Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Výběr vhodné venkovní dlažby, její dodání a pokládka na 23m2, oprava/úprava soklu

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Sháním řemeslníka, který mi dokáže zařídit dlažbu na dvorek a nějakým vhodným způsobem upravit/opravit sokl. Dvorek je umístěn ve vnitrobloku, má cca 23m2, nyní je celý vybetonovaný, je vyspádovaný do kanálu, který je uprostřed dvorku. Foto přikládám k příloze.
Dvorek je využíván jako výběh pro psa a k posezení s přáteli :)

Vzhled dlažby by se mohl přibližovat něčemu takovému: http://www.aretap.cz/upload/4bdddf0fda6dc.JPG
V typech dlažby se ale nevyznám, takže v tom bych potřeboval zkušenou radu.

Rád bych našel někoho šikovného, kdo by mi byl schopen
1. poradit vhodný typ dlažby
2. tuto dlažbu sehnat a dopravit až na místo pokládky (samozřejmě i s dalším jiným potřebným materiálem)
3. udělat samotnou pokládku dlažby
4. upravit/opravit sokl

Tedy jde o takový full-servis. Žádný přesný časový plán nemám, takže se řemeslníkovi přizpůsobím, až bude mít čas, ale byl bych rád, aby to bylo ještě na jaře.

Jestli poptávaní řemeslníci jsou schopni odhadnout vhodný typ dlažby z mého popisu, budu rád, když to zahrnou do nabídky. No a pak taky alespoň orientační cenu.

Díky, Milan Kačurák=== Nabídka
Dobry den o praci by byl zajem Prosim o telefoni kontakt s pozdravem Vejchoda

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Spokojenost
Poměr cena výkon
Solidní
Úroveň jednání
S nedostatky
Celkové hodnocení

S konečným výsledkem práce jsem spokojen, ale samotný proces dopracovávání se k výsledku byl trochu bolestivý.
Pan Vejchoda mi pomohl s výběrem dlažby. Samotné práce pak vykonávali chlapi, co dělají pod ním. Práce je vykonaná solidně a chlapi, co ji vykonávali, byli milí. Oceňuji to, že je schopný v jednu chvíli stáhnout na jedno místo více chlapů, aby práce byla rychleji hotová. jako se to stalo, když dodavatel dovezl dlažbu a ty musela být co nejrychleji přenesena na místo pokládky.
Co se týče ceny a termínu, tak dodrženo nebylo ani jedno. Myslím, že za tím je lajdácké zaměření terénu a pak také slibování termínů, které zavisí na externích dodavatelích. Konkrétně, cena oproti odhadu byla vyšší asi o 33%, což bylo způsobeno zjišťováním víceprací v průběhu realizace. Chápu, že ta práce byla nutná udělat, ale k čemu pak dělal odhad, který byl navíc vypočtený na korunu přesně.
Odhad času byl asi na 1,5 týdne. Kvůli průtahům to ale bylo finálně doděláno za 2,5 týdne. Bylo to způsobeno externími dodavateli, zdravotními problémy a pak špatným odhadem koupeného počtu dlaždic, kdy kvůli ořezům se musely dokupovat.
Tedy, určitě je tam prostor pro zlepšení komunikace vůči klientům - nedávat přesné odhady (protože nejdou dodržet), ale spíš se pohybovat v intervalech jak cenových, tak časových a klientům to pořádně vysvětlit. Ne je držet v nevědomí, jestli termín a cena budou dodrženy. Zároveň bych si příště asi pozaval někoho na občasné dohlédnutí k pracem, neb jsem laik a ačkoliv odvedená práce je za mě solidní, tak lidi z okolí, co realizaci viděli, měli připomínky.

Dohodnutá cena
20 992 Kč
Skutečná cena

27 937 Kč

Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 27.05.2016 uživatelem milan.kacurak

IMG_0841
IMG_0840
IMG_0989
IMG_0990
Diskuze
DOBRY DEN PREJI CO SE TYCE REFERENCE TAK DEKUJI ALE TAKE SE V CENOVE NABIDCE NEPOCITALO S MALOVANIM A MATERIAL A TAKE S NATIRANIM CO SE TYCE PRODLOUZENI ZAKAZKY TAK SE O MLOUVAM ALE NEMOHU ZA TO ZE CLOVEK SI OBJEDNA MATERIAL A TEN DORAZI AZ PO TYDNU NENI MOJE VINA S POZDRAVEM VEJCHODA
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace