Sg jaro2016 6aa0685ac3aabfcd296f559df67b18e300c8a175ca41eab423e721c585196764
Sg jaro2016 rolldown f04d38e1d91e54d38bfce580b018f8b35ca34cb1e1ae0cacdbae836af90e95c1

Reference Zednické práce v koupelně

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Dobrý den. Chtěl bych v koupelně vyřešit dva problémy.

1) Chybějící technická dvířka k vaně. Viz první fotka. Stačí klasická umělohmotná. Do stávajících dlaždiček bude potřeba vyříznout díru a dlaždičky náhradní nemám, takže nesmí prasknout.

2) Na fotce č. 2 je zachycen odtah od digestoře z kuchyňské linky jak je veden mezi stoupačkami. Důsledkem je nejenom horší tah, ale hlavně i občasný pach od sousedů v naší kuchyni (v digestoři zpětnou klapku máme). Problém chci vyřešit tak, že se probourá zeď do prostoru stoupaček (viz. foto č. 3, strana, kde není koupelnové nucené větrání) a odtah se povede kolem stoupaček (podle fotky č. 2 by na to prostor měl být dostatečný) a zároveň se i zkroutí do písmene "U" (jako je to u druhého odtahu), aby se zabránilo vstupu pachu z jiných bytů. Jako další překážka se může ještě instalovat zpětná klapka. Nakonec se vše zakryje např. sádrokartonovými deskami, které jsou ovšem odolné proti vlhkosti (pára ze sprchy...). Sádrokartonem máme řešený i zakrytí odtahu v kuchyni, viz. foto č. 4. Pokud bude instalována zpětná klapka, je potřeba, aby k ní byl nějaký přístup pro případnou výměnu (zadrhne se apod.). Do sádrokartonu by tedy bylo asi vhodné ještě umístit nějaká dvířka. Na páté fotografii jsem proto zachytil jaký typ dvířek máme pro přístup k měřákům vody u stoupaček. Dvířka jsou kovová a těsnící - tak jsme totiž řešili pach v koupelně z naší kuchyně kvůli špatnému těsnění odtahu (nejenže je totiž špatně veden mezi stoupačkami, ale navíc i špatně těsní). Byl bych rád, kdybyhom měli takové i v sádrokartonu. Nevím ale, jestli je to vhodné a možné (váha, upevnění). Instalovat se ale samozřejmě mohou i dvířka jiná, která netěsní a jsou vhodnější. Předpokladem je, že pak ale nebudou žádné pachy cítit. Další dobrou možností je přístup řešit odejímatelnou boční sádrokartonovou deskou (na šrouby). Alternativou je samozřejmě že se žádná zpětná klapka přidávat nebude a pak dvířka nebudou potřeba. V tomto bych si rád nechal poradit - nevím jestli ztočení odtahu do tvaru "U" je dostatečným řešením, jak pachu zabránit. Pokud ne nebo budou existovat pochybnosti, zpětnou klapku by rád přidal. Co se týká sádrokartonu, tak počítám, že prostor stoupaček rozšíří tak o 30 cm. Jestli bude potřeba více, nevadí. Vše by ale na závěr mělo vypadat uhlazeně, žádné nerovnosti apod. - sádrokartonem se vyplní celý roh a vznikne jakýsi podhled. Výška sádrokartonu bude od úrovně dlaždiček až ke stropu.

Předpokládaná doba realizace: 1-2 dny hrubého času

Materiál:

- technická dvířka k vaně,
- cca 2m odtahu 12cm v průměru,
- sádrokartonové desky pro zakrytí prostoru hloubka 30cm? x výška 62 cm x šířka 77 cm
- zpětná klapka (?)
- vstupní dvířka do sádrokartanu pro přístup ke zpětně klapce (?)
- ostatní materiál potřebný pro realizaci (nosná konstrukce k sádrokartonu, tmel, tesnění, úchytný materiál atd. atd.)

Očekávám, že přesné rozměry si řemeslník zjistí sám na místě. Stejně tak že i navrhne nejlepší způsob řešení a tím i potřebný materiál. Informace zde uvedené jsou pouze orientační.

V nabídkách prosím uvádějte cenu a možné termíny. Na termínu ve všední dny je možné se dohodnout s dostatečným předstihem (musím si v zaměstnání domluvit dovolenou).

Předem děkuji za všechny nabídky.

=== Nabídka
Dobry den,napište prosím kontakt,zavolám.Hašek

Dodavatel (řemeslník)
Pavel Hašek (Pečky)
Kvalita výsledku
Vynikající
Poměr cena výkon
Spokojenost
Úroveň jednání
Spokojenost
Celkové hodnocení

S realizací jsem spokojen. Úroveň osobního jednání vynikající, objevil se jen malý zádrhel v komunikaci při sjednávání jednoho z vícero termínů. Mohu doporučit.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 24.05.2012 uživatelem lusp

1
2
3
4
5
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace