Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Mramorové parapety

Popis zadání

Mramorové parapety - dodání do 4 týdnů od objednávky

Barva vybrána ze zaslaných fotografií.

Zálohová platba.

Dodavatel (řemeslník)
PROFIKÁMEN (Jesenice u Prahy, okr. Praha-západ)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Čekáme již půl roku místo 4 týdnů. Parapety stále nedodány. Podle slov pana Douši si můžeme počkat klidně rok. Záloha byla zaplacena.

Při reklamaci jsme žádali vrácení zálohy pro nedodržení podmínek dodání - 4 týdny. Pan Douša již nezvedá telefony, neodpovídá na maily, nepřebírá si zásilky, ve firmě se zapírá.

Záloha stále nebyla navrácena, byli jsme již nuceni pořešit provizorní parapety a stále čekáme.

Cena
neuvedena
Kategorie
žádné
Související témata:
hlasy
+4
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 16.04.2012 uživatelem Uživatel-28905

Komentář dodavatele
Vážená madam,

vždyť Vy ani sama nevíte co jste si objednala.Parapety nebudou z mramoru ale ze žuly,to je první věc.Materiál jste si objednala na základě zaslané fotky materiálu z evropské databanky přírodního a umělého kamene.Tím,že se jedná o přírodní kámen,tzn.že nemůžeme ovlivnit jeho zabarvení,raději zasíláme zákazníkům konkrétní desky,ze kterých můžete vybrat ten či onen materiál.Barvy materiálů jsme Vám zasílali několikrát a do dnes nemáme žádnou odpověď.Ano,pokud materiál nevyberete,tak nemusíte čekat rok ale klidně deset let,je to samozřejmě na Vás.

Ještě si myslíte,že jste v právu?A co já vím,tak mi nevoláte,neemailujte ba dokonce ani nepíšete dopisy.Je smutné,že jste zřejmě dostala na starosti záležitost,které absolutně nerozumíte a za kterou Vás asi nadřízení kritizují,to ale není náš problém.

Dále očekávajte do sídla Vaší firmy dopis od našeho právního zástupce ve věci poškození dobrého jména firmy PROFIKÁMEN,protože tyto Vaše vymyšlené bláboly si líbit nenecháme.


S pozdravem

Douša Bohumil
PROFIKÁMEN(firma s tradicí od roku 1850)
Diskuze
Co je sakra tohle za přístup řemeslníka? Nechat se zapírat? Kolik je pánovi let a jak dlouho podniká že se nechá zapírat? Hold někdy něco nevyjde, to se prostě stává, ale je třeba to řešit a ne dělat mrtvého brouka. FUJ!
Anička - mám stejnou zkušenost a jako by to bylo včera, i když už je to téměř rok - musíte počkat, až kámen naroste, odstoupíte od smlouvy, záloha se nevrací - ale že je závazný termín dodání, to je nezajímá, tak odkud berou vzorky??? To si je malují sami...nemáme parapety, nemáme peníze, tak vyčkáváme, až nám kámen naroste...
Dobrý den paní Sedláková,kámen úrazu je právě v těch vzorcích,protože firmy v zahraničí rozřežou velkou desku a poskytnou Vám vzorky 8x8cm.Pokud dostanete vzorek,kde je nějaká žíla nebo ba naopak flek a ukážete ho zákazníkovi,který si na základě toho vybere kámen,který potom vzorku neodpovídá,pak je problém na světě.A než se do velkoobchodní sitě naveze nový materiál,který se sváží z celého světa,čeká se někdy opravdu dlouho.Je to nemilé ale reálné.
Pane Kopecký věřte,že nemáme ani v nejmenším zapotřebí se někde zapírat nebo podobné blbosti.Madam jenom zřejmě dostala vynadáno od nadřízených a teď se mstí.Podnikám od roku 1992 a vím co si mohu a nemohu dovolit.Tradice naší rodinné firmy sahá až do roku 1850,nejsme žádní podvodníci.
Pane Douša, nezlobte se na mě, asi víte o koho se jedná, já jsem nepoznal zda psal referenci muž či žena, to však není podstatné. Nevím ani, zda se zapíráte či nikoliv, a to jak dlouho podnikáte vůbec neznačí přímou úměru mezi dobou a kvalitou Vašich služeb.

Pokud však autor reference čeká místo slíbených 4 týdnů již přes půl roku a žádal již o navrácení zálohy, který za zboží zaplatil z důvodu nedodržení sjednaných podmínek, zaráží mne, proč jste mu zálohu jednoduše nevrátili? V čem je problém? Pokud kámen ještě nenarostl, jak píše paní Sedláková, tak Vám peníze leží na účtě. Nebylo jednodušší se po urgenci domluvit na navrácení a zrušení objednávky, než to pak řešit takto?
Pane Janál špatně to chápete.Ty 4 týdny je termín dodání ale od schválení materiálu.A ten paní nebyla schopná do dnes vybrat,odešly jí tři emaily.A nikdo nikomu neřekl,že kámen musí narůst,to je absurdní.Jenom jsme paní řekli,že neumíme změnit barvu kamene,který nějak narostl.Paní si to přehodila k obrazu svému.A peníze nám na účtě neleží,protože jsme je již poslali dodavateli kamene.
Pane Douša, ještě jednou se omlouvám, ale třeba se pletu. Pokud Vám však někdo dává zálohu na zboží, myslel jsem si, že to dělá na základě určité objednávky. A pokud si někdo něco objednává a už za to i platí, tak jsem myslel, že si objednává určitý produkt a barvu toho kamene.

A pokud Vám teda paní již dala zálohu, tak vy jste ji již odeslali dodavateli kamene i když ještě nevíte, co vlastně po něm budete chtít? Zdá se mi to lehce nereálné, aby si někdo stěžoval, že čeká na něco, co si ani vlastně podle Vás dosud neobjednal a ještě za to i zaplatil. A pokud by nebyla žádná závazná objednávka, ve které by bylo specifikováno počet kusů atd., to dáváte jednu zálohu na celý sortiment Vašeho zboží?
Mám bohužel stejnou zkušenost a doneslo se mi to už z několika stran. Vybrali jsme si odstín, který už je na cestě, akorát že "už je na cestě" půl roku. Chudák řidič s takovou. Naštěstí nešlo o stotisícovou částku a záloha tak nebyla ohromující, ale přeci. Tohle by se stávat nemělo.
Dobrý den,je to ten samý problém jako u p. Sedlákové.
Palec dolů s odůvodněním: řešila bych to osobní návštěvou a učinila objednávku materiálu na místě. Osobní schůzka by jistě prospěla oběma stranám, aby si věc dopodrobna vysvětlili a učinili kroky k nápravě. Psát hned špatnou recenzi na služby, které nejsou objednány a schváleny.....
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace