Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Fasáda, štukování, výmalba

Popis zadání

Požadavek byl na opravu domu poškozeného prasklou vodou, tedy po vytopení. Šlo o kompletní opravu 2 venkovních zdí materiálem weber pas.silikon štítová a boční zed, výměre cca 70m2. Dále bylo zadání na nový štuk na stropě 50m2, domluvena výmalba obýváku cca 150m2.
Požadoval jsem profesionální výsledek, nebyl tlak na peníze, ale kvalitu.
Veškerý materiál jsem po konzultaci dodával na stavbu sám.
"Firma" na začátku nepožadovala žádnou zálohu, což na mě dělalo dobrý dojem. Věděl jsem, že jim rád zaplatím to na čem jsme se domluvili. Dostal jsem nabídku a s tou jsem byl nadmíru spokojen.
Očekával jsem, že strop v obývacím pokoji, který si původní majitel dělal zřejmě svépomocí bude nyní po celoplošné opravě čistý a hladký jak stůl (materiál keraštuk, pod ním pochopitelně lepidlo s perlinkou).

Dodavatel (řemeslník)
Robert Wohlštát (Neratovice)
Kvalita výsledku
S nedostatky
Poměr cena výkon
S nedostatky
Úroveň jednání
S nedostatky
Celkové hodnocení

Fima ve finále nebyla firma, ale šlo o volné společenství mistrů "všehoschopných". Na stavbě se pohybovalo od 2 do 6ti lidí z nichž měl jediný! výuční list na zedníka. To jsem se ovšem dozvěděl, až v průběhu realizace. Čas mě tlačil, už jsem se necítil na výběr další firmy a možného dalšího zklamání. Co mě nejvíc mrzí je výsledek práce na opravě stropu v obývací části kde jsme nejčastěji a má jít o reprezentativní prostor. Štuky se nepovedly, na stropě jsou fleky, místa kde je materiálu evidentně navíc a místa kde chybí a jsou plošné díry. Strop je bez původních prasklin, ale v ploše vypadá naprosto strašně. p.Wohlstat dostál svému cenovému nacenění, ale s prací nejsem vůbec spokojen na mé výtky reagoval občas naprostou nekomunikací, občas se neuměle snažili něco opravit, což se stejně nepovedlo. Ano dostal jsem mírnou slevu při fakturaci, ale dobrý pocit z toho nemám. Venkovní omítku rozhodně nedokončili k mé spokojenosti. Vůbec neřešili zakrytí okolí na stavbě, přitom se ddušovali, že si vše udělají sami. Nabízel jsem se, že s tím pomohu. Výsledkem toho byly vnitří keramické podlahy od penetrace, lepidla i malby. Malbu stihli jen první vrstvu při které zacákali co šlo, další jsem se nedočkal, tak jsem si nakonec vymaloval sám. Při venkovní omítce mi nenávratně poškodili podezdívku marmolit lepidlem její čistění řešili broušením!!! smirkem. Mám toho na ně opravdu více. Vše jsem schopen doložit na místě a fotografiemi vznikajícími v průběhu stavby.
Od listopadu "firma" Wohlstat nekomunikuje, přesto, že jsme se naposledy domluvili o odstranění některých nedodělků.
Příště - si vše udělám zas sám vlastníma rukama aspoň budu moct nadávat jen sám sobě, nebo se něco zas nového naučím.
Výsledek: NEDOPORUČUJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dohodnutá cena
50 000 Kč
Skutečná cena

45 000 Kč

Související témata:
hlasy
+1
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 18.05.2014 uživatelem Martin Škabrada

 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace