Škvorec, okr. Praha-východ
Mám 9 let Jablotron OASiS (ústředna JK-82). Před 2 dny došlo z neznámého důvodu k zapnutí ústředny (vyhlášený poplach) a následně mi zabezpečovací pult hlásil, že po 40 minutách bez napájení ze sítě a slabé baterce přestalo zařízení fungovat, abych si zajistil servis. Bohužel můj servisní technik mi již tento rok nemůže vyhovět s opravou. Otevřel jsem ústřednu a zjistil, že baterie má napětí 4 V a objednal v eshopu Jablotronu novou. Bohužel po instalaci zařízení nefunguje. Na klávesnici je hláška"Comm Error". Přístrojové pojistky i vstupní trafo je OK. Ale při podrobném prohledání jsem našel vypadlou věcičku rozměrů cca 10x5 mm, která mi připomíná pojistku (viz foto v příloze). Nevím odkud je, ale pokud je to pojistka, je v pořádku.
Velmi mne překvapila okamžitá odezva na můj problém. Pan Dlouhý dorazil následující den a okamžitě identifikoval závadu: vyhořelé trafo v ústředně. Byl překvapen, neboť se s tím u ústředny JK-82 Oasis nesetkal. Během velmi krátké doby trafo vyměnil z vlastní zásoby (starší typ). A ačkoliv to nebylo dohodnuto, zkontroloval i ostatní jednotky zabezpečení, kde bylo potřeba vyměnil dosluhující akumulátory a vyměnil také stářím a používáním popraskané kryty jednotlivých součástí bezpečnostního systému.