Sg jaro2016 6aa0685ac3aabfcd296f559df67b18e300c8a175ca41eab423e721c585196764
Sg jaro2016 rolldown f04d38e1d91e54d38bfce580b018f8b35ca34cb1e1ae0cacdbae836af90e95c1

Reference Rekonstrukce betonového bazénu

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
bazén betonový - rozměry 5,30x2,20x1,20. Je třeba nové betonové dno, z důvodu snížení hloubky na 1,20, oprava stěn a 30 cm rantlu.Termín co nejdřív.

=== Nabídka
Dobrý den, prosím o doplňující informace, jakou hloubku má bazen teď, kvůli výšce betonu.Oprava stěn, myslíte tím tedy sundat starý obklad a dát nový, plus dlažbu na podlahu?

Děkuji za odpověď, J. Kment

Dodavatel (řemeslník)
Jiří Kment (Kutná Hora)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Dne 23.7.2012 byla podepsána smlouva o dílo s dobou plnění od 23.7. do 13.8.12 na celkovou částku 22.163 Kč. Tato částka byla rozdělena na 14.000 Kč na materiál a při předání hotového díla 8.163 Kč. První splátka na materiál p.Kmentem byla podmíněna ve výši 14.000 Kč a to ihned 23.7.12.Částka byla předána v hotovosti při podpisu smlouvy. Druhá žádost proběhla telefonicky 8.8.12, kdy jsem byla žádána o 6.000 Kč na další nákup s odůvodněním na beton, šalovací prkna a penetraci./Tento materiál nebyl nikdy dodán./ Částka byla poslána na účet pana Kmenta. Od 26.7. byl navýšen rozsah práce o betonové schody ve výši pěti stupňů a upřesnění návaznosti na budoucí zastřešení.
Dne 20.8.12 jsem se dozvěděla, že pan Kment již nemá předané peníze na materiál a dopravu. Po předložení paragonů vyšla celková částka 6.426 Kč . Následně jsem zjistila, že tři paragony se datumově netýkaly naší časový spolupráci, tj. celkem za materiál utratil 6.264 Kč.
Na dopravu a to dotyčný byl u nás za měsíc 10x, s tím, že pobýval 8 km nedaleko a nákupy v Kolíně, kde pro nás nakupoval, uskutečnil 5x dle paragonů jsem přičetla 4.000 Kč .
Po tomto zjištění a nové žádosti o peníze, jsem s dotyčným spolupráci ukončila.
S realizací nejsem spokojena, není dokončena.
Termín byl prodloužen o navýšení práce ústně, ale pracovní morálka velmi problémová. Oznámená přitomnost nebyla panem Kmentem dodržována. Až jsem mu sdělila, že zřejmě dělá někde jinde a nás bere jako melouch. Pan Kment mlžil i ohledně zajišťování materiálu, aby skutečnost byla v jeho prospěch, což stejně vyšlo najevo.
Pan Kment předčil mé očekávání, jelikož odůvodňoval, že peníze, které žádal na materiál a dopravu použil na své soukromé potřeby s mým souhlasem.
Poškodil mě finančně, jelikož za práci, kterou odvedl získal za 10 dnů 9.736 Kč . A věřte, že dokázal přivést materiál a odjet, místo toho, aby materiál přivezl a pracoval. Tím mu sice nabývaly kilometry na dopravu, ale mlčela jsem.
Velmi rychlý byl ve vystavení faktury, která byla na celkovou částku 27.962 Kč. V rozpisu byla i zvlášť doprava za 1.721 km, v částce 8.605 Kč. Upozornila jsem ho, že měl toto dát do smlouvy a že vzdálenosti jsou lehko doložitelné. Tvrdil, když žádal o 14.000 Kč, které jsem původně nechtěla dát, že doprava je započítána v částce za práci. Fakturu jsem odmítla. Žádná jiná mi zatím nedošla.
Dnes jsem také viděla kladnou recenzi na adresu pana Kmenta, doufám, že tyto práce jsem financovala u jeho přitelkyně, která je z Hradce a která jej doprovázela i k nám.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
+7
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 28.08.2012 uživatelem Uživatel_33852

Komentář dodavatele
paní Sklenářová zadala práci navíc a když jsem jí měl téměř hotovou tak mi oznámila že na dokončení nemá peníze a tím smlouvu ukončila, fakturu odmítla podepsat a doplatit se slovy, že má v rodině právníka a tudíž nic platit nemusí, tvrdí že jsem tam některé dny ani nebyl, přitom sama na chalupě v tu dobu nepobývala, materiál se zřejmě dovezl sám a suť se také odvezla sama
ano, ať si každý udělá obrázek sám...
Diskuze
Vámi popisovaný průběh a jednání, zejména též v požadavcích záloh na materiál a následným snahám o jasné navyšování cen je jedna velká drzost dodavatele. Bohužel mám čerstvě za sebou v mnoha ohledech naprosto stejnou zkušenost s p. řemeslníkem. Také lhal, že byl a pracoval na místě a když jsem přijela na místo, stav byl stejný jako týden před tím, vůbec tam ani nebyl. Také se mi to velmi prodražilo a nakonec vše stejně musel předělat, opravit a dokončit někdo jiný. Když čtu Váš komentář - jako bych to psala sama, dokonce i požadované částky jsou s rozdílem pár korun totožné , pouze dosadit jiné jméno. Ach jo, a to jsem si myslela, že dnes je doba taková, že si každý řemeslník svých platících zákazníků docela považuje. No jsme ale lidé různí a "řemeslníci" také. Naštěstí je jich spousta poctivých a dobrých, jen to chce mít štěstí při výběru. Přeju zdárné dokončení . O.Z.
doplňující info:
1) cesta z Kolína (sidlo firmy) na chalupu je 35 km, absolvována 10x tam a zpět tj. nájezd cca 700 km + dejme tomu nákupy v OBI celkem 800 km (fakturováno 1.721 km)
2) p. Kment byl sice přítomen 10x, ale celkově zhruba 33 hodin, tj. necelých 5 pracovních dní,
jestliže se odečte od 20.000,-Kč materiál 6.264,- a skutečná útrata za dopravu nejvýše 2.000,- zbyde více jak 11.000,-Kč odpracovaných za necelých 5 prac. dní.
Každý ať si udělá obrázek sám...
jenze uz nikdo nepocita ze ten materiál se také sam nedoveze coz je taky ma práce pokud mam něco provádět s materiálem a pokud mi zakaznik rekne ze se dohodnem na tom ze materiál mam dovezt tak samozrejmne nemuzu delat praci zaroven kupovat a vozit materiál
2veci naraz bohužel jeden clovek delat nemuze
mam preci jenom lidi který jsou radi ze me taky vidi a nemaji zadny problém oni se mnou a ja s nima taky si takových vazim a oni si vazi me
a ještě pro pani sklenarovou je fakt perfektni jak ona se tam se svoji dcerou predemnou bavi cely den o tom jak jim sla a nesla plod voda a cely den o tom mluvi jak vymasteny ale fakt nechutny :D
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace