Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Úprava a malování předsíň a kuchyně

Popis zadání

úprava (stěrkování) a malování o celkové výměře cca 50 m2

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Firma 4Manus měla v našem bytě zadáno upravit povrch a vymalovat zdi o celkové výměře cca 50 m2. Na čísle, které je uvedené jako kontakt na firmu se již od začátku hlásil David, jehož příjmení dodnes neznám, neboť se představoval jako David „For Manus“. Zpočátku se zdálo, že vše proběhne bez problémů, zmiňovaný se jevil jako profesionál. Pan David si přišel prohlédnout, co a jak bude realizovat. Domluvili jsme se, jaké barvy budou použity, a též jsme se domluvili na ceně, která byla dle mého názoru poměrně slušná, a sice 4500 Kč se vším všudy.
Problémy začaly při zahájení realizace. Bylo velice problematické domluvit se na termínu, kdy k práci nastoupí, a když se už dostavil, zpoždění 30 – 90 minut bylo naprosto běžné. Když jsem na to konto volal na jeho číslo, snažil se mě uchlácholit různými výmluvami, které byly den ode dne stupidnější. Posléze mi dokonce přestal zvedat telefon a na sms odepisoval s několika hodinovým zpožděním, samozřejmě s dalšími a dalšími výmluvami. Telefon opět vzal, až když jsem mu volal z jiného čísla. Vrchol byl, když jeden den pan David přišel dokonce ve smluvený čas, vzápětí se otočil na podpatku a opět odešel s tím, že jde pro kolegu, který se ztratil kdesi v Dejvicích. Jde ho vyzvednout, hned se spolu vrátí a pustí se do práce. Byl pryč hodinu a půl, telefon mi nevzal a nakonec mi přišla sms z internetu, že to dnes nemá cenu a že přijdou až další den.
Pan David nám již zpočátku sdělil, že práci u nás bude realizovat sám, proto jsem se velice divil, když na druhý „pracovní“ termín dorazili páni dva a na třetí dokonce tři. Třetí „řemeslník“ se nakonec ukázal jako ne příliš kvalifikovaný a už vůbec ne šikovný. Nicméně, řekl jsem si, že čím víc malířů, tím rychleji půjde práce od ruky. Opak byl pravdou, dal jsem si tu práci a jejich počínání sledoval, ani jednou (a to platí po celou dobu působení této firmy v našem bytě) nevydrželi pracovat déle, jak hodinu vkuse. Tu to byla pauza na cigárko, tady zase na pivečko. Nemluvě o tom, že si bezostyšně zapálili na chodbě domu.
Veškeré tyto „provozní“ problémy by se ale snad dali přehlédnout, kdyby práce byla odvedena kvalitně. Bohužel tomu tak není. Druhý řemeslník, jakýsi Karel, se paradoxně ukázal pečlivější, než pan David, a proto je naše předsíň vymalována celkem slušně. Avšak kuchyně je v příšerném stavu. Nekvalitně, neprofesionálně provedená práce je vidět na každém místě, kam se člověk podívá. Velké šmouhy od tahů štětcem, nevymalovaná místa, křivá a odbytá linka mezi stropní bílou a meruňkovou na zdích…to vše je jen malý výčet naprosté katastrofy, kterou u nás David 4 Manus vytvořil.
Vrcholem celé akce bylo, když jsem Davidova pomocníka dvakrát načapal v naší koupelně, kde se bez dovolení sprchoval, a když si pan David u nás „dva dny“ uskladnil některé své věci. Po jeho odchodu jsem zjistil, že se jedná o kýbl smradlavého bordelu. Pro ty si ovšem ani po 14 dnech nepřišel. Po snaze ho kontaktovat, odpověděl s tím, že je nemocný a že zavolá…nezavolal. Poté jsem ho konečně „dohnal“ smskami…domluvili jsme se na termínu, kdy přijde kuchyň opravit a věci si vyzvednout, nepřišel. Teď již nekomunikuje vůbec. Je nasnadě proč. Bohužel, když u nás s pracemi skončili, vše bylo ještě mokré, takže to vypadalo hezky a já jsem této firmě zaplatil. Výsledek byl však druhý den otřesný. Kdyby měl někdo zájem, mám vše nafocené.
Shrnutím je mé doporučení rozhodně nevyužívat služeb této firmy, z výše uvedených důvodů.

Dohodnutá cena
4 500 Kč
Skutečná cena

4 500 Kč

Kategorie
žádné
Související témata:
hlasy
+4
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 19.10.2012 uživatelem johny.pulec

Diskuze
Pokud něco vymáháte, hledejte zde:
http://bit.ly/YdAIu4
http://bit.ly/XTbD8R
http://bit.ly/W0mkah
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace