pár poznámek:
- Pana Háseho jsem si objednala jako fyzická osoba, nikoli jako OSVČ, svoje IČ jsem mu nesdělila. Zveřejnění mého IČ v jeho původním komentáři je nedůvodné a navíc protiprávní (krom toho živnost jsem pozastavila již před několika lety).
- Do "celého bytu" neměl pan Háse přístup, takže jej nemůže hodnotit - byl pouze v předsíni, koupelně a kuchyni. V předsíni byly srovnány balíčky tříděného odpadu určené k recyklaci a tašky se šatstvem určeným pro Charitu. Odvoz provádím vždy o víkendu - tedy až po návštěvě pana Háseho. Na zemi byly knížky, které měly přijít do těch 2 polic v pokoji, které měl pan Háse přidělat a nepřidělal. Všude vytřeno předchozí den.
- Za brýle se mi posmívaly děti cca do 4.třídy základní školy.
- Kvalitní nerezové koupelnové sušáky renomovaných výrobců, cena 3.800,-Kč.
- Sušák z kvalitní dřevěné tyčoviny vyrobený na zakázku truhlářem. (Od násad na smeták se liší kvalitou dřeva a zejména jeho vysušením - zbytková vlhkost činí pouhých několik % - proto jsou např. tyče na garnýže násobně dražší než násady, ač pohledem laika se od sebe neliší). Sušák byl odmontován poté, co mi sousedka opakovaně vytopila koupelnu a musely se udělat nové omítky, štuk a malba. Nyní byl připraven k dokončení montáže - moje zápěstí totiž po zašroubování dvou šroubů s dlouhým závitem zaprotestovalo.
- O poškrábanou podlahu se už v této fázi nemá smysl přít.
- Sdělenou částku jsem zaplatila. To, že ji teď pan Háse rozporuje, sem nepatří. Pokud si pan Háse chtěl (měl) účtovat víc, měl mi sdělit jinou částku.
- Při mém dotazu na termín mi byla nabídnuta sobota, aniž bych o ni žádala. Ptala jsem se pana Háseho, zda mu opravdu víkend vyhovuje. Řekl, že je na to zvyklý.
- Internet je mocným nástrojem ke sdílení dobrých i nedobrých zkušeností - je i Damoklovým mečem visícím nad nepoctivci.
---
Řečnická otázka na konec:
Je vhodnou reakcí na kritiku házet špínu na kritika nebo zpytovat vlastní svědomí a přemýšlet, jak se vyvarovat opakování stejných chyb?
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace