Sg jaro2016 6aa0685ac3aabfcd296f559df67b18e300c8a175ca41eab423e721c585196764
Sg jaro2016 rolldown f04d38e1d91e54d38bfce580b018f8b35ca34cb1e1ae0cacdbae836af90e95c1

Reference Oprava omítek, vymalování

Popis zadání

Oprava omítek v kuchyni a obývacím pokoji (štukování cca 80 m2).
Následné vymalování celého bytu bílou barvou (375 m2).
Dohodnutá cena byla 27 tis. Kč (bez dokladu)+materiál+nářadí, termín byl domluven na 4 dny práce.

Vzhledem k přízemnímu bytu byl kladen důraz na prodyšné omítky a malbu.

Byla očekávána kvalitně odvedená práce ve stanoveném termínu.

Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Pana Drvotu jsem vybral na základě zdejších výrazně kladných referencí, které ale bohužel nemohu potvrdit.

Zakázka se zpočátku vyvíjela dobře, pan Drvota působil ochotně a suverénně, nic pro něj nebylo problém. Materiál jsme kupovali společně, zajímavé bylo, že jsem musel kupovat i drobné nářadí (štětce, válečky na malování, natahovák, apod.). Aby se zakázka stihla ve stanoveném termínu, nabídl jsem mou pomoc s přípravou bytu (vše jsem z bytu vystěhoval a zakryl podlahy a obklady).

Zakázka byla realizována panem Drvotou a jeho kolegou, respektive pouze jeho kolegou (pan Drvota vždy přišel o 3 hodiny později než jsme se dohodli a většinu času poté spíše prodebatoval, než aby pracoval). Začínalo se většinou v 8:00, odcházeli okolo 15:00.

Štukování proběhlo docela rychle a bez větších problémů. Jediné, co se mi nelíbilo je, že štuk má jiný povrch než ostatní omítky a že byl nanášen necitlivě kolem překážek (vypínače, zásuvky, kuchyňská linka - štuk u dvířek od kuchyňské linky jsem musel oklepat, nebylo je možné otvírat!).

Nejvíce problémové však bylo malování. Malba nedopadla vůbec dobře, všude byly stékající kapky a kvůli nesprávnému ředění bylo nutné nanášet více vrstev, které se na některých místech odlupovaly. Pan Drvota svou část (malování rohů) velmi podcenil a v poslední den realizace došlo k prvnímu závažnějšímu konfliktu. Pan Drvota mě po předešlých neodpracovaných dnech informoval, že termín není možné dodržet a že přijde další týden. Jelikož jsem velmi pracovně vytížen, nemohl jsem si dovolit další dny s řemeslníky. Pana Drvotu jsem tedy přesvědčil, aby dodělal co bude v jeho silách. V závěru posledního dne tedy bylo na hrubo vše hotové a dohodli jsme se, že na dodělávky přijdou v dalším týdnu. V dalším týdnu však přišel pouze kolega (pan Drvota měl náhlé "zdravotní problémy") a informoval mě, že dodělávek je tolik, že je sám dělat nebude a odešel. Protože už celá zakázka byla uhrazena, informoval jsem pana Drvotu, že nejsem s jeho prací spokojen a že si zakázku dodělám sám a žádám o vrácení části peněz. Na to konto jsem se však setkal s jednáním, které snad v dnešní době není možné. Pan Drvota mě začal vulgárně urážet, vyhrožovat mi a osočovat z krádeže nářadí. Pro ilustraci přikládám naší emailovou komunikaci.

"" Nářadí si vyzvednu až domarodím,řešení jsem navrhoval už v pátek,nechtěl jste,místo toho aby jste mě ráno poslal tu hnusnou sms že si to doděláte sám a že vám mám vrátit peníze,a napsat že práce není kvalitní když moc dobře víte že ano,to nebylo zrovna hezké řešení,uvědomte si že vy jste způsobil tuto hádku,mohl jste v klidu se domluvit na dodělání jiný volný váš den a nemuselo k tomu dojít,pokud vy tahle se mnou jednáte,nemůžete čekat jinou reakci,jednal jste se mnou typu,já jsem zákazník,já jsem někdo a vy jste nic,nula,nelíbí se mě pane Drvota vaše jednání,se proberte chlape,já nejsem typ se kterým se takto jedná a vyhrožuje,vy vůbec netušíte s kým máte tu čest a co dokážu když mě někdo křivdí a naštve a jedná se mnou jako z dobytkem,vám nedlužím nic,95% prací jsme provedli v naprosté kvalitě,dostal jste hodně slev na práci ode mně,víte dobře že jsem neúčtoval všechno a plné ceny,proto vám na rovinu říkám že žádné peníze vám nedlužím a nedám,vzhledem k tomu že jste řekl že si to doděláte sám a to bez jaké koliv rozumné domluvy předem,za to já nemohu a proto nemohu ani to řešení najít,vy nemáte čas aby jste nás to nechal dodělat a já ho taky ted mít nebudu vzhledem vytíženosti zakázek,druhá věc,včera jsem se na to ptal,napsal jste jen že uvidím sám,kdyby jste napsal že to prosvítá všude,mohl jsem tam poslat i toho kluka co tam byl s námi v pátek,bohužel jste nic neřekl a ráno se tohle stalo,proto se na vše ptám předem,kolega nezůstal nebot od 10 h musí být někde jinde na práci,proto řekl že to sám neudělá,nemuselo se hned prudit a vy mě posílat tu hroznou sms a mohlo se najít jiné rozumné řešení,je mi ted jasné,že vše budete házet na mě a chyba je jen má,jsem na to zvyklí ale to co jste napsal ráno za sms,to jen tak nestrávím,každopádně,napsal jste že si to doděláte sám,a jediná věc co nás dva váže,je to že mám u vás nářadí v hodnotě 6000 kč,přijedu si pro něj hned jak domarodím.tedy pokud mi ho vydáte,v případě že ne,budu muset si to zařídit jinak.

Pane Drvota,

jak říkám, žádné nářadí Vám zadržovat nebudu - rozhodně to není můj styl. Ani v jedné sms nebyla žádná zmínka o vyhrožování, tak nechápu z jakého důvodu jste vztahovačný!

Co se týká naší včerejší komunikace, napsal jsem Vám: "Vykouklo toho docela dost, uvidite rano." To znamená, že ve všech rozích je potřeba udělat druhý nátěr.

Já jsem s Vámi komunikoval vždy slušně, mou ranní sms jsem chtěl vyjádřit svou nespokojenost. Myslím si, že jste zakázku mohl bez problémů stihnout - ve čtvrtek se dal udělat první nátěr v rozích, v pátek pak opravy. Místo toho jste ale ve čtvrtek přišel v 11 a odešel v 15:15. Neřekl jsem Vám k tomu ani slovo, protože vím, že máte jiné zakázky. Nicméně stihnout se to dalo...

V pátek mě pak překvapilo Vaše neslušné jednání, kdy jste se mnou hádal, že je v bytě moc rohů a že to nestihnete! Navrhoval jsem Vám celý víkend, kdy jste to mohl dodělat. Myslím si, že já jsem zákazník a že byste měl respektovat moje přání a potřeby - to dělá úspěch v podnikání (alespoň z mé zkušenosti).

Nebudu se už dále rozepisovat, mou ranní sms si nevykládejte zle. Jak jsem Vám psal, vyjádřil jsem jí mou nespokojenost a čekal jsem nějaký ústupek z Vaší strany.

Za odvedenou práci jsem Vám poděkoval, až se budete moci zastavit pro nářadí, tak se mi ozvěte. ""

Poté následovalo ještě mnoho sms a emailů. Pan Drvota si nakonec zmiňované nářadí ani nevyzvedl s tím, že ho nepotřebuje a že ho mohu vyhodit...

Na závěr tedy: S prací pana Drvoty jsem byl velmi nespokojen, hodně věcí jsem si musel dodělat sám. Mrzí mě, že jsem nechal pana Drvotu vydělat velmi slušné peníze a nechápu, že i v dnešní době je možné narazit na takovéto řemeslníky! Pan Drvota rozhodně přecenil své síly a neodvedl svou práci kvalitně.

Dohodnutá cena
27 000 Kč
Skutečná cena

27 000 Kč

Související témata:
hlasy
+11
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 10.10.2012 uživatelem Uživatel_39550

Diskuze
Dobrý večer,k této zakázce dodám jen pár věcí,vážený pane,vše vám bylo vysvětleno i závady které se mohou vyskytnout atd..byl jste na ně upozorňován,to že po novém štuku jsou omítky hrubší asi bude tím pane že se štukovalo Keraštukem který je hrubší,věděl jste o tom,říkal jsem vám to,ale zajímavé je,že jste si mi štuky chválil,že se vám líbí,ono když je nová stěna a vedle stará kterou jste nechtěl dělat novou,je logické že asi nebudou stejné,druhá věc,jako zákazník nemáte právo mě dirigovat v kolik já jako majitel své firmy přijdu,na místě byl vždy a včas můj kolega ( moje pravá ruka a práce běželi ) tahle to nefunguje aby jste majiteli dodavatelské firmy vyčítal že tam není a nebo že majitel firmy nedělá s ostatními,jen tak mimochodem pracoval jsem taky a já mám na starosti zařizování dalších zakázek atd..tudíž jsem se tam nenacházel ve stejnou dobu jako můj kolega,zkuste přijít do obchodu a říct tam vedoucímu jak to že majitel obchodu není na místě,asi tahle nějak to je vážený pane,taky jsem makal a vše jsem vám i vysvětloval,pokud vím vy jste nechtěl smlouvu a to proto že by to bylo drahé,chtěl jste ušetřit co nejvíc,na závady které hrozily jsem vás upozorňoval,tak tady na mě neházejte špínu laskavě,ano termín byl 4 dny ale taky před nástupem jsem vás žádal aby jste nám nechal rezervu,ted už to najednou není pravda,mi jsme za 4 dny udělali to co jiní dělají týden i víc,taky jste se zapomněl zmínit že přibili více práce místo pouze domluveného malování a stejně jste trval na těch 4 dnech,to od vás nebylo férové a už jsem tušil že bude zle,nebo(t jste odmítal spolupracovat a o prodloužení termínu třeba o jeden den,jste nechtěl ani slyšet natož debatovat,já vám nevyhrožoval,vy jste jednal arogantně a nadřazeně,uznávám že poslední den nedopadl zrovna dobře,nemocný jsem opravdu byl ale já vás žádal o náhradní termín,vy jste to odmítl,teď už je to jedno,vy máte svojí pravdu a já taky,ale já v dnešní době na rozdíl od jiných slušný jsem,mám hodně spokojených zákazníků který se mnou problém neměli,reference si sám nepíšu,já jsem taky jen člověk co dělá chyby ale vy jste mi ukázal to že vy jste opravdu bez chyby a hledáte na druhém každou blbost,jste puntičkář a opravdu jste to přeháněl,já se taky spálil u vás a můžeme se tu dohadovat donekonečna,víc se k tomu už nebudu vyjadřovat,hold já jsem ten špatný a vy ten dobrý,děkuji za referenci a doufám že vám to udělalo dobře,po zkušenosti s vámi si nechávám vše písemně stvrzovat a dávám si na takové arogantní a nadřazené snoby pozor,než do něčeho vlezu,přeji hezký večer J.D.
PS: Dodám že pán je z vyšší vrstvy a proto je oprávněn si některé věci vymýšlet,jak si můžete dovolit tady psát,že jsem k vám byl velice vulgární a sprostý,nic takové se nestalo,je mi z vás zle s prominutím,já dokážu uznat chybu ale lidi jako vy co si pořád melou to svoje na ty jsem opravdu alergický,snad jste si nemyslel že vám budu za cenu prací stěhovat byt,přikrývat nábytek zdarma atd..chováte se nadřazeně a myslíte si že řemeslníci jsou chudáci co nemají ani na chleba,ale to se velice mýlíte,je mi zle z toho co tu píšete a že házíte na mě i špínu a urážíte mě,nemáte na to právo,nedalo se s vámi mluvit a za tím si stojím a stát budu,každý kvalitní řemeslník potvrdí to,že s lidmi jako vy co jsou první den nu nu,se vyklubou takovýhle arogantní a namyšlení lidi,vy jste hvězda a zřejmě vás to baví chovat se povýšeně,ono uběhlo už skoro půl roku od realizace a nechtěl jste aby jsme se dohodli v dobrém,ono po boji je každý hrdina,ale už je to jedno,vy máte pravdu,protože jste zákazník a tím pádem za vše mohu jen já,pro mě to už skončilo,hezký večer
S panem Drvotou jsem mel (bohuzel) velice podobnou zkusenost. Zazil jsem vicemene stejne jednani, jako pan, ktery napsal tuto recenzi. Take jsem pana Drvotu vybral na zaklade mistnich recenzi. Po teto zkusenosti jiz bohuzel neverim ani autenticite pozitivnich hodnoceni serveru nejremeslnici.cz.

Doporucuji vsem, aby si precetli, jak se pan Drvota utocne vyjadruje v reakcich vyse. Presne takovym zpusobem s vami bude jednat s pripade jakychkoliv nedodelku, nebo pokud se vam cokoliv na jeho praci nebude libit. Vysledne agresivni chovani pana Drvoty me primelo mavnout nad nekolika tisici koruny (platil jsem mu samozrejme hloupe predem) a najatim firmy na dodelani praci. (celkove mi pan Drvota virtualne dluzi 7-8tisic korun). Stejne tak jsem se nakonec neodvazil napsat recenzi na jeho praci, jelikoz se ke mne choval tak agresivne a vyhrozoval ze si to se mnou vyridi, ze jsem jeho vyhruzky bral vazne.

Dekuji panovi za odvahu napsat realnou zkusenost a snad se jich zde objevi vice a panu Drvotovi uz nikdo nenaleti...
Dobrý den,ten kdo tu vystupuje anonymně je neseriozní a zřejmě tu lže ze msty,asi možná vím o koho jde,ale řeknu to asi tohle,agresivně se chovám v případě kdy se ke mě člověk chová stejně,nejsem lopata aby se mnou lidi jednali nadřazeně a nenechám si to líbit,ke každému se chovám slušně,a pokud druhá strana začne první,mám právo se bránit,mimochodem,nikomu nedlužím,za každou práci kterou jsme provedli si nechám platit sice každý den ale za provedenou práci,to jsou mé podmínky před vstupem do zakázky a to z toho důvodu,že mě někteří platili pozdě a nebo v některých případech vůbec,reference tady jsou pravdivé a od spokojených zákazníků,když se někdy stane že se s někým nepohodnu,tak jen z toho důvodu,že to jsou buď lidi kteří si melou svojí a lžou mi do očí,o tom si udělá obrázek každý svůj,vím zhruba kdo psal tento komentář a tomu kdo to psal ať je aspoň férový a podepíše se,a pokud já vám dlužím peníze,tak mě to řekněte do očí,nikdo mi do předu neplatí a ani si nenechávám platit do předu,tak to je a bude,takže mi tady laskavě nešpiňte jméno a nelžete tu,kdybych tohle dělal,bylo by těch lidí víc,díky bohu za to že dobrých zákazníků mám víc než špatných,každý normální člověk uzná,že práce s lidmi je na nic a jednou za čas každý kdo podniká i mimo podnikání narazí na špatný se kterými není řeč atd..já nejsem bez chyby to ne a to uznávám ale lidi jako ty co to sem napsali mě naučili to,že mám být opatrnější a zakázky si vybírat,neboť si to mohu díky bohu dovolit,takže vy co jste to sem napsal ze mě nedělejte podvodníka,to jste přehnali a i když jste se nepodepsal,vím o koho jde,protože s vámi zrovna jsem měl takový problém a udělali jste ze mě takového trotla,až to hezké nebylo,ano dle vás se tu hájím a bla bla bla,ale divné že z 95 % zákazníků jsem problém neměl a oni taky ne a s vámi co tu píšete ano,no asi za to mohu jenom já,jako za všechno můžou jen dodavatelé.hezký večer
Vážený pane Drvoto,

tuto negativní recenzi si plně zasloužíte !
Asi Jste zapomněl na heslo Náš zákazník,Náš pán.
Sám jsem dlouhá léta podnikal ve službách a když jsem si přečetl Vaše vyjádření,zůstal jsem jenom v němém úžasu,co vše je možné si dovolit k zákazníkovi!
Pokud se Vám jednání ze strany zákazníka nelíbí,máte stejně jako zákazník právo od prací ustoupit a to s řádným zdůvodněním.
A nehrát potrefenou husu s argumenty o vrchnosti atd.
Pokud nezvládáte domluvené zakázky a nedovedete si zorganizovat práci,je na místě uvažovat o změně zaměstnání .
Protože dnes to není jen o jen o práci samotné,ale i o přípravě zakázky a vhodné komunikaci se zákazníky.
Výsledek Vaší práce jsem viděl na vlastní oči,stačilo mi,jak vypadal nepřikrytý notebook -postříkaný od barvy..Být majitelem,dostanete to k náhradě.
Úklid po pracích také není věc zákazníka,ale Vaše nebo je třeba si ve Vaší režii najmout na tuto službu příslušnou firmu.
Vaší takřka hysterickou reakci by spíše měla nahradit patřičná omluva s dostatečnou slevou na nedostatečnou práci.
Protože jinak by se mohla odpověď na otázku Fachman nebo Fušer ve Vašem případě jevit veskrze jednoduchou.

Toť ve zkratce z mé strany vše a dále se již na toto téma vyjadřovat nebudu.
S pozdravem Gusta.

Dobrý den,

bohužel můžu přidat také pouze negativní konstatování, které se vzhledem k původnímu rychlému a serióznímu jednání zvrtlo ve chvíli, kdy byl pan Drvota nemocen. Pak již jakýkoli komentář bral jako útok na jeho osobu...
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace