Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Tapetování

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Dobrý den,

prosím o nabídku na tapetování dvou úplně nových stěn 15+6 m2 v jednom pokoji. Tapety jsou vliesové, žádný materiál k tapetování není k dispozici. Při spokojenosti rozšíříme zakázku i na zbytek bytu. Termín: čím dříve, tím lépe.

Děkuji

=== Nabídka
Dobrý den, chtěl bych Vám nabídnout mé kvalitní tapetářské služby. Veškerý potřebný materiál mám ( lepidlo, penetraci, atd.) Pokud máte zájem, prosím kontaktujte mne, abychom si mohli domluvit cenu a nejvhodnější termín. Přeji krásný den, Tomáš Libich

Dodavatel (řemeslník)
Libich INTERIER (Praha 2 Vinohrady)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
S nedostatky
Celkové hodnocení

Velká nespokojenost.

Komunikace s panem Libichem byla dobrá, tím ovšem dobré zprávy končí. Pan Libich se nepřijel na stěny podívat a pak se divil, že nejsou hladké tak, jak myslel - musel stěnu vyhladit a hloubkově penetrovat, čímž se zakázka protáhla o další den. Za den přijel nalepit tapety (byl předem informován, že tapety jsou papírové, nikoliv vliesové, jak původoně uvedeno). Kolem dveří ok, zbytek však plný bublin (prý je tapeta nekvalitní; jedná se o tapety firmy Sandberg, která dodává i na britský královský dvůr) naspodu otrhané (prý nejdou řezat), zničil navíc dva pruhy. Takže ve čtvrtině práce toho nechal a odešel.
Ke cti mu slouží, že si nevzal ani korunu navíc a celkově jednal v klidu. Možná je pan Libich dobrý tapetář pro firmu Flügger a její produkty, u nás ovšem selhal. Nevermore.

Dohodnutá cena
Skutečná cena

2 000 Kč

Související témata:
hlasy
+1
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 07.08.2012 uživatelem Uživatel_16720

Komentář dodavatele
Na dotaz po telefonu jestli jsou stěny hladké, mi bylo řečeno, že ano. Tak nebyl důvod se na místo jezdit podívat. Zároveň jsem doporučil aby si stěny paní Kováriková napenetrovala, abychom se nemuseli zdržovat a aby i ušetřila nějakou tu kačku. Nejprve tapeta byla vliesova, v průběhu týdne byla nejdnou papírová... Takže paní Kováriková ani nevěděla co vlastně koupila!!.
Po příjezdu na místo jsem zjistil, že na stěnách je nový nezbroušený štuk! Tím se samozřejmě veškeré práce protáhli o jeden den. Protože jsem stěny musel nejprve vyhladit a poté hloubkově zpenetrovat. Přičemž se mi zkomplikovala i návaznost zakázek. Druhý den když jsem začal aplikovat tapetu jsem zjistil, že se jedná o nejnekvalitnější tapetu, kterou jsem snad kdy viděl. Od začátku s tim byli problémy, ale jakš takš to šlo. Po aplikaci třetího pruhu se tapeta žačala krabatít a mačkat i potom co jsem jí navlhčil lepidlem a nechal změknout ( protože byla velice tvrdá). Když i po tom všem jsem musel ztrhnout dva pruhy, tak jsem práce zanechal, abych paní Kovárikové nezpůsobil škodu případným zničením zbývajících rolí. Hluboce jsem se omluvil, vysvětlil důvody proč raději práce zanechávám, nabídl kompenzaci jinými službami a odešel jsem. Paní Kováriková vše pochopila a z úsměvem jsme se rozloučili. Hodinu na to mi napsala tuto referenci, která absolutně nekoresponduje s naším osobním jednáním! NECHÁPU!
Diskuze
Dobrý den, domnívám se, že má řemeslník zvládnout jakoukoli zakázku pokud se tím živí, a inzeruje zručnost jistém oboru, tedy např. v tapetování. Má mít přehled o druzích tapet, dále přehled o povrchových úpravách stěn, které bude tapetovat. Toto nemůže žádat po zákazníkovi, který není vyučen v oboru, . Pak sám má zvážit po obhlídce, zda vše zvládne či nikoli a jak dlouho bude práce trvat. Chtít po zákazníkovi, aby si penetroval stěny, aby ušetřil kačku, je poněkud úsměvné. Nebot to prezentuje návštěvu specializovaného obchodu , vybrání penetrace, odvoz materiálu a pak nátěr. V případě paní ještě broušení, tudíž nákup brusných mřížek. Pokud jako zákazník zvládnu toto, zvládnu již naplepit tapety též a nepotřebuji draze platit údájného odborníka!
Bohužel máte pravdu. Jsem tlumočnice a ne řemeslník, co je pro mě dostatečně hladké, nemusí být ještě kýžený stav pro odborníka. Od toho jsou právě odborníci, aby mrkli a věděli si rady, resp. řekli, že do toho nejdou. Škoda energie, času a peněz.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace