Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Natěračské práce

Popis zadání

Natření radiátorů

Dodavatel (řemeslník)
František Odložil (Praha 10)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Varování před lakýrníkem F. Odložilem
U lakýrníka Františka Odložila, který se prezentuje na této stránce, jsme objednali natření litinových radiátorů a zárubně. Vzhledem k tomu, že radiátory byly staré, souhlasili jsme, že výsledek po natření bude tomuto stavu odpovídat. Lakýrník na nás dělal dobrý dojem, řekl, že radiátory oškrábe, natře jeden na zkoušku a pokud budeme s výsledkem souhlasit, natře zbývající dva. Když nám první radiátor po natření prvním nátěrem ukázal, souhlasili jsme, aby práci takto dokončil. Protože jsme nemohli být na stavbě a práci po dokončení převzít, zaplatili jsme mu dopředu. To se ukázalo jako velká chyba. Lakýrník Odložil s pomocníkem, jakmile měli peníze v ruce, práci rychle „dokončili“ a odešli. Výsledek za 5400 Kč může každý posoudit na fotografii. Zbývající radiátory byly nedbale oškrábané, nebyly natřeny základním nátěrem a byly natřené pouze jednou svrchním lakem, takže prosvítá starý nátěr. Zárubeň nebyla pořádně obroušená, vytmelená, odmontován starý řetízek atd. Již 14 dní se ho snažíme přimět, aby práci opravil. Slíbil to udělat minulý týden, ale opět se neozval.

Dohodnutá cena
5 400 Kč
Skutečná cena

5 400 Kč

Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 25.03.2016 uživatelem Uživatel_149104

WP_20160314_07_59_14_Pro
WP_20160314_07_59_57_Rich
WP_20160314_07_58_51_Pro
DSC_0002
DSC_0001
DSC_0004
Komentář dodavatele
Musím reagovat na tuto referenci,protože si nehodlám nechat špinit jméno a pověst firmy nepravdivými informacemi. Před zahájením této zakázky, jsme s paní delší dobu komunikovali přes email. Paní jsem už tehdy psal reakci na fotky radiátorů, že jsou ve velmi špatném stavu, že by bylo nejlepší radiátory spíše vyměnit. Paní si ale trvala na svém, a radiátory přesto chtěla natřít. Poté se cca.měsíc neozvala a po měsíci zavolala, jestli bych tedy ty radiátory udělal, upřímně jsem se kroutil, a do zakázky se mi nechtělo. Upozornil jsem tedy paní, že radiátory ale v tomto stavu, nejsem schopný kvalitně obrousit, že veškerá nerovnost a části které prostě již zbrousit nešly budou po natření vidět. Po domluvě jsem tedy dorazil a viděl radiátory osobně. Řekl sem paní, že do této zakázky se mi opravdu nechce, že radiátory jsou v takovém stavu,že nejsem schopen dát ani záruku. Paní přesto chtěla nátěry provést. Po té co jsem zajel pro materiál, jsem paní volal, že ji radši udělám jeden radiátor na zkoušku. Řekla dobře. Obrousil jsem tedy radiátor jak se dalo, a natřel ho 2X. Radiátor se upřímně mě nelíbil, paní po shlédnutí řekla takhle mi to vyhovuje,ať udělám zbylé dva. Zbylé dva radiátory jsme s kolegou bych řekl se snažily obrousit ještě lépe. stejným způsobem jsme tedy udělali i tyto radiátory. Upozorňuji, že nikdy jsem si nenechal zaplatit za práci předem. Jediné peníze které dostávám před zahájením, je záloha na materiál a dopravu, na kterou vždy vystavuji řádný přijmový doklad. Po dokončení a předání práce, teprve požaduji doplatek. Paní v této referenci opravdu lže, protože mimo zálohy 1200 na materiál, mi žádné peníze dopředu nedala. Po dokončení radiátorů, jsem paní volal, že je to hotové, že ale upřímně se mě radiátory nelíbí,že větší kouzlo s tím nesvedeme. Řekla že přijede její manžel si práci převzít. Manžel dorazil, práci viděl a bez jakéhokoliv problemu zaplatil cenu.Bavili jsme se s pánem o tom,že se radiátory měly vyměnit, ale že jeho žena trvala na nátěrech (říkal její manžel). Prosím proto všechny návštěvníky mého firemního profilu, aby mne nesoudili podle této reference, a podívali se na mé další a z toho usoudili jestli jsem vhodná firma. Svou práci se snažím dělat dobře, a vždy se snažím dodržet na čem se domluvím se zákazníkem. Jediný co uznávám je nátěr zárubně, který jsem měl ještě doladit. Zárubně jsem 2X natřel, a měl jsem na nich ještě nějaký den dotmelit pár nerovností, odstranit řetízek a přetřít na čisto. Ale po konfliktech ohledně radiátorů, již k dokončení zárubně nedošlo, protože jsme nebily schopní se domluvit.
Diskuze
Jen krátká reakce na vyjádření řemeslníka: v sms nám potom, co jsme mu poslali fotky jeho práce napsal: „…Pokud by vam to nevadilo, jsem schopny prijit pristi tyden opravit co je treba, aby jsme byli v pohode a vy spokojena. Opravdu me to také mrzi, nebil to nejaky zamer. Spise se pri schnuti uvolnily dalsi casti. Bohuzel drive jak pristi tyden ve stredu to nezvladnu...“
Nepřišel ani se neomluvil. Za svojí negativní referencí si plně stojíme.
Toto je má poslední reakce na tuto zakázku. Poté byla odeslána ještě jedna sms,vzhledem k tomu, že byla dost dlouhá tak ji opravdu přepisovat nebudu. Psal jsem "omluvu", ale také jsem psal přesně to, co sem uvedl v komentáři výše. Do reference jsem přidal ještě tři fotky jak topení vypadalo než se sním pořádně něco dělalo. Reaguji na tuto referenci hlavně proto, že se v ní píše o penězích předem atd. Další reakci psát rozhodně nebudu, protože toto dohadování je zbytečné. Své jsem k tomu řekl, a tím pro mě zakázka vč. zákazníka definitivně skončila.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace