Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Teplovodní podlahové topení

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Instalace teplovodního podlahového topení v malém objektu, chatě-30m2 + vodoinstalační práce. Připojení topení na elektrokotel, cca dva okruhy a dva samostatné vývody připravené na připojení radiátorů v budoucnu (vše viz plánek v příloze). Zalití nepožadujeme, ale je možné. Prvotně nutno položit systémové desky a potrubí, později další. Možno včetně materiálu, nebo jen práce. Dále vodoinstalační práce-připojení vodárny, bojleru,WC a rozvod vody k dřezu, myčce, pračce, vaně, umyvadlu.Termín realizace-ihned, místo realizace-okraj Prahy, 2km od Zbraslavi. Ideální pro zkušeného řemeslníka ze zkušenostmi z okolí.Termínu se přizpůsobíme, i o víkendech či odpoledne.

=== Nabídka
Dobrý večer, zasílám slíbenou kalkulaci prací.
Materiál:
Systémová izolační deska Styro s prolisy 30 m čtverečních - 4346 kč
Potrubí 17 pex - 6720 kč
Uchycení spony - 200 kč
Plastifikátor - 1140 kč
Sestava rozdělovač/sběrač CS 553 VP osazena průtokoměry 3 cestný - 5101 kč
Kapalinová hlavice pro řízení teploty do rozdělovače - 1222 kč
Svěrné šroubení k rozdělovači 6 kusů - 252 kč
Přechody pro napojení kotle, rozdělovače - 446 kč
Kohout 2 kusy , filtr , dvojniply - 449 kč
Fitinky alpex lisovací 16 /20 - 632 kč
Potrubí alpex 16/20 - 1228 kč
Obvodový dilatační pás samolepící - 30 m - 540 kč
Izolace 18/10 / 22/10 mm - 320 kč
Doprava a režie,přesun hmot - 500 kč
Montáž - 4800 kč
Celkem: 27896 kč

Cena zahrnuje: Osazení systémových desek, namotání potrubí pro podlahové vytápění. rozvody potrubí pro radiátory, osazení rozdělovače, kotle a jejich dopojení. Tlakovou zkoužku, záruku na montáž 36 měsíců.
V případě zájmu mně kontaktujte , s pozdravem Škvára.

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
S nedostatky
Poměr cena výkon
S nedostatky
Úroveň jednání
S nedostatky
Celkové hodnocení

Na počátku jsem se spolehl na rozumnou cenu a tvrzení řemeslníka o dostatečné předchozí praxi. Do hlavy nikomu nevidíte, nezbývá než věřit.... Při realizaci jsem se ale přesvědčil, že s dosavadní praxí to nebude asi s ohledem na věk (či dobu provozování praxe) nejideálnější. Řemeslníci (jezdili ve dvou) např. namontovali a zapojili rozdělovač jednotlivých topných okruhů obráceně, tedy na vstupy byly připojeny vývody a obráceně. Takový nedostatek a chybu považuji za dosti podstatné u někoho, kdo podá nabídku na realizaci kompletního topení a tvrdí, že má s takovou realizací zkušenost. Co se týká vodoinstalačních prací - byl mi doporučen nákup větší expanzní nádoby, než jaká je u domácí vodárny, ale řemeslníci nedokázali srovnat a přizpůsobit jednotlivé tlaky tak, aby se 80 l expanzní nádoba dokázala naplnit a vodárna nespínala v krátkých intervalech. Tedy z mého pohledu vyhozená investice cca 2300,- za velkou expanzku.... Značná potíž při realizaci jednotlivých postupných prací byla také v domluvě ohledně termínů. Prakticky vždy jsem to byl já, kdo se musel přizpůsobovat dodavateli, navíc vždy byla účtována doprava v dosti vysoké výši, ačkoli jsem se přizpůsoboval tomu, že ke mně řemeslníci přijeli cestou z nějaké jiné zakázky v okolí (jinak bych čekal ještě déle). Myslím si, že takové jednání není vůči zákazníkovi fér, ale taková je bohužel doba. Náš řemeslník - náš pán. Chyba je samozřejmě i na mé straně, že jsem si vše nedohodl a neošetřil (třeba smluvně) předem, ale člověka nenapadne vše a stále věří v rozumný a férový přístup druhé strany...... Pokud to uzavřu - mé doporučení poptávajícím na tomto webu je: Dejte nejprve na reference od svých známých a kamarádů a pak teprve poptávejte tímto způsobem. Je to loterie..... Chápu, že každý řemeslník získává praxi postupně, tentokrát jsem se součástí této "výuky" stal já.

Je zcela pochopitelné, že po takovém níže uvedeném komentáři dodavatele musím ještě jednou zareagovat:

je přímo obdivuhodné, co někdo, kdo toho příliš neumí a honosí se tvrzením o dostatečné předchozí praxi, je schopen udělat, aby své nedostatky obhájil a ještě otočil proti poptávajícímu. V tuto chvíli již vím, že p. Škvára je nejen špatný řemeslník, ale i lhář a nezávidím Nej-řemeslníkům, pokud jeho práci prostřednictvím svého serveru nabízí. Na všem, co jsem popsal v hodnocení, si trvám. Topení, které je samozřejmě napojeno na rozvod vody a ta zase k odpadům, bylo realizováno společně s těmito pracemi, což bylo i na počátku v mé poptávce. Tedy zcela zjevná lež, která dojde i laikovi a nezúčastněnému čtenáři komentáře. Pan Škvára požádal o hodnocení jednou, a to až poté, co provedl minimální práce na opravě po povodních, protože nebyl schopen či ochoten v naší svízelné situaci pomoci, když jsme to nejvíce potřebovali. I to svědčí o jeho povaze. Proto jsem byl nucen na práce najmout "meloucháře", který dal většinu věcí dohromady, ale bez fakturace, za hotové. A faktura mohla být vystavena právě i na tyto práce a materiál, které skutečně byly provedeny. A byl to právě p. Škvára, který byl ochoten takovou fakturu vystavit, ale pouze výměnou za "kladné" hodnocení. Zde i já uvádím část jeho mailu – „Poprosím vás tedy o hodnocení a poté vám obratem zašlu potřebnou fakturu“. Normální řemeslník přeci nejprve fakturuje a hodnocení je ta poslední věc, která se udělá, navíc není přece povinné.... - Tedy za prvé: nejednalo se o podvod na pojišťovnu, ale o fakturaci skutečně provedených prací a materiálu. A za druhé: pokud by se o podvod mělo jednat, pak by byl p. Škvára velmi ochoten se na tomto "podvodu" podílet, o čemž jeho mail jasně svědčí.... Ale jen za cenu vydírání ohledně kladného hodnocení. Vím, že jsou tyto diskuze k ničemu, svým způsobem se ale snažím server Nej-řemeslníci ochránit před lidmi, kteří toho příliš neumějí a pak kolem sebo kopou.....
PS: Dětská výmluva na špatné označení rozdělovače výrobcem je skutečně to, čímž p. Škvára svoji neodbornost přiznává, ale očividně mu to nedochází. To mě skutečně pobavilo.....

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
+2
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 18.12.2013 uživatelem four.plus

chata-planek_prizemi
Komentář dodavatele
Reaguji na komentář p. Foura.
Bohužel nesouhlasím s jeho komentářem, hodnocené práce byly skončeny před rokem.
Poté nás oslovil zda mu chceme zhotovit i rozvody vody a kanalizace. Vše proběhlo v pořádku , po pár týdnech jsme mu zhotovili i kompletaci zařizovacích předmětů.
Jediné s čím musím s p. Fourem souhlasit je, že jsme obráceně napojili rozdělovač pro vytápění, protože ho výrobce obráceně označil.
To jsme však při další návštěvě ( rozvodů vody bez jeho výzvy přepojili s tím , že mu to bylo řečeno.
Expanzní nádobu jsme nedoporučili koupil si jí sám a chtěl jí od nás dopojit.
Veškeré práce , které se týkají tohoto komentáře byly řešeny v co nejrychlejším čase dle dohody.
To, že po nás chtěl pan Four další a další práce v průběhu několika měsíců a my jsme mu nemohly vyhovět hned vzhledem k naší vytíženost je věc jiná. Vždy jsme ale vše dokončili v co nejkradčím možném termínu .
Co se týče drahé kalkulace za dopravu nejsem schopný jezdit 20 KM za sto korun.
V létě tohoto roku při povodních byl pan Four vyplaven a převážná část věcí ( kotel, bojler, atd. ) bylo zničeno nebo nutno opravit.
Požádal mě o to zda až budu mít někdy čas mohu vše zkontrolovat , odřezané potrubí kvůli opravám znovu napojit a osadit některé demontované spotřebiče ( radiátory, baterie , atd.)
Vše jsem uvedl do provozu a znovu instaloval.
Podotýkám, že kalkulace byly skoro vždy domlouvány dopředu . pokud šlo o opravy po povodni v řádech několika stovek korun byla kalkulace provedena po montáži.
Již jsem panu Fourovi zaslal 3 krát žádost o hodnocení za zakázku : Teplovodní podlahové vytápění, ale nic nedorazilo.
Po dokončení opravných pracích po záplavách mě pan Four požádal o to zda bych mu mohl napsat nějakou tu fakturu na jinou firmu , která mu opravovala celkově vytopený objekt a, že čím víc napíši tím líp. Pak bude konečně následovat výborné hodnocení.
Bohužel jsem fakturu nenapsal a tak tu mám jeho výborné hodnocení.
Přikládám slova v emailu od p. Foura před hodnocením.
Přeposlanou kopii jsem zaslal na nejřemeslníky.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Dobrý den p. Škváro,
konečně jsem se dostal k tomu, co jsme si domlouvali. Potřeboval bych tedy vystavit fakturu na provedené práce u nás na chatě na Jarově.
Ve faktuře se může objevit klidně demontáž veškerých rozvodů vody (koupelna, kuchyň, technická místnost), dále demontáž kotle a rozvodu topení v technické místnosti a demontáž radiátorů v kanceláři a na terase. Následně uvedení do původního stavu, tedy nové rozvody vody vč. materiálu, osazení nových baterií, zpětná montáž kotle, radiátorů a ostatních věcí souvisejících s topením, včetně zprovoznění a odzkoušení. Záleží na Vás, na jakou částku jste ochoten fakturu vystavit, samozřejmě čím více, tím lépe. Ve faktuře se musí objevit, že se jedná o rekonstrukci objektu po povodni v Jarově, K Vranému 301E. Samozřejmě bude následovat výrazně kladné hodnocení na Nejřemeslnících, jak jsem slíbil.......
Faktura by stačila elektronicky, pokud máte možnost, nebo mi dejte text a cenu do mailu a pak bychom se dohodli na vystavení a převzetí papírové faktury. Minimálně částku, kterou jste ochoten do faktury uvést, bych potřeboval vědět do neděle, v pondělí budu dělat závěrečné účtování celé stavby.
Děkuji, kdyby byly dotazy, jsem na tel...
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Nebudu se bohužel podílet na podvodech na pojišťovně, aby jste vytěžil ze záplav co nejvíce.
Měl by jste si sám sáhnout do svědomí a zapřemýšlet. Vše na čem jsme byli domluveni bylo řádně dokončeno a funguje a je to již rok hotové.
Pro případné další vaše opravy si bohudík můžete hledat nového instalatéra a topenáře, který má určitě dostatečnou praxi a dopravu nepočítá. 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace